چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۳:۰۵Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

فودنا (foodna.ir)

  ۲ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی وزارت جهاد گفت: طی چند روز آینده حجم زیادی گوجه فرنگی در سطح بازار عرضه می شود.
  ۱۲ دقیقه پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: استان خوزستان پتانسیل تولید 2 و نیم میلیون تن علوفه از سطح مزارع را دارد.
  ۱۲ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق اصناف کشاورزی با بیان اینکه موضوع مهم در اجرای الگوی کشت مدیریت آب است گفت: زیرساخت های اجرای این طرح مهیا نشده و تنها ابلاغ شده است و لذا برای اجرای آن دولت باید از قابلیت صنف استفاده کند.
  ۲۲ دقیقه پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات گفت: هم اکنون تولید تون ماهیان کشور 282 تن است که بخش اعظم آن در قالب کنسرو به بازار عرضه می شود.
  ۲۲ دقیقه پیش   + ۷ سایت دیگر  
شرکت پشتیبانی امور دام کشور در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی با توجه به روند افزایش تولید جوجه ریزی مبادرت به خرید 15 هزار تن خرید مرغ منجمد کرد.
  ۳۲ دقیقه پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
مومنی، سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران از تولید 30 هزار تن گوشت سفید مرغ طی ماه گذشته در استان خبر داد.
  ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
محققان یکی از شرکت های فناور با استفاده از روش کشت بافت، به دانش فنی تولید نهال های خرما دست یافتند که کمترین میزان جهش ژنتیکی را متحمل می شوند و با این قابلیت توانستند نهال های تولیدی را به کشورهای ...
  ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور عشایر گفت: بنابر آمار عشایر 25 درصد گوشت داخل کشور را تامین می کنند.
  ۲ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی در پاییز بیشترین تورم فصلی با 19.7 درصد مربوط به گروه آلات و دستگاه های اپتیک، عکاسی و کمترین تورم فصلی با 0.1 درصد مربوط به گروه پوست خام، چرم است.
  ۲ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: طی مکاتباتی که با وزیر جهاد کشاورزی داشتیم به دنبال مجوز برای خرید تضمینی سیب زمینی هستیم زیرا تولید موجود بیش از ظرفیت بازارهای داخل و صادراتی است.
  ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شرکت به پخش توانست در بهمن سال جاری رکورد فروش یک هزار و 300 میلیارد تومانی را به ثبت رساند.
  ۶ ساعت پیش   + ۳۹ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه در فصل سرد سال امکان ابتلا به عفونت های تنفسی افزایش می یابد، بر ضرورت مصرف آنتی اکسیدان کافی به منظور تقویت ایمنی بدن تاکید کرد.
  ۶ ساعت پیش    
صنعت طیور گلستان که تامین کننده 10 درصد مرغ کشور به ویژه استان تهران است، این روزها با چالش های مختلفی مواجه بوده و حتی برخی معضلات جدید اخیرا گریبان این صنعت در استان را گرفته است.
  ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه گلفود دبی (Gulfood) از 29 بهمن تا 3 اسفند 1402 در شهر دبی کشور امارات متحده عربی برگزار شد.
  ۶ ساعت پیش    
پس از حذف یارانه آرد صنف و صنعت، رقابت بین نان های سنتی و صنعتی به مسیر دیگری هدایت شد و این مساله موجب شد سهم نان های حجیم و نیمه حجیم در سبد خانوارها کمتر از قبل نیز شود.
  ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
در نشست خبری که با محوریت تنظیم بازار خرمای ماه رمضان برگزار شد محسن رشیدفرخی رئیس انجمن خرمای ملی ایران با گلایه از وضع عوارض صادراتی 50درصدی آن هم در آستانه ماه رمضان گفت ...
  ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نستله، بزرگ ترین فروشنده مواد غذایی بسته بندی شده در جهان، به دیگر غول های مواد غذایی و نوشیدنی پیوست و کاهش فروش خود در سال گذشته را ناشی از تورم وحشتناک در این سال عنوان کرد ...
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۷:۲۲   + ۱۱۶ سایت دیگر  
یحیوی با تاکید بر اینکه یارانه هیچ ارتباط موضوعی با کالابرگ الکترونیکی ندارد، تاکید کرد: شارژ تشویقی یارانه از 17 بهمن تا 17 اردیبهشت به مدت سه ماه در همین تاریخ در حساب افراد شارژ می شود و آن ها می ...
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۷:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
با حکم مدیرعامل شرکت مادر تخصصی گسترش صنایع غذایی سینا، مسعود اسفندیار به عنوان سرپرست شرکت زمزم تهران منصوب شد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی، میزان صادرات در دی ماه 1402 بعد از اعمال عوارض صادرات 9 هزار تن بود.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۷:۰۲    
مدیرکل دفتر بحران وزارت جهاد گفت: وجود علف ها پای درختان منجر به سرمازدگی می شود، بنابراین جمع آوری آن ها راهکاری مناسب برای مقابله با سرمازدگی است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
مجموع پلاک های ثبتی کشاورزی در 11 ماهه امسال 1.7 برابر از نظر تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول گفت: برداشت سیر در سطح 535 هکتار از مزارع دزفول انجام می شود.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس سازمان امور اراضی کشور با تاکید بر نظارت مجوزهای فعالیت های کشاورزی، اعلام کرد: صدور سند مالکیت اراضی کشاورزی از 4 درصد سال 1400 به 47 درصد افزایش یافته است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۰۳   + ۱۸ سایت دیگر  
پروانه استاندارد فرآورده ماست در یک واحد تولیدی لبنی به علت عدم اجرای دستورالعمل های فنی و اجرایی و عدم توجه به تذکرات اداره کل استاندارد تعلیق شد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
اقداماتی در حوزه تولید در حال اجرا است که کارشناسان را بر این باور رسانده، عرضه و قیمت گوشت قرمز در سال آینده بسیار بهتر از امسال خواهد شد، اما این اقدامات چیست؟
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رسالت اصلی نوبل فارم ایجاد تجربه ای خوشایند برای اهالی بزرگوار و عالیقدر این صنایع بوده و همواره تلاش می کنیم با ارائه خدمات ویژه و منطبق بر استانداردهای جهانی و موفق ترین مرجع خرید...
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۳۳   + ۳۹ سایت دیگر  
وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: طبق بخشنامه جدید، قیمت هر کیلوگرم خرید حمایتی مرغ زنده درب واحدهای مرغداری 58 هزار تومان تعیین شده است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
قاعدتا عملیاتی کردن طرح الگوی کشت بدون همراهی کشاورز امکانپذیر نیست لذا دولت بایستی در این مسیر جذابیت ها و مزیت هایی برای این قشر ایجاد کند تا کشاورز به تغییر مسیر همیشگی خود راضی شود.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۲۳ سایت دیگر  
قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی برای هفته جاری (7 تا 13 اسفند) از سوی میدان بزرگ میوه و تره بار تهران اعلام شد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: در کشور کمبود خرما برای ماه رمضان نداریم.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۳۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر غرب آسیای مرکزی سازمان توسعه تجارت از تجارت 6 میلیارد دلاری ایران و سوریه خبر داد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: امسال 20 هزار تن سیب و پرتقال برای تنظیم بازار از سوی سازمان پیش بینی و ذخیره شده و در صورت نیاز توزیع می شود.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
سازمان شیلات ایران برای ورود 125 هزار تن از ماهیان ریز در سبد صید که قابلیت تبدیل شدن به غذاهای آماده و ارزان به سفره مردم را دارد، برنامه ریزی می کند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از شارژ ماه دوم اعتبار حمایتی دولت به مبلغ سرانه 220 هزار تومان برای دهک های اول تا هفتم در مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی بنام طرح فجرانه از 17 اسفندماه خبر ...
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
ممنوعیت صادرات کره، حبوبات و برخی محصولات کشاورزی ابطال شد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۹:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان گفت: بنابر آمار سرانه کنونی مصرف آبزیان 6.5 کیلوگرم است، درحالی که با متوسط دنیا اختلاف معناداری داریم.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۹:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
بنابر اعلام مسئولان، با توجه به افزایش 30 تا 40 درصدی تولید محصولات باغی نسبت به مدت مشابه سال قبل، کمبودی در عرضه میوه شب عید نخواهیم داشت.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه تخصصی ایران اگروفود تیرماه 1403 در زمینه مواد غذایی، محصولات کشاورزی، نوشیدنی ها و تجهیزات و ماشین آلات چاپ و بسته بندی در عشق آباد ترکمنستان برگزار می شود
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۷:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان می دهد که رژیم غذایی افراد می تواند بر خطر اختلال خواب موسوم به آپنه انسدادی خواب تأثیر بگذارد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۷:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
سدیم یک ماده معدنی است که بدن برای عملکرد خوب به آن نیاز دارد. وقتی سدیم را با ماده معدنی کلرید ترکیب می کنید، این دو ماده نمک خوراکی را می سازند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۷:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
فرامرزی، مدیرعامل هماهنگ دشت گلستان گفت: با توجه به سرمای دیر هنگام اسفند ماه در سال جاری، کشاورزان بایستی با انجام اقدامات پیشگیرانه مانع بروز خسارت در مزارع می شدند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۰:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
انجمن صنفی تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد در نامه ای به رئیس کل بانک مرکزی و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواستار فرصت 8 ماهه جهت تسویه حساب مابه التفاوت نرخ ارز برای مواد اولیه و پیش بینی اعتبار ...
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۰:۴۳   + ۳۲ سایت دیگر  
دارندگان مجوزهای کسب و کار تا پایان سال 1402، طبق قانون باید مجوزهای الکترونیکی و همچنین شناسه یکتای درگاه ملی مجوزهای کشور را دریافت کنند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی با اشاره به خرید گندم و دانه های روغنی از کشاورزان، اظهار کرد: مأموریتی که به این شرکت در زمینه تأمین امنیت غذایی سپرده شده است با سربلندی انجام شد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۰:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
در حکمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی، سیدمجتبی نوروزی، رییس سازمان دامپزشکی کشور به عنوان عضو شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
هیات آبزی پروری و دامپروری کشور سنگال به منظور شرکت در دوره های آموزشی و بازدید از تجربیات و دستاوردهای شیلاتی و دامپزشکی ایران، وارد کشور شدند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت جهادکشاورزی استفاده از محلول های ضدیخ مخصوص گیاهان، آبیاری مناسب و جمع آوری علف های هرز پای درختان را از راهکارهای مقابله با سرمازدگی باغات عنوان کرد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: اختلاف قیمت سیب و پرتقال جعبه ای و سبدی شب عید از میدان تا بازار 15 تا 20 درصد است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
112 نفر از اعضاء و سهامداران شرکت تعاونی تولیدی توزیعی دامگستر، با گلایه از عدم همکاری هیأت مدیره فعلی، خواستار برگزاری مجمع عمومی فوق العاده برای انتخاب هیأت مدیره جدید شدند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: بنابر برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می شود که توزیع روزانه گوشت گرم وارداتی در روز های آتی به 350 تن برسد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۳۳   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: ناظران کنترل کیفی به طور مستمر بر عملیات اجرایی کشتار، بسته بندی و انجماد گوشت و مرغ نظارت به عمل می آورند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
بر اساس نرخ نامه سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، قیمت گوشت بوقلمون در میادین و بازارهای میوه و تره بار اعلام شد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل اسبق اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: تولید مرغ سایز علاوه بر کاهش 8 تا 10 درصدی هزینه های تولید، امکان رقابت در بازار های هدف را افزایش می دهد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق اصناف کشاورزی گفت:انتظار داریم اعضای مجلس آینده خصوصا کمیسیون کشاورزی، نمایندگان و کارشناسان کشاورزی و برآمده از دل کشاورزان باشند تا بتوانند شرایط بخش کشاورزی را به نحو مطلوبی درک کنند و ...
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: وزارتخانه مذکور با اعمال سیاست های کنترل در مبادی تولید و خارج از آن، قیمت پیاز را تنظیم کرد و تاکنون 9 هزار تن پیاز به مقاصد مختلف صادر شده و پیاز مازاد صادر می شود.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق به بومی سازی پلی لاکتیک اسید شدند که در صنایع غذایی به عنوان تنظیم کننده pH و نگهدارنده استفاده می شود.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۳   + ۳۸ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو گفت: بنا بر آخرین آمار دریافتی، صادرات محصولات ایرانی به روسیه به بیش از دو میلیارد دلار در سال 2023 میلادی رسید که افزایش قابل توجهی را نسبت به سال های قبل نشان می ...
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به تاکیدات رهبری و سیاست وزارت جهاد بر خودکفایی 5 محصول اساسی باید زیرساخت های لازم فراهم شود تا کشاورزان به کشت این محصولات ترغیب شوند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی گفت: اجرای مصوبه الگوی کشت نیازمند بکارگیری سیاست های حمایتی از کشاورزان است و با سیاست دستوری کاری از پیش نمی بریم.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۳   + ۳۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر خدمات عمومی وزارت صمت از اختصاص تسهیلات 20 میلیون تومانی به خریداران شب عید صرفا از طریق اعتبارسنجی و بدون ضامن، سود و وثیقه خبر داد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۷:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی گفت: با توجه به مناسب بودن وضعیت عرضه پیش بینی می شود که بازار قزل آلا تا پایان سال نوسانی نداشته باشد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۲۰:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
بیست و یکمین جشنواره تولید ملی، افتخار ملی در آخرین روز بهمن ماه در سالن همایش های اتاق بازرگانی، صنایع ...
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۲۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: با اجرای طرح هوشمندسازی آرد و نان، مصرف سالانه گندم مورد نیاز واحدهای خبازی، صنف و صنعت حداقل یک میلیون تن کاهش می یابد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۲۰:۴۳   + ۵۷ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: بنابر اعلام مرکز آمار جمعیت دام دی ماه نسبت به آذر 4 درصد کاهش یافته است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
جباری، مدیرکل شیلات گلستان گفت: صیادان گلستانی از ابتدای فصل صید تاکنون 130 تن انواع ماهیان استخوانی از خزر صید کرده اند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۳۳   + ۵۰ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی، عبور تولید مرغ کشور از 151 میلیون جوجه ریزی در بهمن را گامی بزرگ در بازسازی صنعت مرغداری کشور برشمرد و تصریح کرد: حفظ این روند در اسفند ماه ضروری است ...
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: برآورد ها حاکی از آن است که سالانه 120 تن زعفران از مرز های کشور به دلیل مشکلات و موانع صادراتی قاچاق می شود.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۳۳   + ۲۳ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از ایجاد ذخایر احتیاطی برای میوه شب عید و خرما برای ماه مبارک رمضان علاوه بر تامین این محصولات برای ایام پایانی سال خبر داد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم با اشاره به سهم 7درصدی در سفره خانوارهاگفت: در صورت افزایش قیمت گندم خواهان این هستیم به ما سوبسید ندهند چون این کار رقابت واقعی و تولید نان خوب را از ما می گیرد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به حجم جوجه ریزی ها، تولید گوشت مرغ از 260 هزار تن فراتر رفته است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران گفت: کمبودی در عرضه میوه شب عید نداریم.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز خشکسالی گفت: با توجه به شرایط کم بارشی نسبت به سال قبل به کشاورزان توصیه می شود که مدیریت مصرف آب را پیوسته در دستور کار قرار دهند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
با توجه به گلایه مندی کشاورزان به نرخ 17 هزار و 500 تومانی خرید تضمینی گندم انتظار می رود که جایزه تحویل هرچه سریع تر به این محصول استراتژیک اختصاص یابد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس انجمن خرما گفت: برآوردها حاکی از آن است که امسال صادرات خرما به 400 تا 450 میلیون دلار برسد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار در 11 ماهه امسال 130 هزار تن تخم مرغ با ارزش 130 میلیون دلار به بازارهای هدف صادر شده است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۰۳   + ۵۰ سایت دیگر  
عرضه کم و بهبود تقاضا، نرخ برنج هند را به رکورد جدیدی رساند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید و عرضه مناسب، اختلاف منطقی قیمت ماهی از مزرعه تا سفره 40 درصد است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی حفظ نباتات گفت: برآوردها نشان می دهد که سطح مبارزه علیه ملخ صحرایی در صورت حمله به استان های نیمه جنوبی به 150 هزار هکتار برسد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۴:۵۳   + ۲۱ سایت دیگر  
410 میلیون قطعه انواع بچه ماهی با هدف بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان در سال جاری در دریای خزر و آب های داخلی کشور رهاسازی شد که بیانگر رشد 11 درصدی نسبت به پارسال است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۴:۵۳   + ۳۱ سایت دیگر  
طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی، در مقایسه صادرات پیاز در سال های 1401 و 1402، میزان صادرات در دی ماه 1402 بعد از اعمال عوارض صادرات 9 هزار تن و در سال 1401 به میزان 8 هزار تن است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۴:۵۳   + ۴۷ سایت دیگر  
با افزایش تقاضا در بازار گوشت مرغ در 3 ماه پایان سال میزان جوجه ریزی در کشور به ماهانه بیش از 150 میلیون قطعه افزایش یافته است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۴:۴۳   + ۲۱ سایت دیگر  
طرح تشدید نظارت بر کالاهای اساسی بخش کشاورزی و مایحتاج ماه مبارک رمضان و عید نوروز سال 1403 اجرا می شود.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل پشتیبانی امور دام گفت: در 4 ماه گذشته بیش از یک میلیون و 200 هزار تن نهاده بین جامعه تولیدکنندگان کشور توزیع شده است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۳   + ۲۵ سایت دیگر  
به همت واحد تحقیق و توسعه یکی از صنایع لبنیات کشور دو ماده اولیه تولید شیرخشک با یک پنجم قیمت نمونه خارجی بومی سازی شد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
صنعت طیور ایران اگرچه صنعتی بزرگ و گسترش یافته است اما توسعه یافته نیست. چون با وجود آرامش فعلی و ثبات حاکم بر صنعت طیور هنوز هم ناپایداری و ریسک های بسیاری این صنعت را تهدید می کند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: دولت با خرید تضمینی دام و عرضه مستقیم گوشت، دست دلالان و واسطه ها را کوتاه می کند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس تشکل های کشاورزی استان مرکزی بر لزوم فعال تر عمل کردن کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد و گفت: باید در مجلس افرادی که دارای دانش فنی و حقوقی نسبت به آب، خاک، زراعت، محیط زیست، کشاورزی، اقتصاد ...
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال بیش از نیاز بازار نهاده های دام و طیور از جمله ذرت، جو و کنجاله سویا تامین و عرضه شده است و هیچ کمبودی در این بخش وجود ندارد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس انجمن خرما گفت: با توجه به دپوی 50 درصد خرمای تولیدی در سردخانه ها، با ازدیاد تقاضا برای خرید در ماه رمضان هیچ گونه نوسان قیمتی نخواهیم داشت.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
داده های رسمی رژیم صهیونیستی نشان می دهد که صادرات شرکت های ترکیه و اردن در محصولات سبزیجات و میوه به اسرائیل دو برابر بقیه 22 کشور بوده و صادرات دو کشور به 54.66 درصد رسید.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۱۳   + ۴۸ سایت دیگر  
مشاور معاون رفاهی وزارت تعاون اعلام کرد: در صورتی که مردم تخلف یا گران فروشی را در طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک مشاهده کردند، به وزارت صمت یا تعزیرات شکایت کنند.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور اراضی کشور ضمن بیان اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی ممنوع است، تاکید کرد: با سنددار کردن اراضی کشاورزی حجم زیادی از پرونده های حوزه زمین در محاکم قضایی کاهش می یابد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
اولین شواهد مصرف لبنیات به بیش از شش هزار سال پیش برمی گردد و امروزه لبنیات در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد ...
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید شیرخشک تا پایان سال به 150 هزار تن برسد که بیش از 2 برابر نیاز کشور است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که چند ماه پیش بخشی از نیاز بازار مرغ از ترکیه و ارد می شد اکنون وزیر جهاد کشاورزی از تولید بیش از نیاز مرغ در کشور خبر می دهد.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
شرکت بزرگراه های کره جنوبی روز چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد که منطقه استراحت مونمک در بزرگراه یئونگ دونگ اولین مورد در این کشور است که یک آشپزخانه روباتیک را در محوطه غذاخوری خود راه اندازی کرده است ...
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: با توجه به حجم تولید و جوجه ریزی، توزیع روزانه مرغ به حدود 9 هزار تن رسیده که این میزان مازاد بر نیاز کشور است.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: بنابر برنامه ریزی های صورت گرفته تا قبل از ماه رمضان 40 هزار تن گوشت منجمد وارد کشور می شود.
  ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
آیا واردات برای رفع بخشی از نیاز یک کشور است یا بخشی از جریان توسعه آن کشور محسوب می شود؟ چرا واردات در ذهن بخشی از سیاستگذاران و حتی افکار عمومی مذموم است؟ اینها سوالاتی است که رئیس مجمع عالی واردات ...
مشاهده نتایج بیشتر...