دوشنبه ۱۳ آذرساعت ۰۹:۲۵Dec 2023 4
جستجوی پیشرفته

طریقه پرورش و نگهداری گوسفند زنده :

 

شناخت نحوه صحیح نگهداری و پرورش گوسفند زنده از جمله مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. زیرا اگر پرورش دهنده گوسفند؛ به مکان و تجهیزاتی که در آن قرار گرفته دقت نماید؛ باعث سودرسانی برای خود و جلوگیری از هرگونه آسیب جدی می شود. همچنین باعث پرورش زودتر گوسفندان، بازگشت سریع سرمایه ای که هزینه کرده است  و تولید گوشت و شیر مناسب برای فروش می شود. 

 

از مواردی که در پرورش گوسفند زنده باید به آن دقت کرد : ایجاد یک مکان امن و مناسب برای نگهداری  شبانه روزی گوسفندان _ رعایت دقیق نکات بهداشتی در رابطه با دام و افرادی که از آنها مراقبت می کنند _  پاکسازی مکان نگهداری از مدفوع به صورت مرتب و جلوگیری از جمع شدن آن  _ انگل زدایی مناسب گوسفندان _  تهیه مواد غذایی مناسب _ استفاده از کنسانتره به صورت دقیق _ توجه به دما و رطوبت محیط _ تهیه آب کافی برای نوشیدن . 

 

ویژگی های گوشت سالم :

تشخیص گوسفند زنده سالم کار راحتی است همچنین تشخیص گوشت سالم هم راحت است مثلا :

۱.رنگ گوشت در سالم بودن آن بسیار تاثیر دارد. گوشت تازه و سالم دارای رنگ قرمز روشن است . هرگونه رنگ قرمز تیره ،قهوه ای ، سیاه و خاکستری نشان از فاسد بودن گوشت است .

۲. گوشت سالم باید کاملا تمیز و بدون رگه های خونی ، قارچ و انگل باشد .

 

تشخیص گوشت سالم گوسفند.

۳. سطح خارجی گوشت نباید کاملا خشک و چروک باشد و نه خیلی مرطوب و خیس که لزج شود و باعث فاسد شدن گوشت شود .

۴.گوشت هیچگونه بوی غیر طبیعی مثل بوی تعفن یا یا بوی ترشیدگی نباید داشته باشد .

 

معرفی بهترین مرکز پرواربندی گوسفند :

بهترین مرکز پرواربندی گوسفند زنده طبق نتایجات و رضایت های کسب شده مرکز دامکالا است . مرکز ما  با رعایت تمام قوانین نگهداری و پرورش گوسفند توانسته جایگاه خوبی در میان مردم داشته باشد. استفاده از نژاد گوسفند مرغوب و مکان مناسب با توجه به دما و رطوبت برای گوسفندان و دامپزشکان خبره  و داشتن مهر تایید از وزارت بهداشت از مزیت های مرکز ما است . اگر بخواهیم توضیحی در رابطه با شرایط گوسفندان در دامکالا دهیم باید بگوییم که :

 

گوسفند زنده در مرکز ما در محیط های ایزوله و بهداشتی به دور از هرگونه تنش و استرسی پرواربندی می شوند . تغذیه آن ها که ۴ وعده در روز است با کیفیت مناسب ، کاملا ارگانیک و بدون استفاده از هورمون و موادی شیمیایی است. گوسفندان با تجویز دامپزشک از کنسانتره های پروبیوتیک که باعث لذیذتر شدن گوشت و شیر و بالا رفتن وزن آن ها می شود؛ تغذیه می کنند . دامپزشکان به صورت مستمر واکسیناسیون گوسفندان را انجام می دهند و وضعیت هر گوسفند کاملا بررسی می شود. 

 

معرفی سایت خرید گوسفند زنده :

سایت های زیادی در رابطه با خرید گوسفند زنده وجود دارند اما نکته ای که در خریداری گوسفند خیلی مهم است معتبر بودن آن مرکز و سایت می باشد . شما نمی توانید به هر مرکزی که فروش دام انجام می دهد؛ اطمینان کنید و از آن خرید نمایید. در واقع مهم ترین نکته داشتن مهر تایید دامپزشکی و وزارت بهداشت است . مرکز دام کالا در سال ۹۸ تصمیم به راه اندازی سایت خود کرد تا بتواند برای مشتریان غیر حضوری خود که زمان کافی برای خرید رودررو ندارند نیز مفید واقع شود. ما سعی کرده ایم با در نظر گرفتن فاکتور های    مختلف در سایت خود؛ خرید شما را آسان تر کنیم .

 

مهر تایید دامپزشکی.

 

 برای مثال اینکه گوسفند زنده دارای چه وزن ، نژاد و رنگی است _ قیمت های مناسب در مقایسه با سایر رقبا _ خرید بدون  واسطه  _  ارسال خرید شما بدون هیچ هزینه ای و کامل رایگان  به تهران و کرج  که باعث شده سایت ما از رقبا متمایز شود _ ارسال قصاب برای ذبح گوسفند خریداری شده به صورت رایگان که با استقبال بی نظیر شهروندان تهرانی و کرجی روبرو شده است _ ارسال رایگان به موسسات و مراکز خیریه. در حقیقت مشتریانی که قصد این کار را داشته باشند  میتوانند به مرکز اطلاع رسانی کنند  و آدرس موسسه را وارد کنند تا همکاران ما بدون دریافت هیچ هزینه ای ارسال را انجام دهند _ ارسال سریع و در اسرع وقت به مکان مورد نظر _ راهنمایی مشتریان در رابطه با خرید گوسفند و غیره.

 

قیمت خرید  گوسفند :

مرکز ما چون خود توزیع کننده و پرورش دهنده گوسفند زنده است  و گزینه  ارسال رایگان  محصول و قصاب را در بر دارد؛ کاملا اقتصادی و مناسب محسوب می شود . عوامل که در قیمت گوسفند تاثیر گذار هستند شامل: نژاد _ وزن _ محل پرورش _  فصل عرضه گوسفند _ تغذیه ی دام  می شود.

 

مراحل ثبت سفارش در سایت دامکالا :

برای ثبت سفارش در سایت دام کالا جهت خرید گوسفند زنده تهران شما باید با وارد شدن در سایت و کسب اطلاعات کافی در رابطه با وزن ، رنگ و نژاد گوسفند و انتخاب محصول مورد نظر خود و بعد از آن ثبت آدرس مقصد و شماره تماس برای هماهنگی و در آخر واریز مبلغ حساب شده و ثبت آن ، سفارش خود را کامل کنید . اگر هر گونه سوالی ذهن شما را در این رابطه درگیر کرد می توانید دامکالا تماس بگیرید و راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

 

ثبت سفارش خرید گوسفند.