چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۰۹:۱۱Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

مهاجرت به کانادا انتخاب درست یا غلط افراد مشهور

 

 

 

مهاجرت به کانادا روش های مختلفی دارد. به طور معمول مهاجرت از طریق تحصیل و کار از متداول ترین آنها است. ساده ترین شیوه های مهاجرت به این کشور نیز از طریق سرمایه گذاری و Super Visa با دعوت والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ است. برای راهنمای کامل مهاجرت به کانادا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا علاوه بر معرفی بهترین روش ها، به بررسی آنها بپردازیم.

 

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا، بدون شک یکی از بهترین اتفاقاتی است که می تواند در زندگی افراد رخ دهد. امروزه مقوله مهاجرت، یک رویداد بسیار مهم در زندگی انسان‌ها تلقی می‌شود که می‌تواند در صورت برنامه ریزی و انتخاب صحیح، باعث ارتقای کیفیت زندگی شود. اگر شما قصد زندگی در یک کشور دیگر را دارید، پیشنهاد ما کشور کانادا است. دلایل بسیار زیادی برای رفتن به این سرزمین وجود دارد که برخی از مهم ترین آنها به شرح زیر می باشند:

 

کیفیت بالای زندگی: کانادا از نظر کیفیت زندگی، در سال 2020 رتبه 1 را کسب کرده است. این کشور نسبت به آمریکا، مخارج زندگی کمتری دارد. شما در بخش بیمه و اجاره بها، هزینه کمتری پرداخت می کنید. از سوی دیگر، تحصیل در کانادا می‌تواند با بودجه قابل قبولی انجام شود و از کیفیت آموزشی بسیار بالای آن که در جهان رتبه 4 را دارد، شما را بهره‌مند سازد.

امنیت: یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای مهاجرت به کانادا، آرام بودن این کشور و امنیت آن است. کانادا در سال گذشته به عنوان 10امین کشور امن شناخته شده است. همچنین کانادا از پایین ترین نرخ جرم برخوردار است. به طور کلی، سیاست مهاجرت در کانادا طوری است که دولت و مردم همواره از آن استقبال می کنند. این باعث شده است تا مخاطراتی مانند نژادپرستی در دولت و مردم برای مهاجرین ایجاد نشود.

اقتصاد پویا: همچنین به عنوان سومین عامل برای مهاجرت به کانادا، می توان به رونق اقتصادی این کشور اشاره کرد. اقتصاد در کانادا همیشه وضعیت خوبی داشته است. نظرسنجی WorldPopulationReview در سال 2021 نشان داد که نرخ بیکاری کانادا تنها 6.5٪ است که کمتر از میانگین نرخ بیکاری بین کشورهای جهان می‌باشد. کانادا در رتبه بندی تولید ناخالص داخلی در جایگاه 9ام جهان قرار دارد. این رتبه بالاتر از کشورهای بزرگی مانند روسیه، کره، استرالیا، برزیل و بسیاری دیگر است.

 

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

 

انواع روش های مهاجرتی و ویزای کشور کانادا

برای مهاجرت به کانادا، می توانید از راه های مختلفی استفاده کنید. انواع ویزای کانادا شامل موارد مختلفی است که از جمله آن می‌توان به ویزاهای کسب و کار، ویزاهای گردشگری، سیاسی، ویزاهای کاری، تولد و اهدای عضو به شهروندان کانادایی و غیره اشاره کرد. هر کدام از این روش ها خود دارای برنامه های مختلفی هستند که می توانید از طریق آن برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایید. راجع به متداول ترین نوع ویزاهای این کشور می توان گفت:

 

انواع ویزای کانادا چیست؟

ویزای توریستی: ویزای توریستی از انواع متداول مجوز های سفر به این کشور است که به صورت ویزای مولتی کانادا ارائه می شود. با اخذ این ویزا می توانید در هر مرتبه تا مدت 6 ماه اجازه اقامت داشته باشید. پس از این 6 ماه، بایستی به مدت 6 ساعت از این کشور خارج شده و دوباره بازگردید. حال می توانید تا 6 ماه دیگر اقامت داشته باشید.

سوپر ویزای کانادا: برای کسانی که در نقش والدین، پدر و مادربزرگ در این کشور هستند، این افراد می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. آنها با شرط اینکه دارای اقامت دائم باشند، می توانند فرزندان و نوه های خود را دعوت کنند.

ویزای تحصیلی کانادا: مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از بهترین روش ها برای سفر به این کشور است. شما با این نوع ویزا می توانید در مراکز آموزشی معتبری تحصیل کنید، سپس اجازه اقامت پس از اتمام آموزش را دارید و می توانید مشغول به کار شوید. اگر فکر می کنید در زمینه تحصیلی و کاری مهارت خوبی دارید، این روش بهترین شیوه مهاجرت به این کشور است.

ویزای کاری: کسانی که به صورت تخصصی تحصیل کرده‌اند و اکنون آماده کار در رشته خود هستند، می‌توانند از این ویزا استفاده کنند. در این حالت باید اقدام به گرفتن یک جاب آفر نموده و یا از طریق برنامه های مهاجرت کاری اقدام کنید. در انتهای همین مقاله به بررسی مهاجرت کاری به کانادا از طریق این برنامه ها می پردازیم.

 

شرایط مهاجرت به کانادا چیست؟

پیش از آنکه برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید، لازم است شرایط خاصی را که ویزای موردنظر شما دارد، داشته باشید. در این قسمت سعی کرده ایم مواردی از شرایط در ویزاهای مختلفی که برای کانادا وجود دارد را توضیح دهیم؛ چراکه شما پیش از ارائه فرم ثبت نام مهاجرت به کانادا آن را داشته و یا اثبات نمایید.

 

در نوع سوپر ویزای کانادا، افرادی که از این نوع مجوز استفاده می کنند، باید اقامت دائم داشته باشند. شما باید به عنوان فردی که دعوت کننده هستید، درآمد معقولی داشته باشید تا بتوانید دعوت شده را ساپورت کنید. به همین خاطر قانون شرط درآمد 24 هزار دلار (حداقل در سال) را در این روش بیان کرده است. همچنین شما باید بیمه خدمات درمانی فرد دعوت شده را نیز تا یکسال پرداخت نماید.

کسانی که قصد دارند تا با روش سرمایه گذاری در کانادا مهاجرت کنند، بایستی حداقل مبلغ 400 هزار دلار کانادا سرمایه داشته باشند.

برای ویزای تحصیلی، می توانید آن را به دو صورت اخذ کنید. ویزای دانش آموزی و دانشجویی. برای ویزای دانش آموزی، لازم است این دسته از افراد در مدارس این کشور با پرداخت هزینه‌ای در حدود 10 – 14 هزار دلار کانادا در سال، تحصیل کنند. در حالت دانشجویی، شما باید از موسسات آموزشی تعیین شده (DLI)، پذیرش گرفته و با پرداخت شهریه آنها در سال، اقامت و تحصیل در کانادا را داشته باشید.

از دیگر مواردی که می توان برای شرایط مهاجرت به کانادا بیان کرد، لازم است به تمکن مالی اشاره نمود. شما باید با ارائه گردش حساب بانکی خود، به سفارت ثابت کنید از پس مخارج یک سال زندگی خود برمی‌آیید.

برحسب اینکه از چه طریقی برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنید، بایستی یکسری مدرک ارائه کنید. از جمله اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، عکسی که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد، تکمیل فرم ثبت نام مهاجرت به کانادا، ارائه رزرو هتل یا بلیط رفت هواپیما و غیره.

 

 

قوانین مهاجرت به کانادا 2022

قوانین مهاجرت به کانادا

 

انواع برنامه ها برای مهاجرت کاری به کانادا

در انتهای این مقاله با موضوع مهاجرت به کانادا، لازم است انواع مختلفی از برنامه های ویزای کاری را به شما ارائه دهیم که هرکدام شرایط خاص خود را دارند. بنا به آمارها، کانادا در سال 2019 در حدود 400 هزار مجوز کار را برای اتباع خارجی صادر کرده است. جالب است بدانید که کانادا در تابستان سال 2022 نیز انتظار دارد تا صد هزار ویزای کار را به صورت تخصصی برای افراد در سراسر دنیا ارائه نماید. این کشور چندین برنامه مهاجرت کاری دارد و بسته به آنچه که به دنبال آن هستید، می توانید برای یکی از آنها درخواست دهید. برخی از محبوب ترین آنها به شرح زیر است:

 

نوع برنامه

 

توضیحات

 

برنامه اکسپرس اینتری

 

برنامه اکسپرس اینتری سریعترین راه برای دریافت اقامت دائم کانادا است. با این حال، برای ورود به این برنامه باید یک فرد متخصص باشید. این روش براساس سیستم امتیاز دهی با توجه به ویژگی های افراد ساخته شده است.

 

برنامه کارگران ماهر فدرال

 

حداقل شرط لازم برای این برنامه، داشتن حداقل 10 سال سابقه کار است. این سابقه باید در مشاغل مدیریتی، تخصصی، فنی و مهارتی باشد.

 

برنامه تجارت ماهر فدرال

 

برای درخواست این نوع برنامه، باید حداقل دو سال تجربه کاری در یک تجارت تخصصی در مدت 5 سال گذشته داشته باشید. همچنین باید الزامات زبانی از نظر گفتاری، خواندن، نوشتن و گوش دادن را برآورده کنید.

 

برنامه نامزدهای استانی

 

برای ورود به این برنامه، باید در یک برنامه ایالتی در کانادا نامزد شوید و شرایط آن را داشته باشید. به خاطر داشته باشید که هر استان گروه های خاصی مانند دانشجویان، کارگران ماهر، تجار و یا کارگران نیمه ماهر را در برنامه خود مدنظر دارد.

 

کارگران ماهر منتخب کبک

 

این برنامه مهاجرتی خاص افرادی است که می خواهند در کبک زندگی کنند. برای دریافت این مجوز، باید برای صدور گواهی آن درخواست دهید و دستورالعمل های آنها را دنبال کنید.

 

روش های مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت از طریق کار به کانادا