چهارشنبه ۱۳ فروردینساعت ۱۳:۴۶Apr 2020 1

چاپ و زندگی (printfamily.ir)

 
  ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۰:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
سالانه حدود 20 هزار تن گلبرگ زعفران به عنوان دور ریز ضایعات، باعث از دست رفتن بخش مهمی از محصول گیاه زعفران شده است ...
  ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
تولیدکننده صنایع کاغذی در ساوه عدم تأمین مواد اولیه با کیفیت را مهم ترین سنگ لای چرخ افزایش تولید دانست.عدم تأمین مواد اولیه با کیفیت سنگ لای چرخ تولید کاغذ بسته بندی است
  ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
انتشار ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان تاثیر منفی بر زندگی روزمره و کسب و کارهای صنعتی و غیرصنعتی گذاشته است به طوری که بسیاری از حرفه های مربوط به کالاهای مصرفی و خدماتی به حالت تعطیل و نیمه ...
  ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۰:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
محققان ژاپنی یک کاغذ با قابلیت اتصال به اینترنت ابداع کرده اند که می تواند اطلاعات را به طور بی سیم به دستگاه های مختلف منتقل کند ...
  ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: باید مشاغل جدیدی نه تنها در کتابخانه ها؛ بلکه در تمامی سازمان هایی که به این رشته نیازمندند، مشخص و تعریف شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۲۲:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نشست جایگاه زبان فارسی در حوزه چاپ و تبلیغات در اسفندماه خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۲۲:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش آماری واردات و ترخیص کاغذ دولتی در سال 1398 را تا پایان ماه بهمن منتشر کرد. ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۲۲:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
بابک ندرخانی با اشاره به ثبت نام 84 ناشر الکترونیک و دیجیتال برای حضور در سی و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از جانمایی ناشران این حوزه کنار ناشران کتاب های کاغذی خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
آخرین وضعیت کاغذ وارداتی حوزه نشر و مطبوعات در قالب سه جدول، امروز از سوی دبیرخانه کارگروه ساماندهی کاغذ منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
با راه اندازی مجدد این شرکت، حدود یکصد نفر به سر کار خود بازگشتند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
با احیای کارخانه صنایع کاغذ نرمه آذربایجان که ظرفیت تولید روزانه 100 تن کاغذ تیشو را دارد، حدود یکصد نفر به سر کار خود بازگشتند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
قیمت کاغذ در هفته گذشته از بندی 270 هزار تومان به بندی 325 هزار تومان رسیده است. کارشناسان بازار معتقدند که انتخابات مجلس و تبلیغات کاندیداها یکی از دلایل گرانی است.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۷:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
ناشران الکترونیکی و دیجیتال از21بهمن ماه جاری به مدت سه روزمی توانند برای حضوردرنمایشگاه مذکوربه پایگاه اطلاع رسانی www.tibf.ir مراجعه وثبت نام کنند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۲۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: ترخیص کاغذ از فصل پائیز سال جاری در گمرکات رویه عادی به خود گرفته و کماکان در حال انجام است.
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شاهرود گفت: با ایجاد کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک در این شهرستان برای بیش از یک هزار نفر اشتغال زایی خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۰۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار ایمنا درباره وضعیت آلودگی های زیست محیطی کارخانه خمیر کاغذ اترک ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۰۰:۲۳    
ابوالفضل روغنی، رئیس سندیکای تولید کنندگان کاغذ و مقوا در گفت وگو ایبنا، با اشاره به وضعیت کنونی کاغذ چاپ و تحریر در کشور گفت ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۰۰:۲۳    
طی 9ماهه سال جاری در مجموع 41 هزار تن انواع کاغذ روزنامه، سیگار و خودکپی وارد کشور شده است که شامل 36/6 هزار تن کاغذ روزنامه ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۰۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
شجاع می گوید در شرایط موجود، معافیت چاپخانه ها از خدمات چاپی می تواند کمک حال آن ها باشد؛ البته حرف ما این نیست که مالیات ندهیم بلکه می گوییم مالیات عادلانه بدهیم.
  ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۰۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سعید کوروش زاده صحاف پیشکسوت گرگانی و مدیر صحافی کوروش، معتقد است: صحافی فقط تعمیر کتاب نیست، بلکه هنر و فنی است با گستره ای متنوع.
  ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۰۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر چاپخانه نور حکمت تاکید کرد: با گذشت حدود هشت ماه از برگزاری انتخابات اتحادیه چاپخانه داران تهران وزارت صنعت و اتاق اصناف هیچ یک عهده دار پاسخگوی وضعیت این انتخابات نیستند و صنف در این ماه ها ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۲۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ابوالفضل روغنی معتقد است در حوزه کاغذ، تولیدکننده و واردکننده در یک کورس نابرابر مسابقه می دهند و تا زمانی که تا زمانی که شرایط برابر، نشود نمی توان به تولید داخلی چندان امیدوار بود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۲۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
انتخابات هیات مدیره اتحادیه صحافان تهران برگزار شد و جلیل غفاری رهبر بار دیگر ریاست این اتحادیه را به عهده گرفت.
  ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
علی حاجی تقی مدیر مسئول انتشارات ارمغان طوبی و عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی ناشران قم، در خصوص وضعیت قیمت کاغذ گفت: قیمت کاغذ در یک ماهه گذشته روند نزولی داشته است ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۳    
تلاش های فعالان عرصه چاپ به ثمر نشست و امروز مجلس شورای اسلامی طرح معافیت مالیاتی برای صنعت چاپ را تصویب کرد. گفتنی است این معافیت مالیاتی مربوط به خدمات چاپ و زینک می شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
بعد از مدت طولانی التهاب در بازار کاغذ، برخی از تمهیدات اندیشیده شده در این باره، گویا به ثمر نشسته و این روزها ...
  ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
همایش دستاوردهای زنجیره حوزه سلولزی کشور و تجلیل از مقام پیشکسوتان و کارآفرینان این حوزه 14 بهمن در هتل استقلال برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
اخبار تعطیلی برخی کتابفروشی های شهر کتاب و گمانه زنی برای انتصاب رئیس جدید کتابخانه ملی از جمله مهم ترین خبرهای حوزه کتاب و نشر در این هفته بودند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نیکنام حسینی پور در ششمین نشست عصر کتاب استانی شیرازی ها را از پیشگامان ورود دستگاه چاپ به ایران معرفی کرد و در ادامه تلاش های فرهنگی بزرگانی چون محمدمهدی جعفری، نحوی و آل ابراهیم را ستود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۳   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محسن حدادی را به عنوان مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی این وزارتخانه منصوب کرد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
علی حسین پور گفت:چوب و کاغذ مازندران، نیازمند تدابیر لازم برای استفاده از درختان شکسته و افتاده جنگل است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۰۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار اردبیل گفت: با راه اندازی چندین طرح تولیدی و صنعتی اشتغال زا،زمینه اشتغال بیش از هزار و 700 نفر از بیکاران در این واحد ها فراهم خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات صابرین، معتقد است؛ با طراحی یک نرم افزار جامع و کامل می توان بحث ضوابط واگذاری غرفه ها در نمایشگاه بین المللی کتاب نهران را با ملاک های مشترک و منسجم شفاف و قانونمند کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۰۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
جدیدترین جدول های کارگروه ساماندهی کاغذ، امروز از سوی دبیرخانه این کارگروه منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس اتحادیه صحافان تهران تاکید کرد؛ کاهش قیمت مقوا به خصوص مقوای گلاسه در ماه های اخیر به کمک صحافان آمده، موانع کاری برداشته شده و زمینه را برای فعالیت دست اندرکاران این حوزه تسهیل کرده است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سوم دی ماه 98 طی مراسمی موافقت نامۀ تأمین مالی طرح تولید کاغذ ملی در استان خوزستان امضا شد. رجانیوز به مناسبت این اقدام مهم ، گزارشی از وضعیت کاغذ در طی دو سال اخیر ارائه می کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۴:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان از مراسم کلنگ زنی کارخانه تولید کاغذ در استان خوزستان خبر داد که تکمیل آن نیاز کشور به کاغذ را به طور به طور کامل تامین خواهد کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
یک ناشر گفت: بجز کاغذ تحریر به طور کلی با کاهش 30 تا 45 هزار تومانی قیمت کاغذ روبرو شده ایم.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
خوانین زاده با بیان اینکه تولید سالانه کتاب بریل از چندصد عنوان تجاوز نمی کند، به موانع توسعه نشر بریل در کشور؛ از قیمت کاغذ مخصوص تا بی اعتمادی ناشران اشاره کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۴:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
وزارت دارایی اندونزی دریافت هرگونه عوارض و مالیات برای واردات کتاب را لغو کرد و به این ترتیب، وارد کنندگان کتاب به این کشور هیچ گونه عوارض و حق گمرکی نمی پردازند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران از ایجاد رونق کاری در چاپخانه های کشور طی سه ماه پایان سال به دنبال کاهش قیمت کاغذ و افزایش سفارش های ناشران خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۲۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مشاور معاون فرهنگی وزارت ارشاد در پاسخ به پرسش تسنیم درباره شائبه های گرانی کاغذ ارشاد گفت: کاغذ توزیع شده در وزارت ارشاد به هیچ وجه گران نیست و اساساً ارشاد دخالتی در تعیین قیمت ندارد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
در کارگروه تخصیص کاغذ عنوان شد اگرچه 25 درصد از 40هزارتن کاغذ تخصیصی نشر وارد کشور شده است اما نگرانی درزمینه تامین کاغذ مورد نیاز ناشران برای نمایشگاه کتاب تهران وجود ندارد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ گفت: امیدواریم در سیستم اقتصادی کشور با سرمایه گذاری های مشترک در حوزه چاپ و ایجاد زمینه های ارزآوری شرایط دشوار کشور را به فرصت تبدیل کنیم.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۲۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان با اشاره به احتمال کمبود زینک در بازار گفت: از زینک های دولتی که در میان لیتوگرافان و چاپخانه داران توزیع شده تنها سه یا چهارصد باقی مانده است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۲۳:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) احداث کارخانه تولید کاغذ در شادگان آغاز شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۲۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
اعضای کارگروه کاغذ معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اعلام کردند: کاغذ برای نمایشگاه کتاب سال 99 و حتی تا خرداد سال آتی هم موجود بوده و پاسخگوی نیاز ناشران است ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۲۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کرمان با تکیه بر اینکه گزارش ارزیابی زیست محیطی با توجه به صنایع مستقر تهیه شود گفت : کلنگ راه اندازی طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم در سیرجان در صورت دریافت استعلامات از 2 هفته آینده زده می ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۳۶    
کاغذ ارزان شده و دارد به این روند نزولی ادامه می دهد. به نظر می رسد همه چیز آرام است و ناشران هم خوشبخت! از آخرین گزارشی که درباره بازار کاغذ نوشتیم و از کاهش قیمت خبر دادیم ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) گفت: امضای موافقتنامه تأمین مالی طرح تولید کاغذ در استان خوزستان مانع خروج سالانه 285 میلیون دلار از کشور و قطع 6 میلیون درخت می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کانون بانک های خصوصی گفت: سالانه 200 میلیون دلار ارز صرف واردات کاغذ می شود که با اجرای پروژه کارخانه تولید کاغذ در کشور جلوی این خروج ارز را می گیریم.
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
ضرورت نظارت بیشتر بر بازار کاغذ سلطان کاغذ کلید واژه ای بود که نیمه دی ماه 97 از سوی سردار رحیمی رئیس پلیس شهر تهران مطرح شد و البته بازتاب های فراوانی در فضای رسانه ای و حتی مجازی داشت ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی سال 97 نشان می دهد که در این مدت بیش از 89 تن کاغذ کاربُن از کشور های مختلف جهان وارد ایران شده است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
در شرایطی که تعزیرات 20 پرونده مرتبط با تخلف کاغذ در سراسر کشور را در دست بررسی دارد، متخلفان هر روز شگرد تازه ای از فساد در این حوزه را رو می کنند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رییس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا گفت: عدم همکاری برای ثبت سفارش به موقع برای برخی از انواع مقوا ها همانند مقوای اف بی بی و مقوای گلاسه باعث شده تا این کالا با کمبود مواجه شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
نام صحیح خلیج فارس به زبان های مختلف (21 زبان) در نخستین اطلس بزرگ ایران و جهان منتشر شده است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مشاور اجرایی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تخصیص ارز 4200 تومانی بستگی به سیاست های کلان دولت دارد اما در حد توان به این موضوع توجه داریم و عرضه کاغذ دولتی حتما تا پایان سال ادامه ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
قیمت هر بند کاغذ تحریر در بازار آزاد به 277 هزار تومان رسیده است، قیمتی که به باور کارشناسان این بازار از قیمت تمام شده برای بازرگان نیز کمتر است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
احمدجواهری با اشاره به اجرای طرح سامانه متمرکز فروش در سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: ناشران برای حضور در نمایشگاه حتما باید زیرساخت هایی مثل سیستم رایانه ای داشته باشند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۲۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه موضوع صنایع در دهه های اخیر و همچنین در دهه های آینده بیش از امروز جدی تر می شود، گفت: نقطه اتصال این صنایع اقتصاد و فرهنگ است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۲۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
احمد ابوالحسنی بعد از 10 سال حضور در سمت رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران از این مقام استعفا کرد و مجتبی معراج ریاست این اتحادیه را به عهده گرفت.
  ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۰۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی 20 تا 23 خرداد سال 1399 در محل سالن های نمایشگاهی هتل المپیک تهران برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۲۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از واردات 18 میلیون تن کاغذ از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: این میزان با هماهنگی معاونت های وزارتخانه میان نشریات توزیع خواهد شد و تا دو ماه آینده شرایط بهتری از ...
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۲۲:۳۶   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در بخشنامه ای ضوابط کاغذهای چاپ و تحریر دپو شده در بنادر را اعلام کرد که با ابلاغ این بخشنامه ترخیص 23 هزار تن کاغذ دپوشده از فردا آغاز می شود .
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۲۲:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
بیش از 20 هزار تن کاغذ مورد استفاده برای ناشران با وجود تامین ارز از سوی واردکنندگان در گمرک بدون ترخیص باقی مانده است؛ اقدامی که یک شک بزرگ برای بازار کتاب را در آینده نزدیک همراه دارد.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۲۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
استاندار همدان گفت: از سرمایه گذاران برای ایجاد کارخانه کاغذ از کربنات کلسیم در همدان حمایت می کنیم.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۲۱:۳۶    
بحران کاغذ دوباره در حال سربرآوردن است و به نظر می رسد عدم رسیدگی مسئولان ذیربط به این موضوع می تواند معضل پیچیده و فزاینده ای را ایجاد نماید.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۲۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان ایران و نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ استان های کشور طی نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ...
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۲۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سید علی اعتدالی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان در مورد شانزدهمین نمایشگاه بازاریابی و صنایع وابسته گفت: این نمایشگاه از 26 تا 29 آذرماه در محل دایمی نمایشگاه های تهران برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۲۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر انتشارات نیاز دانش معتقد است اظهارنظرهای مقطعی و بدون ثبات در بازه زمانی محدود خارج از عقلانیت اقتصادی و بعضاً تبلیغاتی است.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۲۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
هشتمین نمایشگاه صنعت چاپ و بسته بندی عصر امروز چهارشنبه با حضور بیش از 110 شرکت داخلی و خارجی، آغاز به کار می کند.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۲۳:۳۶   + ۲۰ سایت دیگر  
محسن جوادی با صدور احکام جداگانه ای مدیران ستاد برگزاری سی و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را منصوب کرد.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
محمدجواد مرادی نیا، مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک گروه تخصصی تلگرامی، به سوالات ناشران درباره سامانه تجمیع سامانه های فیپا و شابک پاسخ داد.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۲۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل فراتک در معرفی سامانه خدمات دهی آنلاین به لیتوگراف ها گفت: پس از ثبت درخواست تعمیر دستگاه های لیتوگرافی، رفع مشکل به صورت تلفنی یا حضوری و با اعزام تعمیرکار به چاپخانه انجام می شود.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۲۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر چاپخانه ابیانه با اشاره به کاهش آمار سفارش چاپ کتاب در یکسال اخیر گفت: نسبت به زمان مشابه در یکسال گذشته حدود 70 درصد کاهش چاپ و سفارش کتاب های نفیس و غیرنفیس داشته ایم.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا از رفع مشکل کاغذ گلاسه خبر داد و گفت: در توافق انجام شده از این پس برای واردات کاغذ گلاسه نیازی به استعلام سازمان گمرک برای شناسایی کاربری کاغذ از سازمان استاندارد ...
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
منصور شادکام ضمن تاکید بر ضرورت ارتقاء کیفی کتاب های بریل، حمایت از تولید این کتاب ها و ضرورت واردات کاغذ مخصوص بریل به صورت دولتی را ضروری دانست.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات تیمورزاده معتقد است؛ باوجود اینکه نرخ کاغذ در بازار آزاد شکسته شده، اغلب ناشران همچنان برنامه نشر خود را با روند تخصیص کاغذ سهمیه ای دولتی تنظیم می کنند.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۵۲ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان غذا و دارو، گفت: موردی از قرص برنج یا مواد مخدر در نمونه های مکشوفه مشاهده نشده است و وقوع یک اقدام خرابکارانه سازمان یافته و هدفدار علیه صنایع غذایی کشور مشهود است.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
دولت در حالی برای سومین سال پیاپی ایجاد یک میلیون شغل را هدفگذاری کرده که به روایت آمار رسمی، عملکرد اشتغالزایی دولت طی سالهای اخیر با هدفگذاری انجام شده فاصله دارد.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۱۹ سایت دیگر  
کرمان - خبرهایی در خصوص مشاهده کیک های حاوی قرص و کپسول در استان کرمان از روز گذشته شنیده می شود و مردم منتظر اظهار نظر رسمی مسئولان در این زمینه هستند.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
ایلام - بعد از گزارش های مردمی در شهرستان آبدانان مبنی بر کیک های حاوی قرص، این کیک ها در سطح شهرستان جمع آوری شدند.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
یک پژوهشگر صنایع دستی گفت: حذف معاف مالیاتی هنرمندان صنایع دستی نه تنها کارگاههای تولیدی را تعطیل می کند بلکه همانند سال 85 که سازمان صنایع دستی منحل شد، ضربه مهلکی به این هنر وارد می شود.
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی از نامه مونسان به معاون اول رئیس جمهور و وزیر اقتصاد و دارایی درباره حذف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا از توافق تولیدکنندگان کاغذ و مقوا برای عدم افزایش قیمت ها با وجود افزایش قیمت مواد اولیه چاپ خبر داد. ...
  ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
شرکت مشهور "کوکاکولا" یک نوع کاغذ بسته بندی جدید برای جایگزینی با بسته بندی های پلاستیکی ابداع کرده است که تا اواخر سال 2021 در بازار اروپا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
  ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۴   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: کاغذ نشر و روزنامه در سال 99 همچنان در شمار کالا های اساسی است و با ارز 4200 تومانی عرضه خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۴    
رئیس کارگروه ساماندهی کاغذ از حفظ ارز 4200 تومانی برای واردات کاغذ خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا گفت: قیمت کاغذ در بازار از ابتدای سال تا کنون حدود 40 درصد کاهش داشته این امر سبب شده تا بسیاری از التهابات موجود در بازار کاغذ کم شود.
  ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
اسماعیل صاحبی پیشکسوت صنعت چاپ کشور و مدیر انتشارات و لیتوگرافی پرنگ درگذشت.
  ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه چاپخانه داران خراسان رضوی گفت: معافیت مالیاتی هنرمندان و ناشران، قطعا در کیفیت کار آنها موثر است؛ چراکه هزینه تمام شده تولید محصول را توسط آنها کاهش می دهدو
  ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر انتشارات نارنجستان در استان گلستان، معتقد است: اولین و آخرین سنگری که می توانیم با اتکا با آن جلوی دشمنانمان بایستیم، فرهنگ و هنر است و اگر این سنگر را هم را از دست بدهیم ...
  ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هئیت مدیره تعاونی ناشران خوزستان با بیان اینکه باید زمینه درآمدی برای ناشران باشد تا معافیت مالیاتی معنا پیدا کند، گفت: وقتی منِ ناشر درآمدی ندارم، معافیت مالیاتی چه لذتی دارد؟
  ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۲۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سید مرتضی عربشاهی با تاکید بر ضرورت حمایت ارزی از لیتوگرافان گفت: طی چند سال گذشته 20 تا 30 درصد لیتوگرافی ها تعطیل شدند و حتی بسیاری به فروش دستگاه های لیتوگرافی اقدام کرده اند
  ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۲۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست تخصصی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران و اتحادیه صنعت چاپ هندوستان برگزار شد، در این نشست بر توسعه همکاری های دو جانبه همچنین انتقال تکنولوژی دو کشور تاکید شد.
  ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۲۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
با وجود آنکه قرار بود در تهران یک موزه مطبوعات ایجاد شود، اما نه تنها این اقدام انجام نشد، بلکه ساختمان قدیمی روزنامه اطلاعات هم واگذار خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ از موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت برای برداشتن محدودیت صادرات کاغذ چاپ و بسته بندی خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۸:۴۶    
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوا با اشاره به ارزان شدن کاغذ نسبت به اوایل سال 98 گفت: اگر توزیع کاغذ از تحت سیطره دولت خارج و به بخش خصوصی واگذار شود و نهاد ها و ارگانهای دولتی تنها نظارت بر ...
  ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
رضا حاجی آبادی مدیر مسئول انتشارات هزاره ققنوس در خصوص روند کاهش قیمت کاغذ گفت: این کاهش قیمت کاغذ می تواند تابعی از چند اتفاق باشد؛ یکی از دلایل آن وارد کردن یا دادن کاغذ دولتی به ناشران است ...
  ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از انتشار سالیانه بیش از 10 میلیون جلد کتاب در این استان خبر داد و گفت: بیش از 5000 نفر در صنعت چاپ قم فعالیت می کنند.
مشاهده نتایج بیشتر...