یکشنبه ۲۹ مهرساعت ۲۲:۳۰Oct 2018 21

دانا (danakhabar.com)

دانا 29 اسفند 1393 دانا 28 اسفند 1394 دانا 27 اسفند 1395 دانا 1 فروردین 1396 دانا 1 فروردین 1397 دانا 1 اردیبهشت 1397 دانا 31 خرداد 1397 دانا 1 تیر 1397 دانا 1 مرداد 1397 دانا 1 شهریور 1397 دانا 1 مهر 1397 دانا 2 مهر 1397 دانا 3 مهر 1397 دانا 4 مهر 1397 دانا 5 مهر 1397 دانا 6 مهر 1397 دانا 7 مهر 1397 دانا 8 مهر 1397 دانا 9 مهر 1397 دانا 10 مهر 1397 دانا 11 مهر 1397 دانا 12 مهر 1397 دانا 13 مهر 1397 دانا 14 مهر 1397 دانا 15 مهر 1397 دانا 16 مهر 1397 دانا 17 مهر 1397 دانا 18 مهر 1397 دانا 20 مهر 1397 دانا 21 مهر 1397 دانا 22 مهر 1397 دانا 23 مهر 1397 دانا 24 مهر 1397 دانا 25 مهر 1397 دانا 26 مهر 1397 دانا 27 مهر 1397 دانا 28 مهر 1397 دانا 29 مهر 1397 
  ۵ ساعت پیش    
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: برنامه ساماندهی صندوق تعاون روستاییان ایرانیان از برنامه های محوری سازمان تعاون روستایی است.
  ۹ ساعت پیش    
وزیر آموزش و پرورش گفت: نمی گویم فعالیت های فروی ارزشی ندارد اما آنچه ارزشش بالاست این است که یاد بگیریم در کنار یکدیگر زندگی کنین، ورزش کنیم و درس بخوانیم.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۰    
یک متخصص ارتوپد در توصیه به زائران اربعین 97، به استفاده از کوله پشتی های سبک و استاندارد، کفش های مناسب و داشتن استراحت در بین مسیر تاکید کرد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۰    
رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت، از سرطان پستان به عنوان شایع ترین سرطان در خانم ها نام برد و گفت: هر سال 14 هزار مورد به تعداد بیماران مبتلا به سرطان پستان در کشور افزوده می شود.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۰    
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، گفت: از هر سه زن بالای 50 سال، یک نفر و از هر پنج مرد بالای 50 سال یک نفر، شکستگی لگن ناشی از پوکی استخوان می شوند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۰    
به گفته متخصصان تغذیه، به غیر از نورخورشید مواد خوراکی بهترین منبع تامین ویتامین D بدن هستند اما فقط چند ماده خوراکی می توانند میزان موردنیاز این ویتامین را تامین کنند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۰    
به چالش کشیدن مغز می تواند به حفظ هوشیاری مغز کمک کرده و با افزایش سن قدرت حافظه حفظ شود.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۰    
فاکتورهای متعددی نظیر رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی و همچنین غربالگری های سلامت بر چگونگی روند پیری ما تاثیر دارند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
یک آسیب شناس اجتماعی گفت: تمرکز بر روی برنامه های حمایتی و پیشگیرانه باید در دوران نوجوانی و جوانی صورت گیرد و به این گروه های سنی توجه بیشتری شود.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
یک روان شناس کودک و نوجوان گفت: سرکوفت زدن در زمینه تحصیلی نه تنها بهبود اوضاع درسی فرزندتان را در پی نخواهد داشت بلکه موجب تخریب رابطه شما و فرزندتان خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
یک روانشناس گفت: افرادی که از تنهایی شان لذت می برند، به خودشناسی عمیقی می رسند که این خودشناسی به آن ها قدرت کنترل و تسلط می دهد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
یک روان شناس گفت: یادگیری مهارت های ارتباطی برای داشتن رابطه عاطفی بهتر را بایستی در زندگی جدی بگیرید.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
زندگی ام یک جور عجیبی با سگ ها گره خورده است، زمستان از زور سرما چسبیده به آن ها خوابیدم و توی چشم تک تک شان زار زار درد کشیدم. حالا پا به پا با همین سگ ها می دوم.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
به تازگی آینه هوشمندی ساخته شده که با تحلیل پوست فرد، حداقل 10 عیب در صورت کاربر را ردیابی می کند و به او می گوید از چه محصولاتی برای رفع آن استفاده کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
در دنیای امروز افراد زیادی از استرس و نگرانی رنج می برند و تشخیص این امر هم کار ساده ای نیست. اما حالا یک چسب زخم الکترونیک می تواند به حل این مشکل کمک کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
یک تولید کننده چینی موبایل قصد دارد در 2019 میلادی یک موبایل تاشو مجهز به اینترنت نسل پنجم عرضه کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
نسخه 70 مرورگر اینترنتی کروم توسط گوگل عرضه شده که یکی از امکانات جذاب آن قابلیت تصویر در تصویر است که نمایش ویدئوها به شکل سیار را در حین تعویض پنجره مرورگرها ممکن می کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
بخشی از محوطه بندرگاهی در جنوب و ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد از کفپوش های بتنی نانویی با دوام بالا پوشیده شده است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
امروز یک موشک آریان5 ، فضاپیمای بپی کلمبو را به آسمان برد. این فضاپیما پس از طی مسافت 8.5 میلیارد کیلومتری به عطارد می رسد و با کمک دو مدارگرد سیاره را بررسی می کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
کاربران موبایل های جدید گوگل از اختلالی در عکاسی با این دستگاه ها شکایت دارند. به نظر می رسد پس از عکاسی، تصویر مذکور ذخیره نمی شود.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
یک اپلیکیشن جدید با عکسبرداری از مردمک چشم کاربران بعد از هر بار باز کردن قفل گوشی میزان هشیاری آنها را تشخیص داده و در صورت لزوم به آنها هشدار می دهد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
ابزار و ادوات پخش موسیقی از جمله حساس ترین محصولاتی هستند که بسیاری از آنها توسط افراد باتجربه و متخصص تولید می شوند. اما تولید آنها نیز با استفاده از چاپگرهای سه بعدی ممکن شده است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۰    
کلاف سردرگم رسیدن به پاسخ این مساله که نیاز به کلاس های کنکور و کتاب های کمک درسی و بعضا صرفا تجاری از کجا نشات می گیرد، زوایای پنهان بسیاری دارد که در این گزارش به برخی شان پرداخته شده است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۰    
حجم بی سابقه ای از نفت ایران به سمت چین ارسال شد تا این ماه و اوایل نوامبر، قبل از اجرای تحریم های آمریکا، در بندر دالیان تحویل بگیرد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۰    
یک مقام مسئول گفت:مجوز احداث اولین واحد مینی LNG به ظرفیت 30 تن در روز در کرمان دریافت شده و مناقصه های این پروژه برای جذب سرمایه گذار به زودی برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۰    
مدیرکل دفتر نظام های بهره برداری و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو، از انسداد 5 هزار و 518 حلقه چاه غیرمجاز در سال 97و کاهش 21.2 میلیون مترمکعب اضافه برداشت غیرقانونی آب در چاه های مجاز خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۰    
هرچند قیمت نفت با نشانه هایی از افزایش تقاضای چین تقویت شد، اما با رشد ذخایر نفت آمریکا و نگرانی از تاثیر جنگ تجاری بر تقاضا، برای دومین هفته متوالی افت کرد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۰    
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: نخستین کوره واحدهای بنزین سازی مرحله سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس وارد مدار تولید شد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۰    
به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در حال حاضر تنها بازگشت کارت سوخت در این کمیسیون مطرح شده و افزایش قیمت و یا دو نرخی شدن قیمت بنزین در دستور کار قرار ندارد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۰    
یک روانشناس گفت: با ورود کودکان به دوره نوجوانی، تمایل آنها برای تنها ماندن بیشتر می شود که ناشی از تغییرات جسمانی و روانی دوران بلوغ اوست.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۰    
اسماعیلی گفت: روش مذاکره کردن را به کودک خود آموزش دهید تا اگر با کسی مشکل پیدا کرد، خودش آن را حل کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۰    
عضو کمیته علمی هجدهمین کنگره گوارش و کبد ایران، توضیحاتی در مورد بیماری التهابی روده یا IBD ارائه داد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۰    
محققان ایرانی موفق شدند با فناوری نانو حسگری را طراحی کنند که در کمتر از 10 دقیقه بیماری زردی کودکان را با یک قطره خون تشخیص می دهد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۰    
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی، گفت: به نظر می آید خانواده ها بسیاری از مسئولیت هایشان را به بیرون از خانه برونسپاری کرده اند. خانواده ها باید بیشتر درگیر امر تربیت باشند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۰    
مدیر اجرایی سمپوزیوم افق های جدید 2020 در زمینه ایمپلنت، زیبایی و بازسازی استخوان با اشاره به صادرات خدمات دندانپزشکی به جمهوری آذربایجان از طریق برگزاری این سمپوزیوم در باکو گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۰    
طی نیمه نخست سال جاری واردات کالاهای اساسی به کشور تا حدودی بدون وقفه در حال انجام بود به گونه ای که واردات ذرت، دانه های روغنی، گوشت قرمز و جو افزایش یافته است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۰    
بعد از اعلام دو خودروساز بزرگ برای پیش فروش خودروهایشان، تب و تابی در میان دلالان خودرو برای فروش شکل گرفته و مصرف کنندگان واقعی وارد بازار خواهند شد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۰    
درحالی که تلاش های چین برای تقویت اعتماد سرمایه گذاران، بازار سهام این کشور را صعودی کرد، سهام آسیایی افت های امروز خود را جبران کردند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۰    
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، لازمه کاهش نرخ طلا را تنظیم بازار ارز دانست و گفت: دولت نیاز ارزی شرکت ها همزمان با پایان سال میلادی را باید تامین کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۰    
عضو کمیسیون برنامه مجلس با بیان اینکه برخی صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون شده است، گفت:نحوه انتخاب مدیران خودروسازی ها، تعهدات پشت پرده ای است که افراد پرنفوذ صاحب قدرت در دولت دنبال می کنند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۰    
اتاق تهران با ارسال طرحی به هیات دولت برای مدیریت سوخت، پیشنهاد داد تا نرخ بنزین آزاد شده و در مقابل، یارانه 250 هزار تومانی به هر خانوار ایرانی با مکانیزم واریزی به کارت یارانه اختصاص یابد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۰    
یک تحلیل گر بازارهای مالی گفت: نسبت یورو و دلار در چند سال آینده می تواند به طور جدی تغییر کند به طوری که در سال 2024، ارزش دلار در برابر یورو 40 درصد کاهش خواهد یافت.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۰    
با نشانه هایی از افزایش تقاضای چین، قیمت های نفت بالا رفت، اما با نگرانی از کاهش فعالیت های اقتصادی و افزایش ذخایر نفت آمریکا، قیمت ها از لحاظ هفتگی با افت همراه شدند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۰    
پایگاه اطلاع رسانی دولت میزان قاچاق سوخت به خارج از کشور را 20 تا 40 میلیون لیتر در روز اعلام و الزامات اصلاح هرچه سریعتر قیمت حامل های انرژی را بیان کرد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۰    
با امضای قرارداد نگهداشت و افزایش توان تولید میدان های نفتی سیوند، اسفند و دنا، ظرف 20 ماه آینده، تولید نفت حداقل 16 هزار بشکه در روز افزایش می یابد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
مدیرعامل موسسه خیریه بهنام دهش پور، با عنوان این مطلب که 56 درصد مراجعان به موسسه را زنان تشکیل می دهند، گفت: 90 درصد این زنان با بیماری سرطان می آیند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
یک کارشناس صنعت گاز گفت: صادرات 300 میلیون مترمکعب گازطبیعی به کشورهای منطقه می تواند درآمدی معادل فروش یک میلیون بشکه نفت در روز نصیب کشور کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سرپرستان خانوار با درآمد کمتر از 3 میلیون، مشمول سبد کالا می شوند گفت: جمعیت تحت پوشش و مبلغ قابل شارژ در نشست یکشنبه دولت نهایی می شود.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
استاد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز گفت: موسسه تایمز رتبه بندی رشته های موضوعی دانشگاه های جهان را منتشر کرد که در این رتبه بندی نام 2دانشگاه تهران و اصفهان نیز قرار گرفته است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
یک استارتاپ ایرانی با ارائه توانمندسازی معلولان حرکتی در میان 40 استارتاپ برگزیده در نمایشگاه جیتکس دبی قرار گرفت.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، از پیشنهاد طراحی بازی های رایانه ای طبق داستان های اسلامی خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
همه ما ممکن است گاهی اوقات دچار حالت ترش کردگی معده شویم که در این وضعیت میزان اسید معده افزایش می یابد و به اصطلاح معده اسیدی می شود.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، گفت: افراد فکر می کنند بیماری های غیرواگیر فقط برای بزرگسالان است، در حالی که ریشه اکثر این بیماری ها در دوران حاملگی، نوزادی و کودکی است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
به گفته محققان، بین رژیم غذایی و افسردگی رابطه قوی ای وجود دارد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
مشاور وزیر بهداشت در امور زنان گفت: در حال حاضر 28 بیمارستان در سطح کشور خدمات تخصصی در حیطه زنان ارائه می دهند،
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل ها ضمن تشریح آفات و بیماری هایی که در رویشگاه های مختلف کشور به دلیل تغییرات اقلیمی به وجود آمده است ...
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
مدیر یک مرکز درمانی، با اشاره به سیاست وزارت بهداشت برای کاهش آمار سزارین، گفت: با اقدامات انگیزشی تشویقی برای زنان باردار و متخصصین زنان و زایمان، سعی در ترویج زایمان طبیعی داریم.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
محققان دریافتند مصرف بیش از اندازه ویتامین A می تواند موجب افزایش ریسک شکستگی استخوان در انسان شود.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
یافته ها نشان می دهد کاهش وزن ممکن است به کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه در زنان پس از سن یائسگی کمک کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
دبیر علمی کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: بین 10 تا 20 درصد کودکان مبتلا به اوتیسم اگر به درمان جواب بدهند ممکن است که دیگر در طیف این بیماران قرار نگیرند و درمان پذیر باشند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
یک استارت اپ کالیفرنیایی قصد دارد از اوایل تابستان 2019 میلادی ماهواره هایی کوچک به اندازه یک قرص نان به فضا بفرستد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
اپل پورتالی راه اندازی کرده که به کاربرانش اجازه می دهد اطلاعاتی که از آنها جمع آوری می شود را بررسی، اصلاح یا حذف کنند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
یک استاد آمریکایی رباتی مجهز به هوش مصنوعی ساخته که می تواند در دانشگاه تدریس کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
چین قصد دارد تا 2020 میلادی یک ماه مصنوعی را به آسمان یکی از شهرهای جنوبی خود بفرستد. این ماه 8 برابر درخشان تر از نمونه واقعی است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
گوگل قصد دارد برای استفاده از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مختلف سازگار با سیستم عامل اندروید از مشتریان اروپایی خود هزینه دریافت کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
شرکت جی لب مدل تازه ای از هدفون های ورزشی خود را به بازار عرضه کرده که علاوه بر راحتی و سهولت استفاده به طور مکرر قابل شستشو هستند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
یک شرکت تجاری حافظه فلاش یو اس بی 3 جدیدی عرضه کرده که با شناسایی اثر انگشت افراد امکان دسترسی آنها به محتوای حافظه را فراهم می کند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
محققان موفق شدند ماده ای که در تکوین مغز و سلامت مغز تاثیر دارد را کشف کنند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت رشته های تحصیلی پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی آزمون سراسری 97 در مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی 30 مهرماه 97 است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور از رایزنی برای سرانه ای شدن بودجه این دانشگاه خبر داد و گفت: در لایحه بودجه 98 درخواست دانشگاه اختصاص بودجه براساس سرانه دانشجویی است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
ثبت نام آزمون ای پی تی آبان ماه دانشگاه آزاد اسلامی از امروز 27 مهرماه آغاز و تا 2 آبان ماه ادامه دارد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
دانشگاه آزاد به دنبال به وجود آمدن مشکل در پذیرش پزشکی از آمادگی برای افزایش ظرفیت رشته های پزشکی در بهمن ماه و مهرماه سال آینده خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
دوازدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری اردیبهشت 98 در دو بخش دانشگاهی و کشوری برگزار می شود و متقاضیان دانشگاه علوم پزشکی ایران تا 30 مهر فرصت دارند آثار خود را ارسال کنند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
وزیر علوم گفت: حدود 50 درصد از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی شاغل هستند و در مقطع کارشناسی ارشد این عدد به 70 و در مقطع دکتری این عدد به 90 بالغ شده است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۸:۳۰    
عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: متأسفانه در حال حاضر پروتزهای موجود در کشور ناقص بوده و گاهی سایزهای متوسط یافت نمی شود و به طور کلی در این زمینه کمبود داریم ...
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۷ - ۱۶:۰۰    
عضو هیات مدیره شرکت سازه پویش، دانش و خلاقیت را محور صنعت قطعه سازی عنوان کرد و از دستیابی کشور به دانش فنی ساخت کوئل خودرو خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۵۷    
حدود 111سال است که از قانونی شدن تهران به عنوان پایتخت ایران می گذرد. سال هایی که این شهر به خود فراز و فرودهای بسیاری دید و به قدری تغییر کرد که امروزه می توان گفت تهران دوره قاجار شباهتی به تهران ...
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۵۷    
حجت الاسلام علوی تهرانی گفت: صلح امام حسن مجتبی (ع)، عزت پیامبر اکرم، اعتلای دین اسلام و آبروی مسلمین را حفظ کرد. اگرچه برحسب ظاهر خلافت به بنی امیه رسید.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۵۷    
عمل لاپاروسکوپی یکی از روش های جراحی محسوب می شود و اغلب برای شناسایی و تشخیص منبع درد لگن یا شکم همچون آندومتریوز مورد استفاده قرار می گیرد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
تغییر پارادایم خرید و فروش ها در بازار، معاملات را به نحوی رقم زده که اکنون بسیاری از خریداران خودرو که با هدف سرمایه گذاری وارد بازار شده بودند، فروشنده اند، اما بازار، دیگر آن بازار نیست.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از برگزاری دوره های توانمند سازی دوره های تربیت بدنی برای 70 هزار آموزگار خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
اگر چه مدتی است تولید خودروهای هیدروژن سوز آغاز شده، اما هنوز زیرساخت های لازم برای تامین این سوخت به طور فراگیر ایجاد نشده است. حال قرار است در این زمینه هم تحولی رخ دهد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
کشف و شناسایی سیگنال های رادیویی پرسرعت عمق فضا که به اف آر بی شهرت دارند به یکی از دغدغه های مهم متخصصان علوم فضایی مبدل شده، زیرا نشانه ای از وجود حیات در دیگر سیارات است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
محققان دانشگاه کلمسان آمریکا در تلاش برای تولید رنگ های نقاشی و پلاستیک هایی هستند که در صورت فشار یا واردشدن ضربه بتوانند مانند پوست دست خودشان را ترمیم کنند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
گم شدن کیف پول های جیبی با انبوهی از پول و مدارک یک نگرانی همیشگی است، اما اکستر 3 یک کیف پول جیبی هوشمند قابل ردگیری است که از امکانات منحصر به فرد دیگری هم برخوردار است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
کیوسک سفارش آنلاین (سلف تو سلف سرویس) به عنوان یک محصول سخت افزاری ایرانی در نمایشگاه جیتکس عرضه شد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
فروشگاه 4 زبانه کتاب الکترونیک با ویژگی ذخیره سازی اطلاعات در فضای ابری، توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم در نمایشگاه جیتکس دبی عرضه شد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
معاون وزیر بهداشت از مذاکره با وزارتخانه های صنعت و جهاد کشاورزی برای تامین مواد اولیه غذایی دانشگاه های علوم پزشکی با ارز 4200 تومانی خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
دانشگاه اراک برای سال تحصیلی 97-98 به دانشجویان مقاطع مختلف خود کارت سلامت ارائه می دهد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت: دانشجویان مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور می توانند با پرداخت فقط نصف شهریه ثابت ثبت نام کنند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
دانشگاه های هنگ کنگ با بورسیه تعدادی از دانشجویان دکتری و فوق دکتری برای سال 2020-2019 موافقت کردند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
رتبه بندی دانشگاه های جهان در 11 رشته موضوعی که توسط موسسه تایمز صورت گرفته از 17 اکتبر 2018 مصادف با 25 مهرماه به تدریج منتشر و در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
اطلاعیه عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین الملل در سایت بورس انرژی ایران منتشر شد. قرار است ششم آبان ماه یک میلیون بشکه نفت خام با تسویه 20 درصد ریالی و80درصد ارزی عرضه شود.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
مسئول کارگروه ایران در دولت آمریکا ادعا کرد که این کشور درصدد است تا صادرات نفت ایران را به صفر برساند.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
قیمت های نفت با شواهدی از افزایش تولید نفت آمریکا و بالا رفتن میزان ذخایر این کشور، افت کرد اما با اخباری از کاهش صادرات ایران، افت قیمت ها محدود شد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
وزیر نفت با بیان اینکه بازار جهانی در حال حاضر با کمبود عرضه مواجه است، گفت: هیچ کشور تولیدکننده ای توان افزایش تولید نفت را ندارد و همین مساله بازار را دچار نوسان کرده است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به نظرسنجی انجام شده میان فعالان اقتصادی گفت: 70 درصد از فعالان اقتصادی نسبت به آینده اقتصاد خوشبین نیستند، ضمن اینکه هنوز مشکل ارز حل نشده است.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
اندیشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار توسعه ظرفیت های تجارت گاز کشور و جایگزینی صادرات گاز به جای صادرات نفت خام شد.
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
عضو کارگری شورای عالی کار در یادداشتی نوشت: دولت عملا با گران فروشی اقلام سبد خانوار به منافع عمومی تجاوز کرده و باید پاسخگو باشد و قدرت از دست رفته کارگران را جبران کند.
مشاهده نتایج بیشتر...