سه شنبه ۰۳ مهرساعت ۱۳:۲۴Sep 2018 25

چاپ و زندگی (printfamily.ir)

  ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۸:۵۹    
همزمان با برگزاری هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت، بیستمین گرد هم آیی فعالان جوان صنعت چاپ و نشر جهان در حاشیه برپایی این نمایشگاه برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۸:۵۹    
مصوبات کارگروه ساماندهی کاغذ به همراه فهرست متقاضیان مورد تایید که به وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شده اند منتشر شد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۸:۵۹    
عضو کمیته حل بحران کاغذ با اشاره به اینکه بازار کاغذ از التهاب اولیه افتاد، از حل مشکلات موجود در بانک مرکزی و گمرک در خصوص کاغذ خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۸:۲۹    
مدیرعامل موسسه خانه کتاب طی حکمی دبیر هفدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه را منصوب کرد.به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، براساس حکم صادرشده از سوی نیکنام حسینی پور ...
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۸:۲۹    
مدیرکل سابق دفتر چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در سال های گذشته زمانی که درباره ضرورت توجه به صادرات صحبت می کردیم بسیاری از فعالان این صنعت بر این باور بودند که این کار لوکس و تشریفاتی است ...
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۷:۵۹    
یک شرکت ایرانی با بهره گیری از فناوری نانو، رنگ های ضدخوردگی را در مقیاس صنعتی تولید و به بازار عرضه می کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۷:۵۹    
وزیر ارتباطات با بیان اینکه جهان یافته هایی نو برای آموزش کودکان و نوجوانان پیش روی ما قرار داده است، گفت: نظام آموزشی ما باید از تحول بنیادین دیجیتال بهره گیرد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۷:۵۹    
محقق واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد موفق به ساخت داربست های کلسیم سولفاتی پوشش داده شده با نانو سیلیکا به روش پرینت سه بعدی شد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۷:۵۹    
بابک عابدینی گفت:علی رغم صحبت های وزیر ارشاد مبنی بر خروج بازار کاغذ از بحران، اما هنوز قیمت آن بالا است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۷:۵۹    
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مخابرات و صنایع اطلاع رسانی (ایران تله کام 2018) از 11 تا 14 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۷:۵۹    
اعضای کارگری شورای عالی کار طی نامه ای به سرپرست وزارت کار ضمن تاکید بر فشار مضاعف به معیشت کارگران، خواستار تشکیل جلسه فوق العاده این شورا برای تصویب راهکار نهایی افزایش قدرت خرید شدند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ - ۲۳:۵۹    
یک ناشر، گرانی کاغذ را برای ناشران حرفه ای، نه یک تهدید که یک فرصت می داند و معتقد است: گرانی کتاب حتی در میان مدت نیز به رشد و تعالی فرهنگی ایران و افزایش سرانه مطالعه در کشور می انجامد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ - ۲۳:۵۹    
به دلیل مشکلات اقتصادی رسانه ها به ویژه نشریات کاغذی با تصمیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امسال نمایشگاه سراسری مطبوعات و خبرگزاری ها برگزار نمی شود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۲۰:۳۸    
مروین اسلومن دانش آموخته دانشگاه کیپ تاون آفریقای جنوبی و صاحب موفق ترین کتاب فروشی این کشور است. او در مصاحبه با مجله ادبی لیت هاب اعتقاد دارد موفقیت کتابفروشی اش به خاطر حضور و تجمع مردمی با افکار ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۲۰:۳۸    
مدیرعامل خانه کتاب از به تفاهم رسیدن وزارت ارشاد با شرکت پست برای حمل محموله های پستی کتاب خبر داد و گفت: قرار است تعرفه های پستی ویژه کتاب اعلام شود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۲۰:۰۸    
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران تاکید کرد: بازرسین سازمان تامین اجتماعی باید بر اساس میزان تولید کتاب، در مورد معافیت یا عدم معافیت ناشران از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما تصمیم بگیرند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۲۰:۰۸    
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارشاد اعلام کرد: موضوع کلاهبرداری از ناشران توسط افرادی که خود را خبرنگار معرفی می کرده اند، از طریق پلیس پیگیری شده و رسیدگی قضایی به پرونده در حال انجام است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۱:۰۸    
دو سال پس از امضای تفاهمنامه با وزارت ارشاد، شرکت ملی پُست تخفیف های 40 درصدی خود به ناشران و مدیران مطبوعات را برای ارسال محموله های آنها به نقاط مختلف کشور، متوقف کرد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۱:۰۸    
مدیرعامل موسسه مطبوعاتی ایران ضمن اشاره به مشکلات مالی این مجموعه که عمدتاً ناشی از بحران کاغذ و کاهش آگهی هاست، تغییر استراتژی برای تبدیل این موسسه به یک شبکه تلویزیونی را رد کرد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۱:۰۸    
در شهریور ماه هر سال با نزدیک شدن به آستانه سال تحصیلی جدید بازار خرید نوشت افزار، گرم شده و دانش آموزان به همراه والدین خود روانه فروشگاه های سطح شهر می شوند تا نوشت افزار مورد نیاز خود را تهیه کنند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۱:۰۸    
با وجود گسترش روزافزون شبکه های اجتماعی و سایت های خبری و پیشرفت تکنولوژی های نوین، بسیاری از مردم جهان همچنان ترجیح می دهند اخبار جهان را از طریق صفحات کاغذی روزنامه ها دنبال کنند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۱:۰۸    
تنها موزه تخصصی چاپ در کشور که توسطز مرحوم اسمعیل دمیرچی جمع آوری شده است، 6 سال است با مشکل خانه به دوشی دست و پنجه نرم می کند ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۱:۰۸    
سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه به دنبال فروپاشی سلطنت کتاب های درسی هستیم، گفت: این فرایند آغاز شده است و به معنای آن نیست که کتاب درسی نداشته باشیم ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۱:۰۸    
کمک به واردات کاغذ آن هم با قرار گرفتن دوباره اش در فهرست کالاهای اساسی یکی از اقدامات مهم مسئولان برای برقراری تعادل نسبی در صنعت نشر است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۱:۰۸    
نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان کارتن، کاغذ و مقوای خراسان رضوی گفت: وقتی که صنعت بسته بندی از جمله تولید کارتن و مقوا فعالیت نداشته باشد سایر صنایع هم نمی توانند فعالیت خود را ادامه دهند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۰:۳۸    
عضو فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه حضور بازنشستگان در دستگاه های اجرایی عنوان مجرمانه دارد، گفت: دادستان ها، کارکنان دستگاه ها و مردم می توانند علیه افراد بازنشسته شاغل اعلام جرم کنند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۲۲:۳۸    
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (ایران تله کام 2018) مهرماه در تهران برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۲۲:۳۸    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محسن جوادی، معاون امور فرهنگی این وزارتخانه را به عنوان رئیس سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منصوب کرد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۲۲:۳۸    
مقایسه آمار نشر کتاب در یکسال گذشته نشان می دهد که میانگین قیمت هر کتاب با افزایش 2682 تومانی (رشد 15 درصدی) از 17 هزار و 832 تومان در مرداد 96 به 20 هزار و 514 تومان در مرداد 97 رسیده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۲۰:۳۶    
فقدان استاد اسماعیل دمیرچی در جمعه 16 شهریور خبر تلخی برای صنعت چاپ و نشر ایران بود و اگر بگوییم با از دست دادن او این بخشی از تاریخ زنده این صنعت روی در نقاب خاک کشید بیراه نگفته ایم.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۲۰:۳۶    
پلیس فتا تهران طی نامه ای به تمامی بانک ها آن ها را از دادن سرویس بانکی به اپلیکیشن های موبایلی بر حذر داشت و تبعات خسارت مال باختگان را به عهده بانک ها دانست.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۲۰:۰۶    
ایجاد کمیته فنی جدید مزایای قابل توجهی برای شرکت های فعال در صنعت خواهد داشت. اکنون استانداردهای یکپارچه شده دیگر فقط در اروپا اجرا نمی شوند بلکه در سراسر جهان اعمال خواهند شد و اختلافات جدی بین ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۲۰:۰۶    
معاون فرهنگی وزیر علوم با تاکید بر اینکه باید انتظار و توقع شغل دولتی را در نسل جدید از بین ببریم خاطرنشان کرد: دانش آموختگان نباید به دنبال شغل دولتی باشند ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۰:۳۴    
فرامرز توفیقی با بیان اینکه دولتی ها و کارفرمایان، افزایشِ هشتصد هزار تومانی هزینه های زندگی را پذیرفته اند، گفت: در صورت تصویب در شورای عالی کار، این میزان، در قالبِ بُن پرداخت خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۰:۳۴    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با این استدلال که یارانه دادن در کشور ما به پول پاشیدن تبدیل شده، معتقد است ایده "یارانه دادن به کتاب" نمی تواند رافع مشکلات حوزه نشر باشد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۰:۳۴    
مدیرکل دفتر صادرات گمرک در بخشنامه ای به تمامی گمرکات اجرایی موضوع ممنوعیت صادرات چند قلم کالا و رفع ممنوعیت صادرات کاغذ بسته بندی و کاغذ تیشو را ابلاغ کرد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۴    
جزئیات افزایش هزینه سرانه مصرف حداقلی مواد غذایی یک خانوار کارگری که در کمیته دستمزد شورای عالی کار، مورد توافق قرار گرفته، اعلام شد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۴    
سخنگوی شرکت مخابرات ایران با اعلام چگونگی قطع خطوط تلفن ثابت دارای بدهی، گفت: عدم پرداخت قبض تلفن ثابت، پس از دو ماهه دوم صورتحساب، باعث قطع خط مشترک می شود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۴    
رییس هیات مدیره تعاونی چاپخانه داران تهران از ارسال نامه ای به دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۴    
تعییمن قیمت کتاب با توجه به نوسانات قیمت کاغذ و همچنین ارز موجب شده تا دیدگاه های مختلفی درباره موضوع طرح و راه هایی مانند استفاده از حسابرسی صنعتی و حتی تغییر قیمت با اختیار ناشر پیشنهاد شود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۴    
این روزها دامنه افزایش قیمت، بسیاری از کالاها و محصولات را در برگرفته است. افزایش نرخ ارز اصلی ترین متهم گرانی هاست که در کنار بازگشت تحریم های امریکا علیه ایران ثبات و آرامش را از بازارها گرفته است ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۴    
نخستین جلسه شورای سیاست گذاری بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و ضرروت بازبینی آیین نامه و لزوم اسیب شناسی این رویداد فرهنگی مورد تاکید قرار گرفت.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۳:۲۳    
سمنان- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: تحریم و فشار اقتصادی در آستانه سال تحصیلی جدید، رونق بازار نوشت افزار ایرانی را دوچندان کرد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۳:۲۳    
قزوین - ایرنا - نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه مالیات بر ارزش افزوده به زودی در دستور کار مجلس قرار می گیرد، گفت: تصویب این لایحه با کاهش ارزش افزوده ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۳:۲۳    
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل ناشران کمبود کاغذ است.نادر قاضی پور امروز در آیین افتتاحیه شانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب ارومیه که در محل دائمی نمایشگاه های ارومیه برگزار شد گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۳:۲۳    
اپل برای درآمدزایی بیشتر، استراتژی های جدیدی را در تولید محتوا دنبال می کند. آیا سرویس تکسچر، می تواند تحولی در صنعت نشر محتوا ایجاد کند؟
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۳:۲۳    
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، شینا انصاری در کارگاه آموزشی آشنایی با پایش لحظه ای منابع محیطی و نشر آلاینده افزود ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۲:۵۳    
با کمک بزرگترین پرینتر سه بعدی جهان یک سربازخانه موقت 46 متری در کمتر از 2 روز ساخته شده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۲:۵۳    
نصرالله حدادی؛ پژوهشگر تاریخ شفاهی نشر درباره مرحوم اسمعیل دمیر چی و حسرت فرصت های از دست رفته نوشت.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۲:۵۳    
معاون فناوری و اطلاع رسانی خانه کتاب ضمن اعلام همکاری موسسه خانه کتاب با مجریان برگزاری این نمایشگاه گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۲:۵۳    
اسمعیل دمیرچی رفت و راحت شد و این نسل حاضر و آینده و آینده است که هنوز قربانی است و محکوم به نداشتن تاریخ، نداشتن موزه چاپ، نداشتن سابقه و علاقه و حس ملی به کلمات.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۲:۵۳    
در حالی وزیر آموزش و پرورش پیگیر موضوع چگونگی انتشار کتاب های کمک درسی قبل از انتشار کتاب هاست که به نظر می رسد بخشی از مولفان به ویراست نهایی کتاب های تازه نگاشت قبل از انتشار دسترسی دارند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۲:۲۳    
عضو کمیته کنترل بحران کاغذ گفت: برخلاف ادعای وزارت صنعت مبنی بر دستور تخصیص نزدیک به 280 میلیون دلار ارز برای کاغذ، شواهد نشان می دهد کمتر از 40 میلیون دلار آن تامین شده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۲:۲۳    
رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران چین از کاهش 50 درصدی شمارگان روزنامه های این کشور به دلیل بحران جهانی در تولید و تامین کاغذ مطبوعات خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۲۳:۲۳    
وزیر ارتباطات حکم دیوان عدالت اداری برای حذف هزینه آبونمان تلفن ثابت از قبوض مشترکان را لازم الاجرا دانست و گفت: این حکم به مخابرات ارجاع داده شد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۲۳:۲۳    
ژوژمان دوره طراحی و چاپ دیجیتال پارچه در مدرسه اینورس برگزار شد.بنابر اعلام مدرسه اینورس ، ژوژمان دوره طراحی و چاپ دیجیتال پارچه، در 16 شهریور در این مجموعه برگزار شد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۲۳:۲۳    
مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی (اداره کتاب) وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید: وزارت ارشاد نسبت به قاچاق کتاب بی توجه نیست و از ناشران مال باخته حمایت مادی می کند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۲۳:۲۳    
یک روزنامه نگار قدیمی و مدرس دانشگاه علت پایین بودن تیراژ مطبوعات در کشور را صرفا منوط به سال های اخیر نمی داند و معتقد است که طبق استانداردهای بین المللی ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۲۳:۲۳    
تمامی واردکنندگان کاغذهای چاپ، تحریر، روزنامه و مداد تحریر ملزم شدند در زمان ثبت سفارس تعهدنامه محضری ارائه کنند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۲۳:۲۳    
نخستین و اصلی ترین دلیل مخالفت با ورود 2000 تن کاغذ تحریر، نبود نماینده چاپخانه داران در کارگروه تنظیم کاغذ است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۲۲:۵۳    
عضو کارگری شورای عالی کار با تشریح جزئیات کارگروه ویژه وزارت کار با هدف افزایش قدرت خرید کارگران، از اتفاق نظر نمایندگان دولت و کارفرمایی با رشد 800 هزارتومانی هزینه معیشت کارگران خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۲۰:۲۳    
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اظهار نظری درباره بحران کاغذ برای رسانه های مکتوب، گفت: خوشبختانه بحران کاغذ را پشت سر گذاشتیم و نگذاشتیم که قیمت کاغذ بالا برود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۲۰:۲۳    
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در بیان نظر این اتحادیه درباره قیمت گذاری کتاب گفت: تغییر قیمت کتاب حق طبیعی ناشران است و تنها مرجع رسمی اعلام افزایش قیمت کتاب، خود ناشر است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۲۰:۲۳    
مراسم تشییع پیکر اسماعیل دمیرچی پیشکسوت صنعت چاپ بدون ایراد هر گونه سخنرانی برگزار شد که این مساله ناشی از یک ناهماهنگی ساده میان تعدادی از روسای اتحادیه های حوزه صنعت چاپ بود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۲۰:۲۳    
رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران از اسماعیل دمیرچی به عنوان کسی که چشمداشتی به حوزه چاپ و نشر نداشت و 60 سال از عمرش را برای بالندگی این صنعت گذاشت و ثمره آن موزه کتاب و چاپ شد، یاد کرد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۲۰:۲۳    
محققان موفق به تولید تخمدان زیست مهندسی شده با پرینت سه بعدی شدند که این طرح در جشنواره بین المللی رویان نیز موفق به کسب جایزه شد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۲۰:۲۳    
علی حاجی تقی با اشاره به تاثیر پذیری نشر از شرایط موجود و کاهش میزان تولید کتاب از سوی ناشران قمی تاکید کرد دولت به ظرفیت های تعاونی های نشر توجه کند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۲۰:۲۳    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مقایسه آثار فرهنگی کشور نسبت به پیش از انقلاب گفت: شاخص های ما در تولیدات فرهنگی پیشرفت های زیادی در حوزه های مختلف داشته است که در طول چهل سال انقلاب بسیار قابل توجه ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۲۰:۱۴    
مدیرعامل موسسه خانه کتاب ضمن اظهار تاسف از درگذشت زنده یاد اسماعیل دمیرچی نویسنده و پیشکسوت حوزه صنعت چاپ، از انتشار قریب الوقوع کتاب موزه صنعت چاپ وی از سوی این موسسه خبر داد ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۲۰:۱۴    
اسماعیل دمیرچی؛ بزرگمردی که در پی تجلی آمال و آرزو هایی سترگ بود که کمتر کسی به فکر آن بود موزه چاپ یکی از آن ها بود که با اینکه موفق شد آن را با همت والایش برپا کند اما آن هم ماندگار نشد و جا افتاده ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۱۹:۴۴    
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان نوشت افزار با بیان اینکه مشکلی برای تامین نوشت افزار مورد نیاز دانش آموزان در سال جاری وجود ندارد، گفت: 60 درصد مایحتاج این بخش وارداتی است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۱۹:۴۴    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: هنوز عامه مردم در خصوص برچسب گذاری محصولات تراریخته اطلاعی ندارند و تا کنونی اقدامات در این زمینه صورت نگرفته است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۱۹:۴۴    
در حالی که تولیدکنندگان نوشت افزار ایرانی اسلامی سال هاست از نبود طرح های مناسب انتقاد می کنند، برخی از سازمان ها هنوز برای رفع این مشکل قدمی برنداشته اند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۱۹:۴۴    
دبیرکارگروه ساماندهی کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قیمت هایی که پیشتر توسط کارگروه کاغذ تعیین شده بود ، برای کاغذهای موجود در بازار بود، کاغذهای جدید وارداتی بزودی تعیین قیمت خواهند شد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۱۹:۴۴    
مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران از قابلیت تولید اختصاصی و متغیر کارت های هوشمند و اعتباری در این شرکت خبر داد و گفت: این شرکت به ماشین چاپ دیجیتال بر اوراق پلیمری مجهز شده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۱۹:۴۴    
بانک ملی ایران در جدیدترین اقدام و در راستای تکمیل سبد محصولات مختلف خود، تقویم دیجیتالی را با نام “تقویم ملی” با امکانات منحصر به فرد تهیه و رونمایی کرد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۰۸:۴۴    
انتشار تازه ترین آمار نقدینگی، سبب انتشار موج تازه ای از هشدار ها و پرسش ها پیرامون علل افزایش نقدینگی و پیامد های آن شده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۰۸:۴۴    
یکی از چالش هایی که هر ساله برگزار کنندگان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با آن روبرو هستند محل برگزاری این نمایشگاه است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۰۸:۱۴    
این کتاب توسط کمیته شیمیایی انجمن متخصصان بسته بندی آمریکا تالیف شده است .
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۰۸:۱۴    
این خدمتی بی سابقه از سوی ما و فرصتی بی سابقه برای شما است که شاید تکرار نشود.دو واژه نامه بسیار معتبر صنعت بسته بندی به نام های IoPP Glossary of packaging (منتشره توسط انجمن حرفه ای های بسته بندی ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۰۸:۱۴    
اسماعیل دمیرچی نویسنده و پیشکسوت حوزه صنعت چاپ و نشر که چند ماهی در بستر بیماری به سر می برد، در سن 85 سالگی بدرود حیات گفت.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۲۱:۱۲    
هر سال با نزدیک شدن به بازگشایی مدارس، تکاپوی مردم برای خرید لوازم التحریر بیشتر می شود، اما گرانی ناشی از شرایط نابسامان اقتصادی کشور در سال جاری ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۲۰:۴۲    
هفته ای که گذشت دربرگیرنده چند خبر در زمینه اعلام و انتشار آمارهایی از بازار کتاب و حوزه چاپ و نشر توسط مسئولان کشور از جمله وزیر ارشاد بود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۲۲:۱۲    
کارگروه ساماندهی کاغذ در وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی به ریاست حسین انتظامی و دبیری همایون امیرزاده تشکیل شد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۲۲:۱۲    
واژه نامه نوین بازاریابی کتابی در خصوص اصطلاحات تخصصی حوزه مدیریت بازاریابی، برند، فروش و بازاریابی شبکه ای است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۲۲:۱۲    
#به_خاطر_ میسپاریم عنوان هشتگی است که قرار است امشب صدای اعتراض مردم در رابطه با احتکار را به گوش محتکران و مسئولین ناظر بر فعالیت آنان برساند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۲۲:۱۲    
حسینی پور در نشست امضا تفاهم نامه مشترک با موسسه فرهنگی اکو، ضمن تشریح فعالیت های موسسه خانه کتاب، از آمادگی این موسسه برای دریافت پیشنهادات موسسه فرهنگی اکو برای برگزاری دوره های بعدی جایزه منطقه ای ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۲۲:۱۲    
شعبه دوم بوک لند با فضایی حدود 230 متر در شمال شرق تهران و محله اقدسیه جمعه 16 شهریور افتتاح می شود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۲۲:۱۲    
نشست تخصصی جایگاه علوم و فناوری های نوین و چاپ سه بعدی در صنعت چاپ در معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، در این نشست بر لزوم حمایت سازمان ها و نهادهای دولتی از این صنعت تاکید شد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۲۱:۴۲    
مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی درباره علت تفاوت ارقام هزینه های برگزاری سی امین نمایشگاه کتاب تهران در فهرستی که امسال این موسسه منتشر کرده، با فهرستی که سال گذشته منتشر کرد، توضیح داد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۲۱:۴۲    
مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از عدم تصویب لایحه ارائه شده از این دفتر با عنوان تبلیغات بازرگانی در هیئت وزیران و ارجاع آن به این وزارتخانه، خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۲۱:۴۲    
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرای طرح رجیستری برای تبلتهای سیم کارت خور خبر داد و گفت: تمامی تبلتهای وارداتی سیم کارت خور باید قبل از استفاده در شبکه مخابراتی کشور فعالسازی شوند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۲۱:۴۲    
مخابرات منطقه تهران از اختلال 8 ساعته در ارتباط اینترنت پرسرعت (ADSL) در روز پنجشنبه 15 شهریورماه خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۲۱:۴۲    
سازمان تأمین اجتماعی با استفاده از خلاءهای قانونی، ضمن دریافت حق بیمه قرارداد بصورت سلیقه ای از کارفرمایان، شرایطی ایجاد کرده که عملا کارگران کمتری بیمه می شوند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۲۱:۱۲    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشن ملی صنعت چاپ با اشاره به اهمیت این صنعت گفت: روز ملی صنعت چاپ فرصتی است هم برای اینکه اهالی چاپ گرد هم بیایند و عملا فرصت ها، تهدیدها و آسیب های موجود را رصد کنند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۲۱:۱۲    
مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان با بیان اینکه هنوز ارز دولتی برای واردات زینک دریافت نکرده ایم، گفت: با گذشت سه هفته از معرفی به بانک عامل اما هنوز در نوبت بررسی مدارک هستیم و اقدامی برای معرفی تعاونی ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۲۱:۱۲    
رئیس هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران و کانون های آگهی هرمزگان با اشاره به اینکه متأسفانه مسئولان دردهایمان را نمی شنوند ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۲۱:۱۲    
مساله نوشتن، ترجمه و به طور کل ادبیات، مساله امروز و امروز و دیروز نیست. ارتزاق از راه قلم در ایران، برای کسی که وابسته به یک دانشگاه، یا ارگان خاصی نیست، کاری غیر ممکن یا بسیار سخت است ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۲۱:۱۲    
دبیرکارگروه ساماندهی کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تأمین ارز بیش از 170 هزار تن کاغذ طی یک ماه گذشته از سوی بانک مرکزی خبر داد و گفت: بیش از 150 میلیون دلار اعتبار تأمین شده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۲۱:۱۲    
در حالی که شش سال از فعالیت تولیدکنندگان نوشت افزار ایرانی اسلامی می گذرد، اما وضعیت تولیدکنندگان این حوزه هنوز نامشخص است. علایی می گوید باید برای این بچه یتیم، پدر و مادری یافت.
مشاهده نتایج بیشتر...