یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۱۴:۱۴May 2018 27
 

خبرگزاری علم و فرهنگ سینا - سینا (sinapress.ir)

  ۲ دقیقه پیش    
سیناپرس: طی 15 سال گذشته، حضور زنان مسلمان و تحصیلکرده، اقتصادهای نوظهور جهان اسلام را متحول کرده است و این مسأله می تواند بر اقتصاد جهانی نیز تأثیر مثبت داشته باشد.
  ۱ ساعت پیش    
سیناپرس: کوآلا یکی از حیوانات بسیار جذاب برای بیشتر مردم در سراسر جهان است و نماد اصلی کشور استرالیا از نظر عموم به شمار می رود. این حیوان کسیه دار بومی استرالیا مانند انسان ها اثر انگشت دارد.
  ۱ ساعت پیش    
سیناپرس: غار ایوب دهانه بسیار بزرگی دارد که بزرگ ترین دهانه غار ایران به شمار می رود. این غار همچنین بزرگترین غار آذرین کشور به شمار می رود.
  ۱ ساعت پیش    
سیناپرس: پیش بینی می شود تابستان امسال با توجه به وضعیت بارش ها 334 شهر با جمعیت حدود 35 میلیون نفر در معرض تنش آبی قرار بگیرند.
  ۵ ساعت پیش    
سیناپرس: دانشمندان علوم زبان شناسی معتقدند که زبان های موجودات فضایی ممکن است از نظر ساختاری تفاوت چندانی با زبان های انسانی و زمینی نداشته باشد.
  ۵ ساعت پیش    
سیناپرس: دانشمندان با بررسی تصاویر برداشت شده در سال 2013، گوشه ای از آنچه که قرار است توسط تصاویر برداشت شده در سال 2017 به ما ارائه کنند را به نمایش گذاشتند.
  ۵ ساعت پیش    
سیناپرس: پژوهش های محققان آمریکایی نشان می دهد قرار گرفتن کودکان در خودروهای داغ شده زیر آفتاب، به علت افزایش رطوبت و بالا رفتن درجه حرارت تا 70 درجه سانتی گراد ...
  ۹ ساعت پیش    
سیناپرس: ایجاد هراس بی پایه از فناوری،نه تنها مشکلی را حل نمی کند که بر نگرانی های واقعی درباره فناوری سرپوش می گذارد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۲۳:۳۸    
سیناپرس: به تازگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان اقدام به حصارکشی دهانه های سی وسه پل کرده است که این عملیات موجب مخدوش شدن هویت و حریم بنا شده و به هیچ عنوان از منظر کارشناسی قابل ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۸:۰۷    
سیناپرس: برای محققانی که به نسبت میان نهاد علم و نظام اقتصادی می پردازند، مفهوم نوآوری مفهومی کلیدی است.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۵:۳۷    
سیناپرس: پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری عفونی در سراسر جهان محسوب می شود. عادات غذایی نادرست و عدم رعایت بهداشت دهان، از علل اصلی پوسیدگی دندان محسوب می شوند؛ در عین حال ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۷    
سیناپرس: خانه بهنام یکی از ساختمان های تاریخی شهر تبریز است که اواخر دوران زندیان و اوایل دوران قاجار، به عنوان یک خانه مسکونی ساخته شده است.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۷    
سیناپرس: عکس روز نشنال جئوگرافیک به نمایی از پلکان معروف برمانتی (Bramante Staircase) شهر واتیکان اختصاص یافت.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۷    
سیناپرس: قدیمی ترین عروسک جهان، عروسک مومیایی شده 3 هزار ساله ای است که در مقبره فرعون معروف، توتنخامون(هجدهمین فرعون مصر) کشف شده است.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۳:۳۷    
سیناپرس: هر ساله اواخر بهار مگس های سفید (سفیدبالک یا عسلک پنبه) تبدیل به دردسری بزرگ برای پایتخت نشینان شده اند.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۳:۰۷    
سیناپرس: هشتمین کنفرانس بین المللی گردشگری پایدار (Sustainable Tourism 2018) در تاریخ 2 تا 4 مه (12 تا 14 اردیبهشت) در وین برگزار شد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۲:۳۷    
سیناپرس: کلان شهر تهران به عنوان پایتخت، بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر ایران در دامنه جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۷    
سیناپرس: سال 1394 بود که در یک مصاحبه رسانه ای اعلام شد در سال پیش رو، هر ده روز یک موزه در ایران افتتاح خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۰:۳۷    
سیناپرس: گربه ماهی یا ماهی ریش دار با نام علمی suckermouth ، گونه ای جدید از گربه ماهی است که با دندان های منحصر به فرد خود می تواند تنه درختان کهنه آب غوطه ور را بجود.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۰:۰۷    
سیناپرس: موجود مشهور به خرس آبی جان سخت ترین موجود جهان است که می تواند تا ابد تا روی زمین زنده باقی بماند.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۰۹:۳۷    
سیناپرس: در زمین سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در رنگ های مختلف وجود دارند که برخی از آن ها ارزشمند و گران بها بوده و برخی ارزش کمتری دارند ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۰۸:۳۷    
سیناپرس: سندرم درد گردن و نوشتن متن در موبایل، یک بیماری جدید و همه گیر است که براثر خم شدن گردن افراد به سمت جلو در هنگام استفاده از تلفن همراه به وجود می آید ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۰۷:۰۷    
سیناپرس: کشور ولز نیز به سراغ پروژه مبارزه با مصرف دخانیات در محیط های عمومی رفته است و قصد دارد تا قانونی در این زمینه را به ثبت برساند.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۰۷:۰۷    
سیناپرس: دانشمندان به تازگی برای نشان دادن قدرت سیستم های نانو روباتیک اقدام به طراحی و ساختن یک خانه بسیار کوچک در ابعاد میکرومتر کرده اند.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۵:۳۷    
سیناپرس: موش کور دماغ ستاره ای عضو کوچک خانواده موش کورها است که در زمین های مرطوب و پست شرق کانادا و شمال شرق ایالات متحده زندگی می کند.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۵:۰۷    
سیناپرس: در جزیره هیمایی واقع در ایسلند صخره ای وجود دارد که مانند فیلی غول پیکر یا ماموتی پشمالو اندام خود را در آب فرو برده است و مشغول آب تنی ست.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۵:۰۷    
سیناپرس: غار گلوی شیطان ( Devil’s Throat Cave)در اعماق دره Trigrad Gorge در رشته کوه های ردوپه کشور بلغارستان، یکی از اسرارآمیزترین و مرموزترین غارهای جهان است. این غار حدود 175000 سال قدمت دارد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۴:۳۷    
سیناپرس: شناخت طب سنتی و بهره گیری از آن برای کنترل و درمان بیماری ها پیشینه دیرینه ای در تمدن هایی مانند ایران، یونان، مصر، چین، هند و ... دارد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۳:۳۷    
سیناپرس: دکتر وندی ایگمان، پژوهشگر سرطان پستان معتقد است، مادران می توانند الگوی مناسبی برای دختران خود بوده و با اهمیت قائل شدن برای سلامت فردی خود ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۳:۰۷    
سیناپرس: در شرایطی که بیماری های غیرواگیر به عنوان مهم ترین عامل مرگ و میر در ایران شناخته می شود، یکی از عمده دلایل پدید آمدن این شرایط ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۳:۰۷    
سیناپرس: جشنواره مجسمه های شنی سال 2018 که چند روز پیش با حضور 15مجسمه ساز از کشورهای مختلف جهان در شهر سن پترزبورگ روسیه آغاز شد، امروز به کار خود خاتمه می دهد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۲:۳۷    
سیناپرس: خشم احساس و هیجان عادی مانند غم و شادی، اضطراب، ترس و لذت است که گاهی انسان ها هنگام مواجه شدن با برخی شرایط و موقعیت ها دچار آن می شوند.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۲:۳۷    
سیناپرس: یک هنرمند خلاقی به منظور تامین رفاه مسافران اجاقی با نام BioLite طراحی کرده است که علاوه بر طبخ غذا قادر به شارژ دستگاه های الکترونیکی یا هر دستگاهی مجهز به یو اس مانند موبایل است.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۰:۳۷    
سیناپرس: در این مقاله کوتاه نگاهی به این موضوع داریم چرا مهارت های فناوری اطلاعات برای کارآفرینان ضروری است و می تواند به موفقیت بیشتر آن ها منتهی شود.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۰:۰۷    
سیناپرس: ایلان ماسک مطابق معمول از شبکه اجتماعی توییتر برای ارائه اطلاعات مربوط به رونمایی از محصولات خود استفاده کرده و رونمایی از تسلا مدل Y را تائید کرد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۰۹:۳۷    
سیناپرس: مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد بر اساس روند فعلی افزایش چاقی در جهان تا سال 2045 از هر 4 نفر، یک نفر دچار چاقی بوده و از هر 8 نفر، یک نفر به دیابت نوع 2 مبتلا خواهد بود ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۰۸:۰۷    
سیناپرس: سوسک ها در سیستم گوارشی خود نوعی شیر تولید می کنند که برای تغذیه نوزادان این حشره کاربرد دارد ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۱۷:۰۷    
سیناپرس: پژوهشگران گروه پژوهشی فناوری خلأ جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، موفق به تولید چشمه یون رادیوفرکانسی شدند.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۷    
سیناپرس: طی سال های اخیر در اثر تغییر اقلیم کره زمین و بروز خشکسالی ها و افزایش جمعیت جهان مشکلاتی برای بشر در تامین آب و غذای مورد نیاز به وجود آورده است ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۷    
سیناپرس: پیرمردی 50 ساله به نام باسوری لال، کوچک ترین و بامزه ترین پیرمرد دنیا است که قدی کوتاه و هیکلی شبیه کودکان اما ظاهری مانند پیرمردها دارد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۷    
سیناپرس: شهر تاریخی قلعه تُل یکی از شهرهای لرنشین استان خوزستان است و در بخش مرکزی شهرستان باغ ملک قرار دارد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۱۱:۵۷    
سیناپرس: این روزها تعداد برج های با نمای شیشه ای در پایتخت تهران در حال افزایش است، اقدامی که تضاد با قانون دارد و نشان از بی نظارتی بر ساخت و سازها دارد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۱۰:۲۷    
سیناپرس: مارمولک زبان آبی یا سقنقورهای زبان آبی گونه ای عجیب از خزندگان است که زبانی آبی رنگ دارد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۰۹:۵۷    
سیناپرس: یکی از زیباترین و در عین حال خطرناک ترین نقاط روی زمین، چاه یعقوب نام دارد. این چاه مشهور در کشور آمریکا و در منطقه ویمبرلی تگزاس قرار گرفته است ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۰۸:۲۷    
سیناپرس: آمریکا و روسیه با یک تنش جدید روبرو شده اند و این بار جنگ سرد آن ها در دنیای دیجیتالی در حال رخ دادن است زیرا به تازگی مشخص شده است که تعداد 500 هزار روتر شبکه در آمریکا و چند کشور دیگر توسط ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۰۸:۲۷    
سیناپرس: شرکت فراری اعلام کرده است که مدل جدید خودروی ساخته شده توسط آن ها یعنی SP38 با الهام گیری از یک مدل کلاسیک به نام GTB 488 ساخته شده است، مدلی که بیش از 30 سال پیش طراحی و عرضه شده بود.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۰۷:۵۷    
سیناپرس: تیمی از پژوهشگران اقیانوس شناس آمریکایی موفق به کشف بقایای کشتی موسوم به سن خوزه در آب های کلمبیا شدند که به اسپانیا تعلق داشته و حامل فلزات قیمتی به ارزش 17 میلیارد دلار است ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۰۲:۵۷    
سیناپرس: سیارکی با مداری خلاف سایر سیارک ها که در سال 2015 کشف شده بود احتمال دارد میهمانی از منظومه ای دیگر باشد، اگرچه همه دانشمندان بر میهمان بودن آن اتفاق نظر ندارند
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۹:۰۰    
سیناپرس: شکاف بین ثروتمندان و فقرا یکی از موضوعات مشخص عصر ماست. اما نکته عجیب اینجاست که دانشمندان علوم شناختی معتقدند که مردم از بی عدالتی رنج نمی برند.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۶:۵۷    
سیناپرس: مقررات حفاظت از داده های عمومی (GDPR) اتحادیه اروپا از 25 مه (4 خرداد) به اجرا درخواهد آمد، درحالیکه نه شرکت ها و نه رگولاتورها برای اجرای این قانون آماده نیستند.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۴:۵۷    
سیناپرس: یک گونه قورباغه خاصی در آلاسکا وجود دارد که زمستان ها منجمد و بهارها دوباره زنده می شود.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۴:۲۷    
سیناپرس: مرگبارترین و خطرناک ترین پرنده روی زمین، کاسوری نام دارد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۴:۲۷    
سیناپرس: کوچک ترین جزیره مسکونی در جهان آنقدر کوچک است که فقط به اندازه یک خانه جای دارد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۳:۵۷    
سیناپرس: همواره استفاده از فرآورده های طبیعی و گیاهی در بین ایرانیان رواج داشته و مردم اعتقاد خاصی به درمان بیماری ها و رفع مشکل ها از این طریق داشته اند اما باید در نظر داشت همیشه این روش درمانی ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۷    
سیناپرس: دختربچه 17 ماهه آمریکایی به دلیل ابتلا به سندرومی خاص، موهایش به شکلی درآمده که او را بسیار شبیه انیشتین کرده است.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۲:۵۷    
سیناپرس: در طول 50 سال گذشته بشر به شدت چهره زمین را دگرگون کرده است. یکی از علل اصلی این دگرگونی گسترش شهرنشینی بوده است؛ شهرنشینی یک مولفه مهم در تغییر شکل سرزمین های جهان است.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۲:۵۷    
سیناپرس: سوژه عکس امروز نشنال جئوگرافیک یک صابون ساز سنتی در شهر نیزیپ ترکیه است که از مایع روغن زیتون صابون تهیه می کند.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۰:۵۶    
سیناپرس: دکتر مینو محرز، متخصص بیماری های عفونی تأکید کرد: باوجود اینکه ویروس HTLV-1 از خانواده ویروس اچ آی وی است ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۰۸:۲۴    
سیناپرس: پدیده چاقی در حال حاضر به یک معضل بین المللی تبدیل شده و به باور کارشناسان، صنایع غذایی نقش مهمی در کنترل این پدیده بر عهده دارند زیرا یکی از اصلی ترین دلایل چاقی ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۰۶:۲۶    
سیناپرس: یک شرکت فناوری بزرگ به نام BP به تازگی شروع به فعالیت در یک حوزه ویژه کرده و با سرمایه گذاری سنگین قصد دارد تا فناوری شارژ 5 دقیقه ای برای خودروها را به ارمغان بیاورد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۰۵:۵۶    
سیناپرس: وزارت کشور آمریکا به تازگی اعلام کرده است که یک طرح چابک برای یافت و پیاده سازی روش های مبارزه با حملات سایبری را به یکی از دستور کارهای اصلی خود بدل کرده است.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۷:۲۴    
سیناپرس: پیشرفت فناوری های مختلف در حوزه پزشکی علاوه بر کمک به درمان آسیب ها و نواقص مادرزادی، به افراد بیمار، معلول و سالمند برای داشتن یک زندگی طبیعی تر کمک کرده است؛ در عین حال ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۳:۲۴    
سیناپرس: نتایج مطالعه گروهی از پژوهشگران کانادایی نشان می دهد، ساکنان مناطق شهری و پرتراکم، به مراتب از سطوح شادی پایین تری برخوردار هستند.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۲:۵۶    
سیناپرس: بیالوویزا (Bialowieza)، آخرین جنگل باقی مانده از دوران باستان است که در قاره اروپا قرار دارد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۲:۵۶    
سیناپرس: غار یخی چما یکی از نادرترین و اعجاب انگیزترین غارهای استان چهارمحال و بختیاری به شمار می رود.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۲:۵۶    
سیناپرس: یک نوع جانور در اعماق دریا در جنوب کالیفرنیا وجود دارد که برای تخم گذاری به محل های کم عمق می رود. این جانور به پروانه های اقیانوس تشبیه شده است.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۶    
سیناپرس: شهر خشتی و گسترده چان چان در کشور پرو بزرگ ترین شهر این منطقه تا پیش از ورود آمریکایی ها به این نواحی بوده است.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۱:۵۶    
سیناپرس: قورباغه سمی آبی با نام علمی آزوروس یکی از اعضای خانواده قورباغه هاست. این نوع قورباغه در مناطق مرطوب زمین و در جنگل های باران زای آمریکای شمالی و مرکزی یافت می شود.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۱:۵۴    
سیناپرس: تجربه خشک ترین سال آبی در 50 سال اخیر،علاوه بر تاثیر مختلف در حوزه منابع آبی کشور، در تولید برق نیز تاثیر گذار بوده به گونه ای که امسال نیز وزارت نیرو برای رفع مشکل خاموشی سناریوهای مختلف را ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۰:۵۴    
سیناپرس: پژوهشگر پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی، موفق به معرفی یک پلیمر ضد رسوب، برای تصفیه بهتر آب آشامیدنی در دستگاه های تصفیه آب شد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۰۹:۲۴    
سیناپرس: یافته های جدید پژوهشگران نشان می دهد استنشاق گاز اوزون که در برخی دستگاه های تصفیه هوا ایجاد می شود، می تواند موجب بروز مشکلات حساسیت ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۰۸:۲۴    
سیناپرس: مطابق با نتایج به دست آمده از یک نظرسنجی که در مورد مصرف غذاهای رستورانی تهیه شده بود، از هر ده والدین ...
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۰۸:۲۴    
سیناپرس: هم اکنون 87 گونه جانوری ایران در خطر انقراض قرار گرفته اند که متاسفانه گاهی احیای این گونه های جانوری به علت بی تدبیری مدیریتی سرنوشت تلخی برایشان رقم می خورد.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۰۶:۲۴    
سیناپرس: تحقیقات جدید حاکی از آن هستند که ناوگان های اتوبوس رانی سریع تر از خودروهای شخصی، الکتریکی خواهند شد و تا سال 2040 میلادی نزدیک به چهارپنجم کل اتوبوس های جهان برقی خواهند بود.
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۰۵:۵۴    
سیناپرس: شرکت انگلیسی درکس (Drax) قصد دارد تا با آزمایش یک روش ویژه، میزان دی اکسید کربن ناشی از فعالیت خطوط تولید انرژی خود را به زیر صفر برساند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۸:۵۳    
سیناپرس: سازمان نویسندگان علمی - تخیلی و فانتزی آمریکا (SFWA) همزمان با برگزاری کنفرانس سالانه در پیتسبورگ، پنسیلوانیا، برندگان جایزه معتبر نبولا (Nebula Awards 2018) را معرفی کرد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۴:۲۶    
سیناپرس: تصویر حیرت انگیزی از الماس دریای نور که به همت مشروطه خواهان ازسفارت روس پس گرفته شد و در ایران نگه داری می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۴:۲۶    
سیناپرس: کلبه ای در ساحل رودخانه سن لوران ساخته شده و بعد از انجماد رودخانه این کلبه رها شده است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۴:۲۶    
سیناپرس: مهم ترین یادگار نادر در کلات، کاخی به نام قصر خورشید است. این قصر در میان باغی بزرگ به شیوه باغ های ایرانی بنا شده اما ساختمانش تلفیقی از معماری ایران و هندوستان است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۳:۵۶    
سیناپرس: یک شرکت دانمارکی مدادی با قابلیت سبز شدن را تولید کرده است. این مداد که اسپروت (Sprout pencil) نام دارد را می توان در 14 نوع مختلف با توجه به بذر و گیاهان دارویی یا خوراکی خریداری کرد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۳:۵۶    
سیناپرس: دولت چین در حال اجرای طرح ساخت یکی از عجیب ترین هتل های جهان است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۳:۵۲    
سیناپرس: ایران یکی از 10 کشور نخست دنیا در زمینه مصرف پلاستیک است. بر اساس آمار موجود، میزان پلاستیک تولیدی در ایران بیش از 17 هزار تن در سال تخمین زده شده که این رقم معادل حدود 50 تن در روز است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۳:۲۲    
سیناپرس: عضو هیأت علمی مؤسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور تأکید کرد: به هیچ عنوان سمی و غیر سمی بودن انواع قارچ ها را نمی توان از ظاهر آنها تشخیص داد ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۲:۲۲    
سیناپرس: چند سالی است زنگ خطر کاهش رشد جمعیت و به تبع آن کاهش شیب صعودی رشد جمعیت و بحران سالمندی و پیری به گوش می رسد و پژوهشگران و مسوولان کشور بارها نسبت به پیامدها و خطرهای ناشی از کاهش روند رشد ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۰۹:۲۲    
سیناپرس: لباس های فضانوردان همواره به رنگ سفید طراحی می شود و دلیل آن در نظر گرفتن موارد مختلفی مانند تنظیم دما، بازتاب امواج مضر و همچنین سهولت در دیده شدن فضانوردان توسط همکارانشان است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۰۸:۲۲    
سیناپرس: روبات انسان نمای سوفیا را می توان یکی از مشهورترین روبات های جهان محسوب کرد که قادر به نشان دادن واکنش هایی کاملاً مشابه انسان بوده ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۰۷:۵۱    
سیناپرس: متخصصان فناوری معتقدند که دستگاه های مجهز به باتری لیتیوم یونی را نباید به دور انداخت زیرا این باتری ها می توانند آتش بگیرند و این امر موجب آسیب دیدگی شدید ماشین های حمل زباله و به خطر ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۰۷:۵۱    
سیناپرس: شهرها و خاطره نام یک پروژه بسیار ویژه و جذاب است که به کمک آن می تواند تصاویر ثابت و عکاسی شده را با یک موسیقی مرتبط همراه ساخت.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۷:۴۶    
سیناپرس: در دنیای امروز که فناوری حرف اول را می زند، کسب وکارهای قدیمی که اغلب به صورت خانوادگی به ارث می رسیدند ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۷:۴۶    
سیناپرس: تغییرات سریع اقلیمی، زندگی گونه های گیاهی و جانوری کوچک و بزرگ را تهدید می کند؛ بسیاری از گونه ها برای زنده ماندن، مجبور به مهاجرت یا یادگیری روش های جدید برای سازگاری با محیط شده اند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۴:۴۶    
سیناپرس: روزه گرفتن علاوه بر داشتن فضیلت های معنوی، موجب ارتقای سلامت جسمی روزه داران می شود؛ بنابراین پیروی از یک برنامه غذایی صحیح در این ایام اهمیت ویژه ای دارد تا روزه داران ضمن اصلاح عادت های ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۴:۴۶    
سیناپرس: رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، گفت: 10 هزار نفر در کشور در انتظار پیوند عضو به سر می برند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۴:۱۶    
سیناپرس: گیاهان دارویی جلوه ای از رحمت و مهربانی خداوند متعال هستند و همگی آنها زیبا و جذابند و از لحاظ غذایی و سلامتی برای زندگی بشر و جانوران و پرندگان نقش مهمی دارند ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۴:۱۶    
سیناپرس: دکتر محسن ابراهیمی، در تیر ماه سال 1356 به دنیا آمد. تخصص او ژنتیک گیاهی است و در حال حاضر به عنوان یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران مشغول فعالیت است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۳:۰۰    
سیناپرس: رتبه بندی مرکز مطالعات علوم و فناوری دانشگاه لایدن (CWTS Leiden Ranking) براساس نشریات ایندکس شده در پایگاه داده تامسون رویترز (Thomson Reuters) انجام می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۱:۲۵    
سیناپرس: پارک مجسمه های گِرِنِدا یکی از موزه های زیر آب جهان است. در این پارک- موزه که در خلیج مولینیر، گرندا، واقع است، 65 مجسمه سیمانی ساخته هنرمند و جهانگردی به نام جیسون دیکایرس تیلور وجود دارد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۱:۲۵    
سیناپرس: کوئوکا نوعی کیسه دار استرالیایی است. این حیوان به خوش اخلاق ترین حیوان دنیا معروف است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۵    
سیناپرس: جغدها از گونه جانوارانی هستند که می توانند سر خود را حداکثر تا 270 درجه بچرخانند بدون اینکه کوچکترین آسیبی به اسکلت و رگ های خونی گردن خود وارد کنند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۵    
سیناپرس: گنبد سلطانیه به عنوان شاهکاری از معماری اسلامی، به عنوان بلندترین گنبد آجری جهان در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۰:۲۵    
سیناپرس: دوچرخه Arevo اولین دوچرخه تولید شده به وسیله چاپگر 3بعدی است که بسیار سبک تر و مقاوم تر از دوچرخه های فلزی معمولی است.
مشاهده نتایج بیشتر...