یکشنبه ۲۹ مردادساعت ۰۲:۵۶Aug 2017 20

میراث ما (mirasema.ir)

  ۱۳۹۶/۰۳/۲۱ - ۰۱:۳۲    
مدیرکل حفظ و احیای بناهای تاریخی کشور گفت: برای مرمت 600 خانه تاریخی در سال جاری، دچار بحران نیروی کارشناس و متخصص هستیم.
  ۱۳۹۶/۰۳/۲۱ - ۰۱:۳۲    
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ارسال نامه به رئیس جمهوری برای تأمین اعتبارات رویداد تبریز 2018 خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ - ۰۱:۲۷    
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران درباره اخبار منتشرشده درخصوص تخریب خانه ثابت پاسال(قصر سنگی) گفت: به هیچ عنوان موضوع تخریب این بنا مطرح نیست ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ - ۰۱:۲۷    
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای اجرای تکالیف و پروژه های اولویت داری که از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال 96 مصوب شده ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۲۳:۲۸    
همایون فرزند استاد محمدرضا شجریان ساعاتی پس از اعلام ثبت ملی دعای ربنا پدرَش گفت: این کار به همت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به انجام رسیده است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۲۳:۲۸    
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بازنگری و اصلاح طرح جامع گردشگری کشور خبر داد و مشارکت بخش خصوصی در تدوین و تکمیل این طرح درشش ماه نخست سال را جلب کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۲۳:۲۸    
رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با تأکید بر الزام شرکت تعاونی حامیان به پیش خرید صنایع دستی گفت ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۲۳:۲۸    
دعای مشهور به ربنا با صدای استاد محمدرضا شجریان ثبت ملی شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۰۱:۲۳    
مدیرعامل منطقه آزاد قشم بیان کرد: 25 ژئوسایت در جزیره قشم وجود دارد که تلاش می شود به 50 منطقه برسد. در تلاشیم جزیره هنگام و هرمز را نیز به آن اضافه کنیم.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۰۱:۲۳    
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با وجود درخواست ما، صدا و سیما فرصت معرفی صنایع دستی را در محل برگزاری مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نداد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۰۱:۲۳    
هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در شهر استانبول ترکیه روز شنبه به همت وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران و با همکاری و مشارکت شهرداری منطقه مال تپه استانبول و اداره کل میراث فرهنگی ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ - ۰۰:۲۳    
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام برای حل موانع و مشکلات موجود در حوزه گردشگری اعلام آمادگی کرده است و ما باید تا پیش از شهریور سال جاری ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ - ۰۰:۲۳    
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: باید در حوزه طراحی و تولید صنایع دستی در کشور تجدید نظر کرد تا این صنعت را با طرح های جدید بالنده تر ساخت.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۱۵:۲۳    
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاخ موزه های سعدآباد و نیاوران به عنوان میراثی ارزشمند نیاز به نگهداری ویژه دارد ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۱۵:۲۳    
سازمان میراث فرهنگی برای معرفی ارزشهای مجموعه کاخ گلستان، همچنین ارتقای سطح کیفی و ایجاد زیرساخت های گردشگری مورد نیاز گردشگران تفاهم نامه این با معاونت علمی ریاست جمهوری منعقد کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۵ - ۲۳:۲۳    
مدیرکل موزه ملی ایران گفت: امیدواریم با درخواست اعتبار مورد نیاز برای موزه ملی موافقت شود تا اشیاء جدید موزه ایران باستان و هر شیء متعلق به دوره های مختلف تاریخی با توجه به جنس بتوانند در یک محدوده ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۵ - ۲۳:۲۳    
مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: 18 هنرمند ایرانی در هشتاد و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدایا در شهر فلورانس ایتالیا به هنرنمایی می پردازند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۵ - ۲۳:۲۳    
صنعت گردشگری استان اصفهان پس از برجام روی ریل رونق و توسعه قرار گرفت اما زیرساخت های آن بویژه در بخش اقامت و اسکان جوابگوی گردشگران و تورهای گردشگری نیست.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۵ - ۲۳:۲۳    
مدیرکل دفتر ثبت آثار فرهنگی و تاریخی گفت: درخواست آذربایجان برای پیوستن به پرونده ثبت جهانی کمانچه پذیرفته شده است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۳:۲۳    
معاون گردشگری کشور، با تأکید بر اینکه روند صنعت گردشگری در کشور امیدوارکننده است و گردشگری امری سیاسی نیست، گفت: درآمد حاصل از گردشگری در بین سال های 92 تا 95 ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۳:۲۳    
رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی گفت: علایم حیاتی سازمان میراث فرهنگی در دولت یازدهم برگشت و به تعبیری از اورژانس به بخش منتقل شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۳:۲۳    
رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری طی مراسمی از برگزیدگان نخستین مسابقه طراحی و خلاقیت در صنایع دستی تقدیر کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۲:۲۳    
آمار بازدیدکنندگان از مجموعه تاریخی -فرهنگی سعدی در روز اول اردیبهشت ماه 96 همزمان با بزرگداشت این شاعر به بیش از 27 هزار نفر رسید.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۲:۲۳    
سازمان میراث فرهنگی که در روزهای اخیر یک فوریت تبدیل آن به وزارتخانه مورد تایید نمایندگان مجلس قرار گرفت، در 5 ماهه پس از انتصاب رئیس جدید چه کارنامه ای داشته است؟
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۲:۲۳    
گردشگری داخلی را می توان به عنوان رویکردی کلیدی در حفظ و پرورش پویا و داینامیک هویت ملی در نظر گرفت.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۲:۲۳    
"نظر قانون میراث جهانی را برای گازرسانی به روستای بهمن آباد دره شهر در استان ایلام نمی دانم، تنها کاری که کردیم گرفتن تعهد ثبتی از مردم روستا بود."
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۲:۲۳    
یک دهه می شود که می خواهند هتل های دولتی را واگذار کنند اما هربار از نیمه ی راه پشیمان شده اند. حالا هم انگار درگیر تعارف شده اند و هتل های دولتی را برای فروش طوری قیمت گذاری کرده اند که کسی نمی ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۲:۲۳    
پدر موزه های مردم شناسی ایران فاکتورهای ایجاد یک موزه را برای بخش های خصوصی تشریح کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ - ۲۳:۲۳    
معاون رئیس جمهوری ورئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در سال 95 میزان صادرات صنایع دستی کشور ما بالغ بر 237 میلیون دلار بوده است.
  ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ - ۲۳:۲۴    
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار، حفاظت و مرمت میراث فرهنگی باید به دغدغه ملی تبدیل شود.
  ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ - ۲۳:۲۴    
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: لغو روادید گردشگری سفر به روسیه جامع است و شامل همه شهرهای این کشور می شود.
  ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۰۱:۲۴    
بهشتی با بیان اینکه نگاه باستان شناسانه داشتن در ملاقات بین رشته های مختلف باستان شناسی حاصل می شود، گفت: در کشور از نگاه باستان شناسانه محروم هستیم ...
  ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۰۱:۲۴    
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که 500 مقاله علمی تاکنون به 30 کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی در 30 استان ارائه شده است.
  ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۰۱:۲۴    
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت که هفت اثر تاریخی ملموس و ناملموس ظرف حدود چهار سال گذشته و در دولت یازدهم در فهرست آثار جهانی(یونسکو) ثبت شده است.
  ۱۳۹۶/۰۱/۲۶ - ۲۱:۲۴    
معاون میراث فرهنگی کشور گفت: توجه مضاعف به میراث فرهنگی استان های مرزی و مناطق کمتر توسعه یافته از اولویت های جدید است.
  ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ - ۱۹:۲۴    
معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از نمایشگاه تخصصی صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی در مجلس شورای اسلامی بازدید کرد.
  ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ - ۱۹:۲۴    
هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی در پی توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی به این حوزه و نامگذاری سال 96 با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال ، نامه ای به ایشان نوشتند.
  ۱۳۹۶/۰۱/۱۹ - ۰۱:۲۴    
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در راستای توسعه صادرات محصولات صنایع دستی سومین بازار بین المللی صنایع دستی ایران فصل بهار در اروپا راه اندازی می شود.
  ۱۳۹۶/۰۱/۱۹ - ۰۱:۲۴    
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه مدیریت یکپارچه گردشگری را باید در تهران اعمال کرد گفت ...
  ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ - ۲۳:۲۴    
ایران پهناور اگرچه غنی از ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری است اما چالش ها و مشکلات نه چندان عمیق در صنعت هتلداری، مانع اصلی بر سر راه توسعه صنعت گردشگری به شمار می آید .
  ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ - ۲۲:۲۴    
مدیر کل موزه ها و اموال منقول تاریخی کشور گفت: 9 تا 10 میلیون گردشگر در طول ایام نوروز از بناها و موزه های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دیدن کردند.
  ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ - ۰۰:۲۴    
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در نوروز امسال، 260 نوروزگاه در سطح کشور برپا شد.
  ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ - ۰۰:۲۴    
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در نوروز امسال بازدید از سایت و محوطه های تاریخی رشد 20 تا 40 درصدی داشته است.
  ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ - ۰۰:۲۴    
معاون گردشگری کشور گفت: می توان از ظرفیت ساختمان ها و مهمان سراهای دانشگاه آزاد برای اقامتهای نوروزی استفاده کرد
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۲۳:۲۴    
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفرگفت : ستادهای اجرایی خدمات سفر در 31 استان و 460 شهرستان آماده استقبال از مسافران و گردشگران هستند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۲۳:۲۴    
مانور بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروز 96 با حضور نمایندگان دستگاه های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، امروز سه شنبه 24 اسفند، در ضلع جنوبی مرقد مطهر امام راحل برگزار شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۲۳:۲۴    
معاون میراث فرهنگی کشور گفت: جشن جهانی نوروز ششم فروردین با حضور معاون اول رییس جمهوری، سفرای کشورهای خارجی و نمایندگان 12 کشور عضو پرونده نوروز در کاخ گلستان برگزار می شود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۲۳:۲۴    
مدیرکل توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از باقی ماندن شعار نوروزی این سازمان، نوروز، میراث صلح و دوستی تا 10 سال آینده خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۰:۲۱    
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری گفت: توسعه گردشگری و صنایع دستی از اولویت های اصلی دولت در مناطق روستایی است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۰:۲۱    
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از معرفی 42 مرکز غیرمجاز گردشگری در فضای مجازی به پلیس فتا و امنیت پایتخت خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۰:۲۱    
معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی از ایجاد 31 نوروزگاه در کشور خبر داد و گفت: پیشنهاد ما این است که به اقامتگاه های بومی بابت اجرای مناسب آیین های نوروزی جوایزی اهدا شود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۰:۲۱    
معاون میراث فرهنگی وعده ی حمایت و مرمت مشارکتی خانه های بوم گردی به شرط ثبت شدن در فهرست آثار ملی را مطرح کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۰:۲۱    
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی با اعلام آمادگی برای ایجاد کارگاه های صنایع دستی در بوم گردی ها گفت: امیدواریم بوم گردی جای خارج گردی را بگیرد، بخصوص حالا که تعطیلات نوروز نزدیک است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۰۱:۲۱    
معاون میراث فرهنگی کشور گفت: به منظور ارتقای سطح علمی و تبادل دانش میراث فرهنگی با جامعه دانشگاهی، در معاونت میراث فرهنگی کشور دفتر ویژه جامعه دانشگاهیان ایجاد می شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۰۱:۲۲    
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از آغاز اجرای طرح شناسنامه دار کردن آثار نفیس و ارزشمند صنایع دستی و هنرهای سنتی استان خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۰۱:۲۲    
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان از تصویب پیشبرد روند ثبت جهانی ابیانه در جلسه شورای راهبردی پایگاه میراث فرهنگی این روستای تاریخی خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۰۱:۲۲    
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می گوید: اگر گردشگری با تغییر افراد تصمیم گیر دچار تکانه های سیاسی شود، توسعه پایدار لطمه می بیند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۰:۲۲    
پژوهشگر حوزه برندهای صنایع دستی معتقد است؛ جلب اعتماد مخاطبان مهم ترین مولفه در تاسیس و توسعه برندهای مانا است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۰:۲۲    
نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی و عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی گفت: ایران پس از برنامه جامع اقدام مشترک /برجام/ از سوی بسیاری از سازمان ها ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۰:۲۲    
محمدحسن طالبیان گفت: چوگان و طب سنتی ایرانی ثبت جهانی می شوند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۰:۲۲    
گردشگری به عنوان حوزه ای که رشد و پیشرفت آن می تواند به رشد اقتصادی و دستیابی به توسعه پایدار منجر شود، همواره مورد توجه مسوولان دولت یازدهم بوده است ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۰:۲۲    
برگزاری دومین همایش گردشگری سلامت و فستیوال ورزشی و گردشگری کشورهای اکو در سال آینده، از سوی کمیسیون گردشگری اتاق ایران پیشنهاد شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۰۱:۲۲    
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با حضور در دهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته گفت: باید از المان ها و عناصر صنایع دستی در ساخت هتل ها و مراکز گردشگری استفاده شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۰۱:۲۲    
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: نقشه راه گردشگری برای استان ها تدوین نشده و این یک مشکل بزرگ در زمینه گردشگری است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۰۰:۲۲    
مدیر عامل اسپیان اسپا، سهم ایران را از این صنعت ناچیز خواند و گفت: حضور توانمند در نمایشگاههای بین المللی می تواند موضوع سهم کم کشورمان از این صنعت را برای درآمدزدایی در جذب گردشگران خارجی افزایش دهد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۰۰:۲۲    
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دفاع و استرداد عناصر هویت ساز کشور را مانند دفاع از خاک کشور دانست و گفت: اشیای سرگردان ایرانی باید به زادگاهشان برگردند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۰۰:۲۲    
رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی گفت: هیچ موزه ای در دنیا نیست که اشیای ایرانی نداشته باشند. اکنون حدود 4 هزار قطعه از تخت جمشید در موزه های دنیا قرار دارد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۰۰:۲۲    
طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور اظهار داشت: به همکاری همه دستگاهها برای تهیه لیست قرمز آثار تاریخی نیاز داریم.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۲۳:۲۲    
سفیر آفریقای جنوبی در تهران گفت: دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران در 10 ساله گذشته از نظر تنوع و جاذبه های گردشگری بی سابقه است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۲۲:۲۲    
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه ثمرات انقلاب را باید به نسل بعدی سپرد، گفت: ثبت و ضبط آثار انقلاب تکلیف ما است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۲۲:۲۲    
نخستین جلسه چارچوب کمک توسعه ای ملل متحد – آندف (UNDAF) در دفتر معاونت میراث فرهنگی کشور برگزار شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۳:۲۲    
مشاور و مدیر طرح و برنامه معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: امروزه هنر و صنعت نساجی در استان یزد، از اصیل ترین ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۳:۲۲    
نخستین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و مدیرعامل خانه هنرمندان ایران عصر امروز 11بهمن ماه درخانه هنرمندان ایران گشایش یافت.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۲۲:۲۲    
با همکاری معاونت میراث فرهنگی، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و هیاتی از کارشناسان آلمانی برای مطالعات سازه ای و حفاظتی برخی از آثار جهانی آغاز شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۲۲:۲۲    
رئیس سازمان جهانی گردشگری معتقد است هر سیاستی که موجب انزوای کشورهای دیگر شود، منجر به انزوای خود خواهد شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۲۲:۲۲    
معاون صنایع دستی گفت: هدف ما رسیدن به صادرات در حد یک میلیارد تومان است و یک توزیع جغرافیایی و سیاسی برای بازارهای اقتصادی مان در نظر گرفته ایم، امیدواریم اگر روابط ثابت بماند به هدف مان برسیم.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ - ۰۰:۲۲    
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اعلام کرد که اقدامات عملی و اجرایی برای ثبت جهانی قله دماوند از دهه مبارک فجر امسال کلید می خورد .
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۷ - ۰۱:۱۷    
معاون میراث فرهنگی گفت: پرونده ثبت جهانی حرم مطهر رضوی در فهرست میراث جهانی یونسکو تا چند روز آینده به یونسکو ارسال خواهد شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۷ - ۰۱:۱۷    
محمدحسن طالبیان گفت: ایرانیان در قرن های متمادی با عشق در مسیر اعتلای هنر کوشیده اند و در این میان خراسان به عنوان مهد فرهنگ و تمدن نقش عمده ای را ایفا کرده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۷ - ۰۱:۱۷    
رئیس انجمن علمی گردشگری ایران گفت که اتکاء کشور به درآمدهای نفتی مانع بزرگی برای توسعه گردشگری در کشور شده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۷ - ۰۱:۱۷    
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی راه اندازی کمیته تنظیم رویدادهای مشترک گردشگری ایران و اتریش را به عنوان گامی جدی در راستای آشنایی دو کشور از ظرفیت های متعدد موجود در این حوزه پیشنهاد داد.
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۰۰:۱۷    
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با وزیرخارجه آلبانی گفت: با توجه به فضای مثبت پس از برجام ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۰۰:۱۷    
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: احیای بناهای تاریخی به هویت های محلی، بومی و خرده فرهنگ ها جان دوباره می بخشد.
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۰۰:۱۷    
مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری تاکید کرد: طبق مبانی قانونی و مصوبه دولت، اجرای تور بدون راهنما ممنوع است و در صورت شکایت، پیگرد قانونی می شود.
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۲۳:۴۴    
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در دیدار با اعضای فراکسیون گردشگری مجلس گفت: حراست از میراث ملموس و ناملموس فرهنگی نیازمند تخصیص اعتبارات مناسب است.
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۲۳:۴۴    
فرآیند بازگرداندن الواح هخامنشی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود، روندی که برای بازگشت این اشیاء طی شده غیرقابل بازگشت است و فقط یک رای دیگر تا ورود این اشیاء تاریخی فاصله داریم.
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۲۳:۴۴    
نخستین همایش تخصصی توانمند سازی بناهای تاریخی در برابر زلزله در روزهای سیزدهم و چهاردهم دی ماه به همت پژوهشکده ابنیه و بافت های فرهنگی- تاریخی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود .
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۲۳:۴۴    
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: شهرداری ها با لودرها حرکت می کنند و آثار را از بین می برند، زیرا معتقدند این بناها فرصت های توسعه را از شهر گرفته اند ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۲۳:۴۴    
مدیر پایگاه شهر تاریخی یزد اعلام کرد: در راستای ارسال پرونده بافت تاریخی شهر یزد جهت ثبت در فهرست جهانی یونسکو، اقدامات نهایی در حال اجراست.
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۲۳:۴۴    
آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: باید سرمایه گذاران در حوزه های مختلف از جمله حفظ بناهای تاریخی و ایجاد معماری اسلامی و ایرانی که بزرگی قدرت اسلام را نشان می دهد، جذب کرد.
  ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۲۰:۴۳    
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: استفاده از جاذبه های فرهنگی و گردشگری استان ها برای تولید ثروت ملی باید در دستور کار این سازمان قرار گیرد.
  ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۲۰:۴۳    
عضو شورای فنی صندوق احیا گفت: باید تلاش شود که بناهای تاریخی ما هر کدام تبدیل به نمونه قابل قبولی از پذیرایی و خدمات رسانی استاندارد شوند.
  ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ - ۱۴:۴۳    
معاون گردشگری کشور گفت: برگزاری کنوانسیون راهنمایان گردشگری 2017 یک رویداد ملی است و کسی اجازه ندارد با این برنامه ملی قهر کند.
  ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ - ۱۴:۴۳    
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: باید به مرور این دیدگاه که موزه ها فقط از طریق دولت ایجاد و اداره می شوند ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ - ۱۴:۴۳    
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یک میلیون هنرمند در رشته هنرهای سنتی در کشور وجود دارد که اسامی 500 هزار نفر آنان در سازمان به ثبت رسیده است.
  ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ - ۱۴:۴۳    
محمدرضا کارگر گفت: در جامعه به یک درد بزرگ گرفتار شده ایم و آن درد بی هویتی، بی توجهی به خانواده و حافظه کشور است.
  ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ - ۰۰:۴۳    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: جزئیات جدیدی از سازه تاریخی که دیروز در زیر مسجد امام این شهر کشف شد، به دست آمد.
  ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ - ۰۰:۴۳    
ستاد هماهنگی خدمات سفر با حضور نمایندگان دستگاه های دولتی و بخش خصوصی تشکیل جلسه داد تا برای نوروزی متفاوت در سال 96 برنامه ریزی کند که طی آن بر ارائه راهکاری به منظور کاهش سوانح جاده ای و ترافیکی ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ - ۰۰:۰۲    
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از شهردار تهران خواست از تخریب ویلای نمازی جلوگیری کند.
  ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ - ۰۰:۰۲    
محمد بهشتی فرش های بافته شده در اروپا و سایر کشورها را نشانی از تأثیرپذیری و دادوستد فرهنگ ایرانی با سایر فرهنگ ها دانست و گفت: این که امروز ما از بافت فرش در کشورهای دیگر بی اطلاعیم ...
مشاهده نتایج بیشتر...