دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۲۱:۰۳Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

آفتانا (aftana.ir)

آفتانا 26 اسفند 1394 آفتانا 28 اسفند 1395 آفتانا 28 اسفند 1396 آفتانا 29 اسفند 1397 آفتانا 29 اسفند 1398 آفتانا 30 اسفند 1399 آفتانا 5 فروردین 1400 آفتانا 9 فروردین 1400 آفتانا 14 فروردین 1400 آفتانا 15 فروردین 1400 آفتانا 16 فروردین 1400 آفتانا 17 فروردین 1400 آفتانا 18 فروردین 1400 آفتانا 19 فروردین 1400 آفتانا 21 فروردین 1400 آفتانا 22 فروردین 1400 آفتانا 23 فروردین 1400 آفتانا 24 فروردین 1400 آفتانا 25 فروردین 1400 آفتانا 27 فروردین 1400 آفتانا 28 فروردین 1400 آفتانا 29 فروردین 1400 آفتانا 30 فروردین 1400 
  ۴ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
یک کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات با تشریح جزئیات سند توافق همکاری ایران و چین در حوزه فاوا از تشکیل کارگروه نیازسنجی موضوعات مرتبط با این همکاری در مرکز ملی فضای مجازی خبر داد.
  ۶ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
یک آسیب پذیری مهم که اخیراً توسط ارائه دهنده راه حل های شبکه و امنیت سایبری Juniper Networks وصله شده است می تواند به مهاجم اجازه دهد دستگاه های آسیب دیده را از راه دور Hijack یا مختل کند.
  ۸ ساعت پیش    
میزگرد بررسی چالش های رایانش ابری در ایران جمعه شب 27 فروردین ماه 1400 در کلاب هاوس برگزار شد.
  ۹ ساعت پیش   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات با ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، پیشنهاد جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی برای اپراتورهای مختل کننده کلاب هاوس را مطرح کرد.
  ۱۰ ساعت پیش    
یافته های تحقیقات کارشناسان کسپرسکی روی یکی از شرکت های قربانی باج افزار کرینگ (Cring) نشان می دهد در این حملات هکرها از آسیب پذیری سرورهای وی پی ان فورتی گیت (FortiGate VPN server) بهره برداری کرده ...
  ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۹:۰۲   + ۲۴ سایت دیگر  
براساس رده بندی جهانی اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران در ماه مارس افزایش یافته است و متوسط جهانی سرعت اینترنت ثابت و موبایل نیز نسبت به ماه فوریه افزایش یافته است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۷:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
بر اساس تحقیقات دانشگاه هاروارد، آمریکا و چین دو کشور برتر جهان در زمینه قدرت سایبری هستند و ایران در جایگاه 23 جهان قرار دارد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۵:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
شرکت IBM که یکی از شرکت های شاخص ارائه دهنده خدمات ابری است، اعلام کرد اخیرا کمپین فیشینگی را شناسایی کرده که 44 شرکت فعال در بخش لجستیکی توزیع واکسن های کووید-19 در 14 کشور را هدف گرفته است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۰۳    
انجمن رمز ایران روز اول اردیبهشت ماه، نهمین وبینار تخصصی خود را با عنوان امنیتِ داده در تحلیلِ اطلاعات توزیع شده برگزار می کند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۰۳   + ۵۶ سایت دیگر  
درحالی که کاربران فقط با لینک دعوت یکی از اعضای کلاب هاوس می توانند وارد این شبکه اجتماعی شوند، کلاهبرداران از فروش لینک های جعلی دعوت نامه سوء استفاده می کنند.‬
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
با ایجاد زیرساخت های لازم و اتصال سامانه نماد اعتماد الکترونیکی به شرکت ملی پست از سیستم برخط احراز نشانی کسب وکارهای اینترنتی بهره برداری شد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۷:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون دولت الکترونیکی گفت: از زمان راه اندازی سامانه سماوا در شهریور سال گذشته تاکنون به بیش از 700 هزار استعلام پاسخ داده شده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۴:۰۴    
مایکروسافت آخرین به روزرسانی را برای ‫آسیب پذیری های نرم افزارها و سیستم عامل های این شرکت منتشر کرده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۳۴    
میزگرد بررسی چالش های رایانش ابری در ایران جمعه شب 27 فروردین ماه ساعت در کلاب هاوس برگزار شد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
در آینده نزدیک میلیاردها نفر از مالکان گوشی های هوشمند در جهان خواهند توانست با استفاده از فناوری تشخیص چهره، پرداخت های خود را انجام دهند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
یکی از سخت گیرترین رگولاتورهای آلمان به دنبال دریافت دستور رسمی است تا جمع آوری اطلاعات کاربران توسط پیام رسان واتس اپ را متوقف کند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
آسیب پذیری خطرناک در واتس اپ می تواند موجب تعلیق حساب کاربران شود.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۵:۰۵    
میزگرد بررسی چالش های رایانش ابری در ایران جمعه شب 27 فروردین ماه ساعت 10 تا 11:30 در کلاب هاوس برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۰:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
با آغاز سال جدید بحث و تبادل نظر در مورد روندهای مهم دنیای فناوری نیز شدت گرفته است و در این شرایط آگاهی از فرایندهای نوظهور دنیای فناوری اهمیت زیادی دارد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
حملات سایبری می تواند توسط هر فرد خلاف کاری ازجمله مجرمانی که هدف اصلی آن کسب پول است، جاسوسان دولتی، جاسوسان صنعتی یا انواع دیگر جاسوسان و تروریست ها برای آسیب رساندن ...
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۷:۰۵    
آسیب پذیری های چندگانه جدید در گوگل کروم کشف شده است که شدیدترین آن ها می توانند باعث اجرای کد دلخواه بر روی سیستم هدف شوند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
گوگل، نسخه های اندروید و iOS اپلیکیشن شاپینگ را تا پایان ژوئن تعطیل می کند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۰۵    
انجمن شرکت های نرم افزاری (آشنا) اولین مجوز ثبت رسمی نهاد داوری را از سوی مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه کسب کرد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
مایکروسافت با هدف استفاده از هوش مصنوعی برای ارتقای امنیت سایبری یک ابزار منبع باز عرضه کرده که به محققان امکان می دهد تا محیط های شبیه سازی حملات سایبری خلق کنند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۰۵    
سیسکو برای مدیریت زمان در فرایندهای دورکاری ابزاری به نام People Insights را به سیستم Webex اضافه کرده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
سازمان فناوری اطلاعات ایران در راستای تقویت و توسعه شبکه های اختصاصی و شناسایی سکوهای بومی نرم افزارمحور (SD-WAN) در شبکه ملی اطلاعات، فراخوانی منتشر کرد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۰۵    
به تازگی هفت آسیب پذیری امنیتی مختلف بر روی سرویس دهنده dnsmsq کشف و منتشر شده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
آسیب پذیری های موجود در برخی محصولات سیسکو با به روزرسانی هایی برطرف شد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۶:۰۵   + ۵۰ سایت دیگر  
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از اپراتورهایی که در شبکه اجتماعی کلاب هاوس اختلال ایجاد کردند، شکایت کرد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
دولت آمریکا از طریق اختصاص بودجه ویژه به دنبال مقابله با کمبود تراشه ناشی از محدودیت های کاری بر اثر همه گیری کرونا است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۰۵   + ۳۴ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق در زمینه تعرفه برق مراکز استخراج رمزارز گفت: بر اساس ابلاغیه جدید، بهای هر کیلووات ساعت برق مصرفی مراکز استخراج رمزارزها برابر با 16 هزار و 574 ریال تعیین شده که این میزان در زمان های ...
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۰۵    
بنابر گزارشی که مایکروسافت ارائه کرده است 80 درصد سازمان ها حمله به میان افزارهای سازمانی را تجربه کرده اند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
مهاجمان از راه یک آسیب پذیری در FortiGate VPN server به توزیع باج افزار Cring را بر روی دستگاه های قربانی می پردازند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
دیسکورد می گوید در نیمه دوم سال گذشته میلادی تعداد زیادی از سرورها را به دلیل نفرت پراکنی و گسترش ایدئولوژی های افراطی مسدود کرده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرعامل کلاب هاوس در واکنش به گزارش اخیر با محوریت هک این شبکه اجتماعی به صراحت می گوید خبر هک شدن کلاب هاوس کذب است و رخنه اطلاعات رخ نداده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون رگولاتوری از کاهش متوسط زمان ترخیص تجهیزات بخش ارتباطات به کشور با وجود افزایش 74 درصدی تعداد درخواست ترخیص تجهیزات حوزه ارتباطات، خبر داد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
یکی از مدیران گوگل اعلام کرده دلیل عدم دسترسی کاربران ایرانی به سرویس های این شرکت اقدام دفتر کنترل سرمایه های خارجی آمریکا (OFAC) برای وادار کردن شرکت ها به هم خوانی با تحریم ها است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۰۶    
نفوذگران سایبری از ابزار هک جدیدی به نام EtterSilent برای انجام حملات روی ایمیل استفاده می کنند که می تواند دو نوع داکیومنت جعلی Microsoft Office با قابلیت بهره برداری از آسیب پذیری با شناسه ...
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۷:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
در جلسه بررسی سند الزامات پیشگیری و مقابله با نشر اطلاعات، اخبار و محتوای خبری خلاف واقع در فضای مجازی، سه محور مهم پیشگیری و بازدارندگی ...
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
چند کشور اروپایی معتقدند شرکت های فناوری ازجمله گوگل و فیس بوک باید درباره اقدامات مقابله با سوءاستفاده جنسی آنلاین از کودکان شفاف تر عمل کنند و اقدامات قدرتمندتری انجام دهند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
شرکت فیس بوک قصد ندارد به بیش از 530 میلیون کاربر که اطلاعات شان از طریق نقص یک قابلیت این شبکه اجتماعی پیش از سال 2019 لو رفته و اخیرا در اینترنت قابل دسترس شده است، اطلاع رسانی کند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۰۷   + ۵۷ سایت دیگر  
براساس گزارشی جدید اطلاعات 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس فاش شده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۰۷   + ۲۶ سایت دیگر  
سایت شبکه اجتماعی حرفه ای لینکدین بر مبنای یک تحقیقات، اعلام کرد برخی اطلاعات موجود در این سایت ازجمله اطلاعات قابل مشاهده پروفایل اعضا گردآوری شده و به فروش گذاشته شده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
شرکت Onapsis درباره حمله مهاجمان به نسخه های آسیب پذیر برنامه های با عملکرد حیاتی SAP هشدار داده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۷:۰۷    
شماره ماه آوریل ماهنامه SANS از اهمیت محافظت از ردپای دیجیتالی شما و حفظ حریم خصوصی سخن می گوید.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۰۷    
هکرهای REvil، شرکت Asteelflash، سازنده معروف تجهیزات الکترونیک را هدف حمله باج افزاری قرار دادند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۰۷    
برخی شرکت های امنیتی Makop را نسخه ای از خانواده باج افزار معروف Phobos می دانند که به منظور رمزگذاری از الگوریتم Advanced Encryption Standard – به اختصار AES – بهره می گیرد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
برخی از کسب وکارهای آنلاین در دوران کرونا و با وجود مشکلات بسیار توانستند رشد 10 برابری را تجربه کنند که در بین آنها، فروشگاه های آنلاین ...
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
محققان، فناوری جدیدی برای شناسایی احساسات ابداع کرده اند و برای کشف اشتباهات آن با راه اندازی وب سایتی به نام Emojify از مردم خواسته اند جلوی دوربین موبایل یا لپ تاپ با صورت شان حالات مختلفی بگیرند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
توسعه ارتباطات در حدود هشت سال فعالیت دولت های یازدهم و دوازهم به میزان زیادی پیشرفت کرد، به طوری که در برخی موارد از نقطه صفر عبور کردیم و توانستیم پیشرفت چشم گیری داشته باشیم.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۰۸    
طی سال گذشته از هر پنج کسب و کار در سراسر جهان دو سازمان مورد حملات سایبری قرار گرفتند و یکی از آنها به صورت ویژه با بیشترین سطح تهدیدهای امنیتی روبرو شد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۷:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
برای نخستین بار خبرهایی مبنی بر آزادسازی یک شبکه فیلترشده از سوی مقامات دولتی و قضایی تایید شده است و یک معاون وزیر ارتباطات و دادستان کل کشور تایید کرده اند که یوتیوب و برخی سایت های دیگر رفع فیلتر ...
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۳۸   + ۳۶ سایت دیگر  
برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی در صورت مشاهده تماس ازدست رفته از مبداء شماره های بین المللی ناشناس از برقراری تماس مجدد با این شماره ها خودداری کنید.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۰۸    
کیایی فر: اگر اصول اولیه امنیتی طبق ابتدایی ترین استانداردها در ابر آروان اجرا می شد شاهد چنین حملات ویران گری نبودیم ...
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
خشایار نژاد، مدیر ایرانی توسعه محصول گوگل، در مورد شناسایی کاربران ایرانی توسط گوگل و مسدود شدن بسیاری از سرویس ها حتی در صورت استفاده از VPN وعده داد که این مشکل با پیگیری حل می شود و گفت ...
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۰۸   + ۲۱ سایت دیگر  
تبلیغ کنندگان دیجیتالی در تلاش برای وفق یافتن با محدودیت های جدید درخصوص نحوه استفاده آنلاین از اطلاعات شخصی کاربران، سیستمی را به عنوان جایگزین کوکی های وب گوگل معرفی کرده اند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
دانشگاه کالیفرنیا به دانشجویان و کارمندانش هشدار داده یک گروه هکری احتمالا اطلاعات شخصی آنها و صدها دانشکده و سازمان دولتی و شرکت های مختلف را در آمریکا سرقت و منتشر کرده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۰۸    
گروه هکری گلدن چیکنز در حال اجرای کمپین فیشینگ هدف داری علیه متخصصان در لینکدین از طریق ارائه پیشنهاد کاری جعلی است تا درِ پشتی بدون فایلی به نام more eggs را به سیستم آنها وارد کند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۷:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
ابرآروان گزارش نهایی خود را درباره حمله به دیتاسنتر IR-THR-AT1 منتشر کرد و اقدامات رو به آینده این شرکت را تشریح کرد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۵:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
با تغییرات اخیر در برخی سرویس های گوگل که باعث قطع دسترسی کاربران ایرانی شده است، گروهی از کاربران با امضای بیانیه های آنلاین از شرکت های تکنولوژی مانند اپل و گوگل خواسته اند به محدودیت ها علیه ...
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۳:۰۸    
سرویس میزبان وب گیت هاب، تحقیقاتی را در مورد حملات سایبری به این سرویس برای استخراج ارز دیجیتال آغاز کرده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۰۸   + ۹۴ سایت دیگر  
دادستان کل کشور گفت: در حال حاضر برنامه ای برای فیلتر کلاب هاوس نداریم و اقدامات لازم برای رفع فیلتر یوتیوب برای برخی دستگاه ها هم انجام شده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۹:۰۸    
کارشناسان شرکت Positive Technologies درباره افزایش حملات سایبری به شرکت های تجاری هشدار دادند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۵:۰۸    
مرکز ماهر درباره خطر جدی سوءاستفاده از سلسله آسیب پذیری های FORTIOS هشدار داد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد که مقابله با باج افزار، اولویت اصلی این کشور در زمینه امنیت سایبری خواهد بود.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
گوگل محدودیت های بیشتری برای اپلیکیشن های اندرویدی در نظر دارد تا تعداد برنامه هایی را که می توانند از دیگر برنامه های نصب شده روی گوشی کاربران مطلع شوند، محدود کند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۹:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
ضدبدافزار بیت بان این قابلیت را دارد که بدافزارهای اندرویدی شایع در کشور را تشخیص بدهد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۷:۰۸    
گوگل در مورد تهدیداتی که از تراشه Qualcomm به عنوان سلاحی برای انجام حملات هدفمند مختلف علیه دستگاه های اندروید استفاده می کنند، هشدار داده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۵:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات طی توضیحاتی در خصوص سند همکاری 25 ساله ایران و چین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات آن را یک عامل موثر در برابر تحریم های آمریکا دانست که بر محدود سازی اینترنت تاثیری ندارد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۳:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
اطلاعات بیش از 500 میلیون کاربر فیس بوک شامل شماره تماس، نام کاربری و موقعیت مکانی فاش شده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
یکی از دلایل لو رفتن IP کاربران ایرانی احتمالاً به خاطر استفاده از VPNهای رایگان است، البته گوگل راه های زیادی برای تشخیص کاربران ایرانی دارد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
نتایج یک بررسی نشان داد یک گوشی اندروید در مقایسه با گوشی آی فون، 20 برابر اطلاعات بیشتری را از کاربر جمع آوری و برای گوگل ارسال می کند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۷:۰۸    
کیونپ طی یک اطلاعیه درباره خطر اجرای حملات Brute-force به تجهیزات NAS هشدار داد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۵:۰۸   + ۲۶ سایت دیگر  
امیر خوراکیان با حکم رئیس مرکز ملی فضای مجازی به سمت معاونت حقوقی مرکز ملی فضای مجازی منصوب شد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۳:۰۸   + ۳۹ سایت دیگر  
کلاهبرداری جدیدی در اینستاگرام رایج شده که با ارسال پیامی جعلی ادعا می شود فرد قوانین کپی رایت را نقض کرده تا اطلاعات ورود به حساب کاربری وی سرقت شود.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۰۸    
سیسکو برای رفع آسیب پذیری بحرانی در CISCO JABBER به روزرسانی منتشر کرد.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۹:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
هم زمان با افزایش استفاده از اینترنت به خصوص از سوی کودکان و نوجوانان، کشورهای مختلف قوانین و سیاست هایی برای حفاظت از حقوق و امنیت آنها در فضای مجازی تصویب کرده اند.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
بررسی های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می دهد فناوری رایانش ابری از سال 2021 تا سال 2024 جلوی تولید یک میلیارد مترمکعب گاز دی اکسید کربن را خواهد گرفت.
  ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۰:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
برای کسانی که از آینده می ترسند و همواره نگران هستند بخش های دلهره آور فیلم های تخیلی روزی به حقیقت بپیوندد باید گفت فناوری دیپ فیک یا جعل عمیق این نگرانی را تا حدودی به حقیقت بدل کرده است.
  ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۱:۰۸    
بلاک چین یکی از آن فناوری های جدید به شمار می رود که تأثیر آن در زندگی روزمره غیرقابل انکار است و کاربردهایش را در آینده صنعت بازی های دیجیتال نیز شاهد خواهیم بود.
  ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۰:۰۸   + ۲۲ سایت دیگر  
تحلیل شغل های ترند شده در 15 کشور جهان نشان می دهد که داغ ترین شغل ها در سال 2021 کاملاً دورکاری بوده و مربوط به حوزه هایی چون تجارت الکترونیکی، بهداشت و درمان و محتوای دیجیتال می شود.
  ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۰:۰۸    
با توجه به ساختار نسبتا پیچیده فناوری اینترنت اشیاء (IOT)، این حوزه با چالش های امنیتی متفاوتی روبه رو است و در همین راستا استاندارد ISO 27030 از سوی خبرگان امنیتی سازمان جهانی استاندارد در راستای ...
  ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۲۳:۴۴   + ۲۲ سایت دیگر  
دسترسی دوباره به تمام متن پایان نامه ها و رساله ها در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) فراهم شد.
  ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۱:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
محبوبیت بالای کیف پول های دیجیتال در بازار تجارت الکترونیکی عمدتا باعث کاهش محبوبیت کارت های اعتباری و دیگر روش های پرداخت شده است.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۰۹:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
شرکت اینتل قراردادی برای توسعه فناوری با دارپا امضا کرده است که با کمک آن می تواناطلاعات آنها را بدون رمزگشایی فرآوری کرد.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۰:۲۳    
شماره هشتم فصل نامه تخصصی امنیت سایبری ویرا توسط مرکز آپا دانشگاه کردستان ویژه فصل زمستان 1399 منتشر شد.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۶:۵۳    
گردانندگان Lemon Duck با سوءاستفاده از آسیب پذیری های ProxyLogon پس از هک سرورهای آسیب پذیر Exchange اقدام به گسترش شبکه مخرب خود و استخراج رمزارز با استفاده از منابع دستگاه های آلوده شده می کنند.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۵:۲۳    
یک محقق امنیتی PoC جدیدی را منتشر کرده است که با تغییرات جزئی، وب شل بر روی سرورهای Microsoft Exchange آسیب پذیر، نصب می شود.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل ابر آروان از حملات گسترده به زیرساخت پردازش ابری آروان در آسیاتک خبر داد و اعلام کرد برای جلوگیری از آسیب به دیتای مشتریان ...
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۳:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
گوگل معتقد است مایکروسافت سعی دارد توجه را از هک بزرگ ناشی از شکاف امنیتی در نرم افزار ایمیلی خود منحرف کند و به همین دلیل به گوگل تاخته است.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
بنابر گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ضریب نفوذ ارتباطات سیار در ایران از مرز 92 درصد گذشته است.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۹:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
محققان امنیتی مؤسسه پروف پوینت از شناسایی بدافزاری جدیدی خبر داده اند که آن را نیمزالودر نامیده اند و به یک زبان برنامه نویسی خاص و غیرقابل کشف نوشته شده است.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۵:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
یک آسیب پذیری در توئیتر سبب شد حساب کاربرانی که نام شهر ممفیس را توئیت کرده بودند به مدت 12 ساعت تعلیق شود.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۳:۲۳    
شرکت F5 برای چند ‫آسیب پذیری بحرانی در محصولات BIG-IP به روزرسانی هایی را منتشر کرده است.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۱:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
بیشترین فراوانی رخدادهای رایانه ای در سال گذشته، مربوط به آلودگی به بدافزار و بات بوده است که بیشتر از 1400 مورد را شامل می شود.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
گوگل به علت بی توجهی به حریم شخصی کاربران و ردگیری فعالیت های آنها در زمان استفاده از مرورگر کروم حتی در صورت فعال کردن حالت اینکوگنیتو مورد پیگرد قضائی قرار گرفته است.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۵:۲۳    
مایکروسافت در به روزرسانی های ماه مارس خود برای آسیب پذیری های موجود در DNS SERVER نیز چاره ای اندیشیده است.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۲:۵۳    
مرکز افتا برای پیشگیری از اختلالات در سامانه ها و مشکلات احتمالی حاصل از آغاز سال 1400 شمسی راهکارها و توصیه هایی ارائه کرد.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۱:۲۳   + ۴۱ سایت دیگر  
فیس بوک، نسخه لایت اینستاگرام را در 170 کشور عرضه می کند تا برای کاربرانی که اینترنت ضعیفی دارند، امکان دسترسی به این سرویس شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدئو را فراهم کند.
  ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۹:۲۳    
دستگاه های NAS ساخت QNAP هدف حملات موسوم به Cryptojacking قرار گرفته اند.
مشاهده نتایج بیشتر...