یکشنبه ۰۵ تیرساعت ۲۲:۱۵Jun 2022 26
جستجوی پیشرفته

آشنایی با بهترین روش جایگزینی دندانها

 

از دست دادن دندان ها و یا کشیدن آن ها باعث بروز مشکلاتی در آینده می شود که اگر جای خالی این دندان ها پر نشود، قطعاً می توان مشکلات بیشتری را به همراه داشته باشد. بسیاری از افراد زمانی که قصد کشیدن دندانی را دارند پس از آن چندان به فکر جای خالی دندان مورد نظر نیستند، اما نیاز است بدانید که ضمن اینکه جای خالی می تواند زیبایی لبخند شما را تحت تاثیر قرار دهد، همچنین باعث نامنظمی در دندان‌های شما می شود. در کنار این ها مشکلات مختلفی از جمله تاثیر گذاشتن روی دندان های کناری و همچنین تاثیر روی لثه را هم به همراه دارد که بهتر است قبل از اقدام برای کشیدن دندان حتما به فکر جایگزینی برای آن باشید. در ادامه ما می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم و بهترین جایگزین برای دندان های کشیده شده را معرفی کنیم که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. در پایان نیز کلینیک مهر آوید را معرفی می‌کنیم که برای انجام هر کدام از این خدمات می توانید به این کلینیک مراجعه کنید و با هزینه های مقرون به صرفه و مناسبی تمامی فرایندهای مربوط به دندانپزشکی را با کیفیت بسیار بالایی انجام دهید.

 

 روش های جایگزین دندان های کشیده

شاید با خود فکر کنید که در زمان کشیدن دندان ها جای خالی آن باقی می ماند و چندان مشکلی را ایجاد نمی‌کند، اما نیاز است بدانید که همین جای خالی که باقی می ماند باعث می شود که شما در تکلم، جویدن، نگهداری و تمیز کردن دندان ها با مشکل مواجه شوید. در کنار تمامی این ها مهم ترین عاملی که باعث می‌شود تا این جای خالی باعث بروز مشکل شود؛ این است که فضای بیشتری را در اختیار دندان های کناری قرار می‌دهد تا زمانی که در حال جویدن غذا هستید، تحت فشار باشند و در نهایت موجب کج شدن یا جابجا شدن آن ها شود. برای رفع تمامی این مشکلات می توانید از روش هایی که در ادامه گفته می‌شود، استفاده کنید.

 

 

ایمپلنت دندان

قطعاً برای کسانی که می خواهند جای خالی دندان کشیده شده را پر کنند، بهترین شیوه ایمپلنت دندان است. ایمپلنت، قوی، مستحکم و شبیه به دندان شما عمل می‌کند و می توانید از این روش برای تعداد زیادی از دندان های خود نیز استفاده کنید و جای خالی آن ها را با استفاده از این روش پر کنید. در بالا گفتیم که ما می خواهیم کلینیک مهرآوید را معرفی کنیم که می توانید به آن مراجعه کنید، اما لازم است بدانید که کاشت ایمپلنت مهرآوید نیز یکی از خدماتی است که این کلینیک ارائه می‌کند و شما می توانید با مراجعه به کلینیک مهرآوید کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهید و یک بار برای همیشه این مشکل را برطرف کنید.

 

بریج دندان یا پل دندانپزشکی

برخی اوقات افراد تمایل ندارند تا از ایمپلنت دندان استفاده کنند، در چنین شرایطی آن ها می توانند از بریج دندان استفاده کنند. بریج دندان به شیوه‌ای گفته می شود که اگر یک یا دو دندان در کنار هم را از دست داده باشید می توانید با استفاده از دندان های کناری و تراشیدن آن ها و قرار دادن دندان های مصنوعی روی دندان های تراشیده شده و فضاهای خالی، این مشکل را برطرف کرد. این بریج ها هم انواع مختلفی دارند و با توجه به نظر متخصص دندانپزشکی می توانید مناسب‌ترین و بهترین بریج را انتخاب کنید. اما لازم به ذکر است که در کلینیک مهرآوید نیز این خدمت ارائه می شود و شما می توانید با مراجعه به کلینیک مهرآوید با متخصصینی در ارتباط باشید که با توجه به شرایط و نیاز شما بهترین راهکار را پیش رویتان قرار می دهند و می توانید بهترین روش را برای جایگزینی دندان کشیده شده در نظر بگیرید.

 

 

کدام یک از این  روشها مناسب‌تر است؟

همان‌گونه که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد ما بهترین روش ها را معرفی کردیم که می توانید از آن ها استفاده کنید، اما برای این که بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید توصیه ما این است که با مراجعه به یک متخصص بررسی کنید که چه روشی برای شما مناسب‌تر است. همچنین این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که شما می توانید برای اطلاع از هزینه لمینت دندان به وب سایت کلینیک مهرآوید مراجعه کنید و از قیمت های لمینت، ایمپلنت و… اطلاع پیدا کنید.

 

 جمع بندی

در این مقاله بهترین جایگزین برای دندان های کشیده شده مورد بررسی قرار گرفت و به بررسی دو روش پرداختیم که بیشتر توسط افراد؛ مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان بهترین روش ها می توان از آنها استفاده کرد. همچنین به این موضوع اشاره کردیم که شما می توانید با مراجعه به کلینیک مهرآوید تمامی این خدمات را با کیفیت بسیار بالایی و هزینه‌های مقرون به صرفه دریافت کنید. کافی است همین حالا به وب‌سایت کلینیک مهرآوید(  https://www.mehravidclinic.com/)  مراجعه کنید و با بخش های مختلف این کلینیک در ارتباط باشید و با توجه به نیاز خود، بهترین شیوه را برای جایگزینی دندان های کشیده در نظر بگیرید.