شنبه ۱۸ آذرساعت ۰۱:۵۶Dec 2023 9
جستجوی پیشرفته

چه عواملی سود واردات از چین را تضمین می‌کند؟

 

تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی تجارت را به سمت واردات از کشورهای آسیایی برده است و واردات از کشور چین را به یکی از محبوب‌ترین راه‌های کسب درآمد تبدیل کرده است. بسیاری از بازرگانان و تجار ایرانی علاقه‌مند هستند که کالای موردنظر خود را توسط تأمین‌کنندگان چینی تهیه و به فروش برسانند تا از این طریق سود قابل‌توجهی به دست ‌آورند. اما واردات از چین پیچیدگی و سختی‌های بسیاری دارد.

 

 

تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی تجارت را به سمت واردات از کشورهای آسیایی برده است و واردات از کشور چین را به یکی از محبوب‌ترین راه‌های کسب درآمد تبدیل کرده است. بسیاری از بازرگانان و تجار ایرانی علاقه‌مند هستند که کالای موردنظر خود را توسط تأمین‌کنندگان چینی تهیه و به فروش برسانند تا از این طریق سود قابل‌توجهی به دست ‌آورند. اما واردات از چین پیچیدگی و سختی‌های بسیاری دارد؛ ولی باتوجه‌به سودآوری بالای آن می‌توان این مشکلات را با کمی تعامل پشت سر گذاشت. شرکت‌های بازرگانی به‌واسطه تجربه‌هایی که در زمینه‌ی واردات کالا از چین دارند می‌دانند که این تجارت باید به چه صورت انجام شود تا سودآوری بیشتری حاصل از واردات کالا نصیب تجار و بازرگانان شود به همین جهت است که شرکت‌های بازرگانی نقش مهمی در واردات کالا از این کشور را برعهده دارند.

عوامل سودآوری واردات از چین

بررسی تعدادی از فاکتورهای سودآور برای واردات و خرید مستقیم از چین الزامی است. با رعایت این فاکتورها ریسک کمتری برای تجار و بازرگانان وجود خواهد داشت؛ زیرا عدم آگاهی نسبت به این فاکتورها باعث شده تا مسیر تجارت به‌درستی طی نشود.

1. انتخاب کالا

انتخاب کالای مناسب، به سودآوری تجارت کمک می‌کند. به این منظور تجار یا بازرگانان باید کالایی را انتخاب کنند که حداکثر سودآوری را برای آنها داشته باشد. دو فاکتور بازار و بودجه در انتخاب کالای مناسب نقش مهمی دارند. منظور از بازار در واردات کالا این است که باید به سراغ محصولاتی رفت که متقاضی بسیاری دارند که باعث افزایش فروش و سود بالا شوند؛ همچنین عوامل بسیاری بر هزینه‌های واردات کالا از چین تأثیرگذار است که شامل: هزینه انبار، بسته‌بندی، گمرک و... می‌شود.

2. کالایی با ویژگی قابل‌توجه

واردات کالا با نقاط قوت زیاد متقاضی بیشتری دارند. این نقاط قوت شامل: رنگ، طرح، جنس و... است. یکی از موارد مهم در خرید محصولات ایمنی است. واردکننده مسئول صفر تا صد کیفیت محصولات است.

3. انتخاب تأمین‌کننده 

در چین تأمین‌کنندگان زیادی وجود دارند که به عرضه کالا با قیمت‌ها و کیفیت متفاوت می‌پردازند. نکته مهم این است که باید تأمین‌کنندگان متعهدی پیدا کنید. چون احتمال کلاهبرداری زیاد است. راه‌های زیادی برای پیداکردن تأمین‌کننده وجود دارد. برای مثال به کمک سایت‌ علی‌بابا یا علی‌اکسپرس و... همچنین یکی دیگر از راه‌های پیداکردن تأمین‌کننده مناسب، نمایشگاه‌های تجاری هستند؛ اما ازاین‌بین مناسب‌ترین آنها شرکت‌های بازرگانی هستند. شرکت سپاهان همراه به دلیل داشتن تجربه زیاد در این زمینه می‌تواند بهترین و معتبرترین تأمین‌کنندگان را به شما معرفی ‌کنند تا از این راه میزان کلاهبرداری به صفر برسد.

4. بررسی نمونه کالا 

 نمونه کالا کمک می‌کند تا محصولی با سطح انتظارات خود را انتخاب کنید. در چین کالاهای بسیاری با کیفیت‌های متفاوت عرضه می‌شوند. کالاها در این کشور درجه‌بندی کیفی دارند و برای دریافت یک محصول با درجه کیفی بالا و قیمت مناسب بهتر است حداقل از دو تأمین‌کننده نمونه کالا دریافت کرده تا به طور دقیق‌تری ظاهر کالا، عملکرد، بسته‌بندی، ابعاد و کیفیت آن را بررسی کنید. به این صورت قطعاً تجارت سودآورتری خواهید داشت.

5. مذاکره با تأمین‌کننده

 شرایط خود را به تأمین‌کننده اطلاع دهید و از شرایط آنها باخبر شوید. در واقع هنگام خرید کالا باید از صورت‌حساب مواد و مشخصات محصول مطمئن باشید. همچنین سعی کنید که از طریق سایت، اطلاعاتی در مورد آدرس کارخانه به دست آورید تا متوجه جزئیات موردنیاز شوید: مثل پروسه تولید محصولات.

6. قیمت مناسب و سودآوری 

برای سودآوری و کسب درآمد بیشتر اصل اساسی قیمت مناسب کالا است. به‌طورکلی سود همان کسر هزینه از درآمد است. یعنی با افزایش  درآمد میزان سودآوری بیشتر خواهد شد. اگر در یک بازار رقابتی مشغول به کار هستید باید بتوانید از رقبای خود پیشی گرفته تا تقاضای محصولاتتان افزایش قابل‌توجهی داشته باشد. این افزایش تقاضا درآمد و در نهایت سودآوری را افزایش خواهد داد. اغلب مردم و شاید همه آنها همیشه به دنبال کسب منفعت هستند و برای خریدوفروش این قاعده را اعمال می‌کنند. یعنی آنها به دنبال خرید کالاهایی هستند که قیمت مناسب‌تری داشته باشد. هرچه قیمت کالا کمتر باشد مطلوبیت و رضایت خریدار افزایش خواهد یافت. پس واردات کالا با قیمت و کیفیت مناسب، مشتری‌ بیشتری را جذب می‌کند و درنهایت سودآوری را افزایش می‌دهد.

7. واردات کالا به‌صورت عمده

یکی از معضلات تجار و بازرگانان برای خرید کالا از کشورهای دیگر حجم کم آنها است. اما نکته مهمی که در رابطه‌ با خرید کالا از چین وجود دارد، تهیه کالاها از این کشور به میزان موردنیاز است. علت آن هم به‌کارگیری تکنولوژی در تولید و نیروی کار ماهر است. یعنی برخی از کارخانه‌های چینی از تکنولوژی در تولیدات که اغلب بدون محدودیت کالاها را در حجم زیاد تولید می‌کنند. پس بدون نگرانی در خصوص محدودیت حجم سفارش‌ها می‌توان واردات از چین را انجام داد.

8. سفارشی‌سازی کالاها

فروشندگان مطابق با نیاز مشتری و سلیقه آن‌ها کالا عرضه می‌کنند به همین جهت احتمال فروش آن تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. شما با واردات از چین می‌توانید از مزیت سفارشی‌سازی کالاها استفاده کنید؛ زیرا برخی از تأمین‌کنندگان چینی این امکان را به وجود آورده‌اند که کالاها را مطابق با نظر مشتری تولید کنند.

پرسودترین‌ها کالاهای وارداتی چین

اگر قصد واردات کالایی از چین را دارید؛ اما به‌طورکلی درمورد سودآوری اقلام وارداتی از چین اطلاعی ندارید، لیست زیر می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. درواقع انتخاب نوع کالایی که قرار است وارد کنید در سودآوری کسب‌وکار دارای اهمیت است. یعنی باید کالاهایی را وارد کرد که متقاضی زیادی برای آن در بازار وجود دارد. واردات کالای کم تقاضا در بازار باعث اتلاف هزینه و احتمالاً زیان خواهد شد.

کالاهای پرسود شامل:

لباس

خودروها

گوشی همراه

در آخر

همه تجار و بازرگانان جهان از افراد ثروتمند و با پشتوانه مالی زیاد نیستند. در این‌ بین افرادی هم وجود دارند که هم به کار واردات علاقمندند و از طرفی سرمایه کمی دارند. اما سؤالی که ذهن را درگیر می‌کند این است که چه عواملی برای واردات از چین با سرمایه کم باید مدنظر قرار گیرد؟! در جواب این سؤال باید گفت با شناخت نیاز بازار برای واردات با سرمایه کم یا زیاد می‌توان تجارت پر سودی را به دست آورد. دراین‌بین شرکت بازرگانی سپاهان همراه به نشانی اینترنتی www.sepahanhamrah.com به دلیل داشتن افراد متخصص می‌تواند به شما در زمینه واردات کالا با سودآوری فراوان از کشور چین کمک کند. شما با مراجعه به این شرکت می‌توانید با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان و متخصصان مجرب آن ها بهترین تأمین‌کنندگان کالا در چین را پیدا کرده و صفر تا صد واردات خود را به آن ها بسپارید.