چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۴:۱۰Oct 2020 28

جدیدترین‌های «نابینا»

سازمان انتقال خون ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۵۵    
همزمان با روز عصای سفید اهداکنندگان کم بینا و نابینای خون در انتقال خون کرمانشاه تجلیل شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان کرمانشاه در 24 مهر 99 به مناسبت روز عصای سفید از اهدا کنندگان انتقال خون تجلیل به عمل آمد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان با استفاده از ژن درمانی دید موش های کاملا نابینا را به طور جزیی احیا کردند.
تبریزمن   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۲    
مهم ترین مطالبات افراد نابینا و کم بینا حق دسترسی کامل به امکانات آموزشی ، بهداشت سلامت، تردد ایمن در فضای شهری، مشارکت فعالانه در عرصه های سیاسی و اجتماعی در کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت و قانون حمایت از حقوق معلولان مورد تاکید قرار گرفته است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۱:۴۹    
سرپرست فرمانداری بهارستان با همراهی رئیس بهزیستی این شهرستان با حضور در منزل سه خانواده دارای فرد نابینا ضمن دیدار با آن ها از نزدیک در روند خدمت رسانی های صورت گرفته قرار گرفت.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۳۴    
گروه علمی: دانشمندان آمریکایی اخیرا از ژن درمانی برای بازیابی بینایی در موش های نابینا استفاده کرده و قصد دارند اواخر سال جاری آزمایشات بالینی این روش را بر روی انسان آغاز کنند.به گزارش ایسنا، عامل اصلی این فرآیند یک پروتئین سنجش نور به نام ” اپسین MCO1 ” است که هنگام اتصال به سلول های خاص [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
دانشمندان آمریکایی اخیرا از ژن درمانی برای بازیابی بینایی در موش های نابینا استفاده کرده و قصد دارند اواخر سال جاری آزمایشات بالینی این روش را بر روی انسان آغاز کنند.
برترین ها / فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: به نقل از توئیت پرس؛ محققان آمریکایی با روش ژن درمانی توانستند بینایی در موش نابینا را برگردانند و حالا قصد دارند از اواخر 2020 آن را روی انسان انجام دهند. عامل اصلی پروتئین سنجش نور به نام MCO1 opsin است که هنگام اتصال به سلول های خاص در پشت چشم، بینایی را بازیابی می کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره کتابخانه های عمومی مهاباد گفت: کتابخانه های این شهرستان با وجود زیرساخت های مناسب و تجهیز به یک هزار جلد کتاب گویا، عضو نابینا ندارد.
اقتصاد آنلاین / بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تیم سیگنال به لطفِ اعتماد و همراهی شما عزیزان، امروز مفتخر است به معرفی و ارائه قابلیتی جدید و پیشتاز مختصِ کاربران عزیز کم بینا و نابینا.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه ازدواج یکی از مشکلات نابینایان است که باید سیاست گذاری مناسب و فرهنگ سازی صحیح شود گفت: در خراسان جنوبی 3 هزار و 334 نابینا و کم بینا وجود دارد که 14 درصد جامعه معلولان استان را تشکیل می دهند.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اهدای لوح یادبودی نابینایان شاغل در این سازمان را تکریم نمود. 24,457,993 10 دی 1393 12,221
وحید قبادی دانا با اشاره به فعالیت مثبت جشنواره فیلم کودک در مناسب سازی فیلم های جشنواره در پخش پلتفرم ها برای مخاطبان نابینا و ناشنوا، گفت: با توجه به اینکه این گونه فعالیت ها در جشنواره های سینمایی ایران و منطقه کم نظیر است ...
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
معلولان و نابینایان نیازمند شبکه به هم پیوسته مسیر مناسب سازی در شهر هستند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۴۶    
ارتباط موثر جامعه، زمینه ساز توانمندی نابینایان ، برای برقراری ارتباط موثر با فرد نابینا، باید باورهایمان را تغییر دهیم.
بانک مرکزی در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی شبکه بانکی، به مناسبت روز جهانی نابینایان و ضرورت بهره مندی هموطنان نابینا از خدمات بانکی و بانکداری الکترونیک، طی بخشنامه ای از شبکه بانکی خواست تمهیدات ویژه ای برای این گروه از افراد در نظر بگیرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۵۶    
به مناسبت روز عصای سفید این هفته به سراغ سه خواهر و برادر رفتیم که در مرکز آموزشی امام علی (ع) به عنوان دبیر بچه های نابینا یا کم بینا را آموزش می دهند.
بانک و صنعت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۲۴   + ۴۰ سایت دیگر  
بانک مرکزی در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی شبکه بانکی و به مناسبت روز جهانی نابینایان و اهمیت بهره مندی هموطنان نابینا از خدمات بانکی و بانکداری الکترونیک، طی بخشنامه ای از شبکه بانکی خواست تمهیدات ویژه ای برای این گروه از افراد در نظر گرفته شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
چیا قادری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد نسخه کتاب گویا به صورت لوح فشرده در سه کتابخانه عمومی مهاباد در قالب موضوع های مختلف که بخش عمده آنها ادبیات است موجود و در در صورت درخواست در اختیار افراد نابینا و کمبینا قرار خواهد گرفت. وی با اشاره به اینکه کتاب بریل [...]
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره شهر همگان شهرداری مشهد گفت: از جمله اقدامات اداره شهر همگان در خصوص حمایت از افراد نابینا می توان به توجه ویژه به مبحث آگاهی بخشی در خصوص نحوه تعامل موثر و درست با این افراد اشاره کرد.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۳۰    
افراد نابینا و بازار آشفته خودرو به گزارش گلونی در این قسمت از انگولک به جراید گلونی با بسیاری از اخبار مهم روز کشورمان شوخی کردیم که در ادامه می خوانید. خبرگزاری مهر : افراد نابینا هم حق دارند از فضای مجازی استفاده کنند. گلونی: دیگه چه جوریش با خودشونه، یه ذره خلاقیت به خرج بدن حله! ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز : بیش از 180 هزار فرد نابینا و کم بینا در کشور وجود دارد و این آمار منهای کم بینایانی که خود را معلول نمی دانند و همچنین منهای نابینایانی است که به هر علت حاضر به عضویت در بهزیستی نیستند ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۲۹    
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی گفت: عضویت اقشار نابینا و کم بینا در کتابخانه های عمومی استان به صورت رایگان انجام می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور از برگزاری آنلاین جشنواره فیلم کودک و نوجوان خبر داد و گفت: باتوجه به اینکه یکی از اهداف این جشنواره استفاده همه کودکان از آثار است، سعی شده تا در جشنواره امسال نیز مناسب سازی برای افراد ناشنوا و نابینا صورت گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ضمن تاکید بر لزوم ایجاد و تقویت زیرساخت ها و تجهیزات مورد نیاز ورزشکاران نابینا و کم بینا، خواستار معرفی ورزشکاران شاخص نابینا و کم بینای فارس به جامعه شد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۴۵   + ۲۷ سایت دیگر  
شرکت دانش بنیان پارت هم زمان با روز عصای سفید امکان احراز هویت غیرحضوری برای افراد نابینا و کم بینا در بازار سرمایه را توسط اپلیکیشن سیگنال فراهم کرد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۴۷    
به مناسبت روز جهانی عصای سفید، حسینی نیا سرپرست فرمانداری مینودشت به همراه معاون، رئیس اداره بهزیستی، رئیس شبکه بهداشت شهرستان و رئیس شورای شهرستان از دو نابینا و خانواده هایشان دیدار و گفتگو کردند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی جودو کم بینایان و نابینایان گفت: بعد از تعلیق فدراسیون جودو، کار ورزشکاران نابینا نیز سخت شد، زیرا حریف تمرینی قدری ندارند.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۲:۴۱    
گلی ماندگار|در تقویم جهانی 15 اکتبر به عنوان روز عصای سفید انتخاب شده است. روزی که قرار است در مورد افراد نابینا و کم بینا حرف بزنیم و مسائل و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار دهیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - به مناسبت روز جهانی نابینایان و کم بینایان شنبه شب طی مراسمی از ورزشکاران نابینا و کم بینا خوزستان تجلیل شد.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۰:۲۶   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، 24 مهر روز جهانی عصای سفید است و در حال حاضر 150 هزار نفر در کشور نابینا و 600 هزار نفر کم بینا تخمین زده می شوند که بهره مندی این افراد از حقوق اجتماعی خود مانند دریافت خدمات بانکی یکی از دغدغه های مهم بانک ملی ایران است. ...
روز نو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
تحقیقات سازمان بهداشت جهانی (who) نشان می دهد، در هر دقیقه یک کودک در سراسر جهان نابینا می شود. در این میان کم بینایی یا نابینایی ممکن است یکی از عوارض مراحل درمان بر روی کودکان مبتلا به سرطان باشد ...
نجف آباد نگار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۲۱    
وجود بیش از 500 نابینا در نجف آباد به گزارش نجف آباد نگار از نجف آباد نیوز ، یدالله قربعلی دبیر بازنشسته آموزش و پرورش استثنایی استان اصفهان و یکی از فعالین امور آموزشی و فرهنگی نابینایان شهرستان، به مناسبت 24 مهر روز عصای سفید، ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - شاد سامانه پرفراز و نشیب بعد از طی هشت ماه از فراگیری کرونا توانسته است بعنوان روشی برای آموزش مجازی مورد استفاده قرار گیرد ولی سهم دانش آموزان نابینا از این شبکه را نمی توان نادیده گرفت.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور توانبخشی بهزیستی گیلان گفت: طی یک سال اخیر 43 واحد مسکونی برای نابینایان و کم بینایان استان آماده و تحویل داده شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کتابخانه مرکزی استان سمنان از عضویت 170 نابینا و کم بینا در این کتابخانه خبر داد و گفت: این افراد از کتاب های گویا و با خط بریل استفاده می کنند.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری کُردپرس، در ادامه این پیام آمده است: عصای سفید نماد استقلال افراد نابینا است. از آن رو 23 مهرماه (15 اکتبر) به عنوان روز جهانی عصای سفید نام گذاری شده است. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۳۲    
همزمان با گرامیداشت روز جهانی عصای سفید و همچنین روز ملی پاراالمپیک از دو قهرمان ورزشی قرچک تجلیل شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۸:۲۵    
تهران- ایرنا- ورزشکاران نابینا یکی از خاص ترین قهرمانان جامعه هستند؛ ورزشکارانی که از هیچ عنوانی ساختند که کسب آن توسط افراد عادی هم سخت است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی شهرستان ورامین گفت: در حال حاضر 400 کم بینا و نابینا از خدمات بهزیستی شهرستان برخوردارند که بیکاری، مهمترین مشکل این افراد است.
اقتصاد آنلاین / جی اس ام   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
هم زمان با 24 مهر ماه 1399، روز جهانی عصای سفید و با هدف گرامی داشت این روز، ایرانسل هدایای ویژه ای برای مشترکان کم بینا و نابینای خود در نظر گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور درباره دغدغه های نابینایان در حوزه مناسب سازی شهری توضیحاتی داد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
آقای فرزین کش متولد سال 1372 است و سه سال است که در مدارس نابینایان برای دانش آموزان دوره متوسطه تدریس می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۶    
آموزش افراد جامعه برای برقراری ارتباط و تعامل، به دور از ترحم با افراد نابینا و کم بینا مهمترین درخواست جامعه نابینایان در روز عصای سفید در دیدار با معاونان استاندارفارس بود
ندای استان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
ندای استان:معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان بوشهر گفت: از جمعیت 24هزار و 500 معلول زیر پوشش این اداره کل 11 درصد معادل 2هزار و 696 نابینا و کم بینا از خدمات بهزیستی بهره مند هستند.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
منزل مسکونی پدر روشندل روستای ترکمن نشین کوچک نظرخانی، به همت سپاه پاسداران، بنیاد مسکن و اداره بهزیستی شهرستان علی آباد کتول به بهره برداری رسید.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۷:۲۷    
وقتی که نابینایی هم نتوانسته مانع پیشرفت شود گزارش بخش خبری صدا و سیمای مرکز ایلام از زندگی سرشار از موفقیت دوخواهر موفق نابینای ایلام
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون توانبخشی بهزیستی استان اردبیل گفت: 11 درصد معلولان استان اردبیل را افراد نابینا و کم بینا تشکیل می دهند که به نسبت میانگین کشوری دو درصد پائین تر هستیم.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
نابینایان کشور از توانایی ها و تحصیلات عالیه ای برخوردارند و توانسته اند در زمینه تحصیل در دانشگاه ها سهم بسیار زیادی را به خود اختصاص دهند به طوریکه طبق آمارها بیش از 40 درصد دانشجویان معلول کشور، نابینا هستند، اما به نظر این قشر در زمینه اشتغال با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می کند ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
در حال حاضر 280 میلیون نفر در جهان دارای آسیب نابینایی هستند، یک پنجم این تعداد نابینا هستند. سازمان بهزیستی نیز در کشورمان به 203 هزار فرد دارای معلولیت بینایی خدمت رسانی می کند که این تعداد حدود 13 درصد کل معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی را تشکیل می دهد ...