چهارشنبه ۲۸ شهریورساعت ۱۱:۵۴Sep 2018 19

خبرگزاری علم و فرهنگ سینا - سینا (sinapress.ir)

خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 13 بهمن 1393 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 29 اسفند 1394 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 20 اسفند 1396 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 1 اردیبهشت 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 خرداد 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 1 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 2 مرداد 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 1 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 2 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 3 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 4 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 5 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 6 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 7 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 8 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 9 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 10 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 11 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 12 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 13 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 14 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 15 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 16 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 17 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 18 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 19 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 20 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 21 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 22 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 23 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 24 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 25 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 26 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 27 شهریور 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 28 شهریور 1397 
  ۲۱ دقیقه پیش    
سیناپرس: عنوان رسمی جاده ای در روسیه که شهرهای یاکوتسک (Yakutsk) و ماگدان (Magadan) را به هم متصل می کند کولیما (Kolima) نام دارد اما مردم محلی آن را جاده مرگ می نامند.
  ۱ ساعت پیش    
سیناپرس: خروس ماهی یا شیر ماهی دارای استخوان های بلند سمی است که در صورت تماس با بسیاری از موجودات دریایی می تواند کشنده باشد.
  ۲ ساعت پیش    
سیناپرس: به گواه بیشتر کارشناسان مسیری که از شهرستان آران و بیدگل به مرنجاب منتهی می شود جزو هیچکدام از انواع راه ها نیست و هیچکس مسوولیت اتفاقات آن را قبول نمی کند اما بیشترین قیمت ورودی جاده ای ...
  ۳ ساعت پیش    
سیناپرس: توت فرنگی آناناسی را می توان یک توت فرنگی نگاره گر نامید. این میوه بافتی سفید رنگ دانه های قرمزی دارد و با وجود این که از انواع مختلف توت فرنگی محسوب می شود ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۳:۰۰    
سیناپرس: شکل ساختار مالی موجود در نظام سلامت و به دنبال آن شیوه دسترسی به خدمات موجب ایجاد چالش هایی در این حوزه شده است که از جمله آن می توان تعارض منافع در نظام سلامت را نام برد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۳    
سیناپرس: این گربه سان بزرگ در واقع سلطان جنگل نیست بلکه باید آن را سلطان دشت ها دانست که در واقع حدود یک چهارم از خشکی های زمین را شامل می شود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۳    
سیناپرس: تعداد شهرهایی که میان دو کشور مشترک هستند بیشتر از آن چیزی است که تصور می کنید اما شهر بزنین آم هوهاین عجیب ترین آنهاست.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۰    
سیناپرس: امروزه زیست فناوری کاربردهای زیادی در بخش های کشاورزی، پزشکی، دام، طیور و آبزیان و فرآورده های غذایی و داریی، صنعت و محیط دارد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۰:۳۳    
سیناپرس: قلعه قمچقای (دره شاهان) در نزدیکی روستایی قمچقای و روی یکی از کوه های بلند منطقه قرار دارد. این دژ مربوط به هزاره سوم و 1 قبل از میلاد است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۰۹:۳۳    
سیناپرس: یکی از بناهای مشهور و بسیار دیدنی اصفهان، خانه مشروطه با سبک معماری دوران قاجاریه است. این خانه برای سال ها به نورالله نجفی اصفهانی متعلق بوده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۰۸:۳۰    
سیناپرس: رقابت های علمی مرکز نمایشگاه بین المللی علوم و مهندسی اینتل یکی از رویدادهای منحصربه فرد علمی است که بر مبنای آن یک فیلم مستند علمی نیز ساخته شده و برخلاف سایر رقابت ها و فیلم های علمی ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۰۸:۰۳    
سیناپرس: رامبوتان که چوم چوم هم نامیده می شود، احتمالا جذاب ترین میوه لیست عجیب ترین میوه های جهان لقب خواهد گرفت. این میوه پرزهایی رنگارنگ داشته که علی رغم ظاهرشان، کاملا بی خطر هستند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۲۲:۵۷    
سیناپرس: بسیاری از افراد سالمند براین باورند که مصرف روزانه یک عدد قرص آسپیرین، خطر حمله یا سکته قلبی را کاهش می دهد؛ اما نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که ضررهای مصرف این قرص برای سالمندان سالم ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۲۱:۵۷    
سیناپرس: نتایج مطالعه صورت گرفته توسط پژوهشگران کانادایی نشان می دهد، ضدعفونی کننده ها و مواد شوینده خانگی از طریق تغییر باکتری های روده، باعث چاق شدن کودکان می شوند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۵۰    
سیناپرس: دولت با درخواست وزارت کار و رفاه اجتماعی قصد دارد برای خرید کالاهای اساسی به مردم کوپن الکترونیکی ارایه کند ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۰    
سیناپرس: بیماری آلزایمر نوعی اختلال مغزی است که در آن آسیب دیدگی و مرگ سلول های مغزی سبب بروز اختلال در حافظه، تفکر، قضاوت، زبان و سایر کارکردهای عصبی و در پی آن تغییر در رفتار و شخصیت فرد می شود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۲:۱۶    
سیناپرس: اژدر ماهی( Electric rays) یا آذر ماهی برقی در آب های گرم و معتدل، در ژرفای کم، زندگی کرده و در شن یا لجن فرو می رود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۱:۱۶    
سیناپرس: روستای بزرگی در 3 کیلومتری جنوب شهرستان پارس آباد قرار دارد که به اولتان مشهور است و این قلعه نیز با همین اسم در 500 متری این روستا در کنار رود ارس قرار دارد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۶    
سیناپرس: جزیره مخفی (Playa del Amor) توسط دیوار سنگی بزرگی که به گونه ای یک آسمان خراش طبیعی است، محاصره شده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۰    
سیناپرس: کنگره جهانی پارکینسون و اختلالات مرتبط (Parkinsonʼs Disease and Related Disorders) در تاریخ 19 تا 22 اوت (28 تا 31 مرداد) در شهر لیون (فرانسه) برگزار شد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۹:۱۶    
سیناپرس: پانداهای قرمز تنها گوشت خوار آسیایی هستند که پاهایشان این حجم متراکم از مو را دارد، اگر به پاهای این پاندای قرمز دقت کنید، متوجه شباهت عجیب آن با پاهای خرس های قطبی می شوید.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۸:۴۶    
سیناپرس: از سال 1997 میلادی که رؤیای پیوند صورت با فیلم فیس آف در ذهن ها شکل گرفت تا به امروز چندین پیوند صورت در سراسر جهان انجام گرفته و افرادی که به هر دلیلی چهره خود را ازدست داده بودند با چهره ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۸:۴۶    
سیناپرس: تار(Thar Desert)، هجدهمین صحرای بزرگ جهان است که از تپه های شنی، دریاچه های نمکی و عناصر گوناگون بیابانی تشکیل شده است. تار در حدفاصل مناطق گرمسیر و معتدله واقع شده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۰:۲۰    
سیناپرس: سلول های بنیادی استخراج شده از دندان های شیری می تواند برای درمان آسیب های دندانی، اصلاح کردن دندان های دائمی کودکان پیش از رشد کامل آنها و بازیابی دندان های مرده در آینده مورد استفاده قرار ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۲:۴۹    
سیناپرس: گیلیم تیری (Guillaume Thierry)، استاد علوم اعصاب شناختی دانشگاه بنگور (انگلیس) تلاش کرده است تا با بررسی تأثیر تکامل بر شکل دهی مغز انسان، به نوعی هدف از حیات را تشریح کند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۰:۳۸    
سیناپرس: کاوش های باستان شناسی در مصر منجر به کشف یک مجسمه ابوالهول جدید شده است که به دوره حکومت بطالسه تعلق دارد. سلسله بطالسه در فاصله سال های 305 تا 30 پیش از میلاد در مصر حکمرانی کردند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۶    
سیناپرس: از مهمترین عواملی که بر میزان رضایتمندی و شادی افراد اثر دارد، می توان به دستمزد بالا و اختلاف طبقاتی اندک میان شهروندان یک جامعه اشاره کرد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۲:۱۴    
سیناپرس: سالانه 200 تا 300 نفر جان خود را در جاده خطرناک یونگاس (Yungas) در بولیوی از دست می دهند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۶    
سیناپرس: کارشناسان معتقدند امروزه دیگر خام فروشی به عنوان شاخص اصلی اقتصاد نفتی، پاسخگو نیست و اقتصادهایی توان ماندگاری در بازار پرتنازع جهانی را دارند که نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی آنها تلقی ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۴    
سیناپرس: یکی از زیباترین مکان ها در یونان، ساحل الافونیسی(Elafonissi) است که چیزی بیش از یک ساحل شنی با آب های آبی رنگ است ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۰:۱۴    
سیناپرس: یکی از موزه های دیدنی کرمان، موزه هنرهای معاصر صنعتی است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۰۹:۴۶    
سیناپرس: تحقیقات جدید نشان می دهد که گربه های خانگی می توانند باعث انتقال نوعی عفونت کمیاب به نام تولارمی به انسان شوند که در اثر آن فرد دچار تورم و ضایعات شدید ناشی از عفونت شده و ممکن است بیماری آن ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۰۹:۴۴    
سیناپرس: کاراکوم (KaraKum) یک بیابان تشکیل شده از لایه های خاکستری ماسه با مساحت 115 هزار مایل مربع (تقریبا 297 ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۰۸:۱۶    
سیناپرس: بر اساس گزارش های متخصصان، به کارگیری سیستم فاضلاب خانگی یا سپتیک سیستم می تواند در پاکیزه کردن آب های فاضلاب و حفظ محیط زیست کمک کرد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۰۸:۱۴    
سیناپرس: عروس دریایی جعبه ای ( زنبور دریایی) عموما در سواحل شمالی استرالیا دیده می شود. زنبور دریایی زهر آگین ترین جانور شناخته شده دریایی محسوب می شود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۰۰:۱۵    
سیناپرس: پهپادها (پرنده های هدایت پذیر از راه دور) به سلاح هایی در دسترس تبدیل شده اند که از قابلیت انجام اقدامات تروریستی و تخریب های باورنکردنی برخوردارند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۲۲:۴۵    
سیناپرس: در حالیکه 8 دهه از تولید نخستین نسل از خودروی محبوب فولکس واگن بیتل می گذرد، تولید جهانی این خودرو از ژوئیه 2019 میلادی (تیر 98) متوقف خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۳:۳۸    
سیناپرس: قاچاق سوخت یکی از شغل های پردرآمد برخی مرزنشینان است. نه فقط امروز که ارز هر لحظه با نرخی جدید شوکی تازه به جامعه وارد می کند و به برکت سقوط پول ملی و یکه تازی نرخ دلار بر سر این شغل جدید ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۲:۴۲    
سیناپرس: پوریای ولی یکی از پهلوانانی است که در اخلاق و سِرشت نیکو نیز زبانزد بود و مردم او را عارف و مرد خدا می شناختند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۲:۳۸    
سیناپرس: اختصاص گستره وسیعی از شهر تهران به پادگان ها و پایگاه های نظامی، می تواند فرصت مناسبی برای ایجاد فضاهای باز در شهری باشد که هم از تراکم جمعیت در عذاب است و هم اغلب زمین های خالی آن در پروژه ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۱:۱۲    
سیناپرس: در گوشه ای از شمال غربی شهر شیراز، باغ زیبایی خودنمایی می کند که در گذر سال ها، سرد و گرم روزگار را چشیده و پابرجا مانده است تا امروز بینندگانش را مسحور زیبایی های خود کند و به لحظاتشان رنگی ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۲    
سیناپرس: یک ورزش عجیب در سواحل جنوبی آفریقا که کوسه های قاتل سفید در آن زندگی می کنند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۰۹:۴۱    
سیناپرس: خفاش دماغ شمشیری با نام علمی(Lonchorhina aurita) یک برامدگی دراز دارد که برگه بینی نامیده می شود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۰۹:۱۱    
سیناپرس: این دریاچه در میانه جزیره واقع در ساحل جنوبی غرب استرالیا قرار گرفته است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۰۹:۰۸    
سیناپرس: مطالعات پژوهشگران حوزه فیزیک نشان می دهد که حرکت الکترون های درون اتم باعث می شود تا برخی مواد، نیروی مغناطیسی داشته و مواد دیگر را به خود کنند ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۲۰:۳۶    
سیناپرس: روز گذشته و طی مراسمی ویژه برگزیدگان جایزه ایگ نوبل (Ig Nobel) که شامل عجیب ترین و گاه ابلهانه ترین پژوهش های علمی انجام شده در سال گذشته بودند انتخاب و معرفی شدند ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۵:۳۶    
سیناپرس: جدایی از والدین، استرس درس خواندن و امتحانات، تغییر زمان خواب، از جمله دلایلی هستند که باعث افزایش اضطراب و نگرانی دانش آموزان همزمان با پایان تعطیلات تابستانی و شروع فصل مدرسه می شوند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۲:۳۶    
سیناپرس: محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، نمونه اولیه حسگری را طراحی کرده اند که به صورت بی سیم، وضعیت سلامت افراد به ویژه بیماران مبتلا به آلزایمر و افسردگی را از پشت دیوارها مورد بررسی قرار می ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۲:۳۶    
سیناپرس: هر ساله هفت میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل مسایل پزشکی سفر می کنند و این سفرها، گردش مالی صد میلیاردی ایجاد می کند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۲:۱۰    
سیناپرس: آبشار گوکتا کاتاراکس برای بومیان این منطقه سال ها نامی آشنا بوده اما برای سایر مردم جهان همچون رازی باقی مانده بود ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۱:۳۶    
سیناپرس: سرطان یا چَنگار بیماری ای است که در آن سلول های بدن در یک تومور بدخیم به طور غیر عادی تقسیم و تکثیر می شوند و بافت های سالم را نابود می کنند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۱:۱۰    
سیناپرس: یخچال Vatnajokull یکی از بزرگترین یخچال های ایسلند است و معنای نام آن “یخچال رودخانه ها” ست. این یخچال در بسیاری نقاط به دریا متصل می شود و شبکه ای از یخ و آب را تشکیل داده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۰:۴۰    
سیناپرس: قلعه مهرجرد، قلعه ای متعلق به دوره های زندیه و افشاریه در شهر میبد یزد است. این قلعه از خشت و گل ساخته شده و 3 طبقه دارد. در ورودی قلعه از جنس چوب است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۰۹:۴۰    
سیناپرس: جاده گوتهارد (Gotthard) در سویس یکی از طولانی ترین جاده های کوهستانی در قلب کوه های آلپ است
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۰۸:۴۰    
سیناپرس: روباه سیاه (Black or Silver Fox) در کشورهایی مانند آمریکا و کانادا چندان عجیب نیست اما آن ها را در کشورهای اروپایی مخصوصا انگلستان به ندرت می توان دید.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۲:۴۰    
سیناپرس: موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس، یکی از موزه های استان بوشهر و در محله سبزآباد بندر بوشهر است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۲:۳۵    
سیناپرس: بررسی های تازه نشان از آن می دهد که حدود یک هشتم همه گونه های شناخته شده پرنده ها در جهان در خطر انقراض قرار دارند ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۲:۰۵    
سیناپرس: هم اکنون طبق آمارها بیشترین نرخ بیکاری ایران به رشته های تحصیلی حفاظت محیط زیست، علوم حیاتی، معماری و ساختمانی، علوم فیزیکی اختصاص دارد و همچنین کمترین نرخ بیکاری مربوط به گروه بهداشت است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۷    
سیناپرس: در زنجیره غذایی این حیوان که در کنار خطرناک بودنش یکی از سهمگین ترین آرواره های دنیا را دارد از بوفالو تا کوسه پیدا می شود ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۰:۳۷    
سیناپرس: قلعه تاریخی آغجا در فاصله 50 کیلومتری شمال غربی شهر ورزقان واقع شده است . موقعیت جغرافیایی و مکانی قلعه و نوع معماری و کاربرد این قلعه نیز شبیه به دیگر قلعه های تاریخی آذربایجان است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۰:۰۴    
سیناپرس: یک تیم بین المللی از دانشمندان به سرپرستی فیزیکدان دانشگاه پرینستون (آمریکا) موفق به کشف حالت کوانتومی ماده شدند که 10 برابر قابل تنظیم تر از میزان تشریح شده در نظریه های موجود است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۷    
سیناپرس: در روزهای اخیر شاهد بروز طوفان های شدیدی در خاور دور و همچنین بخش هایی از ایالات متحده آمریکا هستیم که البته طوفان خاور دور بسیار شدیدتر بوده و با عنوان ابر طوفان از آن یاد می شود ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۷    
سیناپرس: در یک جزیره آتشفشانی یکه و دور افتاده در داخل غاری، گودال اقیانوسی سوا (Sua) یک استخر طبیعی ایجاد کرده است ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۰۸:۰۷    
سیناپرس: بزرگراه دالتون (Dalton Highway) در آلاسکا به برف گیرترین بزرگراه جهان مشهور است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۰۸:۰۴    
سیناپرس: پژوهشگری به نام یوجینا کیدا موفق به ساخت برنامه ای شده است که بر اساس هوش مصنوعی و با بهره گیری از سوابق گفتگوها و فعالیت های مجازی یک فرد در دنیای مجازی ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۰۰:۰۴    
سیناپرس: نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد، مصرف منظم شیر لبنی در دوران کودکی با افزایش قد در سال های نوجوانی در ارتباط است ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۲:۳۴    
سیناپرس: اینکه ترویج دستاوردهای دانشمندان یا نهادهای علمی چقدر به روالی عادی و عمومی در یک کشور تبدیل شده یا می شود، به پژوهش های جامعه شناسی علم در آن جامعه مربوط است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۱:۳۶    
سیناپرس: نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد، انسان فلورسی یا هابیت های باستانی در حدود 50 هزار سال قبل در اثر حضور انسان های امروزی و تغییرات آب و هوایی از بین رفتند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۱۴:۰۴    
سیناپرس: امروز یکی از مصیبت های مهم جهانی مساله اعتیاد است، به طوری که بیش از 800 ماده شناخته شده به عنوان مخدر جوامع را تهدید می کند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۱۲:۳۵    
سیناپرس: دانشمندان در اعماق آب ها نوعی ماهی بدون صورت کشف کرده اند که دهان و چشم ندارد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۱۲:۳۴    
سیناپرس: به فصل آلودگی هوای تهران نزدیک می شویم و بازهم سناریوی تعطیلی مدارس و اداره ها، نسخه های بی فایده مسوولان و نفس تنگی مردم تکرار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۵    
سیناپرس: کاخ امیر سلیمان در شهر ری جایی نزدیک کوه های بی بی شهربانو در محوطه باغی به مساحت 10000 متر مربع قرار دارد. امیرسلیمان از شاهزاده های قاجاری پسر عضدالملک رییس ایل قاجار بوده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۱۰:۳۵    
سیناپرس: کمتر کسی با استخر طبیعی فیروزه در هونگ لانگ( Huanglong )چین آشنایی دارد. این منطقه که توسط یونسکو به ثبت رسیده و در شمال غربی شهر سیشوان (Sichuan) واقع شده ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۰۹:۳۶    
سیناپرس: نتایج تحقیقات متعددی نشان می دهد که مصرف مواد پروتئینی فراوری شده از قبیل سوسیس و کالباس می تواند عوارض متعددی داشته و زمینه ساز بیماری هایی چون: اختلال دوقطبی، بیماری های روحی، سرطان ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۰۹:۳۵    
سیناپرس: اشیما اوهاشی(Eshima Ohashi bridge) اگرچه تنها یک پل است اما خطرناک به نظر می رسد. از نمای دور بالا رفتن از این پل غیر ممکن به نظر می رسد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۰۹:۳۵    
سیناپرس: روستای اویمایکن با دمای 71 درجه زیر صفر، در لیست خطرناک ترین مناطق جهان قرار دارد. روستای سردسیر اویمایکن در شمال روسیه قرار گرفته است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۰۹:۳۳    
سیناپرس: مطالعات متعدد پژوهشگران در گوشه و کنار جهان نشان می دهد مصرف مواد غذایی در ظروف پلاستیکی بر سلامت انسان تأثیرات مخربی داشته و توصیه می شود از مصرف این مواد اجتناب شود.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۱:۵۳    
سیناپرس: پژوهشگران موسسه عصب شناسی دانشگاه پرینستون در مطالعه جدید خود دریافتند، چاقی بر توانایی یادگیری و یادآوری تأثیر منفی می گذارد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۳:۵۲    
سیناپرس: موضوع استفاده نکردن برخی پزشکان از دستگاه کارت خوان و در نظر نگرفتن رفاه حال بیماران، این روزها یکی از مسایل مهم فضای مجازی، رسانه ها و عموم جامعه است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۲:۵۱    
سیناپرس: امروز نتایج نهایی پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کنکور 97 در حالی اعلام می شود که شمار فارغ التحصیلان بیکار کشور از هر زمانی بیشتر است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۰    
سیناپرس: جزیره تریستان دورترین منطقه مسکونی در جهان است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۱:۳۰    
سیناپرس: در جاده احمدآباد اسلامشهر، مرز بین منطقه 18 تهران و اسلامشهر، یخچال ترشنبه قرار دارد. این یخچال را که می توان نمادی از روستای قدیمی ترشنبه به حساب آورد، از قدیمی ترین یخچال های تهران است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۰:۳۴    
سیناپرس: دانشمندان از نسل جدید فناوری هوش مصنوعی (AI) برای شناسایی ده ها سیگنال اسرارآمیز از عمق فضا استفاده کردند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۰:۳۰    
سیناپرس: جاده قفقاز (Caucasus) در روسیه زیبا اما در عین حال ترسناک است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۴    
سیناپرس: آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی اعلام می کند که عدم داشتن تمرینات ورزشی منظم سبب شده است تا بیش از یک ششم مردم جهان درخطر ابتلا به بیماری های مزمن بوده و همچنین سلامت روانی آن ها در معرض خطر ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۰    
سیناپرس: قله اورست مرتفع ترین نقطه در دنیاست که بالا رفتن از این کوه با ارتفاع تقریبی 8850 متر، جسمی قوی و اراده ای فولادین می طلبد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۰۸:۳۰    
سیناپرس: یکی از ترسناک ترین لاک پشت های دنیاست که به طور کامل در چین زندگی می کند. این لاک پشت شیوه حمله ای بسیار عجیب و ترسناکی نیز دارد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۰۸:۲۱    
سیناپرس: در این یادداشت به معرفی چهار فناوری جدید در حوزه حمل ونقل شهری می پردازیم که با بهره گیری از انرژی الکتریکی ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۱۲:۳۱    
سیناپرس: افعی برگی، شکارچی گوشتخوار که در میان شاخ و برگ درختان در مناطق گرمسیری آفریقا زندگی کرده و به شکار می پردازد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۱۱:۳۱    
سیناپرس: قلعه دیو که در زبان محلی آن را دیو قلعه سی می خوانند در شمال شرق مشگین شهر، مابین روستاهایی قوزلو و کویج قرار گرفته است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۱۰:۳۱    
سیناپرس: آنچه روستای وردیج را خاص می کند نه مناظر زیبا و چشم انداز منحصر به فرد آن بلکه صخره های آن است که به شکل آدمک های سنگی جلوه می کند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۴    
سیناپرس: گیاهان با توجه به داشتن کلروفیل یا سبزینه قادر به ساخت غذا از نور خورشید هستند و این ویژگی را می توان یکی از بارزترین ویژگی های این گونه از موجودات زنده محسوب کرد ...
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۱    
سیناپرس: جاده هانا (Hana) در هاوایی یکی از خطرناک ترین جاده های دنیاست که اغلب اوقات به دلیل رانش زمین بسته است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۰۸:۳۱    
سیناپرس: پدیده بصری ستون نور در مسکو به واسطه بازتاب نور توسط کریستال های یخ در ستون های افقی موازی نزدیک به هم اتفاق می افتد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۰۸:۰۶    
سیناپرس: سیستم اتوماسیون اداری روباتیک، عنوان یک فناوری جدید است که در سازمان ها وادارات مورداستفاده قرارگرفته و علاوه برافزایش کارایی، ارتباط بین کارمندان و مراجعه کنندگان را بهبود می بخشد.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۳:۰۶    
سیناپرس: داروهای هوشمند و به طور کلی دارورسانی هدفمند از جمله سرفصل های علمی و پژوهشی است که چندسالی است دانشمندان و محققان را در آزمایشگاه های معتبر و مجهز به خود مشغول کرده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۲:۳۰    
سیناپرس: دایناسورها میلیون ها سال پیش قبل از آنکه انسان اولیه در کره زمین وجود داشته باشد، در این کره خاکی می زیسته اند. فسیل دایناسورها مدفون شده در سطح زمین باقی مانده اند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۲:۰۶    
سیناپرس: سالیانه هزاران نفر در سراسر جهان قربانی سرقت اطلاعات می شوند. امروزه وجود بد افزارهایی که برای سرقت اطلاعات طراحی شده اند، این تهدید را نزدیک تر از هر زمانی کرده است.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۱:۳۰    
سیناپرس: پدیده رعد و برق کثیف در ایسلند تحت عنوان رعد و برق آتشفشانی نیز شناخته می شود. این پدیده زمانی اتفاق می افتد که تکه های سنگ همچون خاکستر درون توده های آتشفشانی با قطعات یخ برخورد می کنند.
  ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۰:۳۰    
سیناپرس: یکی از جاذبه های گردشگری محبوب گردشگران در سراسر دنیا، جزیره قلبی است که در ساحل کوئینزلند (Queensland) استرالیا قرار گرفته است.
مشاهده نتایج بیشتر...