سه شنبه ۳۰ مهرساعت ۱۲:۳۸Oct 2019 22

خبرگزاری علم و فرهنگ سینا - سینا (sinapress.ir)

خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 13 بهمن 1393 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 29 اسفند 1394 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 20 اسفند 1396 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 22 اسفند 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 فروردین 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 اردیبهشت 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 1 خرداد 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 تیر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 مرداد 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 شهریور 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 1 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 2 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 3 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 4 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 5 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 6 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 7 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 8 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 9 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 10 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 11 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 12 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 13 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 14 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 15 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 16 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 17 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 18 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 19 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 20 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 21 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 22 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 23 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 24 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 25 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 26 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 27 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 28 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 29 مهر 1398 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 30 مهر 1398 
  ۳ دقیقه پیش    
سیناپرس: امروزه شکاف عمیقی میان پتانسیل های علمی کشور با نیازهای بخش صنعت و جامعه وجود دارد؛ شکافی که باید با تعامل بیشتر صنایع و مراکز علمی و دانشگاهی پر شود.
  ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
پس از آنکه اخیرا نتایج یک تحقیق ارتباط بین مصرف پنیر و سرطان پستان را نشان داد، اکنون تحقیق تازه ای در آمریکا تاثیر مصرف لبنیات بر افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات را اثبات کرده است.
  ۲ ساعت پیش    
سیناپرس: امروزه مصرف بیش از حد سموم کشاورزی بر کیفیت و ایمنی غذاهای مصرفی تاثیر گذاشته و سلامت مردم را به مخاطره انداخته است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۲۲:۳۵    
سیناپرس: مدیر ارشد ناسا اعلام کرد نخستین فضانوردی که به مریخ پا خواهد گذاشت، یک زن است. این پروژه در سال 2030 میلادی انجام خواهد شد ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: باشروع فصل سرما و تغییرات آب وهوایی طی روزها و هفته های آینده احتمال ابتلا به بیماری های شایع و عود کننده این فصل از جمله گلودرد، سرماخوردگی، آنفلوآنزا افزایش می یابد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
سیناپرس: پس از گسترش استفاده از داروهای شیمیایی در بین مردم و شیوع بیماری های مختلف ناشی از عوارض این داروها، بار دیگر گرایش به سمت طب سنتی و داروهای گیاهی افزایش یافته است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: بر اساس یک تحقیق تازه مردانی که پیش از خوردن صبحانه ورزش می کنند دو برابر کسانی که پس از صبحانه ورزش می کنند چربی می سوزانند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۳۵    
سیناپرس: با به وقوع پیوستن تغییر و تحولات شگرف در حوزه فناوری اطلاعات و پیرو آن افزایش هزینه های نوآوری و رقابت روزافزون در محصولات و خدمات جدید ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: زمان زیادی صرف این شد تا شرکت معروفی که برای کشف ریشه های نژادی افراد معروف فعالیت می کرد بتواند به حدی پیشرفت کند که احتمال ابتلا به بیماری افراد در آینده را پیش بینی کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها به عنوان یک معضل جدی در سراسر جهان شناخته می شود که علی رغم پیشرفت های گسترده در دانش پزشکی طی دهه های اخیر ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۵    
سیناپرس: پس از وقوع انقلاب اسلامی در ایران، قبل از ایجاد پست معاونت فرهنگی در وزارت علوم و پس از آن در دانشگاه ها تمامی بار فرهنگی دانشگاه ها به دوش جهاددانشگاهی و انجمن های اسلامی بوده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۳    
سیناپرس: جزایر فارو یا جزایر فاروئه (به معنی جزایر گوسفند) نام جزایر هجده گانه ای است که به عنوان یکی از منطقه های خودگردان دانمارک شناخته می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۵   + ۲۵ سایت دیگر  
سیناپرس: چالش کاربرد هوش مصنوعی در تحلیل داده های شهری با همکاری دبیرخانه تهران هوشمند و کمیته برگزاری مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیر کبیر در هفته پایانی آبان ماه 1398 در این دانشگاه برگزار ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۰:۳۵    
سیناپرس: تیمی از پژوهشگران ژاپنی موفق به کشف ترکیب دارویی جدیدی شده اند که می تواند سلول های سرطانی مقاوم در برابر شیمی درمانی و سایر روش های رایج در درمان سرطان را از بین ببرد ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۵    
سیناپرس: متخصصان علوم زیست محیطی انگلیس در تحقیقی نشان دادند که بسته های تشویقی خطوط هواپیمایی، میزان تقاضا برای پروازها را افزایش می دهد و باعث افزایش انتشار کربن و تشدید گرمایش زمین می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سیناپرس: چاقی یکی از مهم ترین عوامل زمینه ساز انواع بیماری ها است و یافته های مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد چاقی در همه سنین خطرناک است چاقی در فاصله سال های 20 تا 30 سالگی بسیار خطرناک تر بوده ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۳:۳۵    
سیناپرس: هفتم شهریورماه بود که اخباری در خروجی رسانه ها قرار گرفت مبنی بر اینکه ایران بار دیگر در پرتاب ماهواره شکست خورده است ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیر پژوهشکده حمل و نقل فضایی از برنامه ریزی برای ساخت بالن ارتباطی با وزن 20 کیلوگرم در راستای افزایش ارتفاع پوشش دهی این محموله فضایی خبر داد و گفت: طراحی کشتی هوایی نیز در دست مطالعه است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۵    
سیناپرس: در چند سال اخیر پدیده تغییر اقلیم به دغدغه جدی کشورها و نهادهای بین المللی تبدیل شده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس (SpaceX) ساخت موشک نسل جدید استارشیپ را آغاز کرده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت چینی وان پلاس بر این باور است که فناوری گوشی های تاشو و انعطاف پذیر هنوز به مرحله بلوغ و شکوفایی نرسیده و در حال حاضر کاربردی ندارد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سیناپرس: تاکنون پژوهش های متعددی در رابطه با مزایای مصرف قهوه انجام شده است اما مطالعات جدید نشان می دهد که تفاله دانه قهوه می تواند به کاهش التهاب ناشی از چربی در سلول ها و بهبود جذب گلوکز و حساسیت ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: سیناپرس با همکاری پزشکان متخصص حوزه های مختلف، هر هفته به سوالات پزشکی شما مخاطبان پاسخ می دهد. سوالات خود را مطرح کنید، پاسخ علمی و درستی دریافت کنید.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۳:۳۵    
سیناپرس: تهران با جمعیتی بالغ بر هشت میلیون نفر با مشکلات زیادی روبرو است؛ یکی از عمده ترین مشکلات آن بلند مرتبه سازی و رشد عمودی است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
سیناپرس: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح حذف زبان انگلیسی از مدارس که به طور عملی در فرصت های دانش آموزان کمتر برخوردار برای ورود به دانشگاه نابرابری به وجود می آورد ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
با نزدیک تر شدن به اولین پرتاب راکت لانگ مارس 5B، دست اندرکاران برنامه فضایی چین خود را برای ساخت ایستگاه فضایی جدیدشان آماده می کنند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
یک شرکت نروژی، نوعی چراغ مطالعه هوشمند ارائه کرده است که با صدای کاربر خود کنترل می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بعد از فعال شدن ده ها شرکت خودروسازی در زمینه تولید اتومبیل های برقی، سرانجام شرکت لامبورگینی نیز اعلام کرد که نخستین خودروی برقی خود را می سازد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۲:۱۵    
سیناپرس: دومین جلسه شورای سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال 98 با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و سایر اعضای این شورا در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشستی خبری که به مناسبت روز جهانی غذا در دفتر این معاونت برگزار شد شعار امسال سازمان فائو را رفتار ما آینده ما را می سازد رژیم غذایی سالم برای ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
سیناپرس: مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به راه اندازی دفترهمکاری های فناورانه در هند گفت: با توجه به اینکه کشور هند جزو چند اقتصاد مطرح دنیاست ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
سیناپرس: دانشگاه علم و فرهنگ با مشارکت پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID)، ششمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی را سوم و چهارم اردیبهشت ماه سال 99 برگزار می کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۱:۰۵    
سیناپرس: مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد که عادت های غذایی ضعیف، روال نامناسب مراقبت از پوست و افزایش استرس و اضطراب از مهم ترین عوامل مرتبط با بروز آکنه و لکه های پوستی به حساب می آیند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
در حال حاضر محافظ های صفحه نمایش به عنوان یک جنس ضروری به خریداران گوشی و تبلت، فروخته می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
محققان موفق شده اند 9 گونه سبزیجات از جمله گوجه فرنگی، تربچه و لوبیا را در خاک شبیه سازی شده ماه و مریخ کشت و محصول برداشت کنند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۰:۳۵    
تیمی از محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) رباتی ساخته اند که می تواند در نحوه ساخت و ساز در صنایع مختلف از جمله هوافضا انقلاب به پا کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۵    
سیناپرس: امروزه جایگزینی بیماری های غیرواگیر دار به جای بیماری های واگیر، بی تحرکی، تغییر سبک زندگی و شیوه تغذیه نقش بسیار زیادی در ایجاد بیماری ها و مرگ و میر بشر برعهده دارند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۴    
سیناپرس: پسته یکی از محبوب ترین بخش های تشکیل دهنده آجیل محسوب می شود که مزایای فراوانی برای بدن انسان داشته و به جز داشتن طعمی خوب، می تواند به سلامت بدن کمک زیادی کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۱:۰۵    
سیناپرس: فقر و نابرابری یکی از معضل های حاد و مهم پیش روی جامعه بشری به حساب می آید. مساله ای که ریشه در بسیاری از آسیب های اجتماعی دارد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: امروزه اضافه وزن یکی از مهم ترین مشکلات جوامع مدرن محسوب شده و به همین دلیل انواع رژیم های غذایی در بین مردم رواج یافته است ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: تغذیه سالم و با کیفیت و همچنین داشتن رژیم غذایی مفید، یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین عواملی است که نقش اساسی در سلامت بدن انسان برعهده دارد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۲:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان، آسیب های جسمانی ناشی از ورزش و افتادن را تجربه می کنند که اغلب آن ها خفیف اند و موجب دردهای آنی و زودگذر می شوند و برخی از آن ها شدیدند و می توانند موجب ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: تیمی از پژوهشگران بین المللی موفق به کشف نوعی خاص از باکتری شدند که در یکی از دریاچه های مکزیک زندگی کرده و می تواند ایزوتوپ های رادیواکتیو رادیوم 226 و استرانتیوم 90 را جذب و به کربنات ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۹:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سیناپرس: رحم جایگزین یکی از روش های پیشرفته درمان ناباروری است که حاصل تلفیق دانش و فناوری های نوین در حوزه تولید مثل است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: بدرفتاری با کودک ممکن است صدمات جبران ناپذیری به آن ها بزند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سیناپرس: سل یا توبرکلوز یکی از مهمترین بیماری های عفونی واگیردار قرن حاضر است که توانایی درگیر کردن تمامی ارگان های بدن به ویژه ریه ها را دارد ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: بنا بر یک تحقیق تازه افرادی که کمتر از 5 نخ سیگار در روز می کشند هم دچار آسیب های بلند مدت ریوی می شوند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۵    
سیناپرس: دکتر محمدمهدی اخوی یان در سال 1338 در نیشابور متولد شد. بعد از گذراندن تحصیلات در رشته علوم تجربی در مقطع متوسطه به دلیل علاقه وافرش به حوزه هنر ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۵    
سیناپرس: دانشمند آمریکایی و عضو پروژه وایکینگ ناسا که حدود 40 سال پیش در مریخ فرود آمد، مدعی شده است که این مأموریت منجر به کشف شواهد قطعی وجود حیات میکروبی در مریخ شده و سازمان فضایی ناسا برای سال ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات صبح امروز(دوشنبه)، در دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی(ره) برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۳:۳۵    
سیناپرس: بلایای طبیعی مانند زلزله هرساله منجر به خرابی های جبران ناپذیری در سراسر جهان می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۵    
سیناپرس: تحقیق تازه ای نشان می دهد خواب کافی و معاشرت با دوستان، نسبت به صرف زمان در رسانه های اجتماعی تاثیر بیشتری بر سلامت روانی دختران نوجوان دارد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
سیناپرس: پژوهشگران اسکاتلندی در آخرین مطالعات خود دریافتند که دست دادن طولانی و بیش از 3 ثانیه می تواند اثرات منفی ازجمله ایجاد اضطراب و تأثیرگذاری نامطلوب بر روابط طرفین داشته باشد که این مسئله در ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۰۵    
سیناپرس: هم اکنون ایران به روی کمربند خشک جهان قرار دارد و سه چهارم مساحتش نیز گرم و خشک است. همچنین میزان بارندگی سالانه ایران به طور متوسط 150 میلی متر برآورد می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
سیناپرس: طوفان شدید هاگیبیس بامداد یکشنبه با عبور از شرق و مرکز ژاپن موجب کشته شدن دست کم 11 نفر شده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۳:۰۵    
سیناپرس: بسیاری از مسائل و چالش های زیست محیطی که امروزه، کشورمان با آن دست به گریبان است، ناشی از عدم مدیریت صحیح در سطح کلان کشور است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: بسیاری از بیماری های مزمن ریشه عصبی دارند؛ بیماری هایی که تنها به علل فیزیکی و عوامل خارجی محدود نمی شوند و اختلالات روانپزشکی مانند استرس، اضطراب ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۵    
سیناپرس: یک سازمان زیست محیطی آمریکایی اعلام کرد؛دو سوم پرندگان آمریکای شمالی در معرض خطر انقراض بر اثر تغییرات آب و هوایی قرار دارند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۵    
سیناپرس: در دنیای مدرن امروز، شاهد تبعیض های مختلفی علیه زنان در حوزه های مختلف علمی، اقتصادی و ... هستیم ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: موسسه طراحی بیگ (BIG) در اولین پروژه خود در نروژ با طرحی عجیب به صورت طراحی یک پُل پیچ خورده بر روی رودخانه راندسلوا (Randselva) بسیار تأثیرگذار بوده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: اختتامیه سومین دوره ام بی ای سلامت(Healthcare MBA) با حضور مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۴:۱۶    
سیناپرس: آیین معارفه دانشجویان نوورودی دانشگاه علم و فرهنگ ظهر امروز(شنبه) در سالن همایش های بین المللی این دانشگاه برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: سیناپرس با همکاری پزشکان متخصص حوزه های مختلف، هر هفته به سوالات پزشکی شما مخاطبان پاسخ می دهد. سوالات خود را مطرح کنید، پاسخ علمی و درستی دریافت کنید.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۵    
سیناپرس: باستان شناسان طی کاوش های جدید خود در کشور باستانی مصر موفق به شناسایی آثار جدیدی در منطقه باستانی اقصر شدند ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۵    
سیناپرس: فناوری های نوین اطلاعاتی امروزه تحت عنوان رسانه های نوین شناخته می شوند، این فناوری ها تلفیقی از صنعت ماهواره ای و رایانه است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سیناپرس: خلاق، متناسب، هوشمند و پایدار، همه ی این ها ویژگی های برت (Bert) به عنوان مفهومی جدید در طراحی خانه درختی هستند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: تحقیق جدیدی که در کانادا انجام گرفته، نشان می دهد نوشیدن آب کافی برای کسانی که پروسه درمان فشار خون را طی می کنند، بسیار ضروری است. چراکه، این اقدام تاثیر مستقیمی بر حفظ سلامت کلیه ها دارد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: سلمکی گیاهی مقاوم در برابر سطوح بالای شوری و خشکسالی است که در مناطق خشک و نمکی می روید. برگ های این گیاه خوراکی هستند و می توان آنها را به صورت پخته شده، مانند اسفناج یا خام ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۳:۰۵    
سیناپرس: کشت بافت به معنای کشت یاخته، بافت و اندام های گیاهی در شرایط گندزدایی شده و در محیط غذایی مصنوعی در داخل لوله آزمایشگاه است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۲:۳۵    
سیناپرس: این دریاچه ها به دریاچه های اشکها یا روحهای شیطانی معروف است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۲:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می دهد زنانی که در فاصله سنی 40 و 44 سال وارد یائسگی می شوند خطر ابتلای آنها به یک وضعیت غیرکشنده قلبی 40 درصد بیشتر می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۲:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
نخستین الماس دنیا موسوم به "ماتریوشکا"(Matryoshka) که درون خود یک الماس دیگر دارد و آزادانه در آن حرکت می کند در روسیه کشف شده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۱:۳۵   + ۲۹ سایت دیگر  
آمار نشان می دهد شمار کسانی که در جهان از عدم دسترسی به تغذیه مناسب رنج می برند به دو میلیارد نفر رسیده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۱:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
انگلیس قصد دارد یک ماه نورد 1.5 کیلوگرمی را در 2021 میلادی به ماه بفرستد.این ماه نورد به جای چرخ، چهار پا دارد و کوچکترین ماه نورد دنیا به حساب می آید.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۱:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: تابستان امسال غلظت آلاینده مونوکسیدکربن در ساعات اجرای طرح ترافیک حدود 13 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
یک متخصص بیوشیمی بالینی، از تولید مواد دارویی نوترکیب جهت ترمیم زخم و بافت، توسط محققان ایرانی خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
محققان انگلیسی لباسی ابداع کرده اند که دارای 16 حسگر است و به ناشنوایان اجازه می دهد صدای موسیقی را احساس کنند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۰:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
پژوهشگران فرانسوی در بررسی جدید خود دریافتند که هورمون درمانی، عوارض جانبی طولانی تری نسبت به شیمی درمانی دارد و می تواند بر کیفیت زندگی بیماران اثر منفی بگذارد
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۰:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری ها از تامین داروی خوراکی بیماران تالاسمی خبر داد و گفت: در حال حاضر داروی آهن زدای خوراکی تولید داخلی که بیمار می تواند آن را به صورت رایگان تهیه کند ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
دانشمندان چینی مکانیسم تنظیم همزیستی گونه های گیاهی در جنگل های نیمه گرمسیری را کشف کرده اند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۰۹:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
محققان دریافته اند که رنگدانه موجود در گوجه فرنگی کیفیت اسپرم در مردان را بهبود می بخشد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۰۹:۰۵    
سیناپرس: امروزه کسب و کارهای خانگی از ضروری ترین و حیاتی ترین فعالیت های اقتصادی کشورهای پیشرفته محسوب می شوند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۱:۰۵    
سیناپرس: علاوه بر سلامت جسمی، سلامت روان نیز برای هر فرد مفید و لازم است اما متاسفانه اغلب در بسیاری از جوامع به این مساله اهمیت چندانی داده نمی شود ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۰۹:۰۵    
سیناپرس: جریان آزاد ایده ها و اطلاعات به عنوان یک اصل در بطن مردم سالاری قرار دارد و شریان حیاتی احترام به حقوق بشر است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۶:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سیناپرس: خیار تلخ به خانواده Cucurbitacea تعلق دارد و نام متداول آن Karela است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۴:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: جان بی گودیناف، ام. استنلی ویتینگهام و آکیرا یوشینو موفق شدند، نوبل شیمی 2019 را دریافت کنند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: بسیاری از زنان در طول زندگی خود دچار فیبروم رحم( توده های خوش خیمی که درون رحم زنان رشد می کنند) هستند اما اغلب از داشتن این توده ها آگاه نیستند و هنگام انجام سونوگرافی به طور تصادفی متوجه ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۳:۳۵    
سیناپرس: اگر تا به حال خنده و لبخند حیوانات را ندیده اید پیشنهاد می کنیم دیدن این مطلب را که تصاویری جذاب از دنیای حیوانات است را از دست ندهید.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۱:۰۵    
سیناپرس: سالیان سال است مهاجرت نخبگان که از آن تحت عنوان فرار مغزها یاد می شود، به دغدغه اصلی مسوولان حوزه پژوهش کشور تبدیل شده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۹:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
سیناپرس: نتایج پژوهش های جدید محققان نشان می دهد کاهش میزان حقوق نه تنها بر شرایط بودجه ای و مالی شما تأثیر می گذارد، بلکه می تواند ذهن و شرایط مغزی شما را نیز دچار مشکل کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۶:۰۵    
سیناپرس: اکیناسه با نام علمی Echinacea spp در طب سنتی کاربرد درمانی زیادی برای مداوای عفونت های قارچی، عوارض جانبی ناشی از اشعه درمانی، آرتریت روماتوئید، مسمومیت های خونی و غذایی دارد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۴:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
سیناپرس: بسیاری از کارشناسان بر این باورند که رسانه ها در تربیت جنسی، جهت دهی اخلاق جنسی فرزندان و همچنین بلوغ جنسی دختران و پسران نقش بسزایی دارند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۲:۰۵    
سیناپرس: امروزه نقش گردشگری فضاپایه در رونق اقتصاد گردشگری اهمیت ویژه ای پیدا کرده است، از این رو، شناخت و دستیابی به فضا در زمره اولویت های حوزه فضایی قرار گرفته است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۵    
سیناپرس: 16 مهر مصادف با روز جهانی کودک است.روزی که از طرف سازمان ملل متحد به منظور حفظ حقوق کودکان نامگذاری شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: جیتکس که بزرگترین نمایشگاه و گردهمایی آی تی در خاورمیانه به شمار می رود، روز یکشنبه 14 مهر درمرکز تجارت جهانی دبی آغاز به کار کرد ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: مطالعات جدید پژوهشگران دانشگاه لیورپول انگلستان نشان می دهد ماهی ها بدون هیچ نوع تردیدی قادر به احساس درد هستند و البته اینکه آیا آنها به همان روش سایر موجودات ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
سیناپرس: حدود 4 سال قبل 147 ببر از یک معبد بحث برانگیز بودایی در تایلند که مکانی برای جذب حیوانات بود، بیرون آورده شدند اما طبق آنچه انتظار می رفت آینده روشنی در انتظار این ببرها نبود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۰:۰۵    
سیناپرس: انسان عصر حاضر با انسان نخستین تفاوت فاحشی دارد. انسان امروزی برای برقراری ارتباطات نیاز به دانش دارد ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
سیناپرس: پسته یکی از محبوب ترین بخش های تشکیل دهنده آجیل محسوب می شود که مزایای فراوانی برای بدن انسان داشته و به جز داشتن طعمی خوب، می تواند به سلامت بدن کمک زیادی کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۰:۰۵    
سیناپرس: مدیر عامل شرکت تولیدکننده مخازن کرایوژنیک گفت: تولیدات این شرکت بین 10 تا 70 درصد مناسب تر یا ارزان تر از نمونه خارجی آن است و به لحاظ قیمت شرکت پیشران زمهریر با رقبای چینی و ترکیه و به لحاظ ...
مشاهده نتایج بیشتر...