پنجشنبه ۰۹ تیرساعت ۱۸:۵۹Jun 2022 30
جستجوی پیشرفته

انواع دریل ستونی را با ایران بور بشناسیم !

 

دریل ستونی را می توان از اصلی ترین و شاید پراستفاده ترین ابزارها برای سوراخ کاری حرفه ای دانست. اگر اندک شناختی از وسایل مختلف برای کار های فنی داشته باشید می دانید که دریل ها دارای انواع مختلفی می باشند و برای سوراخ کاری به کار میروند. از دریل های دستی گرفته تا همین دریل های ستونی برای موارد مختلف سوراخ کاری به کار می روند. در این مطلب به سراغ بررسی دریل ستونی و نحوه کار آن خواهیم رفت. سپس به معرفی چند محصول محبوب در این دسته خواهیم پرداخت.

 

دریل ستونی چیست؟

دریل ستونی را نمی توان خیلی متفاوت با دریل های معمولی دانست. تنها تفاوتی که این دریل ها دارند این است که نمی توان آن ها را جا به جا کرد. بلکه باید حتما روی یک پایه عمودی یا استند مستقر شوند. البته روی زمین یا میز کارگاه نیز می توان آنها را ثابت کرد. معمولا این دریل ها دارای یک ساختار با استفاده ازمیز کار هستند که دارای ارتفاعی قابل تنظیم می باشد. این دریل ها هم مانند سایر دریل ها می توانند با انواع مته با اندازه های مختلف کار کنند. این دریل ها به گونه ای هستند که اگر بخواهید با آن ها سوراخ کاری انجام دهید نیازی به وارد کردن فشار زیادی ندارید. 

 

 

دریل ستونی چگونه کار می کند؟

کارکرد این دریل ها به سیستمی به نام اسپیندل بستگی دارد. مته این دریل هم درست روی سه نظام مربوط به همین اسپیندل سوار می شود. حرکت این دسته نیز به کمک دسته ای دوار به صورت عمودی صورت می گیرد. تمامی این موارد سبب این می شوند که سوراخ کاری با نهایت دقت انجام شود. به طوری که سوراخ کاری شما فاقد هرگونه مواد پسماند و خطا و ... باشد. مشخصه جالب این دریل ها این است که امکان تنظیم سوراخ کاری با عمق ثابت برای این دریل ها موجود است. این قابلیت به مکانیزم توقف عمق نام دارد. 

پیش نیاز استفاده از این دریل ها داشتن مکانی بزرگ می باشد. چرا که این دریل ها دارای وزن و اندازه بزرگی می باشند. برای همین است که نمی توان در خانه از این دریل ها استفاده کرد. بنابراین اگر برای یک سوراخ کاری ساده در منزل یا محل کار جمع و جور خود نیازمند دریل هستید بهتر است از این دریل استفاده نکنید. چرا که این دریل ها برای سوراخ کاری های بزرگ به کار می روند. بنابراین این دریل ها را برای اماکن صنعتی بزرگ خریداری کنید. 

 

دریل ستونی چه اجزایی دارد؟

قبل از معرفی چند مدل از بهترین های ستونی از جمله دریل ستونی پیشرو می خواهیم اجزای این دریل ها را برای شما شرح دهیم. مهم ترین این اجزا در لیست زیر گنجانده شده اند:

•میزکار: این بخش از مهم ترین اجزای دریل ستونی می باشد. دو نوع ثابت و چرخشی از انواع مهم این میز ها به شمار می روند. اما درباره ارتفاع این میز باید بدانید که قابل تغییر متناسب با نیاز شماست. 

•اسپیندل: دومین بخش مهم این دریل ها اسپیندل می باشد. قطعه ای که تعیین کننده سرعت چرخش است. بسته به نیاز خود بین 20 تا 4000 دور در دقیقه می توانید سرعت این اسپیندل را تنظیم کنید. 

•تسمه: این قطعه وظیه اتصال دو فلکه به هم را دارا می باشد. 

•سه نظام: این بخش در حقیقت بخشی است که مته توسط آن ها دربر گرفته می شوند. 

•پایه یا بدنه: در حقیقت این بخش برای قرارگیری درست دریل کاربرد دارد. 

 

معرفی برخی از دریل های ستونی پرطرفدار در ایران

در این بخش می خواهیم چند مدل از پرطرفدارترین دریل های ستونی را به شما معرفی کنیم. یکی از شناخته ترین محصولات در این باره دریل ستونی پیشرو می باشد که در ادامه در این باره بیشتر صحبت می کنیم. این شرکت دارای سابقه ای درخشان در عرصه تولید دریل های ستونی می باشد. به طوری که می توان آن را از معتبرترین ها در دنیا به شمار آورد. این شرکت همواره در فروشگاه های مخصوص ارائه دریل های مختلف حرفی برای گفتن داشته و با دریل های خارجی به رقابتی تنگاتنگ پرداخته است. در ادامه برای شما دو مدل از بهترین محصولات این برند را شرح می دهیم.

 

 

دریل ستونی پیشرو مدل M16

این دریل دارای وزنی برابر 80 کیلوگرم و ارتفاع 105 سانتی متر می باشد. این دریل دارای قابلیت سوراخ کاری آن هم با نهایت دقت را دارا می باشد. این دریل دارای ویژگی های زیر می باشد:

•مته این دریل بدون هرگونه لرزش و نیز صدای مزاحم می چرخد.

•امکان تنظیم عمق سوراخ کاری آن موجود است.

•اسپیندل آن دارای دقت قابل توجهی می باشد. 

•ایم دریل دارای یک ستون ریخته گری با ضخامت می باشد.

در ادامه مدل دیگری از دریل های ستونی برند پیشرو را خدمت شما معرفی می کنیم.

 

دریل ستونی پیشرو مدل M25S

این دریل قابلیت نصب بسیاری از سه نظام ها از 16 تا 25 را دارد. این دریل مورس 3 دارای 6 فاز متغیر بوده و نیز دارای موتور 5.1 کیلووات از بهترین دریل های ستونی به شمار می رود. این دریل دارای ویژگی های زیر می باشد:

•این دریل حدود 425 کیلوگرم وزن دارد. 

•کلگی این دریل به خوبی و بدون مشکل می چرخد 

•بخش فوقانی آن هنگام بالا و پایین شدن 70 سانتی متر نوسان می کند. 

•ارتفاع این دریل برابر با 1.8 متر می باشد.

•و ...

 

خرید بهترین دریل های ستونی از فروشگاه ایران بور

برای خرید بهترین دریل های ستونی می توانید سری به فروشگاه ایران بور بزنید. ما بهترین دریل های ستونی را خدمت شما عزیزان برای پیش برد امور سوراخ کاری شما ارائه می کنیم. شما می توانید برای خرید بهترین دریل های ستونی محصول موردنظر خود را هم به صورت حضوری و به صورت اینترنتی خریداری کنید. نکته قابل توجه دیگر در این باره قیمت مناسب محصولاتی است که ما به شما ارائه می کنیم. محصولاتی که کاملا به صورت اورجینال خدمت شما ارائه می شوند. اگر قصد پیش برد امور سوراخ کاری در واحد های صنعتی خود را دارید بهترین گزینه فروشگاه ایران بور می باشد.