سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۵:۲۸Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

ویژگی های قالیشویی خوب برای شستشوی فرش های منزل کدامند؟

 

 

یکی از بهترین راه های مراقبت از فرش های منزل، شستشوی صحیح آن هاست. با شستشوی به موقع فرش ها می توان به خوبی تا سال ها فرش های سالم و زیبا داشت. تا چند وقت پیش خیلی از خانواده ها در حیاط خانه به شستن فرش ها می پرداختند.

اما این روزها دیگر شستشوی فرش ها در حیاط خانه ها امکان پذیر نیست. چرا که اکثر خانه ها آپارتمانی هستند و حتی با وجود برخورداری خانه از حیاط، باز هم افراد به دلیل مشغله بسیاری زمانی برای شستشوی فرش ها در خانه نخواهند داشت.

شستشوی دستی فرش ها همچنین می تواند آسیبی جدی به بافت آن ها وارد کند. خیلی از فرش ها به دلیل شستشوی غلط، خیلی زود دچار فرسودگی شده و بافت آن­ها به طور کامل آسیب می بیند. استفاده از شوینده های نامناسب در شستشوی دستی فرش ها، عدم خشک کردن صحیح فرش ها و نیز عدم استفاده از ابزار مناسب همگی از مواردی هستند که باعث شده فرش ها خیلی زود زیبایی خود را از دست داده و کهنه شوند.

برای همین یکی از بهترین راه ها برای داشتن فرش هایی تمیز، پیدا کردن یک قالیشویی درجه یک است. این روزها با وجود قالیشویی های بزرگ و کوچک در سطح شهر، انتخاب یک قالیشویی مناسب موضوعی کاملاً چالش برانگیز است. در این مطلب با هم ویژگی های یک قالیشویی خوب را بررسی خواهیم نمود. اگر شما نیز دوست دارید بدانید ویژگی های قالیشویی خوب برای شستشوی فرش های منزل کدامند؟ توصیه می شود این مطلب را از دست ندهید:

 

 

7 ویژگی یک قالیشویی خوب در تهران

 برای آن که یک قالیشویی بتواند خدمات حرفه ای به مشتریان خود ارائه کند نیاز است که از ویژگی هایی برخوردار باشد. در ادامه مهم ترین ویژگی های یک قالیشویی خوب آورده شده اند:

 

1. از سابقه­ای طولانی و درخشان برخوردار باشد

یکی از ویژگی های یک قالیشویی خوب و حرفه ای، برخورداری آن از سابقه کاری قابل قبول است. در واقع هر چه یک قالیشویی سابقه بیشتری در زمینه قالیشویی داشته باشد راحت تر می توان به مهارت آن اعتماد نمود.

سابقه طولانی نشان می دهد که یک قالیشویی سال هاست توانسته با ارائه خدماتی حرفه ای مشتریان خود را راضی نگه دارد. برای همین می توان گفت داشتن سابقه کاری مناسب یکی از ویژگی هایی است که باید در مورد بهترین قالیشویی به دنبال آن باشیم.

 

2. دارای تخصص و مهارت بالا در شستشوی انواع فرش ها باشد

طبیعی است که همه ما از یک قالیشویی انتظار داریم بهترین خدمات را برای شستشوی فرش های ما در نظر بگیرد. در واقع این مهارت در شستشوی فرش هاست که ما را نسبت به انتخاب یک قالیشویی ترغیب می کند. برای همین یکی از اصلی ترین ویژگی های یک قالیشویی حرفه ای توانایی و مهارت آن در شستشوی انواع فرش هاست.

هر فرش متناسب با جنس و نوعی که داشته باید با روش مناسب خود شستشو داده شود. در خیلی از قالیشویی ها صرفاً یک روش شستشو وجود داشته و برای تمامی فرش ها به کار برده می شود. در واقع هیچ تفاوتی برای یک فرش دستبافت تا یک فرش ماشینی قائل نخواهند شد. به نوعی سپردن قالی های خود به این دسته از قالیشویی ها می تواند به اندازه شستشوی دستی در خانه، سلامت و زیبایی فرش شما را تحت تاثیر قرار دهد.

از این رو بسیار مهم است که در مورد مهارت قالیشویی انتخابی خود اطمینان پیدا کنید.

 

3. خدمات ترمیم و رفو انواع فرش را به مشتریان ارائه دهد

یکی دیگر از مشخصه های خیلی مهم بهترین قالیشویی، ارائه خدمات ترمیم و رفو انواع فرش هاست. فرش ها ضمن نیاز به شستشو، گاهی ممکن است به خدماتی چون ریشه بافی، لکه گیری، رنگ برداری و... احتیاج داشته باشند. دریافت این خدمات در کنار شستشوی فرش ها باعث می شود که شما دوباره صاحب فرش هایی نو و سالم شوید.

خیلی از اوقات در بسیاری از خانه فرش هایی دیده می شود که به دلیل خراب شدن ریشه آن ها یا ایجاد لکه ای بر روی آن ها ظاهر نامناسبی به خود گرفته اند. یا گاهی شستشوی دستی و غلط فرش های دستبافت باعث شده که رنگ ها در این فرش پخش شده و زیبایی خود را از دست دهند. در چنین شرایطی با انتخاب یک قالیشویی خوب می توان ضمن شستشوی فرش های خود، مشکل به وجود آمده را نیز به آسانی رفع نمود.

 

4. کارخانه اختصاصی داشته باشد

از یک قالیشویی تخصصی انتظار می رود که دارای محیطی اختصاصی برای شستشوی فرش ها و نیز رسیدگی به آن ها در نظر داشته باشد. خیلی از قالیشویی ها، فرش ها را تحویل گرفته و برون سپاری خواهند نمود. در واقع ممکن است هر یک از بخش های شستشوی یک فرش در محلی جداگانه و توسط تیم های مختلف انجام شود.  

این در حالی است که یک قالیشویی حرفه ای دارای کارخانه ای اختصاصی می باشد که در آن تمامی تجهیزات برای ارائه بهترین خدمات در نظر گرفته شده است. از این رو همه امور به خوبی زیر نظر دقیق مدیریت قالیشویی انجام خواهد شد و جای هیچ نگرانی نیست.

 

5. برای شستشوی فرش ها از بهترین مواد استفاده کند

 

 

مواد به کار برده شده در شستشوی قالی ها بسیار در تمیزی و سلامت آن ها اهمیت دارد. برای همین به هیچ عنوان نباید از آن ساده گذشت. این فاکتور نیز فرق بین یک قالیشویی حرفه ای و غیرحرفه ای را نشان می دهد. یک قالیشویی غیرحرفه ای یک شوینده ارزان و معمولی را خریداری نموده و از آن برای شستشوی هر نوع فرشی استفاده می کند. اما قالیشویی حرفه ای به خوبی نسبت به این موضوع آگاه است که یک شوینده نامناسب تا چه میزان آسیب زننده است. برای همین در انتخاب شوینده دقت ویژه ای به خرج خواهد داد و برای انتخاب شوینده برای شستشوی هر نوع فرش به شرایط آن توجه خواهد نمود.

البته در ظاهر نیز ممکن است قالیش های غیرحرفه ای به اسم مواد شوینده درجه یک هزینه بیشتری نیز از شما دریافت کنند. در حالی که این گونه نیست.

 

6. برای راحتی مشتریان امکان پرداخت درب منزل داشته باشد

این روزها همه درگیر مشغله های کاری خود هستند و همواره به دنبال راهی جهت انجام هر چه سریع تر کارها می باشند. یکی از بهترین ویژگی هایی که یک قالیشویی می تواند به واسطه آن نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند قابلیت پرداخت درب منزل می باشد.

یک قالیشویی خوب باید قالی ها را درب منزل تحویل گرفته و بعد از شستشو نیز درب منزل تحویل دهد و شرایط پرداخت را از طریق دستگاه پوز سیار برای مشتریان فراهم کند. این کار می توان مشتریان را از معطلی در راه مراجعه به دفتر قالیشویی آسوده سازد.  

 

7. دارای قابلیت ثبت سفارش آنلاین باشد

سفارش آنلاین از دیگر خدماتی است که یک قالیشویی حرفه ای می تواند برای راحتی مشتریان خود در نظر بگیرد. از طریق سفارش آنلاین مشتریان این امکان را داشته تا در سریع ترین زمان ممکن و در هر ساعتی از شبانه روز اقدام به ثبت سفارش کنند.

قطعاً هر مشتری ثبت سفارش آنلاین را به سفارش حضوری و با دردسرهای بسیار ترجیح خواهد داد. این روزها عصر عصر تکنولوژی است و هر کسب و کاری باید برای راحتی مشتریان خود کسب و کارها خود را به صورت آنلاین نیز توسعه دهد. از این رو خدمات آنلاین نیز از دیگر ویژگی هایی است که از یک قالیشویی مطمئن انتظار می رود.

 

8. دارای کارشناسان متخصص و کاربلد باشد

هر فرش باید با توجه به جنس، نوع، میزان آلودگی و... به بهترین روش و با مرغوب ترین مواد شسته شود. از این رو نیاز است که پیش از شستشو، فرش ها توسط کارشناسی ماهر مورد بررسی قرار داده شوند. با این کار احتمال شستشوی نادرست و نیز به کارگیری مواد نامناسب از بین می رود و سلامت فرش ها به خوبی تضمین خواهد شد.

 

9. به نقاط مختلف شهر، سرویس دهی داشته باشد

خیلی از قالیشویی ها صرفاً در نقاط خاصی از شهر سرویس دهی خواهند داشت و افراد از دیگر بخش ها برای بهره مندی از خدات این قالیشویی به دردسر خواهند افتاد. از این رو نیاز است که قالیشویی انتخابی به نقاط مختلف سرویس دهی داشته باشد و بتوان به عنوان بهترین قالیشویی تهرانپارس، قالیشویی رسالت و... روی آن حساب باز کرد.

 

10. قالی ها را به موقع تحویل دهد

همه ما به خوبی می دانیم که وقتی که فرش ها جمع شده و به قالیشویی تحویل داده می شوند تا چه اندازه خانه خلوت و دلگیر می شود. برای همین همگی دوست داریم خیلی زود فرش های خود را تحویل بگیریم. لذا یکی از ویژگی های مورد انتظار از یک قالیشویی حرفه ای این است که فرش ها را در سریع ترین زمان ممکن و البته به صورت کاملاً تمیز و سالم تحویل دهد.

یک قالیشویی حرفه ای به دلیل برخورداری از تجهیزات و امکانات بالا، تعداد بالای نیروهای ماهر و نیز محیط وسیع قالیشویی به خوبی از عهده سفارش های زیاد نیز برآمده و در شلوغ ترین ایام نیز با حفظ کیفیت کار، در سریع ترین زمان ممکن قالی ها را به دست مشتری خواهد رساند.

 

11. دارای خدمات مبلشویی در منزل باشد

تمیزی مبلمان نیز به اندازه نظافت فرش ها اهمیت دارد. مبلمان نیز ظاهر خانه را بسیار آراسته تر نشان خواهند داد. برای همین باید برای تمیزی آن ها نیز چاره ای اندیشید. لکه گیری مبل ها در خانه می تواند کاری دشوار و وقت گیر باشد. البته در خیلی از مواقع ممکن است به هیچ عنوان نتیجه دلخواه به دست نیاید.

در این زمینه پیدا کردن یک مرکز مبلشویی حرفه ای در این زمینه هوشمندانه ترین راه به شمار می رود. البته همه از سختی جابجایی مبل ها آگاه هستیم برای همین باید به دنبال مرکزی بود که خدمات مبلشویی در منزل ارائه دهد.

توصیه می شود به سراغ قالیشویی بروید که ضمن شستشوی قالی ها، ارائه دهنده خدمات مبلشویی نیز باشد. با این کار صرفاً یک بار وقت صرف پیدا کردن مرکزی حرفه ای خواهید کرد و بعد از آن از سلامت و تمیزی مبل ها و فرش های خود آسوده خاطر خواهید بود.

 

12. عضو رسمی اتحادیه باشد

برای اطمینان از قانونی بودن یک قالیشویی باید مطمئن شد که عضو رسمی اتحادیه قالیشویان است و برای انجام فعالیت در زمینه صنف قالیشویی دارای مجوزهای لازم است. برای پیدا کردن یک قالیشویی مجاز برای شستشوی فرش منزل و نیز شستشوی مبلمان می توانید شماره آن را از 118 بگیرید. شماره قالیشویی مجاز در 118 ثبت شده اند.

 

قالیشویی فارسی؛ قالیشویی خوب برای شستشوی فرش های منزل

 

 

این روزها پیدا کردن یک قالیشویی حرفه ای و خوب که دارای تمامی ویژگی های موردانتظار مشتریان باشد به هیچ عنوان ساده نیست. قالیشویی فارسی اما جزو آن دسته از مراکزی است که سابقه کاری درخشان آن ها گواه همه چیز است. این قالیشویی بیشتر از 15 سال است که در زمینه قالیشویی فعالیت دارد و توانسته طی این سال ها بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهد. این موضوع را به خوبی می توان از میزان رضایت مشتریان یا به نوعی تعداد مشتریان راضی این قالیشویی متوجه شد.

این قالیشویی دارای سیستم پاسخگویی 24 ساعته است و در هر زمانی می توان با قالیشویی ارتباط داشت. از طرفی قالیشویی فارسی تنها در طی 48 ساعت قالی های شما را به صورت کاملاً تمیز، خوشبو، اتوکشی شده و کاورپیچ تحویل خواهد داد.

قالیشویی فارسی تمامی 12 ویژگی بالا که از آن ها صحبت شد به حد کمال داراست و بهتر از هر قالیشویی دیگری می تواند شستشوی فرش های منزل شما را انجام دهد.

 

حرف آخر

در این مطلب سعی شد به طور کامل ویژگی های یک قالیشویی خوب مورد بررسی قرار داده شود. این روزها بسیاری از قالیشویی ها به صورت غیرمجاز مشغول به فعالیت هستند یا این که خدمات آن ها به هیچ عنوان راضی کننده نیست. از طرفی قیمت بالای فرش ها باعث شده که افراد در انتخاب یک قالیشویی حرفه ای محتاط تر عمل کنند.

قالیشویی فارسی توانسته با علم به این موضوع، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بهترین خدمات را در زمینه شستشوی انواع فرش ها، به مشتریان خود ارائه دهد. در این قالیشویی شما این امکان را داشته تا بهترین خدمات را با مناسب ترین هزینه دریافت کنید.