پنجشنبه ۰۴ خردادساعت ۱۴:۵۶May 2017 25

میگنا (migna.ir)

  ۱۹ دقیقه پیش    
نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران با اشاره به اعتراض گسترده پاتولوژیست ها مقابل سازمان نظام پزشکی گفت: وزارت بهداشت تحت تأثیر لابی قوی فارغ التحصیلان رشته های علوم پایه ...
  ۱ ساعت پیش    
وزیر بهداشت گفت: در مجمع جهانی بهداشت در ژنو، دستاوردها و توانمندی های ایران در حوزه علوم پزشکی، طرح تحول سلامت و نقش موثری که کشورمان در رشد علمی دنیا و منطقه داشته است، مورد توجه همگان قرار گرفت.
  ۲ ساعت پیش    
ساختار ذهن آقایان برای درک مفاهیم و جمله ها به علائم تصویری نیاز دارد و تنها با خواندن متن یا حتی گوش کردن به صدا نمی توانند مفاهیم مورد نظر را استخراج کنند.
  ۲ ساعت پیش    
معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از ضرورت تلفیق پیشگیری از اعتیاد با درمان مناسب به منظور اثربخشی بیشتر آن سخن گفت.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ - ۰۰:۳۷    
به مناسبت فرارسیدن روز جهانی اسکیزوفرنی، نشست بررسی ابعاد زیستی، روانی و اجتماعی بیماری اسکیزوفرنی، عصر روز دوشنبه اول خرداد ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۷:۳۷    
بی پولی و هزینه های گزاف درمان ناباروری، همواره یکی از دغدغه های زوج های نابارور بوده و هست؛ اما طی سه ساله گذشته وزارت بهداشت تلاش کرد تا با راه اندازی مراکز درمان دولتی بتواند این دغدغه را کمرنگ تر ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۶:۳۷    
72 درصد تماس گیرندگان کودکان خود را تنبیه عاطفی و روانی می کردند. این نوع تنبیه شامل مواردی مانند محرومیت، طردکردن، تحقیر، ناسزاگویی، تبعیض یا مقایسه، پرخاشگری و فریاد زدن می شود ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۵:۰۷    
24 می (سوم خرداد) در تقویم جهانی روز اسکیزوفرنی که برخی آن را شدیدترین اختلال روانی می نامند، نام گذاری شده است تا به این طریق توجه جوامع مختلف به این بیماری و حمایت بیشتر از بیماران مبتلا به آن جلب ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۲:۰۷    
معاون طرح های آماری مرکز آمار ایران با اشاره به میزان ازدواج و طلاق عنوان کرد: در سال 62، 890 هزار ازدواج داشتیم که اکنون به 700 هزار رسیده در سالهای اخیر سرعت افزایش طلاق کند تر شده و میزان خالص ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۰۹:۰۷    
تدرو آدانوم از کشور اتیوپی عصر روز سه شنبه و در جریان هفتادمین نشست مجمع جهانی بهداشت در ژنو سوئیس، با رای اعضاء سازمان بهداشت جهانی برای یک دوره 5ساله مدیر کل این نهاد بین المللی شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۰۸:۵۲    
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه های اجرایی باید رویکرد سلامت محور داشته باشند، ایران را در این امر موفق برشمرد و گفت: باید اهمیت سلامت را در تمام دستگاه های اجرایی نهادینه کنیم.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۰۸:۲۲    
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در پیامی با اشاره به برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری گفت: تداوم شادی انتخاباتی در جامعه، نیازمند رفع مشکلات مردم است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۲۳:۵۲    
این دختر علاقمند به ریاضی قرار است قبل از اینکه دوران دبیرستان را در مدرسه به پایان برساند، جشن مدرک ارشد خود را با دانشجویان بگیرد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۷:۲۳    
در سال های اخیر با توجه به موج مدرک گرایی خانواده ها هزینه های سرسام آوری را برای ورود فرزندان شان به دانشگاه صرف می کنند که به نظر می رسد ورود این دانشجویان به جامعه علمی تغییری در رتبه علمی کشور ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۷:۲۳    
آیا شده صداهایی را بشنوید که هیچ منشا خارجی نداشته اند؟ یا حس کردید یک نفر کنار شماست در حالی که کاملا تنهایید و کسی آن دور و بر نیست؟ برخی افراد تجربه های زیادی از این دست دارند ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۳    
ذهن آگاهی یا کنترل ذهنی یک ترفند برای رسیدن به آرامش و نشاط فکری است که باعث می شود روند زندگی افراد منظم تر و با کیفیت تر استمرار یابد و در شرایط مختلف انسان تصمیم های درست و منطقی اتخاذ نماید.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۳:۰۸    
افسردگی در حال حاضر عامل اصلی بسیاری از بیماری ها در جهان بوده و دانشمندان در حال آزمایش روش های جدیدی برای درمان این بیماری هستند
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۱:۲۳    
نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 96 اعلام شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۰۹:۲۳    
برخی افراد در محیط های اجتماعی، مانند مهمانی های اداری، یا مکان هایی که افراد زیادی گرد هم می آیند، مانند پارک های تفریحی، مراکز خرید یا فروشگاه ها دچار اضطراب می شوند ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۰۹:۲۳    
سامانه نقل و انتقال فرهنگیان از امروز (اول خرداد 96) فعال می شود.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۰۸:۲۳    
معاون رئیس قوه قضائیه از زندانی بودن 225 هزار نفر در زندان های کشور خبر داد و گفت: از نظر تعداد زندانی، هشتم جهان هستیم که این آمار زیبنده کشور نیست.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۰۰:۰۸    
رشد قد تا زمانی که صفحه رشد استخوان ها در سنین بلوغ باز است ادامه دارد و پس از آن برای همیشه متوقف می شود. اگر می خواهید فردی قد بلند و با اعتماد به نفس باشید، باید دور بعضی عادت های غلط را خط بکشید.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۱۷:۰۸    
مطالعه جدید نشان می دهد کودک دارای اضافه وزن با مشکلات بلندمدت سلامت روان مواجه است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۱۴:۰۸    
یک حساب سر انگشتی نشان می دهد که درآمد این موسسه نزیدک به 900 میلیارد تومان در سال است که در بهترین حالت بین 10 تا 12 میلیارد به عنوان هزینه دستمزد و حقوق، ملزومات اداری، هزینه های جاری ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۱۱:۲۳    
جالب است بدانید که هورمون تستوسترون مردانه تنها علت مهم در میل جنسی به حساب نمی آید. این هورمون در زنان هم وجود دارد. در حقیقت میل جنسی به موارد زیادی ارتباط دارد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۱۱:۲۳    
رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول گفت: رای کمیته رسیدگی به رشته های مشترک دو وزارتخانه و انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت با توجه به مخالفت وزارت علوم و دانشگاهها منتفی شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۸    
سوالاتی که کاربران باشگاه خبرنگاران در قسمت کلینیک آنلاین مطرح کرده بودند، توسط متخصص مربوطه پاسخ داده شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۰۸:۲۳    
یک کارشناس ارشد مشاوره خانواده از علل پیدایش رفتارهای وسواسی-اجباری از جمله جویدن جداره دهان و عوارض ناشی از آن خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۰۱:۲۳    
ناتوانی در برقراری ارتباط چشمی، تاخیر در صحبت کردن و اشتیاق فروان برای انجام بازی های تکراری، تنها بخشی از نشانه های بیماری اوتیسم است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۰۱:۲۳    
پدر اهدای عضو ایران گفت: از آنجا که فرد دچار مرگ مغزی دیگر به زندگی باز نمی گردد باید در جامعه فرهنگی را ایجاد کنیم که اعضابدن وی هر چه سریعتر به اشخاص نیازمند پیوند زده شود.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۲۲:۲۳    
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید و از همین حالا، انتظارات مردم از دولت آینده علنی و آشکار شده است و حوزه سلامت، یکی از موضوعات مورد توجه مردم است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۲۲:۲۳    
نتایج حاصل از طرح آمارگیری دسترسی خانوار و استفاده افراد از فناوری اطلاعات، نشان می دهد که فعالیت کاربران اینترنت در شبکه های اجتماعی درسال 95 نسبت به 3سال قبل، به 3 برابر رسیده است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۱۴:۰۰    
آنچه لازم است همه ما، به ویژه رای اولی های ارجمند، مدنظر داشته باشیم.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۱۲:۱۵    
موسس مایکروسافت در حساب کاربری توییتر خود توصیه هایی را اعلام کرد مبنی بر این که اگر امروز دانشجو بود چه رشته هایی را پیش می گرفت
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۱۱:۴۵    
معاون درمان وزارت بهداشت، از اجرای طرح تحول سلامت به عنوان یارانه سلامت نام برد که برای اولین بار در دولت یازدهم کلید خورد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۱۰:۴۵    
سایکوپات ها دارای نشانه هایی مانند رفتار های تکانشی، نداشتن حس همدلی، فقدان احساس ترس، بی قیدی، عدم مسوولیت پذیری، عدم درک احساس گناه ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۱۰:۰۰    
تعداد کسانی که دچار اختلال دو قطبی هستند بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. ممکن است فکر کنید این بیماری به شما ارتباطی ندارد اما محتمل است که کسی که با او در ارتباط هستید دچار چنین اختلالی ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۰۹:۱۵    
وزیر بهداشت در پیامی ضمن تبریک به ملت شریف ایران که بار دیگر بر آرمان های بلند انقلاب پای فشردند، گفت: اردیبهشت سال 1396 در خاطره ها ماندگار شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۰۹:۱۵    
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: در رتبه بندی لایدن در سال 2017 میلادی تعداد 18 دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع 902 دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۰۰:۳۰    
افسردگی شایع ترین اختلال روان پزشکی در سالمندان است، به طوری که بیش از 15درصد سالمندان از آن رنج می برند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۰۰:۱۵    
مشاور عالی سازمان سنجش از آغاز ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته از 7 خردادماه خبر داد و گفت: داوطلبان به مدت یک هفته فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ - ۱۹:۴۵    
موضوع مشکلات بهداشت روان و بیماری های روانپزشکی اخیرا با همت متخصصان این حوزه و حمایت وزیر محترم بهداشت مورد توجه قرار گرفته است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ - ۱۸:۳۰    
فرسودگی شغلی می تواند در هر سنی و برای هر شخصی حتی یک کارآفرین رخ دهد، به همین دلیل باید نشانه های آن را شناسایی کرد تا اقدامات لازم را انجام داد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ - ۱۷:۰۰    
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی گفت: توهم ذهنی علامت بارز بیماری اسکیزوفرنی یا جنون جوانی است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ - ۱۳:۵۵    
داشتن بدنی لاغر ارزشی است که افراد بویژه زنان برای داشتن آن الگوهای غلطی را در پیش می گیرند و همین امر سبب شیوع بی اشتهایی عصبی در جامعه شده است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۰    
فرض کنید صبح از خواب بیدار می شوید و متاسفانه چشم هایتان را هنوز درست و حسابی باز نکرده دستتان را به سمت گوشی می برید. از آن طرف همسرتان بی صبرانه منتظر پیام صبح بخیر شماست ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۵    
بسیاری بر این باورند واریکوسل شبیه بیماری واریس در ساق پاهاست؛ اما در تعریف علمی عبارت است از اتساع وریدهایی (سیاهرگ) که خون را از بیضه ها خارج می کنند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ - ۱۱:۲۵    
تحقیفات جدید نشان می دهد در افرادی که بیش از اندازه نسبت به وضعیت آینده و رخ دادن رویدادهای ناخوشایند دو دل هستند، احتمالا اندازه 'استریاتوم' ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۹ - ۱۶:۴۰    
مشارکت سیاسی از مولفه های مهم در انتخابات به شمار می رود که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ، از شاخصه های توسعه سیاسی محسوب می شود ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۰    
ایست قلی یکی از پرکاربردترین ترکیبات در ادبیات رسانه ای است. روزی نیست که خبر مرگ چهره سرشناسی با ایست قلبی منتشر نشود ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۹ - ۱۱:۲۵    
وزیر بهداشت با لباس جراحی در یکی از مراکز درمانی تهران رأی داد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۹ - ۰۱:۵۵    
با توجه به آغاز امتحانات مدارس واحد استفتائات دفتر حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی به پرسش عمده دانش آموزان و خانواده ها در خصوص مشکل شرعی تقلب پاسخ داد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۹ - ۰۱:۴۰    
ششمین دوره آزمون صلاحیت بالینی 4 خرداد 96 برگزار می شود و داوطلبان دستیاری که تاکنون موفق به کسب گواهی قبولی در آزمون صلاحیت بالینی نشده اند، می توانند در این آزمون شرکت کنند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۹ - ۰۱:۱۰    
مدیر پژوهشی و فناوری دانشگاه تفرش گفت: بر اساس آخرین رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام 10 دانشگاه اول کشور معرفی شدند و دانشگاه تهران رتبه اول را به خود اختصاص داد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ - ۱۴:۱۰    
تحقیقات دانشگاه بازل سوییس با همکاری دانشگاه پردو آمریکا اثبات کرد که مردم ترجیح می دهند در پاسخ به درخواست هایشان جواب منفی بشنوند تا این که بی پاسخ بمانند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۸:۵۵    
شکنندگی و آسیب نفس، جنبه روانشناسی هم دارد، که اغلب در شخصیت های خود شیفته دیده می شود؛ حملات بعداز خشم می توانند با احساسات نهفته ضعف یا عدم امنیت روی دهند ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۴:۲۵    
نتایج یکی از نظرسنجی های انجمن روانشناسی آمریکا (APA) درباره استرس نشان می دهد که بدون درنظر گرفتن گرایش سیاسی، بیش از نیمی از مردم به طور قابل ملاحظه ای برای انتخابات استرس دارند ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۲:۱۰    
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضوابط نقل و انتقال فرهنگیان را ابلاغ کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۲:۱۰    
رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا در گفت و گو با سایت راهور در پاسخ به این سوال گفت:" در طول سال 95، در معابر درون شهری، ساعت 10 و 11 صبح، بیشترین ساعت وقوع تخلفات بوده است. "
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۱:۵۵    
رقابت های انتخاباتی با رویکرد نظریه گفتمان ، بازی با دالّ های مرکزی (Master Signifiers) گفتمان ها است و بازنده این رقابت ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۱:۴۰    
معاون دانشجویی وزیر علوم با اشاره به حذف بورس تحصیلی طولانی مدت و تقلیل آنها به 6 تا 9 ماه گفت: در سال گذشته حدود 1580 نفر در همین راستا به برخی کشورهای جهان اعزام شدند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۱:۲۵    
یک پژوهش جدید نشان می دهد بیماران مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند به خصوص اگر از داروهای روان گردان استفاده کنند
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۱:۱۰    
فنون و مهارت های موفقیت در مصاحبه های علمی در گفت و گو با علیرضا محمدی، استاد دانشگاه
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۰:۴۰    
در سال های اخیر، مصرف الکل از راههای فرهنگی از جمله شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود و متاسفانه نوجوانان و جوانان کشورمان با ترفندهای فرهنگی به سمت مصرف الکل گرایش پیدا می کنند
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۰:۲۵    
برای سال های متمادی، پزشکان و متخصصان به ما توصیه کرده اند که از غذاهای فرآوری شده، گوشت قرمز و قند فراوان اجتناب کنیم. اما با این حال بازهم بسیاری از افراد این توصیه را حدی نمی گیرند ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۶:۵۵    
بسیاری از افرادی که معتقدند در زندگی خودشان موفق بوده اند و این موفقیت را مدیون تربیت درست و رفتار بجای والدینشان هستند، وقتی که فرزندانشان به سنین نوجوانی و جوانی می رسند ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۴:۲۵    
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران مهمترین علامت پارکینسون را کندی حرکات و لرزش اعلام کرد و گفت: نکته مهم این است که افراد نباید هر لرزشی را به حساب این بیماری بگذارند ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۵    
بنابر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، 12 هزار و 281 نفر در سال 95 برای دریافت مجوز سقط جنین درمانی به ادارات پزشکی قانونی در سراسر کشور مراجعه کردند که نسبت به سال 94، حدود 23 درصد رشد را نشان می دهد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۲:۲۵    
افسردگی یکی از اختلالات روحی و روانی مرسوم به شمار می آید که برخی عادت های اشتباه شیوع آن را افزایش داده است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۲:۲۵    
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: نتایج نهایی آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی بالینی پزشکی اعلام شد و بخشی از ظرفیت پذیرش تکمیل نشد و خالی ماند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۰:۴۰    
مطالعات جدید نشان می دهد درمان بیماران مبتلا به اختلال ضربان قلب با داروهای رقیق کننده خون، از میلیون ها سکته مغزی در سال جلوگیری می کند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۲۰:۴۰    
انسان هنگام رو به رو شدن با موقعیت های مختلف، واکنش های متفاوتی از خود نشان می دهد. احساسات مختلفی که تجربه می کنیم در نتیجه واکنش های شیمیایی است که درون بدن مان رخ می دهد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۹:۵۵    
سندرم قلب شکسته یا به اصطلاح عام دلِ شکسته یکی از دردناکترین تجربه های زندگی محسوب می شود و ممکن است در موارد حاد جان افراد را تهدید کند!
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۸:۲۵    
وزیرعلوم از ابلاغ بخشنامه دروس کارآفرینی و کارورزی به دانشگاه ها خبر داد و گفت: این دروس در راستای ارتقا کیفی آموزش به دانشگاه ها بخشنامه شده است تا مازاد بر واحد های رسمی ارایه شود.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۷:۱۰    
مدیر گروه هوشبری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: بیهوشی، پراسترس ترین رشته های دانشگاهی در بین رشته های مرتبط با پزشکی است
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۶:۴۰    
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره از ارائه یک سال خدمات روانشناسی و مشاوره رایگان به خانواده حادثه دیدگان معدن زغال سنگ یورت خبر داد و گفت: 1200 روانشناس آموزش دیده در بحران داریم.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۶:۱۰    
والدین به هر دری می زنند تا بتوانند فرزندانی موفق و سربلند به جامعه تحویل دهند ولی وسواس زیاد در این راه مشکلاتی برای دانش آموزان و گاهی خانواده ایجاد می کند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۴:۵۵    
جمله های منفی به راحتی ازدواج هایی که سالیان سال ادامه داشته اند را ویران می کند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۳:۲۵    
معمولا بین 3 تا 5 سالگی، کودک هر چیزی را از روی تقلید یاد می گیرد. وقتی زمان تمیز کردن اتاق کودکتان می شود حتما مسوولیت هایی به او بدهید
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۲:۱۰    
گاهی اوقات برای جوانان 20 تا 30 ساله مشکل سفید شدن زودرس موها پیش می آید و باعث می شود سن آنها بسیار بیشتر از مقداری که هست به نظر برسد ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۱:۲۵    
طی مراسمی با حضور ریاست دانشگاه بیرجند، رؤسای جدید دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی و دانشکده هنردانشگاه بیرجند معرفی و از خدمات رؤسای قبلی دو دانشکده تقدیر شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۱:۱۰    
مجتبی حورایی، مولف بیش از 10 اثر روانشناسی گفت: برخی از کتاب های روانشناسی هیجان کاذبی را ایجاد می کنند و مردم چون دنبال کارهایی هستند که زود به نتیجه برسند به سمت این آثار می روند ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۵    
روان بودن گفتار تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون سن و فرهنگ است، اما در حال حاضر محققان دریافتند راست دست و چپ دست بودن افراد نیز بر گفتار آنها تاثیر دارد
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۰۹:۴۰    
روزهای ماه رمضان برای داوطلبان کنکور چالشی در ساعات مطالعه محسوب می شود که باید با اتخاذ تکنیک های موثر آن را مدیریت کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۰۸:۴۰    
معاون اجتماعی ناجا، با اشاره به راه اندازی و فعال سازی مراکز مشاوره و مددکاری در کلانتری ها و مراکز انتظامی، گفت: تقویت این مراکز از اولویت های اصلی معاونت اجتماعی است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۱۷:۱۰    
رئیس پژوهشکده سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز می گوید: در تعریف سلامت 4 بعد در نظر گرفته شده است که شامل سلامت جسم،سلامت روحی - روانی، سلامت اجتماعی و سلامت معنوی می شود
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۱۴:۵۵    
نشست نقد و بررسی کتاب ماهیت روان درمانی نوشته کارل یاسپرس با ترجمه ی دکتر فربد فدائی برگزار شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۱۳:۱۰    
وزیر بهداشت، ریشه تخریب ها را در خودخواهی و خودشیفتگی دانست و گفت: به جای مایوس کردن مردم، باید در ایجاد فضای امید و نشاط تلاش کنیم.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۰    
به گفته یک دکتر روانشناس، در بهترین و ایده آل ترین شرایط، شناخت مردان از احساسات و عواطف زنان به هیچ وجه کامل و همه جانبه نیست و با نقصانی جدی همراه است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۱۲:۱۰    
امروزه فناوری جزو لاینفک زندگی همگان است و از آن تقریبا در هر زمینه ای استفاده می شود
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۱۰:۵۵    
سازمان سنجش نتیجه نهایی سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی را اعلام کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۱۰:۴۰    
سخنگوی دانشگاه آزاد درخصوص نحوه پذیرش رشته محل های مشترک میان وزارتخانه های علوم و بهداشت در این دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۲۳:۴۰    
بیش از 11 میلیون جوان ایرانی هنوز ازدواج نکرده اند و این یکی از دغدغه های هر روز مسئولان است. اما آیا تا به حال پایِ حرف نزدیک به دو هزار نفری که هر روز در کشور ازدواج می کنند و میلیون ها آدمی که ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۲۱:۵۵    
انجمن مشاوره ایران در خصوص خبر مربوط به اعلام نظر شورای تحول علوم انسانی درباره مشاوره بیانیه ای را صادر کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۱۷:۱۰    
مطالعه جدید نشان می دهد کودکان پیش دبستانی که کمتر از میزان لازم می خوابند بسیار در معرض مشکلات توجه کردن، کنترل احساسات و پردازش اطلاعات در سنین کودکی هستند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۱۶:۲۵    
یکی از مهم ترین کارهایی که پدر و مادر باید برای فرزندشان از کودکی و به ویژه در نوجوانی انجام بدهند، بالا بردن اعتماد به نفس و عزت نفس نوجوان است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۱۳:۵۵    
مهرنوش صفایی گفت: کتاب های روانشناسی باید به سبکی نوشته شوند که مخاطب متوجه نشود که در حال خواندن رمان روانشناسی است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۱۱:۵۵    
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه کارورزی ویژه ثبت نام کارجویان دانش آموختگان دانشگاهی برای اشتغال را راه اندازی کرد.
مشاهده نتایج بیشتر...