سه شنبه ۲۹ آبانساعت ۰۱:۳۰Nov 2018 20

جدیدترین‌های «دانشمندان»

شبستان   ۱ ساعت پیش    
استاد فلسفه علم با اشاره به عوامل غفلت از حکمت در دوران مدرن، اظهار کرد: باید برخوردی که دانشمندان مسلمان در عصر تمدن اسلامی با علوم مختلف می کردند احیاء و رایج شود.
کیهان   ۳ ساعت پیش    
رضا صفری وزیر ارتباطات در صفحه شخصی خود در مورد ماهواره سنجشی پیام امیرکبیر نوشته است: چه لذتی بالاتر از اینکه افتخار آفرینی دانشمندان جوان کشور را تماشا کنی؟ امروز ماهواره سنجشی پیام امیرکبیر با هدف توسعه ایران دیجیتال با دقت تصویربرداری بالا برای پردازش های محیط زیستی و کشاورزی آماده پرواز شد ...
خبرگزاری تابناک   ۳ ساعت پیش    
مریخ به عنوان دو سیاره نزدیک به زمین پر است از رمز و راز هستی. دانشمندان ناسا قصد دارند با حفاری مریخ و کشف لایه های زیرین آن به یافته های جدیدی برسند که هزینه 850 میلیون دلاری در بردارد. ولی این اکتشاف می تواند تاثیرات بالقوه ای از درک ما از جهان پیرامون و ورای منظومه شمسی داشته باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
کالج اپتیک و فوتونیک در دانشگاه فلوریدای مرکزی یک پارچه قابل شستشو اختراع کرده است که رنگ هایش تغییر می کند.
شبستان   ۷ ساعت پیش    
سورنا ستاری با بیان اینکه ما هیچ وقت براساس بوم خودمان حرکت نکردیم، گفت: ما امروز نسبت به زمانی که ابن سینا داشتیم در حوزه آموزشی بیشتر خرج می کنیم یا کمتر؟ چیزی که باعث می شود این دانشمندان بیرون بیایند محیط است نه پول و سرمایه.
ایران آنلاین   ۱۰ ساعت پیش    
دانشمندان ناسا با استفاده از داده های موجود کلیپ دیدنی انفجار درونی مرکز یک سیاهچاله را در فضای کیهانی بازسازی کردند.
ایسکانیوز   ۱۰ ساعت پیش    
دانشمندان دانشگاه ایالتی میشیگان اعلام کردند که با اندازه گیری داده های به دست آمده از طریق سیل، می توان میزان کربن آلی موجود در اکوسیستم را دقیقتر اندازه گیری کرد.
روزنامه آرمان امروز   ۱۰ ساعت پیش    
آرمان - طی چند دهه گذشته، استفاده بی رویه آنتی بیوتیک ها به بیشترین میزان خود در طول تاریخ رسیده است. ظهور باکتری های مقاوم در برابر داروهای آنتی بیوتیک یا همان ابرباکتری ها نتیجه این شرایط است که سریع تر از آنچه دانشمندان توانایی مبارزه با آنها را داشته باشند، تکامل یافته اند ...
خبر فوری   ۱۰ ساعت پیش    
تصور خوردن نانی که از آرد سوسک تهیه شده برای خیلی ها چندش آور است. پرورش سوسک آزمایشگاهی در برزیل بخشی از رویکرد جدید دانشمندان برای ایجاد یک سیستم غذایی مبتنی بر حشره خواری است. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۴:۱۱    
دانشمندان دره های عمیقی را در سطح مریخ کشف کردند که علت به وجود آمدن آن ها را در میلیاردها سال پیش و سر ریز شدن سطح آب دریاچه های بزرگ این سیاره می دانند.
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۳:۲۹    
زندگی دانشمندان علوم فضایی در سفرهای علمی با فضاپیما، همراه با تحمل عجیب ترین دشواری هاست، انجام ساده ترین کارهای روی زمین، در فضا یک چالش محسوب می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۳:۰۵    
ولورین جانوری از خانواده راسو ها است که ظاهری مانند خرس ها دارد و در ارتفاعات به تنهایی زندگی می کند. طبیعت گریزپای این حیوان مطالعه و فیلمبرداری از آن را سخت کرده است ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۲:۰۲    
من در سال 1348 در کنگره شیخ طوسی مطلبی در مورد تخلیص الشافی شیخ طوسی مطرح کردم که در آنجا علامه جعفری خیلی از آن تعریف و من را تحسین کرد.تکیه من بر مطلبی بود که هر گاه شیعیان اثنی عشری با دانشمندان معتزلی روبه رو می شدند، شیعیان در بحث ها شکست می خوردند ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۱:۲۶    
دانشمندان در کمال تعجب مشاهده کرده اند که کمی راه رفتن به سمت عقب یا حتی تصور آن، می تواند به تقویت حافظه کوتاه مدت افراد کمک کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۰:۵۱    
پیش تر تصور می شد که شب زمان مناسبی برای بهبود بیماری است اما دانشمندان ثابت کردند که زخم ها در طول روز سریع تر از شب بهبود می یابند.
حامیان ولایت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۰:۴۴    
به نقل از فاکس نیوز، استخوان یادشده مربوط به پای دایناسوری گیاه خوار است و در میان انبوهی از سنگ ها و صخره های متنوع پیدا شده است. استخوان یادشده در شرق ایالت اورگان و در نزدیکی شهر کوچک میشل پیدا شده است ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۰:۱۱    
دانشمندان استرالیایی با انجام تحقیقاتی اعلام کردند خطر ابتلا به معلولیت های ذهنی در نوزادان متولد شده با تکنولوژی تلقیح مصنوعی بیشتر از نوزادان طبیعی است.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۰:۱۰    
دانشمندان "کنفرانس عمومی اوزان و مقیاس ها" به تغییر تعریف چهار کمیت رای دادند و این تغییر از سال آینده در جهان علم اعمال خواهد شد.
آفتانا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۰۹:۴۰    
دانشمندان امنیت سایبری می گویند تروجان جدید tRat با دسترسی راه دور شناسایی کردند که توسط گروه TA505 استفاده می شود.
خبر خودرو   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۰۹:۲۰    
باشگاه خبرنگاران: این تصویر توسط سه برادر غواص دانیل، جک و متیو عکسبرداری شده است. آن ها در سواحل والینگتون در جنوب نیوزیلند مشغول غواصی بودند که متوجه هیولای دریایی شدند. ...
زندگی آنلاین   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۰۷:۳۷    
امروزه دانشمندان و پزشکان به این نتیجه رسیده اند که مصرف زیاد نمک در کودکان نیز باعث فشار خون بالا، استئوپنی، بیماری های تنفسی مثل آسم، سرطان معده و چاقی می شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۰۶:۰۶    
نقشه اتصالات مغزی مانند اثرانگشت منحصر به فرد است. دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن امضاهای عصبی از رفتارهای محدود و تکراری در نخستین دوره رشد کودک را مورد بررسی قرار دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۰۴:۰۲    
از آخرین دستاورد دانشمندان ژاپنی به نام ماسک های فوق واقع گرایانه رونمایی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۰۲:۰۲    
هوش مصنوعی برای ساخت نسل آینده سفینه های فضایی به کمک دانشمندان آمده است که ماموریت های طولانی به اعماق فضا را امکان پذیرخواهد کرد.
هفت روز خبر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۰۱:۵۴    
به گزارش اقتصادآنلاین، در این نقاشی چهره عیسی مسیح با استفاده از یک فن غیر عادی به تصویر کشیده شده است. این کشف یکی از باستانی ترین تصاویر عیسی مسیح می باشد و در روی سقف محل عسل تعمیدی پیدا شده که 350 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده است. ...
ایستنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۲۳:۲۷    
پرندگان و بسیاری از حیوانات دیگر قادر به درک میدان مغناطیسی زمین هستند و این توانایی آنها را قادر به جهت یابی در سراسر جهان می کند. به گزارش مدگجت، دانشمندان آزمایشگاه تحقیقاتی(HZDR) شهر درسدن، آلمان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۲۱:۰۵    
نانوتکنولوژی یکی از فناوری های نوین جهانی است که ورود به موقع ایران به آن و سیاست گذاری صحیح مسئولان و تلاش مجدانه دانشمندان باعث شده کشورمان به یکی از پیشتازان این عرصه تبدیل شود.
تابا خبر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۹:۱۸    
زیست شناسان دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA) می گویند آسیب های وارده به سر تاثیرات منفی بر سلول های فردی و ژن ها می گذارد که می تواند منجر به اختلالات شدید مغزی شود. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۷:۲۶    
دانشمندان غربی، به این نتیجه رسیده اند که صله رحم عمر انسان را زیاد می کند، این در حالی است که این موضوع یکی از آموزه های مهم اسلام است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۶:۵۷    
دانشمندان دانشگاه اوزاکا ژاپن موفق به ابداع یک کودک-ربات شده اند که می تواند احساسات انسانی را در چهره خود بروز دهد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۶:۲۵    
دانشمندان گودال بزرگی را ناشی از برخورد یک شهابسنگ یک کیلومتری در زیر یخچال های طبیعی گرینلند کشف کردند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۶:۲۰    
دانشمندان "دانشگاه لیورپول"(Liverpool University) می گویند همان فرایندهایی که موجب عدم رشد عضله در فضانوردان می شود، سبب ضعیف شدن آنها در سنین بالاتر نیز می شود.
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۵:۳۹    
برترین ها : شاید پینوکیو یک داستان کودکانه باشد، اما دانشمندان اسپانیایی اخیرا اثر پینوکیو را بررسی کرده و دریافتند که بینی ما نه تنها وقتی دروغ می گوییم، بزرگتر نمی شود ...
سینا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۵:۱۹    
سیناپرس: دانشمندان محیط زیست پیش تر پیش بینی کرده بودند که اگر کشورهای صنعتی تولید گازهای گلخانه ای(مهم ترین محصول صنایع و علت اصلی گرم شدن زمین) کاهش ندهند، دمای کره زمین تا پایان قرن، 2 درجه گرمتر خواهد شد.
حوزه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۴:۴۰    
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کتاب برای هر جامعه، امت و کشوری شناسنامه است، ادامه داد: ایران و اسلام دارای شناسنامه بسیار افتخار آمیزی است و همه نیز قبول دارند، که گواه این مطلب آثار دانشمندان و علمایی است که پس از ده ها قرن هنوز معتبر هستند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۴:۳۲    
یکی از دانشمندان مهم در برنامه تسلیحات هسته ای چین در صد سالگی در پکن درگذشت.
فرهنگ امروز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۴:۱۶    
هیچ مبالغه نکرده ایم اگر ابوریحان را یکی از معدود دانشمندان جهان بشمریم که، با عدول از معیارهای فکری و عقیدتی حاکم بر روزگار خودشان، بنیادهای تازه ای برای دانش بشر پی افگنده و زمینه های تحول آن را فراهم کرده اند.
زومیت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۴:۰۶    
دانشمندان می گویند که دیدن فیلم هایی در ژانر وحشت، می تواند تجربه ای مهیج همراه با مزایایی فراوان باشد.
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۳:۵۲    
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران گفت: مذاکره با غرب افتخاری نداشته و عکس انداختن با طرف غربی فخری ندارد، ولی حاصل مذاکرات هیچ ارمغانی برای کشور در پی نداشت.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۳:۳۶    
تهران- ایرنا- نشست های تبادل تجربیات علم و فناوری (استپ 2018) با هدف جلب سرمایه گذاران و صاحبان صنایع و در راستای شبکه سازی بین دانشمندان مسلمان و توسعه بهتر جهان اسلام برگزار می شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۲:۴۳    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لرستان ؛معاون اینتل و مدیر عمومی معماری گروه محصولات هوش مصنوعی در جلسه ی پرسش و پاسخ اولین رویداد هوش مصنوعی DevCOn اینتل به پیوند علم و هوش مصنوعی و حرکت دانشمندان به سمت هوش مصنوعی صحبت کرد. هوش مصنوعی چگونه می تواند علم را تغییر دهد؟ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۱:۴۰    
پس از 9 سال ماموریت فوق العاده به دلیل اتمام سوخت دانشمندان مجبور به ارسال کد خاموشی به رصد خانه فضایی کپلر شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۱:۰۹    
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان با تأکید بر جایگاه برتر دانشمندان گیلانی در عرصه علم و دانش گفت: 3 نفر از اساتید دانشگاه گیلان در ردیف دانشمندان برتر جهان قرار دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۱:۰۰    
دانشمندان ناسا اطلاعات بیشتری را از نخستین شی ء بین ستاره ای که سال گذشته در منظومه شمسی ما کشف شد، ارائه کردند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۰:۵۲    
یک اصفهان شناس و استاد دانشگاه گفت: شهر اصفهان با آثاربی نظیر، دانشمندان و پیشینه خود می درخشد و روز اصفهان به عنوان نماد شهر اهمیت بالایی دارد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۰:۱۹    
واکنش های آلرژیک می توانند کشنده باشند. اما علی رغم نگاه معمولی که به آنها وجود دارد، دانشمندان هنوز به طور کامل نمی دانند که چه رخدادهایی در بدن به وقوع می پیوندند که در نهایت یک شوک آنافیلاکسی را به ارمغان می آورد ...
ندای گیلان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۹:۴۹    
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه 288 محقق و دانشمند ایرانی جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان هستند بیان کرد: سه تا از این دانشمندان ایرانی عضو دانشگاه گیلان هستند که این افتخاری برای ما گیلانی ها محسوب می شود.
زومیت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۹:۴۲    
بیماری های مهلک، قحطی و طاعون خیارکی، همه دست به دست هم دادند تا پژوهشگران سال 536 میلادی را بدترین سال تاریخ بشر بدانند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۹:۳۷    
دانشمندان اعلام کردند ماده تولید شده توسط نوعی سوسک به نام تناتین در ایجاد کلاس جدیدی از آنتی بیوتیک ها موثر است.
نت نوشت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۹:۲۲    
براساس یک مقاله جدید منتشر شده در مجله Science، در اثر ثبت تغییرات جزئی شتاب جاذبه زمین در زمان یک زلزله، می تواندچند دقیقه ی ارزشمند را قبل از وقوع زلزله در اختیار ما قرار دهد ...