سه شنبه ۲۴ فروردینساعت ۱۲:۴۰Apr 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تمدن سازی»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور به نقش استراتژیک مسجد در تحقق تمدن نوین اسلامی اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به خودسازی، تمدن سازی و جامعه پردازی نیازمند مساجد پویا و فعال هستیم.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سیدعلیرضا آل داوود در مصاحبه با بخش ایستگاه 1400 در برنامه زنده رویداد ضمن رصد بخشی از داده کاوی های اینترنتی اظهار کرد: این داده کاوی ها نشان دهده رویکرد مثبت مخاطبان به انتخابات است. ...
وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر رتبه بندی معلمان به شیوه صحیح انجام شود تحولی عمیق را شاهد خواهیم بود.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۱۶    
استاد سطوح عالی حوزه علمیه، حوزه های علمیه را پشتیبان نرم افزاری انقلاب و نظام اسلامی دانست و با اشاره به مأموریت حوزه ها در نظام سازی تئوری اسلامی با طراحی نظام های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی برای رسیدن به تمدن اسلامی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۱۱    
ایسنا/قزوین رئیس حوزه هنری استان قزوین گفت: مأموریت اصلی حوزه هنری آگاهی بخشی است، آگاهی در برابر گمراهی قرار می گیرد و می توان گفت همین امر است که هنر انقلاب را از هنر غیر اصیل و ناب متمایز می کند؛ اگر جامعه آگاه نباشد مسیر انقلاب ناب و تمدن سازی گام دوم انقلاب به سرمنزل مقصود نخواهد رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
بندرعباس - نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: دانشگاهیان با تبیین اندیشه در جامعه نقش موثری در تمدن سازی دارند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رمز توسعه و تمدن سازی در هر عصر و هنگامه ای، شناخت مقتضیات و ضرورت های آن دوره خاص است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۴۵    
خبرگزاری میزان _ روزنامه حمایت نوشت: قرار بود برای شماره 5 هزار روزنامه در خصوص فرهنگ، توسعه آن و نقاط قوت و ضعف رسانه ها، نظرات اهل فن را جویا شویم، اما گفتگو با دکتر عبدالحمید قدیریان هنرمند شناخته شده انقلاب در عرصه هنر های تجسمی و نامزد چهره هنر سال انقلاب ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/خوشبختانه فضای حوزه، فضای با نشاط و بالنده است. این نظر خلاف نظر برخی است که نظرات دیگر دارند ولی نگاه ما باید به سمت حوزه تمدن ساز باشد. در این مسیر باید روی فقه های مضاف کار کنیم. از جمله کارهای پربرکت مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) آن است که وارد این حوزه شده است ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۵۸    
مسجد از مهم ترین پایگاه های فرهنگی و مذهبی مسلمانان است و در قرآن و عترت آثار و برکات فراوانی را برای آن برشمرده اند. سخن درباره تمام فواید مسجد در این مطلب نمی گنجد ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در گفتگو با میزان در خصوص نگاه حاج قاسم به دین و دینداری چگونه بود و این نگاه چگونه در دانشگاه ها به دانشجویان نشان داده خواهد شد، گفت: یکی از ویژگی های ممتاز شهید سلیمانی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۲۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
لاهیجان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن سازی نوین اسلامی باید پیروی از سیره شهدا را سرمشق کار خود قرار دهیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، 12 فروردین را آغازین روز شروع تمدن سازی نوین اسلامی در تاریخ معاصر دانست و گفت: مشارکت گسترده مردم در انتخابات باطل السحر تمامی کینه ورزی ها و توطئه ها و دشمنی ها با نظام اسلامی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور است و سعی دارد احکام اسلامی و قرآنی را در جامعه پیاده کرده و در برابر ظلم مستکبران عالم بایستند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: اندیشه های بی بدیل مهدویت می تواند مهم ترین عنصر تمدن سازی در عصر غیبت باشد و ایران اسلامی هم زمینه ساز حکومت مهدی(عج) است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۲:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام شکریان امیری با تبریک فرا رسیدن عید ولادت حضرت مهدی موعود(عج)، گفت: اندیشه های بی بدیل مهدویت می تواند مهم ترین عنصر تمدن سازی در عصر غیبت باشد و ایران اسلامی هم زمینه ساز حکومت مهدی(عج) است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۶:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین نصوری با بیان اینکه ظهور به ابزار کار نیاز دارد و این جوان است که ظرفیت و ابزار آن را تامین می کند، گفت: دعا و ذکر صرف به کار جوان نمی آید، جریان مواسات شکل گرفته در دوران کرونا از مصادیق نقش آفرینی جوانان در جامعه منتظر است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مسوول کمیته بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلابی خوزستان با دعوت از بانوان برای مسوولیت پذیری و نقش آفرینی در جامعه سازی، گفت: بانوان نقش بی بدیلی در تحقق تمدن اسلامی دارند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۲:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
نمایندگان عضو فراکسیون مهدویت و تمدن سازی اسلامی مجلس در پیامی درگذشت همسر آیت الله ناصری را تسلیت گفتند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه-ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: باید یک ایران جدید منطبق بر معیارهای ایرانی اسلامی ساخت که این امر به دست جوانان متعهد انقلابی و حرکت در مسیر فرمایشات مقام معم رهبری محقق می شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی، "حسین خراسانی" در نشست صمیمی فرماندهان و اعضای شورای حوزه مقاومت کوثر(س) بیرجند با تبریک اعیاد شعبانیه اظهارداشت: امروز نگاه ماموریت های بسیج، یک نگاه تمدنی است. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
احمدی گفت: خادمان ستاد بازسازی عتبات عالیات با تلاش مضاعف باید به دنبال تحقق رهنمودهای رهبری انقلاب در مسیر تمدن سازی اسلامی باشند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین واحدی گفت: مخاطب فرمایش رهبر انقلاب در رابطه با تمدن سازی تک تک افراد هستند و باید نسبت خود را با تمدن سازی اسلامی مشخص کنیم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۳:۰۰    
گام دوم انقلاب اسلامی تجدید مطلعی خطاب به ملت ایران به ویژه جوانان و به مثابه منشوری برای خودسازی جامعه پردازی و تمدن سازی خواهد بود و فصل جدید زندگی اجتماعی را برای ملت ایران رقم می زند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سردار عزیز جعفری گفت: برای ورود به گام دوم انقلاب نیازمند به شبکه سازی، جامعه سازی و حرکت به سمت و سوی تمدن نوین اسلامی هستیم و این تمدن سازی باید از جامعه آغاز شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۳:۰۴    
حجت الاسلام محمد حسنی با تاکید بر نقش قلم و کتاب در حیات اجتماعی و تمدن جوامع بشری گفت: توجه به قلم و کتاب سهم ما را از تمدن سازی بیشتر می کند.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کزد: در تدوین سند راهبردی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، اهداف باید در عرصه ملی مشخص شود. الهام بخشی نسبت به کشورهای منطقه، مرجعیت آفرینی در علم و تمدن سازی برای آینده کشور نیز افق های ملی دانشگاه آزاد اسلامی است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۵:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: الهام بخشی نسبت به کشورهای منطقه، مرجعیت آفرینی در علم و تمدن سازی برای آینده کشور از افق های دانشگاه آزاد اسلامی است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۱:۴۲    
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بدون آزادی دستیابی به رشد و بلوغ و نوآوری محقق نخواهد شد و در نتیجه تمدن سازی فراهم نمی شود.
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۴:۰۰    
بیانیه ی گام دوم بیانیه ای راهبردی، استراتژیک و هوشمندانه و گام دوم انقلاب دومین مرحله ی خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی است.
تجارت امروز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۳:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
محسن رضایی در جریان سفر خود به استان یزد با حضور در یادواره شهدای حمیدیا، با اشاره به نقش حائز اهمیت استان یزد در تمدن سازی و حراست از ارزش های انقلاب اسلامی، اظهار کرد: به خاطر دارم زمانی که بحث تشکیل تیپ غدیر شد، بسیاری از دوستان ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سونیا سجادی گفت: جهان غرب با توجه به مطالعات فراوانی که در پیرامون شخصیت های دینی ما انجام داده به این موضوع پی برده که پیامبر گرامی اسلام(ص) بهترین الگو برای تمدن سازی هستند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا گفت: تمدن سازی راهی برای گسترش جهانی اسلام است و در صورتی که می خواهیم اسلام را فراگیر و جهانی کنیم، می توان گفت که مؤثرترین مسیر در تحقق این مهم، تمدن سازی است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۸:۰۳    
حوزه/ استاد حوزه با اشاره به جایگاه فقه السیاسه در تثبیت روابط بین الملل، گفت: رشته فقه السیاسه به مثابه تدبیر عام دینی در قالب مسائل خرد و کلان است. در نظام سازی فقهی، فقه السیاسه باید پشتوانه نظری برای نظام اسلامی را تامین کند.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۶:۵۶    
رییس پژوهشگاه فقه نظام گفت:امروز وظیفه حوزه های علمیه سنگین تر شده و حوزه های علمیه باید نیازها و مسائل عینی جامعه را مد نظر قرار دهند.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۴:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
مازندران - مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: تمدن سازی در سایه بهره گیری از اهداف متعالی بعثت نبی مکرم اسلام تحقق خواهد یافت.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۴    
حجت الاسلام بنی هاشمی با بیان اینکه جوانان نقش مهمی در شکل گیری در شکل گیری تمدن سازی نوین اسلامی جامعه دارند گفت: امام راحل در زمان قیام های خود فرمودند: سربازان من هنوز در گهواره ها هستند. دقیقا همان بچه ها در پیروزی انقلاب57 نقش مهمی ایفا کردند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه عملیه قم، با اشاره به ابعاد رسالت حوزه و روحانیت در تعاملات بین المللی با جهان اسلام، نیروی انسانی کارآمد، حُسن عملکرد دستگاه های متولی امر ارتباطات بین المللی و غنای محتوای تعامل را از جمله این ابعاد دانست. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سرهنگ محمدرضا زارعی تبار گفت: محوریت اصلی بسیج در آینده خودسازی، دیگرسازی، جامعه سازی و تمدن سازی برای گام دوم انقلاب در همه عرصه هاست.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۲    
حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه مسجد محور مهندسی تمدن اسلامی است گفت:مسجد همیشه نقش و کارکرد مهمی در نظام تفکری و اندیشه ای اسلام داشته است. گفتمان سازی تمام یازده مولفه ای که ما برای تمدن سازی نوین اسلامی اشاره کردیم باید در مسجد شکل بگیرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام شاهرخی در پیامی با گرامیداشت 18 اسفند، گفت:امروز کانون های فرهنگی و هنری مساجد با توجه به منویات مقام معظم رهبری دام ظله العالی در راستای تحقق مسجد طراز اسلامی با رویکرد مسجد محوری در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی گامی مؤثر برمی دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۴:۴۷    
ایسنا/فارس رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس تاکید کرد که بحث تمدن سازی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است در برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد گنجانده شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۴:۴۳    
حجت الاسلام رضایی گفت: تمدن سازی که مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است باید در برنامه های آموزشی مورد توجه قرار گیرد، با ترویج فرهنگ اسلام ناب می توان زمینه سازی تمدن اسلامی را فراهم کرد.
بازتاب   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۲۱:۱۴   + ۵۱ سایت دیگر  
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم نخستین سالگرد درگذشت فاطمه رهبر نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم شورای اسلامی، ضمن تسلیت این ضایعه، گفت: نبود ایشان را فقدان بزرگی برای مجلس دانست. ...
بسیج   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۲۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
بعثت رسول خدا (ص) تاریخ ماندگار بشریت و انسان مخاطب آن است ، خداوند در این بعثت، مامور به سعادت رساندن انسان ها قرار داده و سه ماموریت و هدف را در بعثت متذکر شده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۲۲:۵۱    
در مناظره حدود مشروعیت ابزارهای مدرن که امروز برگزار شد، نصیری گفت بشر بدون وحی، قادر به ایجاد تمدن نبود و اکبرنژاد اظهار کرد: تمدن بشری توقیفی نیست و نصوص دینی هم محدودیتی برای تمدن سازی قائل نیستند، مگر اینکه تالی فاسدی داشته باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کتاب عصر حیرت؛ جستاری کلامی پیرامون حکمرانی فقهی و تمدن سازی دینی در عصر غیبت و سیطره مدرنیته نوشته مهدی نصیری نقد وبررسی می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام شورای عالی قرآن در اختتامیه دور ه های آموزشی و رونمایی از آثار تولیدی شورای عالی قرآن با بیان اینکه ایجاد انس، الفت و معرفت نسبت به قرآن برای نظام و جامعه اسلامی راهبردی ترین کارهاست، گفت: این مهم از ارکان و از شاخص های اصلی تمدن سازی اسلامی به شمار می آید.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۵:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- محسن حاجی میرزایی امروز در دیدار با معلمان منتخب استان که با حضور استاندار گیلان در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: همواره مشتاق دیدار و گفتگو با شما معلمان هستم، زیرا این دیدار ها را الهام بخش و امیدآفرین می دانم که متاسفانه امکان این دیدار ها محدود شده ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۴۲    
در نشست نقش اسلام در تمدن نوین مطرح شد که درباره امتداد تمدنی جمهوری اسلامی ایران می توان کار نظری انجام داد، مثلاً درباره وزن تمدنی ولایت فقیه و حکومت اسلامی به تفکر بپردازیم ...