یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۲۲:۴۹Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان بورس»

اقتصاد نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس تهران گفت که با وجود اینکه گروه خودرویی حدود 4 درصد از ارزش بورس را به خود اختصاص داده، اما بیش از 20 درصد معاملات روزانه مربوط به این گروه است.
دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری امضای تفاهم نامه ای بلندمدت میان معاونت علمی و سازمان بورس و اوراق بهادار را زمینه مناسبی برای توسعه بازار بورس دانش بنیان ها دانست.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
بیش از دو سال از آغاز روزهایی که شاخص بورس در دام ریزش های سنگین گیر افتاده بود می گذرد و همچنان یکی از مهم ترین دغدغه های سرمایه گذاران در بازار سرمایه حفظ اصل سرمایه خود است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۹:۵۵    
در نخستین روز کاری سال جدید، فعالان بازار های مالی، شاهد ثبات نسبی شاخص ارزی و رشد شاخص بورس بودند. این در شرایطی است که به تازگی رئیس کل بانک مرکزی، مهار تورم و حمایت عملی از تولید را سیاست قطعی بانک مرکزی در سال 1402 اعلام کرده و رئیس سازمان بورس نیز برای فعالان بازار سرمایه، توصیه مهمی داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۵۴    
با پیگیری سازمان بورس و اوراق بهادار، سال گذشته، 7 هزار میلیارد تومان سود های رسوبی به حساب سهامداران بازگشت. این خبر و خبر های بیشتر در بسته امروز اخبار کوتاه بهابازار.
اسب بخار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سال گذشته برای نخستین بار انواع خودرو در بستر بورس کالا عرضه شد؛ فرایندی که رئیس سازمان بورس هدف آن را قیمت منطقی خودرو و حفظ حقوق سهام دار می داند و بر این باور است که اگر حقوق سهام دار حفظ شود، سازمان اصراری بر ادامه عرضه خودرو ندارد، زیرا جای خودرو در بورس نیست. ...
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۴:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادتهران: رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به تصمیمات دولت برای لیجاد ثبات در بازار سرمایه، گفت: دولت کمک زیادی را برای رفع معضلات صنایع مختلف مانند قطعی برق انجام داد، در این زمینه هماهنگی خوبی مابین وزارت نیرو و وزارت صمت صورت گرفت تا از این طریق قطعی ها به حداقل کاهش پیدا کند. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۹:۴۹   + ۴۵ سایت دیگر  
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به تصمیمات دولت برای ایجاد ثبات در بازار سرمایه گفت: دولت کمک زیادی را برای رفع معضلات صنایع مختلف مانند قطعی برق انجام داد، در این زمینه هماهنگی خوبی مابین وزارت نیرو و وزارت صمت صورت گرفت تا از این طریق قطعی ها به حداقل کاهش پیدا کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۲:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس اسبق سازمان بورس معتقد است متغیر سیاست مهم ترین عامل موثر بر قیمت ارز است و با توجه به مبهم بودن روند مذاکرات هسته ای، نمی توان آینده قیمت دلار را پیش بینی کرد اما می توان گفت که روند قیمت دلار در سال جاری افزایشی است اما شدت و ضعف این افزایش، وابسته به مسائل سیاسی و تحریم هاست.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۴:۴۶   + ۳۷ سایت دیگر  
حسین عبده تبریزی اقتصاد دان گفت:اگر همین گونه پیش رویم، سال آینده تورم 50 درصدی خواهیم داشت. اگر سیاست گذار به اقدام عاجل دست نزند و علت اصلی افزایش قیمت ارز (و به تبع آن سطح عمومی قیمت ها) را نادیده بگیرد، آحاد جامعه را در معرض این خطر عمده قرار می دهد که نرخ های تورم لجام گسیخته تری را تجربه کنند.
شهباز حسن پور بیگلری با اعلام اینکه اقدامات سازمان بورس طی ماه های گذشته نسبت به گذشته بسیار قابل توجه بوده است، گفت: ارزیابی من از اقدامات سازمان بورس مثبت بوده است. با توجه به زیرساخت های موجود در حوزه بورس کشور، امیدواریم در سال 1402، شرکت های بورسی بتوانند اعتماد بیشتر مردم را جلب کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
سال 1401 می توانست یکی از سال های مهم برای صنعت خودرو باشد و برای همیشه دست رانتخواران را از این صنعت و از مصرف کننده و تولید دور کند اما به نظر می رسد این بار با این که قدم های بزرگی برداشته شد تا این اتفاق رخ دهد اما در انتها باز هم به همان شیوه قبلی برگشتیم فقط با کمی تغییر سازوکار و جنجال رسانه ...
سازمان بورس و اوراق بهادار با اتصال به درگاه ملی مجوزهای کشور به نشانی (mojavez.ir) و ایجاد سامانه یکپارچه صدور مجوزهای نهاد مالی (سمین)، جهشی در بخش صدور مجوز نهادهای مالی ایجاد کرد و بدین طریق انحصار در این بخش شکسته شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۸:۵۵   + ۴۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، زمزمه های عرضه خودرو در بورس کالا از نیمه دوم سال 1400 به گوش می رسید تا اینکه در دومین ماه از سال 1401 این موضوع به تحقق پیوست ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۷:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تصویب بسته حمایتی 10 بندی هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و اجرای آن، باعث بازگشت اعتماد سهامداران به بازار سهام شده و با همراهی مولفه های دیگر اقتصادی، روند شاخص کل از یک میلیون و 241 هزار واحد، حرکت صعودی خود را آغاز کرد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۴:۳۰   + ۱۸ سایت دیگر  
دبیرکل کانون کارگزاران بورس از برنامه این کانون برای رتبه بندی شرکت های کارگزاری طی سال جاری با مجوز سازمان بورس خبر داد.
شانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار استفاده از ابزار گواهی سپرده نفت خام و میعانات گازی را راهی برای مصونیت در برابر نوسان های ارز و تورم دانست.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۴۵    
مجید عشقی رئیس سازمان بورس در آخرین نشست خبری خود با خبرنگاران، از سهامداران و کارشناسان درخواست کرد که به عملکرد وی نمره بدهند. نبض بورس در گفتگو با کارشناسان از آن ها خواست تا نمره آقای عشقی را اعلام کنند. نمره آقای عشقی چند؟
طبق آخرین آمارها در سال 1401 با پیگیری های سازمان بورس و اوراق بهادار 7 هزار میلیارد تومان سود رسوبی از سوی 323 شرکت به حساب 31.5 میلیون سهامدار از طریق سامانه سجام (کاملا به صورت غیرحضوری) واریز شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۰:۳۶    
رئیس سازمان بورس گفت: پس از مشخص شدن سبد سهام برای عرضه به جاماندگان، سازمان بورس عملیات تخصیص سهام را انجام می دهد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
عشقی رییس سازمان بورس می گوید که تخصیص "سهام عدالت" به جاماندگان پس از اعلام خصوصی سازی انجام می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۳:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه 1402 سال عمق بخشی به صندوق های سرمایه گذاری است، گفت: اگر برخی توانایی تحلیل بازار سرمایه را ندارند، به صورت غیرمستقیم و از طریق صندوق ها سرمایه گذاری کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۲:۲۸   + ۴۴ سایت دیگر  
عشقی، رئیس سازمان بورس گفت: بازار سرمایه در بلند مدت بیشترین بازدهی را نسبت به سایر بازارها دارد و افرادی که با فروش دارایی مورد نیاز خود وارد بورس می شوند، با رفتار هیجانی زیان می کنند.
شرکت سپرده گذاری مرکزی، توضیح مهمی برای سهامدارانی که تاکنون سود سهام عدالت نگرفتند، بیان کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۱:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس گفت: متاسفانه قیمت پایین کارخانه ای خودرو سبب افزایش دلالان در بازار آزاد شده است و اگر قیمت خودرو متناسب تعیین شود اصراری به عرضه خودرو در بورس کالا نداریم اما از ادامه عرضه خودرو در بورس کالا استقبال می کنیم.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به مناسبت آغاز سال 1402 در پیامی اظهار امیدواری کرد که سال افتخار آمیزی برای بازار سرمایه رقم خواهد خورد.
سلام نو / آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
بورس کشور در سال 1402 و طبق تقویم این سال در روز شنبه پنجم فروردین فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس گفت: در صورت توسعه گواهی های سپرده کالایی، از سمت سازمان بورس امکان اینکه صندوق ها بتوانند بر روی کالا های مختلف سرمایه گذاری کنند، وجود دارد و از این موضوع استقبال می کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۰۰    
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار 5 اولویت و برنامه کلیدی با هدف انجام اصلاحات ساختاری که در سال 1401 شروع شده و در سال جدید هم ادامه خواهد یافت را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار 5 اولویت و برنامه کلیدی با هدف انجام اصلاحات ساختاری که در سال 1401 شروع شده و در سال جدید هم ادامه خواهد یافت را تشریح کرد. این 5 برنامه کلیدی بدین شرح است: 1.توسعه سرمایه گذاری غیرمستقیم 2 ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به مناسبت آغاز سال 1402 در پیامی اظهار امیدواری کرد که سال افتخار آمیزی برای بازار سرمایه رقم خواهد خورد.
صدور دستورالعمل ارسال الکترونیکی گواهی حق تقدم توسط سازمان بورس، گام مهمی برای صرفه جویی مالی و زمانی شرکت ها و سهامداران به حساب می آید. این سازوکار سالانه حدود 800 میلیارد تومان در کاهش هزینه ها موثر است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، مهم ترین برنامه های اجرا شده سازمان بورس در سال 1401 برای احیای اعتماد سهامداران به شرح زیر است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، مهم ترین برنامه های اجرا شده سازمان بورس در سال 1401 برای احیای اعتماد سهامداران به شرح زیر است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، مهمترین برنامه های سازمان بورس در سال 1402 برای رشد بازار سرمایه به شرح زیر است: 1. تاسیس تسهیل شرکت های سهامی عام پروژه 2. فعال سازی ظرفیت شرکت های رتبه بندی اعتباری 3. مولدسازی دارایی های دولت از طریق تابلوی املاک و مستغلات 4 ...
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، دکتر مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پیام نوروزی خود، با اشاره به اقدامات صورت گرفته سازمان بورس در سال 1401، به تشریح اولویت ها و برنامه های کلیدی این سازمان در سال 1402 پرداخت. متن این پیام بدین شرح است:
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
باید گفت که سازمان از انتقاد هراس دارد تا انتقاد از عملکرد آن رخ ندهد یا اینکه تصمیمات را بعد از رخ دادن موضوع یا اتفاقی بیان می کند. این رفتار ها از جانب سازمان برای سال آتی بد است.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان بورس اظهار داشت: در باز شدن دامنه نوسان اتفاقات خوبی انجام شد که باعث افزایش نقدشوندگی شده و این اقدام در سال آینده هم ادامه خواهد شد و امیدواریم به یک دامنه نوسان منطقی برسیم تا شاهد صف های قیمتی نباشیم و همچنین یک حس دسترسی یکسان به اطلاعات ایجاد شد و در دیدن عمق بازار یکسان است.
بررسی روند شاخص کل در سال 1401 نشان می دهد که تصویب بسته حمایتی 10 بندی هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و اجرای آن، باعث بازگشت اعتماد سهامداران به بازار سهام شده و با همراهی مولفه های دیگر اقتصادی، روند شاخص کل از یک میلیون و 241 هزار واحد ...
وزیر امور اقتصادی و دارایی در آیین رونمایی از سامانه فکتورینگ قرارداد های خصوصی تصریح کرد که از سال آینده، ارزیابی مدیران بانک ها و سازمان بورس و اوراق بهادار بر مبنای عملکرد آنها در خصوص استفاده و توسعه ابزار های نوین تأمین مالی بخش غیر دولتی صورت خواهد گرفت.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۱۱   + ۳۹ سایت دیگر  
بنا بر اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی افرادی که سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند، می توانند با مرکز تماس سپرده گذاری مرکزی با شماره 1569 تماس بگیرند یا به سامانه سهام عدالت و سامانه ذینفعان مراجعه کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
آنچه در ادامه می خوانید نظر تحلیلگران بورسی در خصوص سالی است که بر بازار سرمایه گذشت، سالی که پیش روی بازار سرمایه قرار دارد و عملکرد سازمان بورس در این مدت است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
آنا: دبیر شورای عالی بورس از صدور موافقت نامه تاسیس بورس بین الملل از سوی این شورا برای فعالیت در مناطق آزاد خبر داد. مجید عشقی درباره بورس های بین الملل اظهار کرد: ما و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد اختلافی با هم در زمینه بورس بین الملل نداریم ...
اقتصاد ایران: رئیس اداره پیشگیری از ناهنجاری ها و ارتقای سلامت بازار سرمایه با اشاره به شیوه سودجویی کلاهبرداران در فضای مجازی برای تبلیغ خرید سهام به سهامداران هشدار داد در تصمیم معاملات مراقب باشند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
روز گذشته رئیس سازمان بورس از واریز قطعی سود سهام عدالت در تاریخ 27 اسفند ماه خبر داد. اما مبلغ سود سهام عدالت چقدر است و به چه کسانی پرداخت می شود؟
سازمان بورس و اوراق بهادار با مجوز عرضه صکوک اجاره شرکت گروه سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس و صکوک مرابحه شرکت های آرین سلامت سینا، پدیده شیمی قرن و آریان کیمیاتک موافقت کرد.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۵۶   + ۳۱ سایت دیگر  
گروه اقتصادی:دومین و آخرین مرحله واریز سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 1400 شرکت ها از روز پنجشنبه به حساب 43 میلیون و 864 هزار نفر سهامدار مستقیم و غیر مستقیم سهام عدالت واریز شد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۲۸   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از پایان واریز دومین مرحله واریز سود سهام عدالت خبر داد و گفت: در این مرحله افرادی سهام آنها یک میلیون تومانی است یک میلیون و 356 هزار تومان و برای افرادی که سهام 532 هزار تومانی داشتند 721 هزار تومان سود واریز شد.
سلام نو / اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۸:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
اگرچه قرار بود سود سهام عدالت از شنبه 27 اسفند ماه واریز شود اما رئیس سازمان بورس از آغا واریز سود سهام عدالت از امروز پنج شنبه25 اسفند ماه خبر داده است.