شنبه ۲۴ مهرساعت ۲۳:۵۴Oct 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار سرمایه»

کارشناس بازار سرمایه گفت: با افزایش حجم معاملات، میزان سلیقه ای رفتار کردن ناظر بازار نیز افزایش یافت و این امر سبب نارضایتی معامله گران شد.
نبض بازار   ۲ ساعت پیش    
امروز شنبه 24 مهر 1400 با سبز پوشی اکثر نماد های شاخص ساز و تشکیل صف خرید در بیشتر گرو ها باعث شد ارزش معاملات امروز رشد چشمگیری نداشته باشد و ارزش کل معاملات بورس بیش از پنج هزار میلیارد تومان شود.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: مشخص شدن رئیس جدید سازمان بورس و انتخاب اعضای شورای عالی بورس، باعث از بین رفتن بخشی از ابهام بازار سرمایه شده است.
مداخله دولت در بازار سرمایه باید به این شکل باشد که شفافیت را افزایش دهد و نظارت کافی بر معاملات و انتشار اطلاعات داشته باشد.
کارشناس بازار سرمایه گفت: همه شرکت ها سجامی شده اند اما الزاما قانونی برای پرداخت از طریق سجام وجود ندارد.
نبض بورس   ۵ ساعت پیش    
امروز شاخص کل بیش از 40 هزار واحد جهش کرد و نیمی از راه رفته هفته گذشته را بازگشت. در گفتگو با نیما میرزایی کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه به دلایل این جهش چشمگیر خواهیم پرداخت و از وی درباره بورس فردا نیز پرسیدیم.
راه پرداخت   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار هفت راهبرد و سه محور اصلی برنامه های کلان بازار سرمایه را در دوره جدید اعلام کرد ...
تحلیل بازار   ۶ ساعت پیش    
در صورت عدم حصول توافق دور نمای نرخ دلار با تورم 35 درصدی 40 هزار تومان تومان خواهد بود و درصورت توافق 20 هزار تومان خواهد شد و این به معنای دو هدف متفاوت در شاخص کل است.
خانه ملت   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه ورود نقدینگی سرگردان به بازار بورس نیازمند بازآفرینی اعتماد به بازار سرمایه در میان مردم است، گفت: لازمه ایجاد اعتماد در میان افکار عمومی، اعتماد دولت به بازار سرمایه و فروش سهام شرکت های برتر در بازار بورس و افزایش عرضه اولیه است.
عشقی گفت: وظیفه اصلی سازمان بورس تجهیز منابع برای شرکت هاست، بنابراین باید تجهیز سرمایه در شرکت های تولیدی افزایش پیدا کند.
تازه نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
بورس در اولین روز شروع به کار مجید عشقی، رئیس جدید سازمان بورس 2/8 درصد رشد کرد اما پیش بینی آینده بازار سرمایه در روز های آینده چیست؟
رجا نیوز   ۶ ساعت پیش    
مردم به خوبی تجربه کرده اند که روندهای سینوسی شدید در نهایت آنها را متضرر خواهد کرد و انتظار دارند تا بیش از هر چیز ثبات به بازار سرمایه بازگردد.
نبض بورس   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
اخبار اقتصادی، سیاسی و بورسی زیادی امروز 24 مهر 1400 منتشر شد، اما این ده خبر می توانند بر روی بورس فردا تاثیرگذار باشند. مجید عشقی رئیس سازمان بورس سیگنال هایی را برای بازار سرمایه مخابره کرد.
نبض بورس   ۷ ساعت پیش    
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر لزوم ایجاد ثبات در بازار سرمایه و بازگشت اعتماد سهامداران به بازار سرمایه گفت: یکی از راه های ایجاد ثبات در بازار، بازدهی و سودآوری بلند مدت شرکت ها است.
نبض بورس   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر لزوم ایجاد ثبات در بازار سرمایه و بازگشت اعتماد سهامداران به بازار سرمایه گفت: یکی از راه های ایجاد ثبات در بازار، بازدهی و سودآوری بلند مدت شرکت ها است.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: ورود نقدینگی مهم ترین عاملی است که می تواند باعث تغییر روند نزولی شاخص صنعت خودرو شود.
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
ایسنا/فارس یک تحلیل گر و مدرس بازار سرمایه، طی یادداشتی، عملکرد روز شنبه 24 مهر بورس را ارزیابی کرد و یادآور شد که این بازار، در اولین روز از فعالیت رسمی تیم مدیریتی جدید، روندی رو به رشد داشت.
رئیس سازمان بورس و واراق بهادار گفت: مداخله دولت در بازار سرمایه باید به این صورت باشد که شفافیت را افزایش دهد و نظارت کافی بر معاملات و انتشار اطلاعات داشته باشد.
رکنا   ۸ ساعت پیش    
رکنا: شرکت بورس اوراق بهادار تهران حداکثر تا تاریخ 8 آبان 1400 تعلیق شد. در خصوص علت این تصمیم، گفتگوی کوتاه رکنا با همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه را بخوانید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۸ ساعت پیش    
این روزها که شاخص بازار سرمایه با تغییر فراوان مواجه شده است ، کسب و کارهای فناورانه تلاش کردند با استفاده از توان نخبگان ایرانی یک بستر تحلیلی از این دست بازارها ارائه کنند.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
بازارسرمایه بعد از طی کردن روزهای کاهشی و نوسانی طی دو هفته گذشته امروز بالاخره صعودی شد.
پول نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
بازار سرمایه در هفته سوم مهر رکوردهای منفی دیگری را به ثبت رساند تا روند خروج 3700 میلیارد تومان نقدینگی از بورس را طی یک هفته تجربه کند.
نبض بورس   ۱۰ ساعت پیش    
در بیست سال گذشته نرخ تورم روند رو به رشدی داشته است و قیمت همه کالاها و خدمات چندین و چند برابر شده است اما با این وجود قیمت برخی از سهام در بازار سرمایه عقبگرد بیست ساله داشته اند!
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
وحید شقاقی با بیان این که اقتصاد ایران یک اقتصاد پیش بینی ناپذیری است، گفت: وقتی متغیرهای اقتصاد به هیچ وجه قابل پیش بینی نیستند، همه این پیش بینی ناپذیری در بازار سرمایه تخلیه می شود.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
بررسی عملکرد 23 شرکت بیمه جنرال فعال در بازار سرمایه نشان از پیشتازی شرکت بیمه تجارت نو در شاخص بازده دارایی ها (ROA) دارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۴۶    
بدون صرف زمان برای یادگیری روش های تحلیل، از مزایای بازار سرمایه بهره مند شوید.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسکانیوز: دهقان دهنوی درباره بحث مربوط به کشف ماینر در شرکت بورس تهران گفت: این موضوع در حال رسیدگی است؛ در حال حاضر بیش از 90 درصد قضیه روشن شده است. ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بهتر است پیچیدگی های قانونی و میزان سخت گیری ها کاهش یابد تا شاهد بزرگ تر شدن بازار بدهی در کشور باشیم.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به نقش بازار سرمایه در تحقق شعار سال 1400 گفت: یکی از مهمترین چالش های موجود در تولید و همچنین موانع پیش روی بنگاه های اقتصادی ایران، بحث تامین مالی بنگاه ها است.
شاخص بورس تهران طی مدت اخیر پس از رشد 40 تا 45 درصدی، با اصلاح مواجه شده است؛ اگرچه تمامی مؤلفه های بنیادی حکایت از شرایط مطلوب بازار سرمایه دارد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۰    
بازار سرمایه در اولین روز کاری رئیس جدید سازمان بورس سبز پوش شد.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۷    
8 مجموعه فعال در حوزه بازار سرمایه سبد پیشنهادی خود را برای هفته چهارم مهر ماه ارایه کردند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شاخص بورس در بازار امروز پس از چند روز کاهشی با روند مثبت 35 هزار واحدی همراه شد. کارشناسان بازار سرمایه علت اصلی صعود شاخص را تغییرات اساسی در سازمان بورس می دانند.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
همایون دارابی از فعالان و کارشناسان بازار سرمایه می گوید: با توجه به این که در سال “تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها” هستیم، هوای تازه و تفکری تازه در سازمان بورس با تغییر هیات مدیره حاکم خواهد شد بویژه این که پس از سال ها مباحث مربوط به بحث بازارهای کالایی و از میان رفتن قیمت گذاری دستوری می ...
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
علیرضا عسگری مارانی پیشکسوت بازار سرمایه گفت: هیات مدیره جدید سازمان بورس از سابقه فعالیت در ارکان بازار سرمایه به ویژه بورس کالا برخوردار هستند و عملکرد آن ها نشان می دهد که برای ایجاد شفافیت و به خصوص از میان رفتن قیمت گذاری دستوری جنگیده اند ...
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۳۳    
به گزارش نیپنا؛ در تحلیل هفته گذشته نوشتیم که دو نگاه متفاوت به وضعیت بازار سرمایه در هفته سوم مهرماه وجود داشت: از طرفی بعضی کارشناسان با توجه به میزان خروج سرمایه حقیقی ها از بورس پیش بینی خوبی برای این هفته نداشتند و از طرف دیگر بعضی کارشناسان رشد شاخص کل و بعضی اخبار سیاسی و اقتصادی را شاهدی بر ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۲۹    
این روزها بورس روند نزولی را طی می کند و به نوعی سهام داران را نگران کرده، این در حالی است که بازار سهام برای بخشی از سرمایه گذاران که به صورت دوره ای وارد بازار سرمایه می شوند، به چند دلیل جذاب نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۲۳    
تهران- ایرنا - سیاوش وکیلی، کارشناس بازار سرمایه با حضور در برنامه نوسان گفت: بازار سرمایه به واسطه نقد شوندگی بالا و آنی خود در مقایسه با سایر بازارهای رقیب از ماهیت متفاوتی برخوردار است.
اقتصاد آنلاین / ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۱۵   + ۶۰ سایت دیگر  
مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار طی احکامی جداگانه با توجه به تغییر اعضای هیأت مدیره، سه نفر از معاونان این سازمان را منصوب کرد.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۴۱   + ۱۸ سایت دیگر  
شورای عالی بورس چهارشنبه شب تشکیل جلسه داد تا مجید عشقی به عنوان رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار برگزیده شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۹   + ۱۸ سایت دیگر  
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه دقایقی پیش با ثبت رشد بیش از 24هزارواحدی، ارتفاع یک میلیون و 400 هزار واحد را پس گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
چهارشنبه مجید عشقی بعنوان رئیس تازه بازار سرمایه معرفی شد. اعضای شورای عالی بورس نیز روز سه شنبه با تصویب هیأت وزرا انتخاب شده بودند. رسیدگی به اوضاع نه چندان مناسب بازار سرمایه از مهم ترین مطالبات مردمی از دولت تازه است. اما چشم انداز بازار چگونه خواهد بود؟
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سعید کرداری در گفت وگو با میزان، با اشاره به علل ریزش شاخص بورس در روز های اخیر، گفت: اتفاقاتی که در مورد نرخ ارز، بحث های سیاسی و جایگزینی هایی که در سازمان بورس رخ می دهد باعث می شود که التهابات بازار بورس حفظ شود و روند رو به پایین ادامه یابد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۴۷   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اقدامات اخیر برای سازماندهی بازار سرمایه مانند برخورد با متخلفان ماینینگ در بورس تهران، تغییرات مدیریتی در شورای عالی بورس و سازمان بورس و تاکید بر جلوگیری از قیمت گذاری دستوری و رفع انحصار، نشان دهنده عزم جدی دولت سیزدهم برای تقویت بورس و ارتقای جایگاه این بازار در اقتصاد کشور است.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص بورس لحظاتی پیش با ثبت رشد بیش از 24هزارواحدی از ارتفاع یک میلیون و 400هزار واحد گذر کرد. این در حالی است که تا به این لحظه بیش از یک میلیارد و 309 میلیون سهم و حق تقدم نیز به ارزشی بالغ بر یک هزار میلیارد تومان در 119هزار نوبت توسط معامله گران دست به دست ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - روزنامه جام جم نوشت: با انتخاب روسای سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان امور مالیاتی، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی ترکیب تیم اقتصادی دولت تکمیل شد ...