شنبه ۳۰ تیرساعت ۲۰:۱۳Jul 2018 21

خبرگزاری علم و فرهنگ سینا - سینا (sinapress.ir)

خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 13 بهمن 1393 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 29 اسفند 1394 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 20 اسفند 1396 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 1 اردیبهشت 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 31 خرداد 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 1 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 2 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 3 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 4 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 5 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 6 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 7 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 8 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 9 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 10 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 11 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 12 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 13 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 14 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 15 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 16 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 17 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 18 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 19 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 20 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 21 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 22 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 23 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 24 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 25 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 26 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 27 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 28 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 29 تیر 1397 خبرگزاری علم و فرهنگ سینا 30 تیر 1397 
  ۷ ساعت پیش    
سیناپرس: کارخانه نستله در قزوین در راستای پروژه دفن صفر ضایعات در زمین ، تا سال 1400 دفن ضایعات خود را به صفر خواهد رساند.
  ۷ ساعت پیش    
سیناپرس: همه خیابان ولیعصر را از درختان سر به فلک کشیده اش؛ درختانی به قدمت تهران قدیم و بزرگ ترین خیابان خاورمیانه می شناسند.
  ۷ ساعت پیش    
سیناپرس: هپی ریتزی یک ساختمان جالب شهر براونشوایگ آلمان است که توسط یک هنرمند قدیمی سبک پاپ به نام جیمز ریتزی و به کمک معماری به نام کنراد کلاستر ساخته شده و شکل بسیار جالبی دارد.
  ۸ ساعت پیش    
سیناپرس: جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان خزر باعث شده سالانه گردشگران فراوانی از سواحل شمالی ایران بازدید کنند اما متاسفانه این اکوسیستم زیبا و دریای نیلگون امروزه حال و روز خوشی ندارد و درگیر بحران ...
  ۸ ساعت پیش    
سیناپرس: لولند(The lowland Tenrec) عضو عجیب خانواده جوجه تیغی ها، خارپشت کوچک جثه ای است که ساکن ماداگاسکار در قاره آفریقاست.
  ۸ ساعت پیش    
سیناپرس: اختلال های روان شناختی نظیر اختلال نقص توجه/ بیش فعالی، افراد مختلفی در سرتاسر جهان را دچار مشکل نموده و لذا محققان برای رفع آن ها، همواره در تلاش بوده اند ...
  ۹ ساعت پیش    
سیناپرس: راه آهن چینای-رامشوارام در کشور هند جزیره رامشوارام را به سرزمین اصلی در بخش جنوبی کشور هند متصل می کند. نام این مسیر ریلی در فهرست میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده است.
  ۱۰ ساعت پیش    
سیناپرس: مسجد آقا بزرگ کاشان در سال 1258 هجری قمری ساخته شد.
  ۱۰ ساعت پیش    
سیناپرس: تیمی از پژوهشگران ژاپنی و آمریکایی موفق شدند طی آزمایشی پیچیده، ایزوتوپ های سنگین کلسیم با 40 و 60 نوترون ایجاد کنند که این موضوع برخلاف تمامی نظریات پیشین فیزیک است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ - ۰۸:۵۴    
سیناپرس: اژدهای دریایی علفی یا فیلوپتریکس نام جانوری دریایی مرتبط با اسب دریایی است که در سواحل جنوبی استرالیا سکونت دارد. این جانور در اعماق 3 تا 50 متری زندگی می کند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ - ۰۸:۲۱    
سیناپرس: کارن ستو پژوهشگر حوزه محیط زیست و توسعه شهری در این مصاحبه به سؤالات کاترین آرمیتاژ (Catherine Armitage) درزمینهٔ توسعه و پایداری شهرها پاسخ داده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۸:۱۹    
سیناپرس: در معماری سنتی ایران، اقلیم عامل مؤثری در جهت گیری، سازمان دهی فضایی، شکل، نوع سازه، مصالح و عناصر و اجزای بناها بوده است ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۳:۵۵    
سیناپرس: زمان زیادی تا رخ دادن طولانی ترین ماه گرفتگی قرن 21 باقی نمانده است؛ زمان این ماه گرفتگی بزرگ ساعت 44: 21 دقیقه شامگاه جمعه، 5مرداد است و در ایران قابل مشاهده خواهد بود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۳:۵۴    
سیناپرس: فضانورد آلمانی از سفینه فضایی ISS تصویری زیبا از دریای خزر مخابره کرد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۳:۲۴    
سیناپرس: ایزو مونگانا( Ezo Momonga) یکی از بامزه ترین حیوانات دنیاست.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۲:۲۵    
سیناپرس: اجرایی شدن برجام سرعت حرکت قطار توسعه علمی ایران را به واسطه لغو تحریم ها و تقویت دیپلماسی علمی افزایش داد اما دشمنان در راستای اهداف معاندانه سیاسی ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۲:۲۴    
سیناپرس: قلعه پور اشرف (دژ شیخ مکان) در 6 کیلومتری ضلع جنوب شرقی شهرستان دره شهر در روستای شیخ مکان قرار گرفته است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۱:۲۵    
سیناپرس: فناوری تشخیص چهره که در گوشی های هوشمند iPhone X استفاده می شود، درحال ایجاد انقلابی در امنیت فرودگاه های جهان بوده و صف های طولانی کنترل گذرنامه را از بین خواهد برد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۱:۲۴    
سیناپرس: شکل مجسمه ای متمایز پل مواج هندرسون آن را در سنگاپور مشهور کرده است. این پل، بلندترین پل عابر پیاده سنگاپور است که کوه های جنوبی شهر را به هم وصل می کند که شامل یک زنجیره 9 کیلومتری از فضای ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۰:۵۴    
سیناپرس: روستای کندوان از توابع شهرستان اسکو در دامنه کوه سلطان داغی، از کوه های رشته کوه سهند واقع شده است و با قدمتی بسیار و معماری خاص و کندو مانند نگاه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۰۹:۲۵    
سیناپرس: پژوهش های اخیر محققان نشان می دهند که صرف کردن زمان کافی برای یادگیری یک زبان جدید می تواند امکان تقلید لهجه را نیز فراهم سازد و این امر اجتناب ناپذیر بوده و به صورت ناخودآگاه صورت می گیرد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۰۸:۱۸    
سیناپرس: باستان شناسان در پی کشف یک مقبره و تابوت سنگی باستانی در شهر اسکندریه مصر، درصدد باز کردن آن هستند که این موضوع موجی از واکنش های کاربران دنیای مجازی را در پی داشته است که نسبت به نفرین ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۰۰:۲۱    
سیناپرس: نتایج مطالعه صورت گرفته توسط گروهی از محققان نشان می دهد، فعال کردن سیستم پاداش مغز در طول رشد تومور سرطانی، می تواند اندازه تومور را به طور قابل توجهی کاهش دهد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۲۰:۲۱    
سیناپرس: سوم مرداد امسال، چهلمین سالگرد تولد اوییس جوی براون، اولین انسانی است که از طریق تکنیک IVF متولد شده است ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۴:۲۵    
سیناپرس: شیمیدانان دانشگاه گلاسکو (اسکاتلند) مدعی شدند، نوع جدیدی از شیمی مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) می تواند انقلابی در کشف مولکول ها و واکنش های شیمیایی جدید ایجاد کند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۲:۵۴    
سیناپرس: در حدود 100 میلیون سال قبل، بچه مار کوچکی به طول 10 سانتی متر با گرفتار شدن درون تراوش های رزین یک درخت، این کهربای باستانی متعلق به عصر دایناسورها را شکل داد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۲:۴۷    
سیناپرس: آرامگاه یوشع بن نوح (پیامبر یهود) در نزدیکی ملایر در دامنه باغات روستای سیاه کمر ساخته شده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۲:۲۴    
سیناپرس: هر ساله به دلیلی ازدحام زائران کشورهای مختلف در مراسم حج، بیماری های واگیرداری در بین حجاج شایع می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۱:۴۷    
سیناپرس: جاده جلال آباد به محل استقرار طالبان منتهی می شود و در میانه ناکجاآباد واقع شده است. این جاده 65 کیلومتری از میان کوه های صخره ای که هیچ سکونت گاهی ندارد ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۱:۲۴    
سیناپرس: درجه حرارت بعضی شهرها یا مناطق شهری در مقایسه با محدوده روستایی اطرافشان یا حومه شهر به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و از این پدیده به عنوان جزیره گرمایی شهری (Urban heat island) یاد می ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۰:۴۶    
سیناپرس: روباه فنک ( The Fennec Fox)بدنی کوچک اما گوش هایی بسیار بزرگتر از سرش دارد!
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۰۹:۴۶    
سیناپرس: غار گدازه در جزیره سنتورینی( کشور یونان) واقع شده و قدمت آن به سال 1875 میلادی باز می گردد و شامل یک اتاق خواب بسیار راحت، اتاق نشیمن و آشپزخانه است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۰۹:۱۸    
سیناپرس: تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می دهند که استفاده زیاد از تلفن های همراه هوشمند و رسانه های دیجیتالی توسط نوجوانان باعث بروز اختلال کم توجهی - بیش فعالی در آن ها می شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۰۸:۴۶    
سیناپرس: آبشار ایگواسو که در مرز میان آرژانتین و برزیل قرار گرفته یکی از سورئال ترین آبشارهای جهان به شمار می آید. در پس حضور زوج های عاشق در این آبشار افسانه ای پنهان است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۰۸:۱۸    
سیناپرس: در پی انجام کاوش های گسترده باستان شناسان اسرائیلی در مسجدالاقصی، مفتی اعظم این شهر نسبت به تبعات این موضوع و تخریب عامدانه آثار تمدن اسلامی توسط باستان شناسان اسرائیلی هشدار داده و خواستار ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۳:۲۳    
سیناپرس: امروزه مساله ترافیک و اتلاف وقت شهروندان با گسترش شهرنشینی و رشد روز افزون وسایل نقلیه، تبدیل به معضل بزرگی برای کلانشهرهای دنیا از جمله تهران شده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۲:۴۴    
سیناپرس: آب دره ایلولیسات گرینلند (Ilulissat Icefjord, Greenland) بی هیچ تعجبی در معرض خطر افزایش دما قرار دارد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۱:۲۳    
سیناپرس: توسعه اسلحه گرم مدرن، شاید بیشتر از هر اختراع دیگری، در شکل گیری جهان به فرمی که الان می شناسیم، نقش داشته باشد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۱:۱۴    
سیناپرس: باداب سورت، مجموعه چشمه های شگفت انگیز که دومین اثر طبیعی ملی ایران بعد از کوه دماوند است. این نوع از چشمه های پلکانی طبیعی تنها در معدود نقاطی از کره زمین وجود دارند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۰:۴۴    
سیناپرس: تانوکی(Tanuki) یا همان سگ راکون ها، در نگاه اول بیشتر شبیه به راکون ها هستند اما در واقع نژادشان بیشتر مربوط به گرگ هاست.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۹:۲۴    
سیناپرس: گاهی اوقات ساده ترین مسئله ریاضی که می تواند برای دانش آموزان نیز قابل درک باشد، اثبات نشده و غیرقابل حل باقی می مانند ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۹:۱۴    
سیناپرس: پل گره خوش شانسی 185 متر طول و 24 متر ارتفاع دارد و از نوار موبیوس و هنر سنتی گره کردن در چین الهام گرفته شده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۸:۵۴    
سیناپرس: در شرایطی که تنها 35 گربه وحشی اسکاتلندی در بریتانیا باقی مانده است، کشف دو بچه گربه در اسکاتلند، امید به بقای نادرترین گونه گربه جهان را اندکی افزایش داده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۸:۴۴    
سیناپرس: طبق گفته یونسکو، هووا ان واقع در ساحل رودخانه توو بن (Thu Bon) در مرکز ایالت کوانگ نام در ویتنام است ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۸:۲۱    
سیناپرس: دانشمندان استرالیایی آزمایش خون جدیدی را توسعه داده اند که امکان تشخیص زودهنگام ملانوم، بدخیم ترین نوع سرطان پوست را با دقت 80 درصدی فراهم می کند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۸:۱۴    
سیناپرس: یافته های جدید باستان شناسان نشان می دهد مردم فرهنگ ناتوفیان در خاورمیانه از حدود 15 هزار سال پیش اقدام به پخت نان می کردند ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۲۳:۲۱    
سیناپرس: با تأیید وجود 12 قمر جدید از سوی ستاره شناسان، تعداد قمرهای بزرگترین سیاره منظومه شمسی - مشتری - به 79 قمر رسید.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۳:۴۴    
سیناپرس: وادی رم در اردن با موقعیت عجیب و بیابانی دره های دراز و باریک، صخره های بلند، حفره ها و چشم اندازهای عجیب و دیدنی، به خاطر نقشی که در فیلم مریخی ایفا کرد بسیار معروف است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۲:۴۴    
سیناپرس: خشت های ساخته شده از برگ چای فشرده شده در دوره ای طولانی( از قرن نهم تا بیستم) به عنوان شکلی از پول در سرزمین هایی مانند ترکمنستان، چین ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۲:۲۴    
سیناپرس: تبخیر سطحی از دیرباز یکی از مشکلات اساسی برای منابع ذخیره آب بوده است و متخصصان و محققان همواره به دنبال روش هایی بوده اند تا بتوانند اثرات این پدیده را کاهش دهند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۱:۵۴    
سیناپرس: شواهد آشکارا گویای خالی از سکنه شدن زودهنگام روستا و شهرهای کوچک و مهاجرت آنها به کلان شهرها در پی بحران آب است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۱:۱۴    
سیناپرس: دانشگاه باستانی گندی شاپور یکی از آثار به جای مانده از سلسله ساسانیان و بیش از 17 قرن قدمت دارد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۰:۱۸    
سیناپرس: نشریه متعلق به جهاد دانشگاهی، یافته های علمی فنی یک پژوهش جالب را منتشر کرده است که در آن به نقش و اهمیت روش های گروهی روان شناختی در کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی زنان مبتلابه سرطان پستان ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۰:۱۴    
سیناپرس: مارمولک پلنگی از راسته پولک داران، زیر راسته مارمولک ها و تیره جکوهای پلنگی است و در مناطق نیمه بیابانی و کوهپایه ها در سراشیبی ها و تپه های سنگلاخی با پوشش گیاهی درختی یا بوته ای پراکنده ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۰:۱۴    
سیناپرس: مرتفع ترین و طولانی ترین پل معلق کابلی خاورمیانه در شهرستان مشکین شهر استان اردبیل و در منطقه نمونه گردشگری نور سبلان واقع شده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۱:۴۴    
سیناپرس: مارموست قد کوتاه( Pygmy Marmoset ) در جنگل های آمریکای جنوبی زندگی می کند و به عنوان کوچکترین میمون های جهان شهرت یافته است ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۰:۴۴    
سیناپرس: حمام وکیل کرمان در سال 1280 ساخته شده و معماری آن تلفیقی از معماری دوره زندیه و قاجار است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۰۹:۵۵    
سیناپرس: امروزه خسارت های ناشی از مخاطره های طبیعی و انسانی به محیط و کالبد شهرها سبب شده مفهوم تاب آوری برای کاهش آثار سوانح به حوزه ای مهم در عرصه مدیریت بحران تبدیل شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۰۹:۴۴    
سیناپرس: علی صدر بزرگ ترین غار آبی جهان است. این غار در ارتفاعات ساری قیه نزدیک روستای علی صدر شهرستان کبودرآهنگ در استان همدان واقع شده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۰۸:۵۵    
سیناپرس: روزی که تهران پایتخت ایران شد، تهران باغ شهری وسیع بود که به سرزمین آب و چنار شهرت داشت؛ اما امروزه کمتر اثری از باغ های افسانه ای تهران باقی مانده است و برج ها به جای چنارها از زمین روییده ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۰۸:۱۴    
سیناپرس: لوریس کند (Slow Loris) یکی از پستانداران سمی دنیا به حساب می آید.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۳:۵۵    
سیناپرس: بر اساس داده های مرکز ملی آمار ایران حدود 10 میلیون دختر در کشور زندگی می کنند، دخترانی که به نسبت پسران، با وجود پیشی در عرصه آموزش عالی ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۲:۴۳    
سیناپرس: غارهای کرم شب تاب وایتومو در نیوزیلند به لطف وجود هزاران کرم کوچک شب تاب درخشان و ستاره باران دیده می شوند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۱:۳۴    
سیناپرس: دلفین ایراوادی در دریاها و اقیانوس های جنوب شرقی آسیا زندگی می کند. در عین حال که این دلفین ها حیواناتی بسیار شادابند، بسیار آرامش بخش هم هستند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۱:۰۶    
سیناپرس: واکسن به عنوان صنعتی استراتژیک، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است بنابراین ضرورت دارد فناوری های مربوط به تولید آن در داخل کشور مهیا شود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۰:۳۴    
سیناپرس: چشمه آتشین یا با نام آذری خود "یانار بولاغ"، نام چشمه ای در کشور آذربایجان است که به دلیل وجود گاز متان محلول در آب این چشمه قابل احتراق بوده و اهالی این کشور آب آن را در درمان انواع بیماری ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۰۹:۳۴    
سیناپرس: بزرگ ترین زنبورعسل جهان، زنبورعسل غول آسای هیمالیایی نام دارد که یکی از گران قیمت ترین عسل های جهان را تولید می کنند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۰۸:۳۶    
سیناپرس: مدل های کلاسیک سیاستگذاری فاصله روشنی میان مقام سیاست پژوهی و مقام سیاست ورزی (پالیسی و پالیتیکس) قائل می شوند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۰۸:۳۴    
سیناپرس: رصد خانه مراغه (در 147‬کیلومتری جنوب تبریز) یادگاری از دوران طلایی علم و فرهنگ ایران در دنیا به حساب می آید که درسال657 بنا شده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۲:۳۳    
سیناپرس: قورباغه سمی شبحی با نام علمی Epipedobates tricolor ظاهری بسیار کوچک دارد که طول آن به زحمت به دو سانتی متر می رسد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۲:۰۳    
سیناپرس: گنبد جبلیه تنها بنای تاریخی سنگی کرمان است که قدمت آن به دوران ساسانیان می رسد. این گنبد در شرق شهر کرمان و نزدیکی پارک پردیسان و دو قبرستان صاحب الامر و سید حسین کرمان قرار دارد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۱:۳۶    
سیناپرس: محققین ایرانی در مطالعه ای پژوهشی که نشریه بین المللی جهاد دانشگاهی، IJFS به انتشار نتایج آن پرداخته است ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۱:۳۶    
سیناپرس: محققین کشورمان در پژوهشی ارزشمند ارتباط بین سواد بهداشتی و عملکرد جنسی و رضایت جنسی در زوج های نابارور را مورد بررسی قرار داده و به نتایج مفیدی دست یافته اند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۱:۳۶    
سیناپرس: امروزه گروه زیادی از زنان نابارور، تحت درمان به وسیله روش های کمکی قرار می گیرند. در این خصوص ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۰:۳۳    
سیناپرس: قلعه شهرآباد در شمال شرقی بافق با مساحتی برابر نهصد مترمربع واقع شده است. قدمت این بنا به دوره قاجاریه می رسد و به دستور رستم از زرتشتیان یزد احداث شده و بعدها به فرزندش شهریار واگذار شده ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۰۹:۳۶    
سیناپرس: استارتاپ ها، کسب و کارهایی مبتنی بر فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی در حوزه تبادلات مالی هستند که فضای جدیدی در اقتصاد کشورها به وجود آورده اند ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۰۹:۳۳    
سیناپرس: گرند کنیون (Grand Canyon) یک ژرف دره است که میان آن رود کلرادو قرار دارد و در ایالت آریزونا، آمریکا قرار دارد ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۰۸:۳۳    
سیناپرس: پولک پوست یا پانگولین(Pangolin) یا مورچه خوار پولک دار جانوری است که روی پوست خود فلس هایی از جنس کراتین دارد و تنها پستانداری است که چنین نوع از پوشش بدن را داراست.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۰۸:۰۶    
سیناپرس: فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به طور رسمی اعلام کرد زمان برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 قطر متفاوت با زمان برگزاری سنتی دوره های قبل خواهد بود.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۶:۰۴    
سیناپرس: نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد، به دلیل وظایف بسیار خاص و محدود مورچه های سرباز، توسعه بافت مغزی این مورچه ها نیز بسیار محدود است؛ درحقیقت، وظایف مورچه ها در کلونی ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۴:۰۶    
سیناپرس: پارازیت پدیده چندان جدیدی نیست. این پدیده قدمتی حدودا هفتاد ساله دارد. به نظر می رسد که هر جا جنگ یا رقابتی بوده، سخت یا نرم، گرم یا سرد، پارازیت هم بوده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۴:۰۲    
سیناپرس: صلیب های کاتانگا مربوط به دوران باستان هستند اما در حقیقت این اشکال مسی در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم در بخش هایی از سرزمینی که امروزه جمهوری دموکراتیک کنگو نام دارد به عنوان پول استفاده ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۳:۳۶    
سیناپرس: مطالعه صورت گرفته توسط پژوهشگران چینی نشان می دهد، پوشش گرافنی از توانایی کنترل فرآیند تبخیر آب از سطوح مختلف برخوردار است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۳:۳۲    
سیناپرس: خرگوش پشمالوی انگلیسی(English Angora Rabbit) شبیه به بالشی است که چشم دارد و راه می رود!
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۲:۳۶    
سیناپرس: زباله الکترونیکی یا E-waste حاوی فلزهایی مانند جیوه و سرب هستند که برای محیط زیست خطرهای فراوانی دارند و بازیافت غیر اصولی آنها دنیا را با بحران جدی مواجه می کند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۲:۳۲    
سیناپرس: کاروانسرای میبد از کاروانسراهای سبک صفوی در میبد است که به نظر می رسد روی جایگاه کاروانسرای قدیمی تری ساخته شده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۱:۳۲    
سیناپرس: یخچال طبیعی پرتیو مورنو در جنوب غربی ایالت سانتا کروز آرژانتین قرار دارد و یکی از زیباترین یخچال های طبیعی جهان است که به صورت پارک درآورده شده و سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۰:۳۲    
سیناپرس: پرنده نوک قاشقی(Spoon-Billed Sandpiper Chick)، نوک عجیب و غریب دارد که ظاهری جذاب به او داده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۱۳:۳۶    
سیناپرس: تعامل کودک با محیط از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه این تعامل از شکل گیری شخصیت تا رشد جسمی و ذهنی کودک را در برمی گیرد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۱۳:۰۲    
سیناپرس: برج کلاه فرنگی شوشتر اثری به جامانده از دوره قاجار است که در کنار رود شطیط قرار دارد و بقایای برج 8 ضلعی را شامل می شود. این اثر بر فراز تپه کوتاهی ساخته شده است که به بند میزان اشراف دارد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۱۲:۳۶    
سیناپرس: رانندگی بد، جاده های بی کیفیت، خودروهای نا امن و خیلی موارد دیگر باعث می شوند که در برخی از کشورها نرخ مرگ بر اثر تصادفات جاده ای بیش از حد میانگین باشد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۱۲:۳۲    
سیناپرس: موناکو کشوری کوچک است که در سواحل فرانسه موسوم به فرنچ ریویرا (French Riviera) واقع شده و بیشترین تعداد میلیونرها و میلیاردرها در جهان بر اساس جمعیت را در خود جای داده است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۱۱:۳۲    
سیناپرس: کرم لوله ای آسکاریس در درون روده انسان تخم گذاری و در روده ها نقب می زند و از طریق جریان خون خود را به ریه ها می رساند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۱۰:۳۲    
سیناپرس: یکی از یخچال های طبیعی قطب جنوب در منطقه ای به نام زمین های ویکتوریا قرار دارد که خون گریه می کند ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۱۰:۰۲    
سیناپرس: شاید باورش سخت باشد که یک موش روی درخت زندگی کند، ولی این اتفاق افتاده و نام آن موش درختی کاکل قرمز(Red-Crested Tree-Rat) است.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۴:۰۶    
سیناپرس: در سال های اخیر مدت زمان پشت میز نشینی افراد و خیره شدنشان به صفحه نمایشگر افزایش چشمگیری داشته است ...
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۳:۳۲    
سیناپرس: سد گوران در 78 کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای گوران در نزدیکی جاده طبل- باسعیدو قرار دارد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۳:۰۶    
سیناپرس: روز گذشته باحضور مدیران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و برای اولین بار در کشور از نسل جدید کارت خوان های سوخت که تکنولوژی آن بومی سازی شده است، رونمایی شد.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۳:۰۲    
سیناپرس: مرگبارترین و خطرناک ترین جانور در آمریکای شمالی بدون شک گوزن است که به آن لقب قاتل کامیکازه داده اند.
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۱:۳۲    
سیناپرس: قنات قصبه گناباد، قناتی کهن با ویژگی های عجیب تر و قدمتی2500 تا 2700 ساله است. این قنات دارای دو دالان زیرزمینی به طول 33 کیلومتر و چاه های بسیار عمیقی است که عمق برخی از آنان به 300 متر می ...
مشاهده نتایج بیشتر...