سه شنبه ۳۱ اردیبهشتساعت ۲۱:۱۲May 2019 21

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1393 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1394 خبرگزاری کتاب ایران 30 اسفند 1395 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1396 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1397 خبرگزاری کتاب ایران 31 فروردین 1398 خبرگزاری کتاب ایران 1 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 2 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 3 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 4 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 5 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 6 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 7 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 8 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 9 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 10 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 11 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 12 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 13 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 14 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 15 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 16 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 17 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 18 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 19 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 20 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 21 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 22 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 23 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 24 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 25 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 26 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 27 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 28 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 29 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 30 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 اردیبهشت 1398 
  ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سیر نزولی قیمت کاغذ در بازار همچنان ادامه دارد، امروز هر بند کاغذ چهار و نیم ورقی 70 گرمی در بازار 450 هزار تومان خرید و فروش شد.
  ۶ ساعت پیش    
کتاب این هم از این چهارمین مجموعه شعر امیرعلی سلیمانی مشتمل بر 38غزل توسط نشر چشمه منتشر شد.
  ۶ ساعت پیش    
به گفته عبدالملکی با اینکه در کتابخانه ملی گام های خوبی برای استفاده بیشتر نابینایان از منابع کتابخانه ملی برداشته شده است، گفت که امکانات کنونی نسبت به حالت مطلوب جهان فاصله دارد.
  ۶ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
کتاب سفیران ایثار ؛ روایتی از زنان مقاوم دزفول در دوران دفاع مقدس، پنجشنبه دوم خردادماه در ستاد راهیان نور رونمایی می شود.
  ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کتاب معجزات قرآن نوشته هارون یحیی با ترجمه علیرضا عیّاری از سوی موسسه فرهنگی منادی تربیت به چاپ سیزدهم رسید. این اثر به بررسی معجزات قرآنی که علم بشر به آن ها آگاهی پیدا کرده، می پردازد.
  ۷ ساعت پیش   + ۲۱ سایت دیگر  
مصطفی محدثی خراسانی، شاعر پیشکسوت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری بارها درباره اهمیت زبان فارسی و خطرهایی که آن را تهدید می کند ...
  ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
قادر آشنا با اشاره به لزوم چابک سازی در فعالیت های نمایشگاه، گفت: این نمایشگاه می تواند ارزان تر برگزار شود، نیروهای کمتری می توانند در این نمایشگاه حضور داشته باشند ...
  ۷ ساعت پیش    
کتاب مرواریدی شاعرانه از دانش عظیم شرق نوشته آنکه بوزه در آلمان منتشر شد. در این کتاب درباره دانش عظیم گوته از شرق و اندیشه شرقی بحث شده است.
  ۸ ساعت پیش    
در ماه های اخیر، چند کتابفروشی بزرگ اصفهان مانند پایتخت، بخشی را با نام بازی یا کافه بازی به قفسه های فروش خود اضافه کرده اند که در کنار خرید کتاب، می توان با استفاده از آنها آموزش دید ...
  ۸ ساعت پیش    
نیکنام حسینی پور، تاکید بر حمایت و تقویت کتاب فروشی ها، حفظ کاغذ به عنوان کالای اساسی و ایجاد روحیه امید و نشاط اجتماعی از سوی اصحاب فرهنگ را مهم ترین مباحث طرح شده در دیدار فرهنگ و هنر با رئیس ...
  ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کنفرانس بین المللی حقوق و آزادی های مادی ژوئن 2020 در نیویورک، ایالات متحده آمریکا برگزار می شود.
  ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کتاب بررسی تحلیلی مواجهه قرآن با یهود از سوی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و با همکاری پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن منتشر شد.
  ۸ ساعت پیش    
زهرا عبدی نویسنده کتاب امام رضا علیه السلام گفت: وظیفه هنرمند و نویسنده است تا با تلفیق ادبیات داستانی و دین، نسل امروز را به سمت توحید و معرفت سوق دهد.
  ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مولف کتب آموزشی قرآن کریم با اشاره به روش تدریس مکتبخانه ای گفت: تدریس مکتب خانه ای تنها مبتنی بر تمرین و تکرارهای طاقت فرسا بوده است.
  ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مندر روایتی از داستان زنان و به دست آوردن هویت اجتماعی شان در دوره قاجار، سیدمحمدحسین حسینی منتقد، یادداشتی بر این رمان نوشته و در اختیار ایبنا قرار داده است.
  ۹ ساعت پیش    
جان جهان پژوهشی نو و جامع در عرصه مهدویت است که از سوی انتشارات جمکران روانه بازار کتاب شده است.
  ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز گفت: ترویج فرهنگ کتابخانی و نهادینه کردن سیره رضوی، از مهمترین اهداف برگزاری نهمین دوره جشنواره رضوی نطنز است.
  ۹ ساعت پیش    
با همراهی شهروندان و اهل قلم گرگان، پویشی مجازی برای نامگذاری زادروز سیدحسین میرکاظمی، داستان نویس، نقاش و پژوهشگر فرهنگ عامه شمال کشور به عنوان روز ادبیات داستانی گلستان در تقویم این دیار به راه ...
  ۹ ساعت پیش    
لیلا اردبیلی می گوید: موس به صورت ضمنی انتقادهایی به دورکیم وارد می آورد و به آثارش بسیار بیشتر از تالیفات دورکیم رنگ و بوی تجربی می بخشد.
  ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شیرین بازیاریان بیان کرد: آموزه های اخلاقی دین ما بسیار زیبا هستند، ولی گویی که در آسمان ها و دست نیافتنی است ...
  ۹ ساعت پیش    
امسال شعر قم با 17 نماینده، حضوری پررنگ در دیدار جمعی از اهالی فرهنگ، شعر و ادب فارسی با رهبر انقلاب، داشت.
  ۹ ساعت پیش    
بر اساس تفاهمنامه یک ناشر پکنی و ناشری در بلاروس، نخستین مجلد از مجموعه کتاب های مفاهیم کلیدی اندیشه و فرهنگ چینی در بلاروس رونمایی شد.
  ۹ ساعت پیش    
همزمان با سالروز ولادت باسعادت دومین امام شیعیان، امام حسن مجتبی (ع)، خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اطلاعات کتابشناسی آثار منتشر شده پیرامون ایشان را در دو سال اخیر در قم، مرور کرده است.
  ۹ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین توئیت خود نوشت: رهبری، از آلودگی و ویرانی زبان فارسی بیم دادند. این هشدار از اعماق جان شان بود.
  ۹ ساعت پیش    
مایمی فاکس خبرنگار و نویسنده روزنامه نیویورک تایمز اعتقاد دارد بهترین راه برای خودنشری نویسندگان تازه کار و انتخاب شغل نویسندگی برای استعدادهای جوان است.
  ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کتاب بیست چهار آینه دامغان به قلم شیما دولابی از نویسندگان دامغانی منتشر شد.
  ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
محمد جعفری قنواتی معتقد است که عمادی برآمده از نسل ایران شناسانی بود که ایران دوستی و میل به سفر در جای جای ایران را با پژوهش های گسترده کتابخانه ای توام کرده بود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
سیاوش گلشیری در نخستین جلسه کارگاه داستان نویسی یا نویسندگی خلاق در شهر کتاب اصفهان، گفت: هر داستان باید دریچه ای نو از ساختار و فرم را برای شما بگشاید.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
ای خدا در این روز طاعت بندگان خاشع خود را نصیب من گردان و شرح صدر مردان فروتن خداترس را به من عطا فرما، به حق امان بخشی خود ای ایمنی دلهای ترسان.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۲۷   + ۲۳ سایت دیگر  
در شب ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام) جمعی از استادان زبان و ادب پارسی و شاعران جوان و پیشکسوت با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مراسم اعلام برنده جایزه فولیو 2019 دقایقی پیش برگزار شد و مجموعه شعر مقاومت نوشته ریموند آنتروباس، نویسنده جامائیکایی-بریتانیایی موفق شد جایزه 30 هزار پوندی را دریافت کند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مارگارت اتوود در بازدید از فروشگاه کتابی گفته بود برای کتاب خواندن بیشتر از هر چیزی نیاز به لباس و بالش راحتی دارید، نظری که رایسمن را به فکر تولید وسایل و ابزارهای تزئینی در کنار انداخت.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۱۲    
جدیدترین شماره از دوهفته نامه فرهنگی و هنری چلچراغ با پرونده ویژه برای سبیلوهای هنر، ادبیات و سیاست منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر اداره قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری 15 الی 17 جشنواره فرهنگی، هنری و قرآنی در قالب هفته قرآن و عترت در سطح این استان خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۰۲    
مدیر مسئول نشر نص با بیان این مطلب که هیچ گاه به افزایش قیمت بعد از چاپ اقدام نکرده، تاکید موافقان ایجاد امکان تغییر قیمت بعد از جاپ را واکنش به نوسانات قیمت ملزومات تولید ارزیابی کرد که باید منصفانه ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مجید قیصری گفت: اسامی در این داستان به معنای این است که ما وارد یک فضای اساطیری می شویم و این فضای اساطیری هنوز هم با ما هست؛ دنیای اساطیر تمامی ندارد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۰:۲۰    
ویل دورانت در دعوت به فلسفه توضیح می دهد که ما چرا به فلسفه نیازمندیم. اگر فلسفه به حاشیه افتاده، به این علت است که روح ماجراجویی را از دست داده و جیره خوار علوم و دانش های دیگر شده است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۰:۱۶   + ۲۴ سایت دیگر  
در شب ولادت امام حسن (ع) جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ و ادب با رهبر انقلاب دیدار و شعر خوانی می کنند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
جلد هفتم تاریخ فلسفه آکسفورد نوشته رابرت سی.سالمن با ترجمه محمد مهدی اردبیلی منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر بخش ادبیات عربِ دائرةالمعارف بزرگ اسلامی، بیان کرد: حدود 850 ترجمه قرآنی به دست آمده داریم که گاهی شاهکارهای ادبی هستند ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۵:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی حضور در نمایشگاه های کتاب خارج از کشور صبح روز گذشته (29 اردیبهشت) با حضور تشکل ها و دست اندرکاران نشر در محل سالن اجتماعات موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۵:۰۱    
خداداد اسکندری معتقد است: به کارگیری تمام سطوح مدیریت دانش در فضای صنعتی کشور جزو ضروری ترین فرآیند هایی است که باید به کار گرفته شود یکی از راه های پیشبرد این امر مکتوب شدن تجربه افراد پرسابقه در ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۵۶    
دومین دوره جایزه ادبی استاد محمد قهرمان بدون معرفی اثری به عنوان برگزیده و تنها با معرفی یک اثر به عنوان شایسته تقدیر به کار خود پایان داد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مهدی قزلی در نشست چالش های ادبیات کلاسیک و ادبیات معاصر آستراخان روسیه گفت: نویسندگان کودک و نوجوان، پیامبران زندگی معاصر ما هستند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۶    
حسین صفری گفت: بخش فروش در جذب بازدیدکننده موثر است، اما نباید محتوای نمایشگاه را تحت الشعاع قرار دهد که در این صورت آسیب زا است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۱    
6 نویسنده مطرح کشوری از دیار گلستان، در یادداشت هایی جداگانه به مناسبت هفتاد و هفتمین سالروز تولد سیدحسین میرکاظمی، نویسنده، پژوهشگر، داستان نویس ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۱    
مجموعه چهار جلدی داستان های زیر آب نوشته روت گالووی با ترجمه علی مولوی از سوی نشر چشمه برای کودکان و نوجوانان منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۳۱    
رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران گفت: در دیدار با رئیس جمهوری با اشاره به مشکلات صنعت چاپ عنوان کردم صنعت چاپ به 20 ماده اولیه دیگر شامل زینک، مرکب ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: آمار دقیقی از اسناد تاریخی و نسخه های خطی ایرانی در کشورهای مختلف جهان نداریم اما در حال بررسی و ارزیابی میزان آن هستیم.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
هجدهمین دوره جایزه ادبی صادق هدایت فراخوان داد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
هشتمین دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی آفتابگردان ها برای پذیرش اعضای جدید از میان شاعران نوجوان و جوان فراخوان داد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت علامه عبدالحسین امینی، فقیه و محدث برجسته شیعه و صاحب کتاب الغدیر دوشنبه 30 اردیبهشت درانجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۶    
محسن حوادی گفت: با نگاه انتقادی به مطالعات قرآنی باید گفت از مضامین اخلاقی در آن غفلت شده چون یکی از نقاط ضعف ما در مطالعات قرآنی نپرداختن به مضامین اخلاقی و دادن اولویت به آنهاست.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۶    
محمدرضا یوسفی در همایش ادبیات برای کودکان و نوجوانان آستراخان روسیه، با بیان اینکه آرزوی من خلق شاهنامه عصرجدید است، گفت: رمز ماندگاری اسطوره ها، بازآفرینی متون کهن است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۶    
مرکز تبادل کتاب با هدف ایجاد ارتباطی مستمر میان کتاب داران و کتاب خوانان ازچهارسال پیش فعالیت خود را در قالب جمع آوری و تبادل کتاب های دسته دوم آغاز کرده و هم اکنون 400هزار جلد کتاب در این مرکز موجود ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایگور اولییِنکوف در نشست چالش های ادبیات کلاسیک و ادبیات معاصر کودکان و نوجوانان با تاکید بر نقش تصویرگری در رشد ذهنی کودکان گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۶    
شماره 10 کاغذ رنگی دربردارنده گفت وگویی با ابوالقاسم اسماعیل پور درباره خاستگاه اسطوره و اسطوره شناسی است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
نشست تخصصی آموزشی با موضوع تحلیلی بر نسخ مصور شاهنامه، فلزکاری کهن در فلات ایران و ابریشم بافی برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۶    
هفتمین نمایشگاه قرآن و عترت استان قم مردم غرفه ای دارد که در آن در قبال تحویل قرآن های فرسوده، بدون پرداخت هزینه یک جلد قرآن نو اهدا می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۱    
مدرس حوزه اندیشه ورزی، گفت: به بیان امام علی (ع): امام متعصبین، ابلیس است . براساس یک سری تعصبات، به برخی مقولات جانبدارانه نگاه می کنیم، ولی وقتی در شرایط قرار می گیریم، معلوم نیست عمل ما چگونه باشد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۱    
رئیس اداره کتابخانه های عمومی نهبندان از کمبود فضا در کتابخانه عمومی روستای خوانشرف، بزرگترین کتابخانه عمومی روستایی کشور گلایه کرد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۱    
نشست هفتگی خانه ادبیات داستانی گرگان، با حضور جمعی از فعالان عرصه داستان نویسی به استاد میرکاظمی، داستان نویس نامدار گرگانی اختصاص داشت.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۱    
مسئول نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه گفت: دیدار با اصحاب قلم ویژه قرآن پژوهان در نمایشگاه قرآنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۶    
اداره کل کتابخانه های عمومی استان با تهیه و انتشار کتاب های بریل برای جشنواره کتابخوانی رضوی و ارسال آنها به استان های مختلف، شرایط حضور نابینایان را در این جشنواره فراهم کرد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۶    
شهردار شهرستان امیدیه گفت: کتابخانه های عمومی قلب فرهنگی شهرها هستند و تربیت فرزندان کتابخوان و اهل مطالعه از درون کتابخانه ها و کتابداران شهرها ایجاد می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
جایزه نبیولا هر ساله توسط انجمن نویسندگان علمی تخیلی آمریکا به بهترین آثار منتشر شده در این حوزه در ایالات متحده آمریکا اعطا می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۱    
علیرضا سبحانی نسب، مدیر انتشارات جمال، معتقد است مدتی است نمایشگاه قرآن ضعیف شده و با نمایشگاهی که در سال های گذشته مورد استقبال مردم قرار می گرفت، فاصله گرفته و نیاز به بازتعریف دارد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
کنفرانس بین المللی تاریخ و علوم اجتماعی ژانویه 2021 در دبی، امارات متحده عربی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
احمدرضا احمدی، در زادروز 79 سالگی اش گفت: این روزها بعد از کمی کار کردن، کمردرد می گیرم و مجبور می شوم دراز بکشم. با این حال، کمردرد حریف دغدغه هایم نمی شود، کار را رها نمی کنم.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
علی بندری می گوید: جامعه شنوندگان پادکست خیلی بزرگتر از جامعه کتاب خوان است؛ زمانی که بتوانم در جامعه شنوندگان پادکست اثر بگذارم ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۶    
جلسه شعرخوانی شاعران در محضر مقام معظم رهبری مطابق رسم هرساله در شامگاه ولادت امام حسن مجتبی (ع) برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
منیر عسگرنژاد، از انتشار اسامی نویسندگان کودک و نوجوان راه یافته به مرحله نیمه نهایی نخستین دوره جایزه داستان نویسی مهدی آذر یزدی خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر چاپ و نشر با اشاره به بازنگری در رویه خرید کتاب و اجرای طرح درجه بندی کتاب ها، گفت: از مزایای اصلی طرح جدید، استانداردتر شدن خرید کتاب و ایجاد وحدت رویه در همه گروه ها است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شیخ اشتیاق احمد می گوید: در هندوستان زبان فارسی و آموزش آن در حال کمرنگ شدن است، که من به آن هم اعتراض می کنم؛ ولی الحمدلله هنوز در دانشگاه های مهم هندوستان ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
خدایا مؤاخذه نکن مرا در این روز به لغزش ها و درگذر از من در آن از خطاها و بیهودگی ها و قرار مده مرا در آن نشانه تیر بلاها و آفات، ای عزت دهنده مسلمانان.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۶    
ارزش آفرینی و کارآفرینی با زبان فارسی در نشستی با عنوان زبان کاران؛ اقتصاد زبان محور در دانشگاه صنعتی شریف بررسی می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
هرمان ووک، نویسنده امریکایی که با رمان شورش کین برنده جایزه پولیتزر شد، در 103 سالگی درگذشت.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۶    
نتایج نظرسنجی جدید درباره میزان مطالعه دانش آموزان امریکایی در فصل تابستان نشان می دهد که آن ها هرسال تمایل کم تری به مطالعه در این فصل نسبت به سال های گذشته از خود نشان می دهند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
فراخوان جشنواره داخلی فلسطین با هدف ترویج ادبیات مقاومت منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
نهاد کتابخانه های عمومی کشور طرح سه روزه بهار مهربانی در بهار قرآن را همزمان با ایام ماه مبارک رمضان، در مناطق سیل زده استان های لرستان، گلستان و خوزستان برگزار می کند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شجاعی جشوقانی گفت: فردید برای فرهنگ ایرانی آورده ای با عنوان هرمنوتیک انتولوژیک نقادانه غرب دارد و و این دستاورد منحصر به فرد اوست که همچنان می تواند به ما در فهم سنت، خود و مواجهه با غرب کمک کند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۵:۰۰    
رئیس کارگروه ساماندهی کاغذ با اشاره به تشکیل کمیته سه جانبه در کارگروه ساماندهی کاغذ، گفت: سازمان تعزیرات ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۴:۵۵    
ناشران بخش کودک و نوجوان می گویند از جانمایی غرفه ها و نحوه اطلاع رسانی در نمایشگاه قرآن راضی نیستند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۴:۳۰    
به گفته آشنا برای کمک به کتابفروشی ها در روزهای برگزاری نمایشگاه های کتاب امکانی در نظر گرفته شده تا بتوانند به نمایندگی از ناشران در نمایشگاه غرفه داشته باشند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۴:۱۰    
عزت الله الوندی، در نخستین همایش بین المللی ادبیات برای کودکان و نوجوانان با بیان اینکه می خواهم از عشق بنویسم ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، کلاس های آموزش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه کامپالا افتتاح شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۴۰    
از کتاب باب اسرار با حضور مترجم در مجتمع جم سنتر رونمایی می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
نشست ادبیات ایران با حضور استادان، دانشجویان و علاقه مندان به فرهنگ و ادبیات ایران در کتابخانه تاریخ، ادبیات و هنر استانبول برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
نشست شاهنامه خوانی و نقالی در محل اتاق ایران در دانشگاه دولتی آکاکی تسرتلی شهر کوتایسی برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۱۰    
به مناسبت بزرگداشت خیام نیشابوری، نشست ادبی با حضور گروه کثیری از صاحب نظران و دوستداران شعر و ادب فارسی در مرکز دوستی ملل تاشکند برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
نشست ترجمه قرآن به فارسی از روزگاران کهن تا امروز ، دوشنبه 30 اردیبهشت ماه در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب شهر فرنگ؛ معماری غربی و حیات اجتماعی ایرانیان در دوره قاجاریه و پهلوی اول تالیف جواد عسکری چاوردی منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
ای خدا در این روز مرا از پلیدی و کثافات پاک ساز و بر حوادث خیر و شر قضا و قدر صبر و تحمل عطا کن و بر تقوی و پرهیزکاری و مصاحبت نیکوکاران موفق دار به یاری خودت ای مایه شادی و اطمینان خاطر مسکینان.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
محمود دولت آبادی بیان کرد: یادگیری برای هنرورز امری الزامی است؛ سعدی می گوید اگر می خواهید کسی را برای یادگیری بفرستید خردمند ِ یادگیر بفرستید ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۱:۵۰    
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران درباره دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رئیس جمهور گفت: در این دیدار شد که کتابفروشی های قدیمی سرمایه های صنعت نشر هستند و در این زمینه باید به بحث ترمیم ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۱:۳۵   + ۱۳۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت نقش فرهنگ و هنر بویژه در مقطع حساس کشور اظهارداشت: مهم ترین نیاز امروز جامعه ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
نخستین نشست از سلسله نشست های نوا (نشست های واکاوی های امرداد) به بررسی نقش آموزش تاریخ در کتاب های درسی می پردازد.
مشاهده نتایج بیشتر...