شنبه ۱۶ فروردینساعت ۰۴:۰۷Apr 2020 4

فودنا (foodna.ir)

 
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۷:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
حسینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وجود صرافی های غیر مجاز عامل فساد اقتصادی است. آنها به دلیل عدم همراهی با قوانین و سیاست های بانک مرکزی برای بازار مشکل سازخواهند بود و در شرایط حساس ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۷:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس شورای تأمین کنندگان دام زنده گفت: هر کیلو لاشه داخلی با نرخ 33 تا 34 هزار تومان در عمده فروشی ها عرضه می شود.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۵:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: وضع تعرفه های گمرکی سنگین بر روی کالا های وارداتی، افزایش قاچاق کالا را به همراه دارد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۵:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
دولت آمریکا اعلام کرد: 5 شرکت زیرمجموعه یک گروه بزرگ صنعتی را در ایران تحریم کرده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد گفت: براساس آمار رسمی گمرک، واردات تیلاپیا به کشور نسبت به سال های اخیر کاهش یافته است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۳:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: واردات برخی محصولات کشاورزی به عراق ممنوع شد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۳:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگران پردیس ابوریحان دانشگاه تهران با جمع آوری 40 توده متفاوت از ریحان درصدد هستند که این گیاه خوراکی و درمانی را با بهترین کیفیت اسانس و عصاره تولید کنند.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۲:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد که سهم اعتبارات قابل احصای مدیریت و توسعه روستایی و عشایری، از کل مصارف بودجه عمومی دولت، معادل 7.2 درصد است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۲:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
قزاقستان برنامه ریزی کرده است در سا ل 2018میلادی محصولات کشاورزی ، گوشت و دام زنده به جمهوری اسلامی ایران و چند کشور دیگر را افزایش دهد .
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۲:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: براساس اعلام موسسه پژوهش اقتصاد کشاورزی، سهم صادرات بخش کشاورزی کشور در سال جاری از کل صادرات به 5.6 میلیارد دلار و معادل 13 درصد رسید.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۲:۳۷   + ۳۳ سایت دیگر  
در حالی که روند افزایش قیمت برنج خارجی در عمده فروشی ها ادامه دارد، مسئولان وزارت جهاد کشاورزی می گویند کمبودی وجود ندارد و در صورت لزوم ذخایر خود را به بازار مصرف عرضه خواهیم کرد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۲:۲۲   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت شیر مناسب است، تأکید کرد: دامداران برای خرید نهاده ها و تبدیل آن به شیر دچار مشکل هستند که امیدواریم به کمک تسهیلات بانکی بتوانیم این مشکل را حل کنیم.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۲:۲۲   + ۳۱ سایت دیگر  
اکنون اختلاف قیمت دلار در بازار رسمی و غیر رسمی به حدود 760 تومان رسیده است که همین موضوع، یکی از موانع یکسان سازی نرخ ارز محسوب می شود.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۲:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل استاندارد استان تهران از صدور پروانه استاندارد برای 41 فرآورده غذایی در ماه گذشته خبر داد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۲:۲۲   + ۲۵ سایت دیگر  
هر شانه تخم مرغ در بازار مصرف تهران به 12 هزار و 500 تومان کاهش یافت، این در حالی است که این محصول هفته قبل به قیمت 16 هزار تا 20 هزار تومان به فروش می رسید.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: یکی از دلایل واردات برنج در زمان ممنوعیت، کمبود ذخایر استراتژیک است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۲:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
یک مقام مسئول از کاهش 100 تومانی نرخ مرغ خبر داد و گفت: کاهش تقاضا در برابر عرضه، از دلایل اصلی روند نزولی قیمت مرغ در بازار است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۲:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
آمار مقدماتی شرکت مشاوره فلزات ارزشمند GFMS نشان داد واردات طلای هند 67 درصد در سال 2017 نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته و به 855 تن رسید.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن ارگانیک ایران گفت: نصب کد 18 رقمی محصولات ارگانیک نشان دهنده کلیه شاخص های تولید نظیر مزرعه کشت، نوع و نحوه توزیع محصول و شرکت های تولید کننده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۱:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
یک مقام مسئول گفت: براساس آخرین آمار گمرک تا کنون 116 تن تخم مرغ به منظور تعادل قیمت و کنترل بازار، وارد شده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: طبق دستور وزارت جهاد، شرکت نهاده های دامی جاهد، اقدام به توزیع 4 هزارتن کنجاله سویا کرده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۱:۵۲   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: وزارت جهاد با ترغیب سرمایه گذاران نسبت به واردات گله های مولد به دنبال افزایش تولید گوشت قرمز و تامین نیاز کشور است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای خانه کشاورز گفت: افزایش دور ریز مواد غذایی ناشی از کیفیت پایین تولید، نبود بازار مناسب در صنایع تبدیلی و تکمیلی نگران کننده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۱۱:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه با اشاره به توسعه کشت بادام در زمین های شیب دار این شهرستان ،گفت: کهگیلویه در زمینه کشت بادام در کشور مقام نخست را در اختیار دارد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۱۱:۲۲   + ۲۵ سایت دیگر  
وزارت صنعت، معدن و تجارت با وزارت نیرو برای تامین کسری آب شهرک ها و نواحی صنعتی به 10 تفاهم رسیدند.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل مجمع ملی نخبگان کشاورزی گفت: تولید محصولات مختلف کشاورزی، یکی از راهکارهای اساسی در کاهش ضایعات این محصولات در بخش به شمار می رود.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۹:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
سازمان حمایت طی اطلاعیه ای از شرکت های لبنی خواست که قیمت را به ارقام مصوب خود بازگردانند، باوجود این کارخانه های لبنی نسبت به این امر توجهی نکردند.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۹:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو شورای خانه کشاورز گفت: کشاورزان خواستار اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی گندم بر مبنای تورم هستند.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۹:۰۷   + ۳۲ سایت دیگر  
در هفته های اخیر قیمت برخی محصولات از قبیل نارنگی، خرمالو و گوجه فرنگی به سبب کمبود با نوساناتی در بازار روبرو شده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۵۲   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور از سازمان دامپزشکی به دلیل پنهان کردن آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان گلایه مند است و به عقیده وی اگر آنفلوآنزا می آید و مشکلاتی را برای طیور ایجاد می کند، همان لحظه اول مردم باید مطلع شوند.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان دامپزشکی کشور از تولید 35 تا 40 درصد واکسن دامی در داخل خبر داد و گفت: موارد ابتلا به بیماری تب برفکی با کاهش 18 درصدی در مقایسه با پارسال به 6 هزار و 540 راس رسیده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۵۲   + ۱۹ سایت دیگر  
قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت:براساس تصمیمات ستاد بحران آنفلوآنزا معاون اول رئیس جمهور قول داد خسارات مرغداران جبران و نهایت تا دو هفته آینده به صورت نقدی پرداخت شود.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مشکلات کشاورزان در بخش تولید بسیار زیاد است و دولتمردان باید برای رفع این موانع تلاش کرده، تا کشاورزان نسبت به ادامه تولید دلسرد نشوند.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
دبیر انجمن جوجه یکروزه گفت:قیمت جوجه یکروزه همانند سایر محصولات کشاورزی متأثر از شرایط فصلی و افزایش تقاضا با نوساناتی در روزهای آتی روبه رو خواهد شد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۳۷   + ۱۸ سایت دیگر  
با گذشت 9 ماه از آغاز سال 1396 سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی فقط حدود 50 درصد از وعده ایجاد 130 هزار شغل در شهرک ها و نواحی صنعتی محقق کرده و این سازمان تنها 90 روز فرصت دارد تا نزدیک به 64 هزار ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنایع لبنی ایران گفت: با وجود آنکه 2 ماه اخیر قیمت گذاری کارشناسی سازمان حمایت برای محصول لبنی به کارگروه تنظیم بازار ارسال شده بود، اما با درخواست مجدد دامداران برای افزایش قیمت شیرخام ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: امسال در 15 استان درگیر با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، 14 میلیون قطعه مرغ تخمگذار و بومی معدوم شد و آمارهای دیگر در این زمینه صحیح نیست.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور شمار مرکزهای شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سکونتگاه های حیات وحش را 320 نقطه اعلام کرد و درباره احتمال بروز سویه جدید ویروس بیماریزای مشترک بین انسان ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران 3 میلیون و 300 و حداکثر 4 میلیون و 700 هزار تومان است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۲۲    
پنجمین نمایشگاه بین المللی خشکبار و صنایع وابسته از 13 تا 16دی ماه با حضور ده ها شرکت و واحد تولیدی و همچنین شرکت های بزرگ صادراتی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل بورس کالای ایران اعلام کرد: حجم معاملات این محصول در حالی از مرز 593 کیلوگرم عبور کرد که بر اساس توافق صورت گرفته با وزارت جهاد کشاورزی ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
دولت دوازدهم به منظور خروج بازار برنج مازندران از رکود ، با اعلام قیمت توافقی ، خرید سه رقم از برنج های پر محصول این استان را از چهارشنبه آغاز کرد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۷:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه انجمن ارگانیک گفت: در بودجه پیشنهادی دولت، ردیف جداگانه ای به تولید محصولات ارگانیک اختصاص نیافته است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۷:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
بر اساس جدیدترین آمارها؛ صادرات آلمان به ایران در سال 2016 نسبت به سال پیش از آن، بیش از 27 درصد رشد داشته است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۰۷:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
قیمت تخم مرغ طی یک ماه اخیر روند افزایشی داشته و برخی معتقدند این گرانی ناشی از شیوع آنفلوآنزای مرغی و معدوم شدن مرغ های تخم گذار است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۰:۰۶   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر بهداشت ضمن اشاره به کاهش واردات روغن پالم، گفت: در مورد روغن پالم چندین بار از قول بنده نقل شد که مصرف این روغن مضر و سرطان زاست که این مطالب دروغ بود و بنده چنین حرفی را به زبان نیاوردم ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی باوجود پرداخت سود بانکی با درصد بالا، توجیه پذیر نیست.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۰۹:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون سازمان دامپزشکی گفت: مشکل شیوع آنفلوانزای پرندگان، کمبود بودجه نیست، بلکه بیشتر مدیریتی است و تراکم بسیار مرغداری ها در چند استان کشور سبب شیوع این بیماری شده است که برنامه 3 ساله برای حل این ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۰۹:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه اغتشاشات روزهای اخیر به طور قطع روی کسب و کار مردم تاثیر بدی گذاشته است ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۰۹:۵۱   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران پیشنهاد داد: برای کسب سهم 80 درصدی در بازار زعفران، یک برند قدرتمند زعفران ایرانی تشکیل شود.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۰۹:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر یک انجمن صنفی گفت: میزان عرضه گندم در بورس در یک ماه گذشته نسبت به قبل کاهش چشمگیری داشته و علاوه برآن قیمت مصوب شده از سوی ستاد تنظیم بازار به ازای هرکیلو 900 تومان نیز رعایت نمی شود و قیمت ها ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۰۹:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
در ماه های اخیر، افزایش قیمت نهاده ها صنعت مرغداری را با چالش های جدی روبه رو کرده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۰۹:۵۱   + ۳۳ سایت دیگر  
گمرک جمهوری اسلامی ایران با مشارکت بانک مرکزی اقدام به راه اندازی صفحه منشاء ارز کرد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۳:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی با بیان اینکه برگزاری مناقصه برنج ربطی به انجام ثبت سفارش و واردات این محصول در زمان ممنوعیت واردات ندارد،گفت: وضعیت ذخایر استراتژیک عالی است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۳:۰۶   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر سلامت بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: سرانه مصرف شکر در کشور 66 گرم در روز است در حالی که طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی این میزان باید 25 گرم در روز باشد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۳:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
عدم ارائه هیچ گونه اطلاعاتی در ارتباط با پرداخت تسهیلات 10 هزار میلیارد تومانی در طرح نوسازی و بهسازی 5000 واحد صنعتی و همچنین طرح حمایت از تولید و اشتغال 10 هزار بنگاه اقتصادی و تامین مالی 6000 واحد ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۲:۵۱   + ۴۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران را در هفته منتهی به هشتم دی ماه منتشر کرد که براساس آن نرخ 4 گروه نسبت به هفته قبل از آن کاهش نشان می دهد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۰:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: رشد بخش کشاورزی در چهار سال گذشته به طور مستمر مثبت و در سال گذشته 5.7 درصد بوده که نشان دهنده پایداری تولید کشاورزی است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:سیاست راهبردی انحصارزدایی در تامین نهاده های دامی سرلوحه اقدامات این وزرات در دولت های یازدهم و دوازدهم بوده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۰:۰۶   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه لایحه بودجه 97 تورم زا است، گفت: این بودجه کسری فاحشی دارد و فشار مالیاتی بر مردم را افزایش می دهد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۹:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
مالک بزرگترین سایت قارچ خاورمیانه گفت: ما در تهیه کود مرغ برای کمپوست مشکلی نداریم اما تغییرات فلور میکروبی کود ما را دچارمشکل کرده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۹:۵۱   + ۱۸ سایت دیگر  
اگرچه در فصل زمستان خوردنی های کمتری نسبت به تابستان وجود دارد اما در این فصل هم مواد غذایی با خواص فوق العاده ای وجود دارد که در اینجا 5 مورد از مفیدترین آن ها را برایتان آورده ایم ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۹:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
متقاضیان تغذیه می گویند لازم است در رژیم غذایی مان یک وعده گوشت داشته باشیم که معادل 65 تا 100 گرم گوشت پخته است
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۸:۰۶   + ۲۲ سایت دیگر  
به گفته مدیر عامل بورس کالا، از زمان اجرای سیاست خرید توافقی زعفران در بورس کالای ایران 197.55کیلوگرم محصول مورد معامله قرار گرفته است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
کاهش بودجه خرید تضمینی گندم در سال 97، سیاستی اشتباه است که دست آورد مهم خودکفایی در تولید گندم را به خطر می اندازد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۵۱   + ۲۴ سایت دیگر  
دبیر اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: برداشت بی رویه آب های زیرزمینی باعث شده که در سال های اخیر شاهد فرونشست زمین در بخش های مختلف کشور باشیم که این مساله موجب خالی شدن ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۵۱   + ۴۰ سایت دیگر  
ورود موقت کالا به عنوان یک رویه تجاری در دو سه سال اخیر در تجارت ایران افزایش یافته است؛ رویه ای که بر اساس آن کالاهای معینی تحت شرایطی خاص به طور موقت به قلمرو گمرکی وارد می شوند تا در مهلتی معین ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر بازرگانی انجمن ایران و مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت برنج مازندران با اشاره به اینکه به دلیل واردات بی رویه در 9 ماه از سال انبارهای داخلی انباشته از برنج خارجی است ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۵۱   + ۶۵ سایت دیگر  
طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار هر شانه تخم مرغ 12 هزار و 600 تومان و هر دانه از این محصول 420 تومان باید در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد و متقاضیان در صورت مواجه شدن با قیمت های بالاتر می توانند موضوع ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
در سی و دومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی از حدود 153 کشاورز نمونه تجلیل شد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
کشاورزان نمونه ای که امروز از اقصی نقاط کشور به تهران آمده بودند، به اغتشاش ها و ناامنی هایی که برخی به بهانه مشکلات اقتصادی مردم ایجاد کرده بودند ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
طبق اعلام فائو؛ ایران با واردات 6900 تن ماهی تیلاپیا از چین در نیمه نخست 2017 چهارمین واردکننده بزرگ این ماهی از چین شناخته شده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۲۱   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: با توجه به تلاش های صورت گرفته، متأسفانه خصوصی سازی در ایران بیشتر به مال فروشی شبیه است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه باغداران گفت: صادرات 500 هزارتن سیب، تنها راهکار خروج از رکود بازار فعلی است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: امروز به دلیل شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با کسری تخم مرغ مواجه هستیم که تلاش می شود با تامین بخشی از آن از طریق واردات و کنترل چگونگی توزیع در بازار مصرف آن را ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بنابر پیشنهاد دولت مبنی بر حذف یارانه نقدی، هیچ گونه سهمی از این منابع برای خروج از رکود تولید در نظر گرفته نشده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مشکل بی آبی در کشور گفت: آبا و اجداد ما نیز با همین محدودیت ها دست و پنجه نرم کرده اند و با مشکلاتی مانند قحطی و بی بارانی مواجه بوده اند.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
همه ساله قیمت اقلام پر مصرف لبنی افزایش می یابد، با وجود این کمترین سود نصیب دامداران می شود.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۱:۲۲   + ۶۱ سایت دیگر  
گمرک ایران از ورود 116 تن تخم مرغ به کشور طی یک هفته اخیر خبر داد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۰:۵۲   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان دامپزشکی از ابلاغ وزیر کشور به استانداران جهت انجام اقدامات پیشگیرانه برای کنترل انفلوانزای پرندگان خبر دادوگفت:بیمه بزودی 130میلیاردتومان خسارت به مرغداران پرداخت می کند.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی معتقد است که وضعیت فعلی شهرک های صنعتی خیلی پویا نبوده و این شهرک ها "زنده" نیستند.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۰:۰۷   + ۲۵ سایت دیگر  
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار گفت: دولت تاکنون هیچ اقدامی برای حل مشکل مرغداران انجام نداده است و تلفات مرغداری ها همچنان ادامه دارد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
خرید تضمینی محصولات کشاورزی،تسهیل در پرداخت تسهیلات و کاهش سود بانکی از ابزارهای حمایتی دولت جهت کشاورزان به شمار می رود.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۹:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
اداره هواشناسی کشاورزی سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه ای، توصیه هایی به کشاورزان مناطق مختلف کشور برای 5 روز پیش رو ارائه داد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
دبیرکل کانون سراسری انجمن های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخمگذار گفت: با توجه به بودجه پیشنهادی بخش کشاورزی دولت به نظر می رسد بخش های امور دام و طیور در این بخش دیده نشده است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس توافق صورت گرفته با وزارت جهاد کشاورزی، مقرر شد طرح خرید توافقی زعفران تا پنجم بهمن امسال تمدید شود.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۸:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس تجارت گفت: سهم بخش خصوصی از کیک اقتصادی کشور بسیار کم است، گویا اراده ای نیست که این بخش را متمرکز کرده تا اشتغال سازی در کشور ایجاد شود.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۸:۲۲   + ۲۰ سایت دیگر  
پس از گذشت حدود یک سال و نیم از ارسال لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری - صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی و بلاتکلیفی این لایحه ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۸:۲۲   + ۲۷ سایت دیگر  
دبیر کل انجمن خرما از کاهش تولید و افزایش قیمت خرمای ایرانی نسبت به سال های گذشته خبر داد و گفت که طی سال های گذشته آنقدر بی توجهی به بازار این محصول شده است که بازار خرمادر اختیار 100 دلال بوده که ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۸:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
یک مقام مسئول گفت: هر کیلو لاشه داخلی با کاهش 4 هزار تومانی در مقایسه با یک ماه اخیر به نرخ 34 هزار تومان در بازار عرضه می شود.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۸:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
مجری طرح گندم گفت: با توجه به آنکه تا پایان فصل کشت گندم زمان زیادی باقی نمانده است، گزارش نهایی سطح زیر کشت تا چند روز آینده اعلام می شود.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۸:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان چای گفت: امسال 30 میلیارد تومان تسهیلات به منظور به زراعی باغات و نوسازی کارخانه ها پرداخت خواهد شد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۸:۰۷   + ۲۶ سایت دیگر  
گمرک جمهوری اسلامی ثبت سفارش واردات برنج را تا اطلاع بعدی ممنوع اعلام کرد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن جوجه یک روزه گفت: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان خسارت چندانی به مزارع مرغ مادر نزده است و از مهرماه تا کنون 600 هزار قطعه مرغ معدوم شده اند و از 10 دی ماه اجازه حذف گله های مادر به جای 64 ...
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۵:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
طبق اعلام گمرک، صادرات کالاهای ایرانی به چین در نه ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته 78.12 درصد افزایش یافته است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۵:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: افزایش عرضه نسبت به تقاضا منجر به کاهش 100 تومانی قیمت هر کیلو مرغ در بازار شد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۵:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بازسازی ذخایر آبزیان شیلات ایران با بیان این که بازسازی ذخایر آبزیان روند مطلوب در کشور ندارد، گفت: درصورت بهبود نیافتن این روند، نسل آینده از فعالیت های شیلاتی دریایی بهره ای نخواهد برد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۵:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
گمرک ایران در بخشنامه ای به گمرکات اجرایی تاکید کرد: ترخیص محموله های برنج که قبل از تاریخ 96/9/3 به گمرکات وارد یا قبض انباره شده اند، صورت گیرد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی گاوداران، از آغاز توزیع کنجاله سویا توسط شرکت جاهد به دستور وزارت جهاد خبرداد و گفت: تقاضا کرده ایم قیمت شیرخام، به 1603 تومان افزایش یابد.
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۵:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت تامین سرمایه از دریافت موافقت اصولی برای راه اندازی صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر کالا با محوریت محصول زعفران در بورس کالا از سازمان بورس خبر داد.
مشاهده نتایج بیشتر...