سه شنبه ۰۱ اسفندساعت ۰۹:۲۷Feb 2018 20

دیدبان (didban.ir)

  ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۰۳:۴۳    
نظریه و نظریه پردازی در حوزه روابط بین الملل همواره با فراز و نشیب هایی روبه رو بوده است؛ به گونه ای که این حوزه مطالعاتی با تنوع نظریات مواجه است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۰۳:۴۳    
دولت حسن روحانی اقتصاد مقاومتی را اجرا نکرد و اکنون نیز بعد از 4/5 سال برای اداره کشور به درآمد فروش نفت وابسته است بنابراین جهت فروش نفت به ناگزیر برجام را علیرغم نقض مکرر آمریکایی ها ادامه خواهد ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۰۳:۴۳    
شکستن مکرر درختان، سر خوردن خودروها و تصادف های مکرر همراه با قطعی برق در برخی از مناطق تهران، پایتخت را فلج کرده است؛ اما مشخص نیست که چرا عملکرد شهرداری تهران بسیاری ضعیف است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۵:۱۴    
این مقاله به مفهوم پردازی مدیریت جهادی در پرتو نهج البلاغه امام علی (علیه السلام) با رویکرد استقرایی پرداخته است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۵:۱۴    
یافته های پژوهش نشان می دهند که آمریکا با بهره مندی از موازنه نرم در بازۀ زمانی بلند دامنه، در صدد عملیاتی نمودن کاهش و فرسایش قدرت رقبای جهانی و قدرت های منطقه ای می باشد.
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۵:۱۴    
درآمدهای غیربهره ای بر سودآوری و ریسک بانک ها در شبکه بانکی کشور تأثیر دارند. اغلب بانک ها با تغییر در شرایط اقتصادی در کشور و گسترش بانکداری در ایران به کسب درآمدهای غیربهره ای روی آورده اند.
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۴:۴۴    
این پژوهش عمدتاً به منظور شناخت ضدّارزش های اجتماعی برخاسته از قرآن کریم و مثنوی معنوی و بررسی کارکرد آن ها در جهان اجتماعی امروز است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۴:۲۹    
یکی از دغدغه های انقلابی علامه مطهری، مبتلا شدن انقلاب اسلامی به استحاله ی درونی بود؛ به این معنی که انقلاب اسلامی پس از مرحله ی پیروزی، به تدریج و گاه به صورت نامحسوس ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۳:۵۹    
در شرایطی که همه بدخواهان انقلاب، نظام و مردم به صورت هماهنگ و یک صدا ناامیدسازی مردم را در دستور کار خود قرار داده اند اقداماتی چون دستور انقلابی رئیس قوه قضائیه در برخورد با قضات متخلف و اقدامات ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۳:۲۹    
پژوهش حاضر با هدف تعیین رابطه تجربه معنوی با سبک های مقابله با استرس و ابعاد آن در بین دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه انجام شده است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۲:۵۹    
با توجه به شخصیت والای امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) در شکل دهی به اندیشه های حکومت و مدیریت در نظام مقدس ایران اسلامی، این جستار، به دنبال استخراج و فهم الگوی مدیر شایسته از کتاب نهج البلاغه است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۲:۵۹    
حسن باقری، برخلاف بسیاری از مبارزان که دارای نامهای مشهوری نیز بودند، تفنگ به دست نگرفت و به مقابله با تانکهای دشمن نشتافت ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۲:۴۴    
مقاله ی حاضر، با الهام از سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم پرهیز از امید به وعده های دشمنان، به دنبال بررسی تبعات اعتماد به استکبار جهانی برای ملل مسلمان خاورمیانه است .
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۲:۲۹    
رهبر معظم انقلاب فرمودند: هدف امریکا از انتقال تروریست های داعش به افغانستان، موجه کردن ادامه حضور خود در منطقه و ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۲:۱۴    
هدف از انجام این پژوهش، بررسی و تبیین نظام انگیزش اخلاقی در قرآن کریم و ارائه الگویی برای آن بر اساس کتاب تفسیرالمیزان است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۲:۱۴    
واژه نماز در این متون گاه نشانگر ادای احترام فرودستان به مقامات فرادستی و گاه به عنوان فعل عبادی بیانگر رکوع و خضوع بندگی در برابر پرودگار بوده است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۱:۴۴    
محمد العیسی دبیرکل مرکز موسوم به اتحادیه جهان اسلام (رابطة العالم الإسلامی) در اظهاراتی غیرمعمول اعلام کرد ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۱:۴۴    
اکنون شاهد جنگ تحریمی آمریکا علیه روسیه هستیم که کنگره آمریکا پیش برنده و مشوق آن بوده و دولت ترامپ نیزبا آن همراه شده است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۳:۴۷    
اثبات تحقق نسل زدایی چه در زمان صلح و چه در زمان جنگ تابعی از احراز عناصر مادی و معنوی است. رای اخیر دیوان بین المللی دادگستری در قضیه کرواسی علیه صربستان برای دومین بار در چند سال گذشته به بررسی ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۳:۴۷    
در این مقاله عوامل مؤثر بر تبدّل تا ظهور انسان از دیدگاه داروین، به مکتب عقلی ملاصدرا عرضه می شود تا امکان و حدود این تبدّل ها با نظام دقیق عقلی او روشن شود.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۳:۳۲    
در این پژوهش به منظور آگاهی از دامنه تاثیر آموزش مهارت های کنترل خشم بر کاهش عصبانیت و افزایش امنیت روانی ، رضایت زناشویی و تراز نشاط زوج ها جوان ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۳:۱۷    
طبق نتایج حاصل شده آیه های قرآن منجر به ایجاد نظم در پایین ترین سطوح جسمانی (الکترون ها و فوتون ها) می شوند و جنبه ای از اعجاز قرآن به وسیله مطالعه میان رشته ای مشخص می شود.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۳:۱۷    
در منظومه نظری اسپینوزایی، بر پایه نظریه طبیعت، گونه ای نظریه حق و قانون نیز تدوین می شود که مبنایی برای عقل باوری و انسان باوریِ خاص این فلسفه سیاسی جمهوری خواهانه تمهید می کند.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۳:۰۲    
یکی از سبک های رانندگی که در حوادث ترافیکی نقش دارد، رانندگی با سرعت غیرمجاز است. سبک رانندگی متأثر از ویژگی های شخصیتی و باورها و نگرش ها است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۳:۰۲    
امروزه کارآفرینی سازمانی به عنوان یکی از ابزارهای پیشرفت اقتصادی کشورها به ویژه کشورهای در حال توسعه قلمداد می شود و این باور وجود دارد که نیل به درجات متعالی آن موجب اثرگذاری مستقیم بر عملکرد سازمان ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۲:۴۷    
نوشتار حاضر باتوجه به جایگاه و اهمیت بحث جوهر در تفکر ابن سینا و بارکلی با رویکردی مسأله محور، به بررسی ابعاد و زوایای مختلف این مقوله در حکمت سینوی و بار کلی می پردازد.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۲:۴۷    
اگر "تعیین مصادیق تروریسم" در این کنوانسیون از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد و اعضای دائمی آن صورت گیرد (که متاسفانه عملا این گونه است)، در این صورت نمی توان به سادگی از کنار این موضوع گذشت
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۲:۳۲    
مقاله حاضر در پی بررسی ارزیابی افراد از عملکرد پلیس و نقش آن در اعتماد عمومی نسبت به پلیس است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۲:۳۲    
می توان مدعی شد مخالفت جدی کشورهای منطقه از جمله همسایگان سوریه به ویژه عراق و ترکیه با تجزیه این کشور ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۲:۱۷    
دفاع مقدس رگز در تانک، شلیک، مرگ و انفجار خلاصه نمی شود و ارزش های آن در ایمان، ولایت پذیری، دفاع از حق و از خود گذشتگی رزمندگان نمود پیدا می کند ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۱:۴۷    
شواهد به اندازه کافی روشن و واضح است که هر چهار لایحه ارسالی دولت به مجلس در راستای مطالبات FATF از ایران است که در برنامه اقدام تصریح شده است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۷    
امکان اِعمال شرط داوری نسبت به دعاوی مالیاتیِ بین المللی، همواره مورد مناقشه بوده است. سازمان همکاری و توسعۀ اقتصادی (OECD) در سال 2008 و سازمان ملل متحد (UN) در سال 2011 ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۲:۳۲    
امام راحل ضمن تقدیم حکم مهندس بازرگان طی سخنانی در یک کنفرانس خبری و مطبوعاتی فرمود: من باید یک تنبه دیگری هم بدهم و آن اینکه من که دولت موقت را حاکم کرده ام ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۲:۱۷    
حساسیت ها و هشدارهای علامه نه فقط در دهه های 40 و 50 بلکه در دهه های70 و 80 نیز رنگ صدق پذیرفت؛ چراکه در دهه های70 و 80، بخش قابل توجهی از نیروهای انقلابی، آرام آرام ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۲:۰۲    
تبیین و تحلیل معنای انسان و طبیعت در فلسفه ملاصدرا و بیان نسبت آن دو از اهداف اصلی این مقاله است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۱:۳۲    
کشورهای در حال توسعه داووس را فرصتی برای بیان ظرفیت های خود به جهانیان می دانند اما تجربه چند سال اخیر حضور ایران در مجمع نشان می دهد که رهاورد مشهودی از آن نداشته ایم.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۱:۳۲    
بارش برف شنبه شب موجب ترافیک سنگین اتوبان تهران کرج شد و مسافران ساعتها در این محور گرفتار شدند.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۱:۱۷    
آگاهی از ملاک یک حکم به ما فرصت می دهد که همگام با وسعت محدودۀ ملاک، دایرۀ شمول حکم را کوچک یا بزرگ کنیم.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۱:۰۲    
هدف اصلی این پژوهش، تحلیل گفتمان اندیشه های امام خمینی(ره) در حوزه مسئله خودکفایی است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۲    
این پژوهش به منظور بررسی نقش اهداف پیشرفت، باورهای معرفت شناختی، کیفیت تجارب یادگیری با اهمال کاری تحصیلی در دانشجویان انجام شد.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۰:۱۷    
این مقاله با استفاده از روش توصیفی تحلیلی به بررسی چگونگی استفاده از اصل تألیف قلوب در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در جهت ارتقای قدرت نرم جمهوری اسلامی می پردازد.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۰:۰۲    
روزنامه اصلاح طلب قانون در روز اول بهمن تیتر نخست خود را علیه حماس تنظیم کرد.[1] دست خالی و سر پایین حماس ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۰:۰۲    
در این پژوهش، ثبوت علمِ پیشین الهی مفروض بوده و در پرتو آن، درصدد تبیین کیفیّت این قسم از علم، از منظر این دو اندیشمند هستیم.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۰۹:۴۷    
تابه حال طرح های اشتغال زایی متفاوتی از سوی دولت های مختلف برای بهبود وضع اشتغال مطرح شده و برای اجرای هرکدام نیز هزینه قابل توجهی اختصاص داده شده است؛ اما این طرح ها به جای حل مسئله ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۰۹:۴۷    
مذاکرات صلح سوری در شهر وین اخیرا درحالی پایان یافت که طرف های شرکت کننده در این دور از مذاکرات بر سَر مسئله برقراری آتش بس در غوطه شرقی دمشق با یکدیگر به توافق رسیدند.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۳:۱۷    
آیا رؤیا دلالتی بر میزان پایبندیِ حقیقیِ رؤیابین به اخلاق دارد؟ سه دیدگاه در پاسخ به این پرسش دیده می شود: الف) رؤیا هیچ دلالت اخلاقی ندارد، ب) انسان ها را در رؤیا بی اخلاق اند ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۳:۰۲    
مدیریت استعداد به عنوان سیستمی برای شناسایی، استخدام، پرورش، ارتقاء و نگهداری افراد مستعد، با هدف بهینه کردن توان سازمان به منظور تحقق نتایج کسب و کار ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۳:۰۲    
مفهوم وحدت اسلامی در ایران از دوره قاجار تاکنون محل بحث و مناقشه بوده است. این مفهوم در عصر جدید و زمینه نوعی آگاهی دینی و در پاسخ به شرایط جهان اسلام در مواجهه با غرب و استعمار شکل گرفت.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۳:۰۲    
به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) ، اسماعیل هنیه رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی حماس درباره تحولات فلسطین در سایه اقدام رئیس جمهور آمریکا علیه قدس نامه ای به آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۳:۰۲    
کتاب شریف نهج البلاغه، گنجینة اخلاقی ِمکتب اسلام است و تبیین چیستی ارزش اخلاقی از منظرِ آن، در ارائه نظریه اخلاقی اسلام، راهگشاست.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۲:۴۷    
خاورمیانه را می توان کانون نخست بحران های سیاسی، اعم از جنگ، تروریسم، کودتا و دیگر بحران های مختلف قلم داد کرد ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۲:۴۷    
برقراری اتحاد، برادری و صلح یکی از ویژگی های دین مبین اسلام است. از آن رو، همزیستی مسالمت آمیز به عنوان یکی از مهم ترین مؤلفه های زندگی در جوامع اسلامی مطرح است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۲:۳۲    
اخلاق بیان کننده صفت هایی است که انسان باید در خود ایجاد کند تا رفتارهای ارادی صادر شده از او همگی نیکو و پسندیده باشد و صفت های بد را از خود دور سازد.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۲:۳۲    
سوره نصر در دیدگاه اندیشمندان علوم قرآنی به آخرین سوره ی قرآن مشهور است. روایات فراوان مبنی بر آخر مانزل بودن این سوره و نزول آن در آستانه ی رحلت پیامبر(ص) نیز مؤیدِ این دیدگاه مشهور است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۲:۱۷    
این مقاله با استفاده از روش توصیفی تحلیلی به بررسی چگونگی استفاده از اصل تألیف قلوب در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در جهت ارتقای قدرت نرم جمهوری اسلامی می پردازد.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۲:۰۲    
هدف این پژوهش شناسایی و رتبه بندی شاخص ها و معیارهای ارزیابی بلوغ مدیریت منابع انسانی الکترونیک، است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۱:۴۷    
نشست اخیر شورای امنیت سازمان ملل با هدف بررسی عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه تشکیل شد، با کارشکنی های آمریکا بدون هیچ نتیجه ای به کار خود پایان داد.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۱:۴۷    
یکی از مهم ترین جنبه های اعجاز قرآن کریم، اعجاز ادبی آن است که این امر موجب شده قرآن کریم از دیرباز مورد توجه ادیبان و زبان شناسان قرار گیرد.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۱:۳۲    
بانک های خصوصی یکی از معضلات مهم در نظام بانکی ایران است. اما به دلایلی مشکلات آنها به چشم نمی آید. در حالیکه این بانک ها به مراتب وضعیت بدتری نسبت به موسسات مالی غیرمجاز داشته و دارند.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۱:۳۲    
مهم ترین مشکل کنوانسیون پالرمو قرار گرفتن گروه های مقاومت از جمله حزب الله در فهرست گروه های تروریستی و الزام امضا کنندگان این کنوانسیون به مقابله با گروه های مقاومت است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۶:۳۸    
نتیجه بررسی تطبیقی سه روش مطالعاتی بدین صورت است که تفسیر تطبیقی و تفسیر علمی در معنای سوم مترادف مطالعات میان رشته ای و در معانی دیگر متمایز از آن است و به لحاظ منطقی رابطه ی عموم و خصوص من وجه ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۵:۳۸    
این پژوهش با هدف شناسایی عوامل مؤثر بر بروز ناراستی های دانشگاهی در فضای علوم اجتماعی ایران، برداشت دانشجویان دورة دکتری این حوزه را که دارای تجربة جامعه پذیری علمی طولانی تری در فرایند آموزش هستند ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۵:۰۸    
اراده بنا به ماهیت خاص آن، از معدود مفاهیمی است که موضوع مباحث دامنه دار و جدی در علوم مختلف اجتماعی از جمله حقوق است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۴:۵۳    
رابطه بین حقوق بشر و حفاظت از محیط زیست در حقوق بین الملل موضوع چندان ساده و آشکاری نیست؛ اگرچه ارتباط حقوق محیط زیست و حقوق بشر و پیامدهای مباحث محیط زیست بر بسیاری از حق های بشری غیرقابل انکار است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۴:۳۸    
یکی از مهم ترین مسائل اساسی کشورهای جهان، تأمین سلامت و بهزیستی روانی افراد است. این پژوهش با هدف بررسی نقش اعتکاف در بهزیستی روان شناختی دانشجویان شرکت کننده در مراسم اعتکاف اجرا شد.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۴:۲۳    
بر طبق بیانیه پایانی اجلاس هفته گذشته ساف، کمیته اجرایی مکلف شد تا زمانی که رژیم صهیونیستی، دولت فلسطین با مرزهای 1967 را به رسمیت نشناخته و تصمیم انضمام قدس شرقی (به اسرائیل) و نیز شهرک سازی ها را ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۴:۲۳    
این مقاله تلاش می کند با تمرکز بر مدرنیته به عنوان اصلی ترین نمود و سیمای تمدن غرب، صورت های متکثر رویارویی و مواجهۀ ایرانیان با این تمدن را قالب بندی کند.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۴:۰۸    
تجاوز عربستان به یمن که قرار بود در چند هفته با شکست انقلابیون یمن به پایان برسد اکنون بیش از 32 ماه است که تداوم دارد و در این میان معادلات نبرد برعکس شده است .
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۳:۲۳    
پس از آغاز عملیات شاخه زیتون ترکیه در شهر عفرین واقع در شمال سوریه به نظر می رسد که این شهر به صحنه منازعات و کشمکش های مستقیم و غیرمستقیم 4 طرف مختلف تبدیل شده است و دیگر نمی توان از آنکارا به عنوان ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۳:۲۳    
هدف از نگارش این متن، بیان کردن اقدامات و روش هایی است که والدین می توانند به کار گیرند تا کودکان در شبکه های اجتماعی به مسیر درستی هدایت شوند و از آسیب های ناشی از حضور در این فضا در امان باشند.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۴:۰۸    
هدف این مقاله اولاً بررسی عوامل مؤثر بر سرمایه گذاری مستقیم خارجی و ثانیاً تخمین این اثرات در بازه زمانی 1362 تا 1393 است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۳:۲۳    
داستان زندگی خلقت آدم سراسر معما و پر از رمز و رازهای فروان است. مسئله هبوط آدم و حقیقی بودن یا تمثیلی بودن آن مطلبی است که در میان مفسران و عرفا مورد بحث و گفتگو واقع شده است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۳:۲۳    
پیامبراکرم(ص)از حرمت و احترام و جایگاه ویژه ای برخوردار است تا آنجا که خدای متعال به پاس هماهنگی همه جانبه رسول اکرم(ص)با قرآن کریم و نیز برای ترغیب دیگران به تأسّی به چنین سیره ای ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۲:۳۸    
در جمهوری اسلامی ایران روش خاصی برای شکل گیری نظام اقتصادی وجود دارد که نتیجه آن تحقق نوعی اقتصاد است در حالی که مبانی نظام اقتصادی اسلام و اهداف مترتب بر آن با نظام اقتصادی سرمایه داری تفاوت های ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۲:۳۸    
تفکرات سکولاریستی در نظام فکریِ بازرگان، بعد از انقلاب موجب تحسین وی توسط اشخاصی چون عبدالکریم سروش شده و نشانه ی شجاعت وی در تغییر عقیده اش قلمداد می شود.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۱:۵۳    
در جدیدترین الگوهای تبلیغات سایت اینفلوئنسر مارکتینگ پا به عرصه ظهور گذاشته است که با حجم بالایی از سوالات بی جواب امکان ریسک استفاده از این فعالیت تبلیغاتی را دچار محدودیت کرده است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۱:۰۸    
عربستان با وجود عدم مشروعیت و فساد در خاندان سعودی تنها به مدد واقع شدن در زیر چتر امنیتی و حمایت آمریکا به حیات خود ادامه داده است ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۱:۰۸    
تعطیلی دولت فدرال آمریکا در شرایطی به وقوع می پیوندد، که به دلیل اختلافات (عمدتا سیاسی – اقتصادی)، رئیس جمهور آمریکا و کنگره این کشور نتوانند بر سر تصویب قانون مربوط به تخصیص اعتبارات نهادهای دولتی ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۱:۰۸    
در این مقاله آرامش توحیدی در خانواده به عنوان یک راهبرد تربیتی در قرآن بررسی گردیده است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۱:۰۸    
از نظر برخی، تشکیل داوری [در الجزایر] به نفع آمریکا تمام شد، زیرا این دولت ضمن توفیق در آزادی گروگان ها و مصالحه با ایران ...
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۱:۰۸    
این مطالعه با هدف بهره مندی آحاد جامعه از خدمات بهداشتی و درمانی مکفی به الگوسازی مخارج سلامت در سطح خانوار پرداخته است.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۰:۵۳    
مجازا ت های جایگزین که به تازگی سوژه یک سریال جذاب تلویزیونی (محکومین) هم شده، علاوه بر زندان زدایی که یک ضرورت برای قوه قضائیه و جامعه است، نقش تربیتی بسیار خوبی را می تواند ایفا کند.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۰:۵۳    
اجرا کردن نسخه های تقلیدی مانند تلاش برای بهبود بیماری بدون معاینه بیماراست. حال آنکه تجربه نشان می دهد رعایت چنین نسخه هایی تنها برای مردم است و گویا دولتمردان خودشان تمایلی برای اجرای آنها ندارند.
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۰:۵۳    
در سند "بازبینی وضعیت هسته ای" با توجه خاص به توانمندی های هسته ای روسیه بر این مساله تاکید شده که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تلاش برای متنوع کردن قابلیت هسته ای روسیه است تا بتواند بر آمریکا ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۵:۵۵    
این مقاله نشان می دهد که آیا پیشرفت تحصیلی زندگی اجتماعی بهتری را به ارمغان آورده به عبارت دیگر ارتباط مستقیم معناداری بین پیشرفت تحصیلی به عنوان متغیر مستقل و سرمایه اجتماعی به عنوان متغیر وابسته ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۳:۴۰    
29 دی ماه مصادف است با سالروز حماسه مقاومت در سرزمین بیت المقدس. نزاع بر سر هویت، ایدئولوژی و بقا. سرزمین فلسطین میعادگاه ظهور انبیای الهی بسیاری بوده است ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۳:۴۰    
سؤال اصلی این مقاله که با شیوه تحلیلی به آن نگریسته خواهد شد، نقش حق الناس در فرآیند حق رأی و حق نمایندگی است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۲:۵۵    
سئوال مهم فوتبال پس از پایان فصل نقل و انتقالات زمستانی این است که چرا در جابجایی بازیکنان بین باشگاه های داخلی هیچ حق انتقالی در جهت درآمدزایی باشگاه مبدأ پرداخت نمی شود؟
  ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۲:۵۵    
از زمان تصویب منشور حقوق بشر در سازمان ملل در سال 1945 تاکنون در جهت بسط و گسترش و تبیین و اعمال آن از سوی کشورهای غربی اقدامات فراوانی صورت گرفته است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۲:۵۵    
نظریه پلورالیسم، حقیقت و رستگاری را منحصر در دین خاصی نمی داند و همه ادیان را به طور نسبی از حقیقت بهره مند می داند.
  ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۲:۴۰    
این مسئله را باید در نظر گرفت که برخی گروه های مسلح مستقر در ادلب، التزام خود به توافق مناطق کاهش تنش را اعلام کرده اند و طبیعی است که ارتش سوریه نباید این دست از گروه ها را هدف حملات خود قرار دهد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۵    
بعد از سخنان و شروطی که دونالد ترامپ روز جمعه برای برجام گذاشت، به نظر می رسد تحرکات اروپایی ها برای اعمال فشار بر ایران نیز فزونی یافته است ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۵    
یکی از حربه های ایالات متحده آمریکا برای نفوذ در شهرهای مقدس عراق، اقدامات آنها در قالب فعالیت های فرهنگی و ورزشی است ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۰:۱۰    
رسانه های حامی دولت همچنین تلاش کردند از بیژن زنگنه چهره ای ضدفساد بسازند که با مفاسد به جا مانده از دولت قبل، به طور قاطع مبارزه می کند اما آیا واقعیت هم همین است؟
  ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۹:۵۵    
جناب واعظی مدیر دفتر رئیس جمهور محترم روز جمعه در دانشگاه امام صادق در خلال فرافکنی ها در پاسخ به ناکارآمدی ها، چند بار از روزنامه جوان و کیهان نام برده اند که دولت را می آزارند.
  ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۴:۰۸    
هدف این تحقیق سنخ شناسی گرایش به ازدواج بین دختران است. این پژوهش با استفاده از روش کیفی، با رویکرد نظریه پردازی داده محور (نظریه مبنایی) و به کارگیری تکنیک مصاحبه نیمه ساخت یافته و تعاملی انجام ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۳:۳۸    
تحقیقِ حاضر با هدف شناسایی تاثیرِ ابعاد سرمایه فکری و مدیریت دانش و تاثیر آن ها بر عملکرد سازمانی در شرکت پایانه های نفتی ایران انجام شده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۳:۰۸    
مقاله حاضر به بررسی تحولات اجتماعی از دیدگاه حضرت علی (ع) و مقایسه آن با دیدگاه جامعه شناسان می پردازد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۳    
این پژوهش با هدف تشخیص مفاهیم ریاضی مورد تدریس در مراکز پیش از دبستان اصفهان و بررسی میزان خلاقانه بودن نحوه تدریس و ارزشیابی آن مفاهیم، انجام گرفت.
  ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۲:۲۳    
از نظر برخی همچون امام خمینی(ره)، گستردگی منابع مالی کشور اسلامی(مالیات های اسلامی) و همچنین، لزوم توزیع عادلانه، به جا و مدیریت مدبّرانه آنها، دلیل متقنی بر لزوم تشکیل دولت و حکومت اسلامی است.
مشاهده نتایج بیشتر...