دوشنبه ۱۰ بهمنساعت ۰۷:۳۳Jan 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قانون»

ایلنا   ۱۶ دقیقه پیش    
صولت مرتضوی گفت: قانونگذار برای تعیین حداقل دستمزد چهارچوب مشخص کرده و شاخص و چهارچوب بحث ما درباره مزد قانون است.
ایلنا   ۱۶ دقیقه پیش    
میرعلی شیرافکن گفت: تا سبد معیشت تعیین نشود، بحث از میزان افزایش مزد صحیح نیست.
دنیای اقتصاد   ۱۶ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به طرح موسوم به مولدسازی انتقاد کرد و نوشت: بموجب قانون اساسی، وضع قانون فقط در اختیار مجلس شورای اسلامی است کمااینکه لغو قانون نیز فقط از اختیارات مجلس است.
خبر فوری   ۴۶ دقیقه پیش    
اصرار تندروها به بن گویر و نتانیاهو نشان می دهد که قرار است قانون حمل سلاح در اسرائیل تغییر کند. بن گویر وعده داده که به زودی اجازه حمل سلاح توسط افراد غیرنظامی را خواهد گرفت. این اتفاق احتمالا درگیری شهرک نشین ها با ساکنان فلسطینی را افزایش می دهد.
روزنامه تعادل   ۲ ساعت پیش    
گزارشی با عنوان نگویید بودجه بگویید سند پرداخت حقوق مورخ 1/11/1401 در آن روزنامه منتشر شده؛ مقتضی است بر اساس ماده 23 قانون مطبوعات و به منظور رفع ابهام و روشن شدن افکار عمومی، دستور فرمایید این پاسخ در همان صفحه با همان فونت و اندازه و با تیتر ذیل دراسرع وقت در آن روزنامه منتشر شود.
رجا نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
مشاور عالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه دو نوع فرار مالیاتی قانون و سیستماتیک داریم گفت: فرار مالیاتی قانونی به مراتب مهمتر از فرار مالیاتی سیستماتیک است. یکی از مسیرهای فرار مالیاتی، تلاش برای تصویب قانون نامناسب است که موجبات فرار مالیاتی عده ای را فراهم می کند.
رجا نیوز   ۲ ساعت پیش    
نهم آبان 1359 رضا پهلوی بیست ساله با استناد به قانون اساسی عصر شاهنشاهی اعلام پادشاهی کرد، در قاهره مصر. بازی گردان رضای جوان، مادرش فرح بود که نمی خواست چرخ سلطنت طلبان بر محوری غیر از این خانواده بچرخد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: قانون جوانی جمعیت مانند تصمیم گیری و وضع قانون برای ارز نیست که نتایج آن فردا در بازار مشخص شود؛ تولد یک سیر طبیعی دارد و حداقل یک سال زمان لازم است.
گزارشی با عنوان تناقضات بی پایان مالیاتی مورخ 1/11/1401 در آن روزنامه منتشر شده؛ مقتضی است بر اساس ماده 23 قانون مطبوعات و به منظور رفع ابهام و روشن شدن افکار عمومی، دستور فرمایید این پاسخ در همان صفحه با همان فونت و اندازه و با تیتر ذیل دراسرع وقت در آن روزنامه منتشر شود.
افکار نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: تسهیلات و حمایت باید هدفمند باشد و تنها پرداخت تسهیلات کار ساز نخواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
نمایندگان مجلس با 146 رأی موافق، کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را تصویب کردند.
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی معتقد است از افزایش حقوق و دستمزد نباید هراس داشت بلکه باید از آن استقبال کرد زیرا بالا بردن حقوق و دستمزد گردش اقتصاد، رونق تولید داخلی و افزایش فرصت های شغلی را به دنبال دارد. ...
قلم | qalamna.ir : گروه سیاسی: عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: در روزهای گذشته همزمان دو خبر عجیب در جامعه منتشر شد. اول تشکیل هیات مولدسازی دارایی های دولتی و دوم طرح پیشنهادی برخی نمایندگان مجلس برای جلوگیری از اظهارنظر افراد ...
جماران   ۵ ساعت پیش    
115 سال بعد {از قانون اساسی مشروطه} مجلس را لوث کردیم و مصونیت دادیم به یک هیات که دو سال قوانین را تعطیل کند...
معاون قضایی دادستان کل کشور به همراه مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز دادستانی کل، دادستان مرکز استان قزوین و سایر مسئولان قضایی و اجرایی از مرکز ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر استان قزوین بازدید کردند.
فردا نیوز   ۶ ساعت پیش    
آیین نامه های اجرائی مورد نیاز این قانون در مواردی که مدت خاصی پیش بینی نشده است، حداکثر ظرف سه ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.
خبر آنلاین   ۶ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: سران قوا پیگیری و اجرای کامل قانون مولدسازی اموال مازاد دولت با همکاری همه قوا و نهادهای کشور را مورد تاکید قرار دادند.
آنا / اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۵۰   + ۳۸ سایت دیگر  
نرخ حق الوکاله سپرده های سرمایه گذاری بانک ملت برای سال 1402 اعلام شد.
اخیراً یکی از نمایندگان مجلس مدعی شده که در حال حاضر معاملات غیررسمی دلار، قاچاق محسوب نمی شود؛ اما مطابق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هرگونه معامله ارزی با اشخاصی غیر از صرافان مجاز، مؤسسات مالی مجاز یا بانک ها، قاچاق محسوب می شود.
توتالیتاریسم معکوس در ناشناخته بودن دولت شرکت محور متجلی می شود و وانمود می کند دموکراسی، وطن پرستی و قانون اساسی را پاس می دارد. در حالی که برای متزلزل کردن دموکراسی از فشار استفاده می کند.
دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس نمایندگان مجلس با کلیات گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی موافقت کردند. دراین طرح مدت زمان رسیدگی به صلاحیت داوطلبان از 60روز به 134 روز افزایش یافته است ...
دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش    
رئیسی هدف مولدسازی را تشریح کرد رئیس جمهور گفت: هدف مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، اجرای قانون در جهت مولدسازی اموال راکد دستگاه ها، با پشتوانه قانونی و حقوقی و بر اساس روشی اصولی است که با استفاده از تجارب گذشته به ویژه تجربه اجرای ناصحیح سیاست خصوصی سازی، انجام خواهد شد ...
پرداخت کمک هزینه کفن ودفن یا کمک هزینه مراسم ترحیم و جبران بخشی به بازماندگان افراد مشمول قانون تأمین اجتماعی چگونه پرداخت می شود؟
پایگاه خبری ذاکر   ۷ ساعت پیش    
عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف کشاورزی کشور با اشاره به قانون بیمه تامین اجتماعی کشاورزان گفت: متاسفانه کشاورزان لرستان تنها 6 ماه در سال می توانند از بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند.
شفقنا   ۷ ساعت پیش    
شفقنا- محمد شیاع السودانی ، نخست وزیر عراق برای ممانعت از تکرار انسداد سیاسی پیش آمده پس از برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام که بیش از یک سال ادامه یافت و منجر به بروز درگیری مسلحانه میان طرفداران جریان صدر و برخی گروه های دیگر شد، به دنبال انجام اصلاحات در قانون اساسی عراق طی مرحله آتی است. ...
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
رهبران سیاست خارجی هر دو حزب در حال آماده سازی یک قانون هستند که به نام قانون مهسا امینی نامگذاری شده است. این لایحه تحریم هایی را علیه مقامات بلندپایه ایران و دفاتر مربوطه آنها اعمال می کند.
شورای نگهبان   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
دکتر طحان نظیف گفت: شورای نگهبان از اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مبتنی بر سیاست های کلی انتخابات استقبال می کند.
هادی طحان نظیف گفت: علی رغم گذشت 6 سال از ابلاغ سیاست های کلی انتخابات توسط رهبر انقلاب، ما هنوز به خروجی مطلوبی در سیاست های آن دست پیدا نکرده ایم.
رییس کمیسیون شورا های مجلس، گفت: در سیاست های کلی، بحث عدالت در تبلیغات انتخاباتی مطرح شده و ما نیز در مجلس هیئتی برای بررسی هزینه تبلیغات در سطح استانی زیر نظر ستاد انتخابات کشور در نظر گرفته ایم.
شعار سال   ۹ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید امور ایثارگران با بیان اینکه بیش از 200 هزار ایثارگر واجد شرایط قانونی برای دریافت خودرو هستند، گفت:، اما در قانون بودجه امسال فقط واگذاری 10 هزار خودرو برای آن ها پیش بینی شده است ...
ستاره صبح   ۹ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
محمدصالح جوکار در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس، بیان کرد: بر اساس این طرح نحوه رسیدگی به صلاحیت نامزدها در انتخابات مجلس تغییر کرده و شاهد افزایش زمان برای رسیدگی به صلاحیت نامزدها و افزایش زمان رسیدگی به اعتراضی که نامزدها دارند هستیم ...
ستاره صبح   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا خباز نماینده پیشین مجلس در گفتگو با ستاره صبح: ستاره صبح/پیام فیض: در نشست سران سه قوای مجریه، مقننه و قضاییه بر پیگیری و اجرای قانون مولدسازی اموال مازاد دولت تاکید شد ...
فردا نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم در مجلس ضمن انتقاد از طرح اصلاح ماده 512 قانون مجازات اسلامی و ایجاد محدود برای اظهار نظر نخبگان، تاکید کرد: سال آینده، سال پایانی مجلس یازدهم است و در این شرایط تنها فرصت می شود طرح ها و لوایح دارای اولویت و فوریت دار را بررسی کنیم.
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: در انجام امورات اداری و قضایی نباید سلیقه ای رفتار کنیم و محور اصلی فعالیت های ما باید بر مدار قانون و مقررات باشد.
پیرموذن نوشت: چرا متن مصوبه ای (مولدسازی) به این حد از اهمیت، شاید چند برابر مهم تر از قانون خصوصی سازی، محرمانه است؟ رفتار فراقانونی و مصونیت قضایی یک بدعت عجیب است. این مساله در حافظه مردم ایران یادآور کاپیتولاسیون مستشاران امریکایی در زمان پهلوی است.
خبر فوری   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه از گزارش حضور یک قلاده پلنگ در تربت حیدریه خبر داد.
آنا / آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
بر اساس رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مدت خدمت نظام وظیفه مشمولان قانون کار به عنوان سابقه کارگاهی کارگر برای دریافت مزایای پایان کار لحاظ می شود.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۹:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
فدراسیون فوتبال کشورمان در سال 89 دستور العمل جدیدی را صادر کرد که طبق قانون دایی نمی توانست در لیگ برتر مربیگری کند.
ایمنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اظهارنظرهای شخصی درباره پیش نویس طرح ها ملاک قانونی نیست و نباید دست مایه تخریب دستگاه قانون گذاری کشور شود.
گیتی آنلاین   ۱۰ ساعت پیش    
در ماده 36 قانون جنگل آمده : انتخاب شهردار پاکدست یک شعار است و اگر اشتباها شهردار پاکدستی انتخاب شد بعد از گذشت یکسال به فوریت عزل شود
جهت پرس   ۱۰ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
پلتفرم نمایش خانگی فیلیمو از یک سو با تولید سریال های مبتذل و غیر اخلاقی ذائقه سازی می کند و از سوی دیگر تبدیل به میدانی برای حضور سلبریتی های ضد نظام شده است.
تازه نیوز   ۱۰ ساعت پیش    
رهبران سیاست خارجی هر دو حزب در حال آماده سازی یک قانون هستند که به نام قانون مهسا امینی نامگذاری شده است. این لایحه تحریم هایی را علیه مقامات بلندپایه ایران و دفاتر مربوطه آنها اعمال می کند.
تازه نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان گفت: مطالبی که می گویید در راستای قانون باشد؛ در شورای سران قوا اگر یک نفر مخالف باشد، موضوع تصویب نمی شود و در صورت موافقت هر سه نفر، به شرط تأیید رهبر انقلاب، آن مصوبه لازم الاجرا خواهد بود.
تازه نیوز   ۱۰ ساعت پیش    
عضو مجلس گفت: قطعا اگر قانون به پلیس دیپلماتیک اجازه داده بود که در مقابل سفارتخانه سربازان از اسلحه استفاده کنند به آن سرباز مستقر در مقابل سفارت آذربایجان اسلحه داده بودند.
خبر آنلاین   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۰ سایت دیگر  
مصوبه مولدسازی اموال دولت نقض قانون اساسی است. شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا غیرقانونی است و مجلس را به حاشیه رانده؛ مجلس از حق خود و مردم دفاع کند.
خبرگزاری برنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون شوراهای مجلس آخرین وضعیت اجرای قانون ساماندهی تهران و امکان سنجی انتقال را تشریح کرد.
آنا / شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
هیئت وزیران به استناد ماده (7) قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی، پیشنهاد چهارچوب صلاحیت حرفه ای ملی را تصویب کرد
آنا / هانا خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۳۱   + ۱۰۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: هدف مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، اجرای قانون در جهت مولدسازی اموال راکد دستگاه ها، با پشتوانه قانونی و حقوقی و بر اساس روشی اصولی است که با استفاه از تجارب گذشته بویژه تجربه اجرای ناصحیح سیاست خصوصی سازی، انجام خواهد شد.
فوت وفن   ۱۰ ساعت پیش    
مجازات هک حکم جرم هک هک چیست؟ منظور از هک ( Hack ) این است که به اطلاعات یک سیستم یا کامپیوتر به شکل غیر مجاز دسترسی پیدا کنیم. هکر کیست؟ هکر کسی است که در مهارت های برنامه نویسی تخصص دارد و از این تخصص برای نفوذ به دستگاه ها یا شبکه های اینترنتی استفاده می کند هکر کلاه سفید ...
طرح 77 ماده ای اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با رأی نمایندگان به تصویب رسید.