چهارشنبه ۲۳ آبانساعت ۰۲:۱۰Nov 2018 14

خبرگزاری علم و فرهنگ سینا - سینا (sinapress.ir)

خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 13 بهمن 1393 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 29 اسفند 1394 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 20 اسفند 1396 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 1 اردیبهشت 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 خرداد 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 1 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 2 مرداد 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 30 مهر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 1 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 2 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 3 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 4 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 5 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 6 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 7 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 8 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 9 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 10 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 11 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 12 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 13 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 14 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 15 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 16 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 17 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 18 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 19 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 20 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 21 آبان 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 22 آبان 1397 
  ۹ ساعت پیش    
سیناپرس: جشنواره کتاب سال دانشجویی هر ساله همزمان با ایام هفته کتاب با هدف جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی، چاپ آثار دانشجویی ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۴:۳۷    
سیناپرس: با برگزاری سومین دوره کنگره جهانی یوسرن، جایزه جهانی این کنگره به پنج دانشمند جوان دنیا اعطا شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۴:۰۷    
سیناپرس: مراسم تقدیر از نیم قرن تلاش پروفسور "بهرام عکاشه"، اولین استاد زلزله شناسی ایران و رونمایی از "جایزه عکاشه" 21 آبان سال جاری در تهران برگزار شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۹:۵۰    
سیناپرس: یک فیزیوتراپ آمریکایی با ارائه روشی جدید مدعی شد که بدون دارو و یا وسیله ای خاص می تواند سردردهای ناشی از تنش عصبی و استرس را از بین ببرد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۸:۵۰    
سیناپرس: تیمی از باستان شناسان بلغارستان موفق به شناسایی یک محوطه پیش ازتاریخی متعلق به عصر نوسنگی شده اند که شواهد موجود در آن گویای این حقیقت است که آغاز عصر نوسنگی و شروع کشاورزی در شرق اروپا ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۸:۳۶    
سیناپرس: هدف ترویج علم؛ در اولین مرحله، برانگیختن توجه انسان و نیز عرضه مهم ترین نتایج علمی به صورتی کاملا ساده و در عین حال واقعی به انسان است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۰۹:۳۶    
سیناپرس: پژوهش های جدید نشان می دهد که برنامه ها و نرم افزارهای رژیم غذایی و فعالیت های بدنی و ورزشی تلفن های همراه و دستگاه های دیجیتالی می تواند باعث افزایش سطح سلامتی افراد جامعه شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۰۸:۰۶    
سیناپرس: هم زمان با ورود برنامه ها و اپلیکیشن های تلفن همراه که به کاربران اجازه انجام تراکنش های بانکی از حساب خود را می دهد ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۵:۰۳    
سیناپرس: شمار افراد دارای معلولیت به تبع تحول کمی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نسبت به گذشته افزایش یافته است ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۴:۲۲    
سیناپرس: یک محقق استرالیایی یک لنز سلولی تماسی تولید کرده است که می تواند برای درمان زخم های قرنیه مورد استفاده قرار گیرد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۴:۰۲    
سیناپرس: آتش سوزی یکی از فجایع محیط زیستی است که هر از گاهی در یکی از جنگل های دنیا رخ می دهد و وسعت زیادی از جنگل ها و مناطق مسکونی را با خاک یکسان می کند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۳:۱۹    
سیناپرس: هم اکنون چهارده گونه جدید از قورباغه های رقاص کوچک در جنگل های غربی هند، کشف شده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۱:۴۷    
سیناپرس: رباتی مقوایی ساخته شده که می توان با موبایل از راه دور آن را کنترل کرد. این ربات کاغذی می تواند افراد و اشیا را شناسایی کند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۱:۱۷    
سیناپرس: ژاپنی ها رباتی ساخته اند که قادر است از نردبان بالا و پایین رود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۰۹:۴۵    
سیناپرس: پژوهش های جدید نشان می دهند که اگر میزان کلسترول خوب بیش از 60 میلی گرم در دسی لیتر باشد، خطر ابتلا به حمله قلبی یا مرگ ناشی از بیماری های قلبی نیز افزایش پیدا می کند بنابراین بالا بودن ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۰۸:۲۳    
سیناپرس: یکی از پژوهشگران و فضانوردان ناسا در پی تحقیقات خود در رابطه به موضوع اخلاقیات در سفرهای فضایی، اعلام کرد که استفاده از واژه هایی مانند استعمار مریخ، فضاپیماهای مجهز ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۶:۵۹    
سیناپرس: مهندسی ژنتیک پیش از آنکه نگاه اقتصادی به آن داشته باشیم، فناوری مهم و پیچیده ای در دنیاست که طی سال های اخیر دستاوردهای مهمی در حوزه های مختلف پزشکی، کشاورزی و... داشته است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۵:۲۹    
سیناپرس: محدودیت منابع انرژی و مشکلات ناشی از مصرف سوخت های فسیلی، رشد بی رویه جمعیت شهرها و افزایش آنها از یک طرف و مصرف گرایی رو به افزایش نوین از سویی دیگر سبب شده است که حجم زیاد زباله های آلی ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۴:۲۸    
سیناپرس: دانشمندان با هدف حفظ گیاهان وحشی، موفق به رشد درخت بلوط در لوله آزمایشگاه شدند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۳:۵۸    
سیناپرس: این مخلوق ممکن است مانند یک تکه از سوشی ماهی قزل آلا به نظر برسد، اما در واقع نوعی حیوان گورکن به نام پری صورتی آرژانتین است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۳:۳۲    
سیناپرس: مسابقه 30 در 30 برای ارائه ایده هایی کاربردی به منظور حل مسئله ای از جامعه برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۳:۳۲    
سیناپرس: نشست تخصصی سیاست های راهبردی در آستانه تحریم های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به همت جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبائی و با همکاری دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۳:۳۲    
سیناپرس: موزه ملی علوم و فناوری ایران برای چهارمین سال پیاپی جشنواره علم برای همه از 20 تا 25 آبان مصادف با هفته جهانی علم با موضوع تغذیه سالم برگزار می کند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۲:۵۸    
سیناپرس: شرکت دوکاتی از تولید موتورسیکلت بنزین سوزی خبر داده که مدعی است قدرتمندترین موتوری است که تا به حال تولید شده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۲:۲۸    
سیناپرس: کارشناسان ناسا آخرین آزمایش ها به روی کپسول فضایی Orion را انجام دادند، این کپسول روزی انسان را به سیاره مریخ ارسال خواهد کرد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۱:۵۷    
سیناپرس: یکی از پیمانکاران نظامی طرف قرارداد وزارت دفاع فرانسه طرحی از یک زیردریایی پیشرفته را ارایه داده که هیچ شباهتی با زیردریایی های متداول امروزی ندارد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۱:۳۲    
سیناپرس: کاوش در اکوسیستم ترویج علم؛ دورخیزی به سوی قرنِ جدید فرصتی است برای گفت وگوی مروجان و ارتباط گرانِ علم.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۰۹:۳۲    
سیناپرس: مراسم تقدیر از نیم قرن تلاش پروفسور "بهرام عکاشه"، اولین استاد زلزله شناسی ایران و رونمایی از "جایزه عکاشه" 21 آبان سالجاری در تهران برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۰۹:۲۹    
سیناپرس: محققان در بررسی های خود دریافتند که خنده تغییراتی فیزیولوژیکی خاصی در بدن ایجاد می کند که اثرات مثبتی در سلامت جسمانی و روانی انسان خواهد داشت.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۰۸:۲۸    
سیناپرس: تیمی از دانشمندان در جریان کنفرانس عمومی وزن و اندازه گیری بر لزوم تغییر معیارهای سیستم های اندازه گیری متریک تأکید کرده و با توجه به رأی مثبت شصت کشور عضو این کنفرانس ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۲۰:۲۸    
سیناپرس: مطالعه صورت گرفته توسط محققان کینگز کالج لندن نشان می دهد، بازی در فضای باز به بهبود بینایی کودکان کمک کرده و خطر ابتلا به نزدیک بینی را کاهش می دهد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۱۷:۲۸    
سیناپرس: ایلان ماسک پس از 14 سال فعالیت به عنوان رئیس شرکت تسلا، جای خود را به رابین دنهولم، یکی از دو مدیر زن در هیئت مدیره این شرکت داد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۱۱:۵۶    
سیناپرس: در برخی از کشورها به خصوص ژاپن، غذاها را در بشقاب های خوراکی می ریزند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۱۰:۲۶    
سیناپرس: Vector یک ربات هوشمند است که برای کار کردن نیازی به اتصال به دستگاه خاصی ندارد. این ربات از تکنولوژی هوش مصنوعی استفاده می کند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۰۹:۲۸    
سیناپرس: هم اکنون چهار زبان چینی، اسپانیایی، انگلیسی و عربی را می توان پرطرفدارترین زبان های جهان نام برد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۰۹:۲۵    
سیناپرس: عنکبوتی با سری شبیه به سر گرگ در جنگل های آمازون کشف شد که تاکنون دانشمندان از علت آن آگاه نیستند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۰۸:۵۵    
سیناپرس: بازاری شناور با قدمتی 500 ساله بر روی قایق ها که یکی از جاذبه های گردشگری کشور اندونزی محسوب می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۰۸:۲۷    
سیناپرس: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که 50 تا 80 درصد داروهای عرضه شده در اینترنت، تقلبی هستند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۹:۵۷    
سیناپرس: براساس گزارش جدید مرکز ملی آمار سلامت آمریکا، حدود 14 درصد از بزرگسالان و تعداد رو به افزایش کودکان، تمرینات یوگا و مدیتیشن (تمرکز ذهن) را انجام می دهند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۶:۲۸    
سیناپرس: مدت زمان نسبتا زیادی است که کمپانی های مختلف شروع به ساخت خودروهای برقی و الکتریکی کرده اند که نسبت به اتومبیل های بنزینی آلودگی و سر و صدای کمتری دارند که این خود می تواند برای محیط زیست و ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۵:۵۴    
سیناپرس: تلسکوپ فضایی "هابل" ناسا تصویری زیبا از کهکشان ها و ستارگان به ثبت رسانده است که مانند یک لبخند به نظر می رسد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۵:۲۴    
سیناپرس: ژاکلوپتروس (بندپای عظیم الجثه که عقرب دریایی نامیده شده) 2.5 متر طول و آرواره ای قلاب شکل داشت.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۴:۵۴    
سیناپرس: پیوند هنر و طبیعت همیشه منجر به تولید محصولات جذاب و جالبی شده و این بار نیز یک طراح آلمانی لامپ بسیار زیبایی را با الهام گرفتن از عروس دریایی عرضه کرده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۴:۵۴    
سیناپرس: نوعی پهپاد بدون سرنشین به شکل کوسه برای جمع آوری زباله ها در سواحل مورد استفاده قرار گرفته است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۴:۲۸    
سیناپرس: یکشنبه سیزدهم آبان 97، همه تحریم های آمریکا علیه ایران که با توافق هسته ای ژنو و بعد از آن اجرای توافق جامع هسته ای (برجام) برداشته شده بود بار دیگر باز گشت.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۳:۵۸    
سیناپرس: در شرایطی که شاهد شکست سیاست های ملی در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی هستیم، باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم که دولت ها، تنها بازیگران در این عرصه محسوب نمی شوند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۶:۲۴    
سیناپرس: خفاش نادر نندو با چشمان مهربان و سوراخ های بینی شبیه لوله در سال 2009 در جنگل های پاپوآ گینه نو کشف شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۵:۵۴    
سیناپرس: محققان دانشگاه کیوتو نوعی مار رباتیک ساخته اند که قابلیت لغزش، چرخش و حرکت دارد. این ربات می تواند از نردبان یا سایر سطح ها بالا برود و حرکتی مشابه مار های طبیعی دارد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۵:۵۴    
سیناپرس: دانشمندان پتوی جدیدی را طراحی کرده اند که سبب افزایش آرامش افراد می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۵:۵۴    
سیناپرس: دانشمندان با رصد یک هاله گازی در حال چرخش به دور "کمان ای"(Sagittarius A) به شواهدی از وجود یک سیاه چاله در مرکز کهکشان راه شیری دست یافته اند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۵:۲۷    
سیناپرس: درست کمی بالاتر از دانشگاه تهران به عنوان یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین قطب های علمی کشور، بازار مکاره ای شکل گرفته که در آن پایان نامه و مدرک تحصیلی را می فروشند ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۳:۲۷    
سیناپرس: مردم آمریکا دیروز(سه شنبه)برای انتخاب کلیه اعضای مجلس نمایندگان و یک سوم از اعضای سنا به پای صندوق های رای رفتند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۰۸:۵۷    
سیناپرس: مهندسین و طراحان هواپیماهای مسافربری در کشورهای چین و روسیه با همکاری یکدیگر هواپیمای مسافربری جدیدی طراحی کرده اند که موتور آن توسط شرکت آمریکائی جنرال الکتریک طراحی شده و قرار است در سال ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۰۸:۳۰    
سیناپرس: نتایج یافته های جدید پژوهشگران نشان می دهد که مسائل ژنتیکی درزمینهٔ طول عمر انسان نقش چندانی نداشته و سبک زندگی ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۷:۲۵    
سیناپرس: دبیر برگزاری مراسم جایزه عکاشه از اهدای جایزه دکتر عکاشه به منتخبان فعال زلزله های ایران خبر داد و گفت: زلزله، نه تنها باعث خسارت به زیرساختارهای فیزیکی در مناطق زلزله زده می شود ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۶:۴۸    
سیناپرس: بازار خان به عنوان طولانی ترین و عریض ترین بازار شهر یزد شناخته می شود و مصالح به کار رفته در ساخت آن خشت و گل و آجر و گچ است ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۱:۲۷    
سیناپرس: مردم لوبی از قبایل سرزمین غنا هستند و مارها نقش مهمی در فرهنگ آن ها داشتند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۰:۲۷    
سیناپرس: آژانس فضایی اروپا اخیرا تصویری با شکوه از "سحابی اسکیمو" (Eskimo Nebula) منتشر کرده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۰۹:۵۷    
سیناپرس: موتور اسقاطی یک قایق موتوری با کمی خلاقیت تبدیل به چراغ خوابی تزیینی شده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۰۹:۲۹    
سیناپرس: پژوهشگران دانشگاه ایالتی میشیگان آمریکا در جدیدترین بررسی های روان شناسانه خود دریافتند که خاطرات خوش و خوب در دوران کودکی باعث تندرستی و سلامت جسمانی و روانی افراد در بزرگ سالی و کهن سالی ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۰۸:۵۷    
سیناپرس: بارداری 911 بیمار مبتلا به سقط مکرر و پیامدهای ناشی از آن، ازسوی متخصصان مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا مورد بررسی و پژوهش قرار گرفت.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۰۸:۲۷    
سیناپرس: پیش بینی های IDC نشان می دهد که هوش مصنوعی دنیای آینده شرکت ها و سازمان ها را تشکیل می دهد و بازار جهانی این حوزه تا سال 2021 به مبلغی بیش از 52 بیلیون دلار بالغ شده و میزان رشد مرکب سالانه ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۰۸:۲۷    
سیناپرس: یک تیم بسکتبال ژاپنی تحت حمایت تویوتا، به تازگی از CUE، ربات بسکتبالیست خود رونمایی کرده است. این ربات هیچ پرتاب آزادی را از دست نمی دهد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۵:۵۷    
سیناپرس: دنیا هم اکنون با دو تهدید در زمینه انرژی مواجه است که شامل محدودیت در منابع تامین کننده انرژی مانند نفت و گاز و تخریب محیط زیست و تغییرات آب و هوایی می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۴:۵۷    
سیناپرس: براساس آخرین پیش بینی ها هر ساله 2/3 درصد به جمعیت شهرنشین جهان افزوده می شود و تا سال 2030 تقریبا 84 درصد از جمعیت کشورهای توسعه یافته در مناطق شهری سکونت خواهند داشت.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۲:۲۷    
سیناپرس: خروس سنگی بیش از حد زیباست و در کوه های آند در آمریکای جنوبی زندگی می کند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۱:۲۷    
سیناپرس: اخیرا خودروی زیبایی طراحی و تولید شده است که علاوه بر حرکت در خیابان ها، می تواند کمی تغییر شکل، به هواپیما تبدیل شود و پرواز کند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۰:۲۷    
سیناپرس: محققان دانشکده علوم دانشگاه کوبه موفق به کشف گونه گیاهی جدیدی در ژاپن شده اند که نه فتوسنتز کرده و نه شکوفه می دهد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۰۹:۲۷    
سیناپرس: محققان استرالیایی در پژوهش های اخیر خود دریافتند که مرجان های ضخیم ،مرجان های قارچی شکل و مغزی شکل، اسیدهای آمینه تولید کرده و از این طریق با عارضه رنگ باختگی و سفید شدن مقابله می کنند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۰۹:۲۷    
سیناپرس: به دنبال برگزاری یک رقابت بین المللی معماری مشهور موسوم به دی ای ام در آلمان، ضدزلزله ترین ساختمان دنیا که در طراحی و ساخت آن از فناوری تازه ای استفاده شده، مشخص شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۰۸:۲۷    
سیناپرس: پژوهشگران استرالیایی موفق به ساخت نوعی داروی جدید و مبتنی بر مولکولی ویژه شده اند که قادر به کنترل سلول های ایمنی عامل ایجاد بیماری پارکینسون بوده و علاوه بر مهار التهاب مغز ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۰۸:۲۷    
سیناپرس: نخستین مسواک برقی بدون باتری دنیا ساخته شده و تا پایان سال جاری میلادی به بازار عرضه می شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۰۱:۲۷    
سیناپرس: برای درک بهتر آینده و آنچه پیش روی بشر قرار دارد، به توصیف های جدیدی نیاز داریم. زیرسبک های علمی - تخیلی (sci-fi subgenres) ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۶:۵۷    
سیناپرس: بحران های متعدد زیست محیطی در سطح جهان، منطقه و همچنین در داخل کشور می تواند موجب پیدایش بحران در سایر حوزه های زندگی اقتصادی و اجتماعی شده و بدین ترتیب کشور را با چالش های جدی مواجه سازد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۵:۲۷    
سیناپرس: ایران سرشار از گونه های بومی(جنگل های خزری) بوده که باقیمانده جنگل های دوران سوم زمین شناسی است. گیاهانی که دارای بهترین، مقاوم ترین، زیباترین و سازگارترین گونه ها هستند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۳:۵۵    
سیناپرس: اردک ماندارین بومی چین و ژاپن است و زیباترین اردک جهان نامیده می شود. نوع نر و ماده این اردک بسیار تفاوت دارند و به خوبی قابل تشخیص هستند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۳۴    
سیناپرس: اسکلت پوششی بدون صندلی نیز به کارگران امکان می دهد تا در شرایط لازم و بدون فشار زیاد روی زانوهای خود بنشیند. این محصول تنها 1 ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۰:۰۴    
سیناپرس: یک معمار خلاق ایتالیایی به نام استفانو بوئری دست به راه اندازی و طراحی جنگلی عمودی در مجموعه آپارتمان هایی در این کشور زده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۰۹:۳۴    
سیناپرس: تلسکوپ پرتو ایکس چاندرا متعلق به ناسا تصویری از حاصل انفجار دو ستاره را منتشر کرده است که گویی یک گربه به دوربین پشت کرده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۰۹:۲۴    
سیناپرس: نتایج مطالعات جدید پژوهشگران آمریکائی نشان می دهد که شیردهی طبیعی موجب کاهش خطر بروز کبد چرب غیرالکلی در مادران شده و در صورت وجود این بیماری نیز احتمال درمان آن در طول شش ماه شیردهی بسیار ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۰۸:۳۴    
سیناپرس: محققان کالج "دارتموث" عینک های ردیابی چشم جدیدی طراحی کرده اند که تنها از سلول های خورشیدی تعبیه شده روی دسته عینک نیرو می گیرد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۰۸:۳۴    
سیناپرس: 58مین پادکست رادیو راز منتشر شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۰۸:۰۴    
سیناپرس: نودوشش سال پیش در چنین روزی برابر با چهارم نوامبر سال 1922 میلادی، هوارد کارتر و تیمی از باستان شناسان موفق شدند یکی از بزرگ ترین اکتشافات دنیای باستان شناسایی را ثبت کرده و برای نخستین بار ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۰۱:۲۴    
سیناپرس: نتایج یک مطالعه جدید هشدار می دهد، بیش از 70 درصد از اکوسیستم های بکر و دست نخورده جهان تنها در 5 کشور آمریکا، کانادا، برزیل، روسیه و استرالیا وجود دارند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۰۰:۱۸    
سیناپرس: برندگان جایزه 22 میلیون دلاری 2019 Breakthrough Prizes در حوزه های علوم زیستی، فیزیک بنیادی، ریاضیات معرفی شدند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۱۶:۰۴    
سیناپرس: یکی از دغدغه های مردم پس از نقض برجام از سوی آمریکا، وضعیت بیماران ، به خصوص بیماران خاص و صعب العلاج است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۱۴:۳۴    
سیناپرس: به باور کارشناسان و فعالان حوزه توریسم، فرودگاه های بین المللی هر کشور ویترین گردشگری آن کشور تلقی می شوند و نقش مهمی در شکل گیری ذهنیت گردشگر نسبت به یک کشور هنگام ورود یا خروج از آن کشور ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۱۳:۳۴    
سیناپرس: مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با اشاره یه برنامه های در دست اجرا و بررسی این سازمان گفت:تا پایان امسال به صورت انلاین پرداخت عوارض نوسازی ، ارائه اطلاعات کیفیت هوا ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۱۲:۳۴    
سیناپرس: رودخانه "سان وین" به دلیل اینکه مملو از مواد ارگانیک است، به رنگ قهوه ای تیره است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۱۱:۳۴    
سیناپرس: دانشمندان با بررسی جمجمه بزرگ ترین پرنده تاریخ دریافتند که او کور بوده است.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۱۱:۰۳    
سیناپرس: درکنار ضرورت همگانی سازی علم و دستاوردهای دانشگاهی و پژوهشگاهی،سازوکارهای عمومی سازی نتایج دستاوردهای آکادمیک در جامعه هم از جمله موضوعات مهم و حیاتی است که در این یادداشت در قالب 10 عنوان ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۱۰:۳۳    
سیناپرس: طی سال های اخیر، با طراحی و ساخت دستگاه های مختلف و توسعه فناوری های نوین از جمله فناوری رباتیک و اینترنت اشیاء (IoT)، تغییرات زیادی در اداره امور منزل و به تبع آن ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۱۰:۳۳    
سیناپرس: به تازگی شرکت فنلاندی Naava دیواری ساخته که مملو از گیاهان است و می تواند هوای خانه را پاکسازی کند. این دیوار هوشمند در سراسر روز هوای تازه منتشر می کند ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۰۹:۳۳    
سیناپرس: نخستین گوشی هوشمند تاشوی جهان به نام FlexPai با پردازنده Snapdragon 8150 معرفی شد.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۰۹:۲۳    
سیناپرس: نقشه ای جدید از مناطق غیرمسکونی و وحشی زمین در پی تحقیقات و بررسی های چندین ساله پژوهشگران ایجادشده که نشان می دهد کنترل بیشتر این مناطق زیر نظر 5 کشور قرار دارد که حفاظت از آن مسئله ای ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۰۸:۳۳    
سیناپرس: در روستایی در کشور چین به مدت یک چهارم قرن از وسیله ای خطرناک برای گردو شکستن استفاده می کردند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۰۸:۰۳    
سیناپرس: طی چند سال گذشته، بسیاری از شرکت های جهان بر حوزه ایجاد راهکارهای تحولات دیجیتالی تمرکز کرده اند که به آن ها فرصت های کسب وکار جدیدی را ارائه کرده و امکان باقی ماندن آن ها در گردونه رقابت را ...
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۱ - ۲۳:۰۲    
سیناپرس: حضور لاک پشت ها برای چرخه مواد مغذی و حفظ کیفیت آب دریاها و اقیانوس ها ضروری است؛ در عین حال، برخی پژوهشگران با بررسی نمونه خون و پنجه لاک پشت ها، آلودگی آب های دریایی را ارزیابی می کنند.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۱ - ۲۱:۲۲    
سیناپرس: نتایج تحقیقات مختلف نشان می دهد، ضایعات مواد غذایی حاوی مواد مغذی ارزشمندی هستند که می تواند باعث سلامت و حاصلخیزی بیشتر خاک شود.
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۱ - ۱۳:۳۰    
سیناپرس: یک شرکت بلژیکی موفق به ساخت استخوان های یک ماموت پشمالو با استفاده از چاپ سه بعدی شد.
مشاهده نتایج بیشتر...