پنجشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۱:۰۹Apr 2021 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب آشامیدنی»

گروه استان ها- مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تاکید بر تسریع اجرای طرح های آبرسانی استان ها گفت: بخشی از آب آشامیدنی استان های ساحلی از طریق شیرین سازی آب دریا تامین می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
تیموری گفت: برای اینکه مشکلی برای تامین آب آشامیدنی مردم به وجود نیاید باید متوسط سرانه مصرف آب به 150 لیتر در شبانه روز و مطابق الگوی تعریف شده برسد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۲۱:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: با مشارکت خیران چند تفاهم نامه همکاری برای آبرسانی به 62 روستای استان امضا شده است. علیرضا قاسمی افزود ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۲۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مشکل آب منطقه عثمانوند از توابع سرفیروزآباد کرمانشاه در یکی از دیدارها با رئیس قوه قضائیه در سفر به کرمانشاه مطرح شد که با پیگیری های رئیس این قوه مشکل حل شد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۲۸    
مدیرگروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در برنامه بسیج سلامت نوروزی 430 نمونه میکروبی از آب آشامیدنی استان برداشت شد که 97 درصد موارد مطلوب بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۷:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: طبق بررسی های انجام شده 240 روستای استان در تابستان امسال با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه خواهند بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۳:۰۶    
فرماندار ویژه سیرجان گفت: مشکل شبکه آبرسانی و تامین آب آشامیدنی روستا های بخش گلستان با بررسی های کارشناسان اداره آب و فاضلاب بزودی رفع می شود.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۵۰    
رپورتاژآگهی این روز ها اهمیت کیفیت و سلامت آب آشامیدنی موضوعی است که برای همه آشکار است. در بسیاری از مناطق کشورمان آب لوله کشی کیفیت مناسبی ندارد و به دلیل سختی زیاد و وجود مواد آلاینده و مضر در آن، استفاده از تصفیه آب های خانگی بسیار مهم می باشند ...
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
خلیج فارس: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح های آب شیرین کن در نقاط مختلف استان بوشهر گفت: امسال بخش هایی از این پروژه ها افتتاح و 60هزارمترمکعب آب در شبانه روز به ظرفیت آب آشامیدنی افزوده می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح های آب شیرین کن در نقاط مختلف استان بوشهر گفت: امسال بخش هایی از این پروژه ها افتتاح و 60هزارمترمکعب آب در شبانه روز به ظرفیت آب آشامیدنی افزوده می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
پورابراهیمی گفت: به زودی قرارداد تامین آب آشامیدنی شهر کرمان و واحد های صنعتی با حضور استاندار کرمان عملیاتی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۷:۳۴    
ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: با توجه به کاهش بارش ها نگران تامین آب آشامیدنی برخی شهرها و روستاها هستیم.
الف   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۶:۳۴    
آب آشامیدنی لوله کشی شهری با توجه به دارا بودن آلاینده های آلوده همچون نیترات، نیتریت، آرسنیک، آلومینیوم سختی tds بالایی دارد که موجب ایجاد بیماری هایی نظیر کاهش اکسیژن رسانی به خون، بیماری های گوارشی و بعضا ایجاد سرطان در بدن انسان میگردند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۵۱    
ساکنان ده روستای اطراف رودخانه زهره در هندیجان یک روز در میان فقط 40دقیقه از آب آشامیدنی لوله کشی مصرف می کنند .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۰۲    
گروه استان ها ت استاندار مرکزی گفت: با وجود مشکلات اما سند سازگاری با کم آبی استان در سال گذشته در شورای عالی آب کشور تصویب شد که فعالیت آن از حدود 3 ماه گذشته آغاز شده و به صورت رسمی امسال کار خود را آغاز می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۲۶    
در کنار رودخانه همیشه خروشان قزل اوزن؛اهالی روستای کمرکوه از کمبود آب آشامیدنی رنج می برند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۵۳    
شرکت آب و فاضلاب استان در اطلاعیه ای اعلام کرد آب آشامیدنی شهروندان برخی محلات جزیره هرمز از فردا، بمدت دو روز قطع یا با افت فشار همراه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۶:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- اصفهان قرمز با روزهای عادی تفاوتی ندارد، برخورد سلیقه ای با مصوبه دورکاری در اصفهان، آب آشامیدنی جیره بندی نمی شود و تعطیلی کامل 10 روزه منتفی شد از مهمترین تیتر صفحه اول روزنامه های یکشنبه اصفهان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۰۶    
فرماندار ویژه دزفول : برای تامین آب آشامیدنی در روستای دلی اعتبار ویژه ای اختصاص یافت .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار مشگین شهر گفت: آب آشامیدنی شهرستان مشگین شهر سالم و بهداشتی است و هیچگونه مسمومیتی مشاهده نشده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۰۸    
روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل وجود هرگونه آلودگی در آب آشامیدنی مشگین شهر را تکذیب کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مجلس برای بررسی مشکلات آب آشامیدنی و کشاورزی خوزستان، به مسئولان کمیته آب مجلس ماموریت ویژه داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۲۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گزارش های مردمی از آلوده بودن آب آشامیدنی کوی علی آباد (بروال) اهواز خبر می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- پروژه آب شیرین کن 28 هزار مترمکعبی در جنوب استان بوشهر برای تامین آب آشامیدنی اهالی شهرها و روستاهای شهرستان جم در حال ساخت است که تعهد مجری این پروژه راه اندازی فاز نخست آن به ظرفیت 10 هزار مترمکعب تا قبل از فصل تابستان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- حل مشکلات آب آشامیدنی و کشاورزی استان بوشهر یکی از برنامه های مهم تدوینی است که در این عرصه تکمیل سد اخند شهرستان عسلویه در همجواری با پارس جنوبی بحران بی آبی را در این شهرستان کاهش می دهد و برطرف می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۷:۰۱    
مواضع متناقض جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در قبال آوارگان مرزی و برخوردار نبودن میلیون ها آمریکایی از استاندارد بهداشتی در آب آشامیدنی سالم از مهمترین عناوین خبری 24 ساعته گذشته آمریکا بود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۱۲    
سال گذشته اقدامات بسیار خوبی برای رفع مشکل آب آشامیدنی مردم بوشهر انجام شد. نوسازی و توسعه شبکه های آبرسانی، احداث چاه، اجرای پروژه های آب شیرین کن از مواردی است که در بهبود وضعیت آب آشامیدنی استان بوشهر تاثیرگذار بوده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با اجرای 7 طرح آبرسانی در روستاهای شهرستان ایجرود، 3 هزار خانوار از جمعیت روستایی در این شهرستان از نعمت آب شرب بهداشتی و پایدار بهره مند می شوند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۳۳    
مصرف آب نوشیدنی یکی از حیاتی ترین کارهایی است که باید برای حفظ سلامت خود انجام دهیم. اما هر نوع آب آشامیدنی تمام مزایا را ندارد و حتی در برخی مواقع ممکن است آب آشامیدنی نتیجه عکس بر روی سلامت شما بگذارد و باعث بیماری های مختلف شود.
دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۳:۳۳    
حتما فکر می کنید چیز مهمی مثل آب آشامیدنی یک شهر یا منطقه باید تا حد خوبی تحت حفاظت باشد، ولی بعد از حمله هکرها در بهمن ماه پارسال به تصفیه خانه آب ایالت فلوریدا ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۲:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از آماده باش کامل اورژانس در پی وقوع زمین لرزه در کردستان خبر داد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - خبرنگار کیهان: نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی مسئله آب آشامیدنی مردم استان اصفهان مورد تهدید جدی قرار گرفته است به طوری که در حال حاضر کمتر از 300 میلیون مترمکعب آب پشت سد زاینده رود است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
گاردین در مطلبی نوشت، آب شرب میلیون ها آمریکایی از کیفیت و همچنین استاندارد های بهداشتی لازم برخوردار نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۳۱    
با ساخت دستگاه تولید آب آشامیدنی از هوا حدود 30 درصد مشکل آب استان برطرف می شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۸:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از ام آی تی نیوز؛ فضای داخلی درختان غیرگلدار مانند کاج و جینکو حاوی چوبهایی است که با کاه مانند لوله های معروف به آوند چوبی پوشانده شده اند که آب را از طریق تنه و شاخه های درخت بیرون می کشند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۲۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس به برخی واکنش ها در فضای مجازی مبنی بر مشکلات تامین آب آشامیدنی در روستای کنده ای پاسخ داد و گفت: از هیچ کوششی برای آبرسانی به روستای کنده ای بخش کوهمره مضایقه نکرده ایم و نخواهیم کرد و این روستا در اولویت اجرای طرح آبرسانی است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۷:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس دفتر یونیسف در ایران با بیان اینکه پیامدهای آب ناسالم و بهداشت فردی و عمومی ناایمن بر کودکان سرسام آور است، گفت: دسترسی به آب آشامیدنی سالم جزو حقوق بشری همه افراد است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۲۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مردم بخش بیرم لارستان شامل چند روستا سال های سال است با مشکل کم آبی و نبود آب آشامیدنی دست و پنجه نرم می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - مدیرکل عشایر اصفهان گفت: 10 طرح مجتمع آبرسانی آب آشامیدنی عشایر در این استان تابستان امسال به بهره برداری می رسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۰:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
گناباد- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب خواف گفت: عملیات توسعه شبکه توزیع آب آشامیدنی 20 روستای این شهرستان با اعتبار 7.2 میلیارد ریال از امروز آغاز شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۹:۵۸    
شفقنا- در پی آلودگی آب آشامیدنی در مناطقی از فلوریدا، فرماندار این ایالت حالت فوق العاده اعلام کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بی بی سی؛ به ساکنان 300 خانه در منطقه پینی پویت در ایالت فلوریدا گفته شده زودتر خانه های خود را ترک کنند چرا که ده ها گالن آب حاوی ماده سمی فسفر وارد شبکه آب ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۸:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
رضاشاه با انعقاد قرارداد 1317 حتی آب آشامیدنی را از مردم سیستان دریغ کرد
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
دستگاه تصفیه آب جدید پس از یک ساعت شناور بودن روی دریاچه، با کمک نور خورشید آب آشامیدنی تولید می کند به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از نیواطلس، بسیاری از مکان هایی که بیش از سایر مناطق به تصفیه آب نیاز دارند، کمترین زیرساخت را نیز دارا هستند ...
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۲۲:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر: دستگاه تصفیه آب ابداع شده توسط محققان دانشگاه "پرینستون" که از نور خورشید استفاده می کند، از ماهی بادکنکی برای جذب آب الهام گرفته است. به گزارش فکرشهر از ایسنا و به نقل از آی ای ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۲۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
با تکمیل و بهره برداری از طرح مجتمع آب رسانی خانمیرزا آب آشامیدنی 31 هزار نفر در 34 روستای این شهرستان تامین می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
طرح های تامین آب آشامیدنی روستایی در شهرستان های کوار ، استهبان و خرامه استان فارس، شنبه 14 فروردین 1400 به بهره برداری رسیدند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۴:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
اهالی روستای هوجقان از توابع مرند از وضعیت آب آشامیدنی گلایه دارند.