جمعه ۰۱ مردادساعت ۱۹:۳۵Jul 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار سرمایه»

شعار سال   ۴۸ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
بازار سرمایه قبل از انتخابات افت شدیدی که تجربه کرد ترسی را در سهامداران به وجود آورد؛ این موضوع با ریسک هایی مواجه بود که باعث می شد اطمینانی بین سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بازار ایجاد نشود.
کارشناس بازار سرمایه گفت: در شرکت های سبدگردانی برای مدیریت عادلانه تر و رعایت ضریب عدالت سبد ها می توان از سبدگردانی الگوریتمی استفاده کرد.
بازار سرمایه این روزها منتظر است تا بتواند مقاومت شکل گرفته در مسیر شاخص کل را از میان بردارد تا بتواند به روند صعودی خود طی هفته های گذشته را ادامه دهد.
فعالیت بازار سرمایه در هفته جاری به دلیل تعطیلی 6 روزه پایتخت تنها به سه روز ختم شد و شاخص کل بورس در این سه روز توانست روند صعودی خود را حفظ کند. همچنین در میان پنج بازار اول سهام، بازار دوم سهام، بازار بدهی، بازار مشتقه و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله ...
تحلیل بازار   ۴ ساعت پیش    
کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه ورود پول جدید توسط سرمایه گذاران حقیقی باعث رشد این هفته شاخص بازار شد، گفت: قطعی های برق روی صنایع سیمانی چندان تأثیری ندارد.
کارشناس بازار سرمایه گفت: بالغ بر 183 شرکت در فرابورس و 72 شرکت در بورس آماده پذیرش هستند که احتمالا تعدادی از آن ها نهایتا رد پذیرش خواهند شد.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر عوامل تاثیرگذار در بازگشت رشد به معاملات بورس در تیر ماه، روند این بازار را در مرداد ماه مورد پیش بینی قرار داد و گفت: معاملات بازار سهام در این ماه با تردید بیشتری دنبال می شود که دلیل آن به موج جدید کرونا و مسایل وابسته به چالش تولید باز می گردد.
تجارت نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بررسی روند شاخص کل بورس در یک ماه اخیر نشان می دهد که بازار سرمایه در حال به دست آوردن تعادل خود است. در تیر بورس با رشد بیش از 12 درصدی بیشترین بازدهی را نسبت به بازارهای طلا و ارز داشته است.
بورس نیوز   ۹ ساعت پیش    
ارزش کل صندوق های سرمایه گذاری در سهام تا پایان هفته گذشته منهی به تیرماه سال جاری شاید نسبت به هفته خود نوید ورود نقدینگی را دریافت کرده بود اما؛ با توجه به اتفاقاتی که بازارسرمایه در هفته گذشته تجربه کرد، این صندوق ها مجدد دروازه های خروج نقدینگی را بازشده دید.
صدای بورس   ۹ ساعت پیش    
گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما در حال حاضر مدیریت 7 صندوق سرمایه گذاری متنوع را برعهده دارد که مروری بر عملکرد آن ها نیز خواهیم داشت.
پانا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) – عضو کمیسیون صنایع مجلس می گوید سهامداران خرد و به عبارتی مردم عادی برای خرید سهام باید سواد بورسی داشته باشند و اگر افراد آگاهانه وارد بورس نشوند این خطر وجود دارد که سرمایه و زندگی خود را از دست بدهند. ...
برترین ها   ۱۰ ساعت پیش   + ۴۱ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: مدت ها است که زمزمه فروش مسکن در بورس کالا به گوش می رسد، اقدامی که با هدف حفظ ارزش پول مردم در برابر گرانی مسکن در حال انجام بوده و طبق آخرین اخبار، تاییدیه های اولیه نیز از سازمان بورس و اوراق بهادار برای اجرای این طرح گرفته شده است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: اهالی بازار سرمایه از دولت سیزدهم انتظار دارند وزیر شجاع و مقتدری را راهی وزارتخانه اقتصاد کند که نه تنها اهل رودربایستی و تعارف نباشد بلکه در مقابل قیمت گذاری های دستوری بایستد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی به پیش بینی و تحلیل وضعیت بازار سرمایه در دولت سیزدهم پرداخت.
علیرضا عسگری مارانی، کارشناس خبره بازار سرمایه در یادداشتی اشاره کرده که از سال قبل به دلیل ساختار سازی که در بخشی از هلدینگ های بزرگ سیمانی انجام شد نحوه فروش و نظارت بیشتر بر چرخه فروش و نقد فروشی به مرور آغاز شد و در ادامه با تداوم ورود محصول تعدادی از شرکت های تحت پوشش آن ها در بورس کالا ...
می متالز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۸:۳۵    
می متالز - صندوق های سرمایه گذاری یکی از ابزار های مالی است که می تواند برای سرمایه گذاران امکان سرمایه گذاری غیر مستقیم در بازار سرمایه را فراهم آورد. بسیاری از تحلیلگران معتقدند کسانی که زمان کافی برای تحلیل بازار سهام را ندارند می توانند به این صندوق ها به جایگزینی برای سرمایه گذاری نگاه کنند.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۷:۴۷    
آقابزرگی با تاکید بر اینکه مجموعه بازدهی بازار سرمایه در چهارماهه نخست سالجاری صفر بوده، گفت: به بیان دیگر دو ماه اول سال بازار روند نزولی داشت و این موضوع از نیمه خرداد ماه تا حدودی زیادی تغییر کرد و طی دو ماه اخیر بازار روند صعودی آرامی را تجربه کرده است ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۷:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
بازار سرمایه در تیر ماه توانست بیشترین بازدهی را در بین دیگر بازارهای موازی کسب کند. شاخص کل مرز یک میلیون و 300 هزار واحدی را رد کرد و حرکت نمادهای کوچک بازار در این ماه آغاز شد. حالا باید دید بعد از تعطیلی های تهران بورس با چه روندی حرکت خواهد کرد؟
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۶:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
با پایان تیرماه 1400، برترین صندوق های سرمایه گذاری در سهام در یک ماه گذشته معرفی شدند. صندوق های سپهر کاریزما با نماد کاریس، مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشور و شاخصی بازار آشنا به ترتیب رتبه اول تا سوم بازدهی در تیرماه 1400 را کسب کردند. پایان اصلاح بازار سرمایه ...
شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود، امکان ترجمه مطالب بیان شده در مجمع خود را برای ناشنوایان و کم شنوایان فراهم کرد.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
فعالیت بازار سرمایه در هفته جاری درحالی به دلیل تعطیلات شش روزه پایتخت به سه روز خلاصه شد که شاخص کل بورس در سه روز کاری این بازار نسبت به هفته قبل با بیش از 5000 واحد افزایش از رقم یک میلیون و 310 هزار واحد عبور کرد.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
آقابزرگی با تاکید بر اینکه مجموعه بازدهی بازار سرمایه در چهارماهه نخست سالجاری صفر بوده، گفت: به بیان دیگر دو ماه اول سال بازار روند نزولی داشت و این موضوع از نیمه خرداد ماه تا حدودی زیادی تغییر کرد و طی دو ماه اخیر بازار روند صعودی آرامی را تجربه کرده است ...
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
نقدینه - فعالیت بازار سرمایه در هفته جاری درحالی به دلیل تعطیلات شش روزه پایتخت به سه روز خلاصه شد که شاخص کل بورس در سه روز کاری این بازار نسبت به هفته قبل با بیش از 5000 واحد افزایش از رقم یک میلیون و 310 هزار واحد عبور کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۵۲    
مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه تمدن گفت: مدیریت نقدینگی نقش مهم در توسعه کشور دارد و بنابراین باید بدانیم نقدینگی پیشران بازار سرمایه است و سایر مؤلفه ها پیشران نیستند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
فعالیت بازار سرمایه در هفته جاری درحالی به دلیل تعطیلات شش روزه پایتخت به سه روز خلاصه شد که شاخص کل بورس در سه روز کاری این بازار نسبت به هفته قبل با بیش از 5000 واحد افزایش از رقم یک میلیون و 310 هزار واحد عبور کرد. ...
ایران خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
فعالیت بازار سرمایه در هفته جاری درحالی به دلیل تعطیلات شش روزه پایتخت به سه روز خلاصه شد که شاخص کل بورس در سه روز کاری این بازار نسبت به هفته قبل با بیش از 5000 واحد افزایش از رقم یک میلیون و 310 هزار واحد عبور کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
فعالیت بازار سرمایه در هفته جاری درحالی به دلیل تعطیلات شش روزه پایتخت به سه روز خلاصه شد که شاخص کل بورس در سه روز کاری این بازار نسبت به هفته قبل با بیش از 5000 واحد افزایش از رقم یک میلیون و 310 هزار واحد عبور کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: معمولا شرکت های بزرگ که دارای ارزش بنیادی قدرتمند و مناسب هستند به عنوان لیدر بازار شناخته می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه به خروج معاملات بازار سهام از مرحله تدافعی و بحرانی اشاره کرد و گفت: بورس اکنون بر مدار درستی در حال حرکت است و روند آن به هیچ عنوان غیرطبیعی نیست.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۳:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
براساس پیش بینی کارشناسان از آینده بازار سهام، فراز و نشیب ها در بازار سرمایه محدود هستند و شاخص با وجود روند مثبت در هفته های گذشته رشد شارپی را ثبت نکرده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۷:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
درحالی که بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا استان های تهران و البرز از روز گذشته تا یکشنبه هفته جاری تعطیل شدند و با وجود اینکه فعالیت بازار سرمایه نیز در این شش روز متوقف شده، برگزاری مجامع شرکت های بورسی به قوت خود باقی است.
پولی مالی   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۶:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی- در دنیا بازار پول و سرمایه به صورت مکمل در کنار هم فعالیت می کنند. در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه فرآیند تامین مالی به گونه ای است که حدود نیمی از تامین مالی را سیستم بانکی به دوش می کشد و نیم دیگر بر عهده بازار سرمایه است.
پولی مالی   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
توئیت- نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: بورس در پی تعطیلی ادارات و بازار به دلیل اوجگیری کرونا، تعطیل شد. ابراهیمی، نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: بازار سرمایه ایران از سه شنبه 29 تیر تا یکشنبه هفته آینده سوم مرداد تعطیل است.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۴:۳۸    
نتیجه مذاکرات وین چه تاثیری بر بازار سرمایه می گذارد؟ به سرانجام رسیدن مذاکرات می تواند به جذب و رونق سرمایه گذار خارجی در بازار سرمایه کمک کند؟
صمت   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۴:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
درحالی که بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا استان های تهران و البرز از روز گذشته تا یکشنبه هفته جاری تعطیل شدند و با وجود اینکه فعالیت بازار سرمایه نیز در این شش روز متوقف شده، برگزاری مجامع شرکت های بورسی به قوت خود باقی است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۴:۰۵   + ۴۴ سایت دیگر  
درحالی که بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا استان های تهران و البرز از روز گذشته تا یکشنبه هفته جاری تعطیل شدند و با وجود اینکه فعالیت بازار سرمایه نیز در این شش روز متوقف شده، برگزاری مجامع شرکت های بورسی به قوت خود باقی است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۳:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
ارزش نمادهای تشکیل دهنده سبد سهام عدالت در روند معاملات آخرین روز کاری بازار سرمایه تغییراتی را تجربه کرده است.
پرسش   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۷:۴۹   + ۴۲ سایت دیگر  
کدیور خاطرنشان کرد: در وضعیت فعلی بازار بعید است تا دوباره اتفاقی که در معاملات بورس و در نیمه دوم سال 99 و اوایل سال 1400 ایجاد شد، رخ دهد و شاهد جو به شدت منفی در بازار باشیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
یکی از فعالان بازار سرمایه تحولات ساختاری در اداره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی را تجربه ملی و متعلق به کشور دانست.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۰:۰۵    
آیین تحلیل وضعیت اقتصادی ایران و اثرات آن در بازار سرمایه و همچنین افتتاح شعبه دوم سوپر مارکت مالی اصفهان با حضور فعالان اقتصادی عصر امروز در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه باید بازار سرمایه شفاف باشد، گفت: بازار نیاز به اتحاد در داخل دولت و همه وزیران دارد و اتحاد همه قوای کشور را نیاز دارد؛ تجربه اقتصاد جهانی نشان داده است که راه توسعه در کشور باید از بازار سرمایه رد شود.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
در این هفته شاخص کل بورس با رشد 5 هزارم درصدی نسبت به هفته گذشته به یک میلیون و 311 هزار و 306 واحد رسید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۲:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
یکی از فعالان بازار سرمایه در حاشیه نشست هم اندیشی با مدیرعامل و مدیران شستا، گفت:تجربه ای که امروز در شستا به لحاظ هلدینگ داری بوجود آمده می بایست در اختیار سایر هلدینگ های بزرگ کشور قرار گیرد تا آنها هم با ایجاد چنین سامانه هایی نظیر شستا در مسیر شفافیت و بهبود عملکرد قرار گیرند.
اعتبار نوین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۱:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
در حال حاضر بازار سرمایه در حال پیشخور کردن تورمی است که به احتمال زیاد در دولت آینده شکل می گیرد؛ این امر بدان معنا است که فعالان بازار سرمایه به خوبی می دانند که تورم پایه در دولت جدید حداقل 35 درصد خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا-عضو هیات مدیره شرکت بورس تهران گفت: 90 درصد از سود بازار سرمایه کشور به جیب 30 شرکت بزرگ رفته و همین مساله عامل بهم ریختگی و آشفتگی بورس شده است.
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
خبرمهم: کارشناس بازار سرمایه گفت: قیمت گذاری دستوری و p/e صنعت قند و شکر که حدود 30 واحد است، مانع از جذابیت این صنعت برای سرمایه گذاری سهامداران می شود.
تیک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
بروز ابهام های مختلف سیاسی و اقتصادی در طول ماه های گذشته معاملات بازار سهام را تحت تأثیر قرار داده است. از سوی دیگر اوج گیری بازار سرمایه نیز بایکسری ابهامات روبروشد. شائبه ورود نقدینگی تازه به منظور درج نمره قبولی در کارنامه آخرین ماه دولت دوازدهم وجود دارد. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۸:۲۴    
پس از افت و خیزهای فراوان در بازار سرمایه، با مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری در یک ماه اخیر حالا مدتی است سیگنال های مثبت از بازار سرمایه به گوش می رسد و نوید بخش روزگار روشن بازار سرمایه ای در کشور است.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۸:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
بورس در روزهای گذشته روند متعادلی را در پیش گرفته بود. حالا با توجه به تعطیلی چند روزه بازار سرمایه و نزدیک شدن به آغاز کار دولت جدید روند بازار سهام به چه شکل خواهد بود؟
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - پانا نوشت: علی جدی، نائب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید متاسفانه دخالت هایی خارج از اختیار سهامداران در بورس وجود دارد و این شرایط موجب شده است تا بخش عمده ای از سهامدران خرد متضرر شوند و در یک مقطع زمانی سهامداران کل با اشرافی که به بازار داشتند از آن خارج شدند. ...