شنبه ۰۳ اسفندساعت ۰۰:۳۲Feb 2020 22

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1393 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1394 خبرگزاری کتاب ایران 30 اسفند 1395 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1396 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1397 خبرگزاری کتاب ایران 31 فروردین 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 خرداد 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 تیر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 1 مرداد 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 شهریور 1398 خبرگزاری کتاب ایران 30 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 30 آبان 1398 خبرگزاری کتاب ایران 30 آذر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 1 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 30 بهمن 1398 خبرگزاری کتاب ایران 1 اسفند 1398 خبرگزاری کتاب ایران 2 اسفند 1398 
  ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
خلیل مستوفی از نسخه شناسان و کتابفروشان قدیمی تهران، شامگاه یکم اسفندماه دار فانی را وداع گفت و پیکرش امروز در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
  ۸ ساعت پیش    
کتاب سنتز گفتار ، با معرفی اپلیکیشن های کاربردی تولید مصنوعی گفتار انسان، کاربردها و مکانیسم کارکرد آن ها را برای پژوهشگران و علاقه مندان این فناوری ها توضیح می دهد.
  ۸ ساعت پیش    
ابراهیم اکبری دیزگاه ، داستان نویس و منتقد ادبی در پاسخ به این سوال که عالم داستان کجا واقع می شود، گفت: داستان در عالم مثال یا خیال واقع می شود.
  ۸ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
جلسه ستاد اجرایی سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور مهدی اسماعیلی راد؛ معاون اجرایی و اعضای ستاد اجرایی در موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران برگزار شد.
  ۸ ساعت پیش    
مصطفی مستور با اشاره به اینکه گاهی برای مفاهیم کلمه ای نداریم و نمی توانیم با یک کلمه آن مفهوم را بیان کنیم، گفت: یک وقت هایی کلمات مزاحم نوشتن هستند.
  ۸ ساعت پیش    
کتاب مروری بر جنین شناسی پزشکی ، شما را با تاریخچه کهن این علم از یونان باستان تا روزگار کنونی آشنا می کند و نشان می دهد که در دوره های مختلف جنینی چه اتفاقاتی رخ می دهد تا نوزادی کامل پای به دنیای ...
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۲:۵۳    
نامه هایی از پاریس؛ پاریس در نامه های روشنفکران ایرانی نوشته امیر سعیداللهی از سوی بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۰۸:۳۴    
تینا چهارسوقی امین می گوید: ما در بستر جامعه مان برای شاخص های رتوریک تعاریف جدیدی ارائه دادیم. اکثر نمایندگان در همه ادوار در تخصیص زمان به مباحث خود ناتوان هستند ...
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۰۸:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
علاقه ام به خیام و آوازه آن در شعر باعث شد به آثار دیگر ریاضیدانان هم توجه کنم و کتاب شرح حال ریاضی دانان بزرگ ایران و جهان را تالیف کنم. به اعتقاد من در برهه ای از تاریخ ریاضیدانان پرچمدار شعر بودند.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گزارش تازه منتشر شده از بازار کتاب کانادا در سال گذشته از افزایش فروش کتاب های صوتی و داستانی در این کشور خبر می دهد.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۲۰:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
برگزیدگان هجدهمین دوره مسابقه داستان نویسی صادق هدایت معرفی شدند.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
کتاب ملت دولت و حکومت قانون (جستار در بیان نص و سنت) تألیف سیدجواد طباطبایی به همت انتشارات مینوی خرد منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۹:۴۰    
نشست نقدو بررسی کتاب کپسول اعتماد به نفس روزی یک عدد درقالب چهل ونهمین جلسه کتابخوانی بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی کاشان روز 30 بهمن ماه با نقد فرشته فیاض،برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
کردفیروزجایی با بیان اینکه تنها شأنی که برای خودم و تمام طلبه ها قائل هستم تبلیغ است، گفت: من نمی نویسم که نویسنده باشم من می نویسم که مبلغ باشم.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
نشست تخصصی نقد مبانی روش شناختی فلسفه اسلامی عصر امروز در مشهد برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
نشست نقش علوم عقلی در تمدن نوین اسلامی در مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
کنفرانس بین المللی هستی شناسی و ایدئولوژی ماه مه 2022 در ترکیه- استانبول برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
تلی گن صادق اولی در دیدار رایزن فرهنگی ایران در قزاقستان گفت که ایران و قزاقستان اشتراکات تمدنی بسیاری دارند. به همین دلیل ضرورت دارد که در زمینه های آکادمیک همکاری کنند.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
بنیاد فرهنگ سالمندی با همکاری موسسه خانه کتاب اولین جشنواره ادبی آفتابگردان را برگزار می کند.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۴۰    
نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه خانه کتاب به مناسبت شصتمین سال تولد فریدون عموزاده خلیلی، موسس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان ...
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر نوزدهمین جشنواره ادبی شهید حبیب غنی پور نامزدهای بخش رمان بزرگسال این جشنواره را معرفی کرد.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۰    
به اعتقاد هومان نارنجی ها درباره موضوعات خاص مانند مهارت های زندگی کتاب داستانی نوشته نشده تا نوجوانان ما بخوانند و هر آنچه منتشر شده تنها کتاب های درسی و کنکور است.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اندیشنامه انتخابات، تجلی مردم سالاری با بررسی مؤلفه های انتخابات مطلوب شاخصه های حضور آگاهانه در عرصه سیاسی و اجتماعی را معرفی و مورد تأکید قرار می دهد.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۰    
کتاب سرمایه عاطفی اثر محمت سمیح سویلمز با ترجمه شادی تیموری، شامل پنج بخش اصلی است که به بررسی ساختار پیچیده عرصه های تولید و ارتباط آنها با سرمایه عاطفی پرداخته است.
  ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۸:۵۵    
به اعتقاد کاموس آنچه تاکنون با عنوان تاریخ شفاهی تولید شده است بیشتر منابع شفاهی اند تا تاریخ شفاهی؛ که در صورت استمرار به شرط نقد درونی و بیرونی محتوا و صحت و اعتبار می تواند در دراز مدت به تولید ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۶:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
مسابقه کتابخوانی از علی (ع) به مالک به مناسبت عید ولادت مولی الموحدین حضرت علی(ع) یکم تا نوزدهم اسفندماه در فرهنگ سرای گلستان برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۶:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی مجازی مرا بخوان در استان فارس تا روز شنبه 10 اسفندماه تمدید شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در این مکان خدمات مختلفی در زمینه های مرجع، تحویل مدرک، و فهرست نویسی به شبکه کتابخانه های استرالیا و همچنین به کتابخانه های خارج از کشور ارائه می شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۶:۰۰    
رییس حوزه هنری استان کردستان از برگزاری یازدهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان سوره در فروردین ماه سال آینده به میزبانی سنندج خبر داد و گفت ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۵:۵۰    
تازه ترین شماره نشریه سه نقطه با پرونده ای درباره زنده یاد ابوالفضل زرویی نصر آباد منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۵:۴۵    
یادداشت مارکز که در سال 1966 میلادی نوشته شده، روایت گر همان معضلات و دغدغه هایی است که بعد از گذشت 54سال کم وبیش همچنان در نشر کشورمان وجود دارد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۵:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
کتاب نیمه تاریک نابغه ، زندگی نامه آلفرد هیچکاک کارگردان شهیر تاریخ سینمای جهان از سوی انتشارات بنیاد سینمایی فارابی منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۵:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
درآمدی تازه بر فلسفه زبان اثر ویلیام ج.لایکان و با ترجمه کورش صفوی به تازگی از سوی انتشارات علمی تجدید چاپ شده و به چاپ سوم رسیده است.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
چهارصد و دهمین نمایشگاه کتاب استانی درحالی شنبه 3 اسفند در زاهدان افتتاح می شود که برای این رویداد یک میلیارد تومان یارانه خرید کتاب اختصاص یافته است.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در راستای طرح زندگی پایدار دفتر امور اجتماعی استانداری و مرکز بهداشت استان کرمانشاه از تاکسی های فرهنگی سطح شهر کرمانشاه تجلیل به عمل آورد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
آئین افتتاح چهاردهمین نمایشگاه سراسری کتاب قزوین دوشنبه 5 اسفندماه برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۴۰    
بر اساس گزارش این سایت مردم این کشور هر کدام به طور متوسط 13 کتاب در سال از کتابخانه های عمومی کتاب امانت می گیرند که با این کتابها می توان خطی به دور کره زمین کشید.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
نشست صمیمانه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با اهالی شعر و ادب این استان برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
محمد قاسم زاده در نشست نقد و بررسی رمان دریاس و جسدها گفت: این کتاب به موضوع انقلاب می پردازد. انقلاب ها تاثیر عمیقی بر جهان پیرامون شان و نیز بر سرنوشت آدم ها دارند ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
نشان های طلایی، نقره ای و ویژه هشتمین دوره لاک پشت پرنده 12 اسفند 1398 به کتاب های برگزیده اهدا می شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری آیین اختتامیه چهارمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان این استان در روز یک اسفندماه خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۵۰    
نیکنام حسینی پور، مدیرعامل خانه کتاب به مناسبت هشتادوسومین سالروز تولد آذرتاش آذرنوش، مترجم، استاد دانشگاه تهران و برگزیده چند دوره کتاب سال به دیدارش رفت و از نزدیک نظرات او را درباره وضعیت فرهنگ ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از اتمام فرآیند دیجیتال سازی کتاب های حوزه کودک در این سازمان خبر داد و گفت: تاکنون 11 درصد منابع این سازمان دیجیتال سازی شده است.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
نامزدهای بخش ویژه چهاردهمین جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران معرفی شدند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیرخانه همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران، نتایج بررسی مقالات ارسالی به دومین همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران را اعلام کرد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
کتاب های صوتی تام سایر و دیوید کاپرفیلد از سوی گروه جوایز نشر الکترونیکی شورای کتاب کودک برگزیده شدند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۵    
این موزه که در ایندیاناپلیس، زادگاه ونه گات واقع شده گنجینه ای از بقایای زندگی و حرفه این نویسنده شامل عینک های مطالعه، ماشین تحریر و نامه های اوست.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۰    
شهره احدیت، نویسنده و داور جایزه ادبی لیلی گفت: یکی از آرزوهای من این است که یک داستان عاشقانه بنویسم؛ اما دیگر آن حس را ندارم ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۰۵    
رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با ارائه توضیحاتی درباره سامانه جامع صدور مجوز چاپ و نشر کتاب در استان قم ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: هفدهمین نمایشگاه کتاب ارومیه در بازه زمانی 11 تا 15 اسفندماه با حضور بیش از 400 ناشر کشوری برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
دبیر نوزدهمین جشنواره ادبی شهید حبیب غنی پور نامزدهای بخش نوجوان این جایزه را معرفی کرد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
یکی از مشکلاتی که در جامعه ایران وجود دارد، آن است که هر ایرانی به صورت فردی ذهن خلاقی دارد و دارای نبوغ، خلاقیت، هنرمندی و... است؛ ولی زمانی که در نسبت با دیگری قرار می گیرد، تخریبی عمل می کند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
داوری نخستین دوره برنامه شهر های خلاق فرهنگ و هنر با بررسی طرح های 270 شهر، آغاز شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۲۰    
تاثیر جایزه کتاب سال در میزان توجه و فروش آثار منتخب موضوع گزارشی است که در گفت وگو با ناشران و مولفان به آن پرداخته شده است.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
حسین سناپور، داستان نویس، با بیان اینکه بجز جوایز ادبی فرصتی برای بروز و ظهور نویسندگان داستان کوتاه وجود ندارد، جایزه ادبی جمالزاده را فرصتی دانست که نویسندگان جوان بتوانند دیده و تشویق شوند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه جوایز خردسال شورای کتاب کودک به کار داوری آثار خردسال پیشنهادی گروه مربوطه پایان داد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۰۵    
کتاب گفتگوی میان فمینیسم و اسلام با عنوان فرعی تحلیل و نقد مبانی معرفتی فمینیسم اسلامی نوشته محسن بدره ازسوی نشر آرما در اصفهان منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۵    
وحید نیکنام، رئیس پردیس علوم دانشگاه تهران، گفت: ویژگی مروجان علم ازخودگذشتگی و ایثار است و بدون چشم داشت در راه ترویج دانش فعالیت می کنند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
فریدون عموزاده خلیلی در آیین بزرگداشت فرهاد حسن زاده گفت: خیلی از نویسندگان و شاعران کودک و نوجوان خوب هستند ولی کسی که جهان تازه ای به این ادبیات پیوند زده و خلق در ادبیات اصیل را انجام داده ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
چارخونه بازار سرگرمی و محتوای دیجیتال است که دسترسی سریع، آسان و امن به بیش از 185 هزار برنامه، بازی، موسیقی، فیلم و سریال و انیمیشن، کتاب ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۰    
اسدی موحد، توسعه پیدا نکردن نمایندگی های الهدی در 35 سال گذشته و کاهش آن ها از 9 به دو نمایندگی را نیازمند بررسی دانست و تعامل با ناشران بزرگ بین المللی و آژانس های ادبی داخلی را از برنامه های این ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۰:۲۰    
آیدا بصیری اظهار کرد: ترجمه درست همان گفت وگوی بینافرهنگی با یک فرهنگ دیگر است که نقشی بسیار اساسی و پررنگ در رو به جلو رفتن و بالندگی فرهنگ دارد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۰:۱۵    
کتاب پرورش زالو ، ضمن اشاره به تاریخچه و فواید این روش درمانی سنتی، فرصت هایی که این تجارت پرسود و کم وبیش ناشناخته برای راه اندازی کسب وکارهای نو در اختیار علاقه مندان قرار می دهد را معرفی می کند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
دومین جشنواره تجلیل از مروجان کتابخوانی یزد یادمان مرحومه ملیحه اقبالی در نمایشگاه کتاب یزد برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مژگان خالقی بیان کرد: رادی نامه مونولوگ هایی بر اساس نمایشنامه های رادی است که با هر برداشتی که از نمایشنامه داشتیم آن ها را نوشتیم؛ همین اقتباس ها سبب می شود اثر دوباره زنده و خوانده شود و به جامعه ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۹:۳۵    
شحنه تبار با اشاره به حضور ترکیه به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب تهران بر اهمیت تعامل میان ناشران ایران و ترکیه برای تبادلات فرهنگی حوزه نشر تاکید کرد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۹:۲۰    
مطالعه زبان به عنوان یک کنش اجتماعی، قادر به نمایان کردن ساختار روابط اجتماعی سخنوران در جامعه خاص است.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری مراسم تقدیر از برگزیدگان مشهدی جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در اواخر اسفندماه، خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۸:۵۰    
علی اعطا از تلاش برای نصب تابلوهای معرفی کاربری کتاب فروشی ها تا پایان فروردین و بارگذاری لایه ویژه ناشران و کتاب فروشی ها در نرم افزار نقشه تهران و نرم افزار کاربردی رایا خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۸:۳۰    
کتاب شهرام پرستش جزو کتاب های تحلیلی انتخاباتی قرار می گیرد. کتاب هایی که تلاش می کند با استفاده از ظرفیت علم به انتخابات نگاه کنند و آن را بررسی نمایند ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۸:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب های شهید تقوی، شناسایی و معرفی الگوهایی مانند این شهید را یک نیاز و ضرورت عنوان کرد و گفت: اگر این الگوها معرفی شوند ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۳:۲۵    
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۲۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
برگزیدگان چهارمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودکان و نوجوانان شهرستان دشتی معرفی شدند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۹:۴۶    
مجله نیویورک تایمز به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. این هفته سه کتاب جدید در هفته اول انتشارشان به فهرست پرفروش های نیویورک تایمز راه یافتند ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۳۱    
محمدتقی عرفان پور از درگذشت ناصر غلامی، مدیر انتشارات و کتابفروشی سحر براثر بیماری خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نشست جایگاه زبان فارسی در حوزه چاپ و تبلیغات در اسفندماه خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۶:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
نشست صدسال آموزش عالی فلسفه در ایران و مراسم نکوداشت یحیی مهدوی در خانه اندیشمندان علوم انسانی در ایران برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۶:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
بچه فیلی که گم شده بود نوشته مجید راستی و دریای من کو نوشته سوسن طاقدیس نامزد دریافت جایزه کتاب سال شهید حبیب غنی پور شدند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۶:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
بیست و یکمین نمایشگاه کتاب استان با حضور ناشران برتر کشوری از 3 تا 9 اسفندماه سال جاری در محل سایت جدید نمایشگاه های زاهدان واقع در جاده چشمه زیارت برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
نشست اخلاق در خانواده یونانی: جنسیت و اخلاق در اویکوس و پولیس یونان باستان برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
کتاب در پیاله خورشید یادنامه استاد محمود شاهرخی، شاعر معاصر منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
نشست علامه طباطبایی و علوم انسانی در ایران: گذشته، حال و آینده در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۶:۰۱    
کنفرانس سالانه انجمن مطالعات کتاب مقدس اتحادیه اروپا ماه اوت 2020 در دانشگاه ووپرتال آلمان برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۱    
انجمن نویسندگان در بیانیه ای عدم اجرای این قانون در انگلیس را موجب آینده ای مبهم در بازار کتاب عنوان کرد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۴:۵۶    
حامد میرزاخلیل معتقد است؛ کتاب جهان در شب داستان روح جریان یافته تصاویر آسمان شب است؛ تصاویر این اثر زمانی گرفته شده است که اغلب مردم مشغول استراحت بوده اند و به طور معمول نام این بخش از جهان ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۴:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
با وجود گذشت تنها 3 روز از انتشار کتاب هیچ دوستی به جز کوهستان ، این کتاب با استقبال خوب مخاطبان مواجه و در نسخه های دو هزارتایی به چاپ پنجم رسیده است.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
نخستین بخش نگهداری اسناد، نسخ خطی و نفیس چاپی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان با نام برهان الدین حمدی در کتابخانه عمومی شهید برهان عالی در شهرک بهاران سنندج افتتاح شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۵۶    
کیوان زارعی ، روزنامه نگار، شاعر و منتقد ادبی ساکن شیراز در یاداشتی برای خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از کتاب سنت و نوآوری در غزل دهه شصت نوشته حسین خلفی ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
همایش بین المللی بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری شاعر، ریاضیدان و منجم بزرگ ایرانی در دانشگاه های نبریخا و کمپلوتنسه مادرید برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۱    
کشاورز گفت: عادت نداریم اقدامات مان را مستند کنیم و این فرق ما با کشورهای پیشرفته است. مستندسازی از دستاوردهای پر ارزش کم هزینه برای دیگران است که خطای کارها را کمتر می کند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۱    
کتاب چاپ زیستی در پزشکی بازساختی ، به معرفی و کاربردهای مختلف چاپ زیستی در پزشکی ازجمله چاپ زیستی اندام های پویای انسان بر روی تراشه می پردازد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
بنیاد سعدی دومین آزمون مهارت زبان فارسی آمفا _ عمومی را 15 اسفندماه برای علاقه مندان به کسب مدرک بین المللی مهارت زبان فارسی، در تهران برگزار می کند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
کتاب یک روایت معتبر درباره قیام 29 بهمن تبریز نوشته علی موسوی همزمان با سالگرد قیام 29 بهمن، توسط انتشارات به نشر منتشر و راهی بازار نشر شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۲:۵۶   + ۲۳ سایت دیگر  
جلسه هیات امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و بر صیانت از اسناد کشور تاکید شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
نخستین شب طنز سه نقطه با حضور جمعی از طنز پردازان، نویسندگان و چهره های فرهنگی شناخته شده کشور در باغ کتاب تهران برگزار می شود.
مشاهده نتایج بیشتر...