سه شنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۱:۲۸Feb 2017 28

دیدبان (didban.ir)

  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۲۰:۳۰    
واژه خیر بعنوان متضاد شر در زبان ترکی بار معنایی مثبتی دارد و همین، دستاویز قدرتمندی برای مخالفان اصلاح قانون اساسی ترکیه فراهم کرده و آنها را درکمپین های حزبی درموضعی فراتر قرار داده است!
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۶:۰۰    
نمی دانیم حسن روحانی در قم با چه کسانی نشست و برخاست داشته که ورزش را بی تقوایی می دانستند و هم مباحثه چه کسانی بوده که احادیث پیامبر در توصیه به ورزش را برای پاسخگویی به آنها یادآور نشده است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۶:۰۰    
رئیس جمهور در نخستین مجمع ملی سلامت علاوه بر این اتهام، شروع به تمسخر و تحقیر منتقدین کرد و باز هم بنا را بر متلک گویی گذاشت . حتی رسانه ملی را هم در این مسخره کردن بی نصیب نگذاشت ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۶:۰۰    
بخش دیگری از مقاومت، دیپلماسی مقاومت است و قطعا دیپلماسی مقاومت نمی تواند در مقابل توهین هایی که از سوی برخی مسئولان ترکیه و عربستان به مردم و کشور می شود، سکوت کند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۰    
مطبوعات، رسانه ها، خبرگزاری ها، بر سر اطلاع رسانی و ایفای وظایف خود همواره در برابر این سؤال قرار دارند که سیاه نمایی چیست؟ و مرز آن با واقع نمایی کجاست؟
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۱:۳۰    
رجوع به اسناد و مطالبات قابل اتکای ارائه شده در نهادهای موثر و اندیشکده های آمریکا حاکی از آن است که هیچ فرصتی بهتر از تداوم مسیر فعلی در ناکارآمدی دولت ایران در حوزه اقتصاد برای ترامپ وجود ندارد تا ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۸:۳۰    
مردم آلزایمر ندارند آقای روحانی و یادشان هست وعده های صد روزه اقتصادی که شما قبل از انتخابات بیان کردید. شاید دولتمردان یازدهم که بعنوان مسن ترین کابینه از آن یاد می شود فراموش کرده اند
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۸:۰۰    
مثلث واشنگتن، لندن و تل آویو با اضلاع داخلی ترکیه، عربستان و شورای همکاری خلیج فارس هندسه ای تشکیل می دهند که آمریکا به عنوان قاعده این هندسه محسوب می شود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۸:۰۰    
اگر بخواهیم استمرار نظام را دوام بخشیم و حرکت انقلابی را همانند پیروزی انقلاب اسلامی که نسیمی الهی بود قوام یابد و آن دوره بسیار شیرین زندگی، در اوج سختی و مشقت را یادآوری کنیم، راهکار چیست؟
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۶:۳۰    
باندهای تروریسم تکفیری در منطقه با کاخ سفید هم رأی هستند که پایان داعش نباید به استحکام حکومت عراق منتهی شود و لذا بازگشت عجولانه آل سعود به عراق امری ضروری است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۳:۳۰    
کنفرانس مونیخ امسال نقطه آشکار ساز ضعف بین المللی و منطقه ای ایالات متحده آمریکا، شرکا و مهره های آن محسوب می شود ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۳:۳۰    
تهدیدات عربستان و ترکیه در کنار تهدیدات دائمی رژیم صهیونیستی و جمع شدن این تهدیدات با ناشی گریهای ترامپ، حکایت از خیز جدید مهره های نشان دار آمریکا و اسرائیل، یعنی آنکارا و ریاض ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۱:۳۰    
تحلیل پیشروی ها و پیروزی های چشمگیر جبهه مقاومت در عراق و سوریه در ماه های اخیر از سردرگمی حامیان تروریست ها و نقش بر آب شدن نقشه های آنان حکایت دارد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۱:۳۰    
اگر هنوز معتقدند که در انتخابات 88 تقلب صورت گرفته است، کوتاه آمدن از موضع قبلی و دست آشتی دراز کردن به سمت متهم تقلب چه معنایی می تواند داشته باشد؟ بنابراین کلمه آشتی تا قبل از تعیین تکلیف مقصران ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۶:۳۰    
همان اوایل رهبری آیت الله خامنه ای بود که مجمع روحانیون مبارز، به عنوان سردمدار جریان موسوم به چپ آن زمان که بعدها اصلاح طلب خوانده شدند، با ایشان دیدار کردند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۶:۰۰    
می توان انتخابات آینده را جدال گفتمان با کارنامه دانست و جنبه های سلبی کارنامه خود مرزهای هویتی گفتمان رقیب را بازسازی می نماید و در ذهن اجتماع می نشاند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۶:۰۰    
هنگامی که پیامبر اسلام (ص) مدینه را فتح کرد و به مسلمانان نوید داد به زودی کشور ایران و روم نیز زیر پرچم اسلام قرار خواهند گرفت ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۴:۳۰    
ارزیابی فضای فعال یا انفعالی مردم و جریان های سیاسی از اولویت های انتخابات ریاست جمهوری است. مهم آن است که انتخابات در فضایی فعالانه شکل بگیرد و مردم به صورت موثر رای دهند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۴:۰۰    
یکی از مهمترین دستاوردهای اولین مجمع ملی جبهه مردمی این بود که به خوبی مردمی بودن ماهیت این تشکیلات و تاثیر رای بدنه اجتماعی حامی نیروهای انقلاب بر سرنوشت تعیین کاندیدای نهایی را به نمایش گذاشت.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۳:۰۰    
قرار است جناب رئیس جمهور، بالاخره به خوزستان مشرف شوند! خوب است ایشان از مردم خوزستان بپرسند آیا با دیدن وزرای من، معاونان من، استانداران من و سایر شرکای من ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۲:۳۰    
تلاش رئیس دولت اصلاحات برای نجات از بن بست پسا فتنه، از مسیر طرح آشتی ملی خیلی جدی با بن بستی دیگر مواجه شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۲:۳۰    
حذف سلطه دلار از مبادلات جهانی، نگرشی است که طی 40 سال گذشته در عموم کشورهای جهان مطرح بوده و این نگرش تا جایی برد پیدا کرد که سرانجام به رژیم پولی جدیدی به نام یورو منجر شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۴:۳۰    
سخنرانی های اخیر وزرای خارجه ترکیه و عربستان سعودی در کنفرانس امنیتی مونیخ، به طور کامل نسخه بدلی از سخنرانی یکی از دشمنان شاخص ملت و آرمان فلسطین، آویگدور لیبرمن وزیر دفاع رژیم صهیونیستی بود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۴:۰۰    
حال و روز استان های کشور چندان خوب نیست. هجوم ریزگردها به خوزستان، صدای 50 نماینده مجلس را درآورده که دولتمردان باید برای رفع مشکل مردم ساکن این استان کاری بکنند ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۳:۰۰    
سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی (امان) بر این باور است که عملیات های مقاومت جوانان فلسطینی به سبب یأس و ناامیدی آنان نسبت به رفتار کشور های عربی در حمایت از فلسطین است و نباید این خط در میان ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۳:۰۰    
در زیان فاجعه بار بانک ها باز هم ردپای FAFT دیده می شود، چراکه این سازمان بین المللی برای دسترسی نظام مند به اطلاعات مالی بانک های ایرانی باعث این زیان غیرقابل جبران شده است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۱:۳۰    
مردم مظلوم و آواره فلسطین باید از رئیس جمهور جدید آمریکا بسیار تشکر کنند! چرا؟! بخوانید!
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۹:۰۰    
مدیرمسئول روزنامه آفتاب یزد نوشت: سمبه تیم اطلاع رسانی دولت حسن روحانی بسیار پرزور است که توانسته علیرغم تمام توصیه ها، نقدها ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۹:۰۰    
با وجود اینکه بسیاری از نقدها به دولت حسن روحانی، معطوف به حوزه های سیاسی و اقتصادی است، اما کیست که نداند، دولت یازدهم در حوزه های فرهنگی و اجتماعی نیز کارنامه قابل قبولی از خود برجا نگذاشته است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۴:۰۰    
حضرت آیت الله خامنه ای انتفاضه کنونی در سرزمین های اشغالی را که برای سومین بار آغاز شده است، مظلوم تر از دو انتفاضه قبل ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۰    
بیانات دردمندانه رهبر معظم انقلاب در فراخوان مسئولین برای رسیدگی به رنج سیل زدگان و مردم درگیر گرد و غبار ، و مواخذه آنها به خاطر فرافکنی از همین جنس است ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۸:۰۰    
دولت به آخرین اقدام، که کشتار مردم است، متوسل شده است، اما بعید است خیلی بتواند مردم را بکشد، زیرا این خون ها دامن خود حکومت را می گیرد و هرچقدر که بیشتر سرکوب کند، مردم مقاومتشان بیشتر می شود ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۷:۳۰    
رجب طیب اردوغان خود را با آداب دیپلماسی غربی هماهنگ کرده و در درون ترکیه، یک دیکتاتوری مطلق، سرکوبگر و ماجراجو به راه انداخته است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۰    
تقویت رویکرد غیرانقلابی ، به تدریج موجب تحکیم و تقویت خوی اشرافی گری در بدنه مدیریتی کشور و فاصله گرفتن از ارزش های اسلامی و انقلابی شده و کشور را با مشکل بزرگ تری به نام بحران مدیریت مواجه ساخته است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۰    
ناکامی سران غرب برای پاسخگویی به درگیری ها در سوریه و اوکراین، ضعف در مقابله با بحران های جهانی را آشکار کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۰    
جناب عارف! مجازات زندان با قید دوفوریت پیشکش خودتان و سایر اعضای فراکسیون امید، چرا که ما خیلی وقت است دیگر هیچ سوالی از این دولت نداریم ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۰    
رهبر انقلاب با اشاره به وقوع سیل و گرد و غبار درخوزستان گفتند: مسئولان موظفند که با فکر و کار و تلاش و همدلی با مردم، به این مشکلات رسیدگی و برای علاج قطعی آنها چاره اندیشی و اقدام کنند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۷:۰۰    
البته نمی توان منکر شد که گفتمان یادشده را نمی توان به تمام مدیران دولتی تعمیم داد، اما آنچه در این شرایط مزید بر علت شده است، سستی، ناتوانی، فرسودگی و ناکارآمدی حاکم بر تیم مدیریتی است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۶:۰۰    
دونالد ترامپ در حالی به قدرت رسید که شعارهای وی مبتنی بر بیگانه ستیزی با نشانه هایی از نژادپرستی و واکنش به لاتین تبارها و مسلمانان ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۵:۳۰    
تصدی گری دولت در حوزه دیپلماسی عمومی باید به حداقل خود برسد و راه باز شود برای این که مردم و خصوصا قشر تحصیل کرده و دانشجو بتوانند در این مسیر گام بردارند .
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۴:۰۰    
غرب از یکصد سال پیش تا کنون به خاک گهربار ایران طمع داشته است. باید به شیری که در بین دو دریا به نام ملت ایران ایستاده، اعتماد کرده و از اعتماد به شرق و غرب عالم پرهیز کنیم.
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۹:۳۰    
به علت ناکارآمدی دولت فعلی و نارضایتی مردم از وضع موجود؛ ترساندن مردم از جنگ در صورت رای دادن به غیر از روحانی ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۸:۳۰    
دولت محترم بعد از امتیازهای نقدی که به آمریکا داد و در مقابل، فقط وعده های نسیه گرفت، امروزه همان فرمول - بخوانید برجام 2 - را در رویکرد به اروپا، دنبال می کند!
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۸:۳۰    
تمرکز بر مذاکرات هسته ای و ایجاد امید به برجام برای رفع مشکلات اقتصادی کشور و پیوند زدن رفع همه کاستی ها به آن و حتی آب خوردن مردم، اکنون به پاشنه آشیل دولت یازدهم تبدیل شده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۸:۳۰    
فعالان بازار مسکن از همه طیف ها (سرمایه گذار، سازنده و متقاضیان خرید و فروش ملک)، در آستانه ورود به سال 96 ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۸:۳۰    
اخوان المسلمین لیبی در قالب کنگره ی ملی و دولت موقت عمر حاسی در تلاش برای حفظ قدرت برآمده از انقلاب هستند ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۸:۰۰    
صادق زیباکلام به طور تلویحی از میرحسین موسوی اعلام برائت کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۸:۰۰    
نهادهای نظارتی چرا پاسخی به گلایه های مردم نمی دهند و قبل از آن نهادها، چرا دولت در این باره تحرکی از خود برای پاسخگویی نشان نمی دهد؟
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۸:۰۰    
حتی اگر بپذیریم موضوع حضور وزرای ایران در میهمانی شام سفارت سوئد غیردیپلماتیک نبوده، با عرف دیپلماتیک و شئونات روابط سیاسی همخوانی نداشته است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۸:۰۰    
آمریکا زمانی صدام را به آغاز جنگ تحریک کرد که گمان می کرد قادر است جمهوری اسلامی را به زعم خود در مدت کوتاهی ساقط کند و امروز، پس ازآنکه پوزه آمریکا و اذبانش به خاک مالیده شده، لاف در غربت می زند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۸:۰۰    
خوزستان در محرومیت غرق است و تأسف انگیزتر آنکه کسی به فکر آنها نیست. دولت ها به فکر استمرار و افزایش تولید نفت از خوزستان بوده و هستند و با وجود همه اقداماتی که انجام داده اند ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۷:۰۰    
ترامپ در حال حاضر یک نوع بازی زیکزاگی را برای پیشبرد بهبود در روابط با روسیه در نظر گرفته تا از یک سو با گرفتن مواضع ضد روسی التهاب موجود در واشنگتن را تسکین دهد و رضایت خاطر اروپایی ها را هم تأمین ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۶:۰۰    
الیور استون از مدیوم سینما برای بیان تاریخ استفاده می کند و از تاریخ ابزاری جهت تبیین باور های شخصی خود! فیلم های او بهترین نمونه برای تعیین حدود و ثغور داستان و روایت مستند است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۶:۰۰    
آنچه در جریان فتنه 88 اتفاق افتاد اصل نظام جمهوری اسلامی، اصول و ارکان آن را نشانه گرفته بود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۳:۰۰    
تردیدی نیست در یک جامعه آزاد و اسلامی، پرسشگری یک حق و پاسخگویی یک وظیفه است. به همین دلیل سال 83 رهبر معظم انقلاب پاسخگویی مسئولان را به عنوان شعار سال مطرح فرمودند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۳:۰۰    
مطالبات و گله مندی مردم نشان می دهد که آنان از وضع موجود ناراضی هستند. از همین رو جریان انقلابی باید با منظومه انقلابیگری، به دنبال تغییر وضع موجود باشد. باید با انقلاب سوم گله های مردم را برطرف کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۸:۰۰    
رهبر معظم انقلاب فرمودند: مگر مردم با هم قهر هستند که بخواهند آشتی کنند؟ قهری وجود ندارد، البته مردم ما با کسانی که در سال 88 به روز عاشورای حسینی اهانت کردند و با قساوت و لودگی و بی حیایی ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۰    
پیش از رسیدن مسکو و آنکارا به تفاهم مشترک در روند مذاکرات آستانه، روسیه خط قرمزی را برای ترکیه جهت ورود به الباب تعیین کرده بود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۰    
بررسی کارنامه اقتصادی دولت روحانی نشان از بی نظمی شدید در حوزه های حساس مالی کشور دارد که می تواند در صورت تداوم شرایط فعلی تمامی دستاوردهای اقتصادی کابینه یازدهم را از بین ببرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۱:۳۰    
این چهره واقعی آمریکاست؛ آمریکای بی نقاب که خصومت خود نسبت به مردم ایران را به نمایش گذاشته است. نه حرمتی برای نخبگان ایرانی که در دانشگاه ها و یا مراکز علمی آمریکا مشغول به کار هستند قائل است و نه ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۸:۳۰    
با تغییراتی که در میان مخالفت شدید و حتی درگیری های فیزیکی بی سابقه در صحن مجلس ترکیه به تصویب رسید، مقام نخست وزیری، حذف و رئیس جمهور، رئیس قوه مجریه شده و ارتباط با حزب متبوع خود را حفظ خواهد کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۱:۳۰    
شماره هشتم هفته نامه الکترونیکی نقطه رهایی از سوی پایگاه تحلیلی دیدبان منتشر شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ - ۱۳:۳۰    
برای قضاوت درباره ترامپ زود است اما درباره قضاوت هایی که درباره او شده، می توان قضاوت کرد. یک اصل بسیار مهم که من تصور می کنم هر بحثی درباره ترامپ را باید از آنجا آغاز کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ - ۱۳:۳۰    
رهبر انقلاب فرمودند: انقلاب فقط شورش کردن، به خیابان ریختن و جنجال کردن نیست. انقلاب یعنی تغییر بنیادینِ همه ی نهادهای اصلی زندگی جامعه ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ - ۱۳:۰۰    
حمایت گسترده دولت از بنگاههای دولتی با مدیریت ناکارآمد، با هدف حفظ منافع کوتاه موجب کنار گذاشتن اصول علم اقتصاد شده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۱:۰۰    
"مهمترین عناصر وفای به انقلاب اسلامی در حفظ و حراست از روح انقلاب و روحیه انقلابی و انقلابی گری نهفته است."
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۱:۰۰    
هرچند طی روزهای پایانی عمر رژیم پهلوی مجلس رو به زوال شورای ملی دوره بیست و چهارم، طرح دولت بختیار مبنی بر انحلال ساواک را تصویب کرد ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۶:۰۰    
وزیر ارشاد در اختتامیه سی و چهارمین دوره جایزه سال کتاب جمهوری اسلامی ایران سخنانی مبنی بر تغییر نگاه ارشاد در حوزه ممیزی کتاب عنوان داشت که بخشی از آن با قوانین جمهوری اسلامی در حوزه نشر مغایر است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۴:۰۰    
حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: رئیس جمهور جدید آمریکا می گوید باید از اوباما متشکر باشید! چرا؟ متشکر باشیم به خاطر داعش و آتش در عراق و سوریه و حمایت علنی از فتنه 88؟
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۰:۳۰    
تجربه ملت ها می گوید برای در امان ماندن از شرارت های شیاطینی نظیر آمریکا تنها یک راه وجود دارد ایستادن و واندادن و این هرگز به معنای جنگ طلبی نیست بلکه بهترین استراتژی در دفع جنگ می باشد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۰:۳۰    
آدام ژوبین که اکنون و قبل از تعیین تکلیف شدن منوچین به عنوان وزیر خزانه داری، موقتا سرپرست وزارت خزانه داری آمریکا در دوره ترامپ شده است ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۲۰:۰۰    
دولتمردان آمریکا با رجوع به حافظه تاریخی نه چندان دور، بررسی کنند زمانی که جورج بوش پسر، ایران را به حمله نظامی تهدید می کرد وضعیت و جایگاه ایران چه شرایطی داشت و اینک که تیم جدید در آمریکا کار را به ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۲۰:۰۰    
باید توجه داشت که خطر طرفداران مدرنیته اسلامی، بیشتر از معتقدین به سکولاریسم است زیرا در جنگ موجود تلاش می کنند بگویند باز هم تنها راه عینی و عملی نجات بشر همان مسیر تجدد است
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۲۰:۰۰    
نظام سرمایه داری حاکم بر ایالات متحده با چالش های فراوان رو به رو است و برای عبور از این چالش ها، نیازمند رئیس جمهوری با مختصات آقای ترامپ می باشد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۲۰:۰۰    
اشتباه فاحش زیباکلام و امثالهم در اینجاست که فکر می کنند نظام لیبرال دموکراسی حکایت آن میوه فروشی است که براساس قاعده سوا کن، جدا کن میوه های خود را می فروشد!
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۱۸:۰۰    
انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای فراوانی داشته است اما شاید یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی هویتبخشی به مردم مسلمان ایران باشد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۱۷:۳۰    
این روزها قدرت انقلاب زبان زد مراکز قدرت جهان است. این همان قدرتی است که امام(ره) بدون شلیک حتی یک گلوله، ارتش تا بن دندان مسلح شاه را تصرف کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۸:۳۰    
بهمن، فرصتی برای تبیین راه طی شده و آنچه که از بهمن 1357 تاکنون آمده ایم است. همچنین نگاهی به افق های آینده برای آن که ظرفیت ها و چالش های فراروی انقلاب را بدرستی بشناسیم و راهکارهای پویایی و مانایی ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۰۹:۳۲    
دستگاه قضایی به عنوان یکی از ارکان اصلی حاکمیت آمریکا می تواند با اشاره و سلیقه رئیس جمهور این کشور شکل بگیرد، بلاتکلیف بماند و یا دچار مشکلات جدی شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۰۹:۱۷    
براساس گزارش رسانه ها، سه کشور امریکا، انگلیس و فرانسه، برای برگزاری رزمایش مشترک در خلیج فارس آماده شده اند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۰۹:۱۷    
آیا درست است همزمان با برگزاری مانور نظامی آمریکا و فرانسه و انگلیس در خلیج فارس، میزبان وزیر خارجه فرانسه و هیئت تجاری آنها باشیم و اعتراضی هم به شرارت آنها در خلیج فارس نکنیم؟
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۰۹:۰۲    
دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا همانطور که پیش بینی می شد به سیاق کمپین انتخاباتی اش، دوران دولتداری اش را هم پر سروصدا آغاز کرده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۹:۰۲    
ترامپ هنوز نیامده می خواهد به شعارها و وعده های انتخاباتی اش جامه عمل بپوشاند. سختگیری برای مهاجران از بخش های پررنگ برنامه های انتخاباتی ترامپ بود که حالا با صدور دستور ممنوعیت صدور ویزا برای اتباع ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۸:۴۷    
شواهد و قرائن نشان می دهند که رژیم آل خلیفه در نظر دارد فضای تحولات بحرین را از شکل کنونی به سمت امنیتی تغییر دهد و بر این اساس طی هفته های اخیر بطور دائمی به دامنه تحریکات خود افزوده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۸:۳۲    
دروغ پردازی در شبکه های اجتماعی و دومین شکست پیشا انتخاباتی اصلاح طلبان در جریان تشییع آتش نشانان جای بررسی و تحلیل دارد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۸:۳۲    
فرمان اجرایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در مورد ممنوعیت ورود مسافرانی از هفت کشور مسلمان به امریکا در این روزها جنجالی بی سابقه به راه انداخته تا آنجا که کار به خود کاخ سفید و همراهان او در دولت ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۳:۳۲    
شماره هفتم هفته نامه الکترونیکی نقطه رهایی از سوی پایگاه تحلیلی دیدبان منتشر شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۳:۱۵    
دولت در حالی برای رفع رکود شدید در بازار لوازم خانگی در دو سال اخیر، سیاست هایی چون طرح کارت اعتباری خرید کالا را ارائه کرد که اکنون با کاهش تعرفه واردات لوازم خانگی از ترکیه ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۳:۱۵    
اقدام اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا مبنی بر صدور فرمان منع ورود اتباع برخی کشورهای اسلامی به آمریکا از خوی نژادپرستانه وی سرچشمه می گیرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۳:۰۰    
اما امروزه در جامعه، هیچ کس نمی خواهد کمک کند. هیچ کس برای ازدواج آستین بالا نمی زند. هیچ کس. نه خانواده پسر، نه خود پسر، نه خانواده دختر و نه خود دختر، نه مسئولان، نه مردم ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۳:۰۰    
درحالی که کمتر از دو هفته از مراسم تحلیف دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا می گذرد، راهبردها و تصمیمات وی دایره هرج ومرج و ناامنی را که پس از پیروزی او ایجادشده بود، گسترده تر کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۳:۰۰    
اواخر دهه 1970، محافل سیاسی جدید بیش از پیش رویه ای ایدئولوژیک در پیش گرفته بودند. در واقع از نظر بیشتر احزاب و گروه های اسلامی ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۳:۰۰    
ده روز از حادثه تلخ و تکان دهنده فروریختن ساختمان 17 طبقه پلاسکو گذشت. تراژدی غم انگیزی که با شهادت و جانفشانی مردان آتش، رنگ جاودانگی به خود گرفت و هرگز از حافظه تاریخی ایرانیان پاک نخواهد شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۳:۰۰    
ایان مراسم تحلیف دونالد ترامپ در آمریکا آغاز عصر جدیدی نه تنها برای آمریکا بلکه برای کشورهای مختلف دنیا بود ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۷:۱۵    
رئیس جمهور آمریکا بالاخره قانون محدودیت مهاجرت به ایالات متحده را امضا کرد؛ قانونی که فرای تحقق یک وعده انتخاباتی، ریشه در عمق هیات حاکمه و جامعه آمریکا دارد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۷:۰۰    
رئیس جمهور در اقدامی کاملا غیرانتخاباتی، دستور تشکیل کمیته ملی بررسی علل حادثه پلاسکو را صادر کرده که گزارش آن باید ظرف 2 ماه و درست همزمان با ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری ارائه شود!
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۶:۴۵    
تاکنون هم در فضای داخل ایران، تلاش حامیان توافق هسته ای بر این بود که حساب رفتار دولت اوباما را از رفتار کنگره جدا کنند، اما اکنون و با روی کار آمدن ترامپ جمهوری خواه ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۶:۳۰    
یک و نیم قرن پیش و پس از رحلت شیخ مرتضی انصاری، زعامت شیعیان به میرزای شیرازی محول شد و این عالم مجاهد با تحریم تنباکو، ضربه سختی بر استعار انگلیس وارد آورد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ - ۱۵:۳۰    
خبر چندانی از بهبود وضعیت معیشت مردم نیست و در بازاری که تقریبا تحرک خاصی مشاهده نمی شود حرف از تورم تک رقمی زده می شود و این در شرایطی است که بانک های معتبر کشور یکی پس از دیگری در حال ورشکستگی اند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ - ۱۵:۳۰    
واقعیت آن است که انقلاب اسلامی موفق به بیداری ملت های مسلمان در جهان و منطقه شده و یک جبهه مردم پایه از مستضعفین در برابر جبهه مستکبرین با محوریت آمریکا پدید آورده است.
مشاهده نتایج بیشتر...