پنجشنبه ۲۳ آبانساعت ۲۳:۴۴Nov 2019 14

چاپ و زندگی (printfamily.ir)

  ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
با اینکه در ماه های اخیر قیمت کاغذ و دلار کاهش پیدا کرده است، اما هنوز کتاب ها با همان قیمت بالای گذشته فروخته می شود، چرا با وجود کاهش قیمت کاغذ که از مواد اساسی تولید کتاب است ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
با بهره گیری از مدل صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر می توان صنایع فرهنگی و خلاق را در کشور رشد و توسعه داد.
  ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
با موافقت اتاق اصناف تهران، جانمایی صحافان به شهرک صنعتی کاوه 2 اواخر امسال کلید می خورد.
  ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
بازار ناخوش کاغذ این روزها طعم شیرین آرامش را می چشد؛ بازاری که در آن رقابت حرف اول را می زند و عرضه و تقاضا هم پای هم پیش می رود ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
سید عباس حسینی نیک، حقوقدان و مدیر مسئول انتشارات مجد، ضمن اشاره به اخبار مرتبط با امکان تولید کاغذ از پلاستیک ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
کاهش قیمت کاغذ در بازار آزاد همچنان ادامه دارد و امروز کاغذ به بندی 350 هزار تومان رسیده است. کارشناسان بر این باروند که کاغذ در چند قدمی قیمت واقعی خود قرار دارد.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۲:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
وزیر ارشاد گفت: امسال تامین 40 هزار تن کاغذ در حوزه نشر به منظور حمایت از ناشران برنامه ریزی شده است که 25 هزار تن به منظور کنترل بازار کاغذ و حمایت از ناشران ثبت سفارش شده که بخشی از آن توزیع شده و ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ از مذاکره با وزیر صنعت برای افزایش سقف صادرات صنعت کاغذ بسته بندی خبر داد و گفت: بازار این کالا دچار رکودی نگران کننده است.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۲:۴۲   + ۳۸ سایت دیگر  
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در اطلاعیه ای درباره دو موضوع توزیع کاغذ با ارز دولتی برای مطبوعات و نحوه محاسبه یارانه شش ماه نخست سال 98 توضیحاتی ارائه کرد.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
دل هادی از بی مهری مسئولان و زیاده خواهی دلال ها پر است؛ دلال هایی که سعی می کنند اختراعات و ایده های وسوسه انگیز او را مال خود کنند. ماجرای ایده او در تبدیل فضولات حیوانی به کاغذ هم خواندنی است.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل خانه کتاب ایران در نشست تخصصی با جمعی از ناشران و فعالان حوزه کتاب لرستان شرکت کرد.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس اکتشافات غیرفلزی صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: در گذشته های خیلی دور، در دوران سوم زمین شناسی (سنوزوئیک) از اَنباشت بقایای اجساد موجودات دریایی در یک دوره حیات، نظیر مرجان ها، گوش ماهی ها ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس آمار گمرک در سال 97 بیش از 89 تن کاغذ کاربن یا کاغذ های کپی همانند آن، از کشور های مختلف وارد کشور شده است. ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بررسی آمارهای منتشر شده وزارت صمت نشان می دهد، از سال 89 تا چهار ماهه اول امسال به میزان شش میلیون و 122هزارتن کاغذ در کشور تولید شده است.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
حسام گودرزی، فرزند زنده یاد مسعود گودرزی در گفت وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اعلام خبر درگذشت پدرش گفت: وی متولد سال 1334 بود. بیش از 35 سال از عمر خود را همواره در صنعت چاپ سپری کرد ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بازارهای آنلاین کتاب در ایران با وجود همه دیدگاه های موافق و مخالف، به عنوان ظرفیت بالقوه برای توسعه بازار نشر شناخته می شوند اما نبود نظارت و قانونمندی آن ها می تواند آینده کتاب فروشی ها را تهدید ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه وارد کنندگان کاغذ گفت: گفت وگو با مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان می دهد ناشران در حال حاضر از سهمیه کاغذ دولتی 4200 تومانی استفاده می کنند و این امر کمک می کند تا بتوانند کتاب را ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
هر کسی در هر مقامی از مقام های دولتی تا خصوصی از فعالانِ حوزه بازار تا کارمندان حقوق بگیر ادارات، پزشک، معلم و بازاری عموما در قالبِ تیپی پایه به شکل ِ کاسب یا معامله گر قابل مدل سازی هستند.
  ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۲۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
یک پایگاه خبری به نقل از معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد نوشت: به شرط اثرگذاری و داشتن منافع برای رسانه ها عزم جدی برای برگزاری نمایشگاه مطبوعات داریم.
  ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۲۲:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
بیرجند- رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش گفت:با یافتن راهکاری برای رفع خلل های اینترنتی در مدارس، از دو سال آینده بخش هایی از محتوای آموزشی از قالب کتاب کاغذی خارج می شود.
  ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۲۲:۴۲   + ۷۱ سایت دیگر  
قائم مقام سازمان تامین اجتماعی شرایط بازنشستگی با 10سال سابقه درتامین اجتماعی را تشریح کرد و گفت: چنین افرادی می توانند کسری سابقه خود را تا 10 سال بخرند.
  ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون دفتر چاپ و نشر گفت: در تغییرات جدید تعیین حداقل امکانات، تجهیزات و مکان یا فضای مورد نیاز برای راه اندازی چاپخانه و واحدهای وابسته به استان ها واگذار شده است.
  ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
استاندار سمنان بابیان اینکه سرمایه گذاران مشکلی به لحاظ اداری در استان نخواهند داشت، گفت: پروژه تولید کاغذ از سنگ آهک در شاهرود به سرعت در حال پیشرفت است.
  ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
در سال 2019 تعداد بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب فرانکفورت 302 هزار و 267 نفرد بود که نسبت به سال گذشته با تعداد 285 هزار و 24 نفر افزایش چشمگیری داشت.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۲۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ گفت: توسعه صادرات کتاب و کالاهای فرهنگی در کشور نیازمند حمایت و ضمانت های دولتی در زمینه تامین مواد اولیه با قیمت ثابت ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۲۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر لیتوگرافی عماد گفت: ناشران تیراژ کتاب های خود را کاهش داده و به سمت چاپ دیجیتال رفته اند و از آنجایی که زینک در چاپ دیجیتال کاربردی ندارد، بسیاری از زینک های دولتی بدون مشتری باقی مانده اند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۲۱:۴۹    
شرایط قیمتی حاکم بر اقتصاد بر اساس پیش بینی صندوق بین المللی پول و مرکز پژوهشهای مجلس برایسال 1398 رشد منفی 5 درصد بود که با تجدید نظر در شهریور کمی بهتر لیکن در گزارش اخیر صندوقبین المللی پول با ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۲۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی در افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: تبریز امروز با 2 میلیون نفر جمعیت تنها 6 کتابفروشی دارد، در حالی که در دهه 50 حدود 26 کتابفروشی در این شهر مشغول فعالیت بودند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۲۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
علی واضحی مدیر شرکت راهکار برگ بهشت با اشاره به کاهش قیمت کاغذ در بازار آزاد گفت: این کاهش قیمت طبیعی است ، چون قیمت ارز سیر نزولی داشته است. در کاغذ بالک نیز ما کاهش حدود 10 درصد را داشته ایم ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به کاهش 30درصدی قیمت کاغذ و مقوا، این اتفاق را حاصل اعتماد دولت به واردکنندگان خوشنام دانست؛ رویکردی که باید تداوم داشته باشد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
در قالب یک کتاب از سیدفرید قاسمی کتاب روزنامه ها و مجله های کمیاب دانشگاه تهران منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
دولت می تواند علاوه بر روزنامه ایران سپید مشوق های مختلفی به رسانه ها بدهد تا نابینایان هم از حق دسترسی به اطلاعات متکثر بهره مند شوند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۹:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
استارت آپی در آمریکا قصد دارد با کمک پرینتر سه بعدی و هوش مصنوعی موشک بسازد. این شرکت ادعا می کند نخستین موشک چاپی خود را در 2021 به فضا پرتاب می کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۹:۵۱   + ۵۲ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت با ثبات بازار کاغذ گفت: کاغذ امروز شرایط بهتری دارد و نرخ آن پایین آمده و به وفور در بازار وجود دارد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حدود 30 هزار تن در حوزه مطبوعات و نشر تامین ارز شده است.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مشکلات برخی انتشاراتی ها و چاپخانه ها در خصوص کمبود کاغذ ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
کاغذ یکی از نیازهای مهم کشور بوده که در حال حاضر 90 درصد این نیاز از طریق واردات از دیگر کشورها تأمین و تنها 10 درصد در داخل کشور تولید می شود حال آن که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در این رابطه می توان ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گزاره اساسی برگزاری نمایشگاه جذب سرمایه ها و سرمایه گذاری در این حوزه است، بسیاری از اشخاص حقوقی و حقیقی راغب هستند که سرمایه خود را در یک صنعت سرمایه گذاری کنند...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۰:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
سامانه قدیم صدور مجوز کتاب تا پایان آذرماه 1398 فعال است و پس از آن تاریخ مسدود خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
یک فعال حوزه چاپ دیجیتال معتقد است؛ با توجه به مسایلی که از نظر قیمت کاغذ و تامین سایر ملزومات چاپی در چاپ افست وجود دارد چاپ دیجیتال به عنوان اصلی ترین راه حل تامین نیازهای چاپی نقش بازی می کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بهمن پورمند، از دیدار و گفت و گوی فعالان صنعت چاپ با معصومه آقاپور، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
علی شیرازی، هنرمند پیشکسوت خوشنویسی ضمن مروری بر جایگاه این هنر در ایران و سایر کشورهای خارجی، از دغدغه های انجمن خوشنویسان سخن گفت و همچنین تاکید کرد ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
هرچند صنعت چاپ به گفته کارشناسان و فعالانش از ظرفیت اشتغال زایی بالایی برخوردار است اما واقعیت تلخ امروز این صنعت؛ رکودی است که گریبان گیر واحدهای مرتبط با آن شده است، چه بسا با تعطیلی هر انتشاراتی ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۰۸:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدامات دولت در خصوص حل مشکل بحران کاغذ مطبوعات ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۰۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
تحقیقات جدید دریافتند که بنگاه های تجاری با عدم پیگیری شمار رو به رشد نرم افزارهای شبکه هایشان خود را در معرض خطر بزرگی قرار می دهند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۰۸:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
پشتیبانی ویندوز 10 از پاسخ به تماس های گوشی های مجهز به سیستم عامل اندروید سرانجام عملیاتی شد و این خدمات در پیش نمایش جدید سیستم عامل مذکور به نمایش گذاشته شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
از سال قبل و به دنبال تحریم های تازه ای که ترامپ برای مردم ما وضع کرد، افزایش جهشی نرخ برابری ارز و افزایش قیمت کالاهای وارداتی را شاهد هستیم.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۲۳:۰۲    
به نقل از ایبنا مهشید پورداد، دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا ، عنوان کرد: صبح امروز (سه شنبه 16 مهر) جمعی از تولیدکنندگان کاغذ و مقوا در کشور به دعوت سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا در نشستی ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اعلام جزئیات چگونگی انتخاب ناشر نمونه سال 97 و فعالیت مستقل 4 ناشر ایرانی از غرفه ملی در نمایشگاه فرانکفورت از جمله اخبار مهم حوزه کتاب در هفته آرام و کم خبری هستند که گذشت.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ناصر احدی مدیر صحافی علی و از پیشکسوتان حوزه صحافی سحرگاه امروز (چهارشنبه 17 مهر) به علت ناراحتی ریوی درگذشت.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تعداد ثبت نام کنندگان بیست وششمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران تاکنون نسبت به سال گذشته با 20 درصد افزایش روبه رو است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
قیمت هر کیلو آخال یا ضایعات کاغذ مورد استفاده برای کاغذ و مقوای چاپ و بسته بندی در نشست امروز سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا 1600 تومان تعیین شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
آرش نیک دست با تاکید بر اینکه مفهوم نشر در دنیا تغییر کرده است، گفت:از آنجایی که دنیا به سمت دیجیتالی شدن حرکت کرده ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۲۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مهرآبادی گفت: طی چند ماه اخیر هر بند کاغذ 40 تا 150 هزار تومان کاهش قمیت داشته است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۲۰:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
گوگل می گوید با عرضه نسخه 79 مرورگر کروم از این پس تضمین خواهد شد که تنها محتوای ایمن وب سایت های HTTPS به نمایش درآید.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۲۰:۰۲   + ۸۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه، با بیان اینکه سال آینده حداقل 12 هزار میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان دستگاه های اجرایی باید پرداخت کنیم، گفت: میانگین افزایش حقوق و دستمزد 15 درصد خواهد بود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۲۳:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
زباله های پلاستیکی یک تهدید مهم برای محیط زیست است و محققان استرالیایی برای کمک به حل این مشکل یک پوشش پلاستیکی سازگار با محیط زیست را برای بسته بندی خیار تولید کرده اند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر چاپخانه طهرانی با اشاره به ظرفیت های چاپ دیجیتال و امکان چاپ با تیراژ های پایین، گفت: اگر چاپ دیجیتال نبود، شاید بسیاری از ناشرانی که تحت فشار هستند ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۲۳:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که در 5 ماهه نخست امسال 398 هزار و 800 تن انواع کاغذ تولید شده که نسبت به تولید 389 هزار و 900 تن از این محصولات در مدت مشابه ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مجید رضائیان معتقد است حق التالیف های پایین و دریافت هزینه از مولف، عنوان اقتصاد نشر را بی معنا می کند؛ حال آنکه اقتصاد نشر، پیش نیاز تبلیغات کتاب است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۰۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
با جهش قیمت کاغذ، تجارت روزنامه های قدیمی و مقوای کهنه بسیار سودآور شده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۰۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رحمانی فضلی در سفر به فارس از روند ساخت کارخانه کاغذ زاگرس بازدید کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
در حالیکه کاهش قیمت کاغذ در بازار آزاد ادامه دارد، واردات 20 هزار تن کاغذ دولتی برای نیمه دوم سال در دستور کار وزرات ارشاد قرار گرفته است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان، کارخانه بزرگ تولید کاغذ از سنگ در شهرستان نمین افتتاح خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا کاهش قیمت کاغذ در بازار آزاد را ادامه دار دانست و گفت: بازار به ثبات بیشتری دست خواهد یافت.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
محمد متولی، از واردکنندگان کاغذ، از برداشته شدن سقف واردات کاغذ از سوی وزرات صمت خبر داد و گفت: محدودیت در شرایط فعلی به نفع کاغذ نیست.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگوی تفصیلی با مهر از ادغام موسسات تابع وزارت ارشاد طی 4 ماه آتی و نیز تامین ارز وارداتی 34 هزار تن کاغذ خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
محققان دانشگاه ام آی تی روشی برای تبدیل برچسب های آر اف آی دی به حسگرهای ساده و سبک یافته اند که در حوزه اینترنت اشیا قابل استفاده هستند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
چهار کارگاه آموزشی هم زمان با سومین نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ و ماشین آلات بسته بندی (IPAP) در روزهای پنجشنبه و جمعه 11 و 12 مهر برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صحافان تهران گفت: نبود ثبات قیمت مواد اولیه مورد نیاز فعالان چاپ و نشر و کمبود نقدینگی در این صنعت شرایطی ایجاد کرده است که اکنون صحافی ها تنها با 50 درصد ظرفیت خود کار کنند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کیان افراز درباره شرکت در نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت:اعتقادی به شرکت در این نمایشگاه نداشتم، آن هم به یک دلیل عمده و آن نبود رعایت قانون کپی رایت در ایران است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به واردات کاغذ با ارز نیمایی گفت: با شناسایی منابع و تخصیص ارز، مشکلات کاغذ را رفع کردیم و امروز در کشور به وفور کاغذ داریم.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مسئولان سازمان جنگل ها همواره تأکید می کردند کنترل کارخانه های بزرگ راحت است و چوب های قاچاق هیچ گاه سر از کارخانه های بزرگ درنمی آورند ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
وبینار (کلاس آنلاین) بازاریابی دیجیتال در حوزه نشر پنج شنبه 11 مهر به همت کمیسیون آموزش اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۲۳:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
رسید دستگاه های پوز در ایران چیزی معادل 14 میلیون جلد کتاب کاغذ هدر می دهد و با این رسید ها ماهانه حدود 23 میلیارد تومان پول روانه سطل زباله می شود ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از کشف بیش از 150 هزار برگ کاغذ خارجی به ظن قاچاق در این استان خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کارخانه کاغذ غرب در سال 73 جواز تأسیس را به عنوان واحد تولیدکننده کاغذ گلاسه، خمیرکاغذ و کاغذ چاپ و تحریر کسب کرد و فاز نخست آن در سال 76 به بهره برداری رسید اما در سال 81 گرفتار رکود و درنهایت ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ - ۲۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
پس از آن که شارجه به عنوان پایتخت جهانی کتاب سال 2019 معرفی شد، این مکان به یکی از بزرگترین مقاصد جهان برای ناشران و دوستداران ادبیات و کتاب تبدیل شد ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر چاپخانه آیین چاپ معتقد است سازمان های دولتی می توانند با استفاده از آمار و ارقام واردات آزاد و دولتی کالاهای مورد نیاز چاپ و نشر، ریشه گرانی و افزایش قیمت در این بخش را شناسایی و رصد کنند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
وابسته بودن صحافی به مواد اولیه وارداتی، نوسان قیمت مواد اولیه و پایین بودن اجرت دستمزد صحافان از جمله مشکلات و آسیب های بخشی از زنجیره صنعت چاپ کشور است که این روزها با آن دست و پنجه نرم می کند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ گفت: اگر دولت حمایت خود را با رفع موانع پیش روی تجارت بردارد و اجازه فعالیت به تجار خوش نام و شناخته شده را به عنوان رویکرد اصلی در دستور کار قرار دهد قطعا بازار کاغذ در ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۹ - ۱۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مسئول روزنامه ستاره صبح معتقد است درباره توزیع یارانه مطبوعاتی قبل از هرچیز باید هویت نشریه مشخص شود و روزنامه هایی که دولت را تخطئه می کنند سهمی از دریافت یارانه نداشته باشند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
کارگروه نشر الکترونیک اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با ارائه تعریف درستی از نشر الکترونیک، کتاب الکترونیک ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
یکی از واردکنندگان کاغذ از تعیین سقف برای واردات کاغذ از سوی وزارت صمت خبر داد و گفت: انواع کاغذ جز کاغذ چاپ و تحریر سقف دار شده است. این اتفاق احتمالاً افزایش قیمت در بازار را به همراه خواهد داشت .
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه چاپخانه داران خراسان رضوی می گوید: وزارت ارشاد با اینکه نظارت بر ماشین الات چاپ را به وزارت صمت سپرده است ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
از زمان اختراع نوشتن ، مردم در تلاش بودند تا چیزی بنویسند که راحت تر از پاپیروس یا کاغذ پوستی، و همچنین ساخت آن ساده تر و ارزان تر باشد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۰۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه چاپخانه داران خراسان رضوی می گوید در وضعیتی که چاپخانه ها در 60 درصد ساعات کاری بیکار هستند، حذف قبوض آب و برق چاپخانه ها را ورشکسته تر می کند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۹   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات گفت: شاید وقتش رسیده باشد که به زودی کل سرویس های ارزش افزوده را برای همیشه تعطیل کنیم.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
نقشه و مسیریاب بومی بلد امکان مسیریابی حمل و نقل عمومی به صورت مرحله به مرحله را برای کاربران فراهم کرد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
احسان قاضی زاده هاشمی، عضو ناظر مجلس در کارگروه کاغذ، گفت: مسئول مشکلات ایجادشده در بازار کاغذ، وزارت ارشاد است و برخی نمایندگان از این کارگروه حمایت می کنند که تبعات اجتماعی مثل بی اعتمادی مردم نسبت ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
100 هزار ورق زینک دولتی به همت اتحادیه لیتوگرافان تهران در میان چاپخانه داران و لیتوگراف ها توزیع خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
در آئین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ در اردبیل، ضمن تجلیل از فعالان و پیشکسوتان این حوزه، مشکلات موجود در این بخش بررسی شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
جانشین اداره آتش نشانی شهرستان بروجن از مهار آتش سوزی در کارخانه مقوا سازی بروجن با تلاش 3 ساعته آتش نشان ها خبر داد
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه واردکنندگان کاغذ از وعده مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار, وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ارائه سهولت در واردات کاغذ چاپ و تحریر و تخصیص ارز نیمایی به این واردات خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
سید احسان قاضی زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به گرانی کاغذ و نبود دفتر مشق دولتی در بازار، گفت: مشکل اصلی در این زمینه مداخله بیش از حد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازار کاغذ است ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که وزارت ارشاد از تایید واردات 58 هزار تن کاغذ تا 24 شهریور ماه خبر داده است برخی تخلف های موجود در واردات کاغذ بر اساس آمار وزارت ارشاد کماکان محرز و مسکوت مانده است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
چهار تشکل تخصصی نشر و فعال در برگزاری نمایشگاه کتاب با انتشار نامه خود خطاب به وزیر ارشاد درباره حضور در شورای سیاستگذاری نمایشگاه از بی اعتنایی به خواسته خود گلایه کردند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۱۴ سایت دیگر  
همه دفاتر دولتی شرکت پست در سراسر کشور محل جمع آوری نوشت افزار برای دانش آموزان نیازمند می شوند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر غرفه ایران ضمن تشریح فعالیت های ایران در نمایشگاه کتاب پکن 2019 اعلام کرد: در صورت درخواست ناشران برای حضور در نمایشگاه سال بعد، فضای غرفه نمایشگاه کتاب پکن را افزایش می دهیم.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
باید از نمایندگان محترمی که از مداخله وزارت فرهنگ و ارشاد ناراضی اند پرسید اگر همین توزیع اندک کاغذ توسط وزارت ارشاد هم محو شود چه کسی از پس کاغذخواران برمی آید؟
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
چندی پیش یک عضو اتاق بازرگانی ایران از احتکار محموله های کاغذ برای استفاده در انتخابات پیش روی مجلس خبر داد، موضوعی که هنوز نهادهای نظارتی درباره آن اظهار نظر نکرده اند ، اما ماجرا چیست؟
مشاهده نتایج بیشتر...