شنبه ۰۴ خردادساعت ۲۲:۴۴May 2019 25

چاپ و زندگی (printfamily.ir)

  ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۸:۴۴   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تائید تامین حدود 80 هزار تن کاغذ برای کتاب و مطبوعات برای سال 98 با ارز 4200 گفت: این موضوع ابتدای هفته جاری از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۸:۴۴   + ۲۶ سایت دیگر  
با حکم سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گیتا علی آبادی به عنوان مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها منصوب شد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۸:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مصوبات چهاردهمین جلسه کارگروه کاغذ با دستور جلسه بررسی وضعیت کاغذ منتشر شد.این جلسه با حضور حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه کاغذ و اعضای کارگروه تشکیل شد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۷:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
سازمان تامین اجتماعی اخیرا در حالی بسته جدید حمایت از رونق تولید را رونمایی کرد که به اذعان کارشناسان، مفاد این بسته طی سالهای گذشته برعهده و جزو تکالیف این سازمان بوده است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر لیتوگرافی کاری گرافیک با اشاره به چالش های پیش روی اهالی لیتوگراف، گفت: به دلیل نبود زینک خام و قیمت های بسیار بالای این کالا بسیاری از این فعالان لیتوگرافی تعطیل شدند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با اشاره به توافق با اتحادیه و تعاونی لیتوگرافان، گفت: قرار است کارمزد کپی هر زینک 15 هزار تومان و هزینه هر زینک نیز با سود لیتوگراف 12 هزار تومان محاسبه شود.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جزئیاتی از پروسه جدید تخصیص کاغذ به مطبوعات را اعلام کرد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۴   + ۱۸ سایت دیگر  
دومین جلسه کمیته توزیع کاغذ مطبوعات با ریاست خدادی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضا کمیته برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۴   + ۶۶ سایت دیگر  
پرمصرف ها طبق مصوبه دولت نه تنها شامل افزایش هفت درصدی بهای آب و برق از ابتدای اردیبهشت ماه شده اند بلکه از امروز نیز علاوه بر آن هفت درصد، 16 درصد به بهای آب و برقشان اضافه خواهد شد ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
سیر نزولی قیمت کاغذ در بازار همچنان ادامه دارد، امروز هر بند کاغذ چهار و نیم ورقی 70 گرمی در بازار 450 هزار تومان خرید و فروش شد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گفته عبدالملکی با اینکه در کتابخانه ملی گام های خوبی برای استفاده بیشتر نابینایان از منابع کتابخانه ملی برداشته شده است، گفت که امکانات کنونی نسبت به حالت مطلوب جهان فاصله دارد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران گفت: در دیدار با رئیس جمهوری با اشاره به مشکلات صنعت چاپ عنوان کردم صنعت چاپ به 20 ماده اولیه دیگر شامل زینک، مرکب ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کارگروه ساماندهی کاغذ با اشاره به تشکیل کمیته سه جانبه در کارگروه ساماندهی کاغذ، گفت: سازمان تعزیرات ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۰:۴۴   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس کارگروه کاغذ وزارت ارشاد از تشکیل یک کارگروه سه جانبه به منظور نظارت بر توزیع کاغذهای وارداتی در کشور خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۰:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
جوهری حاوی مواد دو بعدی سرامیکی ساخته شده که با استفاده از آن می توان قطعات الکترونیکی را با استفاده از چاپگر تولید کرد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۰:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
محققان مشغول توسعه کارتن هوشمندی برای شیر هستند. این کارتن هوشمند اطلاعات مختلف مانند مزرعه ای که شیر در آن تهیه شده و همچنین مدت زمان واقعی انقضای شیر را در اپلیکیشن موبایل نشان می دهد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۰:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کارگروه ساماندهی کاغذ اظهار کرد: این نگرانی که کاغذ با ارز دولتی وارد می شود و به دلیل عدم نظارت کافی با قیمت دیگری در بازار عرضه می شود، وجود دارد و قابل درک است ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات کاغذ، بدین معناست که حتی کاغذ، از گوشت قرمز نیز پیشی گرفته و به زبان ساده تر و بهتر! کاغذ یارانه دریافت می کند، در حالی که گوشت وارداتی شامل ارز نیمایی می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۰:۴۴   + ۲۷ سایت دیگر  
با دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کمیته توزیع کاغذ مطبوعات تشکیل و نخستین جلسه آن به ریاست معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی و با حضور جمعی از کارشناسان مربوطه برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرانتشارات هزاره ققنوس که تغییر قیمت کتاب بعد از چاپ را غیر قانونی می داند، تاکید دارد با وجود گرفتاری های متعدد صنعت نشر از جمله قاچاق و تولید مصادیق کتاب سازی نظارت بر تعیین این موضوع امکان ندارد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۱:۴۴   + ۶۲ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دامنه اختیارات این وزارتخانه حول کاغذ فرهنگی شامل کاغذ مطبوعات و نشر در این زمینه، ساختار کارگروه و وظایف معاونت های فرهنگی و مطبوعاتی بازتعریف می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
وقتی داستان گرانی کاغذ پیش آمد جمع زیادی از اهالی رسانه و ناشران کتاب نگران شدند، چرا که احساس می شد این امر می تواند بر انتشار مداوم روزنامه ها و نشریات ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات شورا معتقد است ناشران می دانند گران فروشی باعث شکست مالی آن ها می شود بنابراین بحث تغییر قیمت کتاب های منتشر شده باید با نظر مستقیم ناشر انجام شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه هیچ مشکلی در توزیع کاغذ میان ناشران استان قم نداریم، گفت: هم اکنون در سراسر کشور بخصوص تهران، در صدد اجرای الگویی هستند که در قم اجرا می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران از برگزاری انتخابات این اتحادیه در 16 تیر ماه امسال خبر داد. 21 نفر برای حضور در هیات مدیره اتحادیه کاندید شده اند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
هر بند کاغذ تحریر چهارونیم ورقی در ابتدای هفته جاری با کاهش 10 هزار تومانی قیمت همراه بود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ما مردمان تکراریم. بیشتر از روی دست هم تازه آن هم پرخطا تقلب می کنیم، این است که نوآوری حلقه مفقوده صنعت نشر ما شده و بازار ما آلوده است به ترجمه های تکراری.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۱:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از آنجایی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی محصولات فرهنگی است، درباره این موضوع در کارگروه کاغذ تصمیم گیری می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
جدیدترین جداول به روز شده کارگروه ساماندهی کاغذ، امروز از سوی دبیرخانه این کارگروه منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۲۱:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
طی روزهای اخیر رئیس کارگروه ساماندهی کاغذ از حفظ ارز 4200 تومانی برای واردات کاغذ خبر داد، اما توجه تا این حد به واردات تنها می تواند تنور تولید کاغذ داخلی را سردتر کند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۲۱:۴۴   + ۲۹ سایت دیگر  
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر حذف قبض کاغذی را یکی از اهداف شرکت توانیر برای کوتاه مدت عنوان کردو گفت: تا مهرماه باید بتوانیم حداقل حذف 95 درصدی در صدور قبض های کاغذی داشته باشیم.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۲۱:۴۴   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که طی یکی دو هفته آینده حدود 6 تا 10 هزار تن کاغذ ترخیص و به بازار عرضه می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۲۱:۴۴    
حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه کاغذ پس از جلسه امروز با معاون اول رئیس جمهور در مورد ساماندهی وضعیت کاغذ گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۲۱:۴۴   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حساب توئیتری خود با تاکید بر اینکه از امروز انبارهای پنهان و کاغذهای گمرک گشوده خواهند شد، نوشت: کاغذ کتاب و مطبوعات همچنان در کالای اساسی و با دلار 4200 خواهد بود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۲۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
دو خبر درباره کاغذ و ارز واردات آن و همچنین دو خبر از درگذشت چهره های ادبی کشور از جمله مهم ترین خبرهای حوزه کتاب و نشر در این هفته هستند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
جدیدترین جدول به روز شده کارگروه ساماندهی کاغذ در هفته جاری، امروز از سوی دبیرخانه این کارگروه منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۲:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
درجلسه مشترک، کارگروه های استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی در استان ها با تفاهم مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز ملی فضای مجازی تشکیل شد و این تفاهم نامه به امضای سیدعباس ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۲:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: وزیر ارشاد قول داد بازار کاغذ در کشور به زودی سرو سامان پیدا کند چرا که واردات همه نیازهای کشور انجام شده و فقط در بخش توزیع و نظارت بر توزیع مشکلاتی وجود دارد که این ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۲:۴۵   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در سال گذشته 11 هزارتن کاغذ با نظارت این وزارتخانه میان اهالی مطبوعات توزیع شده است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۳۶ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: گزارش های ما نشان می دهد که 50 درصد نیاز کاغذ کشور را می توان در داخل تولید کرد. این عدد بسیار خوبی است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
بسیاری از پرونده های مصوب شده برای واردات کاغذ در کارگروه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نهایت راهی به سمت واردات و بازار پیدا نمی کنند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۴۹ سایت دیگر  
رئیس کارگروه ساماندهی کاغذ از حفظ ارز 4200 تومانی برای واردات کاغذ خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تداوم عرضه کاغذ به ناشران بعد از برگزاری سی ودومین نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
یک عضو هیئت مدیره اتحادیه ناشران تهران می گوید مهمترین مانع در واسپای امور نمایشگاه کتاب به بخش خصوصی وزارت فرهنگ و ارشاد است و صنف نشر در حال حاضر بلوغ برگزاری این رویداد را دارد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی موفق به طراحی رباتی شدند که قادر است در کوتاه ترین زمان ممکن عکس را به نقاشی تبدیل کند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه لیتوگرافان با بیان اینکه توزیع زینک با ارز دولتی به کاهش قیمت آن کمک می کند، گفت: قیمت نهایی زینک های وارداتی توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان به زودی تعیین می شود و پیش بینی این است که ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مشاور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وضعیت بن کارت های دانشجویی، گفت: دانشجویانی که 150 هزار تومان بن کارت خود را در نمایشگاه کتاب نخریده اند ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
اتحادیه چاپخانه داران قزوین، استانی با ظرفیت های ویژه در صنعت چاپ کشور، حالا نزدیک به 8 ماه است که چراغ خاموش، در انتظار تصمیم گیری مسئولین برای ادامه حیات کاری خود است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
برگزاری نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی به سال 1399 موکول شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۲۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
محمود آموزگار، امکان تغییر قیمت کتاب به عنوان کالای فرهنگی که جنبه اقتصادی هم دارد را طبیعی دانست و بر ضرورت نظارت بر بحث گران فروشی از سوی اتحادیه و تعزیرات تاکید کرد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۲۲:۴۶    
خط کشی سه بعدی عابرپیاده در بلوار میرداماد اجرا شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۲۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ثبت نام کاندیدای سومین دوره انتخابات هیات مدیره اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی تا اول خرداد ادامه دارد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه جداول همسان سازی حقوق بازنشستگان را برای افزایش 24 تا 40 درصدی حقوق ها ابلاغ کرد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۲۵ سایت دیگر  
یک شرکت تجاری از تولید حافظه فلشی خبر داده که کاملاً غیر قابل هک است و باز کردن آن تنها توسط مالک این حافظه ممکن است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
سه مهندس انگلیسی دستگاهی کوچک به اندازه ماوس رایانه ابداع کرده اند که محتوای دیجیتال را به خط بریل تبدیل می کند تا افراد نابینا بتوانند به سرعت متون دیجیتال را بخوانند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
محمد متولی؛ مدیر کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه کتاب تهران معتقد است: صنف ناشران مشکل اطلاعات دارد و حتی برای تعیین متراژ غرفه روی اطلاعات مشکل داریم زیرا خیلی از اطلاعات واقعی نیست که بخشی از آن به دلیل ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بیگی حبیب آبادی گفت: خوشبختانه تلاش های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین اتحادیه تعاونی آشنا در توزیع کاغذ، بسیار در جریان تولید موثر بود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
انجمن منطقه ای چاپ و بسته بندی خاورمیانه با مشارکت انجمن های چاپ عراق، اربیل کردستان، افغانستان و ترکیه تشکیل می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
بازار کاغذ امروز در شوک افزایش قیمت 20 هزارتومانی قرار گرفت و اکنون هر بند کاغذ 70 گرمی چهار و نیم ورقی به 500 هزار تومان رسیده است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۲۲ سایت دیگر  
به اطلاع اعضاء صندوق اعتباری هنر می رساند؛ براساس مقررات، ارائه هرگونه خدمات منوط به عضویت متقاضی در صندوق اعتباری هنر است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه همشهری به دلیل بحران کمبود و گرانی کاغذ، از فردا تا اطلاع ثانوی در 16 صفحه منتشر می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۳۷ سایت دیگر  
مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک از آغاز اجرای طرح ممنوعیت تردد در محدوده زوج و فرد براساس پلاک از تیرماه خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه عدم اتخاذ سیاست های مدیریتی شفاف باعث برهم خوردن نظم در بازار کاغذ شده است ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۲۳:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
مبنای هزینه عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک در سال جدید، 23 هزار تومان است که بر اساس نوع معاینه فنی و خودروهای برقی و هیبریدی و زمان تردد این نرخ متفاوت خواهد بود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۲۳:۴۶   + ۶۴ سایت دیگر  
7ماه از ابلاغ اصلاحیه قانون چک ازسوی بانک مرکزی می گذرد و نه تنها مردم اطلاع دقیقی از مفاد این بخشنامه برای رسیدن به حقوق خود ندارند،بلکه شعب بانکی نیز توجهی به متن دستورالعمل اجرایی ندارند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۲۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
کتاب اخبار جعلی: دروغ، تحریف و توهم در روزنامه نگاری نوشته برایان مک نیر با ترجمه بهجت عباسی توسط انتشارات جوینده منتشر و راهی بازار نشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ - ۲۲:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
هفته ای که گذشت از نظر اخبار حوزه کتاب دربرگیرنده خبر پایان سی ودومین نمایشگاه کتاب تهران و وعده هایی از طرف مسئولین برای بهترشدن وضعیت کاغذ بود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ - ۲۲:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
دولت سنگاپور قانونی تصویب کرده که به موجب آن انتشار اخبار جعلی و دستکاری در فضای آنلاین جرم شناخته می شود. همچنین برای چنین جرمی 10 سال حبس و جریمه های نقدی در نظر گرفته شده است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۲۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
نائیب رئیس اتحادیه ناشران گفت: متاسفانه پروانه نشر به جواز کاسبی تبدیل شده و عده ای زمینه ای فراهم آورده اند که افراد فاقد صلاحیت با پرداخت پول کتاب چاپ می کنند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۲۳:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
پژوهشگران به دانش فنی جوهرهای الکتروفورتیک کپسول شده در EPD برای تولید کتاب های الکترونیکی، روزنامه های الکترونیکی، مجلات و اسناد الکترونیکی دست یافتند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۰۹:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
هوشنگ مرادی کرمانی با تایید خبر بازنشسته کردن خودش از نویسندگی گفت دوست دارد در اوج با نوشتن خداحافظی کند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۰۹:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر علوم اعلام کرد: دانشگاه آزاد همسو با ساماندهی آموزش عالی، طرحی را پیگیری می کند تا بر اساس آن واحدهای کوچک خود در شهرستان ها را تجمیع و یا بعضاً جمع آوری کند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۰۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پارکینگی برای بازدیدکنندگان نداشت و آنها مجبور بودند یا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند و یا برای پیدا کردن جای پارک، حوالی مصلی سرگردان شوند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۰۹:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
موسسه خانه کتاب اعلام کرد بن کارت های خرید کتاب اهالی قلم تا اطلاع ثانوی غیرفعال هستند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه لیتوگرافان با اشاره به احتمال بحران زینک در کشور گفت: تعرفه گمرکی هر مترمربع تعرفه زینک بر مبنای دلار حدود 2 دلار و 80 سنت است ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۰۹:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: حقوق حداقل بگیران سازمان تامین اجتماعی با تمهیدات اندیشیده شده به حدود 2 میلیون تومان می رسد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۲۳:۴۷   + ۲۵ سایت دیگر  
دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید جای نگرانی برای کاغذ نداریم.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۲۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
سعید قونسوری می گوید که وضعیت فعلی بازار نشر در ایران باعث تعطیل شدن ناشران خصوصی خواهد شد و حمایت های دولتی نیز در حدی نیست که ناشران را سروپا نگه دارد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۲۳:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس نمایشگاه کتاب تهران در آخرین نشست خبری این نمایشگاه توضیحاتی درباره جمع بندی این نمایشگاه از سوی مدیران ارشاد ارائه کرد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۲۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
اسحاق جهانگیری، هم زمان با اولین ساعات آغاز به کار آخرین روز از سی و دومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در این مصلای اما م خمینی(ره) حاضر شد و در جمع خبرنگاران از برگزاری نشست مشترک با وزیر ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۲۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران، از تلاش برای کاهش مالیات برای فعالان در حوزه چاپ و نشر خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۳ - ۰۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون اقتصادی رئیس جمهور با حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و درباره مهم ترین مسائل حوزه نشر دیدار و گفت و گو کرد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۳ - ۰۸:۴۷   + ۹۱ سایت دیگر  
دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخورد قانونی با تخلف برخی شرکت های واردکننده کاغذ با ارز دولتی و عدم توزیع آن در بازار گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۲۳:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
طبق قانونی جدید، به زودی تلویزیون های هوشمند و دستگاه های متصل به اینترنت اشیا در انگلیس مجهز به برچسب هایی می شوند که به مشتریان نشان می دهند دستگاه چقدر در برابر حملات سایبری ایمن هستند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۲۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
کتاب سه بعدی و چوبی فرشته آرزوها در غرفه یزد، پایتخت کتاب ایران در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۲۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
در سی ودومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روزانه بین 10 تا 12 تن پسماند معادل با 20 کامیون جمع آوری می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۸:۴۷   + ۵۶ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ساعات اولیه صبح امروز با حضور در مصلای امام خمینی (ره)، بازدید خود را از سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران آغاز کردند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۷   + ۷۱ سایت دیگر  
با ابلاغ مصوبه هیأت وزیران از سوی معاون اول رئیس جمهور، حق مسکن کارگران 100 هزار تومان شد و اجرای این مصوبه از فروردین ماه لازم الاجرا ست.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
مدیر انتشارات پازینه از حضور بسیار ناشرنماها در نمایشگاه کتاب گلایه داشت و گفت این کار وزارت ارشاد مانند دادن تیغ به زنگی مست است و اساس تحول فرهنگی را می خواباند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
رحمانی، مشاور رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه انتشارات می گوید ما در ایران بازار سالانه کتاب را می خوابانیم، تا هر سال یک عید کتاب داشته باشیم!
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد وجود انبوهی از پلاستیک در اقیانوس های جهان سالانه 2.5 تریلیون دلار خسارت به محیط زیست وارد می کند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
احسان رضایی گفت: رسانه های کاغذی و رادیو در مواجه با شبکه های اجتماعی جایگاه خود را از دست دادند و باید به سرعت به فکر بازسازی خود باشند و گرنه در این نبرد سرنوشت آنها مشخص است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
علیرضا رئیس دانا با انتقاد از شیوع کتابسازی در نمایشگاه کتاب تهران گفت: ناشرانی که طی یک دهه گذشته با وفور کاغذ کتاب چاپ نمی کردند ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مجتبی بند پی گفت: اینکه نمایشگاه در مصلی برگزار می شود نقطه ضعف نیست اما می پذیرم که این فضای از استاندارد های لازم برای این رویداد برخوردار نیست.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون 700 نسخه کتاب کودک و نوجوان به استان گلستان، 1600 نسخه کتاب به استان لرستان و 1900 نسخه کتاب نیز برای استان خوزستان ارسال کرد ه ایم.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۷   + ۶۶ سایت دیگر  
براساس پیگری های خبرنگار فارس طرح سهمیه بندی بنزین احتمالاً از ساعت 24 روز پنج شنبه آغاز می شود و قیمت بنزین سهمیه ای احتمالا 1000 تومان در هر لیتر باقی خواهد ماند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۷   + ۷۰ سایت دیگر  
سخنگوی شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده های نفتی ایران گفت: اشخاصی که از نخستین فراخوان ثبت نام کارت سوخت تاکنون در سامانه دولت همراه ثبت نام و کارت بانکی به سامانه معرفی کرده اند ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ - ۰۰:۴۷    
ایران باتولیدسالانه بیش از200هزارتن کیسه پلاستیکی(سه برابرمصرف متوسط جهانی نسبت به جمعیت)یکی از5 کشورنخست دیادرمصرف پلاستیک درصنعت بسته بندی است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۲۰:۴۷   + ۶۹ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه باید مسأله کاغذ را حل کرد، فرمودند: اینطور نمی شود، وزیر فرهنگ و وزیر صنعت بنشینند و این مسأله را حل کنند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۲۰:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
تحقیقی جدید نشان می دهد کیسه های پلاستیکی قابل تجزیه پس از 3 سال قرار گرفتن در برابر هوا، خاک و دریا همچنان قابل استفاده هستند.
مشاهده نتایج بیشتر...