دوشنبه ۱۰ بهمنساعت ۰۷:۳۴Jan 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار سرمایه»

قم پرس   ۴ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس بازار در روز گذشته ریزش سنگینی را تجربه کرد، در این باره علی فراقی به مهر گفت: در پله اول اگر قصد داشته باشیم به کلیت و سیستم بازار سرمایه نگاهی داشته باشیم طراوت و حال خوب آن در تمامی قسمت های اقتصادی هرکشوری تأثیرگذار است و به خوبی می تواند کمک حال هر سیستم وبرنامه ای باشد و ...
اعتبار نوین   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین در سال 1392 وارد بازار سرمایه شده است و سهامداران بورسی این شرکت را با نام تاپیکو می شناسند.
تحلیل بازار   ۵ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
قدرتی، کارشناس بازار سرمایه گفت: شرایط خاص اقتصادی کشور ایجاب می کند که با توجه به زیرساخت های مناسب بورس کالا، این عرضه ها برای بهبود صنعت خودرو و مدیریت بازار پرالتهاب آن انجام شود.
دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-هاجر شادمانی : نتایج حاصل از وزن کشی 7 ریسک مهم بازار سرمایه گذاری ساختمانی، نشان دهنده سراب مسکن در پروانه های ساختمانی است. بررسی ها و تحقیقات میدانی دنیای اقتصاد از تازه ترین وضعیت بازار ساخت وساز و سرمایه گذاری مسکن در شهر تهران نشان می دهد ...
ستاره صبح   ۹ ساعت پیش    
محمد خبری زاد، تحلیلگر بازار سرمایه بورس این روز ها با دو موضوع اصلی دست به گریبان است. یکی مساله خودرو و عرضه خودرو در بورس کالا است. و دیگری مساله دلار نیما و فیکس ماندن قیمت 28500 تومان است که 40 تا 50 درصد از درآمد فروش شرکت های بزرگ پتروشیمی و فولادی را از جیب سهامدار خارج می کند و به جیب ...
رویداد ایران   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
شاخص کل بورس امروز با افت بیش از 57 هزار واحدی سقوط تاریخی را رقم زد؛ اتفاقی که به گفته کارشناسان بازار سرمایه در نتیجه سیاست های تشویق دلالی در کشور است.
امروز یکشنبه 9 بهمن 1401 بورس ایران یکی از تلخ ترین روز های خود را پشت سر گذاشت. شاخص کل بیش از 56 هزار واحد ریزش را تجربه کرد و پول حقیقی زیادی از بازار خارج شد. صدرنشین خروج پول حقیقی شتران بود.
تازه نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
در جریان معاملات روز جاری بورس تهران، شاخص کل بورس با افت بیش از 57 هزار واحدی سقوط کرد و سطح حمایت یک میلیون و 600 هزار واحدی را از دست داد. سطحی که پیمان حدادی مدیر عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه چندی پیش در توییتی اعلام کرد که این سطح که به عنوان مقاومت عمل کرده بود، حمایت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۰:۲۲    
فشار بالای عرضه ها در بازار، کاهش شاخص های اصلی را به همراه داشت.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۴۱    
یک کارشناس بازار سرمایه علت ریزش شاخص را حواشی و شایعه های مربوط به عرضه خودرو در بورس کالا دانست.
کارشناس بازار سرمایه گفت: بعد از رشد اخیری که طی یک ماه گذشته در مدت چند هفته اخیر داشتیم یک اصلاح درون کانالی امر چندان بعیدی به نظر نمی رسد.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - کارشناس بازار سرمایه با اشاره به عوامل موثر در زیان خودروسازان، مزایای عرضه خودرو در بورس کالا نسبت به سایر روش ها را اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۴۶    
در معاملات روز یک شنبه بیش از 2 هزار میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد این امر در حالی رخ داد که نماگر اصلی بازار نیز سطح حمایتی یک میلیون و 600 هزار واحد را از دست داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
قائم مقام بورس کالا گفت: تصمیماتی که بدون در نظر گرفتن تاثیر آن بر بازار گرفته می شود، روند های قانونی را مختل می کند.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه در مورد دلایل ریزش عجیب و غریب این روزهای بورس گفت: در روزهای اخیر چند عامل مختلف به صورت همبسته و یکپارچه سبب شعله ور شدن احساسات منفی در سهامداران و در نتیجه افت شدید شاخص بورس شدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۲۲    
عصاری کارشناس بازار سرمایه گفت: اسباب بزرگی بازار زمانی آماده می شود که تصمیمی واحد و سیاست کلی برای سهام و سیاست ها گرفته شود و بتوانیم ثبات نسبی را در بازار تجربه کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۰۱    
یک تحلیلگر بازار سرمایه گفت:از نظر بنیادی کشمکش هایی که بین بورس کالا و شورای رقابت اتفاق افتاد موجب بی اعتمادی سهامداران و افزایش عرضه ها در بازار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۳۸   + ۱۶ سایت دیگر  
بازار سرمایه در روزی که 91 درصد نمادهای آن با افت قیمت روبرو شدند، رکورد بیشترین افت در دوسال گذشته را شکست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: از ابتدای شروع بازار معاملات امروز بازار سرمایه شاهد ریزش بازار بودیم که این جریان تا پایان بازار هم ادامه داشت.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۵۳    
وضعیت فعلی صندوق توسعه ملی که از آن به عنوان صندوق ثروت نام برده می شود، نتیجه درس بزرگی است که بیماری هلندی به اقتصاد داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: قیمت نفت برنت در جهان از سال 2020 تاکنون، بیش از هر چیز تحت تاثیر ویروس کرونا و پاندمی شدن آن در جهان، قیمت نفت برنت را بین 20 تا 70 دلار در نوسان قرار داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
حسین زمانی در گفت و گو با ایران اکونومیست به تاثیر نامه اخیر شورای رقابت مبنی بر توقف عرضه خودرو در بورس کالا و نیز تاثیر آن بر معاملات بازار سهام اشاره کرد و افزود: به طور 100 درصد نامه شورای رقابت تاثیرگذار بر روند منفی بازار بود. ...
تیتر20   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۴۲   + ۳۰ سایت دیگر  
انتظار می رود نهاد های تصمیم گیر به طور شفاف نظر خود را اعلام کنند و اگر مخالفتی با عرضه خودرو در بورس دارند منطق خود را تشریح کنند، چراکه مطرح شدن دوباره این موضوع، دوباره چراغ قرمز بازار سرمایه را روشن کرده و باعث شده دوباره همه نماد های ارزشمند این بازار صف فروش شوند و در این میان ...
بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سهام در 9 بهمن 1401 با ریزش سنگین 57 هزار واحدی به رقم یک میلیون و 500 هزار واحد رسید.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۱۴    
نقشه بورس تهران امروز با حضور 52 نماد سبز و 590 نماد منفی نمایان گر غلبه فروشندگان در بازار بود. همچنین ارزش دلاری بازار سرمایه ایران در پایان معاملات روز یکشنبه معادل 266 میلیارد دلار شد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ،شاخص کل بازار بورس امروز 57 هزار واحد افت کرد و در کانال یک میلیون و 542 هزار واحدی ایستاد. بدین ترتیب در این روز شاخص کل بازار سرمایه 3.62 درصد افت کرد. شاخص هم وزن نیز 19 هزار واحد ریزش کرد و در کانال 484 هزار و 639 واحدی افت کرد. ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز بیش از 57 هزار واحد سقوط کرد تا سنگین ترین افت بورس در 30 ماه اخیر ثبت شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بورس امروز، 9 بهمن ماه 1401، بازار سرمایه شاهد خروج سنگین پول حقیقی ها و سقوط شاخص کل بورس بود. به طوری که حقیقی ها بیشتر از دو هزار میلیارد تومان پول خود را از بازار خارج کردند و نماگر بازار هم 3.62 درصد عقب نشینی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: امروز حدود 32 نماد بازار سرمایه در صف خرید و 320 نماد در صف فروش بودند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
امروز بیش از 91 درصد نمادهای بازار سرمایه وضعیت قرمز رنگ داشته و هیجان فروش بالایی در بورس موج زد، به نحوی که 314 نماد در وضعیت صف فروش قرار گرفتند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
وال استریت هفته پایانی ماه ژانویه را سبزپوش به پایان رساند؛ این در حالی بود که داده های اقتصادی منتشر شده در این هفته حاکی از کاهش تقاضا برای محصولات مختلف بود، با این وجود امیدواری به کاهش سختگیری از سوی فدرال رزرو باعث شد تا بر ارزش شاخص های اصلی وال استریت در روز جمعه 27 ژانویه افزوده شود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۲۹    
مجتبی دیبا-کارشناس بازار سرمایه
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: اگر بازار می توانست با شاخص های واقعی اقتصاد و نرخ واقعی دلار کار کند، امروز شاخص بالاتر از رکورد سال 99 بود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۷    
شاخص کل بورس تهران دهمین ماه امسال را پررونق پشت سر گذاشت و رشد 12.9 درصدی را از آن خود کرد. با این وجود امید بازگشته به بازار سرمایه برای مدت زمان طولانی دوام نیافت.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: شیوه عرضه و فروش خودرو در بورس نشان می دهد این مدل نسبت به سایر روش های فروش جواب داده و باید دنبال شود.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، در حال حاضر 80 درصد از سهام این شرکت، متعلق به بانک های ملی و صادرات و 20 درصد آن نیز متعلق به وزارت جهاد کشاورزی به نمایندگی از دولت است. ...
فعالیت سایت جدید و کانال مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس جهت تعامل با اساتید، پژوهشگران و فعالان بازار سرمایه شروع شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۴۱    
حسین نیا کارشناس بازار سرمایه گفت: دعوت به سرمایه گذاری با ارائه مشوق و تضمین ثبات در قوانین، جهت تصمیم گیری اقتصادی محقق می شود که با تغییرات مداوم فاکتورها و قوانین حاکم بر اقتصاد در تناقض می باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بازار ارز ایران در چند مدت اخیر تحت تأثیر فشارهایی از جانب بازارهای مرزی قرار گرفت که باعث شد رییس بانک مرکزی در دو هفته نخست حضور خود در بانک مرکزی به قطر و امارات سفر کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۸:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
در صورتی که اراده حمایت جدی از بازار سرمایه وجود نداشته باشد به نظر می رسد بازار سرمایه در هفته جاری نتواند روند صعودی قدرتمند خود را از سر بگیرد.
سلام نو / روند بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۱:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
در صورتی که اتفاقات مثبتی در بازار رخ دهد می توان انتظار داشت محدوده حمایتی یک میلیون و 590 تا یک میلیون و 610 هزار حفظ شود.
بورس تهران دیروز نسبت به روز چهارشنبه هفته گذشته افت کمتری داشت اما رویداد قابل تامل آن، خروج بیش از 1100 میلیارد تومان پول از بازار بود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۸:۴۲    
طبق گفته برخی کارشناسان یا فعالان این مورد صحیح است که در خیلی از کشورها عملاً عرضه خودرو بهترین حالت جهت عرضه نیست ولی برای شرایط فعلی کشور ما خصوصاً صنعت خودرو جزو بهترین راهکارها در جهت نفع تولید کننده و مصرف کننده خواهد بود.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۸:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
بازار سرمایه در شروع هفته جاری با فشار عرضه ها کار خود را آغاز کرد و در طول بازار نیز با نوساناتی جزئی همراه شد، اما در نهایت، خریداران نتوانستند از سد قدرت فروشندگان عبور کنند و شاخص کل در انتهای بازار دیروز با کاهش 0.74 درصدی مواجه شد تا بار دیگر نگران از دست رفتن کانال 1.6 میلیون واحدی باشد ...
وبگاه خبری قلم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۲:۲۹   + ۱۵ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی:در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه سهم های ثتران، ثعمرا، ددام، غمهرا و دسینا حجم مشکوک داشتند. به طوری که هر یک از آن ها به طور متوسط هشت تا 10 برابر میانگین حجم ماهانه خود حجم خوردند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: احتمال اینکه شاخص کل به سمت اهداف بالاتر و سقف تاریخی خود یعنی دو میلیون واحد حرکت کند؛ وجود دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- مسعود کریمی : اقتصاد ایران در مقایسه با اقتصاد جهانی به خصوص در بخش مولد دارای تمایز های فاحشی است. از دخالت سیاستگذاران دولتی، نمایندگان مجلس و حتی متولیان بازار سرمایه در فرآیند معاملات بورس گرفته تا اعمال سیاست هایی دستوری در قالب قیمت گذاری، مالیات ستانی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعیه شرکت فرابورس و برگزاری اولین جلسه معارفه شرکت انتخاب الکترونیک آرمان، عرضه اولیه این نماد به زودی در بازار سرمایه انجام می شود. نماد این شرکت با عنوان انتخاب به عنوان دویست و بیست و چهارمین نماد معاملات در فهرست نرخ های فرابورس درج شده و قرار است در گروه ماشین آلات و تجهیزات معامله ...