سه شنبه ۳۰ مهرساعت ۱۲:۰۲Oct 2019 22

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1393 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1394 خبرگزاری کتاب ایران 30 اسفند 1395 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1396 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1397 خبرگزاری کتاب ایران 31 فروردین 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 خرداد 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 تیر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 1 مرداد 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 شهریور 1398 خبرگزاری کتاب ایران 1 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 2 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 3 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 4 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 5 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 6 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 7 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 8 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 9 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 10 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 11 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 12 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 13 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 14 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 15 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 16 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 17 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 18 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 19 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 20 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 21 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 22 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 23 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 24 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 25 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 26 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 27 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 28 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 29 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 30 مهر 1398 
  ۵ دقیقه پیش    
کتاب حافظ اندیشه؛ نظری به اندیشه حافظ همراه با انتقادگونه ای از تصوف نوشته مصطفی رحیمی که در سال 71 برای اولین بار منتشر شده بود، به تازگی توسط نشر نو، در شکل و قطع جدیدی بازچاپ و منتشر شده است.
  ۱۰ دقیقه پیش    
مدیر انتشارات کمال اندیشه معتقد است تحولات در صنعت چاپ و بازار کتاب باعث می شود در آینده نزدیک ناشران از دستگاه های چاپ در دفاتر خود استفاده کنند، البته نه در همه حوزه ها.
  ۲۰ دقیقه پیش    
مصباحیان گفت: اگر قرار باشد آموزش عالی وجه رهایی بخش داشته باشد باید به جنبه ایدئولوژیک خود توجه کند ...
  ۲۵ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
مسئول دبیرخانه هشتمین دوسالانه سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از برگزاری آئین اختتامیه این جشنواره در تارخ 12 آبان در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان خبر داد.
  ۵۰ دقیقه پیش    
نویسنده کتاب مغز مبتلا به اوتیسم خود یک فرد اوتیستیک بوده است که دنیای همسانان خود را برای مخاطبان شرح داده است ...
  ۱ ساعت پیش    
رئیس انجمن صنفی داستان نویسان استان تهران گفت: هم سان سازی تخفیف کتاب های تالیفی و ترجمه ای موجب می شود روز به روز اوضاع تالیف بدتر شود ...
  ۱ ساعت پیش    
نویسنده کتاب درنگ های فلسفی: سلطنت واژگان شمارش رای یا عقیده و فکر را از فراگیرترین حماقت های زمانه ما و در عرصه سیاست لکه ننگی می داند بر پیشانی بشری که ادعای اندیشمندی و گذر از جهل دارد.
  ۱ ساعت پیش    
مجتبی تجلی، پزشک و مولف کتاب به ترس هایم سلام می کنم ، به بهانه چاپ دوم کتاب خانه کوچک ما اثر داریوش احمدی، یادداشتی بر این مجموعه داستان نوشته و آن را برای انتشار در اختیار ایبنا قرار داده است.
  ۱ ساعت پیش    
کتاب مرگ با سیاهچاله ها و دیگر معماهای کیهانی ، مخاطب خود را به تماشای صحنه ای پهناور از نمایش کیهانی دعوت می کند که بازیگران آن با ریسمان های پیچیده ای از جنس داستان و طرح به پیش می روند.
  ۱ ساعت پیش    
منصور شادکام، کمبود منابع اطلاعاتی برای همه گروه های سنی را یکی از مهم ترین مشکلات جامعه نابینایان و کم بینایان کشور اعلام و بر رعایت قوانین داخلی و بین المللی ...
  ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نخستین دوره طرح شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران با همت معاونت فرهنگی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز و تاکنون بیش از 700 طرح و ایده در آن ثبت شده است.
  ۲ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
رسول جعفریان با تاکید بر مردمی کردن عاشورا گفت: عاشورا را دچار سیاست زدگی نکنیم و به عنوان ابزاری در کشمکش های خودمان استفاده نکنیم.
  ۲ ساعت پیش    
ابراهیم حیدری معتقد است بودجه 150میلیون تومانی برای اداره جام باشگاه های کتاب خوانی، رقم کمی نیست و حتی اگر بشود با نهادهای متولی فرهنگ در کشور هم راستا شد، می توان هزینه ها را از چیزی که هست ...
  ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مهدی سلطانی که به تازگی نخستین کتابش تحت عنوان تدوین تنهایی منتشر شده است در گفت وگو با ایبنا به ویژگی های این کتاب پرداخته و از پروسه انتشار کتابش صحبت کرده است ...
  ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از انتشار فراخوان نهمین سوگواره ملی دلنوشته های عاشورا در دو بخش ادبی و عکس خبر داد.
  ۲ ساعت پیش    
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از تاسیس دومین انجمن شاهنامه خوانی و شاهنامه پژوهی کانون در شهرستان ایذه خبر داد.
  ۲ ساعت پیش    
هفتاد و یکمین نشست بر خوان سعدی با سخنرانی دکتر منصور رستگار فسایی و حضور جمع مشتاقان سعدی در شیراز برگزار شد.
  ۲ ساعت پیش    
بیونگ چول هان در تقلای اروس شرح می دهد که عشق چه طور دارد تهدید می شود، عشقی که همیشه سنت تاریخی طولانی ای حضورش را تضمین کرده است ...
  ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بیست و دومین کنفرانس بین المللی غزالی و اسلام ماه مارس 2021 در سیدنی- استرالیا برگزار می شود.
  ۳ ساعت پیش    
محسن مهاجرنیا، استاد حوزه و دانشگاه معتقد است: آنچه که بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را مهم کرده است، توصیه رهبری نسبت به آینده است؛ درواقع روح این بیانیه، آینده نگری و دوراندیشی است.
  ۳ ساعت پیش    
نشست نقد و بررسی کتاب آن پنجاه و پنج نفر روز چهارشنبه اول آبان ماه در سرای اهل قلم برگزار می شود.
  ۳ ساعت پیش    
رفیع افتخار، نویسنده کودک و نوجوان، می گوید: بچه ها نویسنده ها را نمی شناسند درحالی که پایه کتاب خوان کردن بچه ها ارتباط نویسنده با کودک است.
  ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
انتخاب بشیریه آشکارا ایستادن در میانه دو رویکرد بنیادین سیستمی و کارگزارگرا و بهره بردن از امکانات هر دو است ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ گفت: توسعه صادرات کتاب و کالاهای فرهنگی در کشور نیازمند حمایت و ضمانت های دولتی در زمینه تامین مواد اولیه با قیمت ثابت ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای حضور در آیین گشایش هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز به این شهر سفر کرده بود ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
کتاب زندگی نامه و خدمات علمی و فرهنگی طاهره صفارزاده، با تدوین و تنظیم نادره جلالی، از سوی انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۶:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
نشست ادبیات ایران و ارمنستان از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایروان برگزار و از خانم کوزمویان، ایرانشناس آکادمی علوم ارمنستان تقدیر شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۶:۵۲    
همزمان با انتشار مجدد فراخوان شرکت در پنجمین دوره جشنواره خاتم(ص) از پوستر این دوره از جایزه نیز رونمایی شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۶:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
وزارت آموزش و پرورش سومین جشنواره دانایی و توانایی را در ایام هفته کتاب برگزار می کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۶:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
کتاب عرفان و مدرنیته حاصل ده جلسه سخنرانی عبدالحمید ضیایی است که در آن مولف به آسیب شناسی مطالعات عرفانی در ایران معاصر پرداخته است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۶:۲۷    
برگزیدگان نخستین دوره جایزه کتاب سال استان آذربایجان همزمان با آیین افتتاح هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز معرفی شدند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
تفسیر بصائر یمینی (4 جلدی) به تصحیح و تحقیق علی رواقی از سوی موسسه پژوهشی میراث مکتوب منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۵:۱۷    
کتاب ستاره های کوکب مستند داستانی مادر سه شهید است که به قلم راضیه تجار به نگارش درآمده و به تازگی راهی بازار کتاب شده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نشست تخصصی آموزش زبان فارسی برای ژاپنی ها ، با حضور علی اشرف صادقی، استاد دانشگاه تهران و عضو فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی به همت رایزنی فرهنگی ایران در توکیو برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۲    
نیلوفر نیک بنیاد در کتاب من شیر سیرک نیستم توجه کودکان را به خودآگاهی و هویت فردی جلب می کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز با اشاره به اهمیت کتاب و کتاب خوانی ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۷    
سید عباس صالحی، در آیین افتتاح هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی یک ضرورت است بر اهمیت استفاده از سرمایه های اجتماعی برای ورود به حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۲    
کتاب نوای مولانا در آوای ایرانی ، شامل گزیده غزلیات مولانا که توسط خوانندگان ایرانی خوانده شده، با گزینش و تنظیم وحید موحدی، از طرف نشر سیب سرخ روانه بازار کتاب شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
الهی نامه عطار، بر اساس تصحیح و تعلیقات محمدرضا شفیعی کدکنی به زبان ژاپنی ترجمه و منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کار خود را آغاز کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۷    
مدیر کتابفروشی لارستان معتقد است؛ کتابفروشی فقط فروشندگی یک کالا نیست، بلکه شغلی است که برای بقا به علم و تخصص نیاز دارد و در آینده نزدیک کتابفروشان باید در نقش یک مشاور و راهنمای کتاب فعالیت کنند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۷    
به گفته جلالی، استفاده از سرمایه های اجتماعی در صنعت نشر به معنی تجاری کردن فرهنگ نیست بلکه باید یاد بگیریم که چگونه فرهنگ را سر سفره مردم بیاوریم.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۰۸    
مدیریت موزه ها و مرکز اسناد صنعت نفت و کتابخانه و مدریت موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، به منظور استفاده از ظرفیت های مشترک طرفین در حوزه اسناد، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی در افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: تبریز امروز با 2 میلیون نفر جمعیت تنها 6 کتابفروشی دارد، در حالی که در دهه 50 حدود 26 کتابفروشی در این شهر مشغول فعالیت بودند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۲:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
قادر آشنا، درباره فعالیت های غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت: با برگزاری نشست ها و قرار ملاقات متعدد با ناشران خارجی مقدمات جهانی شدن بیش از 100 عنوان کتاب ایرانی فراهم شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۲:۱۳   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه اعضای هیات علمی دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد را منصوب کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز در این شهرستان، گفت: فعالیت ها، سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های امور قرآنی به همگرایی بیشتری نیاز دارد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل به نشر تازه های این موسسه انتشاراتی وابسته به آستان قدس رضوی در حوزه کتاب های رضوی را همزمان با فرارسیدن دهه پایانی ماه صفر و در آستانه سالروز شهادت امام علی ابن موسی الرضا (ع) اعلام کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۳    
نام نویسی برای شرکت در پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات ایران آغاز شد و تا 25 آبان ادامه دارد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
قادر آشنا، در یادداشت خود درباره حضور نمایندگان نشر ایران در هفتا دو یکمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت به صرفه جویی در هزینه های ستادی به عنوان مهم ترین اقدام برای حضور موفق در این رویداد تاکید کرده ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۳۳    
مهلت ارسال آثار به یازدهمین جشنواره استانی شعر و داستان شاهوار تا 30 آبان ماه سال تمدید شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۸    
ابراهیم فرازمند، معتقد است، نباید طرح های حمایتی موسسه خانه کتاب را آلوده تبعیض از جمله تخفیف بین کتاب های ترجمه و تالیف کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
سومین همایش منطقه ای شاعران عاشورایی آذربایجان فردا سه شنبه 30 مهرماه به همت حوزه هنری استان اردبیل برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری شاهرود در دومین نشست هماهنگی معرفی این شهرستان برای رقابت در طرح انتخاب پایتخت کتاب، گفت: هزینه برای کتاب، سرمایه گذاری است و کمک به فرهنگ کتاب و کتابخوانی محسوب می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
آئین پایانی سوگواره شعر عاشورایی ماه منیر اول آبان ماه در اردبیل برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
همایش مجتهد شهید با حضور آیت الله مصباح یزدی و قرائت پیام مراجع تقلید برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از ترجمه کتاب پترزبورگ نوشته آندری بیه لی روز چهارشنبه اول آبان در کتابفروشی نشر ثالث برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۸    
حکایت شاعران، نویسندگان و روزنامه نگاران این دیار، بعد از انقلاب مشروطیت، تا پایان حیات سلسله پهلوی، بس شگفت انگیز است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۳    
کتاب انقلاب یادگیری عمیق ، با اشاره به تاریخچه ای از ظهور هوش مصنوعی، مقوله هوش مصنوعی در برابر هوش انسان و مسأله یادگیری را از وجوه گوناگون بررسی می کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
حسین قاضی خانی مولف در حوزه دین، در کتاب جدیدش به تبیین جایگاه کوفیان در فرایند نهضت امام حسین (ع) پرداخته است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۸    
کتاب انرژی درمانی ، ضمن تبیین معنای انرژی درمانی و روش کار آن، به این پرسش ها پاسخ می دهد که آیا همه می توانند از انرژی درمانی استفاده کنند و آیا اصولا انرژی درمانی یک روش درمان است؟
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی سمنان از پیگیری احداث یک باب کتابخانه عمومی در روستای خیرآباد این شهرستان با همکاری فرمانداری سمنان و شورای اسلامی این روستا خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
دو کتاب از شِل سیلور استاین با عنوان های لافکادیو با ترجمه حمید احمدی و آقای باکلاه و آقای بی کلاه با ترجمه رضی هیرمندی برای یازدهمین نوبت از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
فیونا بنسون، شاعر 41 ساله انگلیسی و یکی از نامزدهای جایزه تد هیوز سال 2019 به عنوان برنده جایزه هزار پوندی فوروارد انتخاب شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین گشایش هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز در جمع خبرنگاران، نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز را بعد از نمایشگاه بین المللی تهران ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تربیت اقتصادی و مالی در کتاب کودک در هفتادونهمین نشست توسعه و ترویج فرهنگ کتاب خوانی با موضوع تربیت اقتصادی کودک و نوجوان در کتاب خانه مرجع کانون پرورش فکری بررسی می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۸    
یک پژوهشگر حوزه اسناد و نسخ خطی و عضو بنیاد قم پژوهی، بر لزوم تخصیص بودجه ملی و پایدار برای کتابخانه ملی و مرکز اسناد قم تاکید کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۸    
پاسخ های کوتاه به پرسش های اساسی کتابی است که استیون هاوکینگ با مخاطبانش درباره اساسی ترین سوال ها به گفت وگو می نشیند. وی در این اثر سخن از منشا جهان تا سفرش به ایران می گوید.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۹:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیرخانه دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی با صدور اطلاعیه ای از عدم تمدید مهلت ارسال اثر به بخش مسابقه نمایشنامه نویسی و پایان زمان ارسال اثر به بخش مسابقه مقالات رادی شناسی و این جشنواره خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۸    
کتاب کانون دین زرتشتی در ایران شرح دقیق و موشکافانه بویس از گستره زندگی مناسک و آیین های دینی زرتشتیان شریف آباد یزد است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۳    
سمینار آموزشی حمایت های قانونی ایران از مولفین و هنرمندان از سوی وزارت دادگستری با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و دفتر حقوقی داوری فکر نو در قم برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور شرکت در آیین افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب، وارد تبریز شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۹:۱۳    
کتاب فلسفه تاریخ در قرآن تفاوت های دیدگاه فیسلوفان و قرآن کریم را درباره علم تاریخ بررسی کرده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به اذعان روشندلان عضو کتابخانه مرکزی همدان، خدمات این کتابخانه به نابینایان مناسب است؛ با این وجود مسیر شیب دارِ کتابخانه مرکزی که مراجعین را برای رسیدن به آن ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۸    
جمال میرصادقی می گوید: از زمان انتشار این کتاب تا به حال 13 ترجمه از مترجمان مختلف منتشر شده است و همه مترجمان نام این کتاب را به اشتباه جاناتان مرغ دریایی ترجمه کرده اند ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۸:۵۸    
پیروز ارجمند بیان کرد: پیوند شعر و موسیقی آوازی کتابی نکته گو است؛ یعنی مسائلی که آهنگساز در حین کار با آن روبه رو می شود در این کتاب آورده شده و یک فرمول و مدل نیست.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۸:۵۳    
سوتلانا الکسویچ، نویسنده روسی برنده نوبل ادبیات در مصاحبه اخیر خود با روزنامه گاردین درباره استفاده از تاریخ شفاهی برای انتقال وحشت جنگ، علاقه اش به داستایفسکی و فعالیت گرتا تونبریگ صحبت کرده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۸:۴۸    
کتاب بازخوانی انتقادی روایت شریعتی از هویت، ملیت، تشیع و زبان فارسی در پی پاسخ به این سوال است که شریعتی چه فهمی از ایران دارد و ایران را به مثابه یک ایده، چگونه مفهوم سازی می کند؟
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۲۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مجله نیویورک تایمز به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. این هفته سه کتاب جدید جنایی و پلیسی موفق شدند به فهرست پرفروش های نیویورک تایمز راه یابند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۲۲:۴۰    
کارل اُو ناسگارد، نویسنده نروژی به نویسندگانی چون مارگارت آتوود، هان کنگ، و مارگارت میچل پیوست تا کتابی برای انسان های قرن آتی بنویسد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۷:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
انجمن فرهنگی و هنری زنان ناشر در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، ضمن مذاکره با 15 ناشر و آژانس ادبی، با انتشارات کوتابوکای مالزی برای فروش رایت کتاب توافق کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
کانون زبان فارسی بنیاد موقوفات محمود افشار، نشست زبان فارسی، ایران و فرهنگ نویسی را به یاد و احترام پروفسور ژیلبر لازار و با گفت وگوی علی بهرامیان با ژاله آموزگار و حسن انوری برگزار می کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۶:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مراسم یادبود ناصر ایرانی همزمان با اولین سالگرد درگذشت این نویسنده برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
قسمت هایی از مجسمه عمر خیام ساخته ابوالحسن صدیقی که بیش از 40سال است در پارک لاله تهران وجود دارد، تخریب شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۶:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
کتاب قصه های مجید هوشنگ مرادی کرمانی که از سوی انتشارات اسلوژبنی گلاسنیک به صربی ترجمه شده در نمایشگاه کتاب بلگراد رونمایی می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
بزرگداشت مقام علمی ضیاء موحد در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
نشست تحلیل روان شناختی انقلاب در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
کنفرانس بین المللی هستی شناسی در روزهای 22 و 23 ژوئیه 2021 در رم، ایتالیا برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
حمید حسام از پایان نگارش کتاب زندگی مادر ژاپنی الاصل شهید محمد بابایی خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۷    
دفتر نشر فرهنگ اسلامی ترجمه حداد عادل از قرآن کریم را تجدید چاپ کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۵:۲۲    
پیکر زنده یاد حسین دهلوی آهنگساز و موسیقیدان و برگزیده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی برای کتاب پیوند شعر و موسیقی آوازی صبح امروز به خاک سپرده شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بزرگداشت حجت الاسلام والمسلمین حسین واثقی در بیستمین دوره عصر کتاب سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
پنجمین وششمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی در روز چهارشنبه اول و هشتم آبان به نکته هایی در شناخت شمس تبریزی و مقالات او اختصاص دارد، که با سخنرانی مهدی سالاری نسب ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۳:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
دبیرخانه سومین دوره کتاب سال دفتر شعر جوان (قیصر امین پور) اسامی نامزدهای این دوره را اعلام کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
دردیدار رئیس نمایشگاه کتاب شانگ های با قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در محل غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت دیدار کرد ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۲    
محمودرضا دهدستی معتقد است معنای جامعه شناسی نه به عنوان یک علم که باید به عنوان نوعی رویکرد برای تفکر انسان باشد. تفکری که باید خود را صرف کاوش و یافتن و جستجوی انسان کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
به همت انجمن فارغ التحصیلان زبان فارسی خانه فرهنگ راولپندی و باحضور علاقه مندان به زبان و ادب فارسی و فارسی آموزان، نشست مولوی شناسی و مثنوی خوانی در محل سالن اجتماعات خانه فرهنگ راولپندی برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
راینهارد کایزر مول اکر نویسنده اتریشی گفت: من بیشتر به دنبال دیدن و فهمیدن روستا هستم تا نقد کردن آن. من در پی آنم که ساکنان روستاها و رفتارشان را براساس ذهنیت و تاریخشان بفهمم و درک کنم.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۱:۳۲    
مهرداد نوایی، روانشناس، در یادداشتی به چیستی و کیستی کتاب پرداخته است.
مشاهده نتایج بیشتر...