شنبه ۳۰ تیرساعت ۰۶:۳۹Jul 2018 21

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1393 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1394 خبرگزاری کتاب ایران 30 اسفند 1395 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1396 خبرگزاری کتاب ایران 31 فروردین 1397 خبرگزاری کتاب ایران 31 اردیبهشت 1397 خبرگزاری کتاب ایران 31 خرداد 1397 خبرگزاری کتاب ایران 1 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 2 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 3 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 4 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 5 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 6 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 7 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 8 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 9 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 10 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 11 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 12 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 13 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 14 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 15 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 16 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 17 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 18 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 19 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 20 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 21 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 22 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 23 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 24 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 25 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 26 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 27 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 28 تیر 1397 خبرگزاری کتاب ایران 29 تیر 1397 
  ۷ ساعت پیش    
رمان برنده نوبل از سوی نشر افراز برای بار دهم تجدیدچاپ شد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۹:۲۰    
نفوذ که در آن یک مورد آدم ربایی از ترورهای آنلاین پرده بر می دارد، جایزه تیکستون اُلد پکیولر 2018 را از آن خود کرد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۹:۱۰    
رمان جنایی جزیره کامینو نوشته جان گریشام، نویسنده امریکایی جایزه فرانسوی لوسین باریر سال 2018 را از آن خود کرد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۷:۵۵    
رمان غیب شدن ازمی لنوکس یک تریلر روانشناختی است که به تازگی راهی بازار کتاب شده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۷:۱۰    
سومین نشست از سلسله نشست های جهان ایرانی شنبه، 30 تیر در خانه گفتمان شهر (خانه وارطان) برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۷:۰۵    
فراخوان ارسال چکیده مقالات برای نوزدهمین همایش سراسری انجمن علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا (س) اعلام شد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۷:۰۵    
جمشید خانیان-داستان نویس و نمایش نامه نویس ایرانی روز یکشنبه گذشته با حضور در فستیوال کلاغ های سفید کتابخانه بین المللی کودک و نوجوان مونیخ؛ دقایقی به ایراد سخنرانی پرداخت.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۵:۳۹    
برنامه شنبه های کتابخوانی این بار به خوانش کتابی به نام مارگریتا دولچه ویتا اختصاص دارد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۴:۲۹    
نودوپنجمین نشست زرین قلم به بررسی رمانی از آنجا داک ورث اختصاص دارد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۳:۵۴    
خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)_نسیم خلیلی : غالب آقایانی که داد طرفداری رعیت را می زنند کوچکترین تماسی در زندگانی با رعایا نداشته اند و به هیچ وجه به احتیاجات حقیقی مردم زحمتکش پی نبرده اند ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۳:۱۹    
یکی از کتاب هایی که مورد توجه پژوهشگران باستان شناسی سیاست های جنسی و جنسیتی مورد توجه قرار گرفته، رساله فجوریه نوشته والی بن سهراب گرجی است که مدعی است به دستور ناصرالدین شاه به رشته تحریر درآورده ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۳:۰۹    
کتابخانه های محلی در استان باکینگهام شایر انگلیس کمپینی برای تشویق مردم به کتابخوانی راه انداخته اند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۲:۳۹    
رمان من یک لاک پشتم نوشته علی علی بیگی از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۲:۲۹    
نشست بررسی وضعیت زبان فارسی در جهان با حضور مدرسان زبان فارسی شرکت کننده در هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی بنیاد سعدی، روز یکشنبه 31 تیر ماه، برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۲:۲۴    
شیوا ارسطویی می گوید: روزمرگی ما جنگ بوده است. به هر سبکی که بنویسیم ممکن است موضوع نهایتا به جنگ برسد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۱:۱۹    
مجموعه داستانی گروهی مشتمل بر آثار نویسندگان سه نسل در نجف آباد رونمایی خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۱:۱۹    
نجمین جشنواره فرهنگی گل گهر با برنامه هایی جذاب و متنوع در هفته پایانی تیر ماه پذیرای شهروندان سیرجانی است. در این جشنواره نمایشگاه کتاب بزرگی با حضور ناشران مطرح کشور برپاست.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۱:۰۹    
کتاب مذاکره با اشیا نوشته رحمان شریف زاده، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، جستاری است در شرح و بسط یک دیدگاه.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۰:۵۹    
داستان های روی خط چشم جدا از همند اما با نخی نامریی به هم متصلند و حال مشترکی دارند. هرچند فضاهای داستان هایش ساده هستند اما نویسنده زاویه دیدی برای روایت کردن انتخاب کرده که فضای ساده داستان را ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۰:۴۹    
مصطفی دلشاد تهرانی، نویسنده و نهج البلاغه پژوه درباره تدوین کتاب شاهکارهای اخلاق در نهج البلاغه گفت: در این کتاب که حاصل 28 جلسه درس بوده ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۰:۴۴    
نتایج مطالعه جدید، کاهش نرخ مطالعه در اوقات فراغت را در میان امریکایی ها نشان می دهد و در مقابل تمایل آن ها به تماشای سریال ها و مجموعه های تلویزیونی رو به افزایش است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۰:۴۴    
اولین شعبه رسمی شهرکتاب اصفهان با شعار ما همه نویسنده ایم افتتاح می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۰:۳۹    
به گفته سازمان ملل متحد، فنلاند ادبی ترین کشور جهان است. اما این موفقیت از کجا آغاز شده و چه راهی را پیموده تا به اینجا رسیده است؟
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۰۹:۲۶    
فرزانه طاهری می گوید: جویس خواسته های زیادی داشته و تقریبا تمام وقت، پول و انرژی سیلویا بیچ صرف امور مربوط به جویس می شده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۰۸:۰۱    
شهر نیویورک چندی پیش طی سمیناری میزبان ناشران و مترجمان کتاب های عربی بود. ناشران بر لزوم ترجمه بیشتر رمان های عربی تاکید کردند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۸:۲۵    
آیین رونمایی از تندیس استاد محمود شاهرخی شاعر، ادیب و نویسنده فقید بمی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امام جمعه و جمعی از مسوولان شهرستان بم در محل پارک ارگ قدیم برگزار شد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۴:۰۸    
آئین معارفه همایون امیر زاده رئیس جدید مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شنبه(30 تیر ماه) برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۳:۰۰    
انجمن صنفی مترجمان استان تهران دوره آموزش فن ترجمه به زبان فرانسه را برگزار می کند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۲:۰۵    
مهدی محبتی، پژوهشگر ادبی گفت: تعارضات در وجود سنایی، گاهی او را عصبانی می کند و با خود به گفت وگو می پردازد. سنایی اولین کسی است که این گفت وگو را با خود دارد .
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۱:۴۰    
مسعود جعفری جوزانی، نویسنده کتاب پوریا ولی در نشست نقد و بررسی اثرش گفت: در ابتدای دهه 70 یک سری از کارها و رفتارها که در گذشته برای مردم اهمیت نداشت به یک باره تغییر کرد ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۱:۰۰    
ژول گابریل ورن نویسنده بیش از هشتاد رمان و داستان علمی تخیلی در زندگی خود دچار فراز و نشیب های بسیاری بوده است. خیلی از آثارش توسط مترجمان اشتباه ترجمه شدند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۰    
امروز 28 تیرماه سالروز درگذشت خسرو شکیبایی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر و از اولین کسانی که در زمینه کتاب صوتی و خوانش شعرهای شاعران معاصر فعالیت داشت و با صدای گوش نوازش اشعار برخی از شاعران را به ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۰۹:۰۵    
28 تیرماه زادروز منوچهر ستوده است. به مناسبت زاروز این بزرگمرد ایران زمین زندگینامه خودنوشتش با عنوان یادداشت های دکتر منوچهر ستوده را ورق زدیم تا یاد این پژوهشگر ایران زمین را زنده نگهداریم.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۰۹:۰۰    
فاطمه راکعی در زادروز سیمین بهبهانی گفت: سیمین بهبهانی شعرهایی برای مادر شهید یا برای یک جانباز جنگ تحمیلی دارد که به قدری تاثیرگذار است که مخاطب را منقلب می کند ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۰۸:۰۰    
وقتی از آینده کتابخانه ها صحبت می شود اولین چیزی که به ذهن خطور می کند استفاده از ابزارهای پیشرفته و تزئینات عجیب و غریب است ولی باید آینده کتابخانه ها را در چیزهای دیگری جستجو کرد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۰۸:۰۰    
شارلوت گری، مورخ، توضیح می دهد که رسانه های اجتماعی چگونه نفس تازه ای به این ژانر ادبی باارزش دمیده اند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۰۸:۰۰    
کتاب بیست و چهار تز دربازخوانی ابر کتاب برساخت واقعیت اجتماعی به قلم حامد حاجی حیدری(عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) نگاشته شده و به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی منتشر می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۰۶:۲۶    
مراسم اعلام برگزیده جایزه آرتور سی. کلارک دقایقی پیش برگزار شد و رویایی پیش از شروع زمان نوشته آن چارناک برنده این جایزه معتبر در سال 2018 شد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۲۳:۲۵    
بهارک محمودی در بررسی و نقد کتاب منظر ذهنی شهر گفت: کتاب تاکید می کند که مسایل ذهنی را درباره شهر باید جدی گرفت چون قابل خوانش است و آرزوهای ما را درباره زندگی شهری با تغییرات سیاست گذاران در شهر ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۹:۳۵    
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۸:۴۴    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی همایون امیرزاده را به عنوان رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه منصوب کرد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۸:۳۹    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی همایون امیرزاده را به عنوان رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه منصوب کرد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۸:۲۹    
مراسم رونمایی از بیست وپنجمین فهرست لاک پشت پرنده به همراه جشن امضای تابستانه لاک پشت پرنده دوشنبه 1 مرداد 1397 برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۷:۱۴    
محسن ثلاثی روز شنبه سی ام در خانه گفتمان شهر از کتاب جهان ایرانی و ایران جهانی می گوید.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۵:۵۴    
سومین قسمت از سری جدید برنامه زاویه به موضوع ارزیابی انتقادی نهاد علم در ایران اختصاص دارد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۵:۵۴    
بیست و یکمین کنفرانس بین المللی مبانی فلسفه هندوئیسم دسامبر 2019 در دبی، امارات متحده برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۵:۵۴    
علی ططری، رئیس مرکز اسناد کتابخانه مجلس با اشاره به این که تفکرات سیاسی میرزا آقا خان کرمانی در مشروطه، تاثیرگذار بوده است، می گوید: میرزا آقا خان کرمانی ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۳:۲۳    
آیت الله حسین حق شناس تنگستانی از علما و روحانیون برجسته استان بوشهر که تاسیس و راه اندازی بزرگترین دارالقرآن جنوب کشور در اهرم از خدمات ماندگار ایشان بوده، صبح امروز به دیار باقی شتافت.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۲:۳۸    
نشست هفتگی شهر کتاب این هفته به نقد و بررسی اشعار گلرخسار اختصاص دارد که با حضور محمدجعفر یاحقی، مریم مشرف و ابراهیم خدایار برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۲:۲۳    
روی آسفالت داغ پنجمین رمان نازیلا نوبهاری است که به تازگی منتشر شده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۲:۱۳    
جشن امضای مجموعه شعر سیب هوس ، سروده امید صباغ نو بعد از برگزاری در هفت شهر در قم برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۲:۱۳    
غلامعلی حداد عادل در نشست بررسی و تحلیل کارنامه ی فلسفی دکتر احمد احمدی گفت: هدف مرحوم احمدی از ترجمه کتاب نقد تفکر فلسفی غرب این بود که نشان دهد فردی مانند ژیلسون توانسته در اروپا در برابر فلسفه ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۱:۵۳    
مهسا ملک مرزبان درباره بستر اصلی قصه ها می گوید:هیچ قصه نویسی نمی تواند ادعا کند در اتاقش را می بندد و داستانی می نویسد که منفک از تمام واقعیت های اطرافش است ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۱:۴۳    
مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وضعیت کنونی واسپاری بخش فنی صنعت چاپ به وزارت صنعت ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۱:۲۳    
مجمع تعاونی ناشران و کتاب فروشان تهران عصر روز گذشته 26 تیر ماه در محل تعاونی برگزار شد اما انتخابات این تعاونی به علت عدم حد نصاب ثبت نام نامزدهای انتخابی انجام نشد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۱:۱۳    
چهل سالگی انقلاب اسلامی بهانه دیدار با حسن محجوب مدیر عامل و یکی از بنیان گذاران شرکت سهامی نشر شد و مدیر عامل موسسه خانه کتاب در این دیدار درباره وضعیت نشر امروز و دیروز گفت وگو کرد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۱:۱۳    
همزمان با دهه کرامت، شنبه 30 تیرماه، شب شعر ملی ملکوت هشتم در مسیر عبور امام رضا (ع) از نیشابور به مرو در بقعه متبرک امامزاده یحیی (ع)، برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۱:۰۳    
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۰:۱۸    
مجله نیویورک تایمز به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. برد ثور، نویسنده آمریکایی آثار جنایی و جاسوسی با کتابی جدید تحت عنوان استاد جاسوسان به فهرست پرفروش های نیویورک تایمز ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۹:۵۸    
محمدرضا توکل صدیق، با اشاره به تاثیر مثبت تخصیص یارانه غیر مستقیم در حوزه فرهنگ، بر افزایش حمایت و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طرح های تخفیف تاکید کرد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۹:۵۳    
به دنبال درخواست نماینده تشکل های صنعت چاپ استان ها مبنی بر قرار گرفتن زینک چاپ افست و فیلم لیتوگرافی در اولویت کالایی یک ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۹:۴۸    
علی باباچاهی با اعلام خبر انتشار کتاب جدیدش که درباره شعر متعهد است می گوید: شاعر امروز مجبور است که به شیوه دیگری به بیان مفهوم عشق بپردازد. بنابراین شعر متعهد کمرنگ نشده است ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۹:۰۸    
در پی سخنان دکتر روحانی ریاست جمهوری در اجلاس مدیران ارشد دولت که در ششم تیر سال جاری برگزار شد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف اجرایی شدن سخنان رئیس جمهور در بخش فرهنگ و هنر بخشنامه ای را به تمامی ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۸:۳۸    
کارل یوزف به عنوان شخصیت اصلی رمان در مرز دو دنیای قدیم و جدید ایستاده است. او مردد است و موقعیت خود را گم کرده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۸:۳۸    
اخیرا 100 غزل از غزل های مولانا در حالی از زبان فارسی به زبان هندی ترجمه شده که برای اولین بار است که اثری از مولانا مستقیما از زبان فارسی در هند ترجمه می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۸:۳۳    
خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)_محسن آزموده: محسن آزموده: غربیان او را با نام اوسینا (Avicenna) می شناسند؛ فیلسوف ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۸:۲۸    
داستان دختر سرکه ای درباره دختر بیست ونه ساله ای است که با پدر و خواهر جوان تر خود زندگی می کند. کیت باتیستا که در ایجاد رابطه با افراد خارج از چارچوب خانواده به شدت دچار مشکل است ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۸:۰۸    
تایلر که همانند شخصیت های داستان هایش انسانی متواضع و بی تکلف است، می گوید هرگز قصد نداشته نویسنده شود و هنوز هم از نویسنده شدنش کمی متعجب است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۹:۵۳    
حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی صبح امروز در نشست خبری رونمایی از ترجمه کتاب الغدیر گفت: برای این ترجمه این کتاب ارزشمند ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۹:۴۳    
محمد قاسمی پور گفت:در تاریخ شفاهی، اعتماد و ارتباط دوسویه اتفاق می افتد. فرد برای روشن شدن تاریخ، سفره دلش را باز می کند. اساسا تاریخ شفاهی پرداختن به سوالاتی است که تاکنون سانسور شده است ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۷:۱۸    
علیرضا گلدوزیان تصویرگر برجسته حوزه کودک و نوجوان بر ضرورت شناخت جامع از زبان، ذهن و رفتارهای کودک در تولید آثار هنری تاکید کرد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۷:۰۸    
کتاب می خواهی دوست من باشی؟ به نویسندگی و تصویرگری اریک باتو از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۶:۲۸    
ماکیاولی؛ هنر رعب و وحشت عنوان نمایشنامه ای است که 30 تیرماه 97 به کارگردانی غلامرضا شهبازی در عمارت نوفل لوشاتو خوانده می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۶:۱۳    
اولین جلسه از فصل ادبیات اروپای شمالی در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۶:۰۳    
برنامه نقد چهارشنبه این هفته کافه چنار به نفدوبررسی مجموعه داستانی از عباس باباعلی اختصاص دارد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۶:۰۳    
علیرضا مختارپور؛ از افتتاح کتابخانه مرکزی بجنورد در مرداد ماه و افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد در دهه فجر سال جاری خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۵:۰۳    
احسان نعمت اللهی گفت: داستان های سایه های مخروطی نمونه بسیار موفقی از بسط دغدغه های تراژیک زندگی امروز، به شگردها و تکنیک های ذهنی، ارائه می دهد که از دلایل توفیق آن ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۴:۰۸    
سید عباس صالحی، با تاکید بر اینکه نهاد کتابخانه های عمومی کشور باید پشتوانه علمی و پژوهشی خود را افزایش دهد گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۳:۲۳    
حامد سلیمانی ضمن تشریح فعالیت های مختلف کتاب پارک گفت: باید شرایط برای فعالیت کتاب فروشی های تخصصی در محله ها ایجاد شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۲:۵۳    
ششمین شنبه خوانی بهاران با عنوان شنبۀ هولدن کالفیلد برگزار شد .
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۲:۴۸    
رئیس سازمان اسناد و آرشیو ملی عمان و هیأت همراه با حضور در کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس، از بخش های مختلف آن دیدن کردند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۲:۳۸    
گودرز میرانی می گوید: نخستین فیلم های بلند تاریخ سینما، اقتباس از رمان ها و داستان های ادبی بودند و همچنان این روند ادامه دارد و متوقف نشده است ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۲:۰۸    
نشست عصری با داستان با حضور محمدرضا گودرزی نویسنده، منتقد و مدرس داستان نویسی سه شنبه 26تیر ساعت 17در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۱:۵۳    
کتابخانه عمومی زنده یاد حاج عبدالله والی روستای خمینی شهرِ بشاگرد برای دومین بار میزبان جمعی از دانش آموزانِ پسر و دختر مقاطع راهنمایی و دبیرستان این شهرستان در قالب اجرای طرح مدرسه جهادی خواندن ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۱:۵۳    
فریدون جعفری درباره کتاب سیر تحول تاریخی مفاهیم شهروندی و حقوق شهروندی گفت: یکی از مهم ترین منابع حقوقی ما حقوق اسلام در این حوزه است که متاسفانه در کتاب کمتر مورد توجه قرار گرفته در حالی که ما در ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۱:۴۸    
مقصود فراستخواه در نشست بررسی و نقد آثار و افکار و کوشش های علمی و اجتماعی دکتر احسان نراقی با بیان اینکه جامعه ایران در دهه های آغازین قرن اخیر دچار حس جهان زدگی و لامکانی شده بود ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۰:۵۸    
انتشارات سوپرم سنجر کپی رایت بیست و دو عنوان کتاب از سه مجموعه انتشارات مدرسه را خریداری می کند
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۰:۵۳    
دفتر دوم ردیف آوازی به روایت استاد محمود کریمی به همراه یک سی دی شامل دستگاه همایون، نوا و آواز بیات اصفهان با آوانویسی و اجرای نی سیامک جهانگیری توسط مؤسسه ی فرهنگی هنری ماهور منتشر شد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۰:۱۸    
رمانی از نویسنده ای اتریشی و یک نمایشنامه از برتولت برشت با ترجمه محمود حسینی زاد به زودی راهی بازار کتاب می شوند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۰۹:۵۳    
فریبا نباتی معتقد است وضعیت فرهنگ کشور مثل وضعیت اقتصاد و اجتماع کلاف سردرگمی است که همه ما را دچار چه کنم کرده است ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۰۹:۴۸    
پیام آور ستارگان نه کپرنیک بدعت گذار شناخته می شد و نه اثرش در فهرست آثار ممنوعه بود. از این رو، بسیاری پیام آور ستارگان گالیله را آغاز مهم ترین مواجهه نهاد سنت با عقلانیت مدرن و علم مدرن به عنوان ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۰۹:۴۸    
آناهیتا آروان، نویسنده شایسته تقدیر در جایزه پروین می گوید: در سال های اخیر آثار خوبی به قلم نویسندگان زن داشته ایم ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۰۹:۰۳    
کنداس بوشنل، نویسنده و روزنامه نگار امریکایی در مصاحبه با نیویورک تایمز گفته: آنقدر سنم بالا است که نمی شود برای نخواندن برخی کتاب ها شرمنده باشم ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۰۹:۰۳    
بوردیو در بیشتر کتاب تلاش دارد در جایگاه موعظه گر قرار نگیرد اما نقد او به نظام سلسله مراتبی دانشگاه ها که مانند هر میدان دیگری عرصه نبردی برای قدرت بدل شده است در کتاب مشهود است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۰۸:۴۸    
کارگاه تصویرسازی و خلق داستان وحشت از سوی انتشارات پیدایش ویژه نوجوانان برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۰۸:۴۳    
مصطفی قاجار می گوید: در حق کتاب های روانشناسی در جامعه ما جفا شده است. البته من این مشکل را بیشتراز سمت تولیدکنندگان می بینم ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۰۸:۳۸    
اعضای منتخب هشتمین دوره هیات مدیره جدید انجمن ناشران دانشگاهی عصر روز گذشته با رای اعضای این انجمن انتخاب شدند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۰۸:۳۳    
سایت سرمایه گذاری جمعی کیک استارتر در پی به سرانجام رساندن پروژه های شعری امسال اقدام به راه اندازی مجموعه تابستانِ شعر کرده است.
مشاهده نتایج بیشتر...