چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۰۲:۵۲Jan 2017 25

اقتصاد مقاومتی (moqavemati.net)

  ۹ ساعت پیش  
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه برای پرداخت بدهی ترکمنستان پول نداشتیم، گفت: 1٫9 میلیارد دلار باید به ترکیه پول پرداخت کنیم اما چون شرکت گاز پولی در اختیار ندارد توافق کردیم 13٫5 درصد از ...
  ۱۰ ساعت پیش  
نیلی با بیان اینکه یکی از دلایل مهم تحقق رشد اقتصادی 7٫4 درصدی در سال جاری افزایش تولید نفت است، گفت ...
  ۱۰ ساعت پیش  
سیا در گزارش خود از اقتصاد ایران در سال 2016، اعلام نموده است میزان ذخایر ایران از 110 میلیارد دلار 2015 به 135 میلیارد دلار رسیده است ...
  ۱۰ ساعت پیش  
بازار ارز در ماه های اخیر دستخوش تغییراتی شده و موجب شده است، وعده ارز تک نرخی فراموش شود. دولت برای کنترل این وضعیت چوب حراج به منابع ارزی خود زده است و در برخی صرافی ها دلار 3700 تومانی ارائه نموده ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۵  
ترامپ در وعده های انتخاباتی خود، قول خروج از پیمان های تجارت آزاد را داده بود. اکنون او پس از رئیس جمهور شدن به یکی از وعده های خود عمل نموده و دستور خروج آمریکا از پیمان تجاری ترانس پاسیفیک را صادر ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۰  
اکونومیست در جدیدترین گزارش خود، ریسک بخش های مختلف اقتصاد ایران در سال 2017 را مورد ارزیابی قرار داده است ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۰  
ضروری است درخصوص کمک های دولتی و آورده صندوق توسعه، عرضه 120 میلیون دلار صکوک و تأمین 500 میلیون دلار فاینانس خارجی و شرایط بازپرداخت آن ها و همچنین درخصوص شرایط تأمین مالی پرداخت های آتی موجود در ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۲:۴۵  
رئیس کل بانک مرکزی از تورم 8.6 درصدی دی ماه خبر داد و با انتقاد از اجحاف به دستاوردهای برجام گفت: روابط کارگزاری و گشایش اعتباری الان با قبل برجام به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۲:۱۵  
مهدی طغیانی، عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان، ضمن بیان اهمیت فرهنگ اقتصادی و ابراز نارضایتی از عدم توجه به این بخش ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۲:۰۰  
شکر خام یکی از محصولاتی است که در سال جاری میزان واردات آن افزایش چشمگیری داشته است. در 9 ماه ابتدایی سال جاری میزان واردات این محصول از نظر وزنی 22 درصد و از نظر قیمت دلاری 73 درصد افزایش یافته است ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۱:۴۵  
شرکت Basf آلمان تمایل دارد که با سرمایه گذاری قریب به 6 میلیارد دلار، یک شهرک پتروشیمی در راستای تکمیل زنجیره ارزش پروپیلن در ایران احداث کند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۵  
میزان تولید میعانات گازی در فازهای شش، هفت و هشت مجتمع گاز پارس جنوبی در 9 ماه نخست امسال، به بیش از 29 میلیون و 414 هزار بشکه رسید.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۰:۳۰  
بر اساس مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق بودجه 96 در مجلس، سال آینده نرخ هر بشکه نفت به عنوان یکی از پایه های اساسی بودجه 55 دلار محاسبه خواهد شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۰۹:۴۵  
به گزارش سی ان بی سی تعدادی از مقامات چینی هشدار داده اند اگر ترامپ از طریق توافقات تجاری جدید کار را برای شرکت های چینی که به آمریکا کالا صادر می کنند، دشوار نماید ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۷:۵۹  
معاون کنسولی و امور مجلس وزیر امورخارجه گفت: گشایش دفتر الکترونیکی صدور روادید در ارومیه، موجب حضور بازرگانان، سرمایه گذاران و گردشگران خارجی در استان می شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۷:۱۴  
رییس پ ژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی گفت نخستین داروی گیاهی درمان آلزایمر در جهان که به همت جهاد دانشگاهی در ایران تولید شده است روز سه شنبه با حضور وزیر بهداشت در البرز رونمایی می شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۶:۵۹  
نشست خبری سومین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با حضور اعضای هیئت علمی این همایش برگزار و در آن به مهمترین مباحث همایش از جمله رصد دستگاه ها و اقدامات و پروژه های اقتصاد مقاومتی پرداخته شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۶:۲۹  
شرکت نفت ایران اعلام کرد با بهره برداری از دو مجتمع جدید نمک زدایی در مناطق نفت خیز جنوب، ظرفیت تولید نفت ایران 15 هزار بشکه افزایش یافت.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۵:۴۴  
7 تفاهم نامه برای جذب سرمایه گذاری خارجی به ارزش سه میلیارد دلار در همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار سواحل مکران با حضور معاون اول رئیس جمهوری در چابهار امضا شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۴:۵۹  
شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی طی نامه ای، به جوابیه صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد مطالب منتشر شده در سایت این شبکه که به نقد و بررسی عملکرد این صندوق اشاره داشت، پاسخ داد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۳:۵۹  
ابزارهای نظارتی باید با توجه به سه ویژگی شدت، قطعیت و سرعت اجرای مجازات طراحی شود تا ضمن آنکه ضمانت اجرا برای فعالان عرصه مالی ملموس باشد، به کاهش انگیزه تخلفات نیز منجر شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۴  
پتروشیمی کارون با تکیه بر نخبگان بومی کشور توانست نخستین واحد تولید MDI خاورمیانه را راه اندازی کندکه با راه اندازی این محصول از خروج 200 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری به عمل آمد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۲:۵۹  
معاون وزیر نفت با اشاره به مناقصه بین المللی احداث خط انتقال گاز به ارزش 2.5 میلیارد دلار گفت: روسها می توانند در ساخت این خط لوله گاز مشارکت کنند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۲:۱۴  
تعرفه 8 قلم از کالاهای کشاورزی به منظور واردات در حالی 20 تا 50 درصد کاهش یافت که لزوم توجه به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی نادیده گرفته شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۱:۱۴  
سامانه جامع الکترونیک گمرک، امکان انجام غیرحضوری 34 عملیات را با بهره مندی از 9 قابلیت جدید فراهم کرده که همین امر، باعث بهبود 18 پله ای ایران در شاخص لجستیک گمرکی شده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۰:۵۹  
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2017 با افزایش 92 میلیارد دلاری از مرز 1.5 تریلیون دلار عبور کند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۹  
مدیرعامل منطقه آزاد قشم با اشاره به طرح های صورت گرفته برای توسعه قشم، گفت: بخش خصوصی برای تولید فولاد در این منطقه 1.8 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ - ۰۸:۴۴  
به گزارش نشنال اینترست ایران و روسیه در سال های اخیر روابط سازنده ای با یکدیگر داشته اند و ایران توانسته است به پشتوانه این رابطه، ابتکار عمل را در تحولات منطقه به دست بگیرد ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۱۷:۴۴  
اولین محموله نفتای پالایشگاه ستاره خلیج فارس به حجم 280 هزار بشکه در حالی به امارات متحده عربی صادر شد که دومین محموله صادراتی هم در حال بارگیری است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۱۴:۱۴  
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به این که شاخص ها و آمارهای اقتصادی قابل نقد نیستند، گفت: بانک مرکزی تا اسفندماه سال جاری فرصت ساماندهی صرافیها را دارد تا مشخص شود آنها چه کاری انجام می دهند و افراد ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۱۳:۴۴  
رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: قراردادی بین سازمان راهداری و حمل ونقل، شرکت فرآورده های نفتی و شرکت ماموت روز یکشنبه منعقد شد تا بر اساس آن کشنده های فرسوده بالای 35 سال با کشنده های نو ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۱۲:۵۹  
بانک مرکزی در سال 93 از محل تفاوت نرخ ارز خریداری شده از دولت و فروش 1٫5 میلیارد دلار به بازار 913 میلیارد و 740 میلیون تومان درآمدکسب کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۱۲:۱۴  
اوپک گزارش داده است که متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه دسامبر 2016 (دی 95) با 8 دلار و 99 سنت افزایش نسبت به ماه پیش از آن 51٫41 دلار معامله شده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۱۲:۱۴  
خرید هواپیمای نو برای ناوگان هوایی کشور اقدامی قابل تحسین است و می تواند مزایای زیادی برای کشور به همراه داشته باشد ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۱۱:۱۴  
به اعتقاد وزیر ارتش سابق آمریکا وعده ترامپ برای افزایش تعداد نیروهای نظامی آمریکا، میلیاردها دلار هزینه اضافی برای این کشور در پی خواهد داشت.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۱۰:۲۹  
تجارت خارجی ایران در 10 ماهه سال جاری در مجموع به 70 میلیارد و 252 میلیون دلار رسید که در مقایسه با پارسال 5 و 8 دهم درصد رشد داشته است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۱۰:۱۴  
به گزارش اکونومیست در حال حاضر پیری نیروی کار ژاپن به مرحله بحرانی رسیده و سن بازنشستگی کارگران نیز تا حدود 70 سال افزایش یافته است ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۰۷:۲۹  
در پاسخ به یادداشت های مختلف و مطالب تحلیلی شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در خصوص نقد عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی در تامین مالی شرکت های دانش بنیان ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۵:۲۹  
معاون وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: ضریب خود اتکایی کشور در محصولات اصلی کشاورزی طی سه ساله گذشته از نزدیک 55 درصد به حدود 85 درصد افزایش یافته است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۴:۵۹  
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر به استان کردستان گفت: پیش بینی ما از درآمد نفتی 33 میلیارد دلاری تا پایان امسال به 41 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۴:۴۴  
رییس هیئت مدیره حمل ونقل ریلی رجا از برگزاری مناقصه بین المللی نوسازی و بازسازی ناوگان این شرکت به ارزش 1000 میلیارد تومان خبر داد و گفت: درصددیم تا 5 سال آینده 400 واگن نو به شبکه ریلی وارد شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۴:۲۹  
رئیس شرکت هواپیماسازی ای تی آر اعلام کرد، این شرکت مذاکرات تجاری با شرکت ایران ایر برای فروش حداقل 20 فروند هواپیما را تکمیل کرده و به زودی قراردادی را با این شرکت منعقد می کند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۳:۵۹  
طبق گفته مسئولان وزارت نفت خط لوله صادراتی گاز ایران به عراق تا سه روز آینده با حضور وزیر نفت ایران و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران افتتاح می شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۳:۲۹  
رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه دولت کمک خواهد کرد تا خسارت کسبه پلاسکو به نوعی جبران شود، گفت: خسارت این حادثه بیش از هزار میلیارد تومان برآورد می شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۲:۵۹  
جواد نوفرستی کارشناس حوزه انرژی ضمن بیان اینکه با صرفه جویی انرژی در بخش خانگی، نیروگاه ها می توانند از گاز به جای سوخت مایع استفاده کنند ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۲:۱۴  
شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی طی نامه ای، به جوابیه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مورد یکی از مطالب منتشر شده در سایت این شبکه که به تناقض در آمار قاچاق اشاره داشت، پاسخ داد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۱:۵۹  
مدیر منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اشاره به اتصال خط آهن امیرآباد به شبکه ریلی گفت: 8500 میلیارد ریال از پروژه های بندر امیرآباد شامل پروژه های دولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی، آماده بهره برداری است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۱:۴۴  
مرکز آمار ایران نرخ تورم میانگین خانوارهای شهری در دی ماه امسال را 6٫9 درصد اعلام کرد که نسبت به آذرماه کاهش سه دهم درصدی دارد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۱:۲۹  
به گزارش اکونومیست کاهش نرخ زاد و ولد و سیاست های عدم مهاجر پذیری، کشور ژاپن را به یکی از پیرترین کشورهای دنیا تبدیل کرده و پیری جمعیت تأثیر عمیقی بر شهرهای این کشور داشته است ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۱:۱۴  
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شروع مذاکره با شرکت های چینی برای احداث راه آهن بوشهر- شیراز گفت: تاکنون برای توسعه بندر بوشهر 400 میلیارد تومان هزینه شده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۱۰:۵۹  
رویترز گزارش داد بعد از توافق ایران با 6 کشور دنیا در اواخر سال 2015 بر سر لغو تحریم ها همگان بر این باور بودند که بخش خصوصی ایران تقویت و از تسلط دولت ایران بر اقتصاد این کشور کاسته خواهد شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۰۹:۵۹  
میزان صادرات بخش کشاورزی در 9 ماه ابتدایی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از نظر وزنی 960 هزار تن (27 درصد) و از نظر قیمت دلاری 312 میلیون دلار (7 درصد) افزایش یافته است ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۶:۲۹  
آمارها نشان می دهد کشاورزان نمونه توانسته اند با روش های بهزراعی و مدیریت صحیح 5 برابر متوسط کشت دیم محصول برداشت نمایند ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۵:۴۳  
آمریکا در طول 150 سال گذشته برای آمریکا شدن سه اقدام مهم انجام داده است که می تواند تجارب خوبی در جهت اقتصاد مقاومتی برای ما داشته باشد ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۵:۴۳  
پس از گذشت 22 سال از امضای قرارداد خط لوله صلح بین ایران و پاکستان که تاکنون به نتیجه نرسیده است وزیر نفت پاکستان می گوید: ایران باید در قیمت گاز توافقی تجدید نظر کند.
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۵:۲۸  
روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارش کرد که انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا روند سرمایه گذاری شرکت های کوچک و متوسط خارجی در ایران را کند کرده است.
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۴:۴۳  
یک مقام مسئول با اعلام انجام بیش از 31 هزار پروژه به منظور افزایش تولید نفت ایران در طول یکسال گذشته تاکنون گفت: هم اکنون بیش از 3 میلیون بشکه نفت در مناطق نفت خیز جنوب تولید می شود.
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۳:۵۸  
خورشیدی سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه میزان واردات صورت گرفته توسط مسافران جزو آمار قاچاق محاسبه نمی شود و همین در آمار قاچاق تفاوت ایجاد می کند ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۳  
مدیرکل رفاه و تامین اجتماعی وزارت رفاه با اشاره به اینکه دولت ماهانه 3 هزار و 500 میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت می کند گفت: پیامک های حذف یارانه از 20 روز آینده ارسال و پس از آن حذف آغاز می شود.
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۲:۱۳  
بانک مرکزی در حالی موضع سکوت در خصوص ارز سه نرخی گرفته است که اوایل امسال ولی الله سیف اوایل امسال وعده تک نرخی شدن ارز را داده بود.
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۸  
وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز با حضور در برنامه تیتر امشب وضعیت کلی کشور در بخش صنعت را در سالهای اخیر و به ویژه پس از برجام ترسیم کرد.
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۰:۵۸  
بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه ای ضوابط تشویق سرمایه گذاران خارجی را اعلام کرد که بر این اساس، شرکت هایی که با مشارکت ایرانی- خارجی در کشور ایجاد می شوند ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۰:۲۸  
وزیر امور اقتصادی و دارایی دیشب در بدو ورود به استان اصفهان اعلام کرد : مثبت شدن رشد اقتصادی کشورمان در سال جاری و روند نزولی نرخ تورم، از ملموس ترین دستاوردهای برجام است.
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۰:۲۸  
شرکت های وام گیرنده ی نوپا، حتی در صورت سودآوری در سال اول پس از تولید نیز اکثرا سود کمتری به نسبت مبلغ وام بدست خواهند آورد و در مورد درآمد سال های آتی نیز نمی توانند تضمینی برای بازپرداخت وام ارائه ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۰:۱۳  
آمارهای مربوط به افزایش چشمگیر صادرات فولاد در سال جاری تنها مربوط به صادرات فولاد خام (خام فروشی) است و در زمینه صادرات محصولات ابتدایی و محصولات ساخته شده نهایی که ارزش افزوده بیشتری دارند ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۳  
اقدامات صورت گرفته در این زمینه در کشور هنوز مطابق رویکرد حضور مردم در اقتصاد نبوده و ضروری است اصلاح شود؛ از مهمترین زمینه های حضور مردم در اقتصاد، اصل 44 و خصوصی سازی است که طبق آمار ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۳  
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی در خصوص بررسی قرارداد اخیر وزارت نیرو با شرکت ترکیه ای برای ساخت نیروگاه پیشنهاد داد ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۳  
سازمان بورس، بازوی مقتدر برای تحقق اقتصاد مقاومتی است. باید زمینه جمع آوری منابع مالی مورد نیاز برای انجام پروژه های بزرگ فراهم شود و سازمان بورس در این زمینه وظیفه خود می داند که با توسعه بازار صکوک ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۳  
اهمیت بخش بیمه به عنوان یکی از فعالیت های مهم اقتصادی، هنگام تحریم ها دوچندان شد و آسیب هایی که ناشی از قطع ارتباطات بین المللی و به خصوص در زمینه بیمه اتکایی به صورت بالقوه می توانست به کشور وارد ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۳  
شهردار تهران در جهت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی، تدابیری را طراحی و ابلاغ کرده اند که با اجرا شدن آن نه تنها شهر از توسعه متوازن و روبه پیشرفت باز نمی ماند بلکه با حذف هزینه های غیر لازم ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۳  
خرید واگن قطار از خارج کشور در شرایطی که تولیدکنندگان داخلی توانمندی تولید آن را دارند، اقدامی برخلاف اقتصاد مقاومتی است ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۳  
کشور پاکستان با 192 میلیون نفر جمعیت، تولید برقی 34 درصد کمتر از ایران را دارد. بنابراین این کشور ظرفیت واردات برق حتی تا 10 هزار مگاوات از ایران را هم دارد ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۳  
کشور ما به سبب عدم استفاده بهینه از منابع موجود و بهروه وری پایین در تولید برخی محصولات، با چالش هایی روبه رو شده که برخی کارشناسان علت آن را نبود توجه به امر آمایش سرزمین می دانند.
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۳  
شرایط اقتصادی ایران به طور بالقوه آمادگی پذیرش پدیده رکود تورمی را دارد. حتی در حال حاضر نیز که می توان گفت کشور از آخرین دوره رکود تورمی خارج شده است ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۳  
حل مشکلات و نابسامانی های اقتصادی، جامعه را مقاوم تر خواهد ساخت؛ اما در ادبیات اقتصادی، بحث اقتصاد مقاومتی و راهکارهای مقاوم سازی اقتصادی از زمانی آغاز می شود که اقتصاد دچار مشکل خاصی نبوده و از ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۲۸  
یکی از مهمترین مباحث اقتصادی که بحث روز کشور به شمار می آید، بررسی لایحه برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی است ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۲۸  
گردشگر را در قالب قانون گردشگری و میهمان پذیری جمهوری اسلامی، از خود و شهر خود نرانیم بلکه با حسن گفتار و رفتار، او را به پیام رسان جمهوری اسلامی تبدیل کنیم ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۲۸  
با توجه به دیدگاه ریاست محترم جمهور مبنی بر ایجاد امکان دسترسی پرسرعت کاربران به شبکه پهن باند، تاکید سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی بر استفاده حداکثری از بسترهای بومی و مصوبه شورای عالی فضای مجازی ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۲۸  
یک محاسبه ساده نشان می دهد که روزانه بیش از 111 میلیون دلار یعنی 390 میلیارد تومان هزینه به دلیل تاخیر در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به اقتصاد ایران هزینه وارد می شود که معادل ماهانه حدود 12 هزار ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۲۸  
ارتقای بهره وری به افزایش تولید ملی، بهبود توان رقابت پذیری و افزایش صادرات غیرنفتی کشور منجر می شود که این موضوع در بلندمدت سبب افزایش قدرت مقاومت اقتصادی کشور خواهد شد ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۲۸  
در ژاپن و چین، بخش قابل توجهی از محصولات نساجی مانند پوشاک و حتی تجهیزات الکترونیک در خانه ها و محلات تهیه و کامل می شوند و اقتصاد خانگی که منجر به تولید و حتی صادرات می شود ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۳  
تا زمانی که حمایت عملی از تولیدات داخلی با اصلاح نظام مالیاتی و دریافت سود کلان از فعالیت های غیرتولیدی در کنار کاهش نرخ سود بانکی و درنتیجه سوق دادن سرمایه های بانکی به سمت تولید همراه نشود ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۳  
ضروری است قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان یک شرکت غیردولتی که نیروهای فنی و تجهیزات و ماشین آلات مهندسی کافی در اختیار دارد، در کنار این مزیت ها ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۳  
براساس اصول اقتصادی در صنعت کشاورزی یک روز تأخیر در کاشت محصول معادل کاهش یک درصدی در تولید خواهد بود ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۳  
معنای ساده اقتصاد مقاومتی، تکیه بر توان داخلی به منظور داشتن اقتصادی پایدار با حداقل ضربه پذیری است. بدین ترتیب با توجه به مطالب گفته شده باید جهت تولیدی پایدار عزمی جزم کرد ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۳  
بعد از عبور موفق چین از بحران مالی سال 2008 و همزمان با افزایش حجم تجارت چین با کشورهای مختلف دنیا و تبدیل شدن این کشور به دومین اقتصاد بزرگ جهان ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۳  
مناطق آزاد فعلی در تحقق اهدافی نظیر جذب سرمایه گذاری خارجی، انتقال فناوری، افزایش صادرات، افزایش تولید و کمک به محرومیت زدایی توفیق چندانی نداشته اند ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۳  
رویکرد جدید مسئولین مبنی بر کاهش محصولات مشمول اختصاص ارز مبادله ای، اقدام و حرکت مثبتی برای تولید و توسعه صادرات کشور و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است که ضروری است این اقدام با سرعتی بیشتر ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۳  
با حذف کارت سوخت هم زمینه های کنترل مصرف، کاهش واردات و جلوگیری از قاچاق بنزین از بین می رود و هم کشور در برابر تحریم ها و سایر شرایط بحرانی عرضه بنزین، خلع سلاح می شود ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۳  
تشکل های اقتصادی سراسر کشور معتقدند که از میان رویکردهای اصلی اقتصاد مقاومتی، تا کنون رویکرد ایجاد ثبات اقتصادی بیشتر و رویکرد تسهیل سرمایه گذاری و ورود به کسب وکارها کمتر از بقیه رویکردهای این سیاست ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۳  
روزنامه عصر اقتصاد در شماره یکشنبه 24 مرداد در سرمقاله خود نوشت: گرچه دولت در تلاش است مفهوم مشترک و ملی برای راهبرد اقتصاد مقاومتی را که توسط رهبر معظم انقلاب برای برنامه ریزی اقتصادی کشور تعیین ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۶:۲۸  
اتصال به سازمان امور مالیاتی جهت کنترل اعتبارسنجی ذی نفعان شامل صاحبان کارت های بازرگانی، حق العمل کاران امور گمرکی ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۵:۵۸  
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از آغاز تردد ناوگان نفتکش ایران به بنادر قاره سبز خبر داد و گفت: نخستین نفتکش ایرانی در بنادر اسپانیا پهلو گرفت.
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۴:۵۸  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار، دستاوردهای مثبت از حضور بیش از 80 هیات اقتصادی خارجی برای سرمایه گذاری در بخش های تجارت، حمل و نقل، خدمات و لجستیک در منطقه چابهار خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۴:۲۸  
در پاسخ به مطلب شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی تحت عنوان “بررسی دلایل ابهام در آمار قاچاق کالا: آمار واقعی قاچاق 14 یا 25 میلیارد دلار” ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۴:۱۳  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که کسانی که با اغراض سیاسی، جناحی به دستاوردها برجام می تازند کمک به مخالفان خارجی کشور می کنند، گفت: توانسته ایم در بخش آی سی تی به خودکفایی برسیم.
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۳:۴۳  
هر زمان که صحبت از حمایت از تولید داخل می شود، یکی از دم دستی و راحت ترین سیاست های پیشنهادی ممنوعیت واردات تولیدات مشابه خارجی است؛ درحالیکه ممنوعیت واردات کالایی که در داخل کشور مورد نیاز است ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۳:۲۸  
بعد از توافق هسته ای موسوم به برجام که حدود یک سال از آن می گذرد اکنون 22 میلیارد دلار از دارایی های ارزی ایران که طی سال های تحریم بلوکه و خارج از دسترس قرار گرفته بود، آزاد شده است ...
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۲:۲۸  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم از تعیین سقف دریافتی ماهانه 12 میلیون و 600 هزار تومانی برای مدیران و مقامات دستگاه های اجرایی خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۱:۵۸  
خورشیدی سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ضمن بیان این مسئله که حداقل 90 درصد از گوشی های تلفن همراه مورد نیاز کشور به صورت غیر رسمی وارد کشور می شود ...
مشاهده نتایج بیشتر...