یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۲۱:۱۲May 2017 28

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

  ۲ ساعت پیش    
فراخوان هفتمین جشنواره پیامک رضوی از برنامه های پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) اعلام شد. آثار برگزیده پس از جشنواره در قالب کتاب منتشر خواهد شد.
  ۲ ساعت پیش    
موسسه شهر کتاب فراخوان هفتمین دوره جایزه دکتر فتح الله مجتبایی را برای معرفی بهترین پایان نامه دکتری در حوزه های ادیان و عرفان و زبان و ادبیات فارسی منتشر کرد.
  ۴ ساعت پیش    
مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران فراخوان شرکت ناشران، مؤسسات، نهادها، تشکل های نشر، اهالی قلم و آژانس های ادبی سراسر کشور برای حضور در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب پکن را منتشر کرد.
  ۵ ساعت پیش    
کتاب مبانی امور نمایشگاهی اثر محمد علمی منتشر شد. این اثر مطالبی درباره نمایشگاه ها اعم از اهداف، انواع، ویژگی ها و اهمیت آن ها را دربردارد.
  ۵ ساعت پیش    
رئیس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قم در نشست نقد و بررسی کتاب اسلام دین آسان ، تحقیق و تالیف این کتاب را در این برهه از زمان، اقدامی مفید، بجا، ارزشمند و ضروری دانست.
  ۵ ساعت پیش    
کتاب اصول و روش های صحافی سنتی؛ از مجموعه کتاب های صنعت چاپ منتشر شد. این اثر به قلم داود لطفی و با همکاری کبری بادرام پور به نگارش درآمده است.
  ۵ ساعت پیش    
دستاوردها و خدمات موسسات مختلف آستان قدس رضوی در غرفه ای به مساحت 150 مترمربع در نمایشگاه قرآن ارائه می شود.
  ۵ ساعت پیش    
ارتباطات (جلد اول) و نظریه: رسانه عنوان دو کتابی است که در حوزه ارتباطات منتشر شده است.
  ۶ ساعت پیش    
علی ططری، مدیر مرکز اسناد کتابخانه و موزه مجلس شورای اسلامی به مناسبت بازگشایی مجالس نخست تا ششم مجلس شورای اسلامی یادداشتی درباره سیر قوه مقننه در اختیار ایبنا قرار داده است.
  ۶ ساعت پیش    
کتاب تهران تالیف یاسمین افشاری منتشر شد. اعتمادالسلطنه در مرات البلدان درباره وجه تسمیه تهران چنین آورده است: چون اهل آنجا (تهران) در وقتی که دشمن برای آنها به هم می رسید در زیرزمین پنهان می شدند ...
  ۷ ساعت پیش    
کتاب مصور راهنمای جامع تندرستی در محیط کار با هدف بهره وری ورزشی بیشتر از محیط کار و ابزار آن از سوی نشر ورزش منتشر شد.
  ۷ ساعت پیش    
کتاب پادماده: کاوش در فراسوی ماده نوشته فرانک کلوز است که به کوشش یاشار مجتهدزاده ترجمه شده است.
  ۷ ساعت پیش    
پدرام سروش پور ر نشست رونمایی از کتاب اوستا دانشنامه ی ایران باستان با اشاره به این که کتاب اوستا هویت و چکیده فرهنگ چندهزار ساله ایرانیان است ...
  ۸ ساعت پیش    
شب نوش آفرین انصاری، دبیر شورای کتاب کودک و از بانیان فرهنگنامه کودکان و نوجوانان، سه شنبه (9 خرداد) به همت مجله بخارا برگزار می شود.
  ۸ ساعت پیش    
سفرنامه یوهان شیلت برگر با گزارش های ارزشمندی از اوضاع سیاسی اجتماعی و اقتصادی عصر تیموریان از سوی انتشارات امیرکبیر به چاپ رسید.
  ۹ ساعت پیش    
کتاب میهن فروش نوشته پل بیتی با ترجمه سمانه سیدی توسط انتشارات کتاب کوله پشتی راهی بازار نشر شده است.
  ۹ ساعت پیش    
کتاب های آنارشیسم نوشته جرج وودکاک، چرا ملت ها شکست می خورند نوشته دارون عجم اوغلو و جیمز رابینسون و جامعه شناسی فرهنگی نوشته فرهاد امام جمعه در صدر پرفروش ترین آثار حوزه علوم انسانی در هفته اول ...
  ۹ ساعت پیش    
جلیل صادقی زاده، مدیر کمیته کودک و نوجوان بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، گفت: امسال برنامه های جدید و متنوعی را برای جذب بچه ها به خواندن و تدبر در قرآن کریم و آثار مذهبی ...
  ۹ ساعت پیش    
رمان پسری که نامرئی شد نوشته اندرو کلمنتس با ترجمه امیر حیدری باطنی از سوی انتشارات امیرکبیر منتشر شد.
  ۹ ساعت پیش    
نصرالله پورجوادی این روزها نگارش دو کتاب قوت دل و نوش جان و زبان فارسی در تصوف را در دست دارد.
  ۹ ساعت پیش    
کتاب در برج امنیت؛ چرایی ورود ایران به پرونده های منطقه ای توضیحاتی درباره امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در پنج کشور افغانستان، عراق، سوریه، لبنان و یمن ارائه می دهد.
  ۹ ساعت پیش    
علی شمیسا، روانشناس بالینی با پنج عنوان کتاب جدید در حوزه روانشناسی به بازار کتاب آمد است.
  ۹ ساعت پیش    
مدیر روابط عمومی موسسه تبیان از رونمایی جدیدترین نرم افزارهای قرآنی و ویژه رمضان این موسسه در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم خبر داد.
  ۹ ساعت پیش    
کلمنت گرینبرگ منتقد بزرگ نیمه دوم قرن بیستم و به تعبیری یکی از بزرگترین منتقدان هنری تاریخ در کتاب کلمنت گرینبرگ: میان خطوط از زبان تی یری دُ دوو معرفی می شود.
  ۱۰ ساعت پیش    
هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور اطلاعیه ای از صادر شدن حواله های خرید کتاب از ناشران شرکت کننده در سی اُمین نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.
  ۱۰ ساعت پیش    
جدیدترین اثر احمدرضا احمدی با عنوان پرواز از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۱    
دبیرخانه جایزه کتاب سال از پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان و ناشران دعوت می کند با ثبت نام در تارنمای اینترنتی www.ketabsal ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۱    
کتاب اعتماد به نفس: 50 نکته فوری برای افزایش اعتماد به نفس توضیح می دهد که اعتماد به نفس چیست و چه عواملی بر اعتماد به نفس تأثیر می گذارند ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ - ۰۹:۴۶    
رمان نوجوان زمستان سبز به قلم نورا حق پرست از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۱    
کتاب بال آتش، بال خون که روایتی داستانی از زندگی شهید سرلشکر خلبان عباس دوران است با تلاش مصطفی جمشیدی توسط انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۶    
مجموعه 9 جلدی کی بود، کی بود؟ سروده افسانه شعبان نژاد از سوی انتشارات لوپه تو منتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ - ۰۸:۰۱    
جورجو آگامبن ، آلن بدیو ، کریستین راس و اسلاوی ژیژک در کتاب حال و روز دموکراسی به این پرسش پاسخ می دهند که آیا دموکرات نامیدن خود معنایی دارد، شما این کلمه را چگونه تفسیر می کنید؟
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۶:۳۸    
بنیاد شعر و ادبیات داستانی، برنامه هفتگی جلسات شعر خود را با عنوان یکشنبه های شعر از فردا به صورت منظم و با حضور دکتر اسماعیل امینی، استاد محمدعلی بهمنی ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۶:۲۸    
کتاب هوش هیجانی به این پرسش پاسخ می دهد که چگونه می توان هوش هیجانی فرد،گروه یا عملکرد سازمانی را افزایش داد؟
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۶:۲۳    
شانزدهمین دوره جایزه ادبی صادق هدایت فراخوان داد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۶:۲۳    
برگزیدگان پنجمین جشنواره ادبی نسیم کلمات در قالب داستان کوتاه و با موضوع از خودگذشتگی پنج شنبه 4 خردادماه در سالن سرای حضور فرهنگسرای اخلاق معرفی و تجلیل شدند.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۴:۵۸    
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: مراحل تهیه و تدوین اساسنامه بنیاد استاد حمید سبزواری انجام شده است و این بنیاد به زودی در زادگاه آن مرحوم راه اندازی می شود.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۴:۵۸    
رئیس اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی، از برگزاری مسابقات متنوع کتابخوانی مرتبط با موضوعات ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۴:۵۳    
مراسم اختتامیه سومین دوره جایزه ادبی فرشته به همراه بزرگداشت مدیرنشرمرکز در شهر کتاب فرشته برگزار شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۴:۴۸    
عکاس : شهاب دارابیان
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۴:۴۳    
محمدرضا مرزوقی از انتشار رمان باید حرفای دیشبمو جدی می گرفتی! خبر داد و گفت: این رمان که تمی اجتماعی دارد ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۸    
هفدهمین کرسی ترویجی در دانشگاه الزهرا(س) با موضوع تأثیر پایه های فکری نصر حامد ابوزید در نگرش او به مسائل زنان برگزار می شود.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۸    
مجموعه هشت جلدی چی مثل چیه؟ با ترجمه افسانه شعبان نژاد از سوی انتشارات لوپه تو، برای کودکان منتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۳    
در کتاب برنامه ریزی استراتژیک در صنعت چاپ ضمن آشنایی مخاطب با صنعت چاپ و چالش های آن، مباحثی درباره برنامه ریزی در این صنعت ارائه شده است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۴:۲۳    
معاون وزیر امور خارجه گفت: همان طور که در گذشته فردوسی بزرگ برای پالایش و حفظ زبان فارسی کار خطیری انجام داد و انقلابی در زبان فارسی ایجاد کرد، امروز نیز گسترش زبان فارسی به عشق و علاقه ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۴:۱۸    
کتاب شناخت هگل گرایی نوشته رابرت سینربرینک با ترجمه مهدی بهرامی در نشست هفتگی شهر کتاب نقد و بررسی می شود.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۴:۱۳    
نشست ایرانشناسی در آمریکا با سخنرانی دکتر رودی مته، ایران شناس و تاریخ نگار عصر صفویه شنبه 6 خردادماه در سرای اهل قلم خانه کتاب برگزار شد. دبیری این نشست را مرتضی هاشمی پور به عهده داشت.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۳:۳۳    
زیبیگنیف برژینسکی، مشاور امنیت ملی جیمی کارتر، رئیس جمهور اسبق آمریکا در سن 89 سالگی درگذشت. برخی از آثار وی مانند اسرار سقوط شاه ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۳:۲۳    
رودی مته، تاریخ نگار عصر صفویه درباره حضور ایرانشناسان در ایران گفت: امیدوارم فضای تحقیقات در دوره جدید به شکلی شود که بتوان درباره تمدن کهن ایرانی به راحتی پژوهش کرد و دولت بداند که همه ما جاسوس ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۳:۰۸    
ویدا اسلامیه از انتشار کتاب جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها خبر داد و گفت: این کتاب به تازگی با ویرایش و طرح جدید از سوی نشر کتابسرای تندیس منتشر شده است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۲:۵۸    
کتاب جستارهایی در سرمایه اجتماعی در ایران ، به بررسی اخلاق مداری مشاغل، رفاه ایرانیان، کارایی نهادهای جامعه، آشوب های اجتماعی، قبیله گرایی، محیط زیست، هویت و عرق ملی ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۳    
علیرضا دلبریان، راوی و رزمنده دفاع مقدس در آیین خوانش و ابررسی کتاب آب هرگز نمی میرد گفت: در مورد جنگ درست ننوشته ایم، بلکه آن را درشت نوشته ایم.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۲:۱۳    
فروشگاه مرکزی شهر کتاب همزمان با نخستین هفته ماه مبارک رمضان برنامه داستان خوانی، دیدار و گفت وگو با اهالی سینما برگزار می کند.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۲:۰۳    
کتاب های قهوه سرد آقای نویسنده نوشته روزبه معین، وقت سکوت نوشته لوییس مارتین سانتوس و مردی به نام اوه نوشته فردریک بکمان با استقبال علاقه مندان به حوزه ادبیات ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۳    
نمایشنامه تصویر زیبا ، اثر یاسمینا رضا با ترجمه شقایق کبودانی توسط نشر پوینده راهی بازار نشر شده است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۸    
خاطرات شفاهی احمد زارع، به کوشش محمد علی همتی با نام گزینه ای برای ستاد از سوی انتشارات خط شکنان وابسته به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد وارد بازار کتاب شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۸    
سیر تحول علم فیزیک و قوانین آن و شرح تئوری های اثبات نشده را از زبان دانشمندان در کتاب فیزیک از زبان فیزیکدانان بخوانبد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۰:۲۳    
بروس هود در کتاب خودِ خیالی بسیار درخشان و هنرمندانه برآمدن آفتاب سند علمی را آشکار می کند که نشان می دهد خود بیش تر در دوران کودکی توسط نفوذ و تأثیرات نیرومند پیرامون مان ساخته می شود.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۳    
بیژن اشتری، مترجم درباره خوشخوان بودن کتاب موسولینی: ظهور و سقوط دوچه گفت: ریتم و ضرب آهنگ سرنوشت موسولینی برایم بسیار جذاب و در واقع یک روایت حساب شده بود و مثل اینکه در حال تماشای یک فیلم تریلر و ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۵ - ۱۲:۲۵    
مراسم گرامیداشت احمدرضا احمدی به بهانه 77 سالگی این شاعر شناخته شده، به همت کتابفروشی همیشه و هفته نامه چلچراغ و با پیام رئیس دولت اصلاحات برگزار شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ - ۱۵:۵۰    
ترسا رودریگز دل آلامو، رئیس موسسه خانه آسیا در اسپانیا ، در مراسم بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی در مادرید گفت: قطعه گمشده ما ایران است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ - ۱۱:۰۰    
سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی هفت عنوان کتاب جدید در زمینه های دام وطیور، مرتعداری، دامپزشکی و کشاورزی ارگانیک منتشر کرد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ - ۱۰:۰۰    
انتشارات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات مجموعه یادداشت ها و روایت های مهدی فرجی از پدیده ها، حوادث و موضوعات فرهنگی جامعه آمریکا را در قالب کتاب زندگی روزمره در امریکا راهی بازار کرد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ - ۰۹:۰۵    
مجموعه 6 جلدی نی نی ها نوشته افسانه شعبان نژاد با تصویرگری غزاله بیگدلو از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ - ۰۲:۲۵    
احمدمسجدجامعی، عضو شورای شهر گفت: تهران محفلی برای جلسه ها و حلقه های دانشی بود که این حلقه ها بحث دانش را انتقال می داد و استاد انوار در این حلقه ها وارد شده است ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۷:۱۵    
کتاب بازیابی سازمان فضایی باغ شهر صفوی قزوین؛ از منظر پدیدارشناسی هرمنوتیک در پنجمین اجلاس بین المللی مجمع شهرهای اسلامی رونمایی شد ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۶:۴۵    
امیرجلال الدین اعلم، مترجم و پژوهشگر در سن 76 سالگی از دنیا رفت.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۶:۱۰    
کتاب سلامتی در گذر عمر با ترجمه نجم الدوله محمودی منشر شد. این کتاب به دانش و بیولوژی پیری و همچنین رازهای عمر طولانی می پردازد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۵:۳۵    
کتاب اخلاق دین مدار و دنیاگرا اثر مشترک بهروز محمدی منفرد و بیژن منصوری از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۵:۳۰    
کتاب چای آخر روایت هایی است کوتاه و دلنشین درباره زندگی شهید احمد کشوری از کودکی تا شهادت که به قلم و همت مسعود آب آذری گردآوری و تدوین شده است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۳:۵۰    
کتاب برگزیده قالیچه های کاخ گلستان نیز رونمایی شد. این کتاب بخشی از مطالعات و نوشته های شکوفه مصاحبی درباره قالی های تاریخی و موزه ای است
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۵    
حسین معصومی همدانی در بخشی از آئین رونمایی ارج نامه استاد فولادوند گفت: ما یکسری مترجم داریم که از طریق نوشتن مقالات در مجلات، ترجمه کتاب و سخنرانی های عجیب و غریب در صداوسیما با هنری که نشان دادند ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۵    
خسرو شاهی در نشست نقد کتاب بی اسمی گفت: جریانی که نقد را در کشور ما ساماندهی می کند و بیشتر به غرب گرایان میدان می دهد، به نفعشان نبود که شاکری را در داستان ببینند ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۳:۲۰    
نشست دیدار و گفت وگو با دکتر ابوالفضل خطیبی در کانون زبان فارسی برگزار می شود.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۲:۵۰    
مجموعه داستان دزد شاتوت شامل 11 داستان عاشقانه کوتاه از آرزو کریمی، از سوی انتشارات مایا روانه بازار کتاب شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۵    
لوح فشرده صوتی کدو رسید به خانه از سوی واحد موسیقی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید و وارد فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی هنری شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۱:۵۰    
سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از توزیع یک هزار جلد قرآن در مناطق محروم استان در سال 95 خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۱:۴۵    
فصلنامه مردم نامه با سردبیری داریوش رحمانیان به چاپ رسید. در سطوری از آن به نقش کاباره ها، بارها، میخانه ها و دانسینگ ها در ترویج تباهی های اجتماعی و گرایشِ مردم به شیره کش خانه ها ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۱:۴۰    
رمان دختر خاکستری اثر نعیمه اسلامی توسط انتشارات جمهوری راهی بازار نشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۱:۳۵    
ناصر تقویان عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی تا دو ماه آینده با کتاب هابرماس، زبان، کنش همرسانشی به بازار کتاب می آید.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۱:۳۰    
سید جلال کتابچی مدیر نشر اسلامیه و سید فرید کتابچی و سید محمدباقر کتابچی در نشست تاریخ شفاهی نشر از یک قرن فعالیت خاندان کتابچی در نشر ایران گفتند.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۱:۱۰    
قصه های فیروزه ای ، عنوان کتابی در زمینه داستان های کوتاه فولکلور است که توسط الهام صالح نوشته شده است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۰    
کتاب تاریخ سلجوقیان تالیف عثمان توران با ترجمه پرویز زارع شاهمرسی این دوره تاریخی را فرارو نهاده و کوشیده تا با بررسی صبورانه همه منابع تاریخی مربوط به سلجوقیان رتا پیش روی خواننده بگذارد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۰:۵۵    
عماد افروغ در نشست نقد و بررسی کتاب مسائل اجتماعی گفت: نویسنده با منش نوع دوستانه به مسائل اجتماعی نگریسته و دلالت های سیاسی هر مساله را خوب دیده است ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۰:۵۵    
معاون فرهنگی وزیر ارشاد با حضور در نشست هم اندیشی مدیران بنیاد شعر و ادبیات داستانی، از چشم انداز برنامه های سال 96 این بنیاد اطلاع یافت.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۵    
سه کتاب جدید در حوزه روانشناسی به همت انتشارات جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی روانه بازار نشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۰    
در جست جوی خرد و آزادی ارجنامه استاد عزت الله فولادوند دوم اردیبهشت 96درخانه اندیشمندان علوم انسانی برگزارشد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۰    
افسون امینی، مدیر مسئول مجله ادبی نارنج با بیان اینکه با کمبود مجله تخصصی درحوزه کودک و نوجوان مواجه ایم ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۰    
کتاب داریوش در سایه اسکندر اثر پی یر بریان ترجمه ناهید فروغان تفسیر نوینی از سنن تاریخ نویسی و نقش اصل خلل ناپذیر تکرار در این سنت ها به دست می دهد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۰۹:۳۵    
فرهنگستان زبان و ادب فارسی دفتر صد سالِ دگر: مجموعه ای از اشعار منتشرنشدۀ نیما یوشیج را با تصحیح سعید رضوانی و مهدی علیائی مقدّم منتشر کرد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۰۹:۰۰    
حسن محدثی، جامعه شناس ایرانی معتقد است ترجمه آثار برخی متفکران غربی در ایران مد شده چون ما مبتلا به بیماری گره گوری هستیم ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۸:۲۱    
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۷:۴۶    
کتاب کفش باز ، داستان فراز و فرودهای زندگی شخصی و حرفه ای فیل نایت، بنیانگذار و مالک شرکت نایکی که در ایران به نایک معروف شده است، توسط نشر هیرمند منتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۷:۴۰    
خرید بیش از 21 میلیارد ریال کتاب در جلسات 569 و 570 هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تصویب رسید.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۷:۴۰    
لیلا کردبچه، سپیدسرای مطرح کشورمان به تازگی مجموعه ترانه هایش با عنوان برگرد و این پاییزُ با من باش را توسط انتشارات شانی راهی بازار نشر کرده است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۳:۵۰    
کتابفروشی همیشه با همکاری چلچراغ، مراسم جشن تولد احمدرضا احمدی را برگزار می کند.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۵    
کتاب فرهنگ سیاسی و رفتار انتخاباتی تالیف یوسف خان محمدی دمنتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۳:۱۵    
وجیه سامانی، عضو هیات داوران بخش داستان جشنواره جوشن با اشاره به بررسی 83 اثر ارسالی به دبیر خانه بر لزوم تدوام این جشنواره با هدف حفظ ارزش های جریان مدافعان حرم تاکید کرد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۳:۱۰    
سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی سومین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویان فارسی نویس را برگزار می کند.
مشاهده نتایج بیشتر...