یکشنبه ۲۸ دیساعت ۰۳:۲۲Jan 2021 17
جستجوی پیشرفته

فرهنگ سدید (farhangesadid.ir)

فرهنگ سدید 28 اسفند 1397 فرهنگ سدید 27 اسفند 1398 فرهنگ سدید 31 فروردین 1399 فرهنگ سدید 30 اردیبهشت 1399 فرهنگ سدید 31 خرداد 1399 فرهنگ سدید 31 تیر 1399 فرهنگ سدید 1 مرداد 1399 فرهنگ سدید 1 شهریور 1399 فرهنگ سدید 30 مهر 1399 فرهنگ سدید 28 آبان 1399 فرهنگ سدید 30 آذر 1399 فرهنگ سدید 1 دی 1399 فرهنگ سدید 2 دی 1399 فرهنگ سدید 3 دی 1399 فرهنگ سدید 6 دی 1399 فرهنگ سدید 7 دی 1399 فرهنگ سدید 8 دی 1399 فرهنگ سدید 9 دی 1399 فرهنگ سدید 10 دی 1399 فرهنگ سدید 11 دی 1399 فرهنگ سدید 12 دی 1399 فرهنگ سدید 13 دی 1399 فرهنگ سدید 14 دی 1399 فرهنگ سدید 15 دی 1399 فرهنگ سدید 16 دی 1399 فرهنگ سدید 17 دی 1399 فرهنگ سدید 18 دی 1399 فرهنگ سدید 19 دی 1399 فرهنگ سدید 20 دی 1399 فرهنگ سدید 21 دی 1399 فرهنگ سدید 22 دی 1399 فرهنگ سدید 23 دی 1399 فرهنگ سدید 24 دی 1399 فرهنگ سدید 25 دی 1399 فرهنگ سدید 26 دی 1399 فرهنگ سدید 27 دی 1399 
  ۷ ساعت پیش    
مهوش صبرکن گلایه دارد که چرا تلویزیون، سینما و نمایش خانگی، خانواده و اصالت های ایرانی اش را فراموش کرده اند؟ و این لاکچری بازی ها از کجا سردرآوردند؟
  ۸ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
بیست و هشتمین قسمت از فصل جدید برنامه نقد سینما به بررسی کارنامه یک دهه برگزاری جشنواره فیلم عمار پرداخت.
  ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سیزدهمین حراج تهران در حالی برگزار شد که تابلوی خاطرات امید از آیدین آغداشلو به قیمت عجیب 12 میلیارد تومان، یعنی 10 برابر برآورد اولیه خود چکش خورد!
  ۸ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
بشارت هایی که در قرآن کریم به اهل ایمان داده شده، حد اعلایی دارد که مخصوص حضرت زهرا سلام الله علی ها و اهل بیت علیهم السلام است.
  ۸ ساعت پیش    
بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون اعتقاد دارد که عدم توجه به فیلمنامه نویسی و جدّی نگرفتن سریال سازی در تلویزیون، آفتِ امروز سازمان صداوسیما است.
  ۸ ساعت پیش    
سینمای دفاع مقدس با وجود مشکلات عدیده ای که در مسیر تولید فیلم با آن روبه رو است، امسال نیز در جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت.
  ۸ ساعت پیش    
آنچه مستندات تاریخی به ما نشان می دهد، این است که سفر دائمی شاه از ایران، آخرین راهی بود که او برگزید و در حقیقت از شهریور 57 و با افزایش تظاهرات و اعتراضات مردمی ...
  ۸ ساعت پیش    
نقد و انتقاد با نیت امر به معروف و نهی از منکر در اسلام، دو وجه دارد؛ نخست، وجه اجتماعی آن، که معطوف به روابط متقابل مردم با یکدیگر است و دوم وجه سیاسی آن که آن نیز باز کنشی دوسویه و مستلزم رابطه ای ...
  ۸ ساعت پیش    
بسیاری از شرکت های آمریکایی کمک های سیاسی خود موسوم به PAC Contributions را به خاطر آشوب اخیر کنگره متوقف کردند.
  ۸ ساعت پیش    
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با اشاره به سرانجام ساخت خانه های کوچک مقیاس گفت: صدور پروانه ساختمانی در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 26درصد کاهش یافته و میزان عوارض ساختمانی در تهران ...
  ۹ ساعت پیش    
حس گرایی در عصر جدید را می توان به عنوان یکی از مظاهر غرب زدگی و اعتقاد به اصالت فاعل شناسا (سوبژکتیویسم) نقد کرد و یا به عقب تر رفت و ریشه های آن را در یونان باستان و در تفکرات سوفیست ها و اپیکوریان ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۲۷    
در دعای شیعی سویه هایی است که در آن، نوعی جهت گیری اخلاقی یافت می شود و ماهیت گفتمانی دارد. در این جهت گیری که به نظر ما متمرکز بر نسبت اجتماعی خود-دیگری است ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۲۷    
رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانیِ اسلامی صدرا با اشاره به خدمات علمی علامه مصباح گفت: ایشان علاوه بر تئوریزه سازی معارف انقلاب ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۹:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
یک تاریخ پژوه می گوید: برعکس تبلیغات اهالی نظریه توطئه، آمریکایی ها خیلی هم احمقانه روی شاه تا آخر اصرار کردند البته چند بار هم خواستند جایگزینی برای اداره ایران پیدا کنند، اما شاه برای حفظ قدرت ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۱:۲۸    
قرآنیون چه نسبت تاریخی با رنسانس در اروپا و تحولات فکری ایران و جهان اسلامی داشته و آیا متأثر از حاکمیت پارادایم پوزیتیویسمی بوده اند؟
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۹:۲۸    
سریال باخانمان حالا با گذشت یک سوم از پخش خود توانسته تا حدود زیادی پاسخگوی نیاز جدول پخش و مطالبات بینندگان درباره ساخت سریال های کمدی باشد و چراغ این ژانر را در رسانه ملی روشن نگاه دارد.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۹:۲۸   + ۱۹ سایت دیگر  
داوران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر که از این هفته شروع به دیدن فیلم ها کرده اند، به طور متوسط روزی 4 فیلم می بینند؛ بنابراین می توان انتظار داشت داوری فیلم ها تا پایان هفته اول بهمن ماه انجام شود.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۹:۱۳    
تمام وقت خود را صرف سازمان اوقاف و امور خیریه کرد و نظرات خوبی هم برای ارتقای جایگاه اوقاف داشت. پس از آن با راه اندازی موسسه خیریه محب، تلاش بسیاری در جهت نوسازی بیمارستان های کشور داشت.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۹:۱۳    
شکل گیری استودیو هایی مثل شاهین فیلم، البرز و کاسپین در تاریخ دوبله ایران از جمله خاطرات مهم محمود قنبری گوینده و مدیردوبلاژ پیشکسوت کشورمان هستند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۹:۱۳    
مسعود رضایی مورخ و پژوهشگر تاریخ معاصر، رهبر معظم انقلاب را امام جمعه ای در تراز انقلاب اسلامی دانست و گفت: حضرت آیت الله خامنه ای بهترین الگو برای ائمه جمعه داخلی و خارجی محسوب می شوند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۵۸    
کتاب صبح شام از متفاوت ترین آثاری است که درباره سوریه، داعش و نقش شهید سردار قاسم سلیمانی در حل بحران های منطقه طی چند سال گذشته نوشته شده است.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۴۳    
مدیر کل سابق محیط زیست استان تهران تنها راه کار حل معضل آلودگی هوا را اجرای قانون هوای پاک دانست و گفت: در صورت تامین منابع هوای تهران ظرف 10 سال قابل قبول می شود.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۴۳    
جشنواره فیلم فجر می تواند بهانه خوبی برای ترغیب مردم به سینما رفتن باشد؛ روندی که قشر سینمارو جامعه نزدیک یک سال به دلیل کرونا از آن فاصله گرفته اند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۴۳    
حمید خیرالدین کارگردان سینما که امسال با فیلم سایه زندگی در جشنواره فیلم فجر حضور دارد از تحریم فرهنگی و هنری ایران در جهان گفت.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
صدای ماندگار تلویزیون اعتقاد دارد عدم شناخت و اشراف مناسب به کودک و فقدان نظارت، باعث شده دوبله های زیرزمینی هر روز صدایش بیشتر به گوشِ کودکان می رسد.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۲۸    
مدیر کتابفروشی های زنجیره ای بوکینیست ارمنستان از تاریخ این کتابفروشی کهن و همچنین از جای خالی ادبیات کلاسیک ایران در بازار کتاب ارمنستان می گوید.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۲۸    
حضور 23 فیلم کارگردانان فیلم اولی در میان 62 فیلم حائز شرایط داوری در سی ونهمین جشنواره فیلم فجر، از نکات حائز اهمیت درباره متفاوت ترین دوره این رویداد محسوب می شود.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۱۳    
کارگردان قدیمی سینما و تلویزیون اعتقاد دارد ترس حرکت به سمت آینده باعث شده تا پشتِ چند سریال تلویزیونی که شناخته می شوند، خودشان را پنهان کنند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۳    
مرضیه هاشمی معتقد است اکنون که در آمریکا مردم دنبال رسانه های متفاوت می گردند، فرصت مناسبی است برای رسانه های آلترناتیو و رسانه های مقاومت مثل پرس تی وی که مخاطبان بیش تری جذب کنند تا بتوانند به آنها ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
بی نام پدر داستان زندگی یکی از درجه داران فاسق رژیم شاهنشاهی است. کسی که عامل مستقیم انگلیس، مؤسس انجمن بهایی، عامل سرکوب کرد ها و قاچاق مواد مخدر در سراسر ایران است ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۳    
عراق که از پیشروی ایرانی ها در عملیات کربلای 5 و 6 به شدت ترسیده بود، به پشتوانه غربی ها دست به بمباران هوایی در شهر های مختلف از جمله باختران و بروجرد زد.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۳    
مجری تست بالینی واکسن کرونای ایرانی با بیان اینکه واکسیناسیون حداقل باید چندین ماه به شکل مستمر انجام شود تا موجب توقف شیوع ویروس شود ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۱۳    
کرونا و شرایط تحمیل شده توسط آن، تأثیر فراوانی بر ارتقاء فرهنگ تعهد به هم نوع داشته، کرونا مارا بیش از پیش به هم نزدیک و متعهد نموده ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۱:۲۸    
استاد فلسفه دانشگاه آزاد گفت: سرشت علوم انسانی اینگونه ایجاب می کند که همه درباره آن نظر بدهند در حالیکه سرشت علوم طبیعی اینگونه نیست و به معنای دیگر علوم انسانی یتیم است.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۱:۱۳    
حجت الاسلام فواد المقدادی می گوید: تشییع میلیونی پیکر حاج قاسم و ابومهدی المهندس بار دیگر خیزش شعبانیه عراق و ایران را احیا کرد و همین باعث می شود تا انتقام خون مقدس گرفته شود.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۴:۲۸    
بین بی ثباتی شغلی، به خصوص بیکاری و رضایت زناشویی و زندگی خانوادگی رابطه ای قوی وجود دارد. افراد بیکار میزان کمتری از تفاهم، ارتباط و نظم در روابط خانوادگی دارند ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۲۰:۴۳    
مجموعه تلویزیونی به تهیه کنندگی زینب تقوایی، کارگردانی برزو نیک نژاد و نویسندگی امیر برادران در ژانر کمدی است که به عنوان سریال شبانه شبکه سه سیما هر شب روی آنتن می رود ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۲۸    
ترویج مسیحیت تبشیری پس از انقلاب به ویژه در چند سال اخیر که فعالیت خود را شدت بخشیده، رویکردی متفاوت از گذشته و کاملاً حرکتی سیاسی و امنیتی دارد که توجه دقیق و هوشیاری مراکز امنیتی کشور را در این ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۱:۴۳    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بررسی تناقضات و مغاطلات حرف ها و نوشته های عبدالکریم سروش گفت: به طور کلی سخنان دکتر سروش هم مختلف است و هم متناقض.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۱:۴۳    
امام خامنه ای در سخنرانی روز جمعه به کتابی درباره نقش سیا در فریب نویسندگان اشاره کردند؛ کتابی که مطالعه آن مخاطب ایرانی را به درک بهتری از جهان می رساند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
پوراندخت مهیمن تعهد در بازیگری را به دردِ پای شکسته اش ترجیح داد و تا پایان نقش حمیده در سریال "بیگانه ای با من است" هنرنمایی کرد.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۱:۴۳    
زمانی قبل از کرونا تئاتری ها هرچه می خواستند روی صحنه می گفتند و حالا تیکه هایی از آن دیالوگ های مستهجن، دست به دست می شود که قابل تأمل است.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۱:۴۳    
همسر شهید شالیکار گفت: حاج قاسم تا متوجه شد دخترم ازدواج کرده از تعجب خندید و گفت: دخترجان الان وقت عروسک بازی تو هست.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۱:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
دبیر مجمع عالی علوم انسانی اسلامی با بیان اینکه علوم انسانی غربی برای زندگی دیگر جوامع کاربردی نیست، گفت: علوم ترجمه شده از غرب که موضوع آن انسان غربی است، از منظر چارچوب کلی تولید دانش ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۱:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون فرهنگی وزیر ارشاد گفت: نباید نقد در جامعه رها و بین نخبگان باقی بماند بلکه نقد ناقد باید از سوی نویسنده و ناقدان دیگر نقد شود. در این صورت زنجیره نقد شکل می گیرد.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۱:۲۸    
رمان لبه تیغ با وجود روایت های گوناگونی که در بر می گیرد، در اصل داستان سیر آفاق و انفس مردی جوان و آمریکایی به نام لاری برای یافتن معنای زندگی است که از غرب تا شرق عالم را طی می کند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۱:۴۳    
اگر قدرت تشخیص وضعیت روحی طرف مقابل را داشته باشیم و میزان ناراحتی و خشم او را بتوانیم درک کنیم شاید بتوانیم با گرفتن تصمیمی درست، به سوی پایان دادن بحث و بحران گام برداریم.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۵:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
شهید خرازی فرمانده میدانی بود. یعنی خودش دوشادوش نیروهایش در خط مقدم حضور می یافت. از آن دست فرماندهانی که خودش جلو می رفت، بعد از نیرو ها می خواست پشت سرش بیایند ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۵:۱۳    
خانه های تک نفره، آدم های تنها، کسانی که وقتی از سرکار به خانه برمی گردند، کسی انتظارشان را نمی کشد؛ نه همسر و نه فرزندی! خودشان، تنهای تنها! مجرد های قطعی را می گویم ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
واکسن هایی در اختیار ما بود که می توانستیم زودتر به کشور وارد کنیم، منتها واکسنی بود که می خواستند روی مردم ما آزمایش کنند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
یامین پور معتقد است اگر دقیق تر به ژاپن نگاه کنیم، خواهید دید که رسانه ها در تحلیل توسعه ژاپن دغل بازی می کنند ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۰:۲۸    
ادعای پیغمبری که کسروی کرد موضوع مهمی درباره او است، اما وقتی که کتاب شیعه گری را علیه تشیع نوشت عده ای شکایت کردند و او کتاب بخوانید و داوری کنید را نوشت و در آن عنوان کرد که برخی می گویند من ادعای ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۰:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
در سالگرد شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و یاران شهیدشان توفیق با ما یار بود و توانستیم پای صحبت های اطیاف کامل صبری زبیدی همسر شهید محمد الشیبانی از شهدای عراقی آن حادثه تلخ بنشینیم تا او برای ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
تجربه و شواهد از درستی بی اعتمادی به کشورهای غربی همچون آمریکا، انگلیس و فرانسه در حوزه هایی همچون ارائه دارو و واکسن حکایت می کند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
در نوشتار حاضر نویسنده با اشاره به تلاش غربی ها در ایجاد و تقویت لذت مشهور شدن در مردم جهان، به بررسی شهرت پرستی به عنوان یک بیماری روانی می پردازد و نقش شبکه های اجتماعی و قدرت های استکباری در گسترش ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۳:۴۳    
استاد شهید مرتضی مطهری طی جلسات متعدد خود در انجمن اسلامی پزشکان به شکلی مبسوط به این عوامل پرداخته و آن ها را در چندین جلسه به بحث و گفتگو گذاشته است.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۳:۴۳    
حسینعلی در 21 دی ماه به شهادت رسیده بود، اما همرزمان عباسعلی به او گفته بودند که برادرت مجروح شده، بهتر است برگردی تا به او برسی. عباسعلی گفته بود اگر او مجروح شده باشد که من باید در منطقه بمانم ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۳:۴۳    
مهدی سجاده چی: برخی می خواهند بخشی از جوانی شهیدی که سرداری معتبر در جنگ و محبوب هم بوده است تصویر نشود، چون در جوانی و پیش از انقلاب هیبت و رفتارش شبیه انقلابی ها نبوده است.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۳:۲۸    
استاد فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی با تشریح فهم های مختلف در فهم دین به نقد فهم تاریخ انگارانه مستشرقین پرداخت و گفت: سروش گرفتار فهم تاریخی انگارانه است که اجازه دیدن گوهر دین را نمی دهد.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۳:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
ویژ ه برنامه تلویزیونی اختتامیه یازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار شب گذشته با پاسداشت سیدمحمود رضوی، تهیه کننه سینما و کلر ژوبرت، نویسنده مسلمان فرانسوی از شبکه افق به روی آنتن رفت.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۳:۲۸    
محمد معتمدی معتقد است که زبان موسیقی در ارتباط بین ملت ها، نتایج بسیار بهتری نسبت به زبان دیپلماتیک در پی خواهد داشت.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۳:۲۸   + ۳۹ سایت دیگر  
طی 24 ساعت منتهی به روز جمعه 19 دی ماه، 6 هزار و 251 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 581 نفر از آن ها بستری شد. مجموع بیماران کووید19 در کشور به یک میلیون و 274 هزار و 514 نفر رسید.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۳:۱۳    
در لحظه ای که ابومهدی می خواست از خادم مسجد جمکران جدا شوند گفت دعا کنید من شهید شوم، دعا کنید به نحوی شهید شوم که نتوانند بدن من را تشخیص دهند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۱:۱۳    
در جهان کنونی، و خیلی بیشتر در جهان یکی دو نسل آینده، حرف اول و آخر را توانمندی در دنیای مجازی می زند ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۹:۵۸    
کرونا و شیوه مدیریتی آن موضوعی است که تأثیر مستقیمی بر تعهد اشخاص به قانون خواهد گذاشت، هرچند که از لحاظ آماری، قضاوت در این زمینه زود است چراکه تأثیرات متغیر های مورد بحث ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۱:۴۴    
نوروزی با اشاره به گستردگی تشکیلاتی جشنواره عمار در کشور و فعالیت اثرگذار رسانه ای این تشکیلات اظهار داشت: جشنواره مردمی فیلم عمار به نظر من حلقه مفقوده بین مخاطب و رسانه را بر می دارد ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۱:۲۹    
رضاخان اولین اقدام برای پیشرفت را این می دانست که عفاف و حجاب زنان را هدف قرار دهد و با بی حجاب کردن زنان، آن ها را آماده حضور در اجتماع کند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۱:۲۹    
یکی از معضل های امروزِ تلویزیون که البته در سینما هم کم و بیش وجود دارد، تکراری شدن بازیگران در چند نقش است؛ چرا گریم نمی تواند راه چاره باشد؟
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۱:۱۴    
میرطاهر مظلومی عضو هیات انتخاب بخش رادیو تئاتر جشنواره تئاتر فجر با اشاره به حضور هنرمندانی از شهر های مختلف در این بخش درباره تاثیر کرونا بر خلق آثار نمایشی توضیح داد.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۱:۱۴    
یکی از مسائلی که در زمان رضاشاه اجرا و با مقاومت طیف های مختلف مردمی رو به رو شد، طرح استعماری و ضد فرهنگی کشف حجاب و ممنوع اعلام کردن پوشش و حجاب اسلامی در سطح کشور بود.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۱:۱۴    
اگر کسی که به قرآن مراجعه می کند، آن مراجعه، به صورت مقطعی و گرفتن برخی از آیات بدون توجه به قواعد و اصول باشد تبعاً انسان را به انحراف می کشاند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
روآن اتکینسون گفت: آنچه که در حال حاضر در فضای مجازی و اینترنت داریم، معادل دیجیتال اوباش قرون وسطایی است که در خیابان ها پرسه می زنند و به دنبال شخصی برای آتش زدنش می گردند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۵۹    
نشست نقد و بررسی کتاب گیل مانا با حضور سردار حق بین و نویسنده کتاب سیده نساء هاشمیان برگزار شد، گیل مانا ؛ عنوانی که شهدا برای کتاب خاطرات سردار حق بین انتخاب کردند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۵۹    
آخرین دیدارم بعد ار نقل مکان به شهر مقدس قم به یک سال قبل از تاریخ شهادت حاج قاسم و در ایام فاطمیه و عزای حضرت مادر و مراسم روضه دهه فاطمیه در بیت الزهرا باز می گردد.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۲۹    
با انتشار لیست 110 تایی فیلم های متقاضی برای حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، گمانی زنی ها برای لیست نهایی و جزئیات برگزاری جشنواره، قوت بیشتری به خود گرفته است.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
نفس تهرانی ها به شماره افتاد. آلودگی بیداد می کند. دولتی ها تایید می کنند که کارخانه ها مازوت می سوزانند. در کنار آلودگی هوا، قطعی برق هم مشکل ساز شده است ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۲۹    
آقاخانی: می گوید که زیرساخت های فرهنگی صحیح و شرایط مساعد معیشتی برای اینکه بتوانیم با خیال راحت فیلم و سریال خشن بسازیم وجود ندارد و در این حال تولید اثر خشن، انسانی و اخلاقی نیست.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۲۹    
رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر گفت: مدعیان کشف حجاب در پی تغییر سبک زندگی ایرانیان بودند؛ چون می دانستند سبک زندگی بانوان عامل موثر در تغییر سبک زندگی ایرانیان است ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۲۹    
گرچه در مقاطع مختلفی در کشور افرادی همچون امیرکبیر و آیت الله کاشانی تلاش هایی برای استقلال ایران کردند، اما آنچه هنر امام و شاگردان انقلابی و شجاع ایشان همچون سلیمانی ها بود ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۲۹   + ۲۲ سایت دیگر  
جوایز گرمی به دلیل نگرانی های مربوط به ویروس کرونا به 14 مارس موکول شد.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۱۴    
انجمن صنفی خوانندگان موسیقی پاپ یکی از مجموعه های تشکیل شده در حوزه موسیقی است که حدود هفت سال پیش اعلام موجودیت کرد اما از نیمه راه دیگر هیچ خبری از فعالیت های آن در دسترس نیست!
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۴:۴۴    
شریعت سنگلجی و سیداحمد کسروی از شاخص ترین داعیه داران جریان اصلاح دینی در دوره پهلوی اول بودند. در این متن به بررسی اجمالی اندیشه های این شخصیت پرداخته می شود.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت گفت: نسبت به ورود کرونای جدید از 2 هفته قبل هشدارداده بودیم؛ پروتکل های جدید باید وضع شود.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۰:۵۹   + ۱۷ سایت دیگر  
دبیر سی ونهمین جشنواره فیلم فجر معتقد است، جشنواره فیلم فجر در سی نهمین دوره تبدیل به یک آیین برای سینما ایران شده و نمی شود به چشم یک رخداد به آن نگاه کرد.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۰:۴۴    
با انتشار فهرست نهایی 110 فیلم متقاضی حضور در جشنواره سی ونهم فیلم فجر، ترکیب فیلم های حاضر در ویترین متفاوت ترین دوره این رویداد قابل پیش بینی تر شده است.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۰:۱۴    
فرمانده اسبق قرارگاه کربلا: وقتی کربلای 4 شروع شد، یکی از موفق ترین محور هایی که توانستیم در کوتاه ترین زمان ممکن خطوط دشمن را ساقط کنیم شلمچه بود. اگر عملیات لو رفته چرا در شلمچه موفق شدیم؟
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۳:۵۹    
افراد تاب آور در شرایط دشوار دارای ذهنی جست و جوگر بوده و راه حل را سریع می یابند. آن ها در اعماق ذهن شان به این شعار اعتقاد دارند که همیشه یک راهی برای من است ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۳:۵۹    
با روی کار آوردن رضاخان توسط انگلیسی ها، زمینه فعالیت های ضدمذهبی غربگرایان، بیش از پیش فراهم شد. در این دوره اینگونه نویسندگان ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۳:۵۹    
در حالی که کلانشهر های کشورمان آلوده ترین روز های سال را سپری می کنند، مسؤولان دولتی اعلام کرده اند مردم برای اینکه هوا آلوده نشود، در اتاق نشیمن خود لباس بپوشند و در رختخواب لخت شوند!
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۳:۴۴    
علم الهدی شهید والامقام درکی عمیق از قرآن و نهج البلاغه داشت و سعی می کرد این درک را به صورت عملی در زندگی اش پیاده کند ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۷:۵۸    
رسانه ای شدن مظاهر نفرت یک ملت از دولتی اشغالگر مفهومی قابل درک برای همه خواهد بود که رسانه ها می توانند به خوبی از عهده آن برآیند.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۷:۲۸    
باربد بابایی گفت: زوجی نو مسابقه ای خانوادگی است که هدف اصلی اش استحکام بنیاد خانواده است؛ با این رویکرد که بتوانیم به بنیاد خانواده کمکی کنیم این برنامه را ساختیم.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۶:۱۳    
محمدمهدی خالقی گفت با اشاره به مستند سوتک : با شنیدن خبر تشییع پیکر حاج قاسم در مشهد با بچه های انجمن فیلمسازان انقلاب اسلامی خراسان دور هم جمع شدیم تا کاری گروهی را شروع کنیم ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
کارگردان هنری "محله برو بیا" و بسیاری از تئاتر های تلویزیونی تأکید کرد: ما از تلویزیون انتظار دانشگاه داشتیم، اما سطح فرهنگی اش نازل و سطحی شده است.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۴۳    
امسال جشنواره فیلم فجر با دوره های دیگر از جهات مختلف تفاوت دارد. به واسطه کرونا برگزاری این دوره از جشن سینمای ایران از ماه ها پیش با ...
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۴۳    
حمید نیلی گفت: در وزارت خارجه و بخش های مختلف از عنوان دیپلماسی عمومی بسیار استفاده می شود؛ به نظر من یکی از نماد هایی که در دیپلماسی عمومی امکان دفاع از آن وجود دارد، عملکرد حاج قاسم سلیمانی است.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۴۳    
محمدمهدی عسگرپور کارگردان سینما و تلویزیون درباره اینکه چرا در چند دهه گذشته، کمتر قهرمانان ملی در قالب سریال و فیلم سینمایی به تصویر درآمده اند، به چالش های اصلی در این حوزه اشاره کرد.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۱:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
کارگردان مستند اخراج گفت: ما در این مستند سعی داشتیم موانعی که در بستر عراق برای اخراج آمریکا از منطقه وجود دارد را مطرح کنیم.
  ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به نظر می رسد گره کور برگزاری کنکور برای داوطلبان نظام قدیم قصد بازشدن ندارد! مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی که اخیراً منتشر شده پیشنهاد داده در کنکور 1400 دو نوع سوال برای نظام جدید و ...
مشاهده نتایج بیشتر...