شنبه ۲۱ تیرساعت ۰۸:۴۲Jul 2020 11

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

 
خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1393 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1394 خبرگزاری کتاب ایران 30 اسفند 1395 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1396 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1397 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 فروردین 1399 خبرگزاری کتاب ایران 31 اردیبهشت 1399 خبرگزاری کتاب ایران 31 خرداد 1399 خبرگزاری کتاب ایران 1 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 2 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 3 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 4 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 5 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 6 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 7 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 8 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 9 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 10 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 11 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 12 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 13 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 14 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 15 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 16 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 17 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 18 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 19 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 20 تیر 1399 خبرگزاری کتاب ایران 21 تیر 1399 
  ۱۵ دقیقه پیش    
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به این نکته که اقتصاد بدون فرهنگ مایه فساد است ...
  ۲۰ دقیقه پیش    
کتاب های انگیزشی و موفقیت هم چنان صدرنشین پرفروش های کتابفروشی ها و اپلیکیشن ها هستند اما خوانندگان ایرانی از چه زمانی خواننده این کتاب ها شده اند و ذائقه شان در طول زمان چه تغییراتی کرده است؟ آیا ...
  ۳۵ دقیقه پیش    
کتاب شعر و شاعران عرب و چند گفتار در باب ادبیات و ترجمه با تدوین و ترجمه محمد جواهرکلام مترجم خوزستانی منتشر شد.
  ۴۰ دقیقه پیش    
رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: به مناسبت هشتم مرداد، روز بزرگداشت شیخ شهاب الدین سهررودی، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب فرهنگ و هنر در دارالخمسه به نویسندگی حسین عباسی نیا به صورت مجازی برگزار می ...
  ۴۰ دقیقه پیش    
نویسندگان خودنشر و ناشران کتاب های الکترونیک در آمازون طی دادخواستی به دادگاه فدرال شهر سیاتل آمریکا علیه کتابخانه های الکترونیک در این کشور شکایت کردند.
  ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
با وجود آن که هنوز کتابفروشی ها در برخی مناطق انگلستان به دلیل شیوع کرونا تعطیل هستند، نرخ فروش کتاب های چاپی در این کشور از بازه زمانی مشابه در سال گذشته پیشی گرفت و کتاب های جنایی بیشترین فروش را ...
  ۱۰ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی تاکید کرد که سنت ها و عادت ها را برای پیشگیری از کرونا به طور موقت تغییر دهیم.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۲۰:۳۷    
دولت آلمان اعلام کرد حدود یک میلیارد یورو به عنوان کمک هزینه فرهنگی در دوره کرونا اختصاص داده است که 4 میلیون یورو از آن به نمایشگاه کتاب بین المللی کتاب فرانکفورت اختصاص می یابد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۶:۴۷    
بیست و سومین مجمع عمومی سالانه انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به صورت مجازی و حضوری برگزار و اعضای مجمع، هیات مدیره و بازرسان جدید انجمن انتخاب شدند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۴:۴۳    
فرزاد کریمی می گوید: من اصلا اعتقاد ندارم که در شعر فارسی کار پست مدرن داشته ایم و داریم. البته می توانم با متدهای علمی و فلسفی به شما اثبات کنیم که در داستان و رمان داریم.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۴:۳۸    
مری ترامپ که در حال حاضر به عنوان یک روان شناس بالینی در واشنگتن کار می کند، در این کتاب حقایقی درباره ترامپ نوشته است که زیاد برای او خوشایند نیست.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت روز قلم مراسم تقدیر از ناشران با حضور محمد جواد حق شناس عضو شورای شهر تهران و تورج فرهادی شهردار منطقه 6 در انتشارات آمه برگزار شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۹:۰۵    
مجموعه چهار جلدی مدرسه فوتبال نوشته تام پامر از سوی انتشارات محراب قلم راهی کتابفروشی ها شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۸:۳۰    
به گفته علیرضا ثمودی پیله رود، برخی از فیلم های هالیوودی تلاشی است برای ترمیم وجهه جنگی آمریکا و شکست هایی در جنگ های مختلف خورده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۸:۰۱    
شریفی معتقد است؛ تاکنون در هیچ پژوهشی ثابت نشده است که بازی های دیجیتالی می تواند اعتیادآور باشند، در حقیقت این نوع بازی ها به سان یک تیغ دو لبه هستند که هم می توانند دارای بار آموزشی باشند و هم حامل ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۸:۰۱    
پیمان قلعه می گوید: بعد از خواندن دنیای ناشناخته من ، دیدگاهتان نسبت به دنیا تغییر زیادی خواهد کرد. مشکلات در برابرتان خیلی کوچک تر می شوند و طرز فکرتان کاملا تغییر خواهد کرد ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
در یکصدو نودمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی رویکرد برنامه های فرهنگی را در راستای مقابله با کرونا عنوان کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۲:۴۲    
جمعی از شاعران و نویسندگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان در میزگردی به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان از دغدغه ها، بایدها و نبایدها و مشکلات این حوزه در ایران و همدان سخن گفتند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس، با برگزاری کارگاه های فرهنگی، هنری و ادبی آنلاین، تابستان شادی را برای کودکان و نوجوان رقم می زند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۲:۳۷   + ۱۹ سایت دیگر  
یدالله طارمی شاعر بومی سرای شیرازی به دلیل بیماری و کهولت سن در شیراز درگذشت.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۲:۳۷    
سمیه عالمی رمان شکار هیولا را علاوه بر فرم داستانی یک سند تاریخی دانست و حفظ هویّت ایرانی در آن به مثبت ارزیابی کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
جوادیان زاده در دیدار با اعضای انجمن صنفی خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان یزد گفت: مستند فعالیت های رسانه ای استان یزد در زمینه کرونا در قالب کتاب منتشر می شود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی طی پیامی درگذشت استاد رضا افضلی پیشکسوت شعر خراسان رضوی را تسلیت گفت.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
کتاب سکوت شکسته با حضور فرماندهان دوران دفاع مقدس در مرقد شهدای گمنام مرکز صدا و سیمای قم رونمایی شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ایوب دهقانکار مدیرعامل موسسه فراگیر معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارسال پیامی درگذشت رضا افضلی شاعر، پژوهشگر و استاد دانشگاه را به اهالی فرهنگ ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۴۱   + ۳۲ سایت دیگر  
رضا افضلی، شاعر و پژوهشگر در سن 72 سالگی بر اثر سکته مغزی در بیمارستان جوادالائمه مشهد درگذشت.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۲    
رئیس پژوهشکده قرآنی پژوهشگاه انسانی و مطالعات فرهنگی با معرفی سه جریان اسلام سنتی، اسلام رادیکال، اسلام میانه رو و تجددخواه، شخصیت مرحوم خسروشاهی را برآمده از اعتدال و میانه روی دانست.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۲    
حمیدی پارسا با بیان اینکه ما جایز نیستیم به نویسنده نسخه ارائه دهیم و نویسنده تصمیم می گیرد داستانش را چگونه روایت کند، گفت: ادبیات غنی به همه شیوه های روایت نیاز دارد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۲    
تسلا و ادیسون هیچگاه دشمن یکدیگر نبوده اند و ادیسون هم هیچگاه ایده تسلا را ندزدیده است. این ها تنها شایعاتی هستند که هیچگاه مستند نبوده اند ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشورگفت: بر اساس دستورالعمل مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان درصد تالیفات نسبت به ترجمه 80 درصد و ترجمه 20 درصد شده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت همسر احمد مهدوی دامغانی استاد ادبیات فارسی دانشگاه هاروارد آمریکا را تسلیت گفت.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۰۲    
وزیر ارشاد و مدیران و کارمندان معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت والده محسن جوادی، معاون امور فرهنگی را تسلیت گفتند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۵۷    
سیدمحمد مهاجرانی و مسلم ناصری دو نویسنده قُمی فعال در حوزه کودک و نوجوان، در میزگردی در ایبنا، به چالش ها و مشکلات تالیف و انتشار آثار این حوزه پرداختند و مسائل اقتصادی را در رکود کتاب های کودک و ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۵۲    
کتاب ملتمسات جدیدترین اثر سمانه سنگچولی است که به تازگی منتشر شده و در آن به توضیح شیوه ادبی فراموش شده ای می پردازد که شاعران در گذشته برای دستیابی به خواسته هایشان از آن استفاده می کردند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
وزیر ارشاد و مدیران و کارمندان معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت والده محسن جوادی، معاون امور فرهنگی را تسلیت گفتند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۴۲    
سلمان باهنر ، نویسنده و دبیر ادبی دومین جشنواره ملی داستان آب، هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد دغدغه در جامعه در زمینه مصرف آب برشمرد و احترام به آفرینش هنری آزاد و خلاق نویسندگان را درباره این ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۰۷    
کتاب روزنامه نگاری محیط زیست نوشته زینب شریفی و افسانه مظفری ازسوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها منتشر شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۵۷    
سجاد عمرانی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، با اشاره به فراهم شدن بستر فضای مجازی برای استفاده کابران ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۰۲    
فریده فرجام، نویسنده، شاعر و نمایشنامه نویس پیشکسوت، در دست نوشته ای خطاب به نویسندگان و ناشران به استفاده نادرست از اصطلاحات بازنویسی خلاق، بازآفرینی خلاق، بازآفرینی .. ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
فیروزآبادی، ایران شناس می گوید: مهمترین مشکل در زمینه ایران شناسی ایجاد ارتباط علمی با مراکز ایران شناسی جهان امروز است ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۸:۰۲    
صمد چینی فروشان می گوید: فهم غلط ما از مقوله پست مدرن به خاطر نخواندن ها و کنجکاو نبودن های ما است. پست مدرن را می نویسیم و فکر می کنیم با زرق و برق و رقص ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری کتاب ایران قصد دارد در راستای حمایت از صنف کتابفروشان، به معرفی و انتشار گزارش تصویری از آنان بپردازد. گزارش پیش رو، روایتی تصویری از کتابفروشی یساولی واقع در خیابان کریمخان است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۸:۰۲    
نویسندگان در کتاب مصالح ساختمانی نوین معتقدند، امروزه بشر در آستانه نسل بعدی ساختمان ها قرار دارد؛ ساختمان هایی که با تکنولوژی جدید ساخته شده اند و کاملا سازگار با طبیعت هستند و می توانند دربرابر ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
برگزیدگان جوایز شورای کتاب کودک در روز ملی ادبیات کودک و نوجوان معرفی شدند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا سحاب با اشاره به این که من و غلامرضا از بچگی و از 12 سالگی در موسسه سحاب و در زمینه نقشه های کارتوگرافی کار می کردیم، گفت: زنده یاد غلامرضا سحاب کتاب های ارزشمندی از ابوالقاسم سحاب چاپ کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
به همت بنیاد حکمت اسلامی صدرا، نود و نهمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی خردنامه صدرا منتشر شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مریم صفاهانی در نشست نقد و بررسی موضوعی آثار ادبیات کودک و نوجوان (آسیب ها و چالش ها) به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان گفت: توجه زیادی به آثار ترجمه شده و آثار تالیفی در حاشیه قرار گرفته است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
23 عنوان کتاب جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سوی انتشارات کانون آماده چاپ شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
جایزه کتاب اورنج فرانسه 2020 به گیوم سر، نویسنده رمان پیش از شعله های سرخ بلند تعلق گرفت.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۱۵    
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: گام برداشتن در راه رشد فرهنگی و تعالی کودکان یعنی داشتن جامعه ای آگاه، سالم، فرهنگی و به دور از آسیب های اجتماعی در آینده.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
شمارگان برخی از کتاب های اخیر ناشران زیرمجموعه دانشگاه ها و انتشارات سمت به 100 نسخه رسیده است و این عدد مقابل تعداد دانشجویان شوخی است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
نشست تبیین و بررسی دیدگاه علامه طباطبایی در باب اعتباریات عصر امروز در مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
بیوک ملکی، شاعر، نویسنده و تصویرگر کودک و نوجوان با اشاره به اهمیت کانون در پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان، گفت: در دهه 60 و 70 که تعداد کودک و نوجوان نصف جمعیت امروز بود ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: مجسمه سعدی اثر ملک دادیار گروسیان در خیابان سعدی جنوبی نصب شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حالی به استقبال روز ملی ادبیات کودک و نوجوان رفته است که همکاران این مجموعه فرهنگی در یک سال گذشته با خلق داستان، شعر، تصویر، قصه گویی، ترویج کتاب خوانی و پژوهش ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا آقائی، از افتتاح مجازی خانه موزه اخوان ثالث، مقارن با هفته ولایت خبر داد و از عموم مردم دعوت کرد با تولید ویدئو از شعر خوانی های خود در این آئین مشارکت کنند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۵۰    
حجت الاسلام مظفر سالاری ضمن گرامیداشت روز ادبیات کودک و نوجوان گفت: مرحوم آذریزدی با نگارش قصه های خوب برای بچه های خوب خودباوری و اعتماد به نفس را در کودکان و نوجوانان شکل داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
ایوب دهقانکار، مدیرعامل موسسه فراگیر معاونت امور فرهنگی در احکام جداگانه ای معاونان و مدیران بخش های مختلف موسسه جدید را منصوب کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۵۰    
عبدالصالح پاک نویسنده ترکمن و فعال حوزه کتاب کودک معتقد است: ادبیات کودکان و نوجوانان، ادبیاتی است که علاوه بر پُر کردن اوقات فراغت کودکان و سرگرم کردن، آموزش و دانش افزایی او را نیز فراهم کند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۲۴    
محسن غنودی ناشر گلستانی معتقد است اگر ناشران من جمله خودم اگر تخصصی تر کار بکنیم و محتوای کتاب را بهتر به خانواده ها توضیح بدهیم، کتاب مناسب تری برای فرزندشان انتخاب می کنند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۳۷   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در پیامی درگذشت غلامرضا سحاب محقق و پژوهشگر ارزنده کشور را تسلیت گفت.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
محمدرضا حافظ نیا گفت: میرحیدر بنیانگذار یک نظام علمی در کشور است، بنابراین درختی که ایشان کاشتند، بسیار تناور شده که در آینده علمی، معرفتی و کاربردی کشور تاثیرقابل توجهی خواهد داشت ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
همزمان با روز ادبیات کودک و نوجوان کتاب شعر رضوی این لحظه ها را دوست دارم ویژه کودکان در قالب کتاب های پروانه و مجموعه کتاب های امام رضا(ع) منتشر شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سمیه رسولی ، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر می گوید: روز ملی ادبیات کودک و نوجوان یک فرصت است ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
عشق به پدر و زادگاه پدری، یعنی شهر تفرش و همچنین حفظ میراث علمی پدر و ارائه خدمات اجتماعی و عام المنفعه از اولویت هایی بود که میشد عطر عشق را در سراسر گفت وگوهای زنده یاد غلامرضا سحاب حس کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شورای کتاب کودک، شش عنوان از کتاب های پرنده آبی ، واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی را شایسته تقدیر و برگزیده دانست.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از راه اندازی سایت دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۱۷    
نماینده مردم اردبیل، نیّر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به چهار شاخصه ی تحصیلات، سابقه اجرایی مرتبط، سابقه نمایندگی و سابقه عضویت در یک کمیسیون، به کمیسیون های مجلس می پیوندند ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
ایران صدا به مناسبت روز ادبیات کودکان و نوجوانان زندگینامه بابای قصه های خوب را منتشر کرد
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
نمایشگاه کتاب فرانکفورت براساس اطلاعیه ای از تعویق حضور فیزیکی کانادا به عنوان کشور مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2020 به سال 2021 به همراه تقویت حضور مجازی و تعویق یک ساله حضور سایر کشورهای ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
امکان دسترسی رایگان به برخی آثار مرجع و تخصصی انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای عموم علاقمندان (بدون شرط عضویت) فراهم شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
کتاب درس های گزارش نویسی مجموعه ای از مقالات آموزشی درباره گزارش نویسی مطبوعاتی و رسانه ای به قلم تونی راجرز، استاد روزنامه نگاری و گزارش نویسی است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
سیدحسین طباطبائی در یادداشتی از تأثیر کرونا بر ذائقه کتابخوانی روس ها نوشته است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۲۲    
ادبیات داستانی تاثیر بسزایی در رشد و پرورش کودکان و نوجوانان دارد و مربیان کانون پرورش فکری با توجه به ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی که با کودکان و نوجوانان دارند ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نمایشنامه خروج ممنوع ، نوشته ژان پل سارتر است و داستان آن در جهنم می گذرد، جهنمی که سه گناهکار در آن مجبورند یکدیگر را تحمل کنند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
احمد حسن زاده داستان نویس جوان کشور با اشاره به انبوه آثار ترجمه موجود در بازار کتاب ایران، گفت: مخاطبان کتاب محدودند و نویسنده ایرانی نیز تریبونی برای جذب مخاطب ندارد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
انتشار نامه های عباس کیارستمی و همسرش، حاشیه هایی را با خود به همراه داشت که موجب شد، دادگاه فرهنگ، مساله را حل کند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید دارد، اجرای برنامه های پایتخت کتاب موجب بالا رفتن مطالبه عمومی مردم از بدنه حاکمیت شده است ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
خرید کفش زنانه فاکتورهای بسیاری را در برمی گیرد که می تواند هر خانمی را در انتخاب کفش مورد نظر سردرگم سازد. یکی از دو ویژگی مهم کفش زنانه، راحتی و سلامت پا است، که باید به آن بسیار اهمیت داده شود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۴۷    
فرح مردانی نویسنده شیرازی رمان سیلیوری را به بازار نشر عرضه کرد. سیلیوری نام یکی از معروفترین و امنیتی ترین زندان های ترکیه در ناحیه اروپایی استانبول است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان و بزرگداشت مهدی آذریزدی نویسنده شهیر و نام آشنا، نشست تخصصی بررسی ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۴۲    
معصومه (راحمه) شهریاری نویسنده جوان گرگانی بر این باور است که محدودیت های ناشی از مخاطب (کودک و نوجوان) که با ساده نویسی توأم است، نباید مانع حذف یا تعدیل عناصر زیباشناسانه ی کلام شود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
کنفرانس بین المللی فلسفه قاره، ساختارگرایی و پساساختارگرایی آگوست ، 2020 در سیدنی، استرالیا برگزار می شود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۷    
مرتضی حاتمی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان، در یادداشتی به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان پرسش هایی در این باره مطرح کرده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
حسین قربانزاده خیاوی ، نویسنده مشگین شهری حوزه کودک و نوجوان، در یادداشتی برای خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، وضعیت ادبیات داستانی و به ویژه ادبیات کودک و نوجوان را اسف بار و شایسته توجه دانست.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کتاب اهمیت مانیفست کمونیست نوشته اسلاوی ژیژک به فارسی ترجمه و منتشر شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان از چاپ و انتشار بیش از 10 عنوان کتاب در حوزه ادبیات کودک و نوجوان توسط این نهاد خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۲۲    
مجموعه داستان نویسنده من از گاوی که لگد می زند می ترسم آخرین اثر حامد اشتری از سوی انتشارات شهید کاظمی به چاپ رسید.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۱۷    
معصومه میرابوطالبی داستان نویس و نویسنده رمان اژدهای دماوند برای مخاطب نوجوان، گفت: نوشتن برای کودک به مراتب سخت تر از نوشتن برای نوجوان و بزرگسال است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ایبنا در این گزارش به بهانه روز ملی ادبیات کودک و نوجوان به دغدغه های برخی نویسندگان و پدیدآورندگان این حوزه پرداخته است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۴۲    
کانادا به عنوان مهمان امسال نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام کرده یکسال با تاخیر به این نمایشگاه می آید ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
کتاب بیهوده نمیر! نوشته تاد هنری با ترجمه علی هرایینی از سوی نشر ترنگ منتشر شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۴۲    
معماری و بازیابی اطلاعات و کتابخانه های دیجیتال به عنوان ابزارهای مدیریت اطلاعات علمی؛ همچنین روش های دریافت داده در بستر وب موضوعاتی است که سعید اسدی در کتاب فناوری های وب به صورت گسترده پرداخته است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
کتاب هرم هستی نوشته مجتبی اعتمادی نیا به تازگی به همت نشر آن سو منتشرشده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
کتاب کورونا، ویروس جهش یافته که با هدف آگاهی از تمامی جنبه های این پاندمی تالیف شده است، تا پایان تیرماه راهی بازار کتاب خواهد شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
18 تیرماه را به عنوان روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام گذاری کرده اند؛ هرچند هنوز خانواده ها و نهاد آموزش وپرورش اهمیتی کم برای ادبیات کودک و نوجوان تخیل ورز قائل هستند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
درسگفتار مجازی متن خوانی و شرح رساله پرتونامه شهاب الدین سهروردی؛ بازخوانی حکمت مشایی در اندیشه اشراقی با تدریس منوچهر صدوقی سها به همت مدرسه عالی علوم انسانی روزگار نو برگزار می شود.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۲۷    
محمدصالح جوکار ، نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور باید ردیف بودجه مستقلی برای خود، در قانون بودجه داشته باشد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۲۲    
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در یادداشتی برای خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به مناسبت 18 تیرماه روز ادبیات کودکان و نوجوانان، از دلتنگی ها برای دوران کودکی گفت.
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان گفت: 11 کتاب موضوعی دفاع مقدس شامل داستان ها و روایات جنگ تحمیلی در زنجان رونمایی شد.
مشاهده نتایج بیشتر...