چهارشنبه ۱۳ اسفندساعت ۱۸:۰۶Mar 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیرجند»

ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدرسه 6 کلاسه شهید خنیاگر روستای طاغان درمیان با حضور استاندار خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.
پایگاه خبری خاورستان   ۱ ساعت پیش    
به گزارش خبرنگار خاورستان ، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند در اعتراض به ادغام این دانشگاه در دانشگاه بیرجند ظهر امروز در مقابل استانداری خراسان جنوبی تجمع کردند. افراد بعد از حدود دو و نیم ساعت حضور مقابل استانداری متفرق شدند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: صنوف آلاینده شهر بیرجند بر اساس یک جدول زمان بندی تا 6 ماه نخست سال آینده به خارج شهر منتقل می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش    
بیرجند- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از شناسایی43 مورد جدید مبتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: واکسیناسیون نباید موجب سهل انگاری مردم شود.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: با توجه به شرایط کنونی زنگ نیکوکاری به صورت مجازی در هزار و 778 مدرسه استان نواخته می شود و 367 پایگاه نیکوکاری از فردا پنجشنبه در سراسر استان آغاز به کار می کند.
شبستان   ۱ ساعت پیش    
حمیدی با تأکید بر تکمیل سریعتر زیرساخت های سایت صنوف آلاینده بیرجند، گفت: باید برنامه زمان بندی برای انتقال این صنوف در نیمه اول سال 1400 ارائه شود.
استاندار خراسان جنوبی گفت: فارغ از مباحث کارشناسی و جدای از اینکه این اقدام می تواند برای استان مفید باشد یا نه شرایط فعلی را فرصت مناسبی برای ادغام دانشگاه ها نمی دانم.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- رئیس دانشگاه بیرجند گفت:پیرامون الحاق دانشگاه صنعتی بیرجند منتظر تصمیم وزارت علوم هستیم ولی به نظر می رسد این الحاق به سرعت اجرایی نشود.
خبرگزاری دانشجو   ۳ ساعت پیش    
دستور الحاق دانشگاه صنعتی بیرجند به دانشگاه بیرجند از سوی وزارت علوم به این استان ابلاغ شده، اما علاوه بر جامعه دانشگاهی، با مخالفت مسئولان استانی نیز مواجه شده است.
به گزارش خبرنگار خاورستان، پیش از ظهر امروز چهارمین شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با دستور کار گزارش شهرداری بیرجند از اقدامات انجام شده در رفع موانع ایجاد سایت صنوف آلاینده مرکز استان ...
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه بیرجند گفت: الحاق دانشگاه صنعتی بیرجند به این دانشگاه هنوز اجرایی نمی شود و در دست بررسی است.
خبرگزاری تسنیم   ۴ ساعت پیش    
گروه استان ها- ناگفته هایی از زندگی خلبان شهید "بیرجند بیک محمدی" که پیکرش پس از سال ها، توسط جست وجوگران نور تفحص شده بود در قالب برنامه از آسمان و از قاب دوربین به سمع و نظر مردم شهید پرور ایران اسلامی می رسد.
حوزه علمیه خراسان   ۴ ساعت پیش    
فعالیت گروه جهادی، تبلیغی کرامت مدرسه علمیه حضرت نرجس سلام الله علیها بیرجند تحت عنوان قرارگاه سردار حاج قاسم سلیمانی معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: 43 پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری با اعتبار 20 میلیارد تومان در این استان همزمان با هفته منابع طبیعی به بهره برداری می رسد.
خبرگزاری تسنیم   ۶ ساعت پیش    
گروه استان ها شهردار بیرجند از نصب 12 المان بهاری در مرکز استان خبر داد و گفت: اجرای گلکاری و گل آرایی سطح شهر چشمگیرتر از سال های گذشته انجام می شود و کاشت 8 هزار گل لاله و 135 هزار بوته گل فصلی در میادین و آیلندها در دستور کار است.
پیام خاوران   ۶ ساعت پیش    
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر اولویت اداره کل راه وشهرسازی در حوزه راه ها تسریع و تکمیل باند دوم محور بیرجند قاین است.
خبرگزاری تسنیم   ۶ ساعت پیش    
گروه استان ها مسئول اداره نظارت بر امور دارویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از تحویل و توزیع محموله انسولین لانتوس در بیمارستان ها و برخی داروخانه های خاص خبر داد و گفت: در بیرجند داروخانه هلال این نوع انسولین را در اختیار دارد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا خراسان جنوبی گفت: طبق آخرین آمار، انتقال خانوادگی کرونا افزایش داشته که نشانگر برگزاری نشست ها و دورهمی های خانوادگی و عادی انگاری در این حوزه است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - گروه عملیاتی خط گرم فرمان از راه نزدیک شرکت توزیع نیروی برق روز چهارشنبه با حضور استاندار خراسان جنوبی در شهرستان درمیان افتتاح شد.
خبرگزاری دانشجو   ۷ ساعت پیش    
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند بیانیه ای درخصوص اجرای طرح آمایش آموزش عالی در خراسان جنوبی صادر کرد و در آن از رئیس دانشگاه خواستند پیگیر لغو این دستور باشد.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - پنج کودک گمشده در روستای خیرآباد اسدیه از توابع شهرستان درمیان در خراسان جنوبی پس از تلاش سه ساعته تیم های امدادی پیدا شدند.
دانا   ۸ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
بسیاری از کارشناسان ادغام دانشگاه صنعتی بیرجند در دانشگاه بیرجند را غیرکارشناسی و عجولانه می دانند که خسارات جبران ناپذیری به آموزش عالی خراسان جنوبی وارد می کند و از دولت می خواهند در ماه های پایانی عمر دولت، دست از این اقدام شتاب زده بردارد.
نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر علوم از عملکرد اخیر دولت برای ادغام مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها انتقاد جدی کرد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مسوول قرارگاه پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان در شهرستان درمیان گفت: بنیاد مستضعفان امسال 20 میلیارد تومان برای رفع محرومیت و ارتقای زیرساخت های این شهرستان مرزی هزینه کرده است.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - اصلاح نژاد دام سبک با بهره گیری از روش های علمی و تجربی یکی از طرح های اقتصادی در شهرستان فردوس بوده که علاوه بر افزایش تولید باعث تثبیت اشتغال دامداران شده است.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۱:۰۶    
به گزارش خبرنگار خاورستان ، آمایش دروغ و فرجام خواهی استان برای تنها دانشگاه صنعتی شرق کشور ازجمله گزارش های روزنامه های امروز خراسان جنوبی در خصوص ادغام دانشگاه صنعتی بیرجند در دانشگاه بیرجند است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۰:۴۶    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از افزایش بیماران کرونا مثبت در خراسان جنوبی نسبت به روزهای گذشته خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۰:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
آیین به تماشای سرو با موضوع وداع با پیکر شهید تازه تفحص شده نیروی هوایی ارتش سرلشکر خلبان بیرجند بیک محمدی با حضور استاندار آذربایجان شرقی، نماینده ولی فقیه و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و همچنین کارکنان نیروهای مسلح مستقر در کلانشهر تبریز در پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۹:۰۵    
چهارمین سالگرد تدفین شهدای گمنام 14 اسفند به همت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجندبرگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۶:۵۶    
الحاق دانشگاه صنعتی بیرجند به دانشگاه بیرجند به صورت پردیس صنعتی این دانشگاه به تصویب شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی رسید و بزرگ ترین ابهام این است که چرا دانشگاهی که در کیفیت و هم در کمیت شرایط مطلوبی دارد را باید برای این کار انتخاب کنند؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: واکسیناسیون نباید موجب عادی انگاری مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی شود.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۵:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان ، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند امروز در دیدار با اعضای ستاد نظام جامع تبلیغ استان با بیان اینکه مبلغین دین رسول خدا(ص) باید نقشه راهی داشته باشند ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۵:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ، پنجاهمین جلسه ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس ظهر امروز سه شنبه 99/12/12 در محل سالن همایش های دکتر فروزانفر دانشگاه برگزار شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی از شرکت ملی صنایع مس ایران خواست ادامه مطالعه و اکتشاف پهنه های معدنی مس را در این استان سرعت ببخشد و نسبت به توسعه سرمایه گذاری در بهره برداری از معادن مس اقدام کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - فرماندار فردوس گفت: اقامتگاه های بوم گردی در شرایط عادی هم اجازه برگزاری مراسم را ندارند، اکنون که در شرایط خاص کرونایی هستیم این موضوع باید بیشتر مدنظر باشد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۵۶    
پیکر خلبان شهید بیرجند بیک محمدی با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز،استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولین استانی در پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز مورد استقبال رسمی قرار گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون از محل منابع مختلف 380 میلیارد و 297 میلیون تومان تسهیلات در بخش کشاورزی استان پرداخت شده که نسبت به سال قبل 237 درصد رشد داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۳۹   + ۱۶ سایت دیگر  
ایرنا - تبریز- مراسم استقبال از پیکر شهید خلبان بیرجند بیک محمدی ، سه شنبه با حضور مسوولان لشگری و کشوری در پایگاه شهید فکوری تبریز برگزار شد. این شهید والامقام دوره های تخصصی وسایل زمینی هواپیمای اف - 4 را در ایران و آمریکا گذراند و از آنجا که علاقه وافری به خلبانی داشت تغییر رشته داده و پس از ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
جانشین انتظامی شهرستان بیرجند گفت: مأموران انتظامی در بازرسی از یک کامیون هزار و 230 قطعه مرغ غیرمجاز و بدون مجوز بهداشتی کشف کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی از کشف 3 تن و 330 کیلوگرم روغن خوراکی احتکار شده در بیرجند خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی 12 تن نهاده های دامی خارج از شبکه توزیع در بیرجند کشف کردند.
ایثار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
پیکر خلبان شهید بیرجند بیگ محمدی با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی ، مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولین در محل پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز مورد استقبال رسمی قرار گرفت
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس از تلاش برای لغو الحاقیه طرح آمایش آموزش عالی در مجلس خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
خسروی اسفزار با بیان اینکه طرح ادغام دانشگاه صنعتی و دولتی بیرجند لغو شود، گفت: اجرای این طرح با اهداف نقشه جامع علمی کشور از جمله توزیع عادلانه منابع، ایجاد فرصت های برابر، جلوگیری از تجمیع امکانات و غیره منافات دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رییس پلیس آگاهی استان خراسان جنوبی گفت: سرقت خشن در استان نداریم اما سرقت های خُرد به دلایل مختلف در خراسان جنوبی رو به افزایش است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی گفت: با توجه به نزدیکی تعطیلات نوروز گشت های انتظامی و نظارتی در استان افزایش می یابد و هر یک از دستگاه ها سهم خود را در کاهش سرقت انجام دهند.
ایثار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۱۱    
پیکر شهید سرافراز سرهنگ بیرجند بیگ محمدی از خلبانان پایگاه چهارم شکاری دزفول تشییع شد.
پیام خاوران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه خواستار حفظ استقلال دانشگاه صنعتی بیرجند هستیم، گفت: با توجه به اعتراض نخبگان، این موضوع در مجلس پیگیری می شود.