دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۲۳:۱۰Oct 2020 26

آفتانا (aftana.ir)

  ۶ ساعت پیش    
یک گروه هکری با نام FIN11 و با انگیزه مالی شروع به پخش باج افزار برای کسب درآمد از فعالیت های جنایی سایبری خود کرده است.
  ۹ ساعت پیش    
برای مقابله با باج افزار RYUK که با سوءاستفاده از آسیب پذیری ZEROLOGON قربانی می گیرد باید اطمینان حاصل کرد که وصله منتشر شده مایکروسافت در شبکه اعمال شود.
  ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۲۲   + ۱۹ سایت دیگر  
مرکز راهبردی افتا چند روز پس از حمله سایبری به سازمان بنادر و دریانوردی اطلاعیه ای منتشر کرد و در آن به شرح جزییات فنی حمله باج افزاری پرداخت.
  ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
گوگل برای رفع پنج ‫آسیب پذیری، نسخه پایدار کروم (86.0.4240.111) را منتشر کرده است.
  ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۲۲    
بات نت، TrickBot، یکی از فعال ترین بات نت های موجود به تازگی ضربات شدیدی را از طرف عاملان صنعت امنیت سایبری با هدف مختل کردن فعالیت هایش متحمل شده است.
  ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۲۲    
محققان نوع جدیدی از بدافزار کشف کرده اند که از حملات هم پوشانی از راه دور برای حمله به دارندگان حساب بانکی برزیل استفاده می کند.
  ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۲۲   + ۲۹ سایت دیگر  
یک آسیب پذیری در مرورگرهای موبایلی منجربه نمایش آدرس اشتباه و بازدید کاربر از سایت آلوده می شود؛ بنابراین کاربران باید هرچه سریع تر مرورگر خود را به روزرسانی کرده یا از مرورگرهای فاقد این آسیب پذیری ...
  ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۲    
آسیب پذیری اجرای کد از راه دور در Codecs Library Microsoft Windows با به روزرسانی هایی برطرف شدند.
  ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۳    
سیسکو گزارشی مبنی بر حملات گسترده به ‫یک آسیب پذیری ارائه کرده است که روترهای Carrier-grade اجراکننده نرم افزار Cisco IOS XR را تحت تأثیر قرار می دهد.
  ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۲۳    
آسیب پذیری PATH TRAVERSAL در سرویس های وب نرم افزارهای ASA و FTD سیسکو شناسایی شد.
  ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
بررسی های موسسه گارتنر نشان می دهد شکل گیری اینترنت رفتارها (IOB) مهم ترین روند فناورانه سال 2021 است.
  ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۵    
شناخت پیوست های مخربی که به طور گسترده توسط مهاجمان در ایمیل های فیشینگ ناقل بدافزار مورد استفاده قرار می گیرند نقشی مؤثر در ایمن ماندن از گزند این نوع تهدیدات دارد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۵۵    
محققان نسبت به افزایش چشمگیر فعالیت Lemon Duck cryptocurrency-mining هشدار داده اند که منابع رایانه ای قربانیان را برای استخراج ارز مجازی Monero هدف قرار می دهد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۲۵    
آسیب پذیری های بلوتوث (BleedingTooth) در هسته لینوکس می تواند حملات zero-click را ممکن کند و برای اجرای کد دلخواه یا دسترسی به اطلاعات حساس مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۲۵    
یک شرکت آمریکایی مدعی شد هکرهای چینی تولیدکنندگان واکسن کرونا را در ژاپن هدف حمله سایبری قرار داده اند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و ارتباطات پلیس فتا اعلام کرد: با پیگیری های انجام شده، چند نفر در رابطه با چالش مومو در استان هرمزگان دستگیر شده اند و هدف شان را بازی و سرگرمی و تشویش اذهان عمومی اعلام کرده اند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
وزارت ارتباطات و فناوی اطلاعات به منظور کاهش نگرانی ها در حوزه فضای مجازی و با هدف مدیریت عقلانی در جنبه های مختلف کاربردی فضای مزبور، لایحه حکمرانی الکترونیکی را به هیئت دولت ارائه کرده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۵۵   + ۲۰ سایت دیگر  
طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات پس از تصویب در جلسه شصت و ششم شورای عالی فضای مجازی کشور به منظور اجرا توسط نهادهای متولی ابلاغ شد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۲۵    
شرکت نرم افزاری Apache اصلاحیه های امنیتی جدیدی را در راستای رفع ‫آسیب پذیری های Apache Tomcat منتشر کرده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
شرکت Adobe به روزرسانی های امنیتی جدیدی برای ‫آسیب پذیری های از نوع NULL Pointer Dereference در فلش پلیر برای نسخه های ویندوز، لینوکس، مک و کروم منتشر کرده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۱۹ سایت دیگر  
کاربران محصولات آسیب پذیر مایکروسافت به روزرسانی های ارائه شده مربوط به ماه اکتبر را اعمال کنند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
مایکروسافت باج افزار جدید پیچیده اندروید را شناسایی کرد که به جای رمزگذاری فایل هابا نمایش یک صفحه هشدار، دسترسی به دستگاه ها را مسدود می کند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۵   + ۲۸ سایت دیگر  
سردار جلالی گفت: اتفاقاتی که در بندر شهید رجایی و مس سرچشمه رخ داد ازجمله تهدیدات سایبری سطح دوم بود که معمولا علیه زیرساخت ها صورت می گیرند ولی موجب نابودی آن نمی شوند ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
ویندوز 10 بدون آنکه از کاربران اجازه بگیرد برنامه های آفیس تحت وب را روی رایانه های افراد نصب می کند و این امر موجب اعتراض شدید کاربران شده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۵    
مایکروسافت در به روزرسانی اکتبر 2020 وصله ای برای آسیب پذیری اجرای کد از راه دور ویندوز سرور منتشر کرده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۵    
نخستین بار FONIX RaaS در جولای سال میلادی جاری در صحنه تهدیدات سایبری ظهور کرد و خوشبختانه تعداد نمونه های آلوده به آن همچنان اندک است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مطابق نظام مدیریت امنیت اطلاعات تا کنون 316 گواهی معتبر در حوزه خدمات افتا صادر شده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۱۰    
کارشناسان شرکت چک پوینت نسخه جدیدی از بدافزار والاک (Valak) شناسایی کردند که طی ماه های اخیر به شدت فعال بوده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۰    
اتحادیه فایو آیز از شرکت های فناوری خواست تا به ایجاد در پشتی در اپلیکیشن های رمزگذاری شده اقدام کنند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
شرکت IBM حالا با عمر 109 ساله تصمیم گرفته است به دو شرکت تقسیم شود تا بتواند میراث غنی کسب وکارش را بر حوزه پرسود و پرطرفدار رایانش ابری متمرکز کند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
با رعایت برخی نکات می توان امنیت حریم شخصی آنلاین را در فضای مجازی افزایش داد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۰   + ۲۵ سایت دیگر  
شگرد بالا بردن سئو سایت ازجمله روش هایی است که با انجام تبلیغات گسترده در فضای مجازی شروع شده است و آگهی هایی با مضمون بالا بردن سئو سایت می تواند مدیران سایت ها را ترغیب به پیگیری موضوع کند و زمینه ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به گفته معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات در حمله سایبری اخیر به چند سازمان دولتی، آسیب جدی به زیرساخت های ارتباطی این سازمان ها وارد نشده است و مرکز ماهر به همراه پلیس فتا و افتای ریاست جمهوری ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۰    
کیایی فر، مدیر توسعه محصول شرکت مدبران، می گوید: اگر مراجع افتای کشور، اطلاعات فنی حوادث سایبری را بازگو کنند با مشارکت جمعی می توان موضوع را در فاصله کوتاه تری با کمک نخبگان و متخصصان امنیت اطلاعات ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۰    
شرکت کارنوال کورپوریشن (Carnival Corporation)، بزرگ ترین اپراتور کشتی های کروز در دنیا، سرقت اطلاعات مشتریان خود را تایید کرد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
وزارت دادگستری آمریکا قصد دارد در آینده نزدیک پرونده انحصارطلبی گوگل را در دادگاه مطرح کند و لذا ممکن است این شرکت مجبور به فروش مرورگر کروم شود تا از اتهام انحصارطلبی خلاص شود.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
روز گذشته به ادمین سازمان های دولتی ابلاغ شد که طی حمله سایبری به چند سازمان دولتی، لازم است سریعا به روزرسانی آنتی ویروس ها و فایروال ها و سیستم ها متوقف شود و اکنون مرکز ماهر حمله به دو سازمان ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۱۱    
توسعه دهندگان بدافزار Crypto-mining توانستند قابلیت سرقت گذرواژه لینوکس را به آن بیفزایند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شماره ماه اکتبر ماهنامه SANS توضیح می دهد که چگونه می توان اخبار جعلی را شناخت و چگونه می توان در دام بازنشر خبر جعلی نیفتاد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۱    
مایکروسافت می گوید بدافزار MalLocker با بهره برداری از قابلیت های اندروید، باج می گیرد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
محققان امنیتی آسیب پذیری های مهمی را در سیستم های دسترسی راه دور صنایع پیدا کردند که می تواند توسط مهاجمان برای ممنوعیت دسترسی به طبقات تولید صنعتی، هک شبکه ها ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۱۱    
کارشناسان کسپرسکی بدافزاری به نام MontysThree شناسایی کردند که در پی حملات هدفمندی علیه شرکت های صنعتی است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۷:۱۱    
شرکت آلمانی Software AG، یکی از بزرگ ترین شرکت های نرم افزاری دنیا، هفته گذشته مورد حمله باج افزاری قرار گرفت.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۱۱    
کارشناسان امنیتی از شناسایی بیش از 240 اپلیکیشن مزاحم اندرویدی خبر دادند که از فروشگاه گوگل برداشته شدند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۱   + ۵۰ سایت دیگر  
مدیر امنیت اطلاعات سمات در پی شناسایی و دستگیری اشخاصی که از طریق راه اندازی سایت های جعلی مشابه سجام اقدام به کلاهبرداری مالی می کردند ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
گوگل با استفاده از یادگیری ماشینی قابلیت جدیدی در سیستم اندروید برای کاربران ناشنوا ارائه کرد که در صورت گریه نوزاد یا به صدا درآمدن زنگ هشدار آتش سوزی به کاربر هشدار می دهد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
بات نت جدید HEH حاوی کدی است که می تواند تمام داده های سیستم های آلوده مانند روترها، سرورها و دستگاه هایIoT را پاک کند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۴۱   + ۱۲۲ سایت دیگر  
رئیس پلیس فتا ناجا گفت: با اقدامات فنی و قضایی پلیس سایبری کشور، اعضای باند کلاهبرداری که تحت عنوان سامانه سجام در کشور از متقاضیان کلاهبرداری می کردند، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۱۱    
سیسکو در به روزرسانی ماه اکتبر خود به برطرف کردن 14 آسیب پذیری امنیتی پرداخت.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۱    
برنامه جدیدی به نام Raccine یک واکسن باج افزار است که با استفاده از برنامه vssadminRaccine.exe مایکروسافت، فرایندهایی را که سعی در حذف Shadow Volume دارند از بین می برد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
یک ‫بدافزار مبتنی بر UEFI می تواند به مادربرد متصل شود و تمام اجزای سخت افزاری کامپیوتر را کنترل کند و حتی پس از حذف و نصب مجدد سیستم عامل، سیستم همچنان آلوده خواهد بود.
  ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۱۱    
شکل جدیدی از بات نت IoT به نام Ttint شامل ویژگی هایی مانند ابزار دسترسی از راه دور (RAT) است که قبلاً به ندرت در این نوع بات نت ها دیده می شد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
به گفته عضو هیئت مدیره سندیکای شناسایی و مکان یابی رادیویی، جهش طلایی صنعت فاوا، اینترنت اشیاست که تشکل های این حوزه ازجمله سندیکای شناسایی و مکان یابی می تواند با ایجاد اتحاد در میان اعضا عاملی برای ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۱۱   + ۲۳ سایت دیگر  
محققان جزئیات چندین آسیب پذیری امنیتی را در ‫آنتی ویروس های مشهور افشا کرده اند که اکسپلویت این نقص های امنیتی، امکان افزایش مجوز دسترسی را برای هکرها فراهم می آورد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۱۱    
افرادی ناشناس به تازگی با انجام حملات پیشرفته و سازمان دهی شده اقدام به تخریب عملیات بات نت قدرتمند Trickbot کردند که اکنون در بیش از دو میلیون رایانه حضور دارد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
Linkury که عمدتا به توزیع برنامه های ناخواسته موسوم به Browser Hijacking معروف است قابلیت هایی دارد که آن را قادر به توزیع بدافزار در پس یک آگهی افزار در ظاهر قانونمند و غیرمخرب می کند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۱۱    
کارشناسان ESET یک گروه هکری به نام XDSpy شناسایی کردند که از سال 2011 تاکنون اقدام به سرقت اطلاعات محرمانه دولت ها و شرکت های اروپای شرقی و شبه جزیره بالکان کرده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۹:۴۱    
استفاده از هوش مصنوعی در شرکت ها بهره وری و کارایی را افزایش می دهد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۷:۱۱    
بیش از 247 هزار سرور Microsoft Exchange هنوز در معرض حملات بهره برداری از آسیب پذیری CVE-2020-0688 هستند که بر Exchange Server تأثیر می گذارد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
تراشه امنیتی T2 که توسط شرکت اپل برای افزایش ایمنی رایانه ها طراحی شده با مشکل آسیب پذیری جدی روبرو است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شرکت مایکروسافت مدعی شد بیش از 13 میلیارد ایمیل مشکوک و مخرب را در سال 2019 مسدود کرده که بیش از یک میلیون آن مربوط به حملات فیشینگ بوده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
در نسخه جدید واتس اپ که به زودی منتشر خواهدشد، ویژگی سکوت دائمی به گپ ها افزوده می شود.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۱۱    
در حمله باج افزاری با تاکتیکی جدید در صورت امتناع قربانی در مذاکره با گردانندگان باج افزار، سایت سازمان، هدف حملات موسوم به DDoS قرار گرفته و حمله تا آمدن قربانی به پشت میز مذاکره تداوم پیدا می کند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۷:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی اتحادیه اروپا تصمیم دارد نسخه دیجیتال یورو را به بازار عرضه کند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۱۱    
کارشناسان معتقدند که اینترنت اشیا، موضوعی بسیار مهم برای بسیاری مشاغل جهان محسوب می شود.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۱۱    
محققان امنیتی با ردیابی یک نمونه بدافزار نسبتا شناخته شده، نرم افزار جاسوسی اندرویدی جدیدی را پیدا کردند که از طریق نسخه جعلی پیام رسان هایی مانند Threema ،Telegram و WeMessage توزیع می شد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۱۱    
این روزها درباره حملات باج افزاری که نفس سیستم های درمانی را گرفته است و جان بیماران را تا سر حد مرگ به خطر انداخته است بسیار می شنویم.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مرکز Neustar در گزارش جدید خود توضیح داد افزایش انتشار اطلاعات نادرست و دامنه های اینترنتی جعلی به یکی از مشکلات امنیت سایبری برای سازمان های جهان تبدیل شده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
شرکت HP جزئیاتی از سه نقص موجود در HP Device Manager را منتشر کرد که مهاجمان می توانند با سوءاستفاده از آنها، سیستم های ویندوزی را تحت فرمان خود قرار بدهند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۱۱    
وزارت دفاع و وزارت امنیت داخلی آمریکا درباره حمله بدافزار SlothfulMedia هشدار دادند که می تواند با تحت کنترل گرفتن کی بورد قربانی، اطلاعات درون سیستم او را تغییر دهد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۱۱    
به روزرسانی های امنیتی NVIDIA برای برطرف کردن آسیب پذیری های با شدت بالا در درایور نمایشگر GPU ویندوز که منجر به اجرای کد، افزایش سطح دسترسی ، افشای اطلاعات و انکار سرویس می شد، انتشار یافت.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۵:۱۱   + ۲۷ سایت دیگر  
متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا ماه آگوست سال جاری میلادی، 27.91 مگابیت بر ثانیه که رتبه ایران را با دو پله صعود نسبت به ماه گذشته، به 72 از میان 140 کشور رسانده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
شرکت آمریکایی تولیدکننده نرم افزار مخصوص پردازش آزمایش های بالینی که در آزمایش بالینی واکسن کووید-19 آکسفورد نیز از آن استفاده شده است با حمله باج افزار روبرو شده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
علی رغم اصلاح بیشتر باگ ها در ماه جولای، فایل های Windows MSI همچنان برای مهاجمان فضای حمله ایجاد می کنند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
گویا چین قصد دارد درباره سوءاستفاده گوگل از سیستم عامل اندروید برای تسلط بر بازار و فرایندهای آنتی تراست تحقیقاتی انجام دهد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۰۲    
تیم امنیتی فیس بوک گروه هکری سایلنت فید (SilentFade) را متهم به عملیات گسترده هکری علیه کاربرانش کرد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
دو عضو گروه هکری اگزکیوتر که با دست کاری بازی های ویدئویی، اجرای کپی های غیرقانونی آنها را بر روی کنسول های بازی ممکن می کردند، دستگیر شدند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
مشتریان QNAP باید با به روز کردن سیستم عامل و برنامه های نصب شده بر روی دستگاه های ذخیره سازی متصل به شبکه (NAS) از ایجاد آلودگی های احتمالی باج افزار AgeLocker پیشگیری کنند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۰:۰۲    
فیلترشکن های زیادی هستند که وعده حفظ حریم امنیتی را به کاربران می دهند. آنها ادعا می کنند که نام و تاریخچه جست وجوی شما را پنهان می کنند. اما باور نکنید! وی پی ان های رایگان برای شما بد هستند .
  ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
وب سایت معتبر Hired فهرستی از محبوب ترین شرکت های دنیای فناوری را که بیشترین متقاضی را برای کار کردن دارند، منتشر کرده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۳۲    
هکرها شرکت های کشتی رانی و حمل ونقل MA CGM را در فرانسه هدف حمله باج افزاری قراردادند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۳۲    
وب سایت ردیابی پرواز سوئدی Flight radar 24 ، یکی از محبوب ترین وب سایت های ردیابی پرواز دنیا، مورد حمله سایبری قرار گرفت.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۰۲   + ۵۱ سایت دیگر  
بخشی از سند پیشگیری و مقابله با نشر اطلاعات و اخبار خلاف واقع در فضای مجازی در جلسه شورای عالی فضای مجازی تصویب شد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۷:۰۲    
وزارت امنیت داخلی آمریکا افشای اطلاعات سیستم های تشخیص چهره را در وب تاریک تایید کرد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
یک دانشمند امنیتی سایبری با طراحی باج افزاری اختصاصی برای آلوده کردن قهوه ساز iKettle در مورد تهدیدات امنیتی این محصولات به کاربران هشدار داد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۳۲    
خبر نگران کننده برای افرادی که هنوز هم از ویندوز ایکس پی استفاده می کنند، این است که کد منبع این سیستم عامل فاش شده است و اخیرا بر روی وب گاه اشتراک گذاری عکس 4Chan منتشر شده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
حمله باج افزار Ryuk به Universal Health Services، یکی از بزرگ ترین شبکه های ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در آمریکا، صدها بیمارستان را در این کشور فلج کرد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۰۲    
هکرها به سیستم مشتریان Tyler Technologies، یکی از بزرگ ترین شرکت های فناوری آمریکا نفوذ کردند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
به گفته آذری جهرمی نسل پنجم که کمتر از چند هفته از تست اولیه آن در شبکه ارتباطی کشور می گذرد تا پایان سال به کاربران خانگی عرضه می شود.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۳۲    
به روزرسانی سیسکو برای رفع 42 آسیب پذیری امنیتی انتشار یافت.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
اگرچه ویروس کرونا بسیاری از کسب وکارها را مختل کرد، اما موجب ارتقای کیفیت رابط های کاربری برنامه نویسی شده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
الکساندر نیک، مدیرعامل سابق شرکت کمبریج آنالیتیکا، به علت سوءاستفاده از اطلاعات شخصی کاربران فیس بوک برای بررسی میزان محبوبیت ترامپ به مدت هفت سال از مدیریت شرکت ها محروم شد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
یک هکر با حمله به سیستم تبادل رمزارز کیوکوین و سرقت تمامی کیف پول های دیجیتال این سیستم، خسارتی 150 میلیون دلاری به بار آورد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۵:۰۲    
به گفته کارشناسان کسپرسکی، حملات سایبری روی کامپیوترهای سیستم های کنترل صنعتی (ICS) در صنعت نفت و گاز در نیمه اول سال 2020 نسبت به سال 2019 افزایش یافته است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
در شرایطی که فیس بوک از برنامه های خود برای عرضه عینک های واقعیت افزوده آریا خبر داده است، کارشناسان امنیتی در مورد نقض حریم شخصی کاربران با این عینک ها هشدار می دهند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
واتس اپ در حال توسعه امکان ارسال تصویر و ویدئو با تاریخ انقضا برای پیام رسان خود است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
توئیتر هشدار داده که تنظیمات نادرست سرور پرتال توسعه دهندگان توئیتر به هکرها امکان می دهد از طریق مرورگرهای اینترنتی برای دسترسی به کلیدهای رابط کاربری برنامه نویسی آن اقدام کنند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۷:۳۲   + ۱۹ سایت دیگر  
آسیب پذیری در اپلیکیشن اینستاگرام که به هکرها اجازه می داد کنترل تلفن هوشمند کاربران را به دست گرفته و از آنها جاسوسی کنند، برطرف شد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
یک ماه بعد از افزوده شدن قابلیت تایید هویت چند مرحله ای به اپلیکیشن تیک تاک برخی کاربران می گویند این قابلیت فقط برای اپلیکیشن تلفن همراه تیک تاک فعال شده است.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۰۲    
نهادهای امنیتی آمریکا در مورد افزایش قابل توجه حملات سایبری به واسطه بدافزار لاکی بات هشدار دادند.
مشاهده نتایج بیشتر...