چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۱۸:۴۸Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

نحوه صحیح ریست کردن کولرگازی ال­جی با ریموت کنترل چگونه است؟

 

امروزه کولرهای گازی یکی از بهترین اختراع‌های بشر بوده است. ممکن است به هر دلیل کولرگازی هنگ کند و یا با اختلال مواجه شود. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برخی مواقع کولرگازی شما با مشکلی مواجه شده و سیستم سرمایش و گرمایش آن با اختلال مواجه شود. دلیل چنین مشکلاتی می ‌تواند: استهلاک، تغییر برخی پارامترها مانند ولتاژ و... باشد.

 

    بیشتر بخوانید: قیمت کولرگازی ال جی LG

    بیشتر بخوانید: لیست کولرگازی های 12 هزار خارجی

 

حتی گاهی اوقات کارکرد کولرگازی موقتاً دچار مشکل می‌ شود. در چنین موقعیتی تنها با ریست کردن کولرگازی می‌ توانید مجدداً کولرگازی را به حالت نرمال و اولیه خود بازگردانید تا مشکلات احتمالی آن رفع شود. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ریست کردن کولرگازی ال­جی آشنا کنیم. ریست کردن کولرگازی به شما عزیزان کمک می‌ کند که بتوانید خطاها و ارورهای ممکن که موجب اختلال در کولرگازی می ‌شود را رفع کنید.

 

 

همچنین ریست ریموت کولرگازی موجب بازگشت ریموت به تنظیمات اولیه می ‌شود. ریست کردن کولرگازی تنها به رفع برخی از مشکلات کمک می ‌کند و باید آن را به‌عنوان یک راه‌حل موقتی در نظر گرفت و در صورت حل نشدن مشکل باید با یک تعمیرکار تخصصی تماس بگیرید و مشکل خود را برای او بازگو کنید.

پس اگر هر یک از شما عزیزان دچار چنین مشکلی هستید و به دنبال یک مقاله آموزشی در این زمینه هستید تا انتها این مقاله همراه ما باشید.

 

چرا باید کولرگازی را ریست کنیم؟

همان‌طور که در قسمت اولیه مقاله اشاره کردیم گاهی اوقات بروز یکسری از مشکلات مانند هنگ کردن کولرگازی یا به هم ریختن تنظیمات ما را مجبور می‌ کنند که کولرگازی را ریست کنیم. لازم است بدانید زمانی که تنظیمات کولرگازی دچار اختلال می ‌شود قطع‌کننده مدار درگیر می ‌شود و به کمپرسور اجازه درست کار کردن را نمی ‌دهد.

 

 

وظیفه مدار درگیرکننده محافظت از دستگاه و جلوگیری از مشکلاتی اعم از: آتش‌سوزی می ‌باشد. هنگامی که شما عزیزان نحوه ریست کردن صحیح کولرگازی را بلد باشید می ‌توانید به‌راحتی با ریست کردن کولرگازی تنظیمات آن را به حالت اولیه بازگردانید و مجدداً تنظیماتی که می ‌خواهید را بر روی آن اجرا کنید. پس نحوه صحیح ریست کردن کولرگازی بسیار حائز اهمیت است اگر قصد یادگیری را دارید تا انتها این مقاله آموزشی همراه ما باشید.

 

نحوه صحیح ریست کردن کولرگازی ال­جی

حال که بااهمیت صحیح ریست کردن کولرگازی آشنا شده‌اید وقت آن رسیده است که آموزش آن را برای شما عزیزان شرح دهیم. ریست کردن کولرگازی تقریباً در تمامی مدل‌ها یکسان خواهد بود و می‌ تواند جوابگو باشد.

 

 

برای ریست کردن کولرگازی باید در ابتدا کولرگازی خود را خاموش کنید و برق اصلی کولرگازی که درواقع همان فیوز اصلی می ‌باشد را قطع کنید. حتماً توجه کنید که برق کولرگازی قطع شده باشد و سپس اقدام به انجام بقیه مراحل کنید. می ‌توانید برای اطمینان بیشتر دوشاخه کولرگازی را نیز از دوشاخه برق جدا کنید. همچنین درصورتی‌ که فیوز مینیاتوری کولرگازی قابل تشخیص نمی ‌باشد می‌ توانید برق اصلی واحد را قطع کنید.

بعد از اطمینان از اینکه برق به طور کامل قطع شده است باید باطری ریموت کنترل کولرگازی را جداسازی کنید و اجازه دهید به مدت‌زمان 15 دقیقه بدون باطری بماند. بعد از گذشت 15 دقیقه می‌ توانید برق کولر را مجدداً وصل نمایید و باطری ریموت را در جای قبلی خود قرار دهید. با انجام این فرایند مادربورد اصلی و تنظیمات کولر ریست خواهد شد و به حالت اولیه خود باز خواهد گشت.

پس از انجام این مراحل می‌ توانید یکی از عملکردهای کولرگازی را در تنظیمات انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که اگر پس از راه‌اندازی مجدد کولرگازی مشکل شما حل نشده بود به‌عنوان ‌مثال در فصل گرما سرمایش موردنظر خود را ندارید یا با مشکلات دیگری مواجه هستید باید با یک تعمیرکار تخصصی تماس بگیرید و مشکل خود را برای پیدا کردن راه‌حل صحیح بیان کنید.

 

نحوه صحیح ریست ریموت کولرگازی ال­جی

بعضی از مواقع مشکلاتی برای ریموت کنترل کولرگازی به وجود می ‌آید که قابل‌حل می ‌باشد و برای این کار تنها باید ریموت کنترل کولرگازی خود را ریست کنید. به‌عنوان ‌مثال زمانی که کولرگازی هنگ می ‌کند و یا در زمان انتخاب برخی از تنظیمات کولرگازی دچار مشکل می‌ شوید و... در چنین شرایطی یکی از بهترین راهکارها برای رفع چنین مشکلاتی ریست کردن کنترل کولرگازی است.

برای این کار باید در ابتدا از سلامت ریموت کولرگازی اطمینان کامل داشته باشید. برای ریست کردن کنترل کولرگازی دو روش خیلی ساده وجود دارد که ما در ادامه این روش‌ها را به‌صورت جامع و کامل برای شما عزیزان شرح خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

 

روش اول ریست کردن ریموت کنترل کولرگازی

در روش اول که روش ریست کردن کنترل کولرگازی به روش دستی می ‌باشد کافی است که باطری‌های ریموت را جداسازی کنید و بعد از گذشت زمان 3 الی 5 دقیقه مجدد باطری‌ها را در درون ریموت قرار دهید تا مشکل شما عزیزان حل شود.

 

روش دوم ریست کردن ریموت کنترل کولرگازی

در روش دوم برای اینکه بتوانید ریموت کنترل کولرگازی را ریست کنید باید با استفاده از خود دکمه ریست که در کولرگازی طراحی شده است این کار را انجام دهید. تمامی ریموت کنترل‌های کولرگازی دارای دکمه Reset نمی‌ باشند.

پس اگر ریموت کنترل کولرگازی خودتان را مشاهده کردید و متوجه شدید که دکمه‌ای به نام ریست بر روی ریموت نمی‌ باشد تعجب نکنید! می‌توانید از روش اول که برای شما عزیزان شرح دادیم استفاده کنید و ریموت کنترل کولرگازی خود را به حالت اولیه بازگردانید.

لازم است بدانید که دکمه ریست بر روی ریموت کنترل کولرگازی ممکن است به دو صورت طراحی شده باشد: مدل دکمه‌ای و مدل حفره‌ای. برای ریست کردن ریموت کنترل کولرگازی که دارای دکمه ریست دکمه‌ای می ‌باشد تنها کافی است که دکمه ریست را به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

همچنین اگر دکمه ریست موجود در ریموت کنترل کولرگازی شما به شکل حفره‌ای طراحی شده است باید فرایند ریست کردن را با استفاده از یک سوزن انجام دهید. برای این کار یک سوزن را به‌آرامی در داخل حفره فشار دهید و برای 3 ثانیه نگه دارید. با انجام این فرایند ریموت کنترل کولرگازی شما ریست خواهد شد و تنظیمات آن به حالت اولیه باز خواهد گشت. نکته قابل‌توجه این است که در برخی از کولرهای گازی پس از انجام ریست کنترل کولرگازی باید مجدداً کولرگازی خود را راه‌اندازی کنید.

 

منبع مقاله:

https://banehentekhab.com/

https://topfroosh.com/product/air-treatment