یکشنبه ۲۸ آبانساعت ۰۱:۱۸Nov 2017 19

چاپ و زندگی (printfamily.ir)

چاپ و زندگی 27 اسفند 1394 چاپ و زندگی 2 فروردین 1395 چاپ و زندگی 30 فروردین 1396 چاپ و زندگی 30 اردیبهشت 1396 چاپ و زندگی 27 خرداد 1396 چاپ و زندگی 31 تیر 1396 چاپ و زندگی 27 مرداد 1396 چاپ و زندگی 1 شهریور 1396 چاپ و زندگی 29 مهر 1396 چاپ و زندگی 2 آبان 1396 چاپ و زندگی 3 آبان 1396 چاپ و زندگی 5 آبان 1396 چاپ و زندگی 6 آبان 1396 چاپ و زندگی 7 آبان 1396 چاپ و زندگی 9 آبان 1396 چاپ و زندگی 10 آبان 1396 چاپ و زندگی 11 آبان 1396 چاپ و زندگی 12 آبان 1396 چاپ و زندگی 13 آبان 1396 چاپ و زندگی 14 آبان 1396 چاپ و زندگی 15 آبان 1396 چاپ و زندگی 16 آبان 1396 
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۹ - ۲۱:۱۹    
یک شرکت ایرانی موفق به تولید نانو رنگ های ضد خوردگی با ماندگاری بالا شد که در صنایع مختلف کاربردی است.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۹ - ۲۱:۱۹    
رئیس کل بیمه مرکزی، بر پرداخت سریع خسارت و جذب رضایت مشتری برای تحکیم اقتصاد مقاومتی در شرکت های بیمه، تاکید کرد.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۹ - ۲۱:۱۹    
پاک کردن لای دندان ها با خلال دندان یا نخ دندان فرایندی وقت گیر است که معمولا باعث پاک شدن همه جرم ها نیز نمی شود؛ اما نخ دندان سه بعدی می تواند این مشکل را حل کند.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۹ - ۲۱:۱۹    
عضو شورای شهر تهران هوشمندسازی اصناف را راهکار ماندگاری آنها در دنیای کنونی و کاهش آثار مخرب زیست محیطی دانست.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۹ - ۲۱:۱۹    
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، از واگذاری فرآیند انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران، به اتاق بازرگانی تهران خبر داد و گفت: این اقدام برای نخستین بار صورت گرفته است.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۹ - ۲۱:۱۹    
بر پایه گزارش بانک جهانی، رتبه جهانی ایران در محیط کسب و کار با نزول 4 پله ای از رده 120 به 124 رسیده است.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۱۱:۱۹    
مدیر کل صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، تشخیص محصول قانونی از قاچاق و تخمین موجودی انبار و بازار را از جمله مزیت های اجرای سامانه شناسه کالا برشمرد.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۱۱:۱۹    
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، گفت: تمام وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی موظفند مقرری بگیران بیمه بیکاری را جهت اخذ مجوز کسب و کار و موافقت اصولی، در اولویت قرار دهند.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۱۱:۱۹    
فروشگاه کتاب الکترونیک طاقچه در بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، قصد دارد مردم را بیشتر با مزایای کتاب الکترونیک آشنا کند و تمرکز آن بر آسان سازی خرید کتاب الکترونیک است.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۱۱:۱۹    
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با اشاره به اقدامات اتحادیه برای معافیت بیمه ناشران در تعامل با سازمان تامین اجتماعی گفت: برای بهره مندی ناشران از معافیت بیمه، قرار شده است ملاک ...
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۴ - ۱۳:۱۸    
به تازگی طرحی برای بازسازی شهر موصل ارائه شده که در آن پل شهر با پرینتر سه بعدی و پهپاد بازسازی می شود. همچنین روی آن خانه و مزرعه هایی شهری ساخته می شود.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ - ۱۹:۱۸    
در شرایطی که فناوری چاپ سه بعدی روز به روز در حال پیشرفت است، محققان دانشگاه میشیگان به فناوری تازه ای دست یافته اند که ضمن حفظ کیفیت، سرعت چاپ سه بعدی را کاهش می دهد.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ - ۱۹:۱۸    
مدیر نشر پیدایش بر این باور است که ارتقا استانداردهای انتشار کتاب کودک و نوجوان مهمترین کارکرد جشنواره کتاب برتر در مدت هشت دوره برگزاری آن است.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۲۳:۱۸    
به تازگی هایلایتر هوشمندی ساخته شده که بخش های هایلایت شده در کتاب را به رایانه کاربر منتقل می کند.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۲۳:۱۸    
محققان آمریکایی پاوربانکی بسیار سبک ساخته اند که در حقیقت پنل خورشیدی است و می تواند در 2 ساعت آیفون را شارژ کند.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۲۳:۱۸    
دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انجمن علمی فناوری چاپ ایران در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۲۳:۱۸    
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:سهم شهرک های صنعتی از مالیات شهرداری ها تاکنون پرداخت نشده است.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۲۳:۱۸    
تهیه و تصویب برنامه های توسعه، مادامی که پایبندی جدی به اجرای آن وجود نداشته و وظیفه هر بخش مشخص نباشد، به جز اتلاف وقت و ایجاد هزینه، ثمره دیگری ندارد.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۲۳:۱۸    
معدن و تجارت ایران، سید عبدالوهاب سهل آبادی رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با ارسال نامه ای خواستار ورورد قوه قضاییه به موضوع ورود سازمان امور مالیاتی به حساب های فعالان اقتصادی شد.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۲۳:۱۸    
ساخت شهرک چاپ قم که از سال 89 به دلایل مختلف، نیمه کاره باقی مانده بود، به همت اتحادیه چاپخانه داران قم و همکاری استانداری و شرکت شهرک های صنعتی بار دیگر از سر گرفته شد ...
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۲۳:۱۸    
مرکز بازرگانی آلمان در ایران، زیر نظر اتاق بازرگانی مشترک ایران آلمان آغاز به کار کرده تا زمینه ورود فعالان اقتصادی دو کشور به بازار یکدیگر را، تسهیل کند.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۲:۱۸    
نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2017 روز یکشنبه 15 اکتبر به پایان رسید. در صبح روز جمعه (آخرین روز حرفه ای نمایشگاه که بازدیدکنندگان امکان ورود داشتند) ...
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۲:۱۸    
هایدلبرگ، آلمان – 23 اکتبر 2017- اسمیترز پیرا در گزارش تازه خود به نام توانایی تولید واقعی پرس های لیتو شیت فد دست دوم ...
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۲:۱۸    
محققان مشغول ساخت بزرگترین پل فولادی دنیا با پرینتر هستند و آن را تا 2018 میلادی تکمیل می کنند.
  ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۲:۱۸    
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از معاون جدید امور فرهنگی وزارت ارشاد خواست تا پیگیر مطالبات و مشکلات صنعت نشر باشد.
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ - ۱۲:۱۸    
بسته بندی در دنیای امروز معنا و مفهومی فراتر از زیبایی ظاهری دارد. شرکتهایی که بخواهند با زیبایی ظاهری در بسته بندی، مسائل زیست محیطی را نادیده بگیرند، در دنیای کسب و کارها جایی ندارند.
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ - ۱۲:۱۸    
یک مقام مسئول از ابلاغ دستورالعمل طرح توسعه رسته های منتخب اشتغال به استان ها از سوی وزیر کار خبرداد و گفت:تا دو هفته آینده این طرح در کشور اجرا می شود.
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ - ۱۲:۱۸    
این دستگاه تازه دارای LED شرکت ELF و هم چنین فناوری هد قطره با درجه خاکستری مختلف است.
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۸    
محافظت از محصول و خودنمایی در قفسه هر دو در ظرف ترموفرم چندلایه PP از شرکت RPC Bebo برای سالاد میوه شرکت Meniii جمع شده است.
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۸    
ریکو از اولین ماشین مسطح واید فرمت UV خود به نام ریکوه پرو T7210 رونمایی کرد
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۸    
این پلاتر می تواند با موادی به اندازه 1.2 x 2.4 متر کار کند.پلاتر برش فلت بد CF22-1225 که قرار است مکملی برای اینکجت فلت بد ضدعفونی شده JFX200-2513 LED-UV باشد که سال 2013 عرضه شد ...
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۸    
طبق تحقیق تازه ای که توسط تترا پک (Tetra Pak) صورت گرفته است، در حال حاضر اعتماد به منابع رسانه ای جریان اصلی به پایین تر حد خود رسیده است.
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۸    
شرکت فیریزن که در سال 1933 تاسیس شده و در شهر ملبورن ایالت فلوریدا واقع ست، برای چند نسل است که به فروشگاه های چاپ و شرکت های پست و بسته بندی کمک می کند که فرآیند پس از چاپ خود را به نحو احسن انجام ...
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۸    
شرایط جدید تشریفات گمرکی برای واحدهای تولیدی معتبر بدون پرداخت حقوق ورودی و با نگهداری بخشی از کالا به عنوان وثیقه حقوق ورودی کالاهای ترخیصی اعلام شد.
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۸    
شروع فعالیت نمایشگاه های کتاب بلگراد و تبریز در کنار برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد از جمله خبرهای مهم حوزه کتاب در این هفته هستند.
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۸    
با امضای رئیس جمهوری قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان ابلاغ شد.
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۸    
افتتاحیه بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات صبح شنبه (6 آبان ماه) با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار می شود.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۰۲:۱۹    
این نمایشگاه با جذب 17452 بازدیدکننده تجاری از 59 کشور، 300 نمایش دهنده پیشرو از 25 کشور، و برگزاری چندین کنفرانس، همایش و جلسه همزمان که باعث جذب 800 نفر شد، از این نظر رکورد دار شده است.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۰۲:۱۹    
روز جهانی چاپ" (IPD) که برای چهارمین سال پیاپی بر روی دستگاه های ارائه دهنده ارتباطات مجازی تمرکز کرده است، در روز چهارشنبه 18 اکتبر درهای مجازی خود را برا برای جامعه جهانی چاپ باز می کند ...
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۰۲:۱۹    
در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر اسکن کردن کتاب های موجود در مخازن کتابخانه ملی و ارائه آن ها به متقاضیان در قبال دریافت هزینه، معاون این سازمان اخبار مربوطه را تکذیب کرد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۰۲:۱۹    
93 درصد از شرکت ها سیاست رمزنگاری ضعیفی را برای کارمندان خود تعیین کرده اند که نه تنها به امنیت آن ها کمکی نمی کند بلکه موجب ایجاد یک حس امنیت کاذب در این شرکت ها نیز می شود.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۰۲:۱۹    
Adophos جدیدترین پیشرفت ها در خشک کن آنی در چاپ پارچه که برای FESPA طراحی شده بود را به بازار معرفی کرد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۰۲:۱۹    
2 سالن به متراژ هشت هزار متربع به فضای سالن های بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران افزوده شد ...
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۰۱:۱۹    
فرماندار محلات گفت: به زودی با استفاده از ضایعات سنگ، محلات به قطب تولید کاغذ از سنگ تبدیل خواهد شد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۰۱:۱۹    
در راستای تقاضاهای مکرر اصناف و فعالان حوزه چاپ و نشر کشور بدلیل مسایل پیش آمده در صنعت چاپ و نشر و پیشرفت های حادث شده دراین صنعت و غلبه مباحث و زمینه های فنی و صنعتی این حوزه و تحولات ایجاد شده در ...
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۴    
شرکت رولند به دنبال این است که در پاییز 2017 خط تولید کاغذهای چاپ دیجیتال را شروع کرده و هایتک (Hitech)، انویرو (Enviro) و انویرو دیجیتال (Enviro Digital) را با اندازه ها و ظاهری تازه عرضه کند.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۴    
هوشمندسازی پیامهای تبلیغاتی آنلاین با بررسی علایق و سلایق کاربران امر تازه ای نیست، اما به تازگی یک تابلوی بزرگ تبلیغاتی هم به شیوه ای مشابه هوشمند شده است.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۴    
محققان ایرانی موفق به تولید نیمه صنعتی جوهرهای تصعیدی کاربردی در صنعت چاپ شیشه، سرامیک، پارچه و... با فناوری نانو شدند.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۴    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی مهرزاد دانش را به عنوان مدیر کل دفتر امور چاپ و نشر این وزارتخانه منصوب کرد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۱ - ۲۳:۱۴    
محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید مواد رنگی و ضد آب برای پوشش دادن سطوح و مصنوعات پارچه ای شدن که از تخریب و خورندگی های محیطی و رطوبتی حرارتی جلوگیری می کند.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۱ - ۲۳:۱۴    
نخستین جلسات کمیته دستمزد و کمیته روابط کار به منظور بررسی کارشناسی حداقل حقوق و دستمزد سال 1397 کارگران و همچنین موضوعات مربوط به روابط کار، فردا، سه شنبه به طور مجزا برگزار می شوند.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۱ - ۲۳:۱۴    
رئیس کانون انجمن های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار با بیان اینکه یکی از آشکارترین علل حوادث ناشی از کار، تجهیزات غیراستاندارد است، از تداوم ورود این تجهیزات انتقاد کرد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۴:۱۴    
نمایندگان صنف اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران برای حضور در دو کارگروه نمایشگاه کتاب تهران دوره آتی سرانجام پس از بحث ها و حاشیه هایی پررنگتر از سال گذشته معرفی شدند. نکته جالب در این میان
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۴    
با اوج گیری دوباره فروش کتاب های چاپی و افزایش تعداد کتابفروشی های مستقل فیزیکی، کسب و کار بسیاری از عمده فروشی ها دوباره رونق گرفته است.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۴    
دبیرکل اتحادیه جهانی ناشران مسلمان گفت: معضل اصلی حوزه کتاب و فرهنگ چالش بین نشر الکترونیک و مکتوب نیست و این دو می توانند مکمل یکدیگر باشند.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۴    
مجموعه نمایشگاهی شهر افتاب مهر ماه در حالی میزبان نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی است که جمعی از فعالان چاپ و بسته بندی کشور در این رویداد بزرگ اقتصادی و فرهنگی حضور دارند.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۴    
مرکز فن بازار ملی ایران با توجه به اهمیت توانمندسازی شبکه بروکرهای (واسطه های) فناوری خود، دوره آموزشی قراردادهای حقوقی بازاریابی فناوری برگزار کرد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۴    
یکی از مثال های بسیار خوب برای بومی سازی و امکان آن در ایران، روش چاپ کتاب ها به شیوه چاپ در زمان درخواست است که می تواند آینده چاپ کتاب در ایران را متفاوت کند.
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۴    
ثبت نام از ناشران برای حضور در 6 نمایشگاه کتاب استانی که در ماه آبان برگزار می شود، تمدید شد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۴ - ۲۳:۱۴    
یک ناشر ایرانی در نمایشگاه بین المللی کتاب باکو گفت: بیشترین ظرفیت صنعت نشر ایران در بخش کتاب کودک و نوجوان است و اگر بتوانیم این ظرفیت را در نمایشگاه های بین المللی به نمایش بگذاریم ...
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۴ - ۲۳:۱۴    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که از زمان تصدی مسئولیت این وزارت خانه تا کنون در برنامه های موسیقایی حضور پیدا نکرده است، در این زمینه توضیح هایی را ارائه کرد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۸:۱۴    
عضو موسسه خانه کتاب کشور گفت: استفاده از نرم افزارهای حقوق دیجیتال برای جلوگیری از کپی و نشر غیرقانونی کتاب های دیجیتال ضروری است.
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۸:۱۴    
روز سه شنبه بعدازظهر، "کوری فرنسر" سردبیر ارشد نشریه پکیج پرینتینگ (PackagePRINTING) به ارائه یک سخنرانی با عنوان بسته بندی 101 برای چاپگران تجاری پرداخت ...
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۸:۱۴    
در تولید چاپ دیجیتال رنگی کات شیت سری Pro C7100X ریکوه، تونر صورتی نئونی برای جایگاه رنگ پنجم در نظر گرفته شده است.
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۸:۱۴    
نوزدهمین دوره ساین استانبول چیزی حدود 400 غرفه دار را از 31 کشور گرد هم می آورد. در این نمایشگاه 23 هزار کارشناس صنعت از سراسر جهان حضور خواهند داشت.
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۸:۱۴    
موسسه دیجیتال The Digital Agenda for Europe برآورد کرده است که صنعت نشر در بیش از 64000 شرکت موجود در اتحادیه اروپا، چیزی در حدود 750 هزار نفر اشتغال می کند.
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۸:۱۴    
دفتر مرکزی تازه اپسون در منطقه آزاد فرودگاه دبی با 600 متر مربع، ابتکارات و نوآوری های این شرکت را در معرض دید قرار می دهد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۸:۱۴    
شورکالر F9370 64 اینچی دارای سرعت، عملکرد و اطمینان پذیری چاپ بالایی است. اپسون آمریکا آخرین چاپگر نساجی وایدفرمت خود را معرفی کرده است ...
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۸:۱۴    
در در دادگاه ضد ترویج که در وزارت دادگستری صورت گرفت، شرکت اپل آخرین دفاعیات خود را مطرح کرد و حالا، منتظر نظر نهایی دنیس کوت، قاضی منطقه ای ایالات متحده است.
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۸:۱۴    
کانن با شعار، قدرت چاپ را جشن بگیرید ، با مجموعه ای از راه حل های مختلف خود در رویداد روزهای کسب و کار تولید چاپ حضور پیدا کرد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۸:۱۴    
سیدعلی آل داوود، مدیر دفتر مشاوره حقوقی اهل قلم موسسه خانه کتاب ضمن تاکید بر لزوم توجه به مسائل روز در تدوین قوانین نشر گفت ...
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۸:۱۴    
مرکز کتاب پارک با هدف آن چه آموزش، تربیت و خرید آسان تر والدین برای کودکان اعلام شده در بوستان هروی تهران تاسیس شد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۸ - ۱۱:۰۲    
ضیاء موحد، فرزانه طاهری، سیدعلی صالحی، مسعود خیام، خشایار دیهیمی، محمد بقایی ماکان، عبدالحسین فرزاد، محمدهاشم اکبریانی و حمیدرضا شکارسری از جمله اهل قلمی هستند که دادن یارانه دولتی برای خرید کتاب را ...
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۳:۰۲    
با استقرار گیت های مکانیزه با قابلیت ثبت در سامانه جامع نظارت گمرک در منطقه آزاد اروند به صورت کامل به اجرا درآمد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۲:۰۲    
نخستین گردهمایی فعالان صنعت ساخت افزایشی عنوان گردهمایی است که توسط ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته برگزار می شود که در این گردهمایی برنامه ملی ساخت افزایشی ...
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۲:۰۲    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: جشنواره صنعت چاپ استان با حضور فعالان عرصه چاپ و نشر سراسر استان 27 شهریور ماه 966 در یاسوج برگزار می شود. ...
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۲:۰۲    
آئین اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ سه شنبه (28 شهریور ماه) با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت، برگزار می شود.
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۲:۰۲    
دوازدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ استان آذربایجان شرقی با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۲:۰۲    
صنعت مظلوم چاپ را دریابید که گاهی خیلی زود دیر می شود این توصیفی بود که رئیس اتحایه چاپخانه داران زنجان در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت چاپ اعلام کرد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۲:۰۲    
محققان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و دانشگاه تبریز در یک پژوهش آزمایشگاهی موفق شدند به کمک یک نانوذره طبیعی و روغن ذرت، کارایی بسته بندی های زیست تخریب پذیر مواد غذایی را بهبود بخشند.
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۲:۰۲    
محققان یک دستگاه الکتریکی تولید کرده اند که می تواند اطراف قلب را احاطه کرده و باعث تحریک الکتریکی آن شود؛ بنابراین عملکرد قلب را در نارسایی قلبی که علت اصلی مرگ ومیر است، بهبود می بخشد.
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۲:۰۲    
محققان دانشگاهی روشی برای چاپ ساخته اند که به کمک آن می توان تصاویری با وضوح بسیار بالا پرینت گرفت.
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۲:۰۲    
15 پیشکسوت چاپ، یک کارآفرین برتر و یک واحد چاپی نوآور در آئین اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ ایران، معرفی و تجلیل شدند.
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۲:۰۲    
همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه، برگزیدگان مسابقات آثار چاپی هفدهمین جشنواره صنعت چاپ معرفی شدند.
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۲:۰۲    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ گفت: ما امروز به مرز 10 هزار تن صادرات محصولات چاپی رسیده ایم که می تواند نویدبخش باشد ...
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۰۲:۰۲    
آیین سومین گردهمایی فعالان صنعت چاپ استان یزد با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری یزد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد برگزار شد .
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۱:۲۱    
مدیر دفتر چاپ ارشاد از اصلاح بند17 آئین نامه تأسیس و فعالیت واحدهای چاپی مصوب سال 1370 توسط هیأت دولت خبر داد که به موجب آن ورود ماشین آلات چاپ به کشور دیگر نیازی به تائید وزارت ارشاد ندارد.
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۱:۲۱    
انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ و اتحادیه های بزرگ صنعت چاپ بیانیه روز ملی صنعت چاپ را با انتشار بیانیه ای تبریک گفتند.
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۱:۲۱    
مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت ارشاد با مقایسه آمار حدود 144 هزار تنی واردات محصولات چاپی در سال 94 و رسیدن آن به عدد 83 هزار تن در پایان سال 95، از کاهش 40 درصدی در این زمینه خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۱:۲۱    
کاهش 40 درصدی واردات محصولات چاپی کشور و آماده شدن ایران برای حضور در نمایشگاه کتاب مسکو از جمله خبرهای مهم حوزه کتاب و نشر در این هفته هستند.
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۱:۲۱    
نماینده تشکل های صنعت چاپ استان های کشور گفت: با فعالیت 10 هزار واحد چاپخانه در کشور زمینه اشتغال 100 هزار نفر در این صنعت فراهم شده است.
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۱    
60 سال از تاسیس اولین چاپخانه در بیرجند می گذرد اما نبود و یا کمبود نیروی متخصص با توجه به رشد فزاینده چاپخانه ها در خراسان جنوبی همچنان به عنوان یک مشکل بزرگ بر سر راه فعالان این صنعت خودنمایی می ...
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۱    
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: با تصویب وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، قرآن کریم با خطوط فاخر ایرانی چاپ خواهد شد.
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۱    
در هشتمین همایش تجلیل از فعالان صنعت چاپ استان اصفهان، از حدود 40 نفر از پیشکسوتان و دست اندرکاران صنعت چاپ استان اصفهان با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد.
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۱    
آیت الله سید فضل الله طباطبایی پدر چاپ و نشر دینی کشور از مهمترین احیاگران فرهنگ غدیر در کشور به شمار می رود.
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۱    
مدیر کل امور اجتماعی استانداری ایلام بر لزوم تدوین یک برنامه توسعه ای برای رونق بیش از پیش صنعت چاپ در این استان تاکید کرد.
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۱    
رییس سازمان برنامه و بودجه خوزستان گفت: در تلاش هستیم تا بتوانیم تجهیزات چاپخانه ای خوزستان را برای به روز شدن و تسهیل در روند صنعت چاپ از پرداخت عوارض گمرکی معاف کنیم.
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۱    
طبق تحقیقاتی که صورت گرفته، بیش تر از 20 درصد شهرها و مناطق ژاپن حتی یک کتابفروشی ندارند. این مساله روز به روز در حال افزایش است و عامل اصلی آن ...
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۱    
نماینده تشکل های صنعت چاپ استان های کشور گفت: تنها 15 درصد صنعت چاپ کشور مربوط به نشر و کتاب است که این رقم باید با حمایت دولت افزایش یابد.
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۱    
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رستم تعداد20نفرازاعضای دختر را به چاپخانه (اردیبهشت) برد.در این بازدید با مراحل مختلف چاپ از قبیل برش-صحافی،مرمت کتاب،انواع کاغذوچگونگی چاب رنگی وسیاه وسفیدو... ...
مشاهده نتایج بیشتر...