شنبه ۲۱ تیرساعت ۰۸:۲۳Jul 2020 11

ایبنا (ibena.ir)

 
  ۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
بانک جهانی با کمک بلاعوض 200 میلیون دلاری به افغانستان برای مقابله با ضررهای اقتصادی ناشی از پاندمی ویروس کرونا موافقت کرد.
  ۲۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
موسسه اعتبارسنجی مودی اعلام کرد که انگلیس در سال جاری در مقایسه با سایر اقتصادهای بزرگ، بیشترین فراز و فرود را تجربه کرده و نسبت بدهی این کشور به تولید ناخالص داخلی به 24 واحد درصد افزایش خواهد یافت.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۶:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد بانک هایی که اطلاعات تراکنش های خود را ندهند به دستگاه قضا معرفی می شوند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی (IEA) ضمن اصلاح صعودی پیش بینی خود از تقاضای نفت در سال 2020، هشدار داد که شیوع ویروس کرونا بار دیگر تهدیدی را متوجه دورنمای تقاضای جهانی سوخت کرده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۳:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
صنعت بانکداری در گذشته همیشه توانسته خود را با اختلال های بوجود آمده در بازار کسب و کار، سازگار کند؛ اما در 10 سال گذشته سرعت تغییرات منجر به ورود رقبای جدیدی به بازار و تغییر این فضا شده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
صنعت هوانوردی چین با ضرر 34.25 میلیارد یوآنی (4.89 میلیارد دلار) در سه ماهه دوم سال 2020 و با اندکی اختلاف نسبت به سه ماهه نخست، بیشتر و بیشتر در بحران مالی ناشی از پاندمی فرو رفت.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۲:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس از تصویب طرح دوفوریتی و 6ساله برای ساخت سالانه یک میلیون مسکن با تامین 60درصد هزینه با وام دولت و زمین رایگان خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات گفت: رگولاتوری با تدوین فرآیندهای جدید بومی سازی استاداردهای PSD2 می تواند حرکت شبکه بانکی به سمت ارائه خدمات بانکداری باز را تسهیل کند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۰:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاددان ارشد صندوق بین الملی پول در بحبوحه تحمیل خسارات بلندمدت پاندمی به شرکت ها، خواستار آن شد تا دولت ها حمایت خود را از قالب وام دهی به خرید سهام از شرکت های متضرر تغییر دهند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۰:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مقایسه خلاصه وضعیت قیمت در بازارها طی 2 ماهه نخست سال 98 و 99 نشان می دهد که میانگین نرخ خرید هر دلار در بازار آزاد از 14هزار و 100تومان به 16هزار و 100تومان افزایش یافته که رشدی 13.9 درصدی داشته است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۹:۲۷   + ۶۹ سایت دیگر  
مدیرعامل فرا بورس ایران اعلام کرد از ابتدای سال 1399 تاکنون بیش از 40 هزار میلیارد تومان پول جدید وارد بازار بورس شده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۹:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
بحران ویروس کرونا تا پایان سال آینده، در مجموع 2.1 تریلیون دلار ضرر و زیان مرتبط با وام های مشکوک الوصول، روی دست بانک های سرتاسر جهان می گذارد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۷:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
براساس اعلام یک اندیشکده تخصصی در یونان، رشد اقتصادی این کشور در سال جاری مابین 7.5 تا 10.5 درصد کاهش خواهد یافت.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۷:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی عمان به مناسبت پنجاهمین سالروز رنسانس این کشور، اسکناس 50 ریالی جدیدی چاپ کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
براساس داده های مجمع ملی، حزب مخالف دولت ونزوئلا، شاخص قیمت مصرف کننده در ماه ژوئن در این کشور به 19.5 درصد افزایش یافته و تورم فزاینده منجر به افزایش فقر در این کشور عضو اوپک شده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۷   + ۶۹ سایت دیگر  
بانک مرکزی با افزایش انتشار گواهی سپرده عام 18 درصدی توسط بانکها، موافقت کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۳۲   + ۷۰ سایت دیگر  
بانک مرکزی دستورالعمل تأمین مالی بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط در سال 1399 را با هدف هموارسازی مسیر تولید ملی و حمایت از بنگاه های اقتصادی ابلاغ شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۰۷   + ۱۶۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: حداکثر متراژ واحد مسکونی مستاجران تهرانی برای برخورداری از تسهیلات ودیعه در تهران 75 متر و در سایر شهرها90 مترمربع در نظرگرفته شده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۵۷   + ۵۹ سایت دیگر  
سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا گفت: برای چهار میلیون خانوار آسیب پذیر پیامک واریز وام تکمیلی یک میلیون تومانی ارسال شده است که متقاضیان باید درخواست خود را به سرشماره 6369 بفرستند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هفته آینده با حضور وزیر اقتصاد وضعیت اقتصادی و نرخ ارز را بررسی خواهد کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح این کمیسیون برای مدیریت بازار مسکن تا یکشنبه هفته آینده نهایی و پس از آن برای اعلام وصول تقدیم هیأت رئیسه مجلس می شود تا در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۱۷   + ۴۹ سایت دیگر  
سازمان بورس، مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص تمدید دو ماهه مهلت برگزاری مجمع سالانه شرکت های ثبت شده را ابلاغ کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
بانک مرکزی نرخ رسمی 47 ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 23 ارز افزایش و 13 ارز کاهش یافت. نرخ دلار و 10 ارز دیگر نیز ثابت ماند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
با توجه به کفایت میزان نقدینگی در بازار بین بانکی، بانک مرکزی در هفته جاری معامله ای در خصوص عملیات بازار باز نخواهد داشت.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: اگر تجدید ارزیابی دارایی فعالان اقتصادی در چارچوب ماده 17 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی صورت گیرد، افراد از پرداخت مالیات معاف هستند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری بر خلاف صعودهای چند روز اخیر با 6600 واحد رشد به یک میلیون و 753 هزار و 678 واحد رسید.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: پیشنهادهای بانک توسعه صادرات در خصوص رفع محدودیت های قانونی، افزایش سرمایه و معافیت های مالیاتی درست و به جا و به نفع جریان صادرات کشور است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
براساس اعلام اتاق بازرگانی آلمان (DIHK) صادرات این کشور در سال جاری 15 درصد کاهش خواهد یافت.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
براساس اعلام اتحادیه فروشندگان خودروی سواری چین (CPCA)، فروش خودرو در این کشور در ماه ژوئن با کاهش 6.5 درصدی نسبت به سال گذشته به 1.68 میلیون دستگاه رسیده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۱۸   + ۲۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد که موزه خزانه جواهرات ملی تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۱۸   + ۴۷ سایت دیگر  
رییس جمهوری در جلسه امروز هیات دولت دستگاه های ذیربط را موظف کرد طی یک برنامه زمانبندی شده، سهام دولتی را در بازار بورس واگذار کنند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۳۷   + ۸۴ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۲۶   + ۱۹ سایت دیگر  
سخنگوی گمرک ایران از ابلاغ بخشنامه اعمال قفل سیستمی برای 90 ردیف محموله های صادراتی خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۰۵   + ۱۲۳ سایت دیگر  
دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در واکنش به انتشار شایعاتی مبنی بر واگذاری بخش هایی از سواحل جنوبی کشور و جزیره کیش به چینی ها توضیحاتی ارائه کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۰۵   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس جمهور با اشاره به آزادسازی 30 درصدی سهام عدالت اعلام کرد که 30 درصد دیگر این سهام در روز عید غدیر و 30 درصد دیگر نیز در روز 22 بهمن آزاد خواهد شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه ای جزییات عرضه عمده 8.5 درصدی سهام بانک پارسیان را اعلام کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۱۶   + ۶۷ سایت دیگر  
یارانه نقدی تیر ماه پنج شنبه شب به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
کاهش قابل ملاحظه سهم کارگزاران و افزایش سهم شرکت مدیریت فناوری جهت بهبود زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری معاملات، از مهمترین موارد اصلاح نرخ کارمزد معاملات سهام است که باید مدنظر قرار گیرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
شیوه ویروس کرونا و لزوم در خانه ماندن مردم، عاملی شد تا خدمات غیر حضوری بانک ها افزایش یابد و مردم نیز از این خدمات بیش از پیش استفاده کنند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۲۱   + ۳۲ سایت دیگر  
نشست مشترک رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با مدیران بانک توسعه صادرات ایران با هدف ارتقای توان بانک در حمایت از صادرکنندگان و تولید صادراتی کشور برگزار و پیشنهادات راهبردی به مجلس اعلام شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۱۱   + ۵۳ سایت دیگر  
صاحبان مشاغل بیشتر آسیب دیده از کرونا تا 25 تیرماه جاری فرصت دارند که برای دریافت تسهیلات حمایتی دولت ثبت نام کنند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۰۱   + ۲۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بانک مشترک ایران و ونزوئلا موافقت کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۲۶   + ۸۲ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور، گفت: دولت قصد ندارد به صادرکنندگان فشار وارد کند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی نیجریه ارزش نرخ رسمی ارز خود را 5.5 درصد کاهش داد و آن را از 360 نایرا به ازای هر دلار به 381 نایرا رساند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
طراحی یک برنامه راهبردی جامع برای تعامل با ذینفعان یکی از کلیدی ترین پیش نیازها و الزامات اتخاذ چارچوب هدفگذاری تورمی است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۰۶   + ۳۱ سایت دیگر  
بررسی عملکرد سامانه نیما نشان می دهد که از ابتدای فروردین امسال تا پایان روز 15 تیرماه رقمی معادل 3.5 میلیارد یورو در این سامانه به فروش رفته است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
شرکت های تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک با نماد معاملاتی گدنا ، توسعه مسیر برق گیلان با نماد معاملاتی بگیلان و شرکت بیمه تجارت نو با نماد معاملاتی وبنو به جمع فرابورس نشین ها پیوستند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۵۶   + ۴۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی نرخ رسمی 47 ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 10 ارز افزایش و 24 ارز کاهش یافت. نرخ دلار و 12 ارز دیگر نیز ثابت ماند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد می گوید کارگروه مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس و وزات اقتصاد برای بررسی و پیگیری دغدغه های بورسی نمایندگان تشکیل می شود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی امارات اعلام کرد از آنجا که بانک های این کشور از پشتوانه و سرمایه خوبی برخوردارند، بخش بانکی این کشور می تواند برابر هر میزان از شوک مقاومت کند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۲۶   + ۳۹ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه امسال تاکنون 7 شرکت وارد بازار سرمایه شده اند گفت: حدود 20 شرکت دیگر در مرحله ورود به بازار سرمایه هستند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی معتقد است که بسیاری از کشورها تحت تاثیر پیامدهای اقتصادی ناشی از پاندمی، شاید به تجدید ساختار بدهی خود نیاز پیدا کنند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۷:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
دویچه بانک ضمن اذعان به ارتکاب اشتباه در پذیرفتن یک مجرم به عنوان مشتری از سال 2013تا2018، با پرداخت جریمه 150 میلیون دلاری در خصوص اتهامات مبنی بر معاملات با این فرد و دو بانک دیگر، موافقت کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۷:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
کمیسیون اروپا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که به دلیل اینکه محدودیت های مرتبط با کرونا کُندتر از پیش بینی ها در حال تسهیل است، کاهش رشد اقتصادی منطقه یورو نسبت به انتظارات اولیه بیشتر خواهد بود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
شعبه مستقر در فرانسه بانک اچ اس بی سی انگلیس قصد دارد تا به عنوان بخشی از برنامه خود در راستای کاهش هزینه ها، 255 نفر از 678 کارمند خود را در واحد بانکداری و بازارهای جهانی در فرانسه تعدیل کند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۷:۱۶   + ۲۹ سایت دیگر  
بانک مرکزی در اطلاعیه ای نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی (17 تیر ماه 1399) را اعلام کرد و از برگزاری حراج جدید اوراق بدهی دولتی در تاریخ 24 تیر ماه سال جاری خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۵:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از 28000 واحدی به یک میلیون و 747 هزار و 170 واحد رسید.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۵:۰۱   + ۷۴ سایت دیگر  
معاون وزیر اقتصاد گفت: باقیمانده واحدهای صندوق های واسطه گری مالی تا پایان ماه جاری و تا سقف 5 میلیون تومان به مردم ارائه می شود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۳۱    
یکصد و شصتمین شماره دو ماهنامه تازه های اقتصاد با عنوان چشم انداز اقتصادی در سال جهش تولید منتشر شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۳۱   + ۳۸ سایت دیگر  
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از افتتاح سامانه الکترونیکی دریافت گزارشات مردمی فرار مالیاتی خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
واردات نفت خام چین در ماه ژوئن به رقم رکوردشکن 11.93 میلیون بشکه در روز رسید.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
براساس اعلام وزارت دارایی بریتانیا، دولت این کشور تاکنون 45میلیارد پوند (56میلیون دلار) وام برای کسب و کارهای آسیب دیده از پاندمی کرونا فراهم و در حمایت از مشاغل بیش از 27 میلیارد پوند هزینه کرده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۰۶    
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۰۵   + ۱۹۲ سایت دیگر  
رییس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت اعلام کرد: صادرکنندگانی که از عرضه ارز حاصل از صادرات در موعد مقرر خودداری کرده اند، تحت پیگرد قرار می گیرند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
اجرایی شدن مالیات بر خانه های خالی جز اثر روانی بسیار کوتاه مدت، اثر چندانی در عرضه و بهبود بازار مسکن نخواهد داشت و لازم است اقدامات مکمل آن نیز توسط سیاستگذار در نظر گرفته شود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۱:۱۱   + ۲۸ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه می گوید برای تحقق هدف رونق تولید و به دنبال آن جهش صادراتی، افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران ضروری است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
بورس اوراق بهادار تهران از درج نماد یک شرکت جدید در تالار شیشه ای خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۴۱   + ۲۵ سایت دیگر  
کمیته پایش تعهدات ارزی صادرکنندگان با رویکرد تسهیل فرآیند بازگشت ارز به چرخه اقتصادی از طریق شناسایی فرآیندهای پیچیده سیاست های ارزی و تجاری در اتاق ایران و اتاق های سراسر کشور راه اندازی می شود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۴۱   + ۸۱ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهو بر ضرورت صادرات و واردات تهاتری و بدون نیاز به مبادلات بانکی تاکید کرد و گفت: تهاتر کالاهای اساسی با نفت برای کشور جزو ضروری ترین نیازها است و دولت با قاطعیت از آن حمایت خواهد کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گزارش جدید بررسی شاخص های توسعه مالی اسلامی ایران و جهان در سال 2018 منتشر و پیشنهادات خود را مطرح کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۳۶   + ۴۸ سایت دیگر  
معاون گمرک ایران اعلام کرد: اقدامات گمرک ایران در خصوص پیگیری برگشت ارز حاصل از صادرات تشریح شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۳۶   + ۲۰ سایت دیگر  
بیمه مرکزی آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت های بیمه را بر مبنای اطلاعات آخرین صورت های مالی مصوب تا روز دهم تیرماه اعلام کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
پست بانک زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام خود را اعلام کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
خطای کاربری با 87.56 درصد همچنان عمده ترین دلیل بروز خطا از کل تراکنش های ناموفق را در خرداد ماه سال جاری به خود اختصاص داده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
بانک مرکزی دستورالعمل پذیرش و معاملات اوراق گام در بازار سرمایه را ابلاغ کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گزارش جدید بررسی شاخص های توسعه مالی اسلامی ایران و جهان در سال 2019 منتشر و پیشنهادات خود را مطرح کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۴۶   + ۵۰ سایت دیگر  
رییس سازمان برنامه و بودجه می گوید وزارت صنعت، معدن و تجارت در تلاش است ارز مورد نیاز نهاده های تولید به ویژه آنچه در فرآیند مرغداری و تامین سایر کالاهای اساسی نیاز است را به موقع تامین کند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق می گوید صادرات ایران به عراق در سه ماهه نخست سال 99 رقمی معادل یک میلیارد و 450 میلیون دلار بوده که نسبت به سال گذشته کمتر است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۱۶   + ۵۴ سایت دیگر  
معاون قضایی دادستان تهران با بیان اینکه مرجع تزریق نظام ارزی کشور از طریق صادرات بوده است، گفت: برای متخلفان برگشت ارز حاصل از صادرات، مجازات های بسیار سنگینی در قوانین پیش بینی شده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۰۶   + ۳۲ سایت دیگر  
معاون فنی و حقوقی سازمان مالیاتی گفت: مالیات بر واحدهای خالی زمانی بازدارنده است که اثر آن قابل توجه باشد؛ بنابراین برای بازدارندگی و ضمانت اجرای بیشتر، باید میزان مالیات را افزایش داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۸:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
آیین نامه تسویه خالص بدهی های قطعی دولت به اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی از محل تحویل نفت خام به آنها طبق قیمت بورس انرژی یا قیمت منطقه ای ابلاغ شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۸:۵۱   + ۱۰۷ سایت دیگر  
قائم مقام بانک مرکزی بر لزوم تسریع شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۸:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بانک مرکزی فرانسه با اشاره به احتمال اعمال تغییر در پیش بینی رشد اقتصادی سال2020،اعلام کرد که با روند کنونی فعالیت اقتصادی، رشد اقتصادی پاریس در سه ماهه جاری به اندازه ریزش سه ماهه قبل افزایش می یابد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۷:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی اندونزی در راستای کمک به تامین بودجه احیای اقتصادی از بحران کرونا، با خریداری اوراق قرضه دولتی به ارزش 574.59 تریلیون روپیه (40 میلیارد دلار) موافقت کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی لبنان برای واردکنندگان و تولیدکنندگان اقلام خوراکی اساسی، ارز دولتی با قیمت ثابت هر دلار برابر 3900 پوند فراهم می کند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس بانک مرکزی عربستان می گوید که حالا برای پیش بینی اینکه احیای اقتصادی بزرگ ترین صادرکننده نفت جهان، به سرعت انجام می شود یا خیر، خیلی زود است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۴:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
دولت آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (18) قانون بودجه سال 1398 کل کشور موضوع نحوه اجرای برنامه های ایجاد و تثبیت اشتغال مولد را ابلاغ کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۴:۵۱   + ۵۱ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور مصوبه مربوط به تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز موجود در کشور را ابلاغ کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۴:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: مهم ترین دلیل افزایش نقدینگی در ایران و بسیاری از کشورها این است که اقتصاد جهان اتفاق جدیدی را از سر می گذراند و آن شوک شیوع بیماری کرونا و تبعات اقتصادی و پولی و مالی آن است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۴:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
براساس اعلام سازمان جهانی کار (ILO) بازار جهانی کار در بحبوحه پاندمی کرونا، در نیمه دوم سال با احیای به شدت مبهمی روبرو بوده و زنان کارگر به مراتب با ضربه سنگین تری مواجه خواهند شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عربستان سعودی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مراسم حج سال 2020، از اجرای پروتکل های بهداشتی خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۳:۱۶   + ۴۰ سایت دیگر  
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت برای جبران کسری بودجه سال جاری که عمدتا ناشی از مشکلات ایجاد شده در بحث فروش نفت هست، دو روش را در پیش گرفته است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۳:۱۱   + ۴۸ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، از آغاز عملیات اجرایی برای پذیرش شرکت های استانی در بورس و کشف قیمت دارایی آنها در آینده نزدیک خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۳:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
آمار شاپرک در خردادماه 99 بیانگر این است که 62 درصد از کل تراکنش های شاپرکی زیر 25 هزار تومان است؛ همچنین تعداد کل تراکنش شاپرکی به نسبت خردادماه سال 98 با رشد 24 درصدی مواجه شده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۲:۴۶   + ۲۵ سایت دیگر  
نایب رییس اتاق ایران با تاکید بر ضرورت جلب مشارکت بخش خصوصی در بورس بین الملل گفت: تمامی مدارک راه اندازی بورس بین الملل منطبق بر استانداردهای لازم تهیه شده و در انتظار موافقت شورای عالی بورس است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۲:۴۱   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور مصوبه مربوط به اصلاح آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را ابلاغ کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۲:۳۶   + ۲۱ سایت دیگر  
دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
ضروری است با الگوبرداری از نهادهای مشابه داخلی و خارجی، نسبت به ایجاد نهاد مستقل تخصصی صنفی، تعریف مدل صلاحیت حرفه ای و توسعه نظام ارزیابی روسای شعب و دست اندرکاران زنجیره اعتباری اقدام شود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۲:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
بانک قرض الحسنه مهر ایران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تقاهم نامه ای را به ارزش 900 میلیارد ریال امضا کردند تا براساس آن به افراد واجد شرایط برای کمک به احداث و تکمیل مسکن روستایی تسهیلات پرداخت شود.
مشاهده نتایج بیشتر...