پنجشنبه ۱۰ خردادساعت ۱۹:۲۴May 2024 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان بورس»

نبض بورس   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اداره بازرسی صندوق های سرمایه گذاری سازمان بورس از طریق نامه ای به مدیران صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت اعلام کرد که استفاده از برخی کلمات در تبلیغات این صندوق ها ممنوع هستند ...
نبض بورس   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۰۸:۰۲    
کتاب ناگفته های بورس ایران ، خاطرات تلخ وشیرین آقای دکتر علی صالح آبادی است که به قلم خودش نوشته شده است. به تمامی دوستداران و کنجکاوان سازوکار و پیشینه سازمان بورس و بازار سرمایه کشور توصیه می کنیم که این کتاب را مطالعه کنند ...
صدای زرند   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۰۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 20 درصدی شرکت شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه(میدکو) را صادر کرد...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد از چرایی واریز سود مرحله سوم سهام عدالت به حساب سهامداران پرده برداشت و گفت: امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم سود به حساب سهامداران واریز شود. ...
در آستانه سالگرد انعقاد تفاهم نامه همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و سازمان بورس و اوراق بهادار اهم اقدامات و چالش های بازار سرمایه با حضور مدیران دو دستگاه مورد بررسی قرار گرفت.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۶:۳۷    
رضا نوروزیان: نهادها و موسسات عمومی مکلف اند تا اطلاعات مالی شرکت های زیر مجموعه خود را به سازمان بورس ارائه کنند این تکلیف در دولت های قبلی اجرایی نشد و به نوعی وزارت اقتصاد دولت سیزدهم با انتشار مالی این شرکت ها به قانون بر زمین مانده جامه عمل پوشاند.
سرپرست ریاست جمهوری در جلسه هیات دولت، گفت: وزیر اقتصاد و مسئولان سازمان بورس برای ایجاد اطمینان و ثبات بیشتر در بازار بورس، زمینه ورود هر چه سریع تر بنگاه ها و شرکت های بزرگ کشور به این بازار را تسهیل کنند و حمایت از بازار بورس تداوم یابد. ...
سرپرست ریاست جمهوری با اشاره به وضعیت مطلوب و رو به بهبود شاخص های اقتصادی کشور و گزارش های مجامع و سازمان های بین المللی در این رابطه و پیش بینی های آنها درباره استمرار این روند ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، انتهای آذر ماه سال گذشته بود که مرحله اول عملکرد مربوط به سال مالی 1401 شرکت ها به حساب سهامداران واریز شد، مرحله دوم واریز سود سهام عدالت هم 24 اسفندماه بود؛ سودی که بنابر اعلام سازمان بورس در مرحله دوم دارندگان سبد سهام عدالت 492 هزار تومانی مبلغ 446 [...]
مجله ماشین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۴    
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس اعلام کرد که ایران خودرو و سایپا تا پایان تیرماه سال جاری فرصت دارند برای خروج از ماده 141 قانون تجارت اقدام کنند.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۳:۳۹    
به گزارش خبرنگار مهر، انتهای آذر ماه سال گذشته بود که مرحله اول عملکرد مربوط به سال مالی 1401 شرکت ها به حساب سهامداران واریز شد، مرحله دوم واریز سود سهام عدالت هم 24 اسفندماه بود؛ سودی که بنابر اعلام سازمان بورس در مرحله دوم دارندگان سبد سهام عدالت 492 هزار تومانی مبلغ 446 هزار تومان، [...]
روز نو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت، درباره تاریخ واریز این سود افزود: چند شرکت بخشی از سود سهام عدالت را واریز نکردند و کماکان پیگیری ها از سمت سازمان بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال انجام است. به محض این که سود ها دریافت شود زمان واریز آن اطلاع رسانی خواهد شد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: اداره بازرسی صندوق های سرمایه گذاری سازمان بورس در نامه ای به مدیران صندوق های سرمایه گذاری با درامد ثابت استفاده از برخی کلمات در تبلیغات این صندوق ها را ممنوع اعلام کرد.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۶   + ۸۶ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرنگار مهر، انتهای آذر ماه سال گذشته بود که مرحله اول عملکرد مربوط به سال مالی 1401 شرکت ها به حساب سهامداران واریز شد ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۵    
تصویری از نامه مهم سازمان بورس به صندوق های سرمایه گذاری درآمدثابت در رابطه با تبلیغات لو رفت.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس گزارش ها، بند س تبصره 6 قانون بودجه 1403 که نگرانی های زیادی را برای فعالان و اهالی بازار سرمایه ایجاد کرده بود، پس از پیگیری های فراوان توسط مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و با مساعدت دولت، اصلاح شد.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
به گفته دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس، سود مرحله سوم سهام عدالت همانند دوره های قبل به حساب افراد واریز خواهد شد.
معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، گزارش سودآوری، مقادیر تولید، مبالغ فروش و مصرف انرژی صنایع مهم بازار سرمایه در فروردین ماه 1403 را منتشر کرد.
بند س تبصره 6 قانون بودجه 1403 که نگرانی های زیادی را برای فعالان و اهالی بازار سرمایه ایجاد کرده بود، بعد از رفت و برگشت های فراوان با تلاش ها و پیگیری های مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و مساعدت دولت اصلاح شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۷:۲۹   + ۱۶ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بانک مرکزی درصدد مداخله در بازارهای بدهی از طریق بازارگردانی است و از سوی دیگر نیز تمایل دارد که در نقش خریدار ظاهر شود که نرخ ها کاهشی شود که این اقدامات می تواند ما را به آینده بورس حداقل تا قبل از انتخابات امیدوار کند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
وحید روشن قلب، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه شرکت های ایران خودرو و سایپا گفت: در صورت اصلاح قوانین یا مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، مساله افزایش سرمایه ایران خودرو و سایپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به همراهی دولت برای رفع چالش های حاکم بر بازار سرمایه، اعلام کرد: بازار سهام از پتانسیل لازم برای رشد برخوردار است که این امر نیازمند اتخاذ برخی از تصمیمات اساسی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۰:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
پس از مدت ها بورس تهران در کلیت خود یک روز سبز معاملاتی را پشت سر گذاشت. روز گذشته رئیس سازمان بورس با حضور در ساختمان میرداماد با رئیس کل بانک مرکزی دیدار کرد. صحبت های وزیر اقتصاد درخصوص چهار اقدام برای حمایت از بازار سهام نیز از عوامل استقبال از بازار در روز گذشته بود.
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس گفت: در صورت اصلاح قوانین یا مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، مساله افزایش سرمایه ایران خودرو و سایپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۱:۵۲   + ۲۹ سایت دیگر  
بانک مرکزی از جلسه یک ساعته محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی و مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد و اعلام کرد: هدف این بانک، کمک به بازار سرمایه است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۱:۰۴    
مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور در ساختمان میرداماد بانک مرکزی با محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی دیدار کرد.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۹:۴۱    
رئیس سازمان بورس و رئیس کل بانک مرکزی در نشستی مشترک راه های تقویت شاخص های بورس و اتخاذ تدابیر لازم برای بهبود فرآیند سیاستگذاری ها را بررسی کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۸:۳۳   + ۳۷ سایت دیگر  
میان روسای بانک مرکزی و رئیس سازمان بورس تفاهم شد بانک مرکزی تدابیر لازم در خصوص افزایش میزان ریپو اوراق خزانه خریداری شده توسط نهاد های مالی بازار سرمایه در شبکه بانکی را اتخاذ نماید.
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۸:۱۲    
به گزارش اینتیتر به نقل از خبرجو24، سود سهام عدالتی که انتهای آذر ماه سال گذشته بود که مرحله اول عملکرد مربوط به سال مالی 1401 شرکت ها به حساب سهامداران واریز شد ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۷:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس گزارش ها، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در ساختمان میرداماد بانک مرکزی با محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی دیدار و گفتگو کرد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۶:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران، در پی رصد تحولات اخیر بازار از جمله مکاتیه سازمان بورس با وزیر نفت مبنی بر ضرورت اصلاح نرخ پایه محصولات پالایشی، درخواست برگزاری جلسه از سوی رئیس هیئت مدیره انجمن قیر ایران به دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت بعمل آمد ...
صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۶:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
پس از انتشار صحبت های رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص اهمیت کنترل نرخ بهره و نامه بانک مرکزی در مورد ضرورت رعایت سقف نرخ سود بانک ها، شاهد تغییر روند محسوس امروز بازار سهام و اوراق دولتی بودیم که این اتفاق مهر تاییدی بر اهمیت نوسانات نرخ بهره و تاثیر چشمگیر آن بر بازار سهام است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۵:۵۱   + ۷۱ سایت دیگر  
مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور در ساختمان میرداماد بانک مرکزی با محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی دیدار کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
چند روزی است که بورس منفی است و بسیاری از سهامداران به دنبال علت آن هستند. پس از شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراهشان، سازمان بورس برای جلوگیری از بروز شوک در بازار سهام محدودیت دامنه نوسان را به مثبت و منفی دو درصد کاهش داده بود ...
سیتنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۴:۳۵   + ۲۳ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد که سازمان بورس علیه آن دسته از شرکت ها که به تعهدات خود درخصوص سود سهام عدالت عمل نکردند، اقدام حقوقی خواهد کرد، چراکه موضوع سهام عدالت احقاق حق سهامداران خرد است و امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم این مسئله به نتیجه برسد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت جهان فولاد سیرجان برای سال مالی منتهی به 29اسفند ماه 1402، با حضور اعضای هیئت مدیره، حسابرس قانونی، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار وحضور 89/03 درصد سهامداران امروز سه شنبه 10 خردادماه در سالن همایش های هتل ارم تهران برگزار شد. ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت گفت: سازمان بورس علیه آن دسته از شرکت ها که به تعهدات خود عمل نکردند اقدام حقوقی خواهد کرد. زیرا موضوع سهام عدالت احقاق حق سهامداران خرد است. امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم این مسئله به نتیجه برسد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۵   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس بیان کرد: در پایان تیرماه هیات پذیرش بورس تهران تشکیل جلسه داده و وضعیت پذیرش دو شرکت مذکور را بررسی می نماید.
به گزارش پایگاه خبری عصر خودرو به نقل از بورس 24، ولی اله جعفری مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص آخرین مهلت ایران خودرو و سایپا برای حضور در بازار سرمایه گفت: هیئت پذیرش تا پایان تیر 1403 به شرکت های مذکور مهلت داده است که از شمول ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت خارج شوند. ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۱:۴۸    
به گزارش عصر اقتصاد، هم اکنون مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت جهان فولاد سیرجان برای سال مالی منتهی به 29اسفند ماه 1402، با حضور اعضای هیئت مدیره، حسابرس قانونی، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار وحضور 89/03 درصد سهامداران امروز سه شنبه 10 خردادماه در سالن همایش های هتل ارم تهران در حال برگزاری است ...
قرار بود سود سهام عدالت، طی دو مرحله به حساب سهامداران این سود واریز شود؛ اما به دلیل این که برخی شرکت ها در واریز این سود بدقولی کردند، واریز این سود در دو مرحله انجام نشد و به مرحله سوم کشیده شد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
شهروند نوشت: بازار سرمایه در سال جدید هم نتوانسته برای سهامداران امیدآفرین باشد. هرچند ریشه اصلی افول بازار سرمایه به سال 99 و دعوت غیرمنطقی از مردم برای سرمایه گذاری در بورس برمی گردد اما در سه سال گذشته مجموع سیاستهای وزارت اقتصاد و سازمان بورس همچنان نتوانسته اعتماد را به مردم برگرداند ...
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۰:۴۸   + ۸۶ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در صورت اصلاح قوانین یا مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، مساله افزایش سرمایه ایران خودرو و سایپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، بنابر اعلام مسئولان، سازمان بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی کماکان پیگیر واریز سود سهام عدالت از سوی شرکت ها هستند؛ عدم واریز سود سهام عدالت از سمت برخی شرکت ها که سبب شد این سود سه مرحله ای شود. سود سهام عدالت عملکرد مالی 1401 که بنا بود در دو مرحله پرداخت شود، اما [...]
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۰:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
اکوایران: هرچند اعمال دامنه نوسان 2 درصدی از شدت ریزش بازار کاسته است اما سیاست سازمان بورس عملا به افزایش صف های فروش و تداوم ریزش بازار منجر شده است ...