یکشنبه ۰۸ اسفندساعت ۰۶:۴۵Feb 2017 26

چاپ و زندگی (printfamily.ir)

  ۷ ساعت پیش    
دستورالعمل پیشنهادی تاسیس و نظارت بر چاپخانه ها و واحدهای وابسته از سوی اداره کل چاپ ونشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.
  ۷ ساعت پیش    
نماینده تشکل های صنعت چاپ در سراسر کشور از وجود یک اشکال قانونی در تفاهم نامه انتقال صنعت چاپ از وزارت ارشاد به وزارت صنعت خبر داد.
  ۷ ساعت پیش    
آموزگار بابیان اینکه مشتری اصلی کتابهای خارجی نمایشگاه کتاب، کتابخانه های وابسته به وزارت علوم و بهداشت بوده اند، اختصاص یارانه ازطرف ارشاد به این حوزه در 29 دوره قبلی رافاقد توجیه خواند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ - ۲۰:۱۰    
در حالی پایان عمر دولت یازدهم نزدیک است که همچنان صنعت از رکودی عمیق رنج می برد و سیاست های اجرا شده در این مدت، نتوانسته دردی را از تولید و صنعت کشور دوا کند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ - ۲۰:۱۰    
گستره و فعالیت وسیع فضای تجارت الکترونیک می تواند فرصت خرید و فروش و تبادلات تجاری را با کشورهای همسایه تسهیل کرده و موجب ارز آوری شود این عقیده بسیاری از فعالان فروشگاههای مجازی است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ - ۲۰:۱۰    
مراسم اختتامیه نخستین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی استان تهران برگزار شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ - ۲۰:۱۰    
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران با اشاره به اینکه یک چهارم مقرری بگیران بیمه بیکاری کشور، در تهران هستند، از واگذاری تدریجی پرداخت این بیمه به کاریابی ها از سال 96 خبرداد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۹:۱۰    
کتاب نشر کتاب الکترونیکی در ایران با حضور جمعی از کارشناسان و فعالان حوزه نشر در سرای اهل قلم رونمایی می شود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۸:۴۰    
با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 1395 درگفتگو با مهرداد باقری کارشناس و مدیر فروش شرکت مگاپس ،نظر ایشان را در خصوص ارزیابی روند صنعت چاپ جویا شده ایم.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۸:۴۰    
وزیر کار با بیان اینکه در صدد ارائه مجوز صنفی به کسب و کارهای آنلاین هستیم گفت: در جهت ایجاد تشکل صنفی، این مشاغل باید دارای اتحادیه شوند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۸:۴۰    
به تازگی گروهی از دانشجویان دانشگاه کالیفرنیا در صحراهای موهاوی این کشور، موفق به ساخت موشک با سوخت مایع و موتوری که تمامی قطعات آن توسط چاپگرهای سه بعدی طراحی و ساخته شده بود، شدند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۸:۴۰    
در حالی که مصوبه ای از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر تعطیلی 30 اسفندماه منتشر شده بود، این وزارتخانه تعطیلی این روز را تکذیب کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۰    
در طی پنج سال اخیر شاهد تحول بزرگی در زمینه چاپگرهای 3 بعدی بوده ایم که رقابت در زمینه های قیمت ، سایز و رزولوشن چاپ را شامل می شود .
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۰    
در اختیار داشتن قابلیت تهیه تجهیزات سه بعدی بجای تجهیزات ازدست رفته برای فضانوردان، می تواند زندگی در فضا را دگرگون کند، اوایل هفته جاری (البته اگر آب و هوامساعد باشد) ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۰    
6 راه که با استفاده از آن می توانید به بچه هایتان یاد بدهید که زندگی با پرینترهای سه بعدی چگونه است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۰    
پزشکان هندی موفق شده اند نخستین عمل جراحی ترمیم ستون فقرات به وسیله چاپگر سه بعدی را انجام دهند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۰    
هایدلبرگ در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک واحد دیجیتال است. این شرکت در این بخش به توسعه، تولید و تهیه فناوری ها و محصولات دیجیتال برای مدل های تجاری تازه می پردازد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۰    
غلامرضا شجاع خواسته مالیاتی نمایندگان حوزه چاپ و نشر را کاهش مالیات بر ارزش افزوده حوزه چاپ از 9 درصد به 3 درصد اعلام کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۰    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باید در فرآیند تفاهمنامه دست از کلی گویی برداریم و با بررسی دقیق جزییات، صنف چاپ را از سردرگمی در بیاوریم.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۰    
بازار جهانی جعبه های مقوایی ارزشی بیش از 100میلیارد دلار در سال 2020 خواهد داشت و در حدود 477میلیون تن مصرف را تجربه خواهد کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۰    
پژوهشگران آمریکایی می گویند که روشی برای خارج کردن سس کچاپ از بطری، تا آخرین قطره آن پیدا کرده اند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۲۱:۴۰    
اولین اثر هنری که در خارج از کره زمین خلق شده در ایستگاه فضایی بین المللی و با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تولید شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۲۱:۴۰    
متقاضی های زیادی به دنبال حضور در جوایز پرینت فیوچرز (Print Futures) 2017 هستند، مراسمی که کمک هزینه ای به مبلغ 1500 پوند در اختیار افراد جوانی می گذارد که تمایل دارند آینده شغلی خود را در حوزه چاپ ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۲۱:۴۰    
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از راه اندازی سامانه جامع چاپ در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۲۱:۴۰    
وزارت صنعت با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای توسعه امکانات و خدمات رفاهی کارگران در شهرک ها و نواحی صنعتی تفاهم نامه امضا کردند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۲۱:۴۰    
دومین همایش ملی علوم و فناوری چاپ ایران با موضوع نقش صنعت چاپ در توسعه پایدار امروز دوشنبه (2 اسفندماه) در دانشکده سیاسی و اقتصادی دانشگاه شهید بهشتی با حضور جمعی از کارشناسان و دست اندرکاران صنعت ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۲۱:۴۰    
هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی، آیین نامه اجرایی تبصره ماده (87) قانون نظام صنفی در خصوص فعالیت فعالان صنفی در فضای مجازی را اصلاح کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۲۱:۱۰    
این راه حل نرم افزار کنترل وظیفه چاپ کی پی - کانکت پرو (پیش تر کی – استیشن 4 نام داشت) شرکت کوموری و اکویوس 5، آخرین نسخه پلتفرم جریان کاری جهانی اسکرین جی پی را با هم ترکیب کرده است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۲۱:۱۰    
مراسم گرامیداشت 79 سالگی اسمعیل دمیرچی پیشکسوت صنعت چاپ با تقدیم لوح تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تمجید اصحاب حوزه صنعت چاپ از او برگزار شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۲۱:۱۰    
میزان فروش شرکت هایدلبرگ در سه ماهه سوم کم تر از آمار همین زمان در سال گذشته است. دلیل این امر این است که این شرکت تولید های سری خود را افزایش داده است ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۳:۱۰    
طبق توافق سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا و انجمن تولیدکنندگان کارتن و ورق تعرفه متغیر کاغذهای بسته بندی و کارتنی که بین 5 تا 10 درصد متغیر بود، ثابت و 10 درصد شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۳:۱۰    
طبق آمارهای رسمی خانه کتاب، قیمت متوسط کتاب در دی ماه سال گذشته 15 هزار و 158 تومان بوده که در دی ماه سال جاری با 9 درصد افزایش به 16 هزار و 549 تومان رسید.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۲:۴۰    
رییس اتحادیه ناشران تهران گفت: در ایران با وجود خشکسالی مکرر و کمبود درخت کافی برای تولید کاغذ تولید کاغذ داخلی توجیهی ندارد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۲:۴۰    
شرکت ITALWARK ROLLS با صادرات به 90 کشور دنیا، انواع ماشین های کانورتینگ رول های آلومینیوم، کلینگ، استرچ، کاغذ، ظروف آلومینیومی و سینی های کاغذی را تولید می کند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۲:۴۰    
محققان پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی موفق به ساخت چاپگر سه بعدی زیستی شدند که امروز ( 28 بهمن ماه ) درمحل این پژوهشگاه رونمایی شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۲:۴۰    
هندریک وربروگ، مدیر بازاریابی شرکت کنن (Canon) در خاورمیانه و مرکز و شمال آفریقا در خصوص بازدهی در صنعت چاپ دیجیتال می نویسد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۲:۴۰    
مشاور مالیاتی اصناف و بازار با بیان اینکه برای حل مشکلات مالیات ارزش افزوده نباید صورت مسئله را پاک کرد، گفت: مالیات مصرف قابل ردیابی نیست.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۰:۱۰    
محققان کشور موفق به ساخت نخستین چاپگر زیستی برای کاربرد در پژوهشگاه و آینده بیمارستان ها شدند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۰:۱۰    
پزشکان اکنون می توانند اعضای بدن و آناتومی انسان را با پرینترهای سه بعدی به طور مصنوعی تولید کنند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۰:۱۰    
محققان با استفاده از یک چاپگر جوهرافشان معمولی مدار الکتریکی انعطاف پذیری ساخته اند که می توان آن را در پارچه های هوشمند به کار برد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۰:۱۰    
بررسی نظام جدید یارانه نشر در هیات وزیران و خواسته ماریوس بارگاس یوسا از مردم جهان برای ایستادگی علیه ترامپ از جمله خبرهای مهم این هفته در حوزه کتاب هستند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۰:۱۰    
عضو کارگری شورای عالی کار از توافق شرکای اجتماعی برای تعیین فرمول هزینه سبد معیشت کارگران خبرداد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۰    
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه دومین همایش ملی کتاب و نشر براساس نظر کارشناسان، بازاریابی را به سه دوره پس از تولید ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۰    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیان بنده مبنی بر عدم سخت گیری در حوزه نشر به این معنا نیست که نظارت نباشد بلکه باید با ایجاد فضای تعامل، اعتماد و مذاکره مشکلات این حوزه را رفع کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۳:۴۰    
وزیر ارشاد گفت: جلسات مشترک سه جانبه بین وزارت ارشاد، نیروی انتظامی و دادستانی برای پیگیری تخلفات در حوزه جعل و چاپ های زیرزمینی دنبال می شود و در روزهای گذشته با مواردی هم برخورد شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۳:۱۰    
بابک عابدین تاکید کرد: امیدوارم وزارت صنایع و مدیران ارشد این وزارتخانه با ارائه امکانات و حمایت؛ اهمیت را به صنعت چاپ بازگردانند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۳:۱۰    
فراز افسری درخصوص پیش بینی وضعیت اقتصادی کشور در سال 96 افزود: با توجه به موفقیت های دولت در بهبود روابط بین المللی و رفت وآمد کاروان های اقتصادی کشورهای اروپایی به ایران ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۳:۱۰    
متاسفانه عزم جدی برای حمایت از کارآفرینان کتاب و بازگشت ثبات، آرامش و امنیت به این صنف بحران زده مشاهده نمی شود و از این رو پربیراه نیست اگر فعالان این حوزه را دیوانه یا عاشق بدانیم.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۳:۱۰    
شرکت زایکون، راه حل های چاپ دیجیتال از گروه فلینت، شرکتی که(Trillium One)را معرفی کرد، که این تریلیوم یک فرآیند چاپ تونر مایع شرکت زیکون را که برای اولین بار در نمایشگاه دروپا 2012 ارائه شد ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۰    
رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران ضمن این که از برگزاری دومین همایش ملی علوم و فناوری چاپ ایران خبر داد، گفت: می کوشیم صنعت چاپ را در سند جامع علمی کشور ثبت کنیم.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۰    
نخستین نشست رسانه ای سیدرضا صالحی امیری دومین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم صبح امروز 26 بهمن ماه برگزار شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۰    
رضا نورایی با اشاره به لزوم نقش اتحادیه ها در اجرایی شدن تفاهمنامه بین وزارتخانه های ارشاد و صنعت عنوان کرد: صنعتی شدن چاپ ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۰    
هشتمین برنامه عصر کتاب به مناسبت گرامیداشت هشتاد سالگی اسمعیل دمیرچی یکشنبه اول اسفندماه برگزار می شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۳:۴۰    
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به کسری اعتبار اکثر سازمانها برای پرداخت عیدی و حقوق بازنشستگان، از تامین اعتبار و پرداخت آن در آینده ای نزدیک خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۲:۴۰    
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: دولت تدبیر و امید امکانات امیدوارکننده ای برای نشر کتاب فراهم کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۲:۴۰    
جلسه هم اندیشی "بررسی فرصت ها و تهدیدات آینده صنعت چاپ پس از تفاهمنامه وزارت ارشاد و صنعت" صبح روز گذشته 24 بهمن ماه در محل شرکت تعاونی لیتوگرافان برگزارشد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۲:۴۰    
شافعی گفت: یکی از کانون های آسیب پذیر اقتصاد ایران، عدم تنوع در صادرات و متکی بودن به صادرات نفت و گاز است که برهمین اساس با کوچک ترین ناملایمات، تمام متغیرهای کلیدی اقتصاد ما تحت الشعاع است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۱:۱۰    
دومین بازار بزرگ مصرف کنندگان چاپ در دنیا که پشت سر آمریکا قرار دارد، در سه ماهه سوم سال 2016 با رشد ارزش خود مواجه شده است ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۰:۴۰    
شرکت خصوصی اروپایی راه حل های تجاری کونیکا مینولتا، با عرضه سری اکسوریوپرس C2070، سیستم های چاپ تولیدی را وارد مسیر تازه ای کرده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۰:۴۰    
جهانگیر رضایی دبیر اتحادیه چاپخاته قم با اشاره به الزام تفکیک وظایف بین دو وزارتخانه عنوان کرد: آنچه که در این میان بسیار مهم است بررسی موشکافانه و کارشناسی شده مفاد آن برای هدایت مسیر برای پیشبرد ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۰:۴۰    
سخنگوی شورای سیاست گذاری سی اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در واکنش به تعدد کمیته های نمایشگاه کتاب بر خلاف موضوع کوچک سازی آن را رد کرد و گفت: نسبت به سال گذشته یک کارگروه کمتر داریم.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۰:۴۰    
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تصمیم وزارت ارشاد برای تغییر مسیر پرداخت یارانه های فرهنگی از شکل مستقیم به غیرمستقیم خبر دادوگفت:این موضوع در هیات وزیران در دست بررسی و تصویب است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۴:۰۰    
سخنگوی شورای سیاستگذاری سی اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از آغاز به کار کمیسیون معاملات این نمایشگاه از تاریخ 24 بهمن ماه خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۳:۰۰    
معاون فرهنگی ارشاد اسلامی مازندران گفت:نمایشگاه چاپ و بسته بندی و ماشین آلات وابسته تبلیغات ، بازاریابی و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاهی قائمشهر از 26 تا 29 برگزار می شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۳:۰۰    
محسن یگانه کاری درخصوص امضا تفاهمنامه وزارت ارشاد و وزارت صنعت عنوان کرد: با توجه به لزوم تفکیک وظایف این دو وزارتخانه، متاسفانه در نهایت این کار بسیار عجولانه و بی مطالعه انجام شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۲:۳۰    
شرکت خودروسازی ب ام و سرمایه گذاری سنگینی را در شرکت دسکتاپ متال، متخصص در چاپ سه بعدی فلزات انجام داد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۶:۰۰    
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری ایران با اشاره به اینکه برداشته شدن تحریم ها به منزله رفع چالش هایی است که در سال های گذشته راه را برای جذب سرمایه خارجی بسته بود، گفت: پس از برجام ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۶:۰۰    
حمیدرضا طاهری آشتیانی با اشاره به اینکه پیشرفت روزافزون تکنولوژی، چاپ را بیش از پیش به یک صنعت تبدیل کرده است عنوان کرد: متولی صنعت باید وزارت صنعت باشد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۶:۰۰    
نشر ایران در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی مسیر پرفراز و نشیبی را طی کرده است که از سویی به افزایش تعداد عناوین کتاب و از سویی به کاهش شمارگان کتاب گواهی می دهد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۶:۰۰    
یک دانشجوی هندی دانشگاه MIT از دوده و گاز اگزوز خودروها جوهر ساخته است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۶:۳۰    
یک شرکت خارجی، فیلامنت گرافنی جدیدی برای استفاده در صنعت چاپ سه بعدی تولید و به بازار عرضه کرده است. این محصول از طریق شبکه گسترده فروش این شرکت قابل تهیه است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۶:۳۰    
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: توجه به بخش خصوصی در مرکز توجه دولتمردان قرار نداشته به گونه ای که بی مهری به آن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزایش یافته است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۲۱:۰۰    
افشین فرنگی کارشناس چاپ عنوان کرد: از آنجایی که این تفاهمنامه برای تصویب باید به صورت مصوبه هیئت وزیران به مجلس ارائه شود باید در نظر داشت این اول راه است و نباید خیلی به این قضیه خوشبین بود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۲۱:۰۰    
شرکت بوئینگ به دنبال ساخت تاکسی های فضایی است که بیش از 600 قطعه مورد استفاده در آنها با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تولید شده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۲۰:۳۰    
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران، بازاریابی را چالش مهم صنعت چاپ در استان اعلام کرد
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۲۲:۰۰    
معاون آموزش و پژوهش اداره کل چاپ ونشر با اشاره به امضا تفاهمنامه دو وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این تفاهمنامه و تکفیک وظایف قطعا به نفع صنعت چاپ خواهد بود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۲۲:۰۰    
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه نباید به هنر به عنوان منبع تامین درآمد دولت فکر کنیم گفت: تلاش ما این است تا از حوزه های فرهنگ و هنر مالیاتی نگیریم.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۲۲:۰۰    
وزیر صنعت ، معدن و تجارت امروز در سومین روز دهه فجر با حضور در شرکت پردازش تصویر رایان سامانه تولید این شرکت را افتتاح کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۲۲:۰۰    
اعتماد به ناشران برای رعایت خط قرمزها در حوزه نشر کتاب، پیشنهادی است که اخیرا پررنگ شده و در این میان اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس نیز معتقدند اجرای این کار باید با رعایت همه جوانب امر باشد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۲۲:۰۰    
سخنگوی شورای سیاستگذاری سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، فرآیند واگذاری این نمایشگاه به تشکل های نشر و معرفی و انتصاب مدیران کمیته های این رویداد فرهنگی را تشریح کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۰    
نمایشگاه چاپ و بسته بندی گلف پرینت 2017 تنها رویداد تجاری در شرق میانه و شمال آفریقا می باشد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۰    
افزایش تعرفه واردات کاغذ دو سالی است که نهادهای مصرف کننده را نگران کرده است. به گفته بسیاری از نمایندگان ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۰    
در حالی که بسیاری از کارشناسان از افزایش روز افزون فارغ التحصیلان دانشگاهی و میل آنها برای ورود به بازار کار سخن می گویند ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۰    
مدیرکل دفتر کاریابی های وزارت کار از مراجعه 470 هزار نفر به دفاتر کاریابی ها در 10 ماهه امسال خبر داد و گفت ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۰۹:۳۰    
وزارت کار برای سال آینده 334 میلیارد و 400 میلیون ریال برای اشتغال، کارآفرینی و تنظیم روابط کار در نظر گرفته است که 24 درصد از کل اعتبارات هزینه ای این وزارتخانه را شامل می شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۰۹:۳۰    
معاون امور حقوقی و استان های مجلس وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی گفت: به جهت جریان چرخه تنفس در کتاب استان مازندران، تولید و انتشار کتاب باید افزایش یابد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۲۱:۰۰    
شهلا لاهیجی می گوید در شرایطی که نشر ما در حال مرگ است و تیراژ کتاب ها به 100 نسخه رسیده کسانی که از صف خریداران کتاب خبر می دهند تقلب می کنند. ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۲۱:۰۰    
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیگیری بازگشت لایحه اصلاح قانون کار خبرداد و گفت: کمیته مشترک با حضور شرکای اجتماعی بلافاصله پس از بازگشت لایحه تشکیل می شود.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۲۰:۳۰    
محققان کاغذی ساخته اند که می توان به وسیله اشعه UV روی آن چاپ کرد و سپس به وسیله گرما، موارد چاپ شده را پاک و دوباره از کاغذ استفاده کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۲۰:۳۰    
توافق حاصله بین "وزارت صنعت،معدن،تجارت" و "وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" با موضوع " تسهیل در امور کسب و کار واحد ها و طرح های صنفی و صنعتی در زمینه چاپ " که در بهمن 1395 به امضای وزرای مربوطه رسید ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۱۷:۳۰    
مخالفت وزیر ارشاد با افزایش تعرفه کاغذ و چالش ناشران برای چاپ خاطرات باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا از جمله خبرهای مهم این هفته در حوزه کتاب و نشر هستند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۱۷:۰۰    
نماینده اتحادیه های چاپخانه داران کشور با اشاره به حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از صنعت چاپ گفت: در صورت تحقق وعده های مسئولان مبنی بر اختصاص ارز و ایجاد ثبات در بازار چاپ، تعرفه کاغذ ثابت می ماند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۱۷:۰۰    
دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران رویداد استارتاپ ویکند را از امروز تا پانزدهم بهمن ماه برای صاحبان ایده برگزار می کند.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۱۷:۰۰    
شرکت دانش بنیان گرداننده اپلیکیشن موبایلی تپسی، موضوع توقف فعالیت خود را تکذیب کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۳:۳۰    
ایران در جایگاه جهانی اکوسیستم کارآفرینی نوپا در سطح متوسط جدول رده بندی قرار گرفته و رتبه 23 را در ایجاد استارتاپ از آن خود کرده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۳:۳۰    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تمرکززدایی در بحث نظارت نشر و چاپ کتاب، تصریح کرد: می توان نظارت را به ناشران باتجربه و خوش سابقه جامعه سپرد چراکه اعتماد به آنها کار نظارت بر نشر و چاپ کتاب را ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۳:۳۰    
نخستین پل چاپی جهان به وسیله چاپگر سه بعدی در اسپانیا ساخته شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۳:۳۰    
پس از جلسه تشکل های صنعت چاپ با دو وزیر صنعت، معدن و تجارت و نیز فرهنگ و ارشاد اسلامی در نهایت تصمیم بر این شد که مسائل مربوط به تولید و فرآیندهای تولید، ماشین آلات ...
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۳:۰۰    
همزمان با امضا تفاهمنامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت موضوع افزایش تعرفه کاغذ از دستور کار خارج شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۳:۰۰    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تعرفه کاغذ نباید افزایش پیدا کند چرا که زیان سنگینی به صنعت نشر کشور وارد می شود که این زیان در حوزه کتابخوانی نیز تاثیرات سوء به دنبال خواهد داشت.
مشاهده نتایج بیشتر...