دوشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۱:۰۸Sep 2022 26
جستجوی پیشرفته

7 نکته برای بهبود دسترسی خود در YouTube

 

 

وقتی صحبت از کار با الگوریتم یوتیوب می شود، به یاد داشته باشید که الگوریتم مخاطب را دنبال می کند. اگر در حال حاضر یک برنامه بازاریابی YouTube در اختیار دارید، این نکات به شما کمک می کند تأثیر کانال خود را بر بینندگان خود افزایش دهید. بهترین سالن زیبایی را حتما مطالعه کنید.

 

جستجوی کلمات کلیدی خود را انجام دهید

 

هیچ انسانی در دفتر مرکزی یوتیوب نیست که ویدیوی شما را تماشا کند و آن را رتبه بندی کند.

در عوض، الگوریتم به ابرداده شما نگاه می‌کند و تصمیم می‌گیرد که ویدیو در مورد چیست، به کدام ویدیوها یا دسته‌ها مربوط است و چه کسی ممکن است بخواهد آن را تماشا کند.

وقتی نوبت به توصیف ویدیوی خود برای الگوریتم می‌رسد، می‌خواهید از زبان دقیق و مختصری استفاده کنید که افراد در حال جستجو از آن استفاده می‌کنند. همواره یادگیری یک زبان خارجی در آموزشگاه معتبر می تواند به جستجوی بهتر کلیدواژه ها و کلمات کلیدی کمک کند.

از آنجایی که یوتیوب به همان اندازه که یک پلتفرم ویدئویی یک موتور جستجو است، می‌توانید تحقیقات کلمات کلیدی خود را به همان روشی که برای یک پست وبلاگ یا کپی وب انجام می‌دهید انجام دهید: با استفاده از ابزارهای رایگان مانند Google Adwords یا SEMrush. بهترین کلاسهای آموزش زبان فرانسه از مطالب پیشنهادی ست.

 

پاداش: برنامه 30 روزه رایگان را دانلود کنید تا دنبال‌کنندگان YouTube خود را سریع افزایش دهید، کتاب کاری روزانه از چالش‌هایی که به شما کمک می‌کند رشد کانال یوتیوب خود را شروع کنید و موفقیت خود را پیگیری کنید. بعد از یک ماه نتایج واقعی بگیرید.

 همین حالا راهنمای رایگان را دریافت کنید!

 هنگامی که کلمات کلیدی اصلی خود را شناسایی کردید، می خواهید از آنها در چهار مکان استفاده کنید:

 در نام فایل ویدیو (یعنی laparoscopic-appendectomy.mov)

 در عنوان ویدیو (با استفاده از زبان طبیعی جذاب مانند "زندگی واقعی آپاندکتومی لاپاروسکوپی مرحله به مرحله")

 در توضیحات ویدیوی YouTube (مخصوصاً در دو خط اول، بالای تاشو)

 در اسکریپت ویدیو (و در نتیجه در زیرنویس‌ها و زیرنویس‌های ویدیویی - که به معنای آپلود یک فایل SRT است).

 اما یک مکان وجود دارد که شما نیازی به قرار دادن کلمات کلیدی خود ندارید:

 

در تگ های ویدیو طبق گفته یوتیوب، برچسب‌ها «نقش کمتری در کشف ویدیو دارند» و اگر کلمه کلیدی یا نام کانال شما اغلب اشتباه املایی داشته باشد، بسیار مفید هستند. (به عنوان مثال لاپوروسکوپی، لاپاراسکوپی، آپاندکتومی، آپاندکتومی و غیره)

 مقاومت در برابر کلیک کردن روی تصویر کوچک شما را برای مردم غیرممکن کنید

 اما بدیهی است که بدون کلیک کردن.

 «تجدیدنظر» کلمه‌ای است که YouTube برای توصیف اینکه چگونه یک ویدیو یک فرد را به ریسک (هرچند جزئی) و تماشای چیز جدید ترغیب می‌کند، استفاده می‌کند. برای به حداکثر رساندن جذابیت ویدیوی خود:

 یک تصویر کوچک سفارشی آپلود کنید (و سبک بصری را در تمام تصاویر کوچک خود ثابت نگه دارید)

عنوانی جذاب و جذاب بنویسید – از آن دسته ای که نمی توانید روی آن کلیک نکنید

به یاد داشته باشید که اولین جمله از توضیحات در جستجو نشان داده می شود، بنابراین آن را جالب و مرتبط کنید.

برای مثال، کانال تفسیر فرهنگ پاپ تی نوآر از یک الگوی ثابت و پرانرژی استفاده می‌کند: تصاویر کوچک چهره او (با احساسی واضح) و عناوین محاوره‌ای و مستقیم. تصویر پس‌زمینه تقریباً همیشه عنوان را به نحوی اعلام می‌کند و یک بسته قابل کلیک ایجاد می‌کند.

 

 

مردم را نگه دارید که ویدیوی شما و همه ویدیوهای شما را تماشا کنند

 وقتی بیننده‌ای داشتید که یک ویدیو را تماشا می‌کند، تماشای محتوای شما را برای او آسان کنید و در اکوسیستم کانال خود باقی بمانید. برای این منظور از:

 کارت‌ها: سایر ویدیوهای مرتبط را در ویدیوی خود پرچم‌گذاری کنید

 صفحه‌های پایانی: برای تماشای ویدیوی مرتبط دیگری با یک CTA خاتمه دهید

 لیست پخش: از ویدیوهای مشابه موضعی

 واترمارک های اشتراک (برای اطلاعات بیشتر در مورد تبدیل بینندگان به مشترک، راهنمای ما برای بدست آوردن مشترکین بیشتر YouTube را بخوانید)

 نکته حرفه ای: ساخت یک مجموعه ویدیویی راهی عالی برای استفاده از افزایش اخیر بینندگان است.

 اگر ویدیویی از کودک 12 ساله شما در حال آواز خواندن یک جلد در فضای مجازی پخش شد، شاید کاورهای بیشتری در دستور کار باشد. می‌توانید یک‌باره یک سریال را برای تماشای زیاد منتشر کنید، یا بسته به استراتژی‌تان، آن‌ها را به طور مرتب رها کنید تا مردم برگردند.

 

دیدگاه ها را از منابع دیگر جذب کنید

 

بازدیدهایی که از الگوریتم YouTube نمی‌آیند همچنان می‌توانند موفقیت شما را با الگوریتم نشان دهند. به عنوان مثال: تبلیغات YouTube، سایت‌های خارجی، تبلیغات متقابل در رسانه‌های اجتماعی، و مشارکت با کانال‌ها یا مارک‌های دیگر، همگی می‌توانند بسته به استراتژی شما، به شما کمک کنند بازدید و مشترکین کسب کنید.

 این الگوریتم واقعاً ویدیوی شما را به دلیل داشتن ترافیک زیاد از خارج از سایت (مثلاً یک پست وبلاگ) مجازات نمی کند. این مهم است زیرا نرخ کلیک و مدت زمان مشاهده اغلب زمانی کاهش می یابد که بخش عمده ای از ترافیک ویدیو از تبلیغات یا یک سایت خارجی باشد.

 طبق گفته تیم محصول یوتیوب، الگوریتم فقط به نحوه عملکرد یک ویدیو در زمینه توجه می کند. بنابراین، ویدیویی که عملکرد خوبی در صفحه اصلی داشته باشد، برای افراد بیشتری در صفحه اصلی نمایش داده می‌شود، مهم نیست که معیارهای آن از بازدیدهای وبلاگ چگونه به نظر می‌رسد.

 

با آزمایش تکامل پیدا کنید

 

در عین حال، زیر نظر گرفتن Google Trends و گذاشتن فضایی برای آزمایش به این معنی است که وقتی زیتگایست یک سکه می‌پردازد، عقب نخواهید ماند. (من به تو نگاه می کنم، شلوار جین تنگ.)

 از این واقعیت شهامت داشته باشید که اگر آزمایشی واقعاً بمباران شود، آن ویدیوی با عملکرد پایین به هیچ وجه رتبه کانال یا ویدیوهای آینده شما را پایین نمی آورد. (مگر اینکه واقعاً مخاطبان خود را به حدی بیگانه کرده باشید که دیگر نخواهند شما را تماشا کنند.) طبق گفته تیم محصول YouTube، همه ویدیوهای شما شانس یکسانی برای جذب بینندگان دارند.

 

با نظرات و کانال های دیگر درگیر شوید

 

برای اینکه مخاطبان شما رشد کنند، باید روابط خود را با بینندگان خود تقویت کنید. برای بسیاری از بینندگان، بخشی از جذابیت یوتیوب این است که نسبت به افراد مشهور سنتی احساس نزدیکی به سازندگان داشته باشند.

 ایجاد رابطه با بینندگان و سایر سازندگان می‌تواند پل‌هایی ایجاد کند که به شما در ادامه مسیر کمک کند. ابزارهای تعامل اجتماعی Hootsuite یک راه عالی برای ماندن در این زمینه است.

 به مردم آنچه می خواهند بدهید

 بیش از هر چیز دیگری، در زمان اشباع محتوا، مردم خواهان کیفیت هستند. الگوریتم رضایت هر کاربر را در اولویت قرار می دهد. بنابراین جایگاه خود را پیدا کنید و به آن تکیه کنید.

 برای کمک، YouTube می‌گوید که روی جمع‌آوری معیارهای رضایت بیشتر و ارائه آن به سازندگان در تجزیه و تحلیل‌هایشان کار می‌کند.

 همانطور که دنی مالین اهل یورکشایر در سال 2020 متوجه شد که کانال یوتیوب او Rate My Takeaway ویروسی شد، وقتی فرمول خود را پیدا کردید، آن را بشویید و تکرار کنید.