چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۸:۰۹Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تمدن سازی»

شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
اینکه گروهی ریز و درشت را بعنوان کابینه و وزیر و وکیل معرفی کنیم در حالی که می دانیم فاقد توانمندی ها و بعضا صلاحیت های تخصصی برای اینکار هستند و بعد دهانمان را ببندیم و ان شاالله و ماشالله کنیم و مثل احمق ها، باور کنیم که فال آنها راست است، خیانت آشکار به دین، انقلاب ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۲:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام مروی گفت: اگر به درستی حضرت رضا (ع) و معارف آن حضرت را به جامعه معرفی کنیم و بتوانیم از ظرفیت معنوی بارگاه منور رضوی به نحوی صحیح بهره ببریم، قطعا تمام ناهنجاری های کشورمان را می توانیم اصلاح کنیم.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رابط حوزه علمیه مجمع مردمی پیگیری سیاست های کلی نظام در استان کهگیلویه و بویراحمد اصل پیگیری سیاست های کلی نظام را یک عمل خیر و مد نظر مقام معظم رهبری دانست و گفت: حرکت به سوی تمدن سازی دغدغه معظم له بوده و سالیان بسیاری بر این مهم تاکید می کنند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۸:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
حوزه/مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: تمدن سازی اتفاق نمی افتد مگر اینکه مردم پای کار بیایند؛ لذا در این راستا طرح مهرواره محله همدل را از ماه مبارک رمضان پیگیری می کنیم.
محمدمهدی اسماعیلی کمک به توسعه صنایع فرهنگی را از مأموریت اصلی رایزنان فرهنگی برشمرد و خاطرنشان کرد: در حوزه بین الملل آماده استفاده از تمامی ظرفیت های موجود برای گسترش فرهنگ رضوی و توسعه صنایع فرهنگی رضوی هستیم از سوی دیگر امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در حوزه بین المللی جشنواره فرهنگی و هنری رضوی ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
امروزه یکی از مؤلفه های قدرت و توسعه یافتگی در عرصه بین المللی قدرت دریایی هست. به طوری که اگر به تاریخ قدرت های هژمونی در گهواره جهانی بنگریم آمریکا، انگلیس، پرتغال و اسپانیا و حتی فرانسوی ها و ایتالیایی ها از موهبت حضور در دریا برای تمدن سازی خود بهره برده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۵۷    
مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تمدن سازی انقلاب اسلامی و رسیدن به قله های پیشرفت تنها در گرو دستیابی به اقتدار علمی محقق می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه الغدیر یزد با بیان اینکه بانوان بسیجی یزد نقشی تاثیرگذار در خنثی کردن جنگ ترکیبی دشمن ایفا می کنند، گفت: کادرسازی برای تمدن سازی و زمینه سازی ظهور مهمترین برنامه بسیج زنان یزد است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
مجمع کانون های بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: دختر ایرانی که به برکت انقلاب اسلامی از بند اسارت و مهجوریت رژیم غاصب پهلوی آزاد شد، امروز در گام دوم انقلاب اسلامی و در مسیر تمدن سازی در عرصه های مختلف پیشگام تمدن نوین اسلامی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان گفت: گردشگری، مؤلفه مهم تمدن سازی است و لرستان سرشار از این مؤلفه هاست .
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار یزد با بیان اینکه سند یزد نوین بر مبنای تمدن سازی نوین ایرانی اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی است، گفت: با تلاش نخبگان و استعدادهای برتر، استان پیشران این تمدن سازی بزرگ می شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری لرستان علی نظری امروز در اولین همایش ملی گردشگری در استان لرستان که در دانشگاه لرستان برگزار شد، بابیان اینکه در جامعه دینی نگاهمان به گردشگری صرفاً یک نگاه اقتصادی یا تجاری نیست بلکه نگاه معرفت افزایی است اظهار داشت: گردشگری همان جهاد تبیین است که می تواند دستاوردها ...
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سید محمدحسن شفیعی گفت: منتظران فرج به دنبال تمدن سازی و ساماندهی جامعه مهدوی هستند، به طوری که افراد در جامعه مهدوی برای خود هویت اسلامی قائل هستند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۵۱    
شفقنا- استاد احمد واعظی معتقد است که فرهنگ حاکمان، کارگزاران، تصمیم گیران و تصمیم سازان باید تمدنی شود و مردم و بدنه مردم و اقشار مختلف مردم که رکن اساسی تمدن سازی است، اگر در باور، اندیشه، گرایش و نظام ارزشی همسو و همراه با اقتضائات تمدنی نوین نباشند، حقیقت پیشرفت تمدنی حاصل نمی شود. ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۱۲    
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک گفت: منتظر واقعی حضرت مهدی (عج) باید وظایف فردی و اجتماعی خود را جدی بگیرد تا تمدن اسلامی محقق شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مدارس حوزه های علمیه خواهران ظرفیت کم نظیری دارد که انقلاب اسلامی در اختیار ما قرار داده که در خانواده و سطح جامعه تاثیرگذار بوده و این میزان تاثیرگذاری قابل توجه است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان گفت: ملت ایران یک الگو برای حرکت کردن در مسیر تمدن سازی است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۹:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
حوزه / حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده گفت: موانع در مسیر تمدن سازی طبیعی است اما نیروهای انقلاب از وظایف تمدن سازی خود غافل نشوند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
استاندار در پیامی به مناسبت روز جوان بیان کرد: اکنون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پنجمین دهه حیات خود و براساس تأکید صریح رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب برای ادامه این راه روشن نیاز به خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی دارد که رکن اصلی و محور این جهاد بزرگ را جوانان شکل می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۹    
امام جمعه فارسان ضمن اشاره به بیانیه گام دوم، گفت: نظام اسلامی در مسیر تمدن سازی در حال حرکت است و طی کردن این مسیر بدون حضور جوانان مؤمن و انقلابی میسر نیست.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۱۴   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مساجد در مواجهه با مشکلات و آسیب های اجتماعی و فرهنگی، مهم ترین کانون قدرت به شمار می روند، گفت: مساجد در دوران انقلاب اسلامی محور اتفاقات و تحولات بوده است و بیشتر فعالیت های اساسی انقلاب اسلامی در دهه 60 در مساجد شکل گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۷:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
امیر سرتیپ خلبان واحدی گفت: انقلاب اسلامی ایران با تمامی دشواری ها در مرحله خودسازی و تمدن سازی قرار دارد و نیروی هوایی ارتش در این راه به عنوان بازوی قدرتمند نیروهای مسلح وظیفه حفظ اقتدار و پیشروی در عرصه علم و فناوری و همچنین ارتقای توانمندی های ایران اسلامی را عهده دار است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده با بیان اینکه بدون نگاه به دشمن در تبیین حقایق موفق نخواهیم شد، افزود: تبیین حق از باطل و حقایق ارزشمند برای انسان امروزی سبب انسان سازی، تمدن سازی در جامعه اثر بخش است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری سمنان گفت: تک تک بانوان در نگاه تمدن سازی مهم ترین نقش را داشته و پیشران این حرکت خواهند بود.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۴۷    
حجت الاسلام صباغیان با بیان اینکه حوزه پرورشی، حوزه رسیدن به کمال است، گفت: برای اینکه تمدن سازی و کادرسازی کنیم باید ابتدا کار خود را از آموزش و پرورش شروع کنیم چرا که قسمت مهمی از زندگی و شخصیت انسان را در بر می گیرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: اگر نهادسازی ها در جامعه با جهات انگیزشی و همراهی با باورهای مردم و نظام ارزشی مردم نباشد، مانا و پایا نیست و تأثیر و عمق اجتماعی نخواهد داشت.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم با بیان اینکه مسجد پایگاه اصلی تمدن سازی در اسلام است، گفت: ریشه آسیب های اجتماعی به غفلت از مسجد بازمی گردد؛ رونق مساجد و کانون های فرهنگی هنری بیش از هر چیز به امام جماعت، مدیریت و همراهی مردم بستگی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۱:۲۰   + ۲۴ سایت دیگر  
اسماعیلی وزیر فرهنگ گفت:یکی از وجوه بارز تمدن سازی انقلاب اسلامی حوزه مد و لباس است که ضرورت دارد تنوع پوششی اقلیمی اقوام را به رسمیت بشناسیم.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۶:۰۹    
در یادداشت گذشته برخی از مولف های تمدن سازی و دولت اسلامی را از منظر رهبر معظم انقلاب از جمله توحید محوری، استقامت و ولایت محوری را مرور کردیم و در یادداشت حاضر به بررسی ادامه این شاخص ها می پردازیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۶:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
یزد- فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه های خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی برای زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت سر از پا نمی شناسد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۳:۲۰    
حجت الاسلام جواد نصرالله پور گفت: شاه کلید بیانیه گام دوم حرکت به سمت تمدن سازی اسلامی و زمینه سازی برای طلوع خورشید ولایت امام زمان (عج) است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۷:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به اینکه با شکل گیری تمدن نوین اسلامی، همه کشورها به سمت آن متمایل می شوند، تاکید کرد که لازمه تمدن سازی داشتن قدرت است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور انتخابات شورای نگهبان گفت: بیشترین تحولات فرهنگی و تمدن سازی در ایران بوده است و این سبب شد یهود تلاش کند این سابقه درخشان برای مردم ناشناخته باقی بماند تا مسیر پیشرفت از ملت ایران گرفته شود.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۳:۲۸    
از سه عنوان کتاب در نخستین همایش ملی تقریب مذاهب و تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب همزمان با دومین اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی شمال کشور به میزبانی استان گلستان و شهرستان گرگان رونمایی شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مسئول دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های لرستان با بیان اینکه باید نگاه تمدنی و بین المللی به موضوع زکات جدی گرفته شود، گفت: از دست اندرکاران زکات کشور تقاضا دارم نقش زکات غیرمالی را نیز در تمدن سازی جدی بگیرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
دومین اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی با رویکرد تقریب مذاهب و تمدن سازی نوین اسلامی امروز در گرگان برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۶:۰۶    
حوزه/ دبیر کل مجمع تقریب مذاهب کشور به تشریح اصل 12 پرداخت و تصریح کرد: آزادی در اصل 12 قانون اساسی، اوج عقلانیت نه تنها برای نظام جمهوری اسلامی است بلکه ما به فکر تمدن سازی بودیم که برای تمدن سازی باید آزادی مذهبی داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۵:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه - مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: قرآن تاثیرگذار ترین کتاب در تمدن بشری است و هیچ کتابی به اندازه قرآن توانایی تمدن سازی نداشته است.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۵:۳۳    
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: امروز وحدت در جهان اسلام وجود دارد و ما باید کاری کنیم تا این وحدت از بین نرود، تمدن سازی نوین اسلامی فقط محصور در اصول و علوم اسلامی نیست؛ بلکه توجه به شعر، ادب و اهالی فرهنگ هم وحدت زا است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۵    
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: این تمدن سازی در علوم اسلامی ظاهری محصور نیست و توجه به اهالی فرهنگ و هنر هم ر زمینه های وحدت زا است.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۴۹    
گرگان- ایران پرس: دومین اجلاس بین المللی منطقه ای وحدت اسلامی با عنوان "تقریب مذاهب اسلامی و تمدن سازی نوین اسلامی در گام دوم انقلاب" با حضور اندیشمندان و علمای اهل سنت و شیعه ایران و روسیه، ترکمنسان، ازبکستان، قرقیزستان و قزاقستان در گرگان برگزار شده است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۱:۱۶    
محمد رعیت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در حاشیه بازدید از غرفه این دستگاه اجرایی در اولین همایش ملی؛ تقریب مذاهب اسلامی و تمدن سازی نوین اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
همایش علمی تقریب مذاهب و تمدن سازی نوین اسلامی در گام دوم انقلاب، ذیل اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی (شمال کشور) به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برگزار شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۰:۰۲    
محمدباقر خرمشاد، استاد دانشگاه علامه طباطبایی: محور سخنانم درخصوص دانشگاه و تمدن اسلامی است. سوال اصلی که از این عنوان استخراج می شود و من باید به آن پاسخ دهم، نسبت میان دانشگاه و تمدن نوین اسلامی و اینکه این نسبت را چگونه می توان بین دانشگاه و تمدن نوین اسلامی دید، خواهد بود ...
تقریب   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۹:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
در حاشیه دومین اجلاس منطقه ای وحدت در گرگان، با حضور اساتید، اندیشمندان و پژوهشگران شرکت کننده، پنل های تخصصی کنفرانس علمی تقریب مذاهب اسلامی و تمدن سازی نوین اسلامی برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۹:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
زنگانه گفت: یکی از موضوعات اساسی که در گام دوم انقلاب اسلامی برآن تاکید شده تمدن سازی نوین اسلامی است که جز از طریق وحدت شیعه و سنی امکانپذیر نخواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
همایش علمی تقریب مذاهب و تمدن سازی نوین اسلامی در گام دوم انقلاب، ذیل اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی (شمال کشور) بعدازظهر امروز به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برگزار شذ.