پنجشنبه ۰۵ مردادساعت ۱۱:۴۱Jul 2017 27

فودنا (foodna.ir)

  ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۱۲:۴۳    
فودنا-نشست خبری نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران با حضور توماس دوزه قائم مقام نمایشگاه دروپا و اینترپک ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۱۲:۴۳    
به گزارش فودنا، هیات تجاری - متشکل از تولیدکنندگان محصولات موادغذایی و محصولات آرایشی بهداشتی تایلند- در اتاق بازرگانی ایران به همراه سفیر تایلند آقای کالایانا و رایزن بازرگانی ایشان آقای راچاپاکدی و ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۳    
قیمت تخم مرغ و مرغ به خلاف رویه معمول سال های قبل؛ در فصل گرم سال افزایش یافته و هر کیلوگرم مرغ تا 8هزار و 300 و تخم مرغ تا شانه ای 13هزار و 500 تومان افزایش یافته است.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۳    
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: 50 درصد خرمای کشور و 70 درصد این محصول در کرمان زیر پوشش بیمه قرار دارد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۳    
معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص تجارت غذای حلال، گفت: 80 میلیارد دلار کسری تامین غذای حلال در جهان است که ایران در افق 1404 می تواند سالانه حداقل یک درصد از این نیاز را جبران کند.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۳    
چند ماهی است که قیمت هر قطعه جوجه بدون حساب و کتاب تا مرز 2 هزار و 500 تومان افزایش یافت به طوریکه قیمت مرغ تحت تاثیر این نوسانات در بازار روند صعودی به خود گرفت.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۳    
دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم گذار گفت: سال گذشته سرانه مصرف تخم مرغ به 198 عدد رسید که این میزان کافی نیست و باید افزایش یابد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۳    
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با منطقی خواندن قیمت 7500 تومانی هر کیلوگرم مرغ گفت: سال جاری جوجه ریزی نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 تا 5 درصد افزایش داشته و از این رو در تامین گوشت گرم مرغ ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۳    
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها کشور در بین 53 کشور عضو کنفرانس اسلامی است که تمام شرایط عرضه گوشت حلال را رعایت می کند.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۱:۴۳    
در حالی که رئیس سازمان حمایت از بررسی درخواست صنایع لبنی برای افزایش قیمت در سال جاری خبر داده بود، دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی اعلام کرد که درخواست ارائه شده برای افزایش قیمت در سال جاری نبود بلکه می ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۱:۴۳    
رئیس موسسه تحقیقات اصلاح نهال و بذر، سیاست دولت را واگذاری فعالیت های کشاورزی و زراعی به بخش خصوصی دانست و گفت: واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی را آغاز کرده ایم و اکنون ذرت و سموم در دست بخش خصوصی است.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۱:۴۳    
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: مرغ ها به دلیل گرما در مرغداری افزایش وزن ندارند و در نتیجه طول دوره پرورش بیشتر شده است، همچنین استان های دیگر به دلیل مسافرت ها و افزایش مصرف ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۱:۴۳    
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: عرضه گندم به صورت قیمت تضمینی در بورس کالای ایران امری ضروری برای توسعه بخش کشاورزی بوده و مزیت های زیادی برای دولت، کشاورز و صنعت کشاورزی دارد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۱:۴۳    
مدیر نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف روغن های جامد یکی از مهم ترین علل بروز بیماری های قلبی عروقی است.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۱:۴۳    
رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: مواد نگه دارنده موجود در خامه شیرینی ها سبب بروز بیماری های متعددی همچون سرطان می شود.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۱:۴۳    
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم توجه به محصولات رقابتی کشاورزی، گفت: شناخت ظرفیت و قابلیت های حوزه بذر و نهال ضروری است.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۰۹:۴۳    
دولت به عنوان مجری قانون باید کار را به درستی انجام دهد، نرخ ارز و تسهیلات را متناسب با تورم تعیین کند و با سرمایه گذاری در زیرساخت های صادراتی به کمک صادرکنندگان بیاید نه اینکه شرایط را فراهم نکند ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۰۹:۱۳    
سخنگوی اتاق اصناف ایران از کشف محموله مواد خوراکی قاچاق که به ویروس و باکتری مضر آلوده بود خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۰۹:۱۳    
مدیر عامل اتحادیه شرکت تعاونی فرآورده های گوشتی گفت: اکنون زمان فراوانی مشتری ما نیست که ما بتوانیم اجناس را هرطور که مایل هستیم عرضه کنیم و یا بخواهیم از کار بدزدیم ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۰۹:۱۳    
دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: نرخ های جدید کره در بازار داخلی با توجه به افزایش قیمت جهانی این محصول با دو نرخ متفاوت و تعیین قیمت حداکثری از ابتدای مرداد ماه اعمال شد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۰۹:۱۳    
مدیر کل دفتر غلات وزارت جهاد گفت: با توجه به آنکه حداکثر نرخ هر کیلو برنج درجه یک در شمال 10 تا 12 هزار تومان است از این رو نرخ 17 هزارتومان در برخی فروشگاه ها و بازار تهران غیر منطقی است.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۰۹:۱۳    
نوشیدنی های مختلف حاوی کافئین به شکل های گوناگون بر سلامتی تاثیر می گذارند. نتایج یک آزمایش نشان می دهد قهوه موجب افزایش طول عمر می شود در حالی که بسیاری از نوشیدنی های انرژی زا دارای سطح بالایی از ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۰۹:۱۳    
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه این نوع گوشت دوباره گران شده از مذاکره با کشورهای استرالیا، رومانی و نیوزلند برای واردات گوشت به کشور خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۰۹:۱۳    
حدود10 روز دیگر به تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم باقی مانده و مشخص نبودن نتیجه نهایی تفکیک سه وزارتخانه "صنعت، معدن و تجارت" ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۲:۱۳    
تغییرات قیمتی در مرکز مبادلات ارزی با رشد نرخ عمده ارزها و نرخ گذاری 3267 تومانی دلار همراه بود.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۱:۴۳    
اگرچه برخی مسئولین بخش کشاورزی لغو قانون انتزاع را نقطه مقابل تولید می دانند اما در مقابل برخی کارشناسان اجرای قانون تمرکز از سوی وزارت جهاد را ناموفق می دانند.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۱:۴۳    
بر اساس آمارها صادرات ایران به روسیه در سه ماهه نخست سال 2017 نسبت به مدت مشابه در سال 2016 رشد داشته است.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۱:۴۳    
رئیس هیئت مدیره تعاونی تولد کنندگان مواد غذایی ایران از ورود اولین محموله غذایی صادراتی ایران به موصل عراق خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۰:۱۳    
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم گذار،علت بالارفتن قیمت تخم مرغ را گرما و افت تولید دانست و گفت: اکنون هر کیلو گرم تخم مرغ با قیمت 52 تا 53 هزارریال به صورت مستقیم در میادین میوه و تره بار عرضه ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۰:۱۳    
رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم صنعتی گفت: اگرچه هزینه و قیمت تمام شده نان از سوی سازمان حمایت باید مورد بررسی قرار می گیرد، اما پیش بینی می شود که حدود 30 الی 35 درصد نرخ افزایش یابد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۰:۱۳    
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: کارگروه تنظیم بازار با فشار افراد خاص واردات برنج نامرغوب را آزاد کرده است.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۰:۱۳    
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: فروشگاههای زنجیره ای اتفاقی نو در تجارت هستند و اصناف نیز باید به این مسیر حرکت کنند و برای ایجاد فروشگاههای معتبر گام جدی بردارند.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۰:۱۳    
عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه زعفران در حدود دو ماه اخیر حدود 600 هزار تومان ارزان شده و روند کاهشی آن ادامه دارد، گفت: باید برای این محصول در دنیا الگوی مصرف تعریف کنیم.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۰:۱۳    
وزیر بهداشت در اظهارنظر غیرتخصصی گفت: دولت سالانه 15 هزار میلیارد تومان برای گندم پرداخت می کند که 8هزار میلیارد آن تقریباً می شود گفت فقط برای این است که بگوییم ما خودکفا هستیم ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۰۹:۴۳    
بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی، از آغاز فصل برداشت تاکنون، هفت میلیون و 100 هزارتن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شده است.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۰۹:۴۳    
آمازون غذاهای آماده خود را با خدمات تحویل به خانه ها در حال حاضر برای مشتریانی که عضو وب سایت آمازون هستند به فروش می رساند.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۰۹:۴۳    
هیئت وزیران در جلسه (یکشنبه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین روحانی، به بررسی گزارش کمیسیون اقتصاد درباره لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور پرداخت.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۵:۱۳    
عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت: نفوذ دلالان در بازار گوشت و مرغ نتیجه عدم توانمندی وزارت کشاورزی برای تنظیم بازاراست.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۳    
رییس کمیسیون کشاورزی نوسانات قیمت برخی کالاهای اساسی به ویژه قیمت پیاز را در سطحی از حساسیت ندانست که کمیسیون بخواهد وزیر جهادکشاورزی را به مجلس دعوت کند.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۳    
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: سهم ایران از تجارت جهانی کالا در سال 2015 فقط 35 صدم درصد بوده که اگر نفت را از آن کسر کنیم، سهم ما به رقم 24 صدم درصد کاهش می یابد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۳    
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران از کاهش قیمت پیاز طی 10 روز آینده در تهران خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۳    
اتاق بازرگانی ایران اطلاعیه ای درباره اعتراض یکی از اعضای هیئت نمایندگان در ارتباط با واردات بیسکویت به وزیر صنعت ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۳    
برخی فعالان صنفی درباره غیر بهداشتی و مضر بودن سفره های یکبار مصرف هشدار می دهند اما در کنار این اظهارات برخی کارشناسان بر این نکته تاکید دارند که استفاده از این سفره ها هیچ گونه ضرری به همراه ندارد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۳    
معاون وزیر جهاد از آغاز مذاکره با بزرگترین شرکت های تامین کننده غلات جهان خبر داد و گفت: ما از آنها خواسته ایم توسعه صادرات گندم آسیابانی و دوروم ایران را در دستور کار خود قرار دهند.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۳    
دبیر کارگروه تنظیم بازار گفت: بررسی کارشناسی دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار این است که با تعرفه منطقی از تولید برنج حمایت کنیم و روند مستمر واردات برنج ادامه پیدا کند که نه در مبدا گران بخریم و نه در ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۳    
در بازار امروز - یکشنبه - سکه تمام طرح جدید 5000 تومان کاهش یافته و به یک میلیون و 200 هزار تومان رسیده و از سوی دیگر دلار آمریکا با روند نزولی و افت 10 تومانی قیمت 3774 تومان عرضه می شود.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۳    
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، از ارسال سه نامه این کمیسیون به رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی و معاون اجرایی رئیس جمهور و تذکر درباره تنظیم بازار خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۳    
عضوکمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت :تغییرذائقه شهروندان با فرآوری مختلف چای توسط برخی از کشورهای خارجی موجب شده، ذائقه ای شهروندان به سمت خرید چای های خارجی گرایش پیداکند.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۰:۱۳    
پس از آنکه برخی از موسسات در کشور دچار آسیب شدند موجی علیه برخی از بانک ها نیز شکل گرفت. به گونه ای که شایعه ورشکستگی چند بانک در فضای مجازی و غیرمجازی پیچید ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۰:۱۳    
طی چند ماه اخیر در سایه شیوع آنفولانزای پرندگان، بسیاری از رقبا در بازارهای هدف رخنه کردند که در شرایط کنونی به سبب نبود مزیت قیمتی امکان بازپس گیری بازارها وجود ندارد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۰:۱۳    
بر اساس ابلاغیه گمرک، مهلت واردات برنج در فصل ممنوعیت یک ماه افزایش یافت.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۰:۱۳    
رییس اتحادیه صنف چلوکباب یزد با اشاره به رایج شدن تخلف عرضه کوبیده با قیمت 1000 تومان در سطح شهر، از شناسایی و معرفی متخلفان به تعزیرات حکومتی خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۰۹:۴۳    
وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی مناسب سیستان و بلوچستان، وزارت جهاد کشاورزی اجرای پروژه تولید آناناس با استفاده از شیرین کردن آب دریا را به منظور افزایش تولید و اشتغال منطقه در دستور ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۰۹:۴۳    
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و رییس کنفدراسیون صادرات ایران، سه مانع اصلی توسعه صادرات غیرنفتی را تبیین کرد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۰۹:۱۳    
این روزها قیمت تخم مرغ روند افزایشی داشته که بنا به گفته تولیدکنندگان این محصول علت آن خلأ دوماهه در تولید و از بین رفتن 30 درصد از گله های مرغ تخم گذار در 6 ماه گذشته است که هیچ حمایتی هم از این صنف ...
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۰۹:۱۳    
تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران، امروز شنبه 31 تیرماه، برای دومین بار شاهد معامله 2 هزار و 300 تن گندم خوراکی در قالب طرح قیمت تضمینی بود.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۰۹:۱۳    
دبیر انجمن ملی طیور علت اصلی بالا رفتن قیمت جوجه یک روزه و گوشت مرغ در بازار را هجوم تقاضا برای پرورش و مصرف دانست و گفت: در پی گرانی گوشت قرمز، تقاضا برای مصرف گوشت مرغ افزایش یافته است.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۰۹:۱۳    
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: در حال حاضر هر کیلو تخم مرغ با نرخ 5 هزار تومان معادل شانه ای 11 هزار و دانه ای 340 تومان درب مرغداری به فروش می رسد.
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۰۹:۱۳    
عضو اتحادیه مواد غذایی گفت: بازار اقلام اساسی تحت الشعاع انتخاب وزرا و سیاست دولت جدید است، از این رو در انتظار به سر می برد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۷:۴۳    
در بازار امروز - شنبه - یورو با افزایش نسبی قیمت 4440 تومان عرضه می شود و هر گرم طلای 18 عیار حدود 114 هزار و 775 تومان قیمت دارد که مقداری افزایش قیمت را تجربه می کند.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۷:۴۳    
قیمت کره همزمان با گران فروشی لبنیات در سطح خرده فروشی افزایش یافته به طوری که قیمت هر کره 50 گرمی یک برند (پرفروش و قدیمی) با 200 تومان افزایش، از 1500 تومان به 1700 تومان رسیده است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۷:۴۳    
در حالی که پیش از این قمیت هایی مانند آب معدنی افزایش قیمت هایی 20 تا 30 درصد را به ثبت رسانده بود، مدیرعامل انجمن حمایت از مصرف کنندگان معتقد است ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۷:۴۳    
یک مقام ارشد در وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که حجتی با درخواست اتحادیه ها و تشکل های بخش خصوصی و تاکید مسئولان دولتی برای دولت دوازدهم در وزارت جهاد کشاورزی باقی می ماند و به نظر می رسد روحانی او را ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۷:۴۳    
دبیر انجمن روغن نباتی با اشاره به عدم تعیین قیمت جدید روغن به دلیل تراکم کاری سازمان حمایت، گفت: احتمالاً نتیجه کارشناسی سازمان حمایت طی هفته جاری مشخص و پس از آن ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۱:۴۳    
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس،گفت: برخی از صنایع لبنی شیر دامداران سنتی را خریداری نمی کنند و این امر به شدت سرانه تولید شیر در کشور را در آینده با کاهش روبرو می کند ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۱:۴۳    
یحیی آل اسحاق معتقد است رابطه تولید و بازرگانی چه در بخش صنعت و چه در بخش کشاورزی به هم گره خورده و نفی ناشدنی است، اما برخی نگاه ها اکنون در کشور به بخش بازرگانی غیر مولد است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۱:۱۳    
با آغاز مدیریت مهندس یزدان سیف بر شرکت مادر تخصصی بازرگانی ایران، رویکرد این شرکت در زمینه تعاملات بین المللی بر انجام مناقصات عمومی قرار گرفت که درواقع علاوه بر ایجادشفافیت ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۱:۱۳    
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: با توجه به فصل گرما و سفرهای تابستانی رعایت چند نکته ساده در خصوص مصرف مواد غذایی می تواند سفر لذت بخشی را برای شما ایجاد کند.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۱:۱۳    
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با خرید تضمینی بیش از 173 هزار تن دانه کلزا، درمقایسه با سال گذشته شاهد رشد 260 درصدی تولید این کالای استراتژیک در کشور هستیم.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۱:۱۳    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خواستار از سرگیری صادرات گوسفند زنده از استان شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۱:۱۳    
استفاده از سفره های یک بارمصرف نه تنها باعث بروز مشکلات و بیماری برای افراد بزرگسال می شود بلکه موجب بروز کوتاهی قد در کودکان و نوجوانان خواهد شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۱:۱۳    
عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس ،گفت:قیمت تمام شده مرغ زنده هرکیلو 4هزار هشصد تومان الی 5 هزار تومان برای مرغدار در بهترین شرایط تمام می شود ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۳    
طبق اظهارات صادرکنندگان محصولات کشاورزی از جمله میوه و تره بار و بررسی های کارشناسی انجام شده در برخی استان ها ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۳    
جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار محل اختلاف شدید مسئولان جهاد کشاورزی و یکی از مسئولان ستاد درباره قیمت گوشت قرمز و واردات برنج در فصل برداشت بود.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی از خرید تضمینی بالغ بر 8800 تومانی گندم خبر داد و گفت: کشاورزانی که تا نیمه تیر ماه محصول خود را تحویل دولت داده اند 50 درصد مطالبات خود را دریافت کرده و ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه اعتراضی نمایندگان مجلس به وزیر جهاد کشاورزی درباره صدور مجوز واردات برنج در فصل برداشت گفت ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی(فائو) پیش بینی کرد تولید غلات ایران در سال زراعی جاری با افزایش 0.9 درصدی نسبت به سال قبل به 20.1 میلیون تن برسد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
سازمان برنامه و بودجه باقی مشوق صادراتی را تأمین و دستور پرداخت آن را صادر کرده که ب زودی به حساب وزارت جهاد کشاورزی واریز می شود.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
رییس شورای ملی زیتون ایران گفت: برای ثبت نمونه داخلی دستگاه هسته گیر زیتونی که در نوع خود معادلات کشورهای اروپایی را بهم زده، نیازمند جذب حمایت مسئولان است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
رئیس سازمان توسعه تجارت از صفر شدن تجارت ایران و عربستان خبر داد و گفت: در حال حاضر هیچ گونه صادراتی به مقصد این کشور نداریم و وارداتی هم از سوی عربستان صورت نمی گیرد ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
اینجا قطر است، هر جعبه بزرگ کاهوی ایرانی 15 ریال به فروش می رسد.هرجعبه گیلاس ایران هم محتوی 8 بسته حدود 250 گرمی است که 50 ریال عرضه می شود. قیمت هر بسته جداگانه 8 ریال است ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر ممنوع بودن واردات قطعی گندم به کشور اعلام کرد: براساس قانون امور گمرکی ورود موقت برای فرآوری و صادرات مجدد بلامانع است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
طبق آمار منتشر شده توسط گمرک در یک ماهه نخست سال 96 قریب به 18 هزار و 165 تن بادمجان، از کشور صادر شده است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی اعلام کرد: قیمت گوشت مرغ که اخیرا به کیلویی حدود 7000 تا بیش از 8000 تومان رسیده، گران نیست و این افزایش قیمت ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
برند شکلات میلکا در یک کمپین به صورت هدفمند یک قطعه از یک قالب شکلات را همانطور که در تصویر می بینید خالی گذاشت.اگرچه مقدار خیلی کمی بود اما فورا توسط مشتری تشخیص داده می شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
در حالی که قیمت پیاز به صورت ناگهانی افزایش بیش از دو برابری را در بازار مصرف داشت و به کیلویی حدود 4000 تومان رسید، حالا که با ورود محصول تولید جدید به بازار، نوبت ارزانی رسیده است ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
رئیس انجمن صنایع غذایی ایران با اشاره به فروش نوعی بستنی به عنوان زغالی گفت: توصیه می شود زنان باردار و بیمارانی که دارویی خاص مصرف می کنند از این نوع بستنی ها استفاده نکنند زیرا ممکن است زغال روی ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
نگاهی به سیاست های اقتادی کشورهای توسعه یافته حاکی از ارتباط تنگاتنگ بخش تولید با بخش بازرگانی است و یکپارچگی و انسجام بین بخش ها مشاهده می شود.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۳    
یک نماینده اتحادیه و یک نماینده کنگره از دولت می خواهند که این قرارداد را بررسی کند. همچنین این نماینده کنگره و اتحادیه کارگری بزرگ سوال می کنند که آیا این معامله برای خرید هول فودز می تواند به مصرف ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۲:۴۳    
ایرانی ها سال هاست که برای خوردن غذا به فست فودهای ایرانی مثل مش دونالدز و پیتزا هت که تقلیدی از شرکت های زنجیره ای بزرگ غربی هستند می روند ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۲:۱۳    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: به دلیل فراهم نبودن زیرساخت هایی از جمله ایجاد سردخانه نزدیک به مراکز تولید محصولات کشاورزی شاهدیم که محصولی مانند پیاز با قیمت ارزان از کشاورز خریداری و زیر آفتاب 55 ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۲:۱۳    
نایب رئیس هیات مدیره شرکت توسعه صنایع غذایی به پخش از توجه ابربرندهای جهانی به برخی تکنیک ها و طراحی برندهای خلاق ایرانی خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۱:۴۳    
به زارش فودنا، هیات تجاری متشکل از تولیدکنندگان محصولات موادغذایی و محصولات آرایشی بهداشتی با حمایت اتاق بازرگانی به ایران می آیند و دوشنبه 24 جولای جلسات B2B با واردکنندگان و تجار علاقمند به مذاکره ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۰۲:۴۳    
فودنا - دومین نمایشگاه بین المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته تهران (میتکس 2017) آذر ماه سال 96 در محل نمایشگاه بین المللی تهران با شعار و هدف "ملاقات با متخصصان و هدایت بازار منطقه" ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۰۹:۱۳    
براساس آمار گمرک در سال 95 بیش از 724 هزار و 507 تن هندوانه به کشور های مختلف صادر شده است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۰۹:۱۳    
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی از برخورد قاطع با قاچاق کالاهای سلامت محور از قبیل لوازم آرایشی و بهداشتی در این استان خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۰۹:۱۳    
بانک مرکزی با تاکید بر اینکه آمار چک های برگشتی بصورت ماهانه منتشر می شد، اعلام کرد:آمار چک های مبادله ای مربوط به کل کشور از فروردین ماه امسال در پایگاه اطلاع رسانی این بانک منتشر شده است
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۰۹:۱۳    
کارت بازرگانی از اصلی ترین روش های شناسای تاجر است که در سال های اخیر افراد سودجو اقدام به دور زدن این کارت ها و ضررهای میلیاردی به سیستم مالیاتی و مالی کشور شده اند.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۰۱:۱۳    
بانک مرکزی گزارش خرده فروشی 11 گروه موادخوراکی را برای هفته منتهی به 23 تیر ماه 1396 اعلام کرد که بر این اساس نرخ 6 گروه مواد خوراکی افزایش و تنها قیمت یک گروه دیگر کاهش داشته است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۰۱:۱۳    
مطالعه کشورهای توسعه یافته نشان می دهد در همه این کشورها سیاست گذاری ها به گونه ای است که بخش بازرگانی در خدمت تقویت بخش های صنعتی و کشاورزی قرار گیرد.
مشاهده نتایج بیشتر...