شنبه ۱۳ آذرساعت ۱۵:۰۴Dec 2016 3

ارانیکو (eranico.com)

  ۱۵ دقیقه پیش  
چکیده: رئیس اتحادیه میوه و سبزی ازکاهش نرخ پرتقال وکیوی درپی عرضه فراوان میوه های شمال به بازار خبر داد و گفت: کشاورزان تاجایی که امکان دارد محصولات خود رانگهداری و از عرضه آنهابه بازارخودداری کنند.
  ۴۵ دقیقه پیش  
چکیده: عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سیاست خارجی مناسب لازمه توسعه اقتصاد صادراتی کشاورزی است، گفت: رقابت بهینه در بازار پسته نیازمند رایزنی اقتصادی پیوسته است.
  ۵۱ دقیقه پیش  
چکیده: نسخه الکترونیکی شماره 553 هفته نامه دانش نفت در سایت ارانیکو منتشر شد.
  ۵۱ دقیقه پیش  
چکیده: بزرگترین قرارداد جوینت ونچر ایران و فرانسه در صنعت قطعه سازی بین گروه فورسیا و کنسرسیوم ماد قطعه آریا منعقد شد.
  ۱ ساعت پیش  
چکیده: مدیر کل دفتر امور میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد با بیان اینکه ایران سومین تولیدکننده گردو دنیا است،گفت: واردات این محصول ممنوع است.
  ۱ ساعت پیش  
چکیده: توافق اعضای اوپک برای کاهش تولید، جهش قیمت در این بازار را به دنبال داشت. نفت برنت در اولین روز 8/8 درصد رشد کرد و تا عصر جمعه به بیش از 16 درصد رسید ...
  ۱ ساعت پیش  
چکیده: سنندج- خاک استان کردستان چند سالی است که میزبان طلای سرخ خراسان شده است و کشاورزان این منطقه گرایش و تمایل فراوانی به تولید این محصول گرانبها پیدا کرده اند.
  ۲ ساعت پیش  
چکیده: مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش قیمت در کودهای کشاورزی داشته ایم و از مجموع 21 نوع کود 19 نوع به طور کامل در داخل تولید می شود.
  ۲ ساعت پیش  
چکیده: یک سخنگوی کاخ سفید گفت: ما بر این باوریم که تمدید قانون تحریم های ایران ضروری نیست، اما همچنین معتقدیم که این قانون تداخلی با توافقی که با ایران امضا شده است، ندارد.
  ۲ ساعت پیش  
چکیده: مجمع جهانی اقتصاد رتبه بندی بین المللی جدیدی را از اقتصادهای سازگار با تجارت ارائه کرده و کشورهایی را معرفی کرده است که موفق شده اند بهترین شرایط را برای سهولت تجارت فراهم آورند.
  ۲ ساعت پیش  
چکیده: جزئیات عرضه در بورس کالا در تاریخ 95/09/11 در سایت ارانیکو منتشر شد.
  ۲ ساعت پیش  
چکیده: عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دستگاه های نظارتی در صورت رویت احتکار شکر با احتکارکنندگان برخورد جدی کنند،گفت: واردات شکر تنها برطبق نیاز مصرفی و فرآوری جهت صادرات عملیاتی شود.
  ۲ ساعت پیش  
چکیده: حکم اعدام بابک زنجانی از سوی دیوان عالی کشور تایید شد.
  ۳ ساعت پیش  
چکیده: درحالی که معاون گردشگری اعلام کرده افزایش نرخ سالانه هتل ها با استناد به نرخ تک رقمی تورم خواهد بود ...
  ۳ ساعت پیش  
چکیده: وزیر جهاد کشاورزی کشورمان که به دعوت رسمی مقامات هلند در راس یک هیات از معاونان و مدیران این وزارت خانه و نمایندگان بخش خصوصی به هلند سفر کرده است، با هنک کامپ ...
  ۳ ساعت پیش  
چکیده: قرار گرفتن اپل در صدر بزرگ ترین شرکت های جهان را باید مدیون موفقیت این شرکت در بازار اسمارت فون ها بدانیم ...
  ۳ ساعت پیش  
چکیده: دلار، بورس و آغاز یک بازی برد- برد. اکنون بازار سرمایه هم حال و هوای سفته بازان ارزی را دارد.افزایش نرخ دلار، شاخص را بهبود بخشیده و سهام شرکت های صادراتی حاضر در بورس، رشد را تجربه می کنند.
  ۳ ساعت پیش  
چکیده: نسخه الکترونیکی شماره 281 هفته نامه پیام ساختمان در سایت ارانیکو منتشر شد.
  ۳ ساعت پیش  
چکیده: وزیر نفت با اشاره به نیاز مبرم عربستان به افزایش قیمت نفت گفت: درک اعضای اوپک از وضعیت فعلی بازار نفت و اجتناب از تصمیم گیری سیاسی منجر به شکل گیری توافق روز چهارشنبه شد.
  ۴ ساعت پیش  
چکیده: وزیر امور اقتصادی و دارایی نوسانات روزهای اخیر نرخ ارز را طبیعی دانست و گفت: نتایج بررسی در مورد حقوق های نجومی را دیوان محاسبات اعلام خواهد کرد.
  ۴ ساعت پیش  
چکیده: جانشین قائم مقام بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی افزایش نرخ ارز و پایداری آن در وضعیت کنونی را برای بخش کشاورزی که صادرات آن همواره بیشتر از واردات می شود ...
  ۵ ساعت پیش  
چکیده: وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در ششمین کنفرانس قلب آسیا عازم هند شده بود، دقایقی قبل وارد دهلی نو شد و در فرودگاه مورد استقبال سفیر جمهوری اسلامی در هند قرار گرفت.
  ۵ ساعت پیش  
چکیده: زمانی که مورخان اقتصادی به سالهای پس از بحران مالی جهانی نگاه می کنند، ممکن است به این فکر کنند که زمان دقیق اوج رونق وام دهی به دلار چه وقتی بود.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۲۲:۴۹  
چکیده: دست راست مدیر ارشد اجرایی کیست؟ نایب رئیس فروش؟ مدیر ارشد مالی؟ یا رئیس منابع انسانی؟منابع انسانی معمولا در این طبقه بندی دست راست قرار نمی گیرد و این امر مایه شرمساری است ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۲۲:۱۹  
چکیده: کاهش مداوم ارزش پول ملی مالزی (رینگیت) که در حال حاضر از آن به عنوان یکی از بدترین ارزهای آسیا یاد می شود ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۲۰:۳۹  
چکیده: محمود خاقانی گفت: دستآورد مهم توافق اجلاس 171 اوپک افزایش قیمت نفت خام نبود، بلکه پذیرش این واقعیت بود که بدون جلب نظر ورضایت ایران هرگونه توافق بسیار سخت است.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۸:۴۹  
چکیده: استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به افزایش تزریق تسهیلات بانکی به اقتصاد کشور در سال جاری برای مقابله با رکود ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۸:۱۹  
چکیده: فایننشال تایمز در مقاله ای با اشاره به تبعات شوک آور افت شدید قیمت نفت در طی 2 سال گذشته برای عربستان، فشار اقتصادی وارد آمده بر ریاض را عامل اصلی دستیابی اوپک به توافق کاهش تولید دانست.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۷:۵۹  
چکیده: آمارهای گمرک ایران از واردات در هشت ماهه سال جاری نشان می دهد که کالاهای واسطه ای با سهم وزنی 93 درصد و ارزش 63 درصد بیشترین سهم را از کل واردات در این مدت داشته اند.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۷:۰۶  
چکیده: رئیس آژانس بین المللی انرژی گفت، پس از تصمیم اوپک مبنی بر کاهش تولید، بازارهای نفت در حال ورود به دوره ای از آشفتگی بیشتر است.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۷:۰۶  
چکیده: رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به مصوبه سنای آمریکا درباره تمدید تحریم های 10 ساله علیه ایران گفت: این تمدید عملا نقض صریح برجام است به ویژه اگر اجرایی و عملیاتی شود.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۷:۰۶  
چکیده: وقتی اقتصاد در شرایط تعادل قرار داشته باشد، کاهش نرخ تورم موجب کاهش نرخ بهره می شود.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۵:۳۳  
چکیده: نفت جهانی روز جمعه در پی سودگیری برخی از سرمایه گذاران از رشد قیمت اخیر، عقب نشینی کرد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۴:۴۳  
چکیده: رییس کل بیمه مرکزی سهم صنعت بیمه از تولید ناخالص ملی را دو درصد برآورد کرد و گفت: نیازمند توسعه بیمه عمر برای گسترش ضریب نفوذ بیمه در کشور هستیم.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۴:۳۳  
چکیده: یک کارشناس بازار سرمایه می گوید، با توجه به افزایش نرخ ارز، احتمال انتقال بخشی از نقدینگی بازار سرمایه به بازار ارز وجود دارد، اما این رخداد، به طور قطع کوتاه مدت و دارای ریسک زیادی خواهد بود.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۴:۰۳  
چکیده: در مباحث اولیه آموزشی اقتصاد بیان می شود که اقتصاد، علم تخصیص منابع محدود به خواسته های نامحدود است ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۲:۴۳  
چکیده: به فاصله دو روز مانده به ارائه لایحه بودجه سال 1396 به مجلس با اعلام اخیر رئیس جمهوری اینگونه بر می آید که سقف منابع عمومی دولت در سال آینده تا بیش از 25 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۲:۳۳  
چکیده: وزیر تجارت نیوزیلند امروز در راس یک هیئت بلندپایه تجاری به تهران سفر می کند. این اولین هیئت تجاری نیوزیلند است که در طی 12 سال گذشته به ایران می آید.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۲:۰۸  
چکیده: زوج های تهرانی می توانند برای استفاده از وام مسکن تقریبا 16 میلیون و 500 هزار تومان اوراق تسهیلات مسکن خریداری کنند ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۱:۱۸  
چکیده: معاون ارزی بانک مرکزی با اعلام اینکه نتایج اولیه توافق اوپک بر بازار مشهود است، اطمینان داد که طبق تجارب سه سال گذشته و با پشت سر گذاشتن تقاضای فصلی ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۰:۵۸  
چکیده: دولت برای جلوگیری از بی ثباتی های ارزی تعیین تکلیف کردن سرمایه گذاران داخلی و همراه کردن سرمایه گذاران خارجی باید سریع تر و در طی یکسان سازی نرخ ارز اقدام کند.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۰:۴۸  
چکیده: مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: سقف درآمد نفت در لایحه بودجه سال آینده 80 هزار میلیارد تومان و قیمت هر بشکه نفت 45 دلار خواهد بود.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۰:۲۸  
چکیده: موسسه مالی ای بی ان آمرو در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که قیمت جهانی طلا طی سال 2017 میلادی تحت تاثیر افزایش احتمالی نرخ بهره با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۰:۱۸  
چکیده: بازار ارز در دو ماه گذشته رو به افزایش گذاشته، درواقع در فضای ناآرام است که هیجانات موجود در بازار افزایش لحظه ای نرخ ارز را به همراه می آورد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۰۹:۳۸  
چکیده: نائب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از تهیه طرح دوفوریتی ممنوعیت خرید کالاهای مصرفی آمریکایی در قبال مصوبه کنگره آمریکا مبنی بر تمدید 10 ساله تحریم های ایران خبر داد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۲۳:۵۳  
چکیده: در 14 مرداد 1375 آلفونس داماتو سناتور جمهوریخواه امریکا طرح جدیدی برای تحریم اقتصادی ایران به بیل کلینتون رئیس جمهور ارایه کرد و مورد موافقت و تصویب کنگره قرار گرفت ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۲۳:۴۳  
چکیده: سنای آمریکا با اکثریت مطلق (99 رأی موافق-صفر رأی مخالف) تمدید قانون تحریم ها علیه ایران را برای یک دوره 10 ساله دیگر تصویب کرد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۲۳:۴۳  
چکیده: محققان و نظریه پردازان برنامه ریزی استراتژیک در سازمان ها، از دهه های گذشته تاکنون، ایجاد ارکان جهت ساز برای یک برنامه ریزی استراتژیک موثر را ضروری می دانند ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۲۱:۲۳  
چکیده: رئیس جمهوری گفت: بودجه عمومی سال آتی کشور که روز یکشنبه 14 آذر لایحه آن تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود 320 هزار میلیارد تومان است.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۲۰:۰۸  
چکیده: در چند سال اخیر که واردات خودرو به ایران افزایش یافته تنوع خودرو در بازار بیشتر شده است، اغلب شرکت هایی که عنوان نمایندگی را یدک می کشند تنها واسطه ای بودند که خودرو را از کشورهای دیگر به ویژه ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۹:۵۸  
چکیده: با شدت گرفتن آلودگی هوا، دولت مجددا قانونی را بر انبوه قوانین دیگر افزود و مقرر کرد که زین پس خودروهای فرسوده به ازای هر 24 ساعت تردد در کلان شهرها 50 هزار تومان جریمه شوند.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۹:۲۸  
چکیده: امروز نرخ دلار با کاهش 140 تومانی به درحالی به 3860 تومان رسید که کارشناسان این تغییر را اثر سخنان سیف و توافق اخیر اوپک دانستند.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۸:۵۸  
چکیده: بازار ارز امروز هم ملتهب و پرنوسان است، با وجود اینکه نرخ ها نسبت به قبل شکسته شده و دیگر خبری از قیمت های 3900 تومانی به بالا نیست ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۸:۲۸  
چکیده: وزیر نفت با اشاره به اهمیت توافق اوپک برای کاهش تولید نفت، گفت: این اقدام 10 میلیارد دلار به درآمدهای نفتی ایران اضافه می کند و قیمت نفت در بالای 50 دلار تثبیت می شود.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۷:۵۸  
چکیده: در آستانه روز بیمه و باتوجه به تداوم فعالیت ها ومذاکرات بین المللی صنعت بیمه کشور، نشریه سندیکای بیمه گران آسیا و آفریقا(فیر) به صورت ویژه اقدام به ارایه و انتشار موقعیت صنعت بیمه ایران کرد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۷:۳۸  
چکیده: اعضای اوپک دیروز پس از اجماع بر سر کاهش سقف تولید خود و به دنبال آن همکاری کشورهای غیرعضو این سازمان برای کاهش تولید نفت ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۶:۳۹  
چکیده: وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در پایان یکصد و هفتاد و یکمین نشست عادی خود، وزیر انرژی عربستان را به عنوان رئیس دوره ای این سازمان در سال 2017 میلادی انتخاب کردند.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۶:۱۵  
چکیده: عبور قیمت دلار از 3800 تومان در روز شنبه اگر چه مقطعی بود و در آخرین ساعت معاملات پیش از تعطیلی یکشنبه دلار بار دیگر به کانال 3700 بازگشت ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۳:۵۴  
چکیده: رئیس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور گفت: برای تأمین نیاز 50 تنی آرتمیای صنعت آبزی پروری کشور، تولید، تکثیر و پرورش در استان های کرمان، مرکزی و استان های جنوبی کلید خورد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۳:۲۴  
چکیده: رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: قیمت مرغ در بازار به سطح ایده آل نزدیک شده لذا سعی در تثبیت آن داریم.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۲:۵۴  
چکیده: کارشناس ارشد دفتر آبزیان سازمان حفاظت محیط زیست: همانطور که می دانید سازمان محیط زیست با هر گونه پرورش و تکثیر و واردات ماهی زنده تیلاپیا بشدت مخالف است و ریاست سازمان نیز دلایل این مخالفت را ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۴  
چکیده: یکصد و هفتاد و یکمین نشست وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) روز چهارشنبه (دهم آذر ماه) در وین با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۱:۵۴  
چکیده: مدیر کل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی، بسیج صنایع تبدیلی کشور برای تبدیل مرکبات مازندران به آبمیوه و کنسانتره را خواستار شد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۱:۳۴  
چکیده: دولت عربستان به رغم توافق سازمان اوپک بر سر کاهش حجم تولید اعضا، با اشاره به شرایط اقتصادی نامناسب در این کشور، از حجم بدهی های 91 میلیارد دلاری خود پرده برداشت.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۰:۵۴  
چکیده: مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور گفت: هیئت وزیران با اختصاص 200 تومان یارانه به ازای هر کیلوگرم کشمش صادراتی به باغداران موافقت کرده است.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۰:۳۴  
چکیده: رییس کنفدراسیون صادرات ایران، رویکرد دولت در مدیریت نرخ ارز، انضباط مالی، واردات و صادرات نمره قابل قبولی دانست و گفت ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۰:۳۴  
چکیده: از میان 41 خودرو مورد بررسی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، 21 خودرو با درجه کیفی یک ستاره تولید می شوند.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۰۹:۴۹  
چکیده: قائم مقام خانه کشاورز اعلام کرد که باغداران منتظر اجرای وعده صادرکنندگان کیوی برای خرید محصول روی درخت برای صادرات هستند و همین عامل سبب شد بخش زیادی از کیوی باغ های شمال کشور به برف و ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۰۹:۳۹  
چکیده: روزنامه واشنگتن پست با انجام یک برآورد بر روی دارایی اعضای احتمالی کابینه دونالد ترامپ به این نتیجه رسید که ثروت آنها برابر با تولید ناخالص داخلی 100 کشور ا ست.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۰۹:۰۹  
چکیده: رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، خاک و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: حدود 30 درصد مرکبات شمال کشور در برف اخیر از بین رفته است و قابل برگشت نیست.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۲۳:۳۵  
چکیده: من همیشه سعی می کنم در محل کار، نسبت به اتفاقات پیرامونم هوشیار باشم و اخیرا متوجه نشانه هایی شده ام که از وقوع مشکلی بزرگ در سازمان خبر می دهند ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۲۲:۳۵  
چکیده: تصویر کلی از روند تجارت ایران با 15 کشور همسایه در بازه زمانی 1394- 1384 نشان می دهد که 4 کشور عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و ترکیه در واردات از ایران پیشرو بوده اند.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۲۱:۳۵  
چکیده: بهای دلار بعد از پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا تاکنون با 3/8 درصد رشد روبه رو شده است؛ موضوعی که با ایجاد چالش برای بخش صادراتی در این کشور چهار صنعت آی تی، انرژی ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۲۱:۱۵  
چکیده: هیات ثبات مالی (Financial Stability Board) به تازگی فهرستی از بانک هایی که در سطح جهانی دارای اهمیت سیستمی هستند را منتشر کرده است.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۲۰:۲۰  
چکیده: منابع اوپک اعلام کردند: در توافق صورت گرفته برای کاهش مجموع تولید نفت این سازمان، عربستان با کاهش 500 هزار بشکه ای تولید نفت خود موافقت کرده است.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۹:۲۵  
چکیده: در پی توافق امروز اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای کاهش و تثبیت سطح تولید، عربستان تولید خود را 500 هزار بشکه در روز کاهش می دهد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۹:۰۵  
چکیده: شهرداری های شهرهای بزرگ اروپایی با همکاری دولت توانسته اند از ابزارهای قانونی تحت اختیار خود به نفع بهبود کیفیت هوای شهر استفاده و هفت طرح ترافیکی برای کاهش ازدحام ترافیکی خودروهای شخصی و در ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۹:۰۵  
چکیده: اعضای اوپک در یکصد و هفتاد و یکمین نشست این سازمان برای نخستین بار از سال 2008 میلادی بر سر کاهش تولید نفت خام خود به اجماع رسیدند، از این رو توافق الجزایر اجرایی شد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۸:۳۵  
چکیده: سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه (OECD) در تازه ترین گزارش خود از چشم انداز اقتصاد جهان که دیروز، منتشر کرد ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۷:۵۵  
چکیده: رئیس سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) روز چهارشنبه (دهم آذر ماه) در آغاز نشست 171 وزیران این سازمان در وین گفت:نشانه هایی از امکان توازن دوباره در بازار عرضه و تقاضای نفت به چشم می خورد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۷:۴۵  
چکیده: با روشن تر شدن چشم اندازها نسبت به احتمال حصول توافق و اجماع در میان کشورهای عضو اوپک، قیمت نفت برنت از مرز 50 دلار در هر بشکه عبور کرد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۷:۲۵  
چکیده: سازمان کشورهای صادرکننده نفت برای کاهش تولید نفت خود معادل 1/2 میلیون بشکه در روز به توافق رسید.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۷:۱۵  
چکیده: درآمدهای نفتی همواره به عنوان یکی از مهم ترین متغیرهای اقتصاد کلان در ایران نقش داشته و حتی بودجه کشور و تا حدودی موقعیت سیاست پولی به آن وابسته است.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۵:۴۵  
چکیده: وزیر نفت عراق اعلام کرد: این کشور با کاهش تولید نفت خود برای مدت زمان معین موافقت کرده است.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۵:۲۵  
چکیده: اظهارنظرهای مثبت وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اوپک درباره دستیابی این سازمان به توافقی برای کاهش تولید سبب شد قیمت نفت افزایش یابد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۵:۰۵  
چکیده: صندوق های قابل معامله در بورس یا همان ETFها یکی از رایج ترین ابزارهای موجود در بازارهای سرمایه دنیا هستند.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۴:۱۰  
چکیده: وزیر انرژی عربستان ساعاتی پیش از آغاز اجلاس اوپک در وین اعلام کرد اگر ایران تولید نفت خود را در سطح پیش از تحریم ها تثبیت کند قابل قبول است.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۳:۴۰  
چکیده: وزیر نفت گفت: کاهش تولید نفت اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) یک میلیون تا یک میلیون و 200 هزار بشکه در روز خواهد بود.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۳:۲۰  
چکیده: رئیس جمهور منتخب آمریکا دونالد ترامپ گفته است که دولت او به برنامه ویزای طولانی مدت توسط لاتاری پایان می دهد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۳:۱۰  
چکیده: 4 کشور آسیایی وارد کننده نفت ایران در ماه گذشته میلادی به طور متوسط روزانه 2 میلیون بشکه نفت از ایران دریافت کرده که نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۲:۴۰  
چکیده: معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت:علیرغم افزایش حجم صادرات، در حال حاضر مشتقات نفتی بخش عمده ای از صادرات محصولات غیر نفتی کشور را تشکیل می دهد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۲:۳۰  
چکیده: وزیر نفت تصریح کرد: پیشنهادهایی درباره توافق کشورهای تولید کننده نفت عضو اوپک دریافت کرده است که قابل قبول بوده اند.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۲:۱۰  
چکیده: ایران و برزیل با امضای تفاهم نامه ای در بخش پوشش بیمه ای سعی در ایمن کردن هر چه بیشتر تبادلات دو جانبه و نیز افزایش میزان صادرات و واردات دو کشور دارند.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۰  
چکیده: قیمت نفت خام در بازارهای آسیا در شرایطی که بازار در انتظار تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) منتظر است با اندکی افزایش همراه شد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۱:۴۰  
چکیده: بورس تهران روز یکشنبه شاهد معاملاتی پرحجم در نمادهای وابسته به سرب و روی همگام با رشد قیمت این کالاها در بازارهای جهانی بود ...
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۱:۴۰  
چکیده: طلای جهانی در معاملات روز جاری که سرمایه گذاران در انتظار نتیجه نشست اوپک، ریسک گریز شدند، اندکی افزایش یافت.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۱:۰۰  
چکیده: محمد لاهوتی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با خبرآنلاین با اشاره به افزایش نرخ ارز در بازار گفت: نرخ دلار ظرف یک الی دو روز افزایش نیافته است.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۰:۱۰  
چکیده: یک منبع آگاه در اوپک گفت، ایران در نامه ای به اوپک اعلام کرده که عربستان باید تولید خود را به 9/5 میلیون بشکه در روز کاهش دهد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۰  
چکیده: بازوی پژوهشی مجلس با انتشار گزارشی جایگاه ایران در گزارش 2017 رقابت پذیری جهان را تحلیل کرد.
  ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۰  
چکیده: روزنامه وال استریت ژورنال نوشت که انتظار می رفت که تلاش های اخیر اوپک برای کاهش تولید نفت، به اختلافات درباره قیمت این کالا پایان دهد، اما این موضوع اتفاق نخواهد افتاد.
مشاهده نتایج بیشتر...