چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۱۵:۵۵Oct 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد حوزه»

خبرگزاری فارس   ۱ دقیقه پیش    
استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه اکنون همه ملت های مسلمان اهانت رئیس جمهور فرانسه را محکوم کرده اند، گفت: دولت باید نسبت به این مسئله حساسیت بیشتری نشان دهد چراکه ایران ام القرای جهان اسلام است.
رسا   ۵۸ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد که مسلمانان کالاهای فرانسوی را 2 سال تحریم کنند تا اهانت کننده به پیامبر، دنیایش هم نابود شود.
شبستان   ۲ ساعت پیش    
یک استاد حوزه علمیه گفت: در زمان غیبت امام عصر(عج) و آخرالزمان، حفظ دین به غایت سخت است، یکی از عوامل این سختی، بروز شبهاتی همچون توهین به ساحت مقدس نبوی(ص) است، چون وقتی این شبهات غالب شود، جامعه نمی تواند زمینه ساز ظهور منجی موعود(عج) باشد.
حوزه   ۳ ساعت پیش    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی دینداری و ایمان، پاکدامنی، اخلاق نیکو، تعهد و مسئولیت پذیری، اصالت خانوادگی، و هم کفو بودن در ایمان و عمل صالح را از معیارهای اصلی انتخاب همسر از دیدگاه قرآن و روایات عنوان کرد و گفت ...
حوزه   ۴ ساعت پیش    
حوزه/ دانشیان گفت: توهین به پیامبر اسلام و مقدسات اسلامی یک سناریویی است که با خباثت و دقت بسیار نوشته می شود و غربی ها قصد دارند فضایی ایجاد کنند که به واسطه آن بتوانند اهداف و مقاصد شوم خود را دنبال و از افکار عمومی بهره برداری کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۶ ساعت پیش    
استاد حوزه علمیه قم گفت: حضرت خدیجه(س) در همان شب عروسی محضر پیامبر(ص) عرض کرد: خانه من، خانۀ شماست و من کنیزتان هستم .
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: این مطلب از کوته بینی گویندۀ آن است، همۀ کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلانی باید اعتراض خود نسبت به این اقدام توهین آمیز را ابراز کنند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران گرگان گفت: دعای سلامتی امام عصر(عج) اصلاح فرد و جامعه است، زیرا منتظر واقعی کسی است که زمینه ظهور آن را با اصلاح خود و دیگران فراهم می سازد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۳۵    
حوزه/ کوهی گفت: با توجه به این که فشار و تمرکز دشمنان اسلام امروز بر روی اقتصاد و معیشت مردم است، توجه به نیاز کشور در حوزه اقتصاد، عزم جدی می طلبد و امروز همه وظیفه دارند در این زمینه به صورت جهادی وارد میدان شده و توطئه های دشمان را خنثی کنند و خرید و حمایت از کالای ایرانی از جمله این اقدامات است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۱۴    
حوزه/ استاد حوزه علمیه آذربایجان غربی گفت: اهانت ها به مقدسات اسلامی از سوی سران کشورهای غربی بدون جواب نخواهد ماند و ملت مسلمان دنیا با منطق و استدلال جواب کوتاه فکری های آن ها را خواهند داد و دولت فرانسه از این حماقت و دشمنی خود پشیمان خواهد شد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، علی رنجبر، استاد حوزه و دانشگاه درباره کمک رسانی گروه های جهادی به غیزانیه در توییتر نوشت: شاید شما غیزانیه را فراموش کرده باشید اما گروه های جهادی 24 ساعته در دو حوزه سازندگی و فرهنگی در حال تلاش هستند تا شاید کمی از خلأ حضور نهادهای دولتی را جبران کنند. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۵۶    
حوزه/ بحث نظریه دولت یا مسأله دولت در جامعه ایرانی فعلی جزو نیازهای اصلی مان است که باید در این زمینه نظریه دولتمان ترسیم شود که چیست؟ بخش بزرگی از مشکلات ما نظری است و ما تکلیفمان را در حوزه نظری مشخص نکرده ایم.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
محمد عندلیب همدانی، استاد حوزه علمیه قم در یادداشتی با عنوان ما و آقای سید کمال حیدری در کانال نامه های حوزوی نوشت: موافقین محترم و مخالفین بزرگوار جناب آقای سید کمال حیدری هرکدام مطالبی را پیرامون دیدگاه های ایشان ابراز داشته اند ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - حجت الاسلام هادی سروش تاکید کرد حیف است برای مجلسی که نام انقلابی بودن را هم دارد، کمتر از پنج ماه دو بار مقام معظم رهبری به این شکل بسیار جدی تذکراتی بدهند که مفاد حرام در آن وجود داشته باشد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه به روایتی دربارۀ فردی که سه سال دعا می کرد اما دعایش به خطار سه خصلت زشت در او متسجاب نمی شد، اشاره کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۱۵    
استاد حوزه علمیه گفت: ما فکر می کردیم فرج امام زمان (عج) فقط این است که امنیت، رفاه، آبادی، آزادی و اینطور چیزها فراهم می شود؛ اما این نیست.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه در نشست مجازی طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد گفت: جلوه انتظار در هریک از شیعیان متفاوت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها_ استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه اطاعت از عبادت بالاتر است و عبادت تنهایی کافی نیست، گفت: شرط دیگر برای ارتباط معنوی با امام زمان(عج)اخلاص است یعنی این عبادت و اطاعت باید خالص و قربه الی الله باشد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۵    
سپهرغرب، گروه - سمیرا گمار: استاد حوزه علمیه همدان گفت: اگر عید غدیر معرفی ولایت با وجود مقدس امیرالمومنین علی علیه السلام بر جهان بود، ولایت امام عصر علیه السلام بروز و ظهور این ولایت در جهان و بر جهانیان است . ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۵۲    
استاد حوزه گفت: اگر کسی به حقیقت بنده خدا باشد امام زمان(عج) برای او ظهور خصوصی می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۰۰    
ایسنا/خراسان رضوی یک استاد حوزه علمیه گفت: معرفت نسبت به امام زمان(عج) و جایگاه ایشان، وظیفه انسان ها نسبت به آن امام است که به نظر می رسد چنین موضوعی در حال فراموشی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۱۰    
اهواز – ایرنا – یک استاد و پژوهشگر ادبیات فارسی گفت: ادبیات تسکین دهند آلام و رنج های زندگی است و در این راستا ادبیات عرفانی توانسته آلام درونی را در سده های متمادی تسکین بدهد.
برترین ها / خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۳:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
جماران: حجت الاسلام احمد حیدری استاد حوزه علمیه و کارشناس مسائل دینی در یادداشتی با عنوان امام جمعه قم و بیان نیم حقیقت! نوشته است: خداوند انسان را آزاد آفرید و به او عقل داد و برای شکوفا شدن عقل ها، بندگان خالص را برگزید تا انسان را به سوی خلیفة الله شدن ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / استاد حوزه علمیه همدان گفت: امروز نیروهای انقلابی و مذهبی باید با برداشتن قدم های محکم و استوار آمادگی لازم برای ظهور را در خود و در جامعه ایجاد کنند.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۲:۰۵    
حجت الاسلام هادی سروش، استاد حوزه در یادداشتی تلگرامی با عنوان درباره شروع امامت حضرت بقیةالله(عج) نوشت: دین ، چهارچوب مشخص دارد و سلیقه ای نیست موضوع “جشن و تبریک” شروع امامت حضرت بقیةالله الاعظم (عج) در این روزها مطرح است . ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به شرایط خاص دوران شیوع ویروس کرونا، بر لزوم تبعیت از ولایت فقیه در رعایت پروتکل های بهداشتی و کمک به نیازمندان تأکید کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با اشاره به گسترش شهرهای شیعه نشین در دوران امامت امام حسن عسکری(ع)، گفت: حضرت برای اینکه مردم بدانند امام زمان(عج) به دنیا آمده، ایشان را به بعضی از شیعیان نشان دادند و وظایف شیعیان را در عصر غیبت تبیین فرمودند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه در نشست مجازی طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد گفت: مهمترین وظیفه منتظر واقعی پیروی از ولایت فقیه در زمان غیبت امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ خانم آمنه منصوری استاد مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان گفت: آگاهی بخشی به مردم در عصر غیبت از وظایف طلاب علوم دینی است.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ استاد حوزه علمیه آستارا روز یکشنبه در آئین عزاداری سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) در مسجد جعفر صادق (ع) این شهرستان گفت: امام حسن عسگری (ع) در 29 سال حیات و 6 سال امامت در ترویج دین اسلام و اعتقادات شیعه تلاش بسیاری کرد. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۵۷    
حوزه/ محمدلو گفت: پرداختن به بحث ملاقات با امام زمان و ترغیب و تشویق فراوان به شکل افراطی نسبت به این موضوع پیامدهای ناگواری دارد و حضرت در آخرین توقیع خود با صراحت مشاهده خود توسط عده ای را نفی کرده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۰۹    
حوزه / عبدالعلی زاده گفت: دستور امام حسن عسکری (ع) به مردم رعایت تقوای الهی، امانت داری،راستگویی، تلاش در راه خدا، رعایت حال همسایه ها، اقامه نماز در جامعه، همدلی با اهل سنت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: خدا در روز قیامت طوری بندگانش را می آمرزد که به ذهن هیچ کسی نمی آید، حتی اهل شرک می گویند ما مشرک نبودیم.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۳:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری(ع) با سخنرانی حجت الاسلام امجدی؛ استاد حوزه و دانشگاه و با حضور پایوران و نیروهای وظیفه در سپاه ناحیه یاسر مشهد برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام حسن عسکری (ع) از طریق شبکه وکالت مردم را برای غیبت امام زمان (عج) آماده کرد و مردم متوجه شدند حتی اگر امام را نبینند می توانند از امام خود سوال کنند و کمک بگیرند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۵۲    
استاد حوزه های علمیه گفت:می توان پیشنهاد داد تا عموم منتظران حضرت صاحب العصر و الزمان (عج) این عهدهای خود را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۲۱    
استاد حوزه علمیه قم با بیان روایتی از امام حسن عسکری (ع) تأکید کرد: در این روایت از دو ویژگی به عنوان بالاترین ویژگی ها نام برده شده که آن دو، ایمان به خدا و در کنار آن فایده رساندن به مؤمنان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- استاد حوزه علمیه قم گفت: انتظار امام حسن عسکری (ع) از شیعیان این است که رفتاری صحیح داشته باشند و آن حضرت را با تقوا، امانتداری، راستگویی و خوش اخلاقی خوشحال کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با بیان روایتی از امام حسن عسکری (ع) تأکید کرد: در این روایت از دو ویژگی به عنوان بالاترین ویژگی ها نام برده شده که آن دو، ایمان به خدا و در کنار آن فایده رساندن به مؤمنان است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه نظام وکالت امام حسن عسکری علیه السلام زمینه ساز غیبت امام عصر علیه السلام بود گفت: حاکمیت ولایت فقیه برجامعه اسلامی را مدیون امام عسکری هستیم.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۱۹    
استاد حوزه و دانشگاه گفت:افرادی که به این مجالس می روند عموماً مومن هستند و از پشت صحنه این مراسم ها مطلع نیستند دشمنان دین به دنبال ترویج ایام های محسنیه، صادقیه، باقریه و غیره هستند که هیچ سند دینی و تاریخی ندارد اینها می خواهند مراسم های محرم و صفر به حاشیه برود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۰    
تهران - استاد حوزه علمیه مودت ذوی القربی را ضامن سعادت انسان دانست و گفت: محبت به اهل بیت (ع) باید در اعمال و رفتار آدمی تجلی پیدا کند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۴    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام حسن عسکری(ع) فرموده است عبادت به این نیست که زیاد نماز بخوانیم یا روزه بگیریم، بلکه عبادت این است که انسان بیشتر در امور الهی، نظام خلقت، توحید، در مسائل اجتماعی و در عاقبت اندیشی تفکر کند.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت : سیره امامان "ع" دفاع از حریم حرمت عقاید،معارف و فرهنگ اسلام ناب بود ، امام حسن عسکری "ع" مخالفان و منحرفان دوست نما را که بر ریشه معارف اسلام تیشه می زدند به شدّت دفع می نمود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۱۲    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی با بیان این که حضور در سوریه یک وظیفه دینی و عقلی برای دفاع از مظلوم است، گفت: اگر با دشمن در سوریه و عراق نمی جنگیدیم، امروز باید در داخل خاک کشور با آن ها مقابله می کردیم.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۵۱    
حوزه / نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با صدور پیامی درگذشت حجج الاسلام والمسلمین موسوی و شریعت آلانق را تسلیت گفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - استاد حوزه و دانشگاه با بررسی پیامدهای شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی و تاثیر آن در پیروزی انقلابگفت: شهادت ایشان موجب بیداری عمومی جامعه نسبت به عملکرد شاه و شتاب پیروزی انقلاب شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۱۰    
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم، با ذکر این مطلب که بسیاری سعی دارند شخصیت و تفکرات سید مصطفی خمینی را بایکوت کنند، گفت: امروز مهمترین عامل در تقویت خط ولایت و تحکیم ارکان جمهوری اسلامی و کشور، آن است که علما و فقهای دین از ولی امر مسلمین حمایت کنند.