شنبه ۱۲ اسفندساعت ۱۹:۲۰Mar 2024 2
جستجوی پیشرفته

مدار شرقی (madaresharghi.ir)

  ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۱:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
بهرام امیراحمدیان در یادداشتی می نویسد: در سه جمهوری منطقه قفقاز، تنها در جمهوری آذربایجان است که ریاست جمهوری از پدر به پسر به ارث رسیده و با تغییرات قانون اساسی، پست ریاست جمهوری دائمی شده است.
  ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کنگره آمریکا با حمایت جمهوری خواهان و دموکرات ها پیش نویس لایحه ای را علیه عادی سازی روابط بشار اسد تصویب کرد.
  ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۱:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه با دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در بیشکک پایتخت قرقیزستان دیدار کردند.
  ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی گفت: در شرایط کنونی هرچند تهاتر یک دستاورد نیست و روشی برای رفع بحران است اما با این روش توانسته ایم مبادلات اقتصادی داشته و در مقابل تحریم قد علم کنیم.
  ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
با وخیم تر شدن وضعیت ساکنان غزه در آستانه حمله رژیم صهیونیستی به رفح، تکاپوهای دیپلماتیک هم اوج گرفته است تا مانع از این شرایط شوند.
  ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اقلیم کردستان با تاکید بر ضرورت پایان دادن به اقدامات گروههای های مسلح عراقی، گفت: اقلیم کردستان سرنوشت حضور نیروهای ائتلاف را در چارچوب عراق و نه به تنهایی،تعیین خواهد کرد.
  ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
در چهارمین روز از راهپیمایی های مردم کردستان ترکیه با درخواست آزادی اوجالان و حل مسئله کُرد، مردم آگری و شرناخ به خیابان ها آمدند.
  ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
یک اقتصاددان معتقد است: در یک سال آینده احتمالا سود همه بازارهای دارایی مثل مسکن، طلا و ارز بیشتر از حبس یک ساله پول با سود 30 درصدی، سود دارند.
  ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۲:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متأسفانه یک بینشی حاکم شده است که این بینش انقلابی و بینش امام خمینی (ره) نیست ...
  ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۲:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
شهرهای عراق روزانه شاهد گسترش پدیده خودکشی هستند، این در حالی است که هیچ نشانه ای از اقدامات دولت برای مقابله با آن به چشم نمی خورد.
  ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان بر این باورند که آمریکا چه بسا به این دلیل تاخیر کرد تا از یک جنگ گسترده تر منطقه ای با ایران پرهیز کند.
  ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سعید جمشیدی در یادداشتی می نویسد د:پروژه سیسی – سیتی توسط شرکت دولتی مصری القاب مصر (EMC) اداره می شود که در سال 2015 آغاز شد و قرار است تا سال 2030 تکمیل شود.
  ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کودکان داعش اردوگاه هول با سنگ و چاقو به نیروهای آسایش کردستان سوریه حمله کردند و شعارهای حمایت از داعش را سر دادند.
  ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
انجمن شرکت های نفتی خارجی در اقلیم کردستان، از کنگره آمریکا خواسته اند بغداد را برای ازسرگیری صادرات نفت اقلیم کردستان تحت فشار قرار دهد.
  ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۳:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
محمد بیات نوشت: با توجه به پیچیده تر شدن شرایط امنیتی در منطقه چهار سناریوی اصلی در خصوص واکنش احتمالی امریکا به حمله پهپادی مقاومت به پایگاه برج 22 وجود دارد.
  ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۳:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
آنچنان که نقشه ها نشان می دهند این کریدور تجاری جدید بسیار کوتاه تر از مسیر عبور از تنگه هرمز به اقیانوس هند و از آنجا به دریای سرخ است و مسیر طولانی کشتی ها به باب المندب را کوتاه می کند ...
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۰۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس حزب دمکرات کردستان و استفان هیچن، سفیر انگلیس در عراق، روز چهارشنبه 4 بهمن 1402 در خصوص روابط بین دولت های اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق گفتگو کردند.
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۰۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
دره آدم خیل ، روستایی در ناحیه کوهات واقع در استان خیبر پختونخوا (پاکستان) است که تمام ساکنان آن به ساخت سلاح مشغولند.
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۰۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
سفیر پیشین ایران در نروژ: اگر اروپا هم وارد مجادله در دریای سرخ شود، اتفاق خاصی رخ نخواهد داد، بلکه صرفا تنش و هزینه های غرب بیشتر خواهد شد.
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۰۱:۲۳   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه اسرائیل طرحی برای اسکان دادن فلسطینی ها در یک جزیره ساختگی در دریای مدیترانه پیشنهاد داده است.
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۰۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
وبسایت المانیتور ادعا کرده است آمریکا در حال بررسی طرحی برای شراکت نیروهای کرد سوریه و دولت مرکزی این کشور در مبارزه با داعش است.
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۰۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
شعار کنایه آمیز هواداران اماراتی با پاسخ تند و تیز ستاره های تیم ملی مواجه شد.
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۰۰:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که اعضای این اتحادیه با ایده مشارکت جمهوری آذربایجان در مذاکرات صلح و حل و فصل مسائل مربوط به روابط با ارمنستان، موافقت کردند.
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۰۰:۲۳   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه کشورمان خواستار ایفای نقش فعال تری توسط روسیه به منظور توقف جنگ علیه غزه شد.
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۶:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
خاورمیانه تقریبا به شکل کاملی در وضع طبیعی ای که هابز توصیف کرد، قرار گرفته است. این وضعیت حاصل از بر هم خوردن توازن قوای سنتی در این منطقه است.
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۶:۴۳    
نماینده پیشین جنبش تغییر در مجلس عراق با متهم کردن دولت اقلیم کردستان به ادامه قاچاق نفت عراق به اسرائیل از طریق یک شرکت ترکیه ای ...
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۲۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
محمدصادق جوادی حصار گفت: تیغه تیز ردصلاحیت ها متوجه افرادی در طیف اصلاحات بوده که شانس پیروزی و کسب آرای حداکثری را داشته اند. در هر شهرستانی که اصلاح طلبان چهره رای آوری داشته اند، ردصلاحیت شده اند ...
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۲۲:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
ایران با تکیه بر هر اهرمی باید از استراتژی خویشتن داری پیروی کند و درگیر رویارویی احتمالی نشود چرا که چنین کنشی بازی در زمین دشمن است.
  ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۲۲:۴۳   + ۲۲ سایت دیگر  
تفنگدار آمریکایی که رهبر القاعده را به قتل رسانده مدعی است که آخرین لحظات زندگی او را در حالی که صورتش شلیک می کرده به یاد دارد.
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
هاکان فیدان وزیر خارجه ترکیه در سخنانی در مجلس این کشور در توضیح لزوم حضور نظامی ترکیه در کشورهای منطقه ادعا کرد که PKK در ایران حضور مسلحانه دارد و گفت که ترکیه دیپلماسی خود رابر اساس این موضوع شکل ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۹:۴۴    
محمود عثمان سیاستمدار کرد درخصوص حملات اخیر سپاه پاسداران ایران به اربیل اعلام کرد ایران بر این باور است که احزاب کُرد در ارتباطات خود با آمریکا و ترکیه پا از حد خود فراتر گذاشته و از سیاستهای اقلیم ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۶:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
کافی است موضع سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان را در نظر بگیرید که گفت: ما سالهاست بر مناطقی که ایران به آنجا حمله موشکی کرده، حاکمیت نداشتیم ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۰۴:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
ارتش پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد هیچ غیرنظامی یا نظامی ایرانی در حمله روز پنجشنبه این کشور به نقطه مرزی جنوب شرق ایران هدف قرار نگرفتند.
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۰۴:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
یک بازیگر کویتی که به یکی از طرفدارانش تعرض کرده بود، از سوی دادگاه این کشور به 15 سال زندان محکوم شد.
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۲:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
آمریکا در صحنه بین المللی هیچ دوست و همپیمانی ندارد چون عادت کرده به همه به شکل تابع نگاه کند و به دیگران دستور بدهد ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
سازمان ملل با استقبال از گزارش های دریافتی و نتایج سفر نماینده ویژه کودکان و درگیری های مسلحانه در عراق، اعلام کرد: هیچ مورد سربازگیری از کودکان در حشدالشعبی رصد نشده است.
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۲:۲۲   + ۴۶ سایت دیگر  
قیمت طلا و سکه مانند روزهای اخیر روند صعودی دارد و در آخرین قیمت ها سکه وارد کانال جدید قیمتی شده است؛ کشتی آرای فعال بازار طلا معتقد است اگر بانک مرکزی جلوی نوسانات ارز را بگیرد ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۱:۲۲    
بر اساس گزارش های جدید زیر ساخت های اقتصاد مناطق کردنشین سوریه از جمله کشاورزی، بر اثر خشکسالی، جنگ ترکیه علیه کردها و داعش در حال از بین رفتن است.
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
در هفته های اخیر علاوه بر ادامه حملات در سوریه، اسرائیل و آمریکا حملاتی در عراق، لبنان و این روزها در یمن انجام می دهند ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۰۳:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس تحقیق پژوهشگران، گرمای جهانی باعث خواهد شد مقادیری از مساحت خشکی های جهان به زیر آب رود و شهرهای مهمی از جمله یکی از شهرهای همسایه ایران در آب غرق شوند.
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۰۳:۳۲    
درخصوص آمریکا باید گفت که بعد از مذاکرات قطر اصلا برنامه آمریکایی ها بر این بود که افغانستان را از حالت نظامی و جنگی وارد فضای امنیتی بکنند که بتوانند با احیای حکومت طالبان شرایط امنیتی را برای ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۰۳:۳۲   + ۳۲ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه همه باید برای حضور مردم در صحنه تلاش کنند، تصریح کردند: این را امام یاد داد به ما. نشان داد به مردم، یاد داد به مردم، که حضور آنها در صحنه معجزه آفرین است.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
دومین شماره مجله سکنج، نشریه تخصصی مردم مرزنشین و اقوام ایرانی منتشر شد.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۷:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
طالبان بر این عقیده است که اولویت مهم کشور، فعلاً ترمیم اقتصاد، افزایش ارزش پول ملی، مهار بیکاری و بازگرداندن مهاجران و به خصوص نخبگان به افغانستان است تا بتوانند کشورشان را بسازند.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۰۲:۳۲   + ۲۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه: ما درباره وضعیت قفقاز جنوبی و صلح و ثبات و امنیت در این منطقه و کریدورهای منطقه داریم. بر گسترش همکاری های منطقه ای برای صلح و ثبات در منطقه داریم ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۰۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امنیت داخلی اسرائیل از اظهارات وزیر جنگ این رژیم درباره علیات ویژه در نوار غزه انتقاد کرد.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۰۲:۳۲    
ریاست مشترک KCK در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله انتحاری به مردم کرمان حکومت اردوغان را به عنوان یکی از مسببان حمله داعش به مردم کرمان توصیف کرد.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۰۱:۳۲   + ۱۸ سایت دیگر  
فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره حادثه تروریستی کرمان تاکید کرد: عاملان این جنایت در هر کجای این زمین باشند و حتی اگر در زیر زمین هم بخزند از تیغ انتقام جمهوری اسلامی ایران در امان نخواهند ماند.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۸:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
هیاتی از کنگره آمریکا در سفر به عربستان با محمد بن سلمان ولیعهد و نخست وزیر سعودی در منطقه گردشگری عربستان دیدار و گفتگو کرد.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۷:۲۳   + ۲۰ سایت دیگر  
سی ان ان به نقل از یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا خبر داد که یکی از اهداف سفر وزیر امور خارجه این کشور به پایتخت های خاورمیانه برقراری تماس غیرمستقیم با ایران برای جلوگیری از تشدید تنش هاست.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه با رئیس جبهه ترکمن ها دیدار کرد و اعلام کرد که ترکمن های کرکوک حق تصدی پست استانداری را دارند و ناظران بر این باورند که دعوت حسن توران به آنکارا ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
حملات ارتش ترکیه به کردستان سوریه در سالی که گذشت همچنان ادامه یافت و علاوه بر هدف قرار دادن غیرنظامیان و اعضای SDF، زیرساخت های منطقه نیز هدف قرار گرفتند.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۰۱:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
دادگاه عالی اسرائیل قانون جنجالی که نظارت این دادگاه بر کابینه و وزیران را محدود می کرد و باعث تظاهرات گسترده ای شده بود را لغو کرد.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۰۱:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد میزان تخلیه و بارگیری کالا در 9 ماهه امسال در بندرامیرآباد را 3 میلیون 668 هزار تن عنوان کرد، که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 47 درصدی برخوردار است.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۰۰:۰۳    
بر اساس گزارش شبکه فاکس نیوز، مناقشه میان موافقان و مخالفان حضور نیروهای آمریکا در سوریه همچنان ادامه دارد.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۰۰:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
مرز موقت هنگه ژال بانه به دلیل اختلافات اقلیم کردستان با دولت مرکزی عراق پس از چهار ماه فعالیت تعطیل شد.
  ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۲۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سوت زنی قانونی شد. شورای نگهبان طرح حمایت از گزارشگران فساد را تایید کرد. نمایندگان مجلس می گویند طرح حمایت از گزارشگران فساد می تواند به کاهش فساد اقتصادی در کشور منجر شود ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۶:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران گفت بر اساس آمارهای بین المللی، ایران جزو ده کشور آخر جهان از نظر میزان دستمزد کارگران است.
  ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۶:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
قطر با 82 هزار دلار درآمد سرانه در صدر و مصر با 3770 دلار در آخرین جایگاه درآمد سرانه کشورهای عربی قرار گرفت.
  ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
جهان- آدام ترنر معتقد است آمریکا بویژه جو بایدن، رئیس جمهور این کشور کوچکترین اهمیتی برای مسائل کردها قائل نیست.
  ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۵:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
گستره درگیری در دریای سرخ و تنگه باب المندب در پی جنگ اسرائیل علیه غزه، امکان گسترش دارد تا به تنگه هرمز و آب های جنوبی ایران برسد و این مساله تاثیر منفی بر تردد دریایی در منطقه دارد و نگرانی ها نسبت ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
محافل حقوق بشری در گزارش های اخیر خود از این مطلب می گویند که پیامدهای فاجعه بار عملیات نظامی ترکیه در ماه اکتبر، همچنان ادامه دارد ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۲۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
شرکت بزرگ کشتیرانی بین المللی “مرسک” اعلام کرد عملیات کشتیرانی خود را از مسیر دریای سرخ از سر می گیرد.
  ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۲۳:۴۴   + ۳۳ سایت دیگر  
سید رضی موسوی مستشار ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه در تجاوز رژیم صهیونیستی به منطقه سیده زینب(س) در حومه دمشق به شهادت رسید.
  ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۲۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
جمیله کدیور در یادداشتی می نویسد: به گفته کمیسر کل اونروا، جهان شاهد بزرگترین آوارگی و جابه جا شدگی فلسطینی ها از سال 1948 بوده است.
  ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۲۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
اندیشکده واشنگتن برای خاورمیانه با اشاره به سیطره برخی طوایف و برخی خانواده ها بر مناسب سیاسی و احزاب کرد در اقلیم کردستان، این ویژگی را عامل عقبگرد دموکراسی در این منطقه توصیف کرده است.
  ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۰۲:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ناصر نوبری در گفت گویی تاکید دارد که همان خدعه مقام روسی با سفارت را عصر دیوز جمعه مجددا توسط وزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی با وزیر خارجه ایران به کار برده شد و بیانیه اخیرشان را در راستای احترام بر ...
  ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۰۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
انتخابات شورای استانی کرکوک، علیرغم کاهش میزان مشارکت رأی دهندگان، از نظر تعداد رأی و کرسی به دست آمده برای کردها امیدوارکننده بود.
  ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۰۱:۴۲   + ۶۱ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم پرافتخار استان های خوزستان و کرمان با تبیین اهمیت مجلس شورای اسلامی در حل مشکلات موجود و تعیین مسیر حرکت کشور ...
  ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۰۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تصور عام بر این است که داعش، بیرون آمده از بطن طالبان به خصوص شبکه حقانی است. طالبان به خصوص شبکه حقانی ...
  ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۰۱:۴۲    
دو نشریه آرگوس میدیا و اویل فیلد تکنولوژی از افزایش تدریجی تولید نفت خام در اقلیم کردستان پس از وقفه ایجاد شده بر اثر توقف صادرات نفت این منطقه به ترکیه خبر دادند.
  ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۰۰:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
اردوان امیر ارسلانی در نوشتاری معتقد است که ترکیه امروز به راحتی خود را به عنوان اولین شریک اقتصادی دولت شکست خورده سومالی معرفی کرده است که هیچ کس جز دولت های نفتی خلیج فارس حتی تمایل نداشت چیزی ...
  ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۰۰:۵۳    
عضو اتحادیه میهنی کردستان، گفت: احزاب عربی در استان کرکوک به بهانه وجود دستکاری در مدارک هویتی رای دهندگان، همچنان می خواهند منصب استانداری کرکوک برای خود حفظ کنند.
  ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۲۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
کم تر کسی تردید دارد که عبدالفتاح السیسی بدون رقابتی چندان دشوار برنده انتخابات مصر خواهد بود که از 10-12 دسامبر در این کشور برگزار می شود ...
  ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۲۳:۵۳    
با توجه به افزایش حضور اقتصادی چین در خاورمیانه، برخی محافل سیاسی به بررسی امکان ورود چین به مناقشات میان ترکیه و کردها و دخالت آن در این مسئله ...
  ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۶:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت اقدامات یکجانبه در دریای خزر بدون توجه به حقوق سایر کشورهای ساحلی موجب تضییع حقوق و منافع دیگران می شود.
  ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
توماس وایت مدیر آژانس آوارگان فلسطینی سازمان ملل متحد (آنروا) اعلام کرد: موج دیگری از آوارگی در حال وقوع است و وضعیت انسانی رو به وخامت است زیرا نیروهای اسرائیل عملیات خود را در جنوب غزه ...
  ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۶:۳۳    
فصلنامه خاورمیانه در گزارشی تحلیلی نوشت: بقای ساختارهای حکمرانی در مناطق کردنشین عراق و سوریه به حمایت آمریکا وابستگی شدید دارد.
  ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سفیر ترکیه در اربیل با دو مقام سیاسی اتحادیه میهنی کردستان دیدار کرد موضوع کرکوک محور اصلی گفتگوها بود
  ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۸:۵۶    
در حالی که افکار عمومی در جهان به جنگ در نوار غزه معطوف شده است، ترکیه به تجاوزات خود در خاک عفرین ادامه می دهد و به تغییر بافت جمعیتی عفرین در شمال غرب سوریه سرعت می بخشد.
  ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر پیشین ترکیه از مواضع دولت رجب طیب اردوغان در قبال تجاوزهای اسرائیل به غزه انتقاد کرد.
  ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۹:۳۷    
کردستان عراق احتمالا یکی از سخت ترین انتخابات خود را تا به امروز تجربه خواهد کرد. ممکن است اتهام تقلب و اعمال نفوذ که در سال 2018 مشاهده شد، دوباره مطرح شده و تنش ها را بیشتر کند ...
  ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۷:۲۵   + ۳۶ سایت دیگر  
رسانه های ایران با امضای بیانیه ای، انزجار خود را از کشتار کودکان و مردم بی گناه غزه اعلام کردند.
  ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۷:۲۵    
عربستان سعودی اخیرا دو تصمیم گرفته که در ظاهر، به نظر می رسد چشم انداز باثبات بازار نفت را نشان می دهد اما ممکن است به افزایش نگرانی نسبت به وضعیت تقاضا اشاره کند.
  ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
چند سال پیش که برای دیدن اردوگاه آشویتس به آنجا رفته بودم، توضیحات راهنمایمان مرا به فکری فروبرد که در روزهای اخیر بیش از پیش به یادش می افتم و البته با نگاهی به روزتر، مرورش می کنم ...
  ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۱:۱۳    
این یادداشت نه به قصد ارائه دفاعیه ای در جهت اثبات حاکمیت کهن ترین تمدن منطقه بر جزایر تنب بزرگ و تنب کوچک و ابوموسی ...
  ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۸:۰۵    
بمباران مناطق مختلف غزه به خصوص هدف قرار دادن بیمارستان المعمدانی توسط اسرائیل موجی از واکنش ها و محکومیت ها را به دنبال داشته است ...
  ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
نمایش مهمانسرای دو دنیا به کارگردانی صابر کریمی به زودی به صحنه عمارت نوفل لوشاتو می رود.
  ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۶:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
پیمان میان عربستان سعودی و روسیه برای محدود نگه داشتن عرضه نفت به بازار، با رشد صادرات نفت روسیه، نشانه هایی از ضعف را بروز داده است.
  ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
موفقیت اولیه عملیات بسیار گسترده حماس، پیشروی سریع در سرزمین های اشغالی و موفقیت در به اسارت گرفتن عناصری بلندمرتبه از ارتش اسرائیل در کنار رفتار غیر قابل دفاع در کشتار غیر نظامیان موجب طرح معمای ...
  ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
زمانی که تاریخ حادثه خون بار انسان ها را در عصر امپراتورهای کهن ثبت می کرد، به داستان گلادیاتورها در روزگار روم باستان در سده سوم پیش از میلاد سخت می گریست ...
  ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
چه سیاست و برنامه ای در قبال پناهندگان و مهاجران به ویژه افغان ها عقلانی تر و کارآمد تر است؟ آیا سیاست درهای باز می تواند ادامه داشته باشد؟ سال های متمادی است که افغانستان فاقد ثبات سیاسی و اقتصادی ...
  ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت بنگلادش 2023، از 28 تا 30 سپتامبر در داکا برگزار شد. این بزرگترین نمایشگاه گردشگری سلامت در بنگلادش بود که با هدف برجسته کردن پیشرفت این کشور در حوزه خدمات درمانی و ...
  ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۸:۴۸    
کان أکبر معرض للسیاحه الطبیه و الصحیه فی بنقلادیش ، حیث کان یهدف إلی تسلیط الضوء علی التقدم الذی احرزته البلاد فی مجال الرعایه الصحیه مع تطویر التعاون الدولی , SUVIDHA Intrenational ...
  ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۷:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
مدیر پیشین پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، شدت فرسایش و تخریب در بستر نقش رستم و آرامگاه خشایارشا را تایید کرد و گفت: اقدامات درمانی روی این میراث صخره ای تا کنون راهشگا بوده است.
  ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۷:۴۷   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، ضمن اشاره به بازگشت آرامش به بازار ارز در داخل و نزولی شدن روند قیمت ی آن ...
  ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۸:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
داده ها نشان می دهد مصر تنها در سه ماه بیش از دو میلیون تن محصول وارد کرده است.
  ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۸:۳۰    
از نخستین لحظات آغاز دور کنونی رویارویی مقاومت فلسطین در نوار غزه با اسرائیل، ارتش رژیم صهیونیستی سیاست بمباران برج های بزرگ مسکونی یا تجاری و نیز منازل و مجتمع های مسکونی را در پیش گرفته است.
  ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۸:۳۰    
بخشی از مردم غزه برای در امان ماندن از حملات اسرائیل به مدارس و موسساتی که از سوی سازمان ملل اداره می شوند پناه آورده اند.
  ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در طول دهه های گذشته حاکمان سعودی در سایه استقلال مالی حاصل از درآمد نفتی بدون توجه به تغییرات نسلی و اجتماعی کشورشان به پادشاهی سنتی خود مشغول بودند ...
مشاهده نتایج بیشتر...