دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۰:۳۴Apr 2018 23

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

  ۵ دقیقه پیش    
به گفته فاطمه محمدی انتشارات نوین کتاب گویا با 150 کتاب گویا در نمایشگاه کتاب تهران شرکت می کند که از این میان، 30 کتاب گویا تازه های این نشر را تشکیل می دهند.
  ۱۵ دقیقه پیش    
جهانگیری گفت: با توجه به چیدمان غرفه ها براساس حروف الفبا به نظر می رسد که برخی از ناشران مهجور واقع می شوند در حالی که برخی دیگر به اصطلاح سر نبش قرار می گیرند و موقعیت بهتری دارند.
  ۲۵ دقیقه پیش    
سی و هشتمین دوره جایزه کتاب لس آنجلس تایمز برگزار و برگزیدگان در یازده بخش اعلام شد. جایزه بهترین رمان امسال به رمان خروجی غربی از محسن حمید تعلق گرفت.
  ۲۵ دقیقه پیش    
استیون هاوکینگ، خداوند و بهشت نوشته عیسی کشوری نام عنوان کتابی در تشریح اعتقاد استیفن هاوکینگ نسبت به خدا است. گفتنی است این فیزیک دان پس از انکه نسخه انگلیسی کتاب را خواند از نویسنده اش تشکر کرد.
  ۳۵ دقیقه پیش    
کارشناسان معتقدند در حوزه کتابداری نیز آموزش های دانشگاهی با مطالبات جامعه و ملزومات حرفه ای این شغل، هم خوانی ندارد و این وضعیت، باعث ایجاد شکاف بین دانشگاهیان و کارشناسان حرفه ای شده است.
  ۳۵ دقیقه پیش    
کتاب آینده آموزش عالی تصویری نظری و تجربی از آموزش عالی در جوامع دیگر دراختیار ما قرار می دهد. این تصویر، اگرچه ممکن است در برخی جزئیات یا در عرصه اجرا، اندکی با شرایط جامعه ما متفاوت باشد ...
  ۱ ساعت پیش    
تجلیل از 9 کتاب فروشی یکی از برنامه های آئین اختتامیه طرح عیدانه کتاب که در پایتخت کتاب ایران کاشان برگزار شد بود.
  ۱ ساعت پیش    
آدم ربایی در لیبی نوشته مهدیه پالیزبان منتشر شد. در این کتاب تمام جزئیات پرونده ربودن امام موسی صدر از سوی دولت قذافی و همچنین تمام کارهایی که از سوی دولت لبنان و خانواده امام موسی صدر برای پیگیری ...
  ۱ ساعت پیش    
آئین تبیین تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب سرباز کوچک امام خاطرات آزاده 13 ساله مهدی طحانیان که به قلم فاطمه دوست کامی به نگارش درآمده، یکشنبه 16 اردیبهشت ماه در حوزه هنری برگزار می شود.
  ۱ ساعت پیش    
مهشید میرمعزی مطالعه و خرید آثار داریوش شایگان را توصیه کرد به آنها که در نمایشگاه کتاب قصد خرید دارند.
  ۱ ساعت پیش    
مصطفی خرامان، نویسنده کودک و نوجوان امسال با کتاب چرخ های پنچر به سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می رود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۲:۱۱    
نیکنام حسینی پور در نشست هم اندیشی طرح عیدانه کتاب گفت: میزان سهم هر کتابفروشی از یارانه حمایتی اعلام می شود و کتابفروشی ها هم باید در قبال آن احساس مسئولیت کنند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۰:۰۷    
فراخوان نخستین جشنواره ملی فیلم شاهنامه با آرمان بازتاب نمود شاهنامه در زندگی ایرانیان منتشر شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۶:۵۶    
این هفته قرار است چهار نمایشگاه کتاب در شهرهای ژنو، ابوظبی، بوئنوس آیرس و کوالالامپور برگزار شود که در این گزارش به طور مختصر به معرفی آن ها پرداخته ایم.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۶:۴۷    
فرهنگ اجمالی مصور معماری اسلامی ایران نوشته مریم کامیار با ویراستاری مسعود امیرخانی منتشر شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۶:۴۲    
معرفت اجتماعی در جهت جهان پایدار نوشته آرین والس با ترجمه حسین یحیی زاده پیرسرایی از سوی شرکت انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۶:۳۶    
مراسم رونمایی از کتاب در جستجوی طبیعت نوشته ادوارد ویلسون با ترجمه کاوه فیض الهی در خانه وارطان برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۶:۳۱    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست مدیران کل کتابخانه های عمومی کشور، کتابخانه ها را مبدا و پیشران تمدن سازی اسلامی دانست و تاکید کرد: کتابخوانی در فرهنگ دینی و ملی ما امری ارزشمند و با قداست است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۶:۲۱    
نشست بررسی زندگی و آثار هانری کربن شنبه 8 اردیبهشت در سرای کتاب برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۶:۰۱    
کتاب بیوگرافی جدید مارک ایزنر، نرودا: رسالت شاعر درباره پابلو نرودا، شاعر بلندآوازه اهل شیلی ماه گذشته توسط انتشارات هارپرکالینز منتشر شد. در ادامه نگاهی به این کتاب خواهیم داشت.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۵:۵۱    
مصطفی ملکیان، مترجم کتاب پرسش های کشنده گفت: نیگل بر این باور است که عدم عقلانیت در زندگی این است که از سویی باید زندگی را جدی گرفت و از سوی دیگر اگر از بالا به زندگی نگاه کنیم می بینیم کل زندگی ما ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۴:۵۶    
عضو هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی که در بیست و هشتمین نشست سالانه کمیته دائمی یونی مارک (پی.یو.سی) شرکت کرده بود از تدوین پروتکل بین "کمیته دائمی یونی مارک ( پی.یو.سی ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۴:۵۱    
استفاده از خط نستعلیق در پوستر سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۴:۴۶    
موسسه یونس امره نشستی را با عنوان ترجمه از ترکی عثمانی به فارسی در دوره ناصری با سخنرانی نصرالله صالحی برگزار می کند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۴:۲۶    
معاون کتابخانه ملی ایران در دیدار با رییس کتابخانه الکساندر پوشکین در سمرقند نسبت به مشارکت در زمینه نسخ خطی تاکید کرد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۴:۰۶    
ناشران کتاب های صوتی که در سال های گذشته از جانمایی غرفه هایشان در قسمت رسانه های دیجیتال نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رضایت چندانی نداشتند ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۴:۰۱    
روز جهانی کتاب و عیدانه کتاب امشب در کاشان امشب با حضور مدیران و اهالی رسانه برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۳:۱۷    
مراسم رونمایی کتاب آنچه شما می گویید، آنچه پزشک می شنود نوشته دنیل اُفری با ترجمه افروز معتمد در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۲:۳۷    
سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران از تمدید زمان ثبت نام دانشجویان و طلاب برای دریافت بن خرید کتاب خبر داد و گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۲:۳۲    
مجموعه شعر الثیا و داستان بلند درخت آبی به قلم احسان علیرضایی، کارشناس ارشد هنرهای نمایشی و فیلمساز منتشر شده است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۲:۲۷    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محمد الهیاری فومنی را به عنوان مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری منصوب کرد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۲:۲۷    
حمیدرضا شاه آبادی گفت: امسال شاهد رشد 40 درصدی در تولید و عرضه کتاب از سوی انتشارات مدرسه بودیم و توانستیم در سال 1396 حدود 2 میلیون نسخه کتاب تولید کنیم.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۲:۲۷    
مجموعه قصه های تصویری از مرزبان نامه به روایت فریبا کلهر با تصویرگری فرهاد جمشیدی روانه بازار کتاب شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۲:۲۷    
مجموعه سبزاندیشی به بیان شیوه های برخورد و تعامل با مسایل محیط زیستی در عصر حاضر برای مخاطبان نوجوان می پردازد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۲:۱۲    
شمس لنگرودی در نشست علمی روزی سعدی گفت که سعدی، نه تنها بر ادبیات و فرهنگ ایران، که بر جنبش های انقلابی جهان و شعر مدرن فرانسه و اروپا هم اثر گذاشته است ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۱:۳۸    
فصلنامه ادبی شوکران وارد سال شانزدهم فعالیت خود شد و شماره جدید خود را راهی دکه های روزنامه فروشی کرد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۱:۲۸    
دبیرخانه دومین جشنواره انجمن های ادبی برای دریافت گزارش بهترین برنامه های انجام شده سال 96 و طرح های قابل اجرا در سال 97 فراخوان داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۱:۲۳    
محمدرضا شرفی خبوشان گفت: من این زبان را انتخاب کردم یعنی نثری که ما را به آن دوره تاریخی ببرد و درست در همان فضا بنشاند ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۱:۱۸    
دوسالانه جایزه مهرگان ادب و علم به ایستگاه پایانی رسید.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۱:۱۳    
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت 3 میلیارد تومانی این معاونت از فعالیت های آموزشی موسسات قرآنی کشور خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۰:۵۸    
کتاب معلم درس محبت؛ تفسیر داستان کربلا اثر محمدعلی جاودان، به بررسی فضای حاکم بر دوران حکومت سومین و چهارمین امام شیعیان و اقدامات امام سجاد (ع) برای احیای اسلام می پردازد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۰:۵۸    
ابراهیم حسن بیگی، نویسنده کودک و نوجوان معتقد است برای جذب بچه ها به کتاب های تالیفی، نویسندگان باید از حالت سنتی و قدیمی داستان پردازی خارج شده و به سوی راه حل هایی بروند که کارشان با دنیای مجازی ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۰:۴۸    
مدیرعامل باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن تشریح رویکرد های این نهاد، تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و پاسخ به شبهات درباره دو واقعه تاریخی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را از اهداف باغ موزه برشمرد و بر ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۰:۴۳    
پروفسور جوانا اولسون، استاد دانشگاه تگزاس معتقد است ریچارد مک کوئن به عنوان یک فیلسوف در آثارش مخاطب را به شناخت کل حوزه علوم اجتماعی با ارایه دلایل فلسفی در مورد چگونگی تحلیل فلسفی ترغیب می کند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۰:۴۳    
جلسه رونمایی و نقدوبررسی کتاب بی حضور غبار دست اثر لیلا محبوبی برگزار شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۰:۲۳    
شهرام نیا با اشاره به مراحل جانمایی ناشران و برق رسانی بخش های مختلف نمایشگاه کتاب تهران در مصلا، از جانمایی غرفه صربستان، تونس و سن پترزبورگ خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۰:۲۳    
قائم مقام سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ثبت نام نزدیک به 61 هزار دانشجو و طلبه برای دریافت بن خرید کتاب خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۰:۱۹    
نوید فرخی کتاب شیگنهاوس را با کتاب سیلماریون تالکین قیاس کرد و پیچیدگی طرح، استفاده از عناصر متعدد فانتزی ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۰:۱۹    
ابراهیم حیدری به برگزاری کارگاه های دو روزه در کاشان با حضور معاونان فرهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها اشاره و چگونگی جلب مشارکت استان ها در برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را یکی ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۰۹:۵۰    
امروز دوم اردیبهشت زادروز تولد قیصر امین پور شاعر و پژوهشگر فقید کشورمان است که اگر بود امروز 60ساله می شد ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۰۹:۳۰    
سید علی موسوی گرمارودی می گوید: کتاب عربی های دیوان حافظ یک رساله مفرده است، یک کتاب لغت نامه نیست و ترکیب هایی که به صورت ترکیب عربی اعم از شعر، یک اسم مرکب یا ضرب المثل عربی و .. ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۰۹:۳۰    
قانعی راد با اشاره به به کارگیری رویکرد مدیریتی در اثر دکتر فاضلی گفت: او در کتاب وضعیت علوم انسانی و اجتماعی در ایران به صورت سیستمی تنها به مسئله فرهنگی نپرداخته و شیوه های دیگری را هم مطرح کرده که ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۰۹:۰۰    
سید مجتبی حسینی، نویسنده و پژوهشگر حوزه دین، گفت: برخلاف تصور، محوریت دعاهای امام سجاد (ع)، به شرایط آن دوره تاریخی ارتباطی نداشت و دربردارنده مضامینی به شدت اخلاقی، عرفانی و اجتماعی است ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۰۸:۵۵    
یک تیم تحقیقاتی در کالج سلطنتی لندن به این نتیجه رسیده اند که کتاب های قدیمی و کهنه دارای موادی هستند که بوی خاصی مثل شکلات و قهوه ترشح می کنند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۲۲:۱۰    
نشست نقد و بررسی کتاب علوم انسانی و اجتماعی ایران شنبه1اردیبهشت97در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزارشد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۷:۴۲    
روزنامه انگلیسی گاردین به تارگی مصاحبه ای کتابی با هشام مطر، نویسنده و روزنامه نگار اهل لیبی داشته که شما را به خواندن آن دعوت می کنیم.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۷:۳۳    
تصویر دختری در آخرین لحظه تازه ترین رمان بزرگسال سیامک گلشیری که نشر چشمه قرار است آن را در نمایشگاه بین الملللی کتاب امسال عرضه کند، منتظر کسب مجوز برای چاپ است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۷:۳۳    
موسسه علمی، آموزشی و فرهنگی علامه میرداماد همزمان با اعیاد شعبانیه با حضور شخصیت های حوزوی و دانشگاهی در موسسه مطالعات و حفظ آثار علامه میرداماد افتتاح شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۷:۳۳    
شهرزاد رحمتی که سال ها در مطبوعات به عنوان منتقد فیلم نقدهای خود را منتشر می کرد به تازگی اقدام به انتشار کتابی با عنوان شب تاریخ روح؛ جایگاه و ارزش های گونه وحشت کرده است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۷:۱۳    
نمایشگاهی از نسخ خطی کتابخانه ملی دانشگاه براتیسلاوا اسلواکی در موزه کتاب و میراث مستند به نمایش در می آید.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۷:۱۳    
کتاب هومیوپاتی برای گیاهان به آموزش یکی از موثرترین روش های درمان ارگانیک برای گیاهان بیمار و آسیب دیده می پردازد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۶:۵۹    
رونمایی از تازه ترین مجموعه شعر نعمت مرادی در کافه بهشت دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۵:۴۴    
چهل و ششمین شماره ماهنامه قلک برای کودکان 3 تا 7 سال منتشر شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۵:۴۴    
کتاب وفاداریِ بالاتر با ترجمه علی سلامی از سوی انتشارات مهراندیش در سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۵:۴۰    
همایش نگاهی به وضعیت آموزش زبان فارسی در جهان توسط دانشگاه علامه طباطبائی و بنیاد سعدی برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۵:۲۵    
بیست ویکمین نشست ادبی خوانش متون کهن، در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی با خوانش بندهایی از شاهنامه فردوسی، کار خود را در سال جدید آغاز کرد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۵:۰۰    
کتاب خداحافظ سالار ، خاطرات پروانه چراغ نوروزی همسر شهید همدانی، درباشگاه کتاب فرهنگسرای انقلاب اسلامی با حضور همسر شهید، نویسنده کتاب و منتقدان یکشنبه دوم اردیبهشت مرور و نقد و بررسی می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۴:۵۰    
کتاب خاطرات امیرعبدالله کرباسچیان از اعضای فدائیان اسلام و همراهان شهید نواب صفوی از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی آماده انتشار است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۴:۳۰    
جانمایی نهایی 500 ناشر دانشگاهی بر روی نقشه در فضایی به وسعت شش هزار و 500 متر در هفت چادر برای حضور در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آغاز شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۴:۱۵    
شماره 145 ماهنامه اطلاعات حکمت و معرفت با موضوع سلامت معنوی منتشر شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۴:۰۱    
حدود 300 نسخه خطی ارزشمند مربوط به حکیم سخن سعدی شیرازی در گنجینه کتاب های خطی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی نگهداری می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۳:۴۱    
نام تعدادی از نویسندگان، تصویرگران، مجموعه ها، صفحه آرایان و کتاب های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بین نامزدهای جشنواره بازنگاری دانشگاه شیراز قرار گرفت.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۳:۳۷    
متاسفانه با توجه به قول های داده شده هنوز مکانی در شهر کاشان به نام سهراب سپهری، خالق هشت کتاب نامگذاری نشده است و همه منتظر هستند تا ببینند که شواری شهر و شهرداری کاشان چه زمانی برای این موضوع تصمیم ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۲:۵۱    
نشست نقد و بررسی کتاب از سرد و گرم روزگار نوشته احمد زید آبادی دوشنبه 3 اردیبهشت ماه در پژوهشکده مطالعات فرهنگی روایت برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۲:۴۱    
سلسله کارگاه های با هم کتاب بخوانیم به منظورایجاد علاقه در کودکان به کتابخوانی، در مدارس ابتدایی منتخب منطقه 14 توسط کتابخانه های اخلاق، ابن سینا و امام جعفرصادق(ع) برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۲:۳۱    
مجید شفیعی از چاپ کتاب سبیل شاه عباس از سوی انتشارات خط خطی خبر داد و گفت که این کتاب در سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۱:۵۷    
نشست تخصصی ادبیات داستانی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، دوشنبه سوم اردیبهشت با حضور مصطفی رحماندوست، محمد حنیف، محمدرضا بایرامی و زهرا زواریان، در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۱:۵۲    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سفر به عراق با آیات عظام حکیم و مدرسی دیدار و گفت و گو و از چند مرکز فرهنگی این کشور بازدید کرد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۱:۴۷    
افشین شحنه تبار، مدیر انتشارات شمع و مه، از رونمایی نسخه صربی کتاب مربای شیرین اثر هوشنگ مرادی کرمانی در سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۱:۳۷    
مدیر مسئول انتشارات آگاه از عرضه دو کتاب جدید با نام های دومین گزارش وضعیت اجتماعی ایران و گزارش وضعیت اقشار آسیب پذیر و آسیب دیدگان اجتماعی در نمایشگاه کتاب خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۱:۲۲    
مجموعه داستان من مرده بودم که هانیه عاشقم شد جدیدترین اثر محسن حکیم معانی، نویسنده و روزنامه نگار است که به زودی چاپ و منتشر می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۱:۲۲    
کتاب آموزش نظامی در ایران دوره قاجار در پژوهشکده علوم تاریخی پژوهشگاه علوم انسانی با همکاری کارگروه تاریخ فرهنگی انجمن ایرانی تاریخ نقد و بررسی می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۱:۱۲    
خجسته کیهان می گوید:برخی اوقات پیشنهاد ناشر را هم می پذیرم و گاهی از پذیرفتن آن پشیمان می شوم. شاید پشیمانی به این دلیل است که ناشران بیشتر به چاپ کارهای پرفروش تمایل دارند و وجه اقتصادی آن را در نظر ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۱:۰۲    
هم زمان با برگزاری مراسم بزرگداشت سعدی، پنجمین شماره دوفصلنامه سعدی شناسی منتشر شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۰:۴۷    
دوازدهمین دوره همایش کتابخانه ها و مسایل نوین در آسیای میانه در شهر ترمذ ازبکستان برگزار شد. این نخستین دوره ای بود که ایران نماینده ای در این همایش داشت.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۰:۴۲    
رمان پاره های پاریسی یا پوره ی پنیر و پروست نوشته ی فرید قدمی منتشر شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۰:۲۷    
دنیای سهراب با تمام شاعران هم عصرش متفاوت است و شاید همین موضوع تنها دلیلی بود که از میان شاعران آن دوره تنها فروغ تا حدودی با او موافق بود و سایر شاعران دلخوشی از شعرها و نگاه او نداشتند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۰:۲۲    
بیست و یکمین کنفرانس بین المللی فلسفه اجتماعی و سیاسی هگل در روزهای 18 تا 19 ژوئن 2019 در دوبرونیک، کرواسی برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۰:۰۷    
کتاب دانش نامه متفکران معاصر عرب در مرکز فرهنگی شهر کتاب مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۰:۰۲    
بیست ویکمین نشست از مجموعه درس گفتارهای سنایی به جایگاه تاثیرات سنایی در ادب فارسی و عرفان اسلامی با سخنرانی مهدی سالاری نسب اختصاص دارد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۰:۰۲    
اسفند ماه سال گذشته اهالی نشر به دنبال گرانی های بازار کاغذ دچار نوسان و بحران های مختلفی شد و دست اندرکاران این حوزه با هشدار درباره استمرار این روند خواستار توجه جدی مسئولان به موضوع گرانی کاغذ و ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۰۹:۵۷    
مصطفی رحماندوست به والدین پیشنهاد داد در هنگام مراجعه به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به کودکان و نوجوانان اجازه دهند خودشان کتاب موردنظرشان را انتخاب کنند و پدرومادرها فقط در انتخاب ناشر یا ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۰۹:۵۲    
مایکل بلگریو با رمان رقصیدن با پادشاه: فراز و فرود سرزمین پادشاه، 1864-1885 برنده جایزه ارنست اسکات 2018 شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۰۹:۴۷    
سید ابوالفضل موسوی گرمارودی، نویسنده کتاب ساقی تشنگان فضیلت ، معتقد است که اگر این معرفت در بین عامه مردم و جامعه وجود داشت که امامان معصوم همه از یک نور واحد و دارای علم و قدرت و ولایت هستند ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۰۹:۲۵    
مدیر گروه کتاب رادیو فرهنگ، با اعلام خبر اغاز به کار مستقل رادیو کتاب از امروز؛ اول اردیبهشت ماه به رویکرد سه برنامه محوری این رادیو فصلی اشاره کرد.
مشاهده نتایج بیشتر...