چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۶:۳۴Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

بهترین روش قانونی و سالم مهاجرت به روسیه کدام است؟

 

 

 

روسیه یکی از کشورهایی است که همواره مراودات خوبی با کشور ایران داشته است. دریافت اقامت و ویزای روسیه به نسبت بسیاری کشورهای دیگر ساده‌تر است. هزینه نسبتا پایین در کنار کیفیت مناسب زندگی در روسیه همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت به این کشور با انواع روش‌های مهاجرتی بوده است. برای ورود به این کشور روش‌های متنوعی پیش روی خود دارید که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم.

 

روش‌های مهاجرت به روسیه

با توجه به آسان بودن دریافت ویزا و قابل تقبل بودن هزینه‌های مهاجرت به روسیه، روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که در ادامه با جزئیات به این روش‌ها پرداخته خواهد شد.

 

مهاجرت از طریق تحصیل در روسیه

مهاجرت از طریق کار در روسیه

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در روسیه

مهاجرت از طریق ازدواج با شهروند روس

مهاجرت از طریق تولد فرزند

مهاجرت از طریق همراه

قبل از معرفی جزئیات هر کدام از این روش‌ها باید بدانید که دریافت ویزای روسیه ریسک بسیار پایینی دارد و برای مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌رود. تحصیل در روسیه نیز مانند تحصیل در ترکیه یا تحصیل در اوکراین، هزینه پایین و معقولی برای شخص دارد. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیز، هزینه مورد نیاز به نسبت دیگر کشورهای اروپایی هزینه کمتری بوده و روند پذیرش سریع‌تری دارد.

 

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

یکی از ساده‌ترین راه‌های مهاجرت به روسیه، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. تحصیل در روسیه به دلیل مزایای این کشور برای تحصیل بسیار مورد توجه متقاضیان است. عدم نیاز به داشتن مدرک زبان (به شرط شرکت در دوره پادفک)، نداشتن محدودیت سنی و آزمون‌های سخت برای ورود به دانشگاه‌های این کشور از مزایای اصلی تحصیل در روسیه به حساب می‌آیند.

 

مهاجرت به روسیه از طریق کار

برای کار در روسیه شرایط سنی مشخصی وجود ندارد، اما معمولا سنین ۳۵ الی ۴۰ سال محدوده نهایی برای پذیرش شغلی در نظر گرفته می‌شود. سنین بالا نیز برای دریافت ویزا مشکلی ندارند اما کارفرمایان معمولا پذیرشی برای این سنین نخواهند داشت.

یکی از مهم‌ترین نکات برای کار در روسیه، یادگیری زبان روسی است. افراد با هر شرایط و هر شغلی ملزم به یادگیری زبان روسی برای کار و زندگی در این کشور هستند.

 

 

 

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه‌گذاری

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری یکی از بهترین روش‌های مهاجرت در حال حاضر به شمار می‌رود. سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در روسیه یکی از راه‌های دریافت اقامت این کشور است. برای سرمایه‌گذاری در روسیه، دو روش کلی سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده است.

 

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در روسیه

برای سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در روسیه، خرید ملکی به ارزش حداقل ۴۰۰ هزار دلار نیاز است تا فرد بتواند برای اقامت دائم روسیه اقدام کند. بعد از خرید ملک و دریافت اقامت دائم، امکان اقدام برای دریافت پاسپورت روسیه نیز وجود خواهد داشت.

 

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در روسیه

برای سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در روسیه، دو روند کلی را می‌توان در نظر گرفت که به دریافت اقامت دائم و یا اقامت موقت این کشور منجر می‌شود. برای دریافت اقامت موقت ۳ ساله، محدودیتی برای حداقل هزینه ثبت شرکت وجود ندارد و می‌توان با هر مقدار هزینه‌ای اقدام به ثبت شرکت نمود و شروع به فعالیت داشت.

 

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

طبق قوانین روسیه، هر شخصی که با یک فرد روسی ازدواج کند، امکان دریافت پاسپورت کشور روسیه را دارد. در سال‌های اخیر، اخبار بسیاری مبنی بر مهاجرت به روسیه و دریافت اقامت این کشور از طریق ازدواج با دختران و مردان روسی پخش شده است. روند دریافت اقامت از طریق ازدواج در روسیه صحت دارد البته این امکان منوط به شرایط مختص خود است.

 

مهاجرت به روسیه از طریق تولد

شرایط دریافت تابعیت از طریق تولد در روسیه تابع قانون خاک نیست و شرایط مشخصی دارد که وابسته به شرایط پدر و مادر است. یک نوزاد می‌تواند شهروندی روسیه را با داشتن شرایط زیر دریافت کند:

 

پدر و مادر نوزاد هردو شهروند روسیه باشند( بدون توجه به محل تولد فرزند)

یکی از پدر یا مادر شهروند روسیه باشد و فرزند در روسیه به دنیا آمده باشد

یکی از پدر و مادر شهروند روسیه باشد و فرزند خارج از روسیه به دنیا آمده باشد و شهروندی کشور دیگری را نگرفته باشد

فرزند در روسیه متولد شده باشد و پدر و مادر هیچ‌کدام شهروند روسیه نباشند و فرزند شهروندی کشور دیگری را نگرفته باشد

مطلب پیشنهادی خبرفارسی برای مطالعه شما: مهاجرت از نخبگان به سایر گروه های جامعه رسید

 

مهاجرت به روسیه از طریق همراه

دریافت ویزای همراه برای روسیه با مشکل خاصی همراه نیست و افرادی که ویزای ورود و اقامت (دائم یا موقت) به روسیه داشته باشند، می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه خود ببرند. در برخی مواد خاص امکان همراهی پدر، مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ نیز می‌تواند وجود داشته باشد.

 

مهاجرت به روسیه

 

دریافت اقامت دائم و پاسپورت پس از مهاجرت به روسیه

روند دریافت اقامت دائم و پاسپورت روسیه نسبت به دیگر کشورها کوتاه‌تر است. در صورت داشتن اقامت موقت این کشور (به جز اقامت تحصیلی) گرفتن پاسپورت و اقامت دائم روسیه بیشتر از دو سال معمولا طول نخواهد کشید.

شخص پس از ورود به کشور پس از ۶ ماه اقامت موقت، امکان درخواست اقامت دائم را خواهد داشت. با توجه به شرایط و موقعیت وی، اقامت دائم کشور روسیه به او اعطا خواهد شد. این اقامت هر ۵ سال یکبار بدون مشکل امکان تمدید دارد. پاسپورت کشور روسیه در سال ۲۰۲۱ رتبه ۳۱ را در بین پاسپورت‌های قدرتمند جهان کسب کرده است.