دوشنبه ۲۸ آبانساعت ۱۵:۵۲Nov 2018 19

چاپ و زندگی (printfamily.ir)

چاپ و زندگی 27 اسفند 1394 چاپ و زندگی 2 فروردین 1395 چاپ و زندگی 26 اسفند 1396 چاپ و زندگی 1 فروردین 1397 چاپ و زندگی 1 اردیبهشت 1397 چاپ و زندگی 31 خرداد 1397 چاپ و زندگی 30 تیر 1397 چاپ و زندگی 31 مرداد 1397 چاپ و زندگی 28 شهریور 1397 چاپ و زندگی 30 مهر 1397 چاپ و زندگی 1 آبان 1397 چاپ و زندگی 2 آبان 1397 چاپ و زندگی 3 آبان 1397 چاپ و زندگی 5 آبان 1397 چاپ و زندگی 6 آبان 1397 چاپ و زندگی 7 آبان 1397 چاپ و زندگی 8 آبان 1397 چاپ و زندگی 9 آبان 1397 چاپ و زندگی 10 آبان 1397 چاپ و زندگی 13 آبان 1397 چاپ و زندگی 14 آبان 1397 چاپ و زندگی 15 آبان 1397 چاپ و زندگی 16 آبان 1397 چاپ و زندگی 18 آبان 1397 چاپ و زندگی 19 آبان 1397 چاپ و زندگی 20 آبان 1397 چاپ و زندگی 21 آبان 1397 چاپ و زندگی 22 آبان 1397 چاپ و زندگی 23 آبان 1397 چاپ و زندگی 24 آبان 1397 چاپ و زندگی 26 آبان 1397 چاپ و زندگی 27 آبان 1397 
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۲۰:۰۶    
انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات با مشارکت بیش از 500 نفر از سراسر کشور در حال برگزاری است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۹:۰۷    
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه جشنواره کتاب و رسانه با اشاره به اهمیت نقش خبرنگاران در حوزه کتاب، گفت: بهترین کسانی که به رفع مشکلات حوزه نشز کمک می کند ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۹:۰۷    
یک واردکننده کاغذ می گوید: در ماه های اخیر با اختصاص ارز 3800تومانی به کاغذ تحریر برخی با این کاغذها نوشت افزار و کتاب تولید و به کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان صادر کرده اند ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۲۳:۰۷    
همشهری آنلاین: بزرگترین کارت پستال جهان با موضوع تغییرات آب و هوایی جهان در کوه های سوییس به نمایش گذاشته شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۲۲:۰۷    
محسن نوبخت اعتقاد دارد که برای مقابله با قاچاق کتاب و پدیده دانلود غیرقانونی باید زشتی این کار را برای دانشجویان و اقشار کتابخوان روشن کرد، اما تاکنون کار فرهنگی در این موضوع انجام نشده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۲۲:۰۷    
با پایان یافتن مهلت قانونی به کار گیری بازنشستگان، سید عباس صالحی در احکامی جداگانه 5 مدیر جدید این وزارتخانه را منصوب کرد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۲۳:۰۷    
هفته ای که گذشت از منظر اخبار حوزه و فعالیت ایران در بازارهای بین المللی نشر و همچین آغاز برنامه های هفته کتاب، قابل توجه است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۰۸:۰۷    
واقعیت این است که یک زندگی فقیرانه با دو برابر این دستمزد هم میسر نیست. یارانه هم دردی را دوا نمی کند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۰۸:۰۷    
رنگ بسته بندی محصولات نه تنها در سطح آگاهانه بلکه در سطح ناخودآگاه مصرف کنندگان نیز تاثیر می گذارد. رنگ ها می توانند به طور ویژه ارتباط احساسی با طعم محصول برقرار کنند ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۰۸:۰۷    
محققان دانشگاه تبریز نانوکامپوزیت زیست تخریب پذیر برای بسته بندی مواد غذایی تولید کردند که به دلیل داشتن خاصیت ضد میکروبی و نفوذ ناپذیری در برابر بخار آب ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۰۸:۰۷    
رئیس تعاونی ناشران استان قم از واردات 253 تن کاغذ برای توزیع در میان ناشران این استان خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۲۲:۰۷    
فهرست قراردادهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شش ماه نخست سال 97 و نیز فهرست حمایت های این وزارتخانه از اشخاص حقوقی طی سال های 96 و 97 منتشر شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۲۲:۰۷    
کارگاه آموزشی با موضوع راه های ورود به بازار جهانی کتاب ، دوشنبه 28 آبان ماه با حضور اهالی نشر و قلم برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۲۲:۰۷    
مراسم افتتاحیه بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با تجدید بیعت با شهدای هشت سال دفاع مقدس در دارالسلام شهر کاشان (چهارمین پایتخت کتاب ایران) برگزار شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۲۲:۰۷    
اسامی نهایی نامزدهای هفدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات اعلام شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۲۲:۰۷    
رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به آغاز توزیع کاغذ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: با ورود حجم گسترده کاغذ چاپ و تحریر و روزنامه به بازار ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۷    
انبار دیگری از کتابهای منتشر شده به صورت قاچاق در تهران کشف و پلمپ شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۷    
مدیر انتشارات معین معتقد است با وجود ضربات هفته های اخیر بر قاچاقچیان کتاب، جریان مبارزه با مافیای کتاب هنوز تمام نشده و با بررسی عمیق می توان ریشه این مشکلات را در وزارت ارشاد جستجو کرد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۷    
پژوهشگران کشور نانوکاتالیست پایه کربنی سنتز کرده اند که توانایی بالایی در تبدیل ضایعات سلولزی به سوخت هیدروژنی از خود نشان داده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۷    
عضو کارگروه ساماندهی کاغذ گفت: مطابق با نظر علما، به دلیل اینکه پول ارز از پول نفت کشور تامین می شود متعلق به همه هموطنان سراسر کشور است و اگر کسی حتی یک ریال از قیمتی که سازمان حمایت تعیین کرده ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۷    
شهرام جهانگیری، ضعف قانون را دلیل اصلی ناکامی در حذف پدیده قاچاق ندانست و تاکید کرد: معتقدم بیش از ضعف قانون شاهد نادیده گرفتن قانون هستیم ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۷    
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام خبر آغاز ثبت درخواست ناشران برای دریافت کاغذ گفت: درخواست ها پس از بررسی و ارزیابی عملکرد ناشران در دو سال گذشته محقق می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۷    
عضو شورای عالی کار در باره جزئیات جلسه امروز شورا با اشاره به اینکه کارفرمایان با توجه به شرایطشان همراهی لازم را ندارند و پیشرفت کار چشمگیر نبود گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۷    
دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات از مدیران مسئول مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی برای مشارکت بیشتر در انتخابات هفدهمین دوره هیأت نظارت بر مطبوعات دعوت کرد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۰۹:۰۶    
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات با اشاره به برگزاری الکترونیکی انتخاب نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات ازبرگزاری این انتخابات در27 آبان ماه خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۰۹:۰۶    
انجمن اسلامی صنف چاپخانه داران تهران در پی درگذشت زنده یاد حسن عباسی در بیانیه ای آورده است؛حاج حسن عباسی یکی از اعضای انجمن اسلامی صنف چاپ ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۰۸:۰۶    
میزان پِرتی یا ضایعات فعالیت های تولیدی یکی از مولفه های بسیار تعیین کننده در میزان سود واحد تولیدی و همچنین قیمت تمام شده آن محسوب می شود، که متاسفانه بنابر اظهار نظر کارشناسان و فعالان این حوزه ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۲۲:۴۶    
در راستای حمایت از کسب و کارهای نوپا، کارگروهی برای کاهش موانع کسب و کارهای نوپای مبتنی بر فضای مجازی در کشور تشکیل شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۲۲:۴۶    
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد حداکثر اعتبار مجوزهای قبلی صادر شده از سوی این وزارتخانه تا پایان سال جاری است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۲۲:۴۶    
مدیر انتشارات مجد، ضمن تشریح قوانین سال های 1348 و 1352 درباره جرایم سرقت ادبی و انتشار کتاب های قاچاق، گفت: متاسفانه با توجه به تفاوت رای مقامات قضایی در جریان رسیدگی به پرونده ها ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۲۲:۴۶    
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با اشاره به حضور هیات تجاری ایران در نمایشگاه چاپ و بسته بندی استانبول (اوراسیا)، گفت: رایزنی با انجمن چاپخانه داران ترکیه (ASD) ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۲۲:۴۶    
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با آغاز ویژه برنامه های هفته کتاب، یک روز به صورت رایگان عضوگیری می کند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۲۲:۴۶    
رئیس هیات مدیره تعاونی چاپخانه داران تهران با بیان اینکه دولت باید از ظرفیت تشکل های نشر در توزیع مواد اولیه استفاده کند، گفت: تجربه نشان داده است هرچه منابع توزیع بیشتر شود ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۲۱:۴۶    
هیئت مدیره موسسه نشر شهر وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تغییر کرد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۲۱:۴۶    
تازه ترین کتاب تصویرگری شده توسط حسن عامه کن با استقبال قابل توجه مخاطبان در نمایشگاه کتاب شانگهای رونمایی شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۳:۴۳    
دومین رویداد ملی ایده بازار خوراکی و نوشیدنی 23 آبان ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۳:۴۳    
رباتی مقوایی ساخته شده که می توان با موبایل از راه دور آن را کنترل کرد. این ربات کاغذی می تواند افراد و اشیا را شناسایی کند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۳:۴۳    
حسین عابدینی گفت: یک دلیل اصلی قاچاق کتاب های ایبوک در کشور این است که ما عضو قانون کپی رایت نیستیم.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۳:۴۳    
به دنبال گرانی های کاغذ درهفته های گذشته، سریال دنباله دار گرانی های این کالای استراتژیک به میدان کاغذ گلاسه رسیده است: اکنون هر بند گلاسه 135 گرمی به قیمت 326هزار تومان در بازار خرید و فروش می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۲۰:۴۳    
محمد حاتمی گفت: مطابق با آمارهای موجود و بر اساس چیزی که به عینه می توان در جامعه مشاهده کرد، اکثر قریب به اتفاق افراد جامعه ما با کتاب خواندن و مکان های عمومی مطالعه مانند کتابخانه ها بیگانه هستند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۲۰:۴۳    
هیأت برگزارکننده اولین جایزه جهانی مستقل روزنامه نگاری با عنوان داستان واقعی (The True Story Award) برای دریافت آثار روزنامه نگاران سراسر جهان فراخوان داد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۲۰:۴۳    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مسئولیت شرط محدودیت برای نامزدی در انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات متوجه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی است و ایشان باید به مجلس پاسخگو باشند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۲۰:۴۳    
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با اشاره یه برنامه های در دست اجرا و بررسی این سازمان گفت:تا پایان امسال به صورت انلاین پرداخت عوارض نوسازی ، ارائه اطلاعات کیفیت هوا ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۲۲:۴۲    
اتحادیه ناشران و کتاب فروشان از ناشران عضو و غیرعضو برای تامین کاغذ 70گرمی حمایت می کند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۲۱:۴۲    
معاون وزیر ارتباطات گفت: سایتهای داخلی برای دریافت تخفیف نیم بهای پهنای باند باید آدرس IP خود را در پرتال سازمان فناوری اطلاعات به ثبت برسانند و کاربران نیز نباید از فیلترشکن استفاده کنند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۲۱:۴۲    
معاون علمی و فناوری با بیان اینکه قرار است بر اساس تفاهمنامه ای خدمات جدیدی توسط استارت آپ ها در فضای بیمه ای ارائه شود، گفت: بر این اساس استارت آپ ها به فضای بیمه ای وارد می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۲۱:۴۲    
محمود آموزگار در مراسم افتتاح کارگاه آموزشی مدیریت نشر و کتاب فروشی مدرن با اشاره به اهمیت برگزاری این دوره های آموزشی ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۱ - ۰۸:۴۳    
اخبار متنوع درباره مبارزه با قاچاق کتاب و پلمپ انبار و چاپخانه های غیرمجاز در کنار خبر احیا و بازگشایی دوباره یک کتابفروشی نوستالژیک در تهران در زمره اخبار مهم حوزه کتاب در هفته گذشته بود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۱ - ۰۸:۴۳    
محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز به کار قریب الوقوع سامانه تامین کاغذ یارانه ای با همکاری اتحادیه تعاونی ناشران تهران خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۱ - ۰۸:۴۳    
شرایط احراز سمت های هیئت مدیره و بازرسان در شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران، بر اساس تغییرات صورت گرفته در برخی از مفاد اساسنامه این تعاونی، مشخص و اعلام شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۱ - ۰۸:۴۳    
مانور مدیریت ارتباطات بی سیم مراکز امنیتی، بهداری و هلال احمر از طریق بالن مخابراتی واقع در نقطه صفر مرزی در مهران با موفقیت برگزار شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۹:۴۱    
اولین و تنها موزه متعلق به انتشارات و کتابخانه جهانی رکلام ، مقابل ساختمان سابق چاپ و نشر رکلام در لایپزیگ آلمان افتتاح شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۰    
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران جزئیات برخورد با یک شبکه پیچیده تولید و تکثیر غیرقانونی کتاب در کشور را اعلام کرد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۰    
انتشار کتاب در حواشی کتاب اثری از رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، بهانه ای شد تا برخی از فعالان حوزه نشر در نشستی به بررسی مسائل و چالش های امروز نشر ایران بپردازند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۰    
رئیس اتحادیه صنف رایانه با اشاره به افزایش بیش از 10 برابری قیمت کارتریج در بازار گفت: کاتریجی که به قیمت 23 هزار تومان به دست مصرف کننده می رسید، هم اکنون 240 هزار تومان فروخته می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۰    
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران ارزش کتابهای کشف شده قاچاق در روزها و هفته های اخیر را دهها میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: 50 درصد کتب قاچاق کشف شده فاقد مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۰    
رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان استان تهران از کشف 90 دستگاه وانت نیسان کتاب قاچاق از انبارها و کتاب فروشی ها خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۰    
در ادامه پروژه کشف و پلمب مراکز نگهداری و فروش کتاب های قاچاق، کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مؤلفان و مترجمان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران یک چاپخانه که به تولید کتاب های قاچاق مبادرت داشت ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۰    
رئیس اتحادیه صحافان تهران با اشاره به رایزنی با اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، گفت: به دنبال اجرای طرح نظارت و جمع آوری قاچاق و تکثیر غیرمجاز کتاب ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۰    
در سال های گذشته سایت فروش کتاب آمازون از یک فروشنده محض تبدیل به یک تولیدکننده کتاب های داستانی و مستند شده است که با قیمت مناسب در این سایت عرضه می شوند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۰    
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، سازمان اطلاعات استان تهران روز گذشته در اقدامی هماهنگ و با برنامه، کتاب های قاچاق جدیدی را کشف کرد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۰    
کارکنان دولت برای سال آینده حدود یک میلیون و 78 هزار تومان عیدی خواهند گرفت. البته این مبلغ قطعی نیست و باید در زمان خود به تصویب هیات وزیران برسد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۰    
یک شرکت خودروسازی سیستم وای فای مخصوص خودرو ابداع کرده است. بنابراین سرنشینان خودرو می توانند همزمان از خدمات اینترنتی استفاده کنند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۰    
مسئول انتشارات اندیشه سرا با اشاره به آسیب های فضای مجازی به حوزه نشر گفت: شما باید با یک تلفن بتوانید جلوی این آتش سوزی معنوی را بگیرید نه اینکه ناشر یا نویسنده ای احساس کند پیگیری این تخلف زحمت و ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۲۲:۴۱    
سیزدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان روز چهارشنبه نهم آبان ماه افتتاح می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۲۲:۴۱    
اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در اطلاعیه ای، راهکارهایی برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی به اعضای صنف خود ارائه داده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۲۲:۴۱    
کتابفروشی انجمن صنفی کارفرمایی زنان ناشر همزمان با روز کتابگردی (پنجشنبه اول آذر) با حضور جمعی از مسئولان دولتی و اصحاب نشر افتتاح می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۲۱:۴۱    
معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد می گوید: این نکته که برخی می گویند باید ضوابط نشر را به طور کامل کنار گذاشت، مورد قبول ما نیست، ولی از هر پیشنهادی برای اصلاح این ضوابط، استقبال می کنیم.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۲۱:۴۱    
یک انبار کتاب قاچاق در محدوده میدان سپاه در تهران، طی یک عملیات ضربتی در روز شنبه، کشف و پلمب شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۰۹:۳۹    
فضای کسب و کار کشور طی ماههای گذشته تحت تاثیر تصمیمات ارزی دولتمردان، بیش از پیش برای فعالان اقتصادی با عدم شفافیت و عدم قطعیت همراه شده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۰۹:۳۹    
یکی از مسئولان بخش های خدماتی نمایشگاه فرانکفورت تعمیر مرتب زیرساخت ها را از جمله درس هایی می داند که ایران و دیگر کشورها باید از آلمانی های برگزارکننده این نمایشگاه جهانی بگیرند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۲:۳۹    
سرانجام پس از 6 ماه از پایان نمایشگاه سی و یکم کتاب تهران، بانک مرکزی به وعده خود عمل کرد و مابه التفاوت ارز کتاب خارجی را به حساب موسسه نمایشگاه های فرهنگی ریخت.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۲:۳۹    
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تکذیب شایعات چند روز اخیر درباره احتمال برگزاری نمایشگاه مطبوعات در سال جاری، از برگزار نشدن قطعی این نمایشگاه خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۹    
اظهارنظر سید مهدی شجاعی درباره مدیران فرهنگی کوتوله در کشور با واکنش برخی از فعالان ادبی و مدیران فعلی و سابق بنیاد شعر و ادبیات داستانی مواجه شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۹    
اقدامات اخیر کمیته صیانت اتحادیه ناشران در مبارزه با قاچاق کتاب، موجب وارد آمدن ضربه های سختی به یکی از شبکه های بزرگ و گسترده قاچاق کتاب شده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۹    
درحالیکه اقدامات اخیر کارگروه صیانت از حقوق ناشران، با استقبال ناشران حرفه ای روبه رو شده، طی 2 عملیات ضربتی دیگر، 1 کتابفروشی و 2 انبار کتاب قاچاق در حوالی خیابانهای دماوند و خاوران کشف شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۹    
رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر معتقد است که اگر در گذشته ضرورت برپایی نمایشگاه مطبوعات وجود داشته است، اکنون توجه به اینکه دست اوردهای خبرگزاری ها، روزنامه ها ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۹    
رئیس انجمن فرهنگی ناشران بین الملل گفت: این دبیرخانه باید در طول سال با برنامه ریزی های مدون در همکاری با نهادها و سازمان های مختلف ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۹    
در ادامه التهاب بازار کاغذ در هفته گذشته، افزایش قیمت این کالا از پنجشنبه گذشته (سوم آبان) متوقف شده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۹    
اتحادیه ناشران و کتابفروشان بریتانیا در گزارشی کوتاه اعلام کرد در صورت اجرای قانون اتحادیه اروپا مبنی بر حذف مالیات ارزش افزوده بر کتاب های الکترونیک در این کشور چشم انداز مثبتی در ارتقای سطح کیفی و ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۳ - ۲۳:۳۷    
توقیف 10 کامیون کتاب قاچاق و 400 هزار جلد کتاب قاچاق دیگر از جمله خبرهای مهم حوزه کتاب و نشر در این هفته هستند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۱:۳۶    
رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران با اشاره به نامه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به این اتحادیه گفت: به دنبال اقدامات و پیگیری های اتحادیه در ماه های اخیر ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۱:۳۶    
مدیرکل ارشاد اسلامی خوزستان می گوید: افراد سرشناس و بزرگی که در حوزه ادبیات در استان داشتیم و داریم مطلقا برخاسته از فضاهای دولتی و جشنواره ها و همایش ها نبودند ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۱:۳۶    
در فرهنگسرای معرفت نمایشگاه پوسترهای گرافیکی و کاریکاتوری از آثار هنرمندان این عرصه، در حال برگزاری است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۶    
جمعی از کتابفروشان اصفهان و همچنین اتحادیه صنف کتاب و لوازم التحریر این استان در نامه های جداگانه ای، نسبت به برگزاری نمایشگاه استانی کتاب در این شهر اعتراض کردند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۶    
رئیس جدید انجمن قلم ایران می گوید این تشکل در دوره تازه فعالیت خود باید به دنبال ایجاد منابع مالی جدیدی باشد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۶    
سیدمهدی شجاعی در مراسم رونمایی از 13 مجموعه داستان کوتاه گفت: در کشور ما عزم و برنامه ای برای فعالیت پیرامون ادبیات و فرهنگ وجود ندارد و روز به روز شاهد کوتوله شدن مدیران فرهنگی هستیم.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۶    
صالحی اظهار کرد: بنا به درخواست برخی رسانه ها به دلایلی از جمله مسائل اقتصادی، نمایشگاه مطبوعات امسال برگزار نمی شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۶    
محمد عزیزی مدیر مسئول نشر روزگار گفت: آمار غیررسمی میزان کاهش انتشار کتاب را در شهریور ماه بیشتر از 16 درصدنشان می دهند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۶    
امیر مسعود شهرام نیا گفت: نباید فراموش کنیم که نمایشگاه های کتاب در برخی استان ها بزرگترین رویداد فرهنگی است. بنابراین نباید این چراغ را خاموش کنیم چراکه مشخص نیست جایگزین بهتری داشته باشد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۶    
بازار کاغذ این روزها در شوک به سر می برد؛ طوری که هر بند کاغذ چاپ و تحریر ساعتی پیش در بازار به قیمتی معادل 200 هزار تومان خرید و فروش شد ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۶    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نمایشگاه مطبوعات یک فضای همدلی و گفت وگویی برای اصحاب رسانه است ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۶    
رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به ممانعت از ورود کالا توسط افرادی که در سال گذشته کاغذ به کشور وارد نکرده اند ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۶    
کتابفروشان اصفهان با یک تصمیم جمعی به دلیل رکودی که اعتقاد دارند نمایشگاه کتاب استانی ایجاد می کند علی رغم واگذاری برگزاری این نمایشگاه به تعاونی ناشران استان در سیزدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان شرکت ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ - ۱۵:۳۵    
اروپا این روزها با اقبال کتاب های داستانی تاریخی روبه رو شده و آلمان، ایتالیا و اسپانیا فروش بالای این قبیل کتاب ها را تجربه می کنند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ - ۱۵:۳۵    
طبق گفته یک عروسک ساز ایرانی ثبت برند عروسک های دست ساز، تبلیغ و ترویج محصولات و... تاثیری در رسیدن آن ها به تولید انبوه نداشته؛ مردم به این چیزها اهمیت نمی دهند و همیشه دنبال جنس خارجی اند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ - ۱۵:۳۵    
مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: واحدهای آلاینده و صنوفی که مشمول طرح انتقال از تهران شده اند، می توانند با رعایت الزامات زیست محیطی در سطح شهر به فعالیت خود ادامه دهند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ - ۱۵:۳۵    
در جلسه شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه های آزاد هنری اعلام شد که صدور کارت صلاحیت تدریس هنر از سر گرفته می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ - ۱۵:۳۵    
با هوشمندشدن طیف گسترده ای از لوازم منزل، حالا نوبت به افزایش هوشمندی لوازمی رسیده که برای نگهداری و ذخیره سازی انواع اغذیه، میوه و سبزیجات به کار می روند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ - ۱۵:۳۵    
برای نخستین بار تحقیقی نشان داده میکروپلاستیک ها علاوه بر حیوانات و محیط زیست، وارد بدن انسان نیز شده اند.
مشاهده نتایج بیشتر...