چهارشنبه ۰۵ تیرساعت ۰۶:۵۳Jun 2019 26

زیست بوم (zistboom.com)

  ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۱۵:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
برخی دیگر از متهمان را که کم و بیش از طریق مراجعه ی خانواده شان شناخته ام از بسیاری مسوولان کنونی عاشق تر و دلسوزتر برای ایرانند و کارنامه ی خدمات اجدادی و خانوادگی شان به ایران بسیار درخشان است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۰۹:۵۳    
فراخوان استخدام 200 نفره سازمان حفاظت محیط زیست با اعتراض فارغ التحصیلان جویای کار این رشته روبرو شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۰۸:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سرطان لوزالمعده یک بیماری بسیار تهاجمی است، و احتمال گسترش آن به اندام های دیگر بدن انسان یا متاستاز زیاد است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۱۶:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
داخل مغازه با انواع مختلفی از آبمیوه هایی که روی بسته بندی آن عبارات پالپ دار، فاقد افزودنی، صد در صد طبیعی، نکتار و... درج شده است، مواجه شده اید. آیا نمی دانید کدام آبمیوه سالم تر است؟
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ضرورت پیش بینی بودجه برای اجرای قانون به کارگیری سلاح توسط محیط بانان گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۳    
تاسف بارترین قسمت قضیه این است که شاید گاهی گردشگر خارجی که هزاران کیلومتر راه را برای دیدن این گونه به این منطقه می آید بیش از بسیاری از ما که میزبان این لاک پشت ها هستیم علاقمند به کسب اطلاعات در ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۰۹:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
سازمان حفاظت محیط زیست برای تامین نیروی انسانی خود از طریق آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی در سال 1397، 200 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به صورت پیمانی در کلیه استانها جذب می کند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۰۸:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
محققان خطه سمنان به تازگی به موفقیت چشمگیر دست یافته اند گزارشها حاکی است که شناسایی علمی گونه های درختی سازگار با شرایط اقلیمی و آب و هوایی سمنان در قالب دو طرح تحقیقاتی توسط محققان دانشگاه سمنان ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۰۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
. سلامت قلب خود را در دستانتان قرار دهید و با اضافه کردن موادغذایی موثر به رژیم روزانه خود، سن قلبتان را پایین بیاورید و به جوان ماندن آن کمک کنید.
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۰۰:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه گفت: تعداد فوت شدگان در اثر مصرف قارچ سمی در استان از یک تن به سه نفر افزایش یافت.
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۱۹:۲۴   + ۲۵ سایت دیگر  
یافته های محققان نشان می دهد، حدود 10 درصد از کل گازهای گلخانه های جهان در جریان گردشگری تولید می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرگروه آموزش و ارتقا سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش موارد مسومیت با قارچ، از همه افراد خواست امسال از خوردن قارچ خودرو به طور جد خودداری کنند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۱۱:۵۳   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح جزئیات عملیات امدادرسانی در استان های متاثر از سیل و آبگرفتگی از ادامه امدادرسانی ها در پنج استان و عملیات جستجو برای پیدا کردن یک مفقودی در استان ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مجوزهای لازم برای جذب 500 نفر در این سازمان اخذ شده است که از این تعداد 200 نفر دکترا،کارشناس ارشد و 300 نفر محیط بان خواهند بود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۰۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان وزارت اطلاعات به کمیسیون امنیت ملی مجلس آمدند و توضیح دادند که فعالان محیط زیستی دست کم 60 کیلومتر از مکان تحت نظر نهادهای نظامی دور بوده اند و علاوه بر آن تجهیزات فیلم برداری فعالان محیط ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۰۸:۵۳   + ۲۵ سایت دیگر  
ایسنا| مدیر اداره کل موزه ها و اموال منقول تاریخی اعلام کرد: روز جمعه، 28 اردیبهشت مصادف با روز جهانی موزه ها بازدید از همه موزه ها و محوطه های ملی و جهانی زیرنظر سازمان میراث فرهنگی ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۱ - ۱۳:۱۸   + ۲۶ سایت دیگر  
پرش پلک یکی از شایع ترین عارضه های چشمی است که پلک بالا یا پایین را درگیر انقباضات غیرارادی می کند و مدت کوتاهی ادامه می یابد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۵   + ۳۰ سایت دیگر  
محققان اظهار کردند: مسیر سنگاپور-کوالالامپور شلوغ ترین مسیر هوایی بین المللی جهان است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۱۲:۴۶   + ۵۲ سایت دیگر  
انفجار دستی یا ناشی از اقدامات انسانی در این حادثه رد می شود و هیچ قطعه ، شی و یا ترکشی در محل مشاهده نشده است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۰۹:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
انگورهای قرمز و بنفش حاوی مقادیر فراوان رزوراترول هستند که از خواص ضد التهابی قوی بهره می برد و می تواند از گسترش سلول های سرطانی در بدن جلوگیری کند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۰۸:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مهدی رحمتی روز خوبی را در بازی با ذوب آهن سپری کرد اما این روز موفق، پایان هیجان انگیزی نداشت.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۰۸:۴۶    
این جملات بخشی از آگهی تور جشن رنگ است که در شیراز و منطقه سوفی احمد برگزار شده است؛ منطقه ای که حالا به گفته کشاورزان منطقه ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۰۸:۴۶   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دولت موضوعی را مصوب می کند، اما در عمل دستگاه استانی هرچه که خواست انجام می دهد. مدیران به شدت عافیت طلب شده اند و اصلا حاضر نیستند برای یک مسئله کوچک اندکی ریسک کنند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سطح پوشش برف تا 9 فروردین ماه امسال نسبت به سال گذشته 74 درصد کاهش داشته است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ - ۱۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
کم آبی و از بین رفتن منابع آبی در چند سال اخیر سبب شکل گیری مهاجرت محیط زیستی شده که این مساله به پدیده حاشیه نشینی به ویژه در اطراف کلانشهرها دامن زده است ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۲۳:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
مورل می گوید قانون فعلی بیش از حد مبهم است و رابطه جنسی با حیوانات را محدود به انجام عمل جنسی با آنها می کند و دیگر اقسام آزار جنسی را در نظر نگرفته است
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۱۶:۴۴   + ۱۸ سایت دیگر  
پانزدهمین جلسه کمیته راهبردی ستاد احیای دریاچه ارومیه در کتابخانه مرکزی دانشگاه شریف و با حضور اعضا برگزار شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۱۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
کمتر از دو سال پیش تیر اسلحه محیط بان دبیری به طور ناخواسته به یک صیاد غیرمجاز خورد و او کشته شد سازمان حفاظت محیط زیست اخیرا پول دیه را جور کرد ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۰۹:۴۴   + ۱۹ سایت دیگر  
زوال عقل در بخشی از مغز که به ما دستور دنبال کردن اتفاقات اطرافمان را می دهد، تغییر ایجاد می کند. بدون این پیام های ناخودآگاه از مغز، افراد چشم های خود را دیگر چندان حرکت نمی دهند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۰۹:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
زمین های بلوچستان شاید نشانه هایی از سبزی داشته باشند، اما تشنه اند و چشم دوخته اند به آسمانی که چند سالی است خست به خرج می دهد. اما شاید این سبزی ها هم زیر تیغ بحران مدیریت عمر چندانی نداشته باشند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۰۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
این در حالی است که کنشگران زن ایرانی در مراسم جایزه مهرگان در سال 97، در هیچ یک از سه بخش کتاب، شخصیت و سمن واجد دریافت جایزه و عنوان نخست نشدند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ - ۱۰:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
در خصوص اعضای هیات علمی و کارکنان چیزی به نام اخراجی نداریم. خوشبختانه ظرفیت برای پذیرش کارکنانی که بخواهند از مجموعه جدا شوند درون سازمان محیط زیست و حتی اداره کل محیط زیست البرز مهیاست و جای هیچ ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سخن غیر دقیق رییس سازمان برنامه و سخنگوی دولت آقای نوبخت ممکن است منجر به بالا رفتن میزان مصرف آب بشود. شکرگزار این بارش های بهاری باید بود اما کفاف کی دهد این باده ها به مستی ما ؟
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
آب به عنوان محوری مهم در توسعه کشور، تاثیر بسیار ویژه ای بر تندرستی شهروندان و سلامت محیط زیست دارد. با توجه به شرایط اقلیمی کشور و جهان در زمینه خشکسالی ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ - ۰۹:۱۵    
آمارها از اضافه وزن شهروندان کلانشهرها می گویند. اعدادی که می گویند، 70درصد جمعیت بالای 20 سال و بیش از 53درصد زنان تهرانی مشکل اضافه وزن دارند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ - ۱۹:۱۵   + ۴۴ سایت دیگر  
پخش فیلم کشتار نزدیک به 90 اسب باربر در جنگل های امیرآباد شهرستان اشنویه واکنش های مختلفی را ازسوی کاربران در فضای مجازی به دنبال داشته است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ - ۱۸:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه سالانه هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری می کنیم تا دریاچه ارومیه را نجات دهیم گفت: هم اکنون 6 میلیون نفر در کشور با بحران نمک مواجه هستند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ - ۱۸:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: پیشنهادی در کارگروه تخصصی سازگاری با کم آبی مطرح شده است که در صورت تصویب، مشترکان پرمصرف در گام نخست جریمه می شوند و در صورت ادامه، انشعاب آنها قطع می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ - ۰۹:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
چیدن تمام یا بخشی از گیاه، زادآوری آن را دچار اختلال می کند و به این ترتیب پوشش گیاهی پهنه های طبیعی کشور که تقریباً همه جا فقیر است، باز هم فقیرتر می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
از گرمسار برمی گشتم، نزدیک تهران که شدم فقط هاله ای از برج میلاد را دیدم. با وجود بارندگی های اخیر پنجشنبه عصر، تهران میان آن همه غبار بی رنگ و بی حال به نظر می رسید. غصه ام گرفت.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ - ۰۸:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
شیب ابتلا به آسم در کشور رو به افزایش است و میزان آن در برخی استان ها مانند خوزستان دوبرابر آمار کشوری است . این سخنان روز گذشته رئیس اداره آسم و آلرژی وزارت بهداشت بود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۳ - ۱۸:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امومدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امکان کاهش خسارت های وارده ناشی از خشکسالی و سرمازدگی به اراضی زراعی و باغی با تغذیه گیاهی وجود دارد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان بین المللی اخیرا دریافتند همانطور که میلیون ها سال قبل قاره آفریقا از سایر قاره های زمین جدا شد، اکنون این قاره در حال تقسیم شدن به دو بخش کوچکتر است و این نتیجه پویایی زمین است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۲ - ۰۰:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان، از وجود ریزگردها، آب آلوده و مواد شیمیایی حاصل از دوران جنگ و حفاری های کنونی به عنوان مهم ترین عوامل رشد آمار سرطان در استان خوزستان یاد کرد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۲ - ۰۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
انکار فاصله دانشکده از ماموریت های سازمان متبوع بی انصافی است اما انتظار می رود نهادهای ذی ربط با خردمندی ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۲ - ۰۰:۱۶   + ۱۷ سایت دیگر  
تصویر اول شتر بی قراری است که با ناله های دردناکش در طویله کوچکی قدم می زند و پاهای بلند نوزادش بیرون زده است، می شود صدای ناله های آرام شتر را شنید.. ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۲۲:۴۲   + ۳۷ سایت دیگر  
جواد کاظم نسب الباجی، نماینده مردم اهواز در مجلس، از مهاجرت بسیاری از اهالی خوزستان به کرج و مشهد به دلیل معضل گردوغبار خبر داد و گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۲۲:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
گمانه زنی ها حکایت از آن دارد که در صورت حضور محمود حجتی در سمت شهرداری تهران، سید محمد مجابی، قائم مقام وی در امور مجلس، به عنوان وزیر جهاد کشاورزی معرفی خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
کوسه ها، این شکارچی های قهار هم گاهی شکارِ شکارهایشان می شوند. آنها به طعمه گردشگرانی بدل شده اند که می خواهند برای تفریح جان یک آبزی را بستانند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس علاوه بر اهمیت جغرافیایی و راهبردی، زیستگاه انواع آبسنگ های مرجانی، لاک پشت ها، دلفین ها، نهنگ ها ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ - ۱۷:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
در تاریخ 30/ 11/ 96 از ناحیه وزارت اطلاعات و بخش مربوطه به صورت رسمی از دادستان تقاضای رفع ممنوع الخروجی این شخص می شود و بر اساس تقاضای معاونت ذیربط وزارت اطلاعات، دادستان این اقدام را انجام می دهد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۳۸ سایت دیگر  
وزارت ورزش و جوانان در آخرین واکنش از ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال به منظور پیگیری بازگشت نشان یوزپلنگ آسیایی به پیراهن تیم ملی فوتبال کشور خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
اسکندر فیروز در مراسم پایانی جایزه مهرگان علم گفت: من 90 سال با افتخار در این سرزمین زیسته ام و محیط زیست ایران هم اینک بیش از هر زمان دیگر با مخاطرات جدی روبرو است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ - ۰۹:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
پارک ملی دریاچه ارومیه در سال های نچندان دور قبل از کاهش آب دریاچه میزبان هزاران پرنده نظیر فلامینگو و پلیکان بود ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ - ۰۹:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان درباره فیلم منتشر شده در فضای مجازی از شکنجه دو بزکوهی، گفت: این فیلم مربوط به یک پرونده قدیمی است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ - ۰۹:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مکزیکوسیتی در دهه 80 و 90 میلادی یکی از آلوده ترین شهرهای دنیا بود. در آن زمان سرب، ازون، کربن و گوگرد در جو بسیار زیاد بود و برخی شهروندان مکزیکی می گفتند این حجم از آلودگی باعث افتادن پرندگان از ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ - ۰۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
در استان تشنه تهران نیز دشت شهریار با ثبت همین 36 سانتی متر فرونشست، رتبه نخست را در استان کسب کرده است ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ - ۱۴:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
نشنال جئوگرافیک 10 عکس برتر مسابقه سالانه عکاس سفر 2018 را اعلام کرد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ - ۱۱:۲۸    
اما ماجرا به همین مهلت 10 ماهه ختم نمی شود. چون شواهد حاکی از آنست که به احتمال قوی تا دو هفته آینده با ابلاغ آئین نامه تبصره ماده 2 قانون هوای پاک به سازندگان موتورسیکلت کشور تا پایان سال مهلت ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ - ۱۰:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
پویش مردمی یوز تا ابد تاکنون موفق به تعیین تکلیف پنج هزار و 536 پروانه دام اهلی در پارک ملی توران استان سمنان، یکی از مهم ترین زیستگاه های یوزپلنگ آسیایی در کشور شده است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ - ۱۰:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
دامپزشکی واقعا کار پر زحمتی است و همان طور که عرض کردم نهایتا مردم آن قسمت لوکسش را می بینند، مخصوصا در شهر. دامپزشکی کار پر مشقتی است؛ من از همین جا دست همه شان را می بوسم.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ - ۰۹:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
ایده پرداز طرح یوزپلنگ آسیایی با بیان اینکه ایرادات فدراسیون درباره طرح یوز روی پیراهن تیم ملی فاقد منطق است، گفت: ارزش تیم ملی فوتبال کشور ما به حفاظت از محیط زیست است نه به پوشیدن برند آدیداس.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۷ - ۱۸:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
کارشناس امور دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: شیوع دیابت نوع دوم در جوامعی که دارای فعالیت فیزیکی زیاد هستند، بسیار پایین است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۷ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مرگ در زیست شناسی عبارت از پایان زندگی موجود زنده و در پزشکی به معنای توقف برگشت ناپذیر علائم حیاتی است ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۲۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مردم اغلب بر این باورند که کاهش دید چشم، نتیجه اجتناب ناپذیر بالارفتن سن یا خستگی چشم است. اما حقیقت آن است که سبک زندگی سالم ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۲۳:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
حمید ظهرابی که تا کنون سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست بود طی حکمی به عنوان معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی این سازمان منصوب شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۱۳:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
دانه های گوجه فرنگی می تواند به عنوان جایگزین طبیعی آسپرین کاربرد داشته باشد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۰۰:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
جایزه مهرگان در دو بخش ادب و علم جمعه هفتم اردیبهشت ماه در محل فرهنگسرای نیاوران به برگزیدگان اهدا می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۱۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان ملل هرسال شعاری را به این روز اختصاص می دهد. شعار سال 2018 " نه به پلاستیک " انتخاب شده است. که انتخاب آن به این دلیل است که تولید این محصولات پلیمری و مصرف آن با نرخ رشد قابل توجهی در جهان ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۱۳:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
آلوده شدن کره زمین با پلاستیک ها یکی از بزرگترین مشکلات زیست محیطی امروز به شمار می رود و تهدیدی است برای حیات در زمین و دریا و به همین دلیل شعار امسال روز جهانی زمین "پایان دادن به آلودگی با ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۱۱:۴۶   + ۵۴ سایت دیگر  
در نوروز برای مأموریت به چهار کشور سفر کردم. به همین دلیل تا لحظه آخر نامه ها را ارجاع دادم و در این مدت هیچ کار خلافی مرتکب نشدم ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۲:۳۸    
دولت انگلستان در نظر دارد برای سال آینده تولید گوش پاک کن و نی های پلاستیکی را متوقف کند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
در هفته ای به نام زمین پاک قرار داریم. هفته ای که در آن دولت ها، نهادهای مدنی و تشکل های زیست محیطی از مردم می خواهند نسبت به اثرات انتخاب های شان در این سیاره و تأثیر عملکردشان برای نسل های فعلی و ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
در رابطه با گرمایش جهانی، دانشمندان می توانند آینده کره زمین را پیشبینی کنند و بعد هم با اندازه گیری های مختلف آن پیشبینی ها را امتحان کنند ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۱:۰۸   + ۴۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی خشک سالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به بارش های کشور در روزهای گذشته، تأکید کرد: این بارش ها به هیچ وجه نمی تواند نجات بخش کشور از خشک سالی شدید باشد ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۰:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با بیان اینکه در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی تصمیمات مهمی اتخاذ شده است، از حذف کامل اسید چرب ترانس از مواد غذایی تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۷:۳۸   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون گردشگری کشور تخمین زد، مسافران نوروزی 10 هزار میلیارد تومان گردش مالی برای کشور ایجاد کرده اند و معترض شد که برخی تاثیر سفر و گردشگری را نادیده می گیرند یا آن را به نام خود تمام می کنند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۳:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
وزارت حج و عمره عربستان اعلام کرد که صعود به کوه نور و غار حرا برای عمره گزاران ممنوع است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۲:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به آمار شهدای محیط بان گفت: تاکنون بیش از 120 محیط بان در راه حفاظت از محیط زیست کشور شهید شده اند این در حالی است که کل آمار محیط بانان کشور 2500 نفر است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
صنعت نفت از اعلام این خبر از خود بیخود شده و از وندالیسم اقتصادی می گوید، کنشگران محیط زیستی اما از سراسر دنیا ابراز شادی می کنند: دورشدن از نفت ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۰۹:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
یکی از مواد مغذی که به مقدار زیاد در ازگیل وجود دارد، پتاسیم است که به عنوان منبسط کننده رگ ها برای سیستم قلبی عروقی عمل می کند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۷:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
مخالفت ها برای ایجاد هواکش خط 6 مترو مقابل موزه ملی فرش ایران جواب داد و سرانجام سازه ی ابتدایی برپایی کارگاه هواکش مترو، از مقابل این موزه حذف شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۵:۳۸   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: طرح معرفی مجدد گورخر ایرانی در کویر مرکزی با انتقال این گونه نادر از ذخیره گاه زیستکره توران به پارک ملی کویر مرکزی در نیمه خرداد ماه اجرا می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۳:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
بیش از 700 نفر از برجسته ترین متخصصان، اساتید دانشگاهی و فعالان و انجمن های محیط زیستی کشور به همراه جمع کثیری از هنرمندان ایرانی در نامه ای به حسن روحانی ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۰۸:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
گلوله امان محمد قاسمی و همکارش مرتضی تساخ و رضا قپانچی که رئیس اداره پارک ملی دز است، را بریده بود. تیرها به بازو و کتف شان اصابت کرده و در این میان تنها احمد زبیدی بود که جان سالم به در برد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۰۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
در خبرها می خوانیم هر سه دقیقه، چندین هکتار جنگل نابود می شود؛ در اثر بی توجهی، خشکسالی، جنگ و بسیاری بلاهای دیگر. این خبرها مربوط به امروز نیست. سال هاست محیط زیست چنین مسائلی دارد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۰۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
در چند سال اخیر اقتصاد مقاومتی، خرید کالای ایرانی، حمایت از تولید ملی، اشتغال جوانان ایرانی و اصطلاحاتی از این دست بحث داغ همه محافل به ویژه محافل اقتصادی کشور است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۰۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
فعال محیط زیست با بیان اینکه بلدوزرها به جان درختان کهنسال بلوط و ارغوان در ایلام افتاده اند گفت: اینجا ذخیره گاه جنگلی و تنها زیستگاه ارغوان است که در معرض تهدید قرار گرفته است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۰۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
در تجربه خدمت کاوه مدنی در سازمان محیط زیست درسهای فراوانی برای آموختن هست.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۰:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به برگزاری اولین دوره آموزش بدو خدمت محیط بانان، بخش های سه گانه این دوره های آموزشی را تشریح کرد و گفت: آموزش بدو خدمت محیط بانان در پنج دوره ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تصویر شکار شدن دو بز اهلی توسط پلنگ ایرانی در منطقه کرمانشاه برای نخستین بار در کشور تعجب کارشناسان حیات وحش را در پی داشت ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۳۱ - ۱۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
یوز در حالی به لباس ملی پوشان سنجاق شد که بسیاری تاکید داشتند این موفقیت مرهون تلاش آنلاست؛ از مرحوم اینانلو که پشت خط برنامه نود این ادعا را مطرح کرد که انتخاب یوز به عنوان نماد تیم ملی فوتبال و درج ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۳۱ - ۱۹:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه نشان می دهد بیش از 95 درصد جمعیت جهان هوای آلوده و خطرناک تنفس می کنند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۳۱ - ۱۹:۳۹   + ۳۵ سایت دیگر  
آنچه مهم است پذیرفتن این موضوع است که این خشکی و خشکسالی امسال، غیرمترقبه و حادث نیست، بلکه ما در اقلیمی خشک زندگی می کنیم.
  ۱۳۹۷/۰۱/۳۱ - ۱۲:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
خانه مکانی امن و به دور از خطرات و آلودگی های محیط بیرون به نظر می رسد که ما توانایی زیادی در کنترل آلودگی های محیط بیرون را نداریم اما لازم است به وسایلی که در خانه ی خود استفاده می کنیم توجه داشته ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ - ۱۹:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
متخصصان محیط زیست یک آنزیم طبیعی که می تواند بعضی از رایج ترین مواد پلاستیکی راه یافته به طبیعت را هضم کند تقویت کرده اند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ - ۱۵:۳۸   + ۲۳ سایت دیگر  
اگر نیمی از عزم و همتی که در مسؤولان برای فیلترینگ شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها وجود دارد، درباره "آب" موجود بود، اینک با مقوله ای به نام "بحران آب" مواجه نبودیم.
  ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ - ۱۴:۳۸   + ۲۷ سایت دیگر  
با بالا رفتن سن نیازهای تغذیه ای فرد تغییر می کند و به همین دلیل برای افراد در سنین بالاتر مصرف خوراکی های سالم و رعایت رژیم غذایی صحیح بیشتر اهمیت دارد
  ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ - ۰۸:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات از تشدید اقدامات حفاظتی همزمان با فصل زادآوری حیات وحش خبر داد و از مردم خواست برای حفظ آرامش حیات وحش در این فصل به آن ها نزدیک نشوند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۱۴:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
از قدیم گفته اند عمر کسی مانند گل نباشد و این گذاره به طور دقیق این روزها مصداق گل های لاله واژگون چهارمحال و بختیاری است که کوتاه ترین عمر را در بین گل ها دارند.
مشاهده نتایج بیشتر...