شنبه ۲۸ دیساعت ۲۱:۲۵Jan 2020 18

میگنا (migna.ir)

میگنا 29 اسفند 1394 میگنا 30 اسفند 1395 میگنا 1 فروردین 1396 میگنا 1 فروردین 1397 میگنا 1 فروردین 1398 میگنا 2 اردیبهشت 1398 میگنا 1 خرداد 1398 میگنا 31 تیر 1398 میگنا 1 مرداد 1398 میگنا 1 شهریور 1398 میگنا 30 مهر 1398 میگنا 30 آبان 1398 میگنا 1 آذر 1398 میگنا 1 دی 1398 میگنا 2 دی 1398 میگنا 3 دی 1398 میگنا 4 دی 1398 میگنا 5 دی 1398 میگنا 6 دی 1398 میگنا 7 دی 1398 میگنا 8 دی 1398 میگنا 9 دی 1398 میگنا 10 دی 1398 میگنا 11 دی 1398 میگنا 12 دی 1398 میگنا 13 دی 1398 میگنا 14 دی 1398 میگنا 15 دی 1398 میگنا 16 دی 1398 میگنا 17 دی 1398 میگنا 18 دی 1398 میگنا 19 دی 1398 میگنا 20 دی 1398 میگنا 21 دی 1398 میگنا 22 دی 1398 میگنا 23 دی 1398 میگنا 24 دی 1398 میگنا 25 دی 1398 میگنا 26 دی 1398 میگنا 27 دی 1398 میگنا 28 دی 1398 
  ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
یکی از روانشناس مشهور آمریکایی در پاسخی تأمل برانگیز ترامپ را دلقک آمریکا خطاب کرد.
  ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
بدون شک، کمی حسادت در یک رابطه عاشقانه امری طبیعی است. مطمئنا هر یک از ما در برهه ای از رابطه عاطفی این احساس ناخوشایند را تجربه کرده ایم.
  ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران "کالج سلطنتی لندن" و "دانشگاه کینگز لندن" در مطالعه اخیرشان از روش تصویربرداری جدیدی خبر داده اند که توسط آن می توانند یک پروتئین در مغز را که نقش مهمی در بیماری اسکیزوفرنی دارد ...
  ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
روانپزشک و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران می گوید: باید از هیجان زدگی و افکار منفی جلوگیری کنیم؛ چرا که اینگونه افکار آسیب جدی و روانی بیشتری از اصل ماجرای سقوط هواپیما بر جامعه ایجاد می کنند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
هریک از بیماری های روانی و جسمی در یکدیگر تاثیر گذارند، زمانی که روان آدمی آزرده خاطر می شود به نوعی جسم را نیز درگیر می کند و گاه بالعکس برخی بیماری های جسمی ناخودآگاه در روح و روان آدمی تاثیر گذار ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۷:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مطالعه جدید نشان می دهد محرومیت شدید در دوره کودکی می تواند منجر به اندازه کوچک تر از حد معمولی مغز، IQ پایین و اختلال بیش فعالی در اوایل بزرگسالی شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۲۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
شاید بشود از دوران نوجوانی به سخت ترین دوران زندگی تعبیر کرد، دورانی که سرتاسر تغییر است و با فراز و نشیب های جسمی و عاطفی بسیاری همراه است ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۵:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد روانشناسی گفت: مقایسه کودکان با هم، یک امر بسیار ناپسند در علم روانشناسی است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۴:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
مصرف آب فراوان، خواب کافی، افزودن چاشنی های تند به غذا و گنجاندن مقادیر زیادی پروتئین در رژیم غذایی؛ راهکارهایی اثبات شده برای افزایش متابولیسم بدن و کاهش وزن هستند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۴:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
اگر شما در معرض خطر ابتلا به سرطان کبد هستید، باید مطمئن شوید که آزمایش های لازم را برای جلوگیری از این بیماری انجام می دهید.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
به تازگی یکی از وب سایت های تحلیل بازی اعلام کرد که عرضه بازی Horizon Zero Dawn برای پلتفرم کامپیوتر قطعی شده است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۱:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
محققان بیمارستان ملی کودکان آمریکا، با بررسی اضطراب زنان بارداری که به بیماری قلبی مادرزادی جنین خود پی برده بودند، دریافتند این اضطراب می تواند به مغز جنین هم صدمه بزند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۰۹:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
تراشیدن موی سر کودکان در چین، به خاطر اعتقاد به خرافی عجیبی انجام می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: 65 دانشگاه کشور براساس شاخص هایی مانند استنادات، جزو دانشگاه های برتر دنیا هستند که از این تعداد 22 دانشگاه علوم پزشکی می باشند
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۰۹:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه استکهلم به آینده ای اشاره دارد که افزودن یک مکمل کوچک می تواند بدن را از فرآوری و جذب چربی در هر وعده غذایی معین متوقف کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۰۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه در کارگاه مقابله با استرس ناشی از اخبار منفی در شبکه های اجتماعی، راهکارهای کاهش اضطراب و بی توجهی به این اخبار را توضیح داد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۸:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
مدرس آزمون های روانی گفت: متأسفانه تست هایی که امروزه در سایت ها و کانال های تلگرامی رواج پیدا کرده هیچگونه استانداردی ندارند و توسط هیچ روان شناسی تأیید نشده اند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۸:۲۷   + ۲۷ سایت دیگر  
برای همه ما پیش می آید که گاهی احساس دلتنگی یا غم و اندوه داشته باشیم، اما این احساسات با تجربه ی افسردگی کاملا متفاوت است ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۲:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
لازمه سلامت روحی و جسمی افراد، داشتن تناسب اندام است که در سایه تحرکات ورزشی و تغذیه سالم به دست می آید این در حالی است که در برخی موارد یکی از این دو مقوله مورد غفلت قرار می گیرد و به تبع آن سلامت ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۲:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم کودکان درباره چگونگی طول درمان بیماری کم کاری تیروئید توضیح داد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۱:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
یک جامعه شناس معتقد است دخانیات دروازه ورود به انواع بزهکاری ها مثل اعتیاد است و بیش از 80 درصد افرادی که انواع مواد مخدر را مصرف کرده اند، از سیگار شروع می کنند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۱:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
یک متخصص پوست، نسبت به احتمال ابتلا به سرطان پوست در اثر ساطع شدن حرارت از طریق وسایل گرمایشی، هشدار داد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۱:۲۷   + ۳۵ سایت دیگر  
اگر بخواهیم افرادی را که با نشاط و امید زندگی می کنند در یک کلمه توصیف کنیم، شاید هوشیار مناسب ترین واژه برای توصیف شان باشد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان داده است زندگی دوران کودکی که پر از بی توجهی، محرومیت و دشواری باشد باعث کاهش رشد مغزی در افراد می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
برای بیماران روانی که نیاز به خدمات مستمر درمانی دارند، تیم درمانی برای معاینه، تحویل دارو و اقدامات مددکاری از بیمارستان روانپزشکی ابن سینا به منزل بیمار اعزام می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۷:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
پزشکان چشم دو دسته اند: چشم پزشکان و بینایی سنج ها (اپتومتریست). بینایی سنجی علم مراقبت های بینایی است و کارشناسان این رشته به عنوان مراقبین بهداشت چشم مسئولیت حفظ و سلامت بینایی را بر عهده دارند ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
محققان دانشگاه هاروارد نوعی واکسن مبتنی بر مواد زیستی ساختند که در کنار شیمی درمانی امکان نابودسازی کامل سلول های AML(نوعی سرطان خون) و بهبود پایدار مدل های حیوانی مبتلا به این بیماری را فراهم می کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
استاد روانشناسی دانشگاه پیام نور و رئیس پیشین پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش بر اثر بیماری درگذشت.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۷:۵۷    
معاون وزیر آموزش و پرورش در حکمی دکتر غلامعلی افروز را به عنوان "سردبیر فصلنامه علمی پژوهشی خانواده و پژوهش" منصوب نمود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۷:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
محققان می گویند، به نظر می رسد سکته مغزی وضعیت چسبناکی درون رگ های خونی مغز ایجاد می کند که می تواند روزها و یا حتی ماه ها بعد آسیب ناشی از سکته مغزی را وخیم تر کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اطلاعات متقنی درباره تاثیر امواج موبایل بر سقط جنین و زایمان زودرس وجود ندارد
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۶:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
نخستین نشست شورای اندیشه ورز خانواده سازمان فرهنگی هنری با حضور استادان برجسته حوزه روانشناسی و جامعه شناسی و رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فرهنگ سرای خانواده برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ابراز هیجانات نه تنها برای حال عمومی مضر نیست بلکه کمکی برای پیشگیری از بروز فجایع مختلف فردی و اجتماعی است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
هواپیمای اوکراین که قرار بود 52 دانش آموخته ایرانی را رهسپار کانادا کند، بعد از 6 دقیقه پرواز، مسافرانش را راهی سفری ابدی کرد تا کتاب زندگی شان در اوج جوانی و پویایی ناتمام بماند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۴۲   + ۴۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا درباره طرح پژوهشی که محققان درباره کبد چرب انجام داده اند، گفت: نتیجه این پژوهش نشان داد حفظ سطح ویتامین دی در حدود 20 الی 25 نانومول بر لیتر برای مردان و زنان در ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
مطالعه جدید نشان می دهد مشکلی موسوم به لنفوپنی که حاکی از وجود میزان پایین سلول های خونی لنفویست است، می تواند هشدار اولیه بیماری باشد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
یک متخصص زنان و زایمان گفت: سرطان سینه شایع ترین سرطان در زنان است که در دهه پنجم تا ششم زندگیشان بیشترین شیوع را دارد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۰۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه درباره تمهیدات دانشگاه فرهنگیان برای احیای یاد سردار شهید قاسم سلیمانی توضیح داد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۰۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
یک روانپزشک و استاد دانشگاه معتقد است: همدردی با مردم و انجام اقدامات واقعی برای رفع مسائل و مشکلات باقی مانده از گذشته می تواند فشارهای روانی ناشی از حوادث جدید بر جامعه را کاهش دهد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۰۰:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
محققان دریافتند سیگارکشیدن بر سلامت روان تاثیر گذاشته و با افسردگی ارتباط دارد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۲۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
سقوط هواپیمای اوکراینی موجب گسترش فضایی از غم و اندوه و شکل گیری تنش در جامعه شده است. روانشناسانروانشناس درباره بهبود فضای روانی جامعه با اظهار نظر درباره وضعیت موجود ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۲۳:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
دکتر احسان اشراقی از اساتید دانشگاه تهران در گذشت.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۸:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رییس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی علامه طباطبایی معتقد است، افزون بر عذرخواهی و ارائه توضیح دقیق درمورد علت سقوط هواپیمای اوکراینی ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۵:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
در این گزارش، کلمات پرجست و جو موتور گوگل در تمامی حوزه ها طی سال 2019 را بررسی خواهیم کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
طبق نتایج تحقیقات جدید، تلفیق گزینه های سبک زندگی سالم نظیر حفظ وزن سالم، عدم استعمال سیگار و ورزش منظم، می تواند موجب افزایش طول عمر شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
سیتریزین جزء داروهای نسل جدید ضدحساسیت است که دارای اثرات خواب آور کمتری نسبت به داروهای نسل قدیمی تر خود بوده ولی پزشکان توصیه می کنند در زمان مصرف این دارو از رانندگی پرهیز شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۳:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
همدان- معاون استاندار همدان گفت: پیشگیری اعتیاد باید از خانواده و تربیت کودکان آغاز شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۳:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
حفظ سلامت بدن یکی از مهمترین عوامل در جهت سالم زندگی کردن افراد است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۲:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
محققان دانشگاه ییل واقع در آمریکا آنزیمی را در بدن موش ها شناسایی کردند که نقش دربان را برای سلول های چربی بازی می کند و می تواند مانع ورود کربوهیدرات به این سلول ها شود ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۲:۱۳    
نتایج پژوهش تازه محققان نشان می دهد فقط یک شب خواب بد منجر به افزایش میزان پروتئینی می شود که آلزایمر را به وجود می آورد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۱:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور طی فراخوانی از روان شناسان و مشاوران داوطلب برای شرکت در طرح امداد و مداخله در بحران برای کمک به خانواده های داغدار حوادث اخیر دعوت کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۱:۵۸   + ۳۴ سایت دیگر  
برای سوزاندن چربی های اضافی خود بهتر است اصول و روش صحیح آن را به کار ببندید.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۰۹:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
یک روانشناس با اشاره به شایع ترین علائم بیش فعالی در بزرگسالان است، گفت:یکی از علائم بیش فعالی در بزرگسالان نداشتن تمرکز است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۰۷:۲۸    
عشق یک وسواس فکری است که فرد را تسخیر می کند و باعث می شود که فرد خود را از دست دهد و نمی تواند از" به دیگری فکر کردن" دست بردارد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۰۶:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
حدود 10 درصد بزرگسالان در اروپای غربی، ایالات متحده، کانادا، نیوزیلند و استرالیا جدا از هم زندگی می کنند، در حالی که بیشتر از یک چهارم کسانی که در بریتانیا بر اساس آمار مجرد تعریف می شوند ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۲۰:۱۳    
معاون وزیر بهداشت افزود: از نظر بهداشت روان باید قبول کنیم که سوگ مراحلی دارد. اول حالت خشم و انکار وجود دارد و همه افرادی که متاثر هستند باید خود را تخلیه کنند تا به آرامش برسند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
نتایج یک بررسی آماری حاکی از آن است که میزان افسردگی در هنگ کنگ به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۳:۵۸   + ۳۶ سایت دیگر  
همه افراد در مواقعی از زندگی خود با ترس ها و نگرانی های مختلفی مواجه می شوند که از جمله آن ها می توان به ترس از ارتفاع و پرواز ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۲:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
مشکلات قلبی در بین افراد دیابتی شایع است. حال محققان دریافتند دیابت فاکتور پرخطر مستقلی در ابتلا به نارسایی قلبی است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۲:۲۸   + ۲۶ سایت دیگر  
مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که طولانی تر از ساعات متداول کار می کنند بسیار در معرض ابتلا به فشارخون بالا هستند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۲:۱۳   + ۱۸ سایت دیگر  
با انتخاب برخی غذاها می توان اثرات سمی آلودگی هوا بر بدن را خنثی کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۱:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
توقع بیش از حد والدین از دانش آموزان در ایام امتحانات یکی از عوامل بروز استرس در کودکان است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۸:۲۹    
گزل معتقد بود که پرورش کودک باید با شناخت دقیق قوانین رسش آغاز شود. آن ها فطرتاً نسبت به نیازهایشان و آنچه آمادگی انجام دادن آن را دارند یا ندارند، هشیار هستند ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۲۲:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
تصور غالب مردم مبنی بر ابتلای قطعی به افسردگی پسا طلاق صحت علمی ندارد و در اکثر موارد بین افرادی که سابقه اختلالات روحی نداشته اند، شاهد هیچ گونه عارضه شدیدی نخواهیم بود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۴:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
شرکت بنبوتون با استفاده از فناوری نانو کفی هوشمندی طراحی کرده است که می تواند در صورت مشاهده امکان ایجاد التهاب موضعی، صاحب آن را از طریق تلفن هوشمند مطلع کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
محققان کلینیک مایو در آمریکا موفق به کشف یک سوئیچ مولکولی شده اند که در درمان بسیاری از بیماری های مربوط به سیستم عصبی از جمله ام اس موثر است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
حادثه طبیعی یا غیرطبیعی که سبب به هم خوردن شرایط و وضع طبیعی زندگی افراد شود، موجب به هم خوردن امنیتِ روانی افراد نیز می شود و بحرانی را به وجود می آورد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
یک گروه از محققان بین المللی، فناوری جدیدی را برای درمان هوارسانی به نوزادان نارس ابداع کرده اند که با شبیه سازی دستگاه تنفسی فوقانی ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۱:۲۸   + ۳۸ سایت دیگر  
یک متخصص مغز و اعصاب، در ارتباط با علل بروز سکته مغزی، توضیحاتی ارائه داد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۱:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
همه افراد برای ادامه فعالیتهای روزانه خود نیاز به انرژی کافی دارند که یک چرت کوتاه و مفید می تواند انرژی آنها را تجدید کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۰۶:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور گفت: در طرح حمایت های اجتماعی و روانشناسی موسوم به محب، حمایت های روانی به خانواده های جانباختگان حادثه هواپیمای اوکراینی ارائه می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
برخلاف تصور عموم لازم نیست دیوانه، ناامید یا در آستانه ی فروپاشی باشید که به روانشناس نیاز پیدا کنید.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۲۳:۵۸   + ۲۹ سایت دیگر  
یک فوق تخصص روانپزشکی کودکان و نوجوانان، اختلالات اضطرابی را از پیامدهای مواجهه کودکان با اخبار ناگوار عنوان کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۵:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
محققان استرالیایی با استفاده از زرده تخم مرغ نوعی انسولین ابداع کرده اند که در دما و حرارت بالا لخته نمی شود و می توان در پمپ انسولین از آن استفاده کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۵:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان معتقدند خواندن فقط مغز شما را پر نمی کند بلکه آن را تغذیه می کند از این رو مطالعه برای سلامت مغز بسیار ضروری است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۳:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مقطع کارشناسی ارشد آموزش پزشکی از میان اعضای هیئت علمی، پزشکان و کارشناسان رشته های علوم پزشکی به صورت مجازی دانشجو می پذیرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: موضوع برگزاری کنکور نظام قدیم تا سال 99 مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو است و این زمان دیگر قابل تمدید نیست.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور بر لزوم ارائه خدمات روانشناسی به اقشار فقیر و حاشیه نشین تاکید کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
پیشرفت فناوری هر روز بُعد جدیدی از پدیده های باور نکردنی را پیش رویمان قرار می دهد، ایمپلنت مغزی یکی از این فناوری هاست ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
دسترسی به تمام متن حدود 72 درصد از پایان نامه های کارشناسی ارشد ثبت شده در ایرانداک و 36 درصد رساله های دکتری موجود در ایرانداک، به شرط عضویت در سامانه اطلاعات علمی ایران (گنج) امکان پذیر است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
طی چند سال گذشته روندی مثبت برای ایجاد آگاهی در حوزه بیماری هایی مثل افسردگی ایجاد شده است. روند درمان این بیماری روانی مسیری طولانی را طی می کند و اگرچه هنوز لازم است کارهای زیادی در این زمینه انجام ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: طبابت محدود به سن خاصی نیست و کار پزشکی بازنشستگی ندارد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۰۹:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
یک روانشناس درباره پرحرفی کودکان و راهکارهای رفع آن توضیحاتی داد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۰۷:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
گاهی تشخیص این که آیا ادامه دوستی با یک فرد به نفع شماست یا ضررتان، دشوار است، اما افراد نامناسب برای دوستی یک سری ویژگی های مشترک دارند ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۴:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
مطالعه جدید نشان می دهد تمرین ذهن آگاهی به غلبه بر واکنش های ترس کمک می کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۴:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران گفت:
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۴:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
چند سالی می شود که حال و هوای خوش اندام بودن در ذهن بسیاری از جوان ها را برای بدست آوردن یک اندام ایده آل و بدن چند تکه افتاده ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
عنوان بدون کنکور در مدرک دانشگاهی ثبت نمی شود
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۲:۳۲   + ۲۰ سایت دیگر  
به گفته محققان، بخش لذت و خوشی مغز ارتباط تنگاتنگی با ساعت بیولوژیکی بدن انسان دارد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۱:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مطالعات جدید محققان آمریکایی نشان می دهد سیگار علاوه بر خطرات جسمی، سلامت روانی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و با افسردگی مرتبط است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کودکان و نوجوانان زمان زیادی را در مدرسه سپری می کنند، بدیهی است که معلم مدرسه باید با دانش آموزی که بیماری صرع دارد به خوبی رفتار کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۰۶:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
روانشناس ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به این که مسئولان ورزش کشور به اعزام روانشناس همراه تیم های ورزشی اعتقادی ندارند، گفت: ورزشکار قبل ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۰۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اردوی جهادی-تخصصی روانشناسی با حضور مستعدین برتر دررشته های روانشناسی و مشاوره برگزار می گردد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۰۰:۳۲   + ۲۵ سایت دیگر  
کم آبی بدن علاوه بر ایجاد سردرد و برخی مشکلات فیزیولوژیکی می تواند بر عملکرد شناختی افراد مسن هم تاثیر گذارد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۵:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
اگر فردی در بستر بیماری باشد یا سن بالایی داشته باشد تقریباً اطرافیان می توانند روز نبودن او را تصور کنند و تا حدودی خود را برای آن روز آماده کنند ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۴:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
شرور سابقه دار که به اتهام آزار و اذیت 20 پسر و دختر بچه تنها در خانه و تعرض به دو زن جوان از سوی پلیس دستگیر شده در تازه ترین اعترافات خود جزئیات بیشتری از این جرایم را فاش کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۲:۳۲    
برنامه ریزی اگر چه مزایایی دارد اما اگر به درستی اجرا نشود معمولا باعث دل زدگی و سردی شخص اجرا کننده می شود
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۰:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
فوق تخصص مراقبت های ویژه گفت: یکی از مشکلات بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه، بروز نارسایی حاد کلیه و صدمات کلیوی است که باید با تشخیص به موقع عارضه، از خطرات و عوارض آن جلوگیری کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۰:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
محققان با انجام مطالعه ای ادعا می کنند که مصرف مکمل های فولیک اسید و روی موجب تقویت قدرت باروری مردان نمی شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۰:۱۷   + ۲۲ سایت دیگر  
تیرگی زیر چشم ها یک وضعیتی است که در حالت عادی معضل خاصی برای سلامتی ندارد اما ممکن است همیشه بزرگتر از سن واقعی تان به چشم دیگران بیایید.
مشاهده نتایج بیشتر...