سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۶:۳۹Oct 2020 27

جدیدترین‌های «تمدن سازی»

ایکنا   ۷ ساعت پیش    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با تشریح دیدگاه امام موسی صدر درباره ظرفیت تمدن سازی قرآن کریم، بیان کرد: در همین مسیر تمدن سازی ظرفیت مباحث میان رشته ای مطرح می شود؛ یعنی می توانیم نظریات مختلفی مانند نظریه دولت و حتی نظریات خردتری مانند نظریه امنیت ...
عقیق   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۸:۱۳    
جمعی از مؤسسات و تشکل های مهدوی طی نامه ای به رئیس مجلس از تلاش وی برای راه اندازی فراکسیون مهدویت و تمدن سازی اسلامی در مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
جمعی از مؤسسات و تشکل های مهدوی طی نامه ای به رئیس مجلس از تلاش وی برای راه اندازی فراکسیون مهدویت و تمدن سازی اسلامی در مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کردند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۴    
دبیرکل مجمع مهندسی توسعه با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری1400 نخستین انتخابات ریاست جمهوری در آغاز گام دوم انقلاب است، گفت: مهمترین عامل انتخاب رییس جمهور آینده توانمندی دولت ایشان برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب است.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۰    
جامعه آکادمیک این روزها خود به عنوان موتور محرکه کشورهای دارای ظرفیت در تمدن سازی محسوب می شود. طبیعی است کشورمان هم برای تحقق ایجاد تمدن اسلامی در دنیا باید بیش از پیش به پتانسیل مراکز دانشگاهی در این زمینه اهمیت دهد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
فراکسیون مهدویت و تمدن سازی اسلامی مجلس شورای اسلامی به مناسبت نهم ربیع الاول آغاز امامت حضرت بقیه الله الاعظم عجّل الله تعالی فرجه الشریف و روز بیعت با ولایت بیانیه صادر کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه معارف اسلامی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا ، در برنامه ای پژوهشی با عنوان محرم امسال که توسط گروه فرهنگ و هنر دانشکده فرهنگ و ارتباطات و نیز اندیشکده راهبردی اربعین دانشگاه امام صادق (ع) طراحی و اجرا می شود ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۰:۲۲    
- ملت ایران به رغم برخی عقب ماندگی های تحمیلی از ظرفیت های شکل دهی #تمدن_نوین_اسلامی برخوردار است - مردم به برکت انقلاب اسلامی توانسته اند بخشی از طرفیت های تمدنی را ازاد کرده و به فعلیت برسانند - اگر مراکزعلمی و دانشگاه وارد بحث #تمدن سازی نمی شدند چه بسا جامعه وارد این مسیر نمی شد - دانشگاه مدرن ...
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۳۲    
ایمانی فر گفت: مجموعه همایش های فتح الفتوح یک تا 5 در مسیر گفتمان سازی و تمدن سازی انقلاب اسلامی قرار گرفته است که محوری ترین موضوع انقلاب هم اصل تعلیم و تربیت است.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، عبدالعلی علی عسکری رئیس صدا و سیما در این دیدار با بیان اینکه نظام سلطه می کوشد از شکل گیری قدرت اسلامی در منطقه جلوگیری کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
شیراز - دبیر اجرایی همایش حوزه انقلابی،حوزه منتظر گفت: یکی از اهدافی که در گام دوم انقلاب مدنظر بوده، موضوع تمدن سازی است و اینگونه همایش ها می تواند زمینه محقق کردن این هدف را فراهم کند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۲    
مازندران - معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران گفت: وظیفه امروز حوزه تمدن سازی است و این امر مهم با تربیت و پرورش طلابی مهذب، نخبه و انقلابی تحقق پیدا خواهد کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در گیلان تمدن سازی اسلامی را از اهداف نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: روحانیت سال ها مبارزه کرد تا انقلاب اسلامی به ثمر برسد و امروز عزت روحانیت در جامعه بیش از گذشته است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۰    
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: یکی از راه های تحقق اهداف سند تحول بنیادین، بیانیه گام دوم انقلاب و تربیت فرزندانی در طراز انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی، استحکام پیوند خانواده های انقلابی با مدارس است. ...
ملیت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
حکمرانی در فضای مجازی دارای اضلاع مختلفی است. در این یادداشت به تبیین الگوی شش ضلعی پیشنهادی برای فضای مجازی در جمهوری اسلامی می پردازیم. شکل گیری فضای مجازی برای انقلاب اسلامی که دارای انگیزه تمدن سازی دارد - علیرغم اینکه دارای تهدیدات فراوان است - یک فرصت طلایی است ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
امام رضا (ع)، در ادامه نهضت امام صادق (ع)، و البته با تفاوت هایی، بخش مهمی از بسترهای نرم افزاری تمدن اسلامی که در قرن 4 و 5 شاهد آن هستیم را به وجود آورند. ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
قربانی گفت: در واقع هجرت امام رضا(ع) یک مجموعه پایگاه منسجم در ایران برای جریان تمدن سازی درست کرد و پیشرفت نهضت علمی، تربیت شاگردان و توزیع امامزاده ها و... حرکت های کاملاً بنیان گذارانه تمدن سازی برای زمینه سازی ظهور بود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۳:۰۱    
مصوبات و برنامه های ازدواج آسان چه شد؟ آگاه سازی خانواده ها برای سهل گیری در ازدواج چه شد؟ مصوبات تشویق ازدواج و تحکیم خانواده چه شد؟ برنامه های حمایتی و تسهیل در وام های ازدواج جوانان چه شد؟ ... ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس پژوهشکده اندیشه سیاسی، انقلاب و تمدن اسلامی، گفت: باید یک فرهنگ اسلامی داشته باشیم تا بتوانیم به تمدن رضوی دست یابیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با دهه آخر صفر دومین نشست علمی کنفرانس ملی امام رضا(ع) و علوم روز با موضوع مؤلفه های حکمرانی و تمدن سازی در مکتب سیاسی امام رضا(ع) به میزبانی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) به صورت مجازی برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۰    
نخستین کنفرانس ملی امام رضا (ع) و علوم روز با موضوع مولفه های تمدن سازی در مکتب سیاسی امام رضا (ع) امروز، به صورت مجازی برگزار شد.
وزیر آموزش وپرورش در آئین رونمایی از کتاب خیر مدرسه ساز ناصر قفلی، مدرسه سازی را تمدن سازی و فرهنگ سازی عنوان کرد و گفت: مدرسه سازی سرآمد همه کارهای خیر در کشور است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام عرفان با بیان اینکه پژوهش مهدوی باید ناظر به نیازها و چالش ها باشد و ذائقه مردم را ارتقاء دهد، گفت: اضطرار به حجت الهی در ساخت تمدن نوین اسلامی را نادیده گرفته و با تعدد مراکز مهدویت پژوهی به موازی کاری مبتلا شده ایم.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۳۹    
مسئول طرح و برنامه و راهبردی سازمان بسیج با بیان اینکه پایگاه های بسیج در تمدن سازی نوین اسلامی پیشگام هستند، گفت: باید سرپنجه های بسیج که پایگاه ها و حوزه ها هستند باید قوی شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تاکید بر زیارت اربعین از توصیه های امام حسن عسگری(علیه السلام) است که در آخرین روزهای قبل از غیبت امام شیعیان این وصیت و توصیه صادر شده است، گویی این توصیه، راهگشای شیعیان از تاریکی غیبت به صبح ظهور است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
نمی توان هیچ قیام و نهضتی در تاریخ را سراغ آورد و آدرس داد که بمانند عاشورا، اثربخش، تحول آفرین، شفاف و ذلالین در رسواسازی ستمگران و دین ستیزان، الگوی مبارزه با پلیدان و ایثار در مسیر الی الله و پذیرش هر پیامدی حتی دردناک ترین آن باشد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نمی توان هیچ قیام و نهضتی در تاریخ را سراغ آورد و آدرس داد که بمانند عاشورا، اثربخش، تحول آفرین، شفاف و ذلالین در رسواسازی ستمگران و دین ستیزان، الگوی مبارزه با پلیدان و ایثار در مسیر الی الله و پذیرش هر پیامدی حتی دردناک ترین آن باشد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۸:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس مرکز تخصصی مهدویت گفت: مسأله تمدن سازی به عوامل تاثیرگذاری مرتبط است که مهم ترین عنصر در تمدن سازی در واقع حرارت و شور عالمانه موجود در جامعه می توان ذکر کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۲۱    
حوزه/ مسئول مرکز بررسی های راهبردی و مطالعات حوزه و روحانیت گفت: در 40 سالگی دوم انقلاب براساس چشم اندازی که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم در راستای خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی نوین اسلامی ترسیم کردند، انجمن های علمی در نظام کلی حوزه به عنوان نهاد پیشران که می توانند نقش آفرین باشند، قرار دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۱۸    
گروه استان ها فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تمدن دریایی نقش و جایگاه ویژه ای در بیانیه گام دوم انقلاب و مبحث تمدن سازی دارد و هدف از جشنواره تئاتر ارتش هم نگاه ویژه به مبحث دریا و تمدن دریایی بود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۵۱    
رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی گفت: پیاده روی اربعین زمینه تمدن سازی اسلامی و امت سازی است چرا که یک رخداد فراملی و فرامرزی بوده و واقعه اربعین یک جهان مغناطیسی را ایجاد کرده و افراد را از ملیت های مختلف در کنار یکدیگر قرار داده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
هرساله با فرارسیدن روز بیستم ماه صفر، موضوع اربعین شهادت امام حسین علیه السلام ، زیارت و نخستین زائران کربلا مورد گفت و گوی محافل علمی و مذهبی قرار می گیرد؛ چرا که حادثه جانگداز عاشورا با اربعین حسینی پیوندی ناگسستنی دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- قائم مقام معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: مساجد در طبقه بندی کارکردهای اجتماعی سطوح مختلفی دارند که بالاترین سطح آن تمدن سازی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
دومین نشست علمی اربعین و امت سازی، از خودسازی تا تمدن سازی به عنوان یکی از نشست های علمی هفتمین کنگره بین المللی اربعین مِن المَعهد مع الحسین (ع) حتّی اللّقاء در قم برگزار شد.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو معارف ؛ همزمان با اربعین سید و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) برنامه "در مسیر عشق" با هدف تبیین تأثیرات فرهنگی و تمدنی همایش عظیم اربعین به روی آنتن می رود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
بابل- مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تاکید براینکه عبرت های عاشورایی باید برای جوامع اسلامی تبیین شود، اربعین را ظرفیت عظیم امت اسلام برای گام های تمدن ساز عصر کنونی برشمرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
نشست دوم از اولین کنفرانس ملی امام رضا(ع) و علوم روز با موضوع مؤلفه های حکمرانی و تمدن سازی در مکتب سیاسی امام رضا(ع) برگزار می شود.
کلام تازه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۲۲    
کلام تازه | نماینده مردم چناران، گلمکان، گلبهار و طرقبه و شاندیز گفت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی باید به سمت ، تمدن سازی حرکت کنیم و زیر ساخت های مناسب را در این زمینه فراهم کنیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: بازار های مالی و سرمایه ابزار های خوبی برای هدایت منابع است به شرطی که دولت از آن جهت مدیریت سیاسی جامعه و سوء استفاده از منابع سَرمایه گذاران در جهت تامین کسری بودجه استفاده نکند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۰:۳۲    
مفسر و مترجم قرآن کریم با بیان اینکه هدف علمی یکی از مهمترین اهداف قیام عاشورا و اربعین است، گفت: حقیقت اربعین، تمدن سازی است تا انسان ها از جهل و گمراهی دور شوند و به سمت بصیرت افزایی رهنمون شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی اربعین و امت سازی از خودسازی تا تمدن سازی به عنوان یکی از نشست های علمی هفتمین کنگره بین المللی اربعین مِن المَعهد مع الحسین (ع) حتّی اللّقاء در قم برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
شریف لک زایی با تأکید بر اینکه در پیاده روی اربعین سلایق مختلف با تنوع فرهنگی وسیع از جهان حضور می یابند، گفت: وجه مهم تمدن سازی اربعین این است که می تواند به لحاظ فرهنگی همه را با یک جهت گیری آشکار در کنار هم قرار دهد ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
نشست تخصصی اربعین و تمدن سازی در راستای بزرگداشت اربعین امام حسین(ع) و همگام با کاروان پیاده روی اربعین، برگزار می شود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: مهم ترین رسالت دانش آموزان تبدیل شدن به افرادی توانمند است که بتوانند در جهت تمدن سازی نوین اسلامی سهم خود را ایفا کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: مهم ترین رسالت دانش آموزان تبدیل شدن به افرادی توانمند است که بتوانند در جهت تمدن سازی نوین اسلامی سهم خود را ایفا کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۳۰    
حجت الاسلام یاوری از بررسی طرح راه اندازی گرایش های جدید در سطح چهار مرکز تخصصی مهدویت خبر داد و گفت: آینده پژوهی، تمدن سازی، تاریخ و مطالعات تطبیقی ازجمله این گرایش ها است که طرح آنها برای تایید به شورای گسترش حوزه های علمیه ارجاع داده می شود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۲۵    
عاشورا، ظرفیتی بی نظیر برای انسان سازی، جامعه سازی و تمدن سازی است. این نیروی بی نظیر در برهه های مختلفی از تاریخ اسلام، خود را نشان داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۴۵    
گروه استان ها - رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: اگر به جایگاه والای زنان در خانواده توجه کنیم، به اهمیت نقش آنان را بر تمدن سازی و الگوسازی پی می بریم.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان این که در تمدن سازی اسلامی نقش زنان در جامعه مبتنی بر اعتقادات و باوردهای دینی است، گفت: انسان سازی و پرورش نسل آینده مهمترین رسالت زنان در جامعه اسلامی است.