یکشنبه ۰۱ مردادساعت ۱۷:۰۵Jul 2017 23

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

  ۱ ساعت پیش    
سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی 15 مرداد ماه را آخرین مهلت ارسال اثر به دبیر خانه بیست و چهارمین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی اعلام کرد.
  ۳ ساعت پیش    
کتاب مدیریت با رویکرد علوی نوشته مشترک مصطفی امامی، داود نوری و فرشته فلاحی، اصول انسانی و واقعی سیاستمداری و مدیریت را در آیینه نهج البلاغه منعکس می کند.
  ۳ ساعت پیش    
نشست پل ادبی ایران و چین به مناسبت حضور ایران به عنوان مهمان ویژه بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن برگزار می شود.
  ۳ ساعت پیش    
نقد و بررسی کتاب غلط ننویسیم؛ از چاپ اول تا ویراست دوم فردا (2 مردادماه) در سرای اهل قلم خانه کتاب برگزار می شود.
  ۳ ساعت پیش    
پزشک نلسون ماندلا ، رهبر انقلابی آفریقای جنوبی کتابی درباره لحظات آخر عمر وی نوشته و منتشر کرده است.
  ۳ ساعت پیش    
خبری در فضای مجازی منتشر شد که حاکی از تعطیلی انتشارات خجسته بود، رضا یکرنگیان در واکنش به این خبر گفت: انتشارات خجسته تعطیل نشده بلکه کتابفروشی خجسته واگذار شده است و انتشارات همچنان پابرجاست.
  ۴ ساعت پیش    
مزایای منزوی بودن در 71 هفته متوالی پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز شد.
  ۴ ساعت پیش    
نخستین شماره دو فصلنامه تخصصی مطالعات اسناد میراث فرهنگی با هدف ارایه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه اسناد میراث فرهنگی توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد.
  ۴ ساعت پیش    
نشست نقد و بررسی کتاب پدرسالار یا قدرت طبیعی پادشاهان در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.
  ۴ ساعت پیش    
کتاب محمد (ص): پیامبری برای زمانه ما تالیف کارن آرمسترانگ با ترجمه علیرضا رضایت، تصویری شگفت انگیز از بنیانگذار دینی است که همچنان در روند تاریخ جهان تاثیرگذار است.
  ۴ ساعت پیش    
نویسنده و مدرس داستان نویسی دوره های آل جلال گفت: متأسفانه نویسندگان جوان ما در سراسر ایران، مسأله جغرافیا را رها کرده اند و می خواهند مانند نویسندگان معروف خارجی بنویسند ...
  ۴ ساعت پیش    
جدیدترین اثر کارن آرمسترانگ با عنوان از دل تو تا دل من به 12 گام رسیدن به زندگی مهربانانه می پردازد. این کتاب با ترجمه مرضیه سلیمانی توسط نشر نو راهی بازار کتاب شده است.
  ۵ ساعت پیش    
زکائی شن در کتاب هیدروژئولوژی عملی و کاربردی نحوه حرکت آب در محیط زیرزمینی و کیفیت آن را در طول مسیر تشریح می کند.
  ۵ ساعت پیش    
حوزه هنری استان یزد آئین رونمایی از کتاب چشم روشنی شامل خاطرات همسر جانباز شهید سید جواد طالبی را برگزار می کند.
  ۵ ساعت پیش    
سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی نخستین جشنواره فرهنگی هنری نگارستان کتاب را برگزار می کند.
  ۵ ساعت پیش    
همزمان با سالروز عملیات مرصاد آئین رونمایی از کتاب روزهای بی آینه در برنامه شب خاطره حوزه هنری برگزار می شود.
  ۵ ساعت پیش    
شماره جدید برگ فرهنگ فصلنامه مطالعات فرهنگی دانشگاه تهران، پس از 5 سال وقفه، منتشر شده و در مراسمی در باغ موزه نگارستان رونمایی خواهد شد.
  ۶ ساعت پیش    
تحقیقات گسترده نشان می دهد بهشت گمشده ، داستان حماسی جان میلتون ، شاعر انگلیسی در طول 30 سال گذشته به زبان های مختلفی ترجمه شده است.
  ۶ ساعت پیش    
انتشارات همای غدیر خاطرات زندگی، رزم و شهادت شهید ماندنی ماندگاری را در کتابی با عنوان ماندنی چاپ و روانه بازار کتاب کرد.
  ۶ ساعت پیش    
مدیرکل دفتر حقوقی و مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده است، ضمن تأکید بر برخورد شدید با ناقضان حق در حوزه کتاب، معتقد است ...
  ۶ ساعت پیش    
شکوه قاسم نیا در اثر جدیدش با عنوان کاش یکی قصه اش را می گفت داستان پسرکی معلول را برای نوجوانان بیان می کند.
  ۶ ساعت پیش    
کتاب ارزش وقف در اسلام به قلم فاطمه زکی ضمن بیان تاریخچه ای از وقف در دیگر ادیان و ملل گذشته، جایگاه این سنت را در اسلام و سیره معصومین بررسی می کند.
  ۶ ساعت پیش    
در مراسم بزرگداشت مریم میرزاخانی عنوان شد:در حال حاضر برجسته ترین ریاضی دانان دنیا ایرانی هستند که هر کدام دارای بهترین افتخارات هستند و متاسفانه در ایران قدر آنها شناخته نمی شود و برای آنها تنها ...
  ۶ ساعت پیش    
مدیا کاشیگر، نویسنده، شاعر و مترجم همچنان در بخش ICU بیمارستان امام خمینی (ره) بستری و ملاقات ممنوع است.
  ۶ ساعت پیش    
مقامات نمایشگاه کتاب هنگ کنگ در نمایشگاه امسال تلاش کردند کتاب هایی که مقامات چینی را مورد انتقاد می دهد از نمایشگاه حذف کنند.
  ۷ ساعت پیش    
بخش های جداگانه کتاب فلسفه ریاضیات را فیلسوفان برجسته تحلیلی در شاخه های تخصصی خود نوشته اند. سعی شده تا مطالب این مجموعه به گونه ای تنظیم شوند که بعنوان متن آموزشی به کار طالبان فلسفه بیاید.
  ۷ ساعت پیش    
مرکز نشر هاجر پنجاه و سومین جلد از مجموعه آثار قرآنی سرمه سعادت با عنوان خرافه گرایی و خرافه زدایی منتشر کرد.
  ۷ ساعت پیش    
یکم مردادماه زادروز علامه محمدتقی جعفری است. سید جواد میری، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در یادداشتی که دراختیار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) قرار داده نگاهی به معرفت شناسی دینی ...
  ۷ ساعت پیش    
کتاب اقتصاد خیر و شر؛ جست وجوی معنای اقتصاد از گیل گمش تا وال استریت به روایت تطور اقتصاد در ادوار مختلف تاریخ می پردازد.
  ۷ ساعت پیش    
کتاب کتابشناسی توصیفی پایان نامه های ادبیات کودکان و نوجوانان با هدف شناخت تحلیل های آکادمیک این حوزه از سوی خانه کتاب منتشر شد.
  ۷ ساعت پیش    
روایت زندگی فرمانده پایگاه هوانیروز مسجد سلیمان، شهید سرلشکر خلبان سید نصرالله آسیایی در کتاب آسمانی تر از عشق توسط انتشارات سوره سبز منتشر شد.
  ۷ ساعت پیش    
معنا در تاریخ اثر کارل لوویت با ترجمه مشترک سعید حاجی ناصری و زانیار ابراهیمی کتابی است متفاوت و بسیار پراهمیت که تفاسیر فلسفی با تکیه بر آثار مورخان برجسته مسیحی و باستان ارائه می کند.
  ۸ ساعت پیش    
کتاب امپراتوری عثمانی، عصر کلاسیک 1600م 1300م تالیف خلیل اینالجیق با ترجمه عبدالعلی اسپهبدی به شرحی از علل زوال امپراتوری عثمانی پرداخته است ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۷:۰۵    
نهمین جشنواره ماه هشتم در 80 سالگی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران همراه با برنامه هایی همچون گشایش دو تالار جدید موزه ای و نمایشگاه آثار تاریخی و کتاب های مربوط به امام رضا (ع) ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۶:۱۰    
هم زمان با ایام سی و ششمین سالگرد سوء قصد به جان حضرت آیت الله خامنه ای در مسجد ابوذر تهران در ششم تیرماه 1360 ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۵:۴۰    
سوتلانا الکسیویچ ، برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات، در یک گفت وگوی اختصاصی گفته است بعد از کمونیسم فکر می کرده اند همه چیز خوب خواهد شد اما مردم طعم آزادی را نچشیدند.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۵:۰۵    
زنی سوری در بریتانیا به دلیل خواندن کتابی درباره سوریه چند ساعت زندانی شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۵:۰۵    
مؤسسه خانه کتاب به تازگی کتاب فرهنگ گزیده کتابشناسی را منتشر کرده است. این اثر برشی کوتاه از زندگی پژوهشگرانه سیدعلی آل داود است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۳:۴۰    
سرای اهل قلم در هفته نخست مردادماه با حضور استادان و پیشکسوتان فرهنگ و ادب میزبان چهار نشست تخصصی کتاب خواهد بود.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۳:۰۵    
کتاب فرصتی دوباره برای وضعیت مالی و زندگی و دنیای من و شما برای کسانی نوشته شده که متوجه شده اند باید کارها را به طریقی متفاوت انجام داد ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۲:۵۰    
کتاب صلح کردند که جنگ بماند اثر دیوید فرامیکن با ترجمه مشترک داود حیدری و مفید علیزاده در دو جلد روایت شکل گرفتن خاورمیانه پس از تجزیه امپراطوری عثمانی را شرح می دهد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۲:۴۰    
حسن افراخته در کتاب رویکرد های برنامه ریزی روستایی ایران از منظر بومی سازی رویکردهای برنامه ریزی روستایی ایران را بررسی کرده است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۲:۳۰    
شهر نیشابور از 3 تا 13 مردادماه، همزمان با دهه کرامت میزبان برنامه های ویژه از جمله مسابقه های کتابخوانی و مقاله نویسی و نمایشگاه کتاب خواهد بود
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۲:۰۰    
ادعای کتاب عصر مجازی: تأملی بر کارکردها و رویکردهای جامعه مجازی سهیم کردن مخاطبان در رویکردها و کاربردهای دوران از راه رسیده است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۲:۰۰    
مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره ملی حُسنا با موضوع طراحی جلد قرآن کریم و کتب ادعیه، تا دهم مردادماه تمدید شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۱:۴۰    
آمال و آروزی ایرانیان آنها را به سمتی برد که پیرامون برخی اشخاص و اشیاء به افسانه سرایی پرداختند، در این افسانه پردازی آنچه که درباره شخصیت شیخ بهایی، شیخ الاسلام عصر صفوی بسیار قابل تامل است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۱:۲۵    
عباس عبدی در کتاب تحول نام گذاری کودکان تهرانی 1394 1375 معتقد است شناخت تحولات نام گذاری کودکان یکی از منابع مفید و قابل اطمینان برای شناخت تحولات فرهنگی در جامعه ایران است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۱:۲۰    
مدیر اجرایی دفتر ادبیات و هنر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران از فراخوان پانزدهمین همایش ادبی سوختگان وصل کبوتران حرم با محوریت شهدای اربعین حله خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۱:۰۰    
محمدرضا مرزوقی، نویسنده و منتقد ادبی، معتقد است اگر آدم بزرگ ها به جای دائم لم دادن جلوی تلویزیون یاد بگیرند گاهی جلوی بچه های شان کتاب دست بگیرند شاید برای آنها الگوی مناسبتری باشند ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۰:۵۰    
محمد رضا هراتی با اعلام خبر تولید کتاب صوتی خاطرات سردار رحیم صفوی گفت: مرکز اسناد انقلاب اسلامی این امکان را فراهم کرده است که خاطرات شخصیت های جنگ با صدای آن ها شنیده شود که علاوه بر جذابیت صوتی ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۰:۴۵    
کتاب کاغذ: تاریخچه و ساخت کاغذ فهرست وا از چند و چون خدمات تمدن اسلامی به رشد و توسعه فن کاغذسازی اشاره کرده است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۰:۲۰    
انجمن نجوم آیاز تبریز دومین دوره مسابقات رویای کهکشانی من را در حوزه نجوم و فضا شهریورماه امسال برگزار می کند.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۵    
محمد بن جریر طبری، مورخ و مفسر ایرانی و مؤلف تاریخ مشهور تاریخ الرسل و الامم و الملوک 30 تیرماه سال 310 هجری دیده از جهان فروبست ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۰    
مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران ایران، رویای رنگین جاده ابریشم را به عنوان شعار حضور ایران در بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن معرفی کرد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۰:۰۵    
احمد قوام، نخست وزیر دوران پهلوی اول و دوم که در بسیاری از تحولات تاریخ معاصر ایران نقش پررنگی داشته است، 31 تیرماه سال 1334 بر اثر عارضه قلبی درگذشت ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۵۰    
عثمان یوسفی گفت: با توجه به اینکه افراد زیادی با سفر در میان کردهای ایزدی خواسته اند در مورد اینها تحقیق کنند ولی به سبب اینکه ایزدی ها جوامع بسته و آیین های غیر تفسیری نیز دارند خیلی ها نتوانستند با ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۵۰    
جلد پنجم کتاب شاهنامه فردوسی که به تصحیح انتقادی و شرح یکایک ابیات این اثر ماندگار می پردازد با کوشش مهری بهفر توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۵    
تابستان غم انگیز ساموئل اس نوشته جی. پی. دانیلوی با ترجمه رضا اسکندری زاده منتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۳۵    
مصطفی خرامان، نویسنده کودک و نوجوان، از تولید مجموعه ای با عنوان سنجاق جادویی خبرداد و گفت: این مجموعه 5 جلدی را برای چاپ به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تحویل داده ام.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۳۰    
کتابخانه کنگره آمریکا نمایشگاهی تشکیل داده است و در آن آثاری را عرضه می کند که معتقد است در شکل دهی فرهنگ این کشور نقش به سزایی داشته اند.
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۰۹:۳۰    
مجموعه کتاب کتابها؛ کتابنامه توصیفی کتاب با تدوین ابوالفضل نجاری منتشر شد. این اثر سعی دارد در 10 فصل و 37 بخش، نوعی کتابشناختی بر بیش از هزار عنوان کتاب فارسی باشد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۹ - ۲۰:۳۰    
مدیا کاشیگر، در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۹ - ۱۳:۰۵    
حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر انصاری کتاب نامه امام صادق (ع) به شیعیان را دستورالعملی جامع برای زندگی در همه ادوار دانست.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۹ - ۱۰:۰۵    
سریا داودی حموله در یادداشتی دست به نقد و بررسی مجموعه شعر مرد مرموز ، سروده جواد نعمتی، کرده است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۹ - ۰۲:۴۰    
اسماعیل کهرم، بوم شناس و فعال محیط زیست در نشست نقد و بررسی کتاب حقوق بشر و محیط زیست؛ دورنمای فلسفی ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۹:۳۰    
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۴:۲۰    
دو کتاب جدید درباره هری پاتر هزمان با بیست سالگی این داستان پرطرفدار وارد بازار خواهد شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۴:۲۰    
دومین جلد از مجموعه داستان های شاهنامه به قلم لیلا اسدی از سوی انتشارات جهان سترگ راهی کتابفروشی ها شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۳:۵۰    
مؤسسه خانه کتاب با هدف اطلاع رسانی دقیق و ارائه آمار و اطلاعات تحلیلی کتاب های منتشر شده خود از سال های 1393 تا 1395، کتابشناسی خانه کتاب؛ 1395 1393 را منتشر کرده است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۳:۵۰    
دومین جشنواره پویش کتاب خوانی تابستانی شهر تهران با هدف عضو کردن کودکان و نوجوانان در کتابخانه های عمومی شهر تهران آغاز شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۳:۰۵    
رمان کارنامه ات را قایم کن با حضور معصومه انصاریان، نویسنده اثر، در برنامه کتابخوانی دسته جمعی نوجوانان خوانده و بررسی می شود.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۳:۰۵    
فرهنگ سرای فردوس با اجرای مراسم رونمایی از سایت جشنواره های مجازی، چهارمین جشنواره تولید کتاب های صوتی کودکان، نوجوانان و نابینایان را از روز سه شنبه 27 تیرماه سال جاری آغاز کرد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۲:۴۰    
مضمون مشترک همه فصل های کتاب نظرسنجی سیاسی در عصر دیجیتال بررسی تغییراتی است که تحقیق پیمایشی، و به طور کلی نظرسنجی را با چالش های مهم روبه رو کرده و برخی راه حل ها را برای مقابله با مشکلات ارائه ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۲:۳۰    
زیر پر فرش نوشته مرتضی مظلومی توصیفی از مشکلات و عقب ماندگی ها و نابسامانی های اجتماعی مردمانی است که اجداد و نیاکان آگاه، خلاق و توانمندشان نقشی محوری ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۲:۲۰    
خاطرات و زندگی نامه ی جو بایدن، سیاستمدار آمریکایی و معاون پیشین ریاست جمهوری امریکا، قرار است تا چند ماه دیگر منتشر شود.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۲:۰۰    
سیدعلی شجاعی، نویسنده و شاعر، از انتشار جدیدترین کتابش با عنوان چهل عاشقانه سرگردان خبرداد و گفت که این کتاب از سوی نشر ستاک برای نوجوانان و بزرگسالان چاپ شده است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۱:۴۵    
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی آئین بزرگداشت مریم میرزاخانی را برگزار می کند.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۱:۴۵    
دوازدهمین شماره فصلنامه نقد کتاب اطلاع رسانی و ارتباطات به سردبیری داریوش مطلبی و صاحب امتیازی مؤسسه خانه کتاب منتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۱:۴۰    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه مجازات سرقت علمی اعم از پایان نامه ، مقاله، طرح پژوهشی، کتاب، گزارش یا سایر آثار مکتوب و ضبط شده پژوهشی ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۱:۲۰    
پروفسور ژیلبر لازار، ایرانشناس فرانسوی بیست و چهارمین جایزه بنیاد دکترمحمود افشار را از آن خود کرد. لازار که سال هاست در حوزه ایران شناسی تحقیق و پژوهش می کند، نخستین بار است که از وی تقدیر می شود.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۱:۱۵    
جواد حمیدی از نسل اول هنرمندان نوگرا بود که قریب به شش دهه، در عرصه هنر معاصر ایران و نیز امر آموزش دانشگاهی هنر، حضور مستمر و فعال داشته است ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۰:۵۵    
سید حمید طالب زاده، مدیرگروه فلسفه دانشگاه تهران درباره رساله های برگزیده اظهار کرد: موضوع پایان نامه احمد رجبی در سطح بین الملل بسیار بدیع و تازه است به همین دلیل این رساله ارزش بین المللی دارد و از ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۰:۵۵    
نویسندگان حاضر در مراسم امسال پیاده روی صلح (مارشِ میرا) در بوسنی با حضور در برنامه 17 دقیقه حرف حساب با عنوان روایت سربرنیتسا ، مشاهدات و تجربه های خود را از این سفر بیان می کنند.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۵    
دومین مجموعه شعر الینا نریمان با عنوان کم کم چروک های صورتم را می شمارم توسط انتشارات مروارید وارد بازار نشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۵    
محسن معصومی گفت: متاسفانه در پژوهش های جدید به صورت مطلق سلفی و وهابی را به جای یکدیگر به کار می برند و ده ها کتاب درباره تاریخچه وهابیت و سلفی گری نوشته شده که همه غیردقیق و نادرست هستند.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۵    
آر.جی.پالاسیو در رمان نوجوان جولیان راز سردسته مخالفان اوگی پالمن را فاش می کند.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۰۹:۵۵    
کتاب تأثیر شبکه های اجتماعی بر استراتژی فروش کتاب در ایران با هدف بررسی استفاده از تکنولوژی شبکه های اجتماعی و تأثیر آن بر عملکرد استراتژی فروش در حوزه کتاب تألیف و منتشر شده است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۰۹:۵۵    
اخلاقیات امر واقعی کانت، لاکان نوشته آلنکا زوپانچیچ ترجمه علی حسن زاده منتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۰۹:۴۵    
گلعلی بابایی در مراسم رونمایی از دو عنوان کتاب انتشارات نارگل گفت: شاید بتوان پاسخ بسیاری از سوالاتی که انتظار داریم از جعبه سیاه خودی ها درآید از دل همین کتاب ها و وقایعی که روایت می شود ...
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۰۹:۴۰    
کتاب فرایند مقبولیت سیاسی و مشروعیت دینی در دولت اموی و عباسی ضمن بررسی تطبیقی فرایند مشروعیت دینی و مقبولیت سیاسی در این دو دولت، به معرفی منابع معتبر تاریخی در این زمینه می پردازد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۰۹:۴۰    
کتاب کتابشناسی و نگاهی گذرا بر استان بوشهر به تازگی از سوی انتشارات آسو راهی بازار نشر شده است.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۰۹:۳۰    
رمان عاشقانه – عاشورایی فردا مسافرم ، اثر مریم راهی توسط انتشارات نیستان راهی بازار نشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۰۹:۲۵    
بانک مرکزی بریتانیا همزمان با دویستمین سال درگذشت جین آستین، نویسنده ی بریتانیایی، تصویر او را در پشت اسکناس های ده پوندی گذاشت و از آن رونمایی کرد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۰۰:۳۰    
مراسم اهدای سومین دوره جایزه دکتررضا داوری اردکان امروز27تیرماه96درمرکز فرهنگی شهر کتاب برگزارشد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۴:۵۰    
نسیم عرب امیری در مجموعه قصه های هل هلی کودکان را با مضامین اخلاقی آشنا می کند.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۴:۴۵    
همزمان با خاکسپاری ملکه ریاضی جهان در آمریکا مراسم یادبود مریم میرزاخانی در تهران برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۴:۴۵    
نقد و بررسی کتاب حقوق بشر و محیط زیست دورنمای فلسفی، نظری و حقوقی فردا (28 تیرماه) در سرای اهل قلم برگزار می شود.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۴:۴۰    
فراخوان پیشنهاد کتاب برای درج در کاتالوگ نمایشگاه های بین المللی در حوزه کتاب کودک و نوجوان منتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۴:۳۵    
امروز هجدهم جولای سالروز مرگ جین آستن ، رمان نویس بنام انگلیسی است. نویسنده ای که پس از دو قرن همچنان در میان مخاطبان محبوب است و بسیاری از آثارش بارها و بارها به اقتباسی سینمایی تبدیل شده اند.
مشاهده نتایج بیشتر...