چهارشنبه ۰۵ اردیبهشتساعت ۰۱:۵۴Apr 2018 25

سازه نیوز (sazehnews.ir)

  ۱ ساعت پیش    
مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام کاهش وسعت جنگل های حرا در خلیج فارس گفت: تخریب جنگل، تغییر مسیر آب ها به دلیل ساخت و سازها در منطقه ...
  ۱ ساعت پیش    
رئیس امور موزه ها و اموال منقول تاریخی آذربایجان شرقی، گفت: بازدید از تمام موزه ها، اماکن فرهنگی و تاریخی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در روزهای 4 تا 6 اردیبهشت برای عموم مردم رایگان ...
  ۲ ساعت پیش    
احمد نیکخواه نائینی با حکم وزیر راه و شهرسازی و به پیشنهاد معاونت شهرسازی و معماری به سمت مدیرکل دفتر دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، منصوب شد.
  ۳ ساعت پیش    
گرافن یکی از شگفت انگیزترین مواد موجود در جهان است که علیرغم ظاهر ترد و شکننده و دشواری های موجود در زمینه اتصال مولکول های آن به یکدیگر، استحکام بالایی دارد.
  ۴ ساعت پیش    
معاون فنی و زیربنایی شرکت راه آهن از شناسایی 53 مرکز بار کشور با هدف اتصال به شبکه ریلی از طریق 111 کیلومتر خطوط آنتنی و افزایش 20 میلیون تنی ظرفیت حمل بار طی دو سال خبر داد.
  ۵ ساعت پیش    
مدیرعامل خانه هنرمندان ایران گفت: خانه استاد لرزاده ساختمان شماره دو خانه هنرمندان است؛ براساس صحبت هایی که تاکنون شده است برخی از اعضای هیات امنای این خانه مشخص شده اند و امیدواریم که شاهد بازگشایی ...
  ۵ ساعت پیش    
یک باستان شناس خبر داد: کاوش های باستان شناسی در اطراف کاخ های هخامنشی بر اساس داده ژئوفیزیک به کشف آجرها، سازه ای خشتی و بقایای استقراری در محوطه تاریخی برازجان انجامید.
  ۵ ساعت پیش    
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از تائید پرونده ثبت 29 اثر ارزشمند تاریخی فرهنگی استان در شورای ثبت آثار و تعیین حریم این اداره کل خبر داد.
  ۵ ساعت پیش    
معاون میراث فرهنگی استان یزد، با اشاره به این که یکی از وظایف مهم میراث فرهنگی بررسی آثار فرهنگی، تاریخی و طبیعی به منظور ثبت آن ها در فهرست آثار ملی است ...
  ۵ ساعت پیش    
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت: وجود تصفیه خانه های فاضلاب در شهرک ها و نواحی صنعتی می تواند در بحث آب گردانی و استفاده دوباره از آب نقش مهم و حیاتی داشته باشد.
  ۵ ساعت پیش    
اگرچه در ماه های ابتدایی سال، همیشه با کاهش تعداد معاملات و نامشخص بودن قیمت ها در بازار مسکن مواجه هستیم اما در سال جدید ...
  ۵ ساعت پیش    
اندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک، روز دوشنبه لایحه ای مبنی بر منع استفاده از کیسه های پلاستیکی در سراسر این ایالت ارائه کرد.
  ۶ ساعت پیش    
سفیر بلغارستان در ایران با سرپرست مرکز امور بین الملل و کنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و درباره مسائل مختلف محیط زیستی و توسعه همکاری های دو جانبه گفت وگو کرد.
  ۶ ساعت پیش    
سرپرست پژوهشکده اقلیم شناسی از بارش کمتر از نرمال در نوار شمالی کشور و بارش در حد نرمال در بقیه مناطق طی سه ماه اردیبهشت تا تیر خبر داد.
  ۶ ساعت پیش    
مدیر شبکه سنجش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: بیشتر مردم تصور می کنند که بارش باران می تواند هوای شهر را تمیز کند ولی این موضوع یک باور غلط است ...
  ۶ ساعت پیش    
معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران می گوید در طی ماه های گذشته قیمت اوراق تسهیلات مسکن حباب نداشته، او معتقد است بازارهای موازی بر قیمت این اوراق تاثیر گذار بوده است.
  ۷ ساعت پیش    
کشور چین با روش های کاهش آلودگی هوا نه فقط به لحاظ زیست محیطی بلکه به لحاظ مالی نیز سود می برد.
  ۷ ساعت پیش    
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: امسال400 میلیارد تومان اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه در نظر گرفته شده است.
  ۷ ساعت پیش    
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان چندین مطالبه از طرف مردم استان، گفت: دریاچه ارومیه که روزی در منطقه می درخشید ...
  ۷ ساعت پیش    
محققان روش هایی ساده برای کمک به زمین و نجات آن از نابودی مطرح می کنند.
  ۷ ساعت پیش    
تامین مسکن گروه های کم درآمد همواره به عنوان یکی از نیازهای جدی زندگی انسان معاصر محسوب می شده و می شود، از همین رو همه دولت ها تلاش می کنند با اتخاذ سیاست های مناسب به این ضرورت مهم پاسخ بدهند.
  ۸ ساعت پیش    
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رامشیر از بهبود کیفی و کمی آب شرب روستاهای این شهرستان خبر داد.
  ۸ ساعت پیش    
با تعویض و اصلاح خط انتقال آب شرب تاسیسات آبرسانی روستایی شهید کشتکار آب شرب 68 روستای شهرستان آبادان بلحاظ کمی و کیفی بهبود یافت.
  ۸ ساعت پیش    
نخستین روزهای مهر سال گذشته با رشد حجم معاملات مسکن، افزایش قیمت و بهبود آمار صدور پروانه های ساخت و ساز همراه بود ...
  ۹ ساعت پیش    
تا پیش از سال 1392 تسهیلات مسکن حدود هفت درصد قیمت یک واحد متوسط در تهران را پوشش می داد که هم اکنون قدرت وام به 45 تا 50 درصد رسیده است اما با میانگین کشورهای توسعه یافته فاصله ی زیادی دارد.
  ۱۰ ساعت پیش    
عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه تکلیف تفکیک وزارت راه و شهرسازی نهایتا تا سه ماه دیگر روشن می شود، گفت: تفکیک هزینه بسیار زیادی به دنبال خواهد داشت و مخالف جدایی این دو بخش هستم.
  ۱۰ ساعت پیش    
هشتادمین شماره هفته نامه بامداد زاگرس منتشر شد.
  ۱۰ ساعت پیش    
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد درباره فعالیت های این سازمان، گفت: واکاری درختان سطح شهر را از مهرماه سال گذشته آغاز و کاشت گونه های مختلف گیاهی در 150 خیابان یزد را در دستور کار خود ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۴:۴۰    
مدیر کل فرودگاه های خوزستان گفت: پرواز اهواز – کرمانشاه و برعکس در فرودگاه اهواز برقرار شد
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۴:۳۰    
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با تصویب شورای پول و اعتبار،میزان نرخ سود تسهیلات مسکن کاهش و مدت بازپرداخت نیز افزایش می یابد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۰    
مهندسین ناظر توجه داشته باشند که تاخیر در ارائه هر یک از گزارشات مرحله ای عملیات اجرایی پروژه تحت نظارت می تواند دردسرآفرین و مسئولیت زا باشد .
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۴:۰۵    
نبود آموزش مناسب و فرهنگ سازی، تعدد مراکز تصمیم گیری و موازی هم ، عدم شفافیت لازم در قوانین و آئین نامه ها، فقدان وجود ضمانت اجرایی ، و احداث بنا توسط خود مالکین ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۳:۵۶    
نایب رییس اول اتحادیه صنف مشاوران املاک گفت: در فروردین ماه 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش معاملات در بازار خرید و فروش مسکن بودیم.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۳:۳۱    
در زمستان سال گذشته قیمت مسکن در پی تجمعات اعتراضی مردم در سطح کشور رشد نرخ ارز و طلا، به یکباره در برخی از مناطق تهران حتی تا 20 درصد افزایش یافت.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۲:۵۶    
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از کاهش چشمگیر تعرفه های بندری در سال جاری با هدف حمایت از کالای ایرانی، کاهش رسوب در بنادر و تشویق به صادرات کالاهای داخلی خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۲:۳۰    
استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: تراکم فروشی به عنوان راحت ترین راهکار برای تامین منابع مالی شهرداری ها، آرامش زندگی مردم را در کلان شهرها بر هم زده است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۱:۵۶    
کارشناس ارشد معماری دانشگاه تهران گفت: آپارتمان نشینی متناسب با فرهنگ ایرانی نیست و باید الگوی شهرسازی با هویت و معماری بومی و محلی تعریف و اجرایی شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۰    
بی عملی مسوولان مرتبط با نظام تامین مالی مسکن نسبت به تصمیم سال گذشته رئیس جمهوری برای جراحی دومنظوره وام خانه اولی ها، بازار ملک را با دو تهدید رکودزا روبه رو کرده است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۰    
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به تشریح جزئیات اهدای انواع وام به فرهنگیان پرداخت و گفت: پرداخت وام مسکن تا سقف 50 میلیون تومان برای فرهنگیان فاقد مسکن بر اساس اولویت در حال اجراست.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۰    
اعضای شورای شهر تهران صبح امروز برای انتخاب هفت گزینه نهایی برای تصدی پست شهرداری تهران جلسه هم اندیشی تشکیل دادند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۰۹:۵۷    
بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، حجم ریالی معاملات مسکن شهر تهران در سال 1396 نسبت به سال قبل از آن 27.8 درصد رشد داشته است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۰۹:۴۷    
عضو کمیسیون عمران مجلس از کاهش تاثیرپذیری بازار مسکن از نوسانات ارزی خبر داد و گفت: اکنون پس از چند ماه نوسانات شدید قیمتی بازار مسکن کسادی را تجربه می کند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۲۳:۴۳    
یک کارشناس بازار مسکن گفت: شرایط بازار ارز قطعا در ماه های آینده موجب افزایش سر سام آور نرخ اجاره بها خواهد شد ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۲۲:۱۷    
یک شرکت پیشگام در زمینه فناوری اطلاعات در ویتنام اعلام کرده است که قصد دارد شهر دانانگ این کشور را در عرض دو سال به یک شهر هوشمند تبدیل کند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۲۱:۴۷    
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به بارش های کشوردر روزهای گذشته تاکید کرد ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۲۱:۱۷    
کشور چین طرح های عظیمی برای ساخت و ساز در حال انجام دارد و دولت سیاست های کلی خود را بر پایه خدمت گرایی بیشتر قرار داده است و بستری را فراهم آورده تا مصارف داخلی گسترش یابد ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۲۱:۱۷    
آلوده شدن کره زمین با پلاستیک ها یکی از بزرگترین مشکلات زیست محیطی امروز به شمار می رود و تهدیدی است برای حیات در زمین و دریا و به همین دلیل شعار امسال روز جهانی زمین "پایان دادن به آلودگی با ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۲۰:۱۷    
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با تاکید بر اینکه به جرات طرح انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان اشتباه است، گفت: اگر قرار است برای شرب، از دریا آب را انتقال دهیم ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۹:۵۷    
محققان دریافتند که استفاده از گیاهان مناسب می تواند آلودگی فضای داخلی را کاهش دهد و انرژی را ذخیره کند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۹:۵۷    
معماران و شهرسازان می توانند در سائو پائولویی شدن یا نشدن یک شهر(تقسیم شهر به محدوده های نفوذ ناپذیر برای اکثریت مردم) نقش داشته باشند
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۹:۵۱    
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: رعایت مبحث 22 علاوه بر اینکه موجب کنترل دقیق استانداردها در بخش های مکانیکی و تاسیساتی ساختمان ها از سوی مهندسان می شود ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۹:۵۱    
محققان دریافتند که پارک های ملی برای پرندگان در روند تغییرات آب وهوایی بسیار مهم خواهند بود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۸:۲۸    
مخالفت ها برای ایجاد هواکش خط 6 مترو مقابل موزه ملی فرش ایران جواب داد و سرانجام سازه ی ابتدایی برپایی کارگاه هواکش مترو، از مقابل این موزه حذف شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۸:۰۸    
مسئول ستاد اربعین حسینی خراسان رضوی از راه اندازی قطار مشهد شلمچه بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۷:۵۸    
بیش از 26 قلم شیء تاریخی از مقاطع مختلف تاریخی؛ از دو هزار سال پیش، اسلامی و اشکانی از قاچاقچیان آثار تاریخی در همدان کشف شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۷:۳۸    
استاندار خوزستان گفت: یک طرح آماده کرده ایم که طبق آن 55درصد فاضلاب ورودی به رودخانه کارون ظرف 8ماه تا یک سال آینده جمع آوری می شود و دیگر وارد کارون نمی شود وامیدواریم ظرف 3سال آینده کل فاضلاب ورودی ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۷:۲۸    
معاون پایگاه تاریخی تاق بستان گفت: موانعی ثبت جهانی مجموعه تاریخی تاق بستان را به تاخیر انداخته که باید مرتفع شوند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۷:۱۸    
یک فعال محیط زیست معتقد است: نقش پلاستیک یا زباله های رهاشده در طبیعت توسط مردم در میان معضلات گسترده ای که ما در خصوص دفن و معدوم سازی پسماندها و وضعیت فاضلاب در کشور وجود دارد ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۷:۱۳    
فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث از کشف و ضبط پایه ستون آتشکده و آتشدان آگهی شده در سایت اینترنتی دیوار خبرداد و گفت: علاوه بر پایه ستون آتشکده و آتشدان، گوپال، هاون سنگی ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۷:۰۸    
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: رویکرد وزارت راه و شهرسازی توسعه و افزایش فضاهای عمومی اعم از فرهنگی، ورزشی، درمانی است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۷:۰۳    
نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی مدعی لزوم حفاظت از شهر تاریخی شیراز هستند و معتقدند که با هر سلیقه ای نباید بخشی از بافت تخریب و چیزی جای آن ساخته شود ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۷:۰۳    
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مصوبه شورا مبنی بر تبدیل خانه استاد لرزاده به خانه معمار، گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۶:۵۸    
معاون رییس جمهور گفت: مشکلات ارزی گردشگری در دو جلسه از هیات دولت مطرح شده و بانک مرکزی نیز آن ها را پذیرفته است و به مرور رفع خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۶:۵۸    
رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در مورد جنازه مومیایی کشف شده در اطراف حرم عبد العظیم حسنی توضیحاتی ارائه داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۶:۳۳    
بررسی های مختلفی در مورد وجود میکروپلاستیک ها در دریاها انجام گرفته اما این آلاینده ها تنها به دریاها منحصر نمی شوند و در همه جای محیط زندگی ما وجود دارد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۶:۲۸    
محققان اظهار کردند: تخریب زمین به آوارگی میلیون ها نفر در آینده ای نزدیک منجر خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۶:۲۸    
چندماهی است که حرف و حدیث هایی در مورد تغییر وضعیت دانشکده محیط زیست و به عبارت دقیق تر تبدیل آن به دانشکده محیط بانی بر سر زبان ها است ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۶:۲۳    
شماری از دانش آموزان رودسری در پاکسازی ساحل خزر 400 کیلوگرم زباله جمع آوری کردند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۶:۰۳    
وزیر راه و شهر سازی به مناسبت فرارسیدن روز معمار یادداشتی منتشر کرد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۵:۳۸    
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه از ارسال تصاویر مربوط به مجوزهای صادره (اعم از پروانه و گواهی) و اطلاعات مربوط به نقشه های مصوب شامل معماری، سازه ، برق و مکانیک - نقشه های مصوب نما ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۵:۳۳    
هنگ کنگ، شهری که یکی از بالا ترین نرخ های قیمت املاک در جهان را در اختیار دارد، رکورد اجاره گران قیمت ترین پارکینگ خودرو را در جهان به ثبت رساند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۴:۵۷    
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به برخورد قاطع و قانونی با متخلفان قطع درخت در باغ منطقه یک، گفت: مالک باید دو برابر محیط بن درختان از بین رفته، درخت غرس کند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۴:۳۳    
یک مقام مسئول، گفت: واکنش سریع رشد قیمت مسکن مانند سایر کالاها نیست و ما در آینده ای نزدیک شاهد افزایش قیمت به دلیل نوسانات نرخ ارز در مسکن خواهیم بود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۳:۵۸    
اخذ عوارض نقل و انتقال املاک توسط شهرداری ها در شهرهای مختلف پیشتر از سوی دیوان عدالت اداری باطل شده بود و مجدد با تغییر نام و تحت عنوان عوارض “صدور پاسخ استعلام واگذاری” بها دریافت می گردید که این ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۳:۳۳    
معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید براینکه وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن نیز به دنبال جریان تسهیلات است گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۲:۵۸    
معاون نظارت بر بهره برداری آبفا با تأکید براینکه 334 شهر در معرض تنش آبی هستند، گفت: اصفهان، بندرعباس، بوشهر، شیراز ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۲:۳۳    
معماری دروازه ورودی گیلان که در منطقه حیران شهرستان مرزی آستارا واقع شده است مورد تقدیر ویژه هیات داوران جایزه جهانی طراحی در کشور ایتالیا قرار گرفت.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۱:۵۸    
انتظار افزایش قیمت از سوی مالکان آپارتمان های نوساز موجب شده قیمت پیشنهادی این گروه از املاک به حدی افزایش یابد که بسیاری از متقاضیان خرید نوساز در روزهای اخیر، از جست وجوی این واحدها صرف نظر کنند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۱:۳۳    
در حالی قرار است تا ساعتی دیگر جلسه ای در کمیسیون عمران مجلس با موضوع بخشنامه های اخیر وزیر راه و شهرسازی درباره ساخت و ساز برگزار شود که دبیر کانون سراسری انبوه سازان از عدم حضور نماینده این کانون ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۱:۰۸    
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه عملیات احداث هفت هزار و 800 کیلومتر بزرگراه در حال اجراست، اظهار کرد: بهره برداری از 980 کیلومتر بزرگراه از برنامه های این شرکت در سال 97 است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۰:۴۸    
- وزیر راه و شهرسازی در دیدار صمیمانه با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این واقعیت که ارزش وام نسبت به ارزش ملک از 7 درصد به 45 درصد افزایش پیدا کرده است ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۰:۳۸    
عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه قیمت مسکن پس از سال ها گرانی اکنون در مرحله ثبات نسبی قرار گرفته است ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۰۷:۲۹    
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، از بررسی وضعیت بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در کمیسیون متبوعش خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۳:۴۴    
رقابت برای تولید خودروهای برقی پیشرفته روز به روز در حال افزایش است و شرکت پینینفارینا از تولید خودروی برقی جدیدی خبر داده که شتاب صفر تا صد آن کمتر از دو ثانیه است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۱:۵۹    
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تصویب مجوز واگذاری قطعه زمینی جهت احداث ساختمان مرکز کنترل و فرماندهی مدیریت بحران ستاد اربعین حسینی خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۱:۵۴    
نشست خبری افتتاح رسمی مراسم تبریز 2018 برگزار شد و در آن مسئولان ضمن بیان اقدامات انجام شده، تاکید کردند که تبریز 2018 در واقع شروعی برای انجام فعالیت های گردشگری و پروژه هاست نه خاتمه آنها.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۱:۴۹    
دانشکده محیط زیست با تصمیمی که هرگز رسما اعلام نشده در شرف تعطیلی است و دانشجویان از روز گذشته در اعتراض به این موضوع در دانشکده تجمع کرده اند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۱:۴۹    
با اتمام مرمت سقف، شاه نشین و استحکام بخشی بنای تاریخی قندچی(بانک ملی بندر انزلی)،فاز دوم مرمت این اثر تاریخی به پایان رسید.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۱:۴۴    
دبیر علمی دومین همایش بین المللی گردوغبار در ایلام گفت: این همایش با محوریت بررسی عوامل پیدایش و گسترش این پدیده ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۱:۳۹    
مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه گفت: تخصیص اعتبار از ماده 10 و 12 ( بودجه های اضطراری) به ستاد احیای دریاچه ارومیه در سال 1396 نسبت به سال مالی گذشته ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۱:۳۹    
با توجه به گستره و تنوع محصولات مصرفی، زمانی که مقوله نحوه مصرف آب آشامیدنی مطرح می شود با گزینه های بسیاری مواجه می شویم و این سوال ایجاد می شود که هوشمندانه ترین گزینه از دیدگاه محیط زیست کدام است؟
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۱:۲۴    
برچسب های تبلیغاتی شرکت های خدماتی، تبلیغاتی که تنها به اجرایی شدن تبلیغات خود فکر می کنند و حقوق شهروندی ساکنان را نادیده می گیرند، تصویر نازیبایی را به چهره ساختمان ها بخشیده است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۱:۰۳    
بر اساس گزارشی که وزارت راه و شهرسازی از وضعیت بازار مسکن در بهمن و اسفند ماه سال گذشته منتشر کرده، تعداد معاملات در هر دو ماه نسبت به دی ماه کاهش، ولی قیمت مسکن رشد داشته است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۰:۵۹    
یک نانومحصول به فهرست بها، به عنوان مرجع مهم خدمات و مواد مورد استفاده توسط پیمانکاران عمرانی کشور، افزوده شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۹:۵۹    
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: طی تذکری خواستار تشکیل هیأت مؤسس خانه معمار و تحویل ساختمان قدیمی و ثبتی خانه استاد لرزاده برای راه اندازی خانه معمار شدم.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۸:۵۵    
کاهش ارز تخصیصی به مسافران مسیرهای زمینی و اشخاص مقیم و تعیین سقف حاشیه سود برای صرافی ها، قسمتی از بخشنامه ای است که از اواسط فروردین 97 به منظور کاهش فاصله قیمت ارز در بازار آزاد و دولتی انجام شده ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۸:۲۱    
طرح توقف پروژه های انتقال آب برای اولین بار به صورت قانونی مطرح شد و سعی می کنیم با اصلاح آن مجددا این طرح را در مجلس مطرح و به صورت قانونی طرح های انتقال آب را متوقف کنیم تا خیال مردم کشور و ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۷:۵۶    
رییس انجمن بهینه سازی مصرف انرژی گفت: قانون اصلاح الگوی مصرف در واقع تکنیکی برای این بوده که سوءاستفاده شود، نه اینکه فرصت ایجاد شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۶:۵۶    
تا 2020 میلادی نخستین هایپرلوپ تجاری جهان در ابوظبی افتتاح می شود. می توان از این سیستم برای حمل ونقل بار نیز استفاده کرد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۵:۵۶    
معمار فرانسوی وینسنت کالبوت تلاش دارد ساختمان هایش فراتر از برج های عادی باشند که در شهرهای مختلف جهان ساخته می شوند، سازه هایی کم مصرف و جاذب کربن که بتوانند با گرمایش جهانی مقابله کند.
مشاهده نتایج بیشتر...