شنبه ۲۹ خردادساعت ۲۳:۵۳Jun 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سهامی عام»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۰:۰۸    
شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در اوایل اردیبهشت سال 1399 توسط شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با هدف ایجاد شرکت پروژه محور سهامی عام به منظور تامین مالی پروژه های حوزه معدن و صنعت (از طریق شرکت های گروه و بازار سرمایه) ایجاد و از تیرماه سال 1399 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۰۴:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
شرکت ها به دو دسته سهامی خاص و سهامی عام تقسیم می شوند و مطابق با قانون این شرکت ها قوانین خاص خود را دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه بیش از 90 درصد قوانین بخش تعاون بر زمین مانده و اجرا نشده از رئیس جمهور آینده درخواست کرد قوانین و آیین نامه های بخش تعاون را اجرا کند و همچنین الگوی بی نظیر شرکت های تعاونی سهامی عام را برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری اجرا کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
ندا صالحی کارشناس تحلیل شرکت کارگزاری صنعت و معدن شرکت آلوفلور در سال 1357 به ثبت رسید و پس از چند ماه نام آن به آلومینیوم فلوراید و در نهایت در سال 1376 به پتروشیمی جم تغییر کرد ...
بافق فردا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۳:۰۴    
تعهدات صندوق بازنشستگی فولاد مندرج در صورتجلسه 9/6/93 و ابلاغیه شانزده بندی وزیر رفاه که به طور کلی و ناقص در امید نامه بورسی افشاء می شود تضمینی برای اجرای تعهدات از سوی گروه کثیری ار سهامداران جدید در قالب شرکت سهامی عام وجود ندارد. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۷:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون پذیرش فرابورس ایران درمورد آخرین وضعیت پذیرش استقلال و پرسپولیس در بازار سرمایه گفت:طی جلسات مشترک برگزارشده با وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی، مقرر شده است که این شرکت ها با توجه به سهامی عام بودن و مصوبه شورای عالی بورس ...
اقتصاد آنلاین / دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۶:۱۴   + ۷۰ سایت دیگر  
معاون پذیرش فرابورس گفت: در حال حاضر استقلال و پرسپولیس در حال طی کردن مسیر ثبت این شرکت ها نزد سازمان بورس و اوراق بهادار هستند و پس از آن، نماد معاملاتی آنها در بازار پایه فرابورس درج خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
زهرا عربی کارشناس تحلیل شرکت سبدگردان کاریزما شرکت پتروشیمی پردیس ابتدا با نام پتروشیمی اوره و آمونیاک غدیر در تاریخ 28 مرداد 1383 به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد و در تاریخ 23 مرداد ماه 1387 به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام نام شرکت به پتروشیمی پردیس تغییر یافت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۴:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی با اشاره به موقعیت استراتژیکی ایران و نزدیکی به کشور های بزرگ اقتصادی مانند چین، گفت:بهترین فضا برای ایجاد کریدورهای جدید ایمن با هزینه حمل ونقل پایین و سرعت بالا فراهم شده است.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۴:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
نقدینه - مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت بیمه پاسارگاد (سهامی عام) روز چهارشنبه 19 خرداد ماه برگزار می شود. به گزارش پایگاه خبری نقدینه روابط عمومی بیمه پاسارگاد اعلام کرد :به اطلاع کلیه صاحبان سهام شرکت بیمه پاسارگاد ( سهامی عام ) می رساند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: شرکت های تعاونی سهامی عام الگویی جدید در نظام اقتصادی دنیا است که در جهان بی نظیر است و فقط در کشور ایران اجرا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۸:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نگاه نوآورانه اعضای هیئت مدیره باعث موفقیت شرکت تعاونی های سهامی عام می شود.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۱:۱۵    
تاسیس شرکت های سهامی عام پروژه محور با وجود منبع نامحدود نقدینگی موجود در جامعه، راهکاری است که می تواند محدودیت در اجرای پروژه های زیربنایی را مرتفع کرده و حتی پروژه های زیربنایی جدیدی را برای کشور ایجاد نماید.
یزد فردا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۶:۴۵    
شرکت تعاونی سهامی عام از یک طرف از ابداعات قانونگذار ایران است و ازنظر حقوق تطبیقی فاقد هر نوع سابقه در سایر کشورها و نظام های حقوقی است و از طرف دیگرماهیت حقوقی این نوع شرکت دوگانه و ترکیبی از شرکت سهامی عام و شرکت تعاونی متعارف است.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۰:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
به اطلاع کلیه صاحبان محترم سهام شرکت بیمه پاسارگاد ( سهامی عام ) می رساند ، جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت در ساعت 10 صبح روز چهارشنبه مورخ 1400/03/19 به منظور بررسی عملکرد سال مالی منتهی به 1399/12/30 در محل شرکت واقع در : تهران ، خیابان فاطمی ، خیابان هشت بهشت ، شماره 2 برگزار می گردد.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سهامی عام صنعتی کیمیدارو در تاریخ 1400/03/06 با حضور بیش از 70 درصد سهامداران برگزار و 970 ریال سود نقدی بین سهامداران تقسیم شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
دهقان گفت:برای صدور مجوز جدید کارگزاری توسط سازمان بورس باید اول این شرکت ها به سهامی عام تبدیل شوند.
اقتصاد آنلاین / معدن نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۷:۲۵   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت فرابورس ایران در جلسه پذیرش شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در فرابورس با تاکید بر تسریع روند پذیرش شرکت های پروژه محور گفت: اتفاق خوبی در بازار سرمایه در حال وقوع است و حضور مجموعه های توانمند برای شکل گرفتن این حرکت، می تواند موفقیت این امر را به عنوان نخستین گام ها تأمین کند ...
دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۶:۱۵    
تفاهم نامه سرمایه گذاری میان استارتاپ استادکار و گروه اقتصادی کرمان خودرو به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری بورسی کشور امضا شد. این برای نخستین بار است که سرمایه گذاری یک گروه سرمایه گذاری بورسی سهامی عام در استارتاپ ها رخ می دهد. ...
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۰۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
این روزها ورود معاملات سیمان به بورس کالا با جدیت از سوی برخی تولیدکنندگان و سازمان بورس و اوراق بهادار پیگیری می شود. این اقدام به ویژه از سوی شرکت های سیمانی که سهامی عام بوده و دارای سهامدار عمومی هستند، دنبال می شود تا بدین ترتیب این محصول از روند نرخ گذاری دستوری خارج شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
در حال که 3000 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد و پروژه های عمرانی برای تکمیل و توسعه کشور فقط 1000 هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهد، این نقدینگی سرگردان با سیاست های غلط دولت هر روز به سمتی پرخطر روانه می شود و سفته بازی را رواج می دهد.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
چنانچه قرار باشد تأمین منابع مالی موردنیاز صرفاً از منابع بودجه عمومی و با روند موجود انجام پذیرد، تکمیل این طرح ها بدون احتساب عدم النفع های غیرقابل باور و هزینه های استهلاک و تعدیل ها و ... حداقل چندین دهه به طول می انجامد.
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۳:۴۴   + ۲۶ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو در آیین رونمایی از طرح آزادسازی شش هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور گفت: شرکت های سهامی عام پروژه به بسته های سرمایه گذاری برای احیای معادن غیر فعال کمک می کنند.
اقتصاد آنلاین / می متالز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۲۷   + ۴۱ سایت دیگر  
محسن انصاری مهیاری گفت: شرکت ها پس از پیاده سازی الزامات مربوط به زیرساخت برگزاری مجامع الکترونیکی، مکلف هستند نسبت به انتشار تصمیم برگزاری مجامع الکترونیک از طریق کدال یا روزنامه کثیرالانتشار حسب مورد جهت اطلاع سهامداران اقدام کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
هند با ورود به چابهار پازل تحریم های دریایی و بندری آمریکا علیه ایران را کامل کرد در حالی که جمع آوری مبلغ 500 میلیون دلاری برای توسعه بندر چابهار از طریق تشکیل صندوق سرمایه گذاری پروژه و یا تاسیس شرکت سهامی عام پروژه، راهکار بهتری نسبت به سرمایه گذاری خارجی است.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مجمع عمومی شرکت به پرداخت ملت در تاریخ 1400/02/18 برگزار خواهد شد. بدینوسیله از کلیه سهامداران محترم شرکت به پرداخت ملت( سهامی عام ) یا نمایندگان قانونی آنها دعوت می شود در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت که در ساعت 16 بعدازظهر روز شنبه مورخ 18/02/1400 در محل تهران ...
سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: مشمولان سهام عدالت باید در جلسات مجامع عمومی که به صورت الکترونیکی برگزار می شود، عملکرد شرکت ها را ارزیابی و مسائل مورد ابهام را سوال کنند. همچنین نظارت عام و همگانی بر مدیران شرکت ها از طریق بازار سرمایه مهیا شده است.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۴۷    
صندوق های سرمایه گذاری پروژه محور و یا شرکت های سهامی عام پروژه می توانند با تغییر رویکرد نظام تامین مالی از بانک محوری به تامین مالی مبتنی بر ابزار های بازار سرمایه، چالش و مانع جدی تولید را از پیش روی اقتصاد ملی بردارند.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۵:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی آزادسازی سهام عدالت: 60درصد مشمولانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند، سجامی شدند و اگر افراد فوت شده و زیر 18 سال را در نظر بگیریم، 75 درصد این افراد سجامی شده اند و می توانند وارد دیما شده و رای دهند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تاسیس شرکت های سهامی عام پروژه محور برای کشور ما که همه فرآیندهای اقتصادی در آن بانک محور است باید در دستور کار قرار گیرد تا با تنوع بخشی به شیوه های تامین مالی، افزایش تاب آوری اقتصادی و کاهش آسیب پذیری اقتصاد در برابر تحریم ها امکان پذیر شود.
مدیر کل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل بیست و چهارمین شرکت تعاونی سهامی عام کشور، با موضوع فعالیت فروش اینترنتی کالا و خدمات، ایجاد فروشگاه های زنجیره ای عمده فروشی و خرده فروشی تشکیل شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۶:۳۸    
شهریار آل شیخ گفت: شهرداری ها در حالی از منابع محروم شدند که روش جایگزینی برای درآمدهای شهری مد نظر گرفته نشده است. ورود شهرداری ها به فعالیت های اقتصادی و ایجاد سازوکارهای درآمدی، تبدیل برخی منابع به سهام و دریافت سود سهام در قالب شرکت های سهامی عام یا خاص یک از مسیرهای فعالیت اقتصادی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد بیست و سومین شرکت تعاونی سهامی عام کشور با موضوع فعالیت تولید برق با اشتغالزایی برای 30 نفر در شهرستان یزد تشکیل شد.
مدیر کل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل بیست و سومین شرکت تعاونی سهامی عام کشور، با موضوع فعالیت تولید برق خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۰:۲۹    
محمدمهدی جمشیدی: شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با نماد وخارزم درسال 1376 با سرمایه 100 میلیارد ریال به صورت سهامی خاص به ثبت رسید و در سال 1384 با هدف توسعه فعالیت ها، گسترش مشارکت در انواع طرح های سرمایه گذاری و ورود به عرصه صنعت سرمایه گذاری کشور، به سهامی عام تغییر یافت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۰:۲۹    
محمدعلی آخرتی : شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با نماد وامید یکی از شرکت های هلدینگ بر پایه صنایع فلزی و صنعتی کشور است که در سال 1380 با مجوز بانک مرکزی ایران و سرمایه 650 میلیارد ریالی تاسیس شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۱:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی لرستان از تشکیل 6 شرکت سهامی عام پروژه در این استان خبر داد و گفت: برای تقویت سرمایه گذاری، درآمد مازاد استان های برخوردار به مناطق کم تر توسعه یافته آورده شود.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۹:۰۶    
دنیای معدن -ایمیدرو اقدام به شناسایی 215 میلیارد تومان طرح بزرگ و متوسط مقیاس در بخش معدن و صنایع معدنی کرده است و به منظور تامین مالی ریالی طرح های فوق، ابزاری همچون شرکت سهامی عام پروژه را تعریف کرد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۷:۱۲   + ۳۲ سایت دیگر  
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از معافیت صندوق پروژه و شرکت سهامی عام پروژه از مالیات نقل و انتقال دارایی خبر داد و گفت که انتشار اوراق بدهی از 2450 میلیارد تومان در سال 1398 به حدود 8200 میلیارد تومان طی یازده ماهه سال 1399 رسیده و بیش از سه برابر رشد داشته است.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
نماد معاملاتی شرکت گروه مپنا سهامی عام رمپنا با توجه به تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت سهام، به مدت 60 دقیقه در وضعیت سفارش گیری قرار می گیرد
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
در مرداد ماه 1361 شرکت آرایشی و بهداشتی گلتاش- سهامی عام- به ثبت رسید. بر اساس مبایعه نامه بین سهام داران قبلی شرکت و شرکت پاکسان- سهامی عام- در خرداد ماه 1374 خریداری و بر اساس مصوبه مجامع عمومی فوق العاده ابتدا به سهامی خاص و سپس به سهامی عام تبدیل شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۰:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه تاسیس شرکت های سهامی عام پروژه با هدف جذب و هدایت نقدینگی به سمت پروژه هایی که دارای توجیه اقتصادی هستند و یا پروژه هایی که در حال حاضر پیشرفت بالایی دارند بسیار مناسب است ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۲۳:۳۵    
شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه به صورت خصوصی و سهامی عام با نماد میدکو در فرابورس حضور دارد. این شرکت با هدف سرمایه گذاری و توسعه در بخش معادن و صنایع معدنی ایران و با مجوز سازمان بورس اوراق بهادار، همراه با پذیره نویسی عمومی و سرمایه 100 میلیارد تومانی در سال 1386 تاسیس شد ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۸:۱۰    
بیمه اتکائی ایرنیان به عنوان اولین شرکت بیمه اتکایی سهامی عام با مالکیت خصوصی پس از ثبت در سازمان بورس و اوراق بهادار، در سال 1388 فعالیت خود را آغاز کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۲:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیر عامل فرابورس گفت: سرخابی ها به هیئت پذیرش نمی روند و به همین خاطر پذیرش نخواهند شد، اما، چون نزد سازمان بورس جزو سهامی عام هستند قاعدتا باید راه بازار پایه را پیش بگیرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با راه اندازی شرکت های سهامی عام پروژه محور و کمک گرفتن از مردم برای تامین مالی این شرکت ها اقتصاد مردمی پررنگ تر خواهد شد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
نقدینه- بانک ایران زمین 10 ساله شد تا در ده سالگی با پختگی لازم، به یک بانک جامع در زمینه خدمات بانکی و همچنین بانک حامی محیط زیست تبدیل شود. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۰۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : استراتژی صمت برای ایجاد ارتباط بین تولید و بورس اکران شد. معاونت طرح و برنامه در سه سکانس پذیرش شرکت ها در بورس ، راه اندازی شرکت های سهامی عام پروژه و بهره برداری از ظرفیت معادن در بورس به دنبال افزایش سهم صنایع و معادن در بازار سرمایه است ...