پنجشنبه ۱۰ فروردینساعت ۰۷:۰۵Mar 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد حوزه»

بسیج   ۲ ساعت پیش    
همزمان با اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت علی اکبر (علیه السلام) و روز جوان؛ جشن عیدانه به همت بسیج جامعه زنان شهرستان طبس با حضور پرشور بانوان و جوانان با اجرای برنامه های شاد و متنوع فرهنگی ...
تقریب   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه و مبلغ دینی جهادی در بندرعباس با تاکید بر ترویج ارزش های دینی و اسلامی در جامعه و با اشاره به اهمیت حفظ بنیان خانواده، گفت: آسیب بنیان خانواده موجب سقوط اخلاق و فرهنگ جامعه می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۷:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: آن بنده ای که با خدا، دین، عمل صالح و واجبات الهی رفاقت نمی کند، بنده شاکر خداوند نیست و از گروه شاکران محسوب نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۶:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه اخلاص موجب پیشرفت در دنیا و آخرت می شود، گفت: انسان هایی که اخلاص ندارند همواره بهانه جو، پرتوقع و بحران ساز و به دنبال بدهکار نمودن دیگران هستند و خود را همواره طلبکار دیگران می دانند.
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۴:۴۷    
اصفهان استاد حوزه علمیه گفت: فضای مجازی انسان ها را تنها کرده است، امروز افراد کنار هم هستند اما باهم نیستند و هرکسی مشغول به تلفن همراه خود شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
تولیت مدرسه علمیه مالک اشتر بندرعباس گفت: ایمان، امنیت را به وجود انسان می آورد به این معنی که آرامش در دنیا را برای زندگی آدمی تضمین می کند و از تأثیر برخی گناهان می کاهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
یک استاد حوزه با بیان اینکه برخی از انسان ها دائما ذکر خدا را در زندگی خود دارند، گفت: گاهی انسان یک لحظه به یاد خدا می افتد اما صورت دیگری هم وجود دارد که انسان دائما به یاد خدا است ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم و مدرس جامعة المصطفی(ص) گفت: شرط توفیق در امور تربیتی نسل جدید، برنامه ریزی درست و استمرار فعالیت های فرهنگی و تربیتی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه برگزاری کارگاه های هنری یکی از مؤثرترین عوامل در آشنایی نسل جدید با مفاهیم قرآنی است، گفت: از ساخت انیمیشن های قرآنی و مذهبی نیز نباید غافل شد؛ چراکه بیان قصص قرآنی در نوع نگاه کودکان به زندگی اثرگذار است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد حوزه با اشاره به اینکه آنچه در شرع مقدس به عنوان واجبات و محرمات مطرح است، اراده الهی است، گفت: کسانی که ملزم به رعایت دستورات شریعت هستند؛ عاقبت به خیر خواهند شد. در واقع حسن عاقب برای اهل تقواست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/قم استاد حوزه علمیه قم گفت: متاسفانه با توجه به افزایش آمار خانواده های تک فرزند، نسل جدید از داشتن موهبت برادری و خواهری محروم خواهند شد و این اتفاق آثار اجتماعی روانی بدی را به جای می گذارد و جمعیت سالخوردگان را افزایش خواهد داد و فرآیند سیاسی و اقتصادی کشور را مورد تاثیر قرار می دهد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۸:۳۲    
استاد حوزه علمیه گفت: امکان ندارد که انسان دنبال عرفان باشد ولی دنبال انس با قرآن نباشد و دوست نداشته باشد که خدا با او حرف بزند. باید یاد خدا را در سبک زندگی خودمان امتداد دهیم و قرآن ولو به اندازه اندک برای همه گروه ها و اقشار لازم است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۸:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
این استاد حوزه می گوید ما این معنا را الان کاملاً احساس می کنیم که دین به معنای جامع خود هرگز به صحنه نیامده است و پاره پاره و ارباً اربا کردن دین باعث شده است که دین آنگونه که باید در خدمت و برای رشد و تعالی جامعه قرار گیرد، قرار نگرفته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۶:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه روز قیامت عملکردها افراد در جسم آنان منعکس می شود، گفت: عده ای با هدف از بین بردن آبروی دیگران به دنبال سوژه یابی، تهیه فیلم و پخش آن هستند که وای بر حال اینگونه افراد چرا که آن ها با ظاهر حیوانات در قیامت محشور خواهند شد.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۳:۱۶    
حجت الاسلام ارفع استاد حوزه و دانشگاه گفت: قرآن کریم به ما می گوید نه فرد در زندگی شخصی و نه خانواده در فضای حیات خانوادگی اش و نه یک امت در تقابل و یا در تعامل با امت ها و حکومت های دیگر تا وقتی خدا را دارند و تکیه بر ایمانشان می کنند، اصلا بن بست و شکست و یاس و ناامیدی نخواهند داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد حوزه با اشاره به سرچشمه مسائل و مشکلات روزمره زندگی انسان گفت: ما هر چه گرفتاری و مشکلات اخروی در پیش رو داریم به خاطر رفتار خودمان و نتیجه قهری و طبیعی اعمال مان است که گریبان گیر ما می شود و تنها راه نجات از این شرایط توسل به خداوند متعال است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۸:۵۵    
استاد حوزه عملیه قم، بیان کرد: قرآن کریم نعمتی بزرگ و مهم از سوی خداوند متعال برای بشریت می باشد و رمز حفظ وحدت عمل به دستورات الهی، قرآن کریم است؛ عموم گرفتاری هایی که مسلمانان و بشریت درطول تاریخ و امروزه با آن دست و پنجه نرم می کنند ازعدم تمسک به حبل الله است.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۲:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسین وحیدپور کارشناس صداوسیما و استاد حوزه علمیه گفته پولی که آرایشگر از تراشیدن ریش بر سر سفره زن و بچه خود می برد اشکال شرعی دارد و گناه است و آثار نامطلوبی بر جای خواهد گذاشت.
سلام نو / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۰:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم و کارشناس مذهبی برنامه های صداوسیما گفت: تراشیدن ریش با ماشین ریش تراش خلاف شرع است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۶:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: بزرگترین گناه بعد از شرک، گناهی است که انسان بر ارتکاب آن اصرار نماید هر چند آن گناه صغیره باشد؛ کوچک شمردن، افتخار کردن، اصرار کردن و شاد بودن از انجام گناه، گناه را سنگین تر می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت موضوع توبه به درگاه خداوند، گفت: اگر می خواهید مشکلات شما برطرف و گره از کارتان باز شود استغفار کنید. در واقع اهل استغفار کلید بسیار مهمی برای راه گشایی در مسیر زندگی شان در دست دارند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۳:۱۰    
استاد حوزه قم با بیان اینکه ریشه همه اختلافات در منیت و خودخواهی و حجب مادی است، گفت: اگر ما حجاب هایی چون شهوت و غضب و خودآرایی برای نامحرم و کشف حجاب و ... را کنار بزنیم در این صورت به سمت حیات طیبه که قرآن فرموده است حرکت خواهیم کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۷:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/قم استاد حوزه علیمه گفت: پشتوانه اصلی زن و شوهر ایمان و اخلاق است و نباید این موضوع تصور شود که مهریه پشتوانه زندگی است، هر چند مهریه حق زن است و این حق برای زن ثابت است و می تواند در هر زمان این حق را مطالبه کند اما این حق باید متناسب با شرایط مالی مرد باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۷:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه رواج بی حجابی در اماکن عمومی را نشان از ضعف دستگاه های مسئول دانست و گفت: افرادی خیلی راحت به خود جرات و اجازه می دهند حجاب خود را بردارند که این اقدام با تمام قوانین شرعی و ملی مغایرت دارد و عده ای هم با این مسئله به راحتی کنار و دستگاه های مسئول هم کوتاه آمده اند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۵۱    
استاد حوزه علمیه قم، بیان کرد: انجام اعمال مشترک و هدفی یکسان توسط امت اسلامی در جهت رسیدن به تقرب الهی، نشانه وحدت و یکصدایی امت اسلام است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد حوزه با اشاره به رابطه مستقیم تقوا با رزق گفت: خداوند در بخشی از آیات 2 و 3 سوره طلاق اشاره دارد که کسب رزق الهی، چه مادی و چه معنوی منوط به رعایت تقوای الهی است و رزق الهی قابل محاسبه نیست.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۴۴    
صوتی که می شنوید بیان آیت الله سید جعفر سیدان، استاد حوزه علمیه خراسان درباره "قرآن و عترت" است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد حوزه با اشاره به بخش پایانی دعای روز چهارم ماه مبارک رمضان واحْفَظنی فیهِ بِحِفظْکَ و سِتْرِکَ یا أبْصَرَ النّاظرین ، گفت: این بخش از دعا روز چهارم به ما گوشزد می کند که هر عملی که انجام می دهیم در معرض نظر پروردگار است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۸:۳۰    
یک استاد حوزه علمیه اخیرا پیرامون اغتشاشات پاییز گفته است که این آشوبها ناشی از معضل فرهنگی و معنوی است و بسیاری از همین جوانها، اعتقادات سالمی دارند و از روی جهل و ناآگاهی، چنین رویکردی پیدا کردند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۰:۱۲    
استاد حوزه علمیه قم گفت: انسان ها چند دسته هستند؛ برخی غافل واقعی هستند و دنبال دنیاگرایی افراطی و شهوات اند و دشمنان هم با ابزار رسانه ای خود می خواهند جوانان را غافل واقعی کنند ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۲:۰۳    
استاد حوزه گفت: درک وضعیت جنگ اقتصادی برعهده مسؤولان و مردم است از این رو باید برای حل مشکلات همکاری کنند تا با رشد تولید و اقدام مناسب مشکل تورم حل شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد حوزه با طرح این سوال که برای رسیدن به برکات الهی چه باید کرد، گفت: برای رسیدن به برکات الهی، ایمان و تقوای عمومی در سطح جامعه لازم است؛ نه صرف ایمان و تقوای فردی. البته نادیده گرفتن و ناسپاسی نعمت های الهی سبب عذاب الهی می شود.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۴۲    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: خداوند در قرآن می فرمایند: قرآن را در شب قدر نازل کردیم و شب قدر از هزار ماه برتر است و این شب قدر با این عظمت در ماه مبارک رمضان قرار داده شده است و این نمونه ای از برتری و فضیلت ماه رمضان نسبت به ماه های دیگر است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد حوزه با اشاره به فرازی از دعای روز سوم ماه مبارک رمضان گفت: یکی از نکاتی مهم در این دعا این است که سربلندی مومنان در دنیا و آخرت به موجب بهره وری از فهم، هوش، ذکاوت و بیداری نسبت به دیگران و دوری از امور باطل به دست می آید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
در این ویدیو مشاهده می کنید که استاد غلامرضا قاسمیان استاد حوزه و دانشگاه در برنامه محفل شبکه سه شروع به آواز خواندن می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: چه خوب است که روزه داران شب ها پس از افطار به دید و بازدید بروند و سنت حسنه صله رحم را تقویت کنند چرا که ماه مبارک رمضان می تواند یک تقویتی در اراده، معنویت و نور حضرت حق در زندگی ما باشد.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
غلامرضا قاسمیان، روحانی و استاد حوزه و دانشگاه روی آنتن صداوسیما، آواز خواند.
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۲:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
ویدئویی از آوازخوانی یک روحانی در صداوسیما بین کاربران فضای مجازی پربازدید شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۳۲    
استاد حوزه علمیه خواهران معتقد است: دعای سحر با درخواست های متعدد بنده از خداوند همراه است؛ درخواستی پر از ابراز عجز و ناتوانی و وقتی انسان به درجات بالایی از این عجز و ضعف در برابر خداوند برسد، به مقام مستجاب الدعوه بودن خواهد رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت:روزه خواری و حرمت شکنی ماه رمضان کار درستی نیست، معصومین(ع) همواره بر استغفار تاکید داشته اند و باید از ماه رمضان بهترین استفاده را ببریم و نسبت به دعا و استغفار توجه ویژه داشته باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد حوزه با بیان اینکه رضایت الهی مستلزم دور شدن از خشم و غضب پرودگار است، گفت: پس باید به مواسات ترک گناه و معاصی برای جلب رضایت الهی تلاش کرد.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با مقایسه صوم و روزه داری در اسلام با سایر ادیان گفت: عبادت صوم و روزه داری و موقعیت زمانی روزه در دین اسلام در مقایسه با سایر ادیان به حد اعلای تکامل خود رسیده است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدجلال حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در استان کردستان ضمن تبریک سال نو و فرارسیدن ماه رمضان، اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را به عنوان سال مهار تورم و رشد تولید نامگذاری کردند که نشان می دهد معظم له وضعیت کشور را در ابعاد مختلف به صورت دقیق و کامل رصد می کنند. ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۰:۴۹    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: حفظ دین، مراقبت از نفس، صله رحم، همسایه داری، مراعات مردم، مواظبت از زبان، کمک به نیازمندان، خوش اخلاقی و تهیه خوراک بهتر برای اهل و عیال از جمله آمادگی های لازم برای شرکت در این مهمانی است چرا که روزه داری یک تمرین عزم و اراده است. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۲:۴۷    
حجت الاسلام و المسلمین امین شمشیری، استاد حوزه علمیه گفت: خداوند به ما نزدیک و ما از دور هستیم و تنها با سیر و سلوک و زندگی قرآنی و انس با قرآن می توانیم به قرب او برسیم. خداوند از رگ گردن به ما نزدیکتر است و ما از او دور هستیم و سیر و سلوک قرآنی و اهل بیتی، راه حل این مسئله یعنی قرب است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: کسانیکه این دعوت الهی را با تکبر و سرکشی اجابت نکنند در حقیقت روح ایمان از آنها خارج شده و مسیر کفر را طی خواهند کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد حوزه با اشاره به اهمیت موضوع روزه داری گفت: ثمره ی روزه داری تقوا است. روزه داری و امساک مقابله با نفس و خواسته های آن است؛ لذا کسی که اقدام به روزه داری کند به طور طبیعی به مراتبی از تقوا نائل می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: ماه مبارک رمضان، بهترین فرصت برای کسب آمرزش خداوند متعال و ماه خودسازی است. به طوری که پیامبر (ص) فرمودند: هرکس ماه مبارک را از دست دهد و آمرزیده نشود، خدا او را نیامرزد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۰:۳۹    
یک استاد حوزه با اشاره به دعای روز اول ماه رمضان گفت: این دعا مرزبندی بین بهشت و جهنم را با دو ویژگی الصّائِمینَ و القائِمینَ از اهل بهشت و دو نشانه الغافِلینَ و المجْرمینَ از اهل جهنم برای ما روشن و مسیر را واضح پیش روی همگان قرار می دهد.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۰۴    
استاد حوزه و دانشگاه گفت:حرف مقام معظم رهبری در نام گذاری سال این است که اکنون مشکل اصلی کشور ما در بخش تولیدو مصرف نیست مشکل اصلی مدیریت و مهار داشته ها است به همین خاطر رهبر معظم انقلاب در نام گذاری امسال مهار تورم را مطرح کردند زیرا اگر تورم مهار نشود تلاش دولت و دیگر دستگاه های نظام ابتر می ماند