شنبه ۰۵ مهرساعت ۰۸:۵۰Sep 2020 26

خبرگزاری علم و فرهنگ سینا - سینا (sinapress.ir)

 
خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 13 بهمن 1393 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 29 اسفند 1394 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 20 اسفند 1396 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 22 اسفند 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 29 اسفند 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 فروردین 1399 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 اردیبهشت 1399 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 خرداد 1399 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 تیر 1399 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 مرداد 1399 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 شهریور 1399 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 1 مهر 1399 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 2 مهر 1399 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 3 مهر 1399 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 4 مهر 1399 
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: از همان روزهای نخست، بسیاری از کشورهای درگیر با کرونا مرزهای خود را مسدود و ممانعت هایی در مسافرت های خارج از کشور انجام دادند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۲:۰۲    
سیناپرس: رودخانه ها که پرآب باشند، هیجان برای رفتینگ رونق می گیرد. جنب و جوشی به راه می افتد تا قایق های بادی روی امواج یک رودخانه خروشان، مابین صخره ها و قلوه سنگ ها راهی برای عبور پیدا کنند!
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۰۲    
سیناپرس: اغلب مطالعات بشر حول محور خودمان می چرخد؛ تاریخ خودمان، فلسفه خودمان، روان شناسی خودمان گویی که مهم ترین چیز در عالمیم.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: یافته های یک مطالعه جدید که توسط متخصصان استرالیایی انجام شده است، نشان می دهد که استفاده از داروی مشهور متفورمین، علاوه بر کنترل دیابت نوع دو در جلوگیری از بروز زوال عقل نیز نقش دارد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۷:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: نام یک راننده اتوبوس در جنوب انگلیس به عنوان کوتاه قدترین راننده اتوبوس درون شهری در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسید.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
سیناپرس: انواع لباس هایی که می پوشیم، تنها ظاهر زیبایی برای شما خلق نمی کند بلکه از همه مهمتر باید به گونه ای باشد که سلامتی را برایتان به ارمغان بیاورد ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: علاوه بر این جسد به سرعت زیاد و در 35 تا 40 روز درون این تابوت تجزیه می شود. هندریکس گفت که تابوت قارچ بازگشت به چرخه زندگی را بدون آلوده کردن محیط به سموم موجود در بدن و هر آنچه در تابوت ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۰۲    
سیناپرس: محققان روسی تلاش می کنند تا بتوانند پروتکل جداگانه ای از مصرف واکسن Sputnik V را برای بیماران سرطانی تهیه کنند تا استفاده از این واکسن برای آن ها نیز اثر بخش بوده و بی تأثیر نباشد.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۰۲    
سیناپرس: پژوهشگران در حال بررسی این موضوع هستند که دایناسورها چه زمانی روند تکاملی را طی کردند که درنتیجه بدن آن ها پردار شده و مقدمه ای برای پرواز کردن و به وجود آمدن پرندگان شد ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۰۲    
سیناپرس: روز گذشته کنفرانس شورای جهانی میراث فرهنگی به میزبانی شهر مسکو در کشور روسیه آغاز به کار کرد ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: بر اساس تحقیقات پژوهشگران، افرادی که به طور مکرر در مکان های مذهبی حضور پیدا می کنند 16 برابر بیشتر از افراد دیگر در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند درحالی که افرادی که از حمل ونقل عمومی ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۱    
سیناپرس: فضانوردی یکی از هیجان انگیزترین، سخت ترین و عجیب ترین شغل های جهان است؛ این شغل را فقط 550 نفر از جمعیت هفت میلیاردی جهان آن را تجربه کرده اند، به همین دلیل می توان گفت ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سیناپرس: دومین رویداد فناوری در خدمت درمان از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حضور مسئولان بیمارستان ها و شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت به صورت آنلاین برگزار می شود.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
سیناپرس: وبگاه لیوینگ کاست در ارزیابی جدید خود، متوسط هزینه زندگی ناخالص در شهر تهران را ماهانه 372 دلار به ازای هر نفر اعلام کرد ...
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
سیناپرس: محققان بین المللی در پژوهشی جدید مشخص کرده اند که چرا ابتلای زنان باردار به بیماری آنفلوانزا، می تواند علاوه بر بروز خطرات گسترده برای آن ها، جنین را نیز با مشکلات زیادی مواجه گرداند.
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۷:۳۱    
سیناپرس: شانزدهمین نمایشگاه سالانه عمومی سازی علم در چین آغاز به کار کرده و هدف اصلی این نمایشگاه، عمومی سازی مفاهیم علمی و آشنا کردن طبقات مختلف جامعه با علم است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۸:۰۲    
سیناپرس: کنفرانس بین المللی نگهداری و مرمت بافت های تاریخی در مسکو با سخنرانی وزیر میراث فرهنگی روسیه و بسیاری از فعالان این حوزه برگزارشد.
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۷:۰۳    
سیناپرس: آزاد راه میان ایالتی 10 تگزاس، که با نام آزاد راه کتی شناخته می شود با داشتن 26 لاین، عریض ترین جاده ی جهان است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۰۳    
در این موشن گرافیک نگاهی داریم به روند رو به رشد ورزش بانوان در سال های اخیر.
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
سیناپرس: با برگزاری رویداد فناورانه از سوی کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار گل محمدی و گیاهان معطر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اقدام به شناسایی فعالان نمونه در حوزه گل محمدی خواهد شد.
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۰۱    
سیناپرس: مردم جا خوش کرده اند بر پهنه سبز جنگل؛ از دورها، تا جایی که درختان اجازه می دهد، گروه گروه خانواده های خوش و خندان پیدا هستند که برای تعطیلات آخر هفته خود دور هم جمع شده اند.
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: شرکت خودروسازی تویوتا به تازگی آزمایش سرعت نسخه جدید سوپر جی تی خود را با موفقیت به پایان رساند. این خودرو بر اساس استانداردهای LMH ساخته شده و دارای شتاب و قدرت بسیار زیادی است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۲    
سیناپرس: یافته های یک تحقیق جدید توسط دانشمندان استرالیایی نشان می دهد که عروس دریایی می تواند به خوبی و به شکلی پایدار، جایگزین سایر غذاهای دریایی در منوی غذایی انسان شود تا از این طریق ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۵۲    
برزیل در واقع کشور وسیعی است که در جوار اقیانوس اطلس واقع شده است به همین دلیل یک سرزمین ساحلی بی نظیر به حساب می آید که تعدادی از برترین سواحل دنیا را در خود جای داده است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۵۲   + ۲۶ سایت دیگر  
جوزغند شیرینی محلی منطقه نراق است که به گران ترین شیرینی محلی ایرانی معروف است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۴۸    
سیناپرس: بر اساس آمارهای جهانی بین 120 تا 150 میلیون کودک بین 5 تا 14 سال در سراسر جهان مجبورند به جای تحصیل نان آور خانواده باشند.
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
یک قوری چینی متعلق به قرن هجدهم و از دوران سلطنت کینگ کشف شده و از نظر کارشناسان به عنوان "بهترین یافته دوران قرنطینه" نامگزاری شده است!
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
سیناپرس: طلاق عاطفی، یکی از معضلات پیچیده ای است که اخیراً در بسیاری از جوامع ازجمله کشور خودمان دیده می شود و بایستی برای کاهش وقوع آن چاره ای مؤثر اندیشید ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۸:۲۶    
سیناپرس: محققان استرالیایی طی بررسی های یازده ساله خود دریافتند که بزرگ ترین جانوران روی کره زمین را کوسه نهنگ های ماده تشکیل می دهند که طول آن ها تا 18 متر رسیده و قادر به تولیدمثل تا 300 جنین هستند.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۷:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
سیناپرس: مرکز آفرینش های هنری دانشجویان معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران هم زمان با چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس هفت گفت وگوی زنده با موضوع ادبیات و هنر دفاع مقدس و با حضور هنرمندان و ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: پژوهشگران روسیه به طور رسمی اعلام کردند که موفق به ساخت نوعی خاص از ریز تراشه ها شده اند که امکان دسترسی به فناوری 6G را ایجاد می کند.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: "کارگاه آموزشی نشریات آنلاین" به همت خانه نشریات منطقه جنوب شرق و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بم برگزار می شود
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۲۶    
سیناپرس: جهان در دهه گذشته شاهد رشد بی سابقه ای در انرژی های نو و تجدیدپذیر بوده است. امروزه محققان تأیید می کنند که توسعه انرژی های نو می تواند به کیفیت بهتر محیط زیست بیانجامد و سرمایه گذاری سبز را ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۶    
سیناپرس: یافته های یک پژوهش علمی نشان می دهند که حذف تنها یک ژن از ژنوم ویروس های پاکس می تواند به خنثی و بی ضرر شدن آن ها بینجامد ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۸:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
سیناپرس: بوت کمپ برنامه نویسی با هدف کسب مهارت در حوزه برنامه نویسی و راهیابی دانش پذیران به بازار کار برگزار می شود.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۸    
سیناپرس: حمل و نقل یکی از ارکان اصلی صنعت توریسم است و به نوعی صنعت گردشگری وابسته به صنعت حمل و نقل است و در جهان امروز نقش اول را در جابه جایی گردشگران و مسافران ایفا می کند.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: لباس ها نزدیک ترین پوشش به بدن ما محسوب می شوند وهمین به دلیل ، تأثیر مستقیمی در بروز برخی بیماری ها دارند ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۷:۴۸    
سیناپرس: روز جهانی کتاب الکترونیک هرسال در 18 سپتامبر مصادف با 28 شهریورماه برگزار می شود و به روز جشن جهانی داستان سرایی مشهور است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۲    
سیناپرس: عملیات پاکسازی دریاچه آزادی با همکاری فدراسیون های قایقرانی، نجات غریق و غواصی در محوطه دریاچه مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: کمک واقعیت افزوده برای دیدن درهم شکستگی؛ برای تکمیل این سناریو و کار هنری، لئون با طراح واقعیت افزوده ای به نام Joost Spek همکاری کرده است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۸    
سیناپرس: پاگر مساله تغییر اقلیم موضوعی مهم تر از یک گپ دوستانه در کافی شاپ برای شما است و جزو افرادی هستید که هر روز برای آگاهی از وضعیت گرمایش جهانی اخبار و رسانه ها را دنبال می کنید ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: منطقه شمال غرب کشور از زمان ورود به دوران تاریخی در حوالی نیمه اول هزاره اول قبل از میلاد همواره شاهد ظهور قدرت هایی است که برای جاودانه ساختن نام خود ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: امروزه کمتر خانواده ای را می توان یافت که کسی در آن با مشکل دیابت دست وپنجه نرم نکرده باشد. محققان کشور یکی از مهم ترین مشکلات این بیماران یعنی مشکل کیفیت خواب را مورد بررسی قرار داده و ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۷:۲۶    
سیناپرس: تحقیقات جدید مشخص کرده است که مغز فضانوردان در طول سفرهای فضایی دچار تغییرات می شود اما عملکردهای شناختی و رفتاری آن ها را تحت تأثیر قرار نمی دهد ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۷:۲۲    
سیناپرس: اگر برخی مراحل تشخیصی و درمانی را به دلیل شیوع کرونا تاخیر بیاندازیم خطر آن برای سلامتی ما بیشتر از خود کرونا است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۴۸    
سیناپرس: جنوب شرق استان تهران؛ سالهاست بزرگترین قلعه خشتی ایران را در دل خود حفظ کرده است. قلعه نظامی عظیمی که در کمربندی ورامین- پیشوا قرار دارد.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
شرکت بایکار (Baykar) ترکیه موفق شد نخستین هواگرد شهری الکترونیک و تک نفره ی خود با نام جزری (CEZERI) را به صورت بدون سرنشین به پرواز درآورد.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۶    
سیناپرس: کره زمین با تمام امکاناتی که برای حیات جانداران فراهم کرده است، اگر تنها یک مولکول سه اتمی به نام ازون را در جو خود نداشت، بی شک انسان هم جزو گونه های نابودشده حیات به شمار می رفت.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سیناپرس: پزشکان به افراد بهبود یافته از نوع شدید کرونا توصیه می کنند که علاوه بر مصرف داروهای تجویز شده ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: یافته های جدید محققان آمریکایی که یک پروتئین مهم در ویروس کرونا را مورد بررسی قرار داده اند، امیدهایی نو را برای تولید داروی این بیماری منحوس زنده کرده است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۸:۱۸    
سیناپرس: جمعیت کره زمین در حال افزایش است. برخی رفتن به کرات دیگر را برگزیده اند و برخی به فکر افتاده اند تا با روش های فناورانه راهی برای پاسخگویی به نیاز این جمعیت زیاد بیابند ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۱۸    
سیناپرس: رئیس پارک ملی علوم وفناوری های نرم و صنایع فرهنگی معتقد است؛ اگر انسان در جامعه محور اصلی باشد، به موازات آن مد و لباس هم باید مولفه بسیار مهمی تلقی شود. ما در این مسیر سدشکنی کردیم.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: بهره اقتصادی همواره یک رویکرد اساسی در اغلب فعالیت های فرهنگی کشورهای پیشرو است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: پژوهشگران مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده آمریکا از گسترش بیماری کرونا توسط مهدکودک ها و مراکز نگهداری نوزادان خبر داده و اعلام کردند که مشکلات رعایت فاصله گیری فیزیکی و استفاده ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۹:۴۸    
سیناپرس: باستان شناسان در کاوش های اخیر خود در شمال فلسطین موفق به کشف یک محوطه باستانی شده اند که حدود 3 هزار و 700 سال پیش بر اثر زلزله تخریب و سپس متروک شده است ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۹:۲۵    
سیناپرس: پژوهش جدیدی که توسط محققان آلمانی انجام شده است، منجر به ابداع الگوریتمی گردیده که با استفاده از آن، اتومبیل های خودران می توانند به شکل ایمن تری رانندگی کنند و از تصادفات بپرهیزند.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۲۲    
سیناپرس: مجموعه ای از عکس های برگزیده خبری هفته گذشته در نقاط مختلف دنیا را خواهید دید.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
در سالن غذاخوری این رستوران به جای صندلی های عادی از صندلی های هواپیما استفاده شده و کافه تریای رستوران با قطعات یدکی هواپیما آراسته شده است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
سیناپرس: تاریخ برگزاری بزرگترین رقابت نخبگان برنامه نویسی تلفن همراه کشور تغییر کرد. این رویداد که پیشتر قرار بود در تاریخ 10 الی 12 مهر ماه برگزار شود، 12 تا 14 مهر سال جاری برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۲   + ۱۹ سایت دیگر  
سیناپرس: ای اف سی اعلام کرد بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 شنبه 29 آذر در ورزشگاه الجنوب قطر به صورت تک بازی برگزار می شود.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
سیناپرس: حفظ باروری اصطلاحی است که ممکن است برای بسیاری از ما جدید و مبهم باشد، اما با آگاهی از این مفهوم و روش های انجام آن درمی یابیم که می تواند نقش مهمی در پیشگیری از بروز بسیاری از مشکلات در ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۲۵    
سیناپرس: ریزش ناگهانی و بحران مالی به دور از انتظار بورس سوالی است که این روزها پیش روی کارشناسان و فعالان بازار سرمایه کشور و حتی بسیاری از شرکتهای تجاری قرار دارد.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: تفاهم نامه همکاری های مشترک بین دانشگاه علم و فرهنگ و پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی با حضور دکترسیدسعید هاشمی،رییس دانشگاه و دکتر رضا غفارزادگان ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۵۵    
سیناپرس: سازمان فضایی فدرال روسیه اعلام کرد که بازسازی و نوسازی مجموعه سکوهای فضایی پرتاب از دریا تا دو ماه آینده یعنی نوامبر سال جاری آغاز خواهد شد.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۲۵    
سیناپرس: پژوهشگران آمریکایی در جدیدترین تحقیقات خود در رابطه با مبتلایان به کرونا دریافتند، افرادی که به نوع شدید کووید 19 مبتلا شده و از دستگاه های تنفسی برای بهتر نفس کشیدن استفاده می کنند ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: حتما وقتی برای خرید به سوپرمارکت مراجعه می کنید، ماستها و لبنیات غنی شده با مواد پروبیوتیک را دیده اید؛ این مواد به طورکلی ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: شرکت Cervelo Cycles بار دیگر با همکاری لامبورگینی یک دوچرخه منحصر بفرد تولید کرده است. این دوچرخه خیابانی Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition نام داشته و به مناسبت شصت و سومین سالگرد ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۹:۲۵    
سیناپرس: پژوهشگران با تجزیه و تحلیل صدای گاوها دریافتند که گاوها از سیگنال های کلامی و غیرکلامی برای ارتباط برقرار کردن با یکدیگر و همچنین برقراری ارتباط با صاحبانشان استفاده می کنند.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۹:۲۵    
سیناپرس: ایستگاه بین المللی فضایی باهدف فرار از برخورد با یک ماهواره ارتباطی آمریکایی روز دوشنبه طی یک مانور ویژه، تغییر مسیر داده و جابه جا می شود.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۹:۱۸   + ۱۷ سایت دیگر  
سیناپرس: همایش علمی”چالش های سند2030 برای ایران و نحوه تحقق تحول بنیادین آموزش و پرورش” با سخنرانی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تهران برگزار می شود.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
سیناپرس: تصاویر خیره کننده کهکشان "آندرومدا" رتبه نخست رقابت سالیانه عکاسی نجومی "رصدخانه سلطنتی گرینویچ" را کسب کرد.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۱:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
سیناپرس: مبتلایان به ویروس کرونا معمولا علائمی چون سرفه، تب، تنگی نفس و درد ناحیه قفسه سینه را تجربه می کنند اما علاوه بر این ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: روده انسان، محل زندگی میلیاردهامیکروب از انواع و اقسام مختلف است که با تعاملاتی که با یکدیگر و بدن انسان دارند، فواید و مضراتی را به وجود می آورند ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
سیناپرس: در میان گیاهان دارویی گندم سرشار از پروتئین، مواد معدنی، ویتامین های گروه B ،اسید پانتوتنیک، فیبر، پتاسیم، فسفر، منیزیم، کلسیم، نیاسین و اسیدهای فنولیک است .
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۸    
سیناپرس: مطالعه و بررسی اثر انگشت فقط برای یافتن مجرمان و باز کردن قفل تلفن همراه یا ثبت ورود و خروج در اداره مفید نیست ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: پژوهشگران انگلیسی در جدیدترین یافته های روان شناسانه خود دریافتند که جنبه های اختلالات روانی ژنتیکی بوده و از طریق والدین به فرزندان منتقل می شوند اما علم جدید روان شناختی رفتاری می تواند به ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۶:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
سیناپرس: سیناپرس با همکاری پزشکان متخصص حوزه های مختلف، هر هفته به سوالات پزشکی شما مخاطبان پاسخ می دهد. سوالات خود را مطرح کنید، پاسخ علمی و درستی دریافت کنید.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۱:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
سیناپرس: همایش مجازی "روزِ بازِ 99 " دانشگاه علم و صنعت، طی روزهای 22 تا 24 شهریور ماه به مدت سه روز و به صورت مجازی برگزار می شود.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۵    
سیناپرس: تلسکوپ جیمز وب که قرار است رنسانسی دوباره در علم بشر از جایگاهش در کیهان به وجود بیاورد، در باند مادون قرمز جهان را می بیند.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۹:۲۵    
سیناپرس: بیماری MS، یکی از مرموزترین بیماری هایی است که تاکنون انسان با آن مواجه بوده است. این بیماری علاوه بر ناتوانی های جسمی که به دنبال دارد ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: شرکت مشهور خودروساز ب ام و در نظر دارد با ارائه نسل جدید خودروهای خود، گام بلندی در تحقق تغییر به سمت تولید خودروهای الکتریکی بردارد ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۵:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
اولین تونل آکواریوم ایران با حجم 2 میلیون لیترآب شور و 33 آکواریوم مختلف از پنج قاره جهان در پارک جنگلی ناژوان اصفهان واقع شده است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۹:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: شرکت خودروسازی پورشه به تازگی نوعی جعبه جدید اتوماتیک و هفت سرعته را برای محصولات خود معرفی کرده که به میزان قابل توجهی از تولید آلاینده خودرو کاسته و همچنین سرعت حرکت و شتاب این محصولات را ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۲۳:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
سیناپرس: چالش های مناطق آزاد و تحلیل کسب وکارها در دوران پساکرونا در پنل های دومین رویداد Exportech بررسی می شود.
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۲۲:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
سیناپرس: دومین همایش بین المللی اقیانوس شناسی غرب آسیا به منظور افزایش دانش اقیانوسی و اشتراک گذاری آخرین یافته های علمی در حوزه دریایی از 22 شهریور جاری به صورت وبینار برگزار می شود.
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۷:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
سیناپرس: وبینار بررسی نقش و جایگاه بانوان در گسترش فرهنگ عاشورا امروز چهارشنبه همزمان با بیستمین روز محرم 99 در فضای مجازی برگزار می شود.
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۵:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
سیناپرس: همایش بزرگ اقتصاد دیجیتال و اشتغال با رویکرد مشاغل آینده و آینده مشاغل ، با همکاری 6 نهاد، مهرماه امسال در سالن اجلاس سران برگزار می شود.
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۵:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
سیناپرس: هفدهمین کنفرانس علمی رمز با هدف ارائه آخرین دستاوردهای متخصصان ایرانی و بین المللی در حوزه رمزشناسی و امنیت اطلاعات در دانشگاه علم و صنعت آغاز به کار کرد.
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: محققان طی مطالعات اخیر خود دریافتند که سپری کردن زمان کمتر در مقابل صفحه نمایش های تصویری و گذراندن زمان بیشتری در محیط طبیعت با بهبود شرایط روان شناختی در کودکان و نوجوانان مرتبط است.
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۴۸    
سیناپرس: اقتصاد دانش بنیان یکی از رویکردهای نوین است که توجه ویژه ای به مقوله دانش و آموزش دارد و از مبناهای مهم توسعه در دنیای امروز به شمار می رود.
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۴۸    
سیناپرس: کاوش های باستان شناسان در مصر منجر به کشف یک مقبره 2500 ساله حاوی 13 تابوت دارای اجساد مومیایی شد که همگی دست نخورده باقی مانده اند ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۸:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
سیناپرس: یافته های جدید محققان نشان می دهد که استفاده از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی یا NSAID ها مانند ایبوپروفن و دیکلوفناک، در افرادی که دچار کووید-19 شده اند، با هیچ عارضه شدیدی همراه نیست.
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۸:۴۸    
سیناپرس: آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری میان پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، روز سه شنبه هجدهم شهریور ماه سال جاری برگزار شد.
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: دولت چین در نظر دارد طی یک برنامه سه ساله، سامانه وسیعی از ماهواره های مبتنی بر پیوندهای لیزری را در مدار زمین قرار دهد و به این ترتیب فناوری اینترنت اشیا با پیشرفت بسیار زیادی همراه خواهد ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
سیناپرس: تاکنون محققان توصیه های زیادی درباره ضدعفونی کردن لباس های آلوده به ویروس داشته و توصیه کرده اند که حتما لباس های آلوده و نیز لباس های فرد مبتلا به کرونا را با مواد مخصوص، ضدعفونی کنید.
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۳:۴۸    
سیناپرس: آیین امضای تفاهم نامه همکاری میان پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی خلاق و دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی و ایرانی استاد فرشچیان با حضور ریاست دو مجموعه برگزار شد.
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۲:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
سیناپرس: یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی فراخوانی برای جذب دانشجویان، پژوهشگران و فناوران در نخستین شتابدهنده تخصصی صنعت پلیمر، رنگ ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۲۵    
سیناپرس: بیش از یک ماه از واگذاری سهام عدالت می گذرد و بسیاری از افراد هنوز پولی نگرفته اند. اما این تنها مشکل مردم نیست ...
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۴۸   + ۲۴ سایت دیگر  
سیناپرس: شرکت های دانش بنیان، خلاق و نوآور می توانند در پاویون ملی ایران در هفته فناوری های برتر 2020 روسیه شامل نمایشگاه های بین المللی سویاز 2020 و ناوی تک 2020 حضور یابند.
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۴۸   + ۱۴ سایت دیگر  
سیناپرس: نخستین رویداد ملی ایده بازار تجهیزات پزشکی آذرماه امسال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
مشاهده نتایج بیشتر...