شنبه ۰۲ مردادساعت ۰۵:۴۱Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیرجند»

ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه به دستور استاندار، معاونت عمرانی استانداری مسئولیت قرارگاه آب استان را به عهده گرفته، موضوع تامین آب شرب و بهداشتی روستاها و مناطق عشایری در اولویت برنامه های این قرارگاه است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۸:۰۵    
ایسنا/خراسان جنوبی دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس خراسان جنوبی اظهار کرد: تاکنون 30 درصد افراد 50 تا 69 ساله ساکن در شهرستان بیرجند واکسن کرونا را دریافت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۸:۰۳    
ایسنا/خراسان جنوبی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: انجام عملهای الکتیو یا غیراورژانسی در بیمارستانهای استان به دلیل شیوع کرونا بطور نسبی محدود شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۷:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
گروه استانها_ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ودرمانی بیرجند گفت:94 هزار و754 نفر در این استان واکسن نوبن اول ودوم خود را دریافت کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۶:۱۲    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از شناسایی 38 بیمار جدید مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - اولین و بزرگترین مسابقه ثبت رکورد خراسان جنوبی به مناسبت دهه امامت و ولایت روز جمعه در بیرجند برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۲:۱۴    
بیرجند - ایرنا - جانشین پلیس راه خراسان جنوبی گفت: برخورد 2 خودروی سواری در محور نهبندان - بیرجند یک کشته و چهار مصدوم برجا گذاشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۵۱    
نبود برخی امکانات و تجهیزات پزشکی در قاینات سبب شده است تا 57 هزار بیمه شده این شهرستان برای بهره مندی از خدمات و تجهیزات تامین اجتماعی رنج سفر به بیرجند و هزینه های بسیاری را متحمل شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۳۳    
آسفالت های پینه بسته بلوار سجاد بیرجند و وجود چاله چوله های فراوان، امان رانندگان را بریده و به جلوبندی خودرو ها آسیب زده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۷:۳۵    
بیرجند - ایرنا - مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خراسان جنوبی گفت: این ستاد در اجرای طرح آبرسانی به 39 روستای استان به مبلغ 14 میلیارد تومان مشارکت داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۷:۰۷    
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان جنوبی گفت: در طول 3 روز 30 درصد از گروه سنی 50 تا 69 سال بیرجند علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۷:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه 110 پروژه مدرسه سازی در بیرجند در حال اجرا است، گفت: 31 پروژه مربوط به روستاهای اطراف شهر بیرجند است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۲۶    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر 16 بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که حال 3 نفر از آن ها وخیم است.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۱۱    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی، نماز عید قربان صبح روز چهارشنبه30 تیر، جز بیرجند در شهرستان های طبس، قاین، نهبندان، سربیشه، بشرویه، درمیان، نیمبلوک، آیسک، آرین شهر، اسلامیه، خضری دشت بیاض، درح، شوسف با رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در پنج منطقه استان خراسان جنوبی از روز پنجشنبه آغاز شد و تا دهم مرداد با رقابت یک هزار و 990 نفر ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۳۱    
کارشناسان شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند در روز عید قربان بر ذبح هزار و 29رأس دام قربانی در کشتارگاه نظارت کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: مردم و خیرین خراسان جنوبی 27 تن و 400 کیلوگرم گوشت را در قربانگاه های استان برای کمک به نیازمندان قربانی کردند.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۰۱    
به گزارش خبرنگار خاورستان، یکی از عوامل مهم توسعه در هر شهر و منطقه ای، ظرفیت های دانشگاهی آن است که خوشبختانه در این خصوص، بیرجند به عنوان یکی از شهرهای معروف دانشگاهی کشور معروف است و هم دارای دناشگاه های سطح بالایی است و هم جمعیت دانشجویی بسیار خوبی دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: شهدا دارای کرامات زیادی هستند که نیاز است به طور جامع گردآوری و به جامعه عرضه شود.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۳۲    
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه برنامه های سفر به خراسان جنوبی، با تعدادی از خانواده های شهدا و ایثارگران شهرستان بیرجند دیدار و گفت وگو کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۰۱    
11 سال است از آغاز ساخت باند دوم جاده 100 کیلومتری بیرجند - قاین می گذرد، هنوز 30 کیلومتر آن در پیچ و خم اعتبار است و هر هفته شاهد چندین حادثه رانندگی و جان باختن مردم در آن هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: سهمیه جدید به مقدار 2 هزار و 470 تن جو در راستای تامین نهاده های دامی به عشایر خراسان جنوبی اختصاص یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
2بهله دلیجه و 1بهله سارگپه در منطقه حفاظت شده باقران شهرستان بیرجند رهاسازی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۴۸    
بیرجند - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان درمیان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت پرونده تخلف شکار و صید در این شهرستان تشکیل شده است و 12 نفر متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۳۸    
بیرجند - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با روند افزایش نسبی دمای هوا در استان تا حدودی هوا از امروز گرمتر می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۱:۳۶    
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان جنوبی گفت: عدم مشاهده پیامک اصلاحی و حضور همراهان علت شلوغی امروز در مرکز تجمیعی واکسیناسیون غدیر بیرجند بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا خراسان جنوبی گفت: پنج شهرستان این استان در وضعیت قرمز و سه شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند و هیچ نقطه کم خطر (آبی) در خراسان جنوبی وجود ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مسکن ملی، طرحی است که بعد از اجرای طرح مسکن مهر امیدی برای خانه دارشدن جوانان شد اما تورم و حرکت کند پروژه نگرانی های زیادی را به بار آورده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از شناسایی 61 بیمار کرونایی در استان خبر داد و گفت: همچنین طی شبانه روز گذشته یک مورد فوت ناشی از کرونا در استان به ثبت رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۲:۲۴    
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: عید سعید قربان، آغاز دهه امامت و ولایت و فرصتی برای ترویج اسلام ناب و اشاعه فرهنگ علوی است که همزمان با عید سعید غدیر به کمال می رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
در اولین روز فعالیت مراکز تجمیعی در بیرجند در خراسان جنوبی هشت هزار و 876 دُز واکسن کرونا تزریق شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استانها_ افزایش هزینه های ضروری کرونا و گرانی ها سبب شده تا کسادی در بازار پوشاک رخنه کند و از سویی دیگر اینها دست به دست هم دادند تا 200 پوشاک فروشی در بیرجند تعطیل شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۲:۰۶    
فصل سوم کاوش آموزشی در محوطه گبری مود با حضور20 دانشجوی باستان شناسی دانشگاه بیرجند آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۵۱    
بیرجند - ایرنا - طبق رسم هر سال مردم خراسان جنوبی همزمان با عید سعید قربان برای تهیه دام زنده به منظور قربانی کردن در میدان دام حضور می یابند. عکس: حسین محمودی
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - نماز عید قربان صبح چهارشنبه جز بیرجند در 25 شهر استان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۷:۵۵    
بیرجند - ایرنا - دامداران خراسان جنوبی عید قربان متفاوتی را نسبت به سال های قبل تجربه کردند و خرید و فروش دام این روزها تحت تاثیر مسائلی از جمله خشکسالی، کمبود آب و علوفه قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای سربیشه گفت: این اداره عملیات خاکی 40 کیلومتر راه روستایی در قالب 10 روستا را به اتمام رسانده و در صورت تامین قیر و اعتبار لازم آماده انجام عملیات روسازی (آسفالت گرم) است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۳:۵۶    
دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر خراسان جنوبی از راه اندازی کاروان شادی به مناسبت دهه امامت و ولایت در سطح شهر بیرجند خبر داد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۳:۲۴   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به بیان توضیحاتی درباره غذاهایی که باید قبل و بعد از واکسیناسیون کرونا استفاده شود، پرداخت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۲:۱۳    
بیرجند - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردوس گفت: 28 درصد مدارس این شهرستان تخریبی است و برای بازسازی آنها نیازمند اعتبارات ویژه و کمک خیرین هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۰:۰۶    
بیرجند - ایرنا - مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردوس گفت: دپارتمان تخصصی آموزش گوهرتراشی و گوهرشناسی فردوس به عنوان دپارتمان ملی شناخته شد و به دنبال اخذ مجوز آن هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: با پیشنهاد شورای مشورتی، بانوان استان در طرح تولید استیل کورد مشارکت و سرمایه گذاری می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از شناسایی 126 بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۸:۴۵    
ایسنا/خراسان جنوبی دو مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا، امروز سه شنبه 29 تیرماه در مرکز غدیر بلوار پاسداران و مرکز واقع در مدیریت بحران شهرداری بیرجند در خیابان نرجس راه اندازی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی اظهار کرد: دو مرکز تجمیعی تزریق واکسن کرونا به منظور افزایش سرعت روند واکسیناسیون در بیرجند راه اندازی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: حجم خوبی از واکسن کرونا به دست ما رسیده است و سرعت واکسیناسیون در استان خراسان جنوبی افزایش می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
واکسیناسیون کرونا در کل کشور در حال حاضر برای افراد 60 ساله و بالاتر انجام می شود اما با دستور وزارت بهداشت، برخی استان ها واکسیناسیون افراد بالای 50 سال را آغاز کرده اند و استان خراسان جنوبی یکی از همین استان هاست ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۷:۳۱    
بیرجند - ایرنا - پروژه های تامین آب فضای سبز مهرشهر و بوستان کاظمیه با مجموع اعتبار 40 میلیارد ریال در شهر بیرجند به بهره برداری رسید.