پنجشنبه ۱۸ آذرساعت ۰۸:۳۲Dec 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب آشامیدنی»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب درگز گفت: مشکل تامین آب آشامیدنی مورد نیاز دو هزار و 744 خانوار ساکن 40 روستای این شهرستان مرزی واقع در شمال خراسان رضوی که پیش از این از این بابت در تنگنا بودند رفع و جریان تامین آب برای آنها پایدار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۲:۵۶    
منابع تامین کننده آب آشامیدنی داران با کاهش دبی 35 لیتر در ثانیه مواجه است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۲:۵۲    
علمدار آرمین رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان بویراحمد گفت: بیش از 60 درصد آب آشامیدنی در این شهرستان به دلیل فرسودگی شبکه های توزیع آب و انشعابات غیرمجاز هدر می رود.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس، روح الله دوانی معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در مراسم افتتاح طرح آبرسانی به روستای بیدو در شهرستان دشتستان، گفت: این طرح با اعتبار 22 میلیارد و 500 میلیون ریال اجرا شده است و می تواند با توان آبدهی 3 لیتر بر ثانیه ...
یزد فردا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۳:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
گشت آب برای مدیریت مصرف آب آشامیدنی در شهر یزد که از تابستان آغاز شده کماکان ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۲:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
شبکه آب فاز نخست طرح مسکن ملی با تلاش کارکنان آبفا منطقه دزفول توسعه یافت.
برترین ها / شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۲۰:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
ایرنا: این نکته ثابت شده که مصرف یک و نیم لیتر آب در طول روز و قبل از تمام وعده های غذایی، نه تنها منجر به کاهش وزن شما خواهد شد بلکه وزن کاهش یافته شما را تا مدت ها حفظ خواهد کرد. ...
بصیر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۹:۳۳    
تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز را اینجا مشاهده کنید. به گزارش بصیرآنلاین ، صفحه نخست روزنامه های امروز (سه شنبه 16 آذر) را در ادامه مشاهده می کنید. ...
اقتصاد آنلاین / خوزنامه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۹:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار خوزستان گفت: منابع آب استان خوزستان به شدت کاهش یافته و به هیچ وجه در شرایط مناسب آبی قرار نداریم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا- پایدارسازی آب آشامیدنی چهار روستای روانسر، لایروبی رودخانه سراب برد زنجیر ثلاث باباجانی، اجرای طرح هادی در 20 روستای سرپل ذهاب و انتصاب 11 مدیر جدید در کمیته امداد استان کرمانشاه عناوین چهار خبر کوتاه استان کرمانشاه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به همت سپاه چایپاره اهالی روستای کفیل به آب آشامیدنی مطمئن دست یافتند .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۴:۱۴    
آبادان - ایرنا - دستگاه آب شیرین کن شهر مرزی اروندکنار با همت دولت سیزدهم راه اندازی شد که با بهره برداری از آن با ظرفیت سه هزار و 500 متر مکعب در شبانه روز آب آشامیدنی 23 هزار نفر از اهالی مرزنشین حاشیه اروندرود شیرین شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۳:۲۴    
آب در برخی نقاط شهر بانه جیره بندی می شود و در برخی محله ها روزانه کمتر از 5 ساعت آب آشامیدنی جریان دارد و از طرفی 20 روز ذخیره آبی در این شهر وجود دارد؛ بانه نیازمند توجه ویژه برای انتقال آب از شهرهای مجاور استان است.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۶:۴۷    
جامعه عشایری فارس مشکلات بسیاری دارند اما ایل راه ها، دسترسی به آب آشامیدنی مناسب، دسترسی به پنل های خورشیدی، امکانات بهداشتی ،دسترسی به برق وقوانینی که محیط زیست ایجاد کرده از جمله مهم ترین مشکلات و مطالبات عشایر می باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۶:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
با رفع مشکل آب شرب 40 روستای درگز، دو هزار و 744 خانوار از آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
رفع محدودیت تولید و صرفه جویی در مصرف آب با اجرای طرح برج خنک کننده خشک در نیروگاه اصفهان فراهم شد. مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق اصفهان گفت: با اجرای این طرح به طور میانگین حدود 85 درصد در مصرف آب معادل مصرف سالیانه آب آشامیدنی یک شهر صد هزار نفری صرفه جویی می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۰:۱۰    
شهرک شهید مدنی تبریز با قدمتی 36 ساله با مشکلات بسیاری اعم از نبود آب آشامیدنی سالم روبروست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۲:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو گفت: مقرر شده است آب مورد نیاز صنایع از دریا یا تصفیه فاضلاب تامین شود تا مشکلی برای آب آشامیدنی و کشاورزی ایجاد نشود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۱:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
قم- ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: یک کارگاه تولید و بسته بندی آب آشامیدنی در این شهر دلیل داشتن نواقص بهداشتی و رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی با همراهی بازرسان اتاق اصناف پلمب شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
هاشمی گفت: آب آشامیدنی چهار روستای ملیحه سعدون، ملیحه سید حسن، فرسیه و گبیر زهیر که در تابستان سالجاری مشکل داشتند، مرتفع خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مسئول گروه جهادی و موسسه خیریه ام المومنین حضرت خدیجه کبری(س) گفت: گروه جهادی ما با کمک هیأت جنت الحسین علیه السلام، روستای محمدآباد شوره رود لار شهرستان زاهدان را با جمعیت تقریباً 300 نفری دارای آب آشامیدنی و لوله کشی کرد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۲۱:۳۵    
تصفیه آب آشامیدنی و در اختیار داشتن آب بهداشتی و سالم یکی از مهمترین موضوعات در تمام دنیا است. این مسئله به ویژه در شهرهای بزرگ و پر جمعیت و در کشورهایی با بحران کمبود آب مثل ایران از اهمیت بیشتری برخوردار است. فیلتر شنی یکی از قدیمی ترین روش های تصفیه آب محسوب می شود که هنوز هم کاربردی است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان هشترود با رد برخی شایعه ها در مورد بالا بودن میزان آرسنیک در آب شرب این شهر، اظهار داشت: آب آشامیدنی شهر سالم و بهداشتی است و آرسنیک نیز به میزان استاندارد در آن وجود دارد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۱:۱۴    
آب معدنی معمولاً مقدار بالاتری از املاح ضروری نسبت به آب شیر دارد. منبع آب معدنی روی میزان املاح آن، خواص آن و در سلامت و طعم آن تأثیر می گذارد.
پیک هشت رود   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۱:۰۳    
دکتر جعفرزاده گفت: آب آشامیدنی هشترود سالم است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۰:۱۶   + ۲۰ سایت دیگر  
بنیاد برکت با هدف آبرسانی به 702 روستا در سال جاری با اختصاص یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای کاهش تنش آب شرب در استان خوزستان موافقت کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۷:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا- اهالی مناطق مرزی استان گلستان بویژه در 2 شهرستان گنبدکاووس و مراوه تپه سالهاست با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه اند و کندی پیشرفت چند پروژه آبرسانی درحال اجرا معضل دیرینه ای است که همت جهادی دولت را می طلبد تا تشنگی این مرزنشینان برطرف شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
آب معدنی معمولاً مقدار بالاتری از املاح ضروری نسبت به آب شیر دارد. منبع آب معدنی روی میزان املاح آن، خواص آن و در سلامت و طعم آن تأثیر می گذارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۹:۱۶    
خط لوله انتقال آب آشامیدنی به گز غربی ظرف 10روز آینده به بهره برداری می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
48 روستای رودپی شهرستان ساری از آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - فرماندار اردکان گفت: هرچه سریعتر آب انتقالی خلیج فارس به شبکه آب آشامیدنی مرکز این شهرستان برای استفاده شهروندان در شرایط اضطراری متصل شود، این کار بسیار ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان گفت: مطلوبیت کدورت آب آشامیدنی در روستاهای شهرستان کارون از 45 درصد در پارسال به 27.7 درصد در امسال تاکنون کاهش یافته که نشان دهنده افزایش کدورت آب در این منطقه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۶:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان گفت: کوتاهی و کم کاری در تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی از سوی دستگاه های مربوطه در خوزستان قابل پذیرش نیست.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۴:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سید یوسف طباطبایی نژاد، امام جمعه اصفهان گفت: به نظر من کار فوری نمی توانند بکنند. یعنی نه می شود آب یزد را برگرداند، نه می شود به چهارمحال و بختیاری بگویید آب مصرف نکنید چون خود آنها هم کم آبی دارند، و نه آب پشت سد می تواند به کشاورز داده شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- امام جمعه یزد با اشاره به مسایل اخیر در حوزه انتقال آب آشامیدنی استان گفت: به نظر می رسد ،موضوع از سوی عده ای، برای بهره برداری سیاسی هدایت می شود و برخی هم به عمد در زمان فعلی به آن دامن می زنند تا کار دولت را مختل و برنامه های خود را اجرا کنند.
ورامین دشت   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۲    
به گزارش پایگاه خبری دشت ورامین، سراج الدین تقوی ونکی ظهر امروز و در نشست با خبرنگاران اظهارداشت: یکی از هم موارد بخش این است که حق آبه آشامیدنی سد ماملو به دشت ورامین به درستی داده نشده و انتظار داریم حق آبه سد ماملو بیشتر به این خطه از سرزمین ایران اسلامی تخصیص یابد چرا که آب آشامیدنی روستاهای ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان بخش کالپوش و روستاهایش سالیان سال است علی رغم پیگیری های متعدد از سوی مردم و دفتر امامت جمعه منطقه، به دلیل عدم توجه و رسیدگی مسئولان وزارت نیرو با معضل تخصیص آب آشامیدنی دست به گریبان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۶:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس بسیج سازندگی کشور گفت: تأمین آب آشامیدنی بهداشتی روستاها از اولویت های اصلی بسیج سازندگی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۴:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به چندبار خسارت به خطوط انتقال آب آشامیدنی به این استان از سوی برخی افراد، گفت: همراهی مسئولان اصفهان در رفع مشکل مسیر ، از سوء استفاده بدخواهان و ایجاد تفرقه جلوگیری می کند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۷:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
آفتاب یزد: مسئله آب امروزه یکی از معضلات اساسی کشور و مردم سرزمین ایران است و شهر گلپایگان هم از این معضل مصون نمانده و این روزها با مشکل جدیدی نیز مواجه شده است؛ در آب آشامیدنی مردم این منطقه لجن دیده می شود و آب بوی ماهی می دهد ...
یزد فردا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۸:۱۹    
یزدفردا : 1_ خط انتقال آب به یزد دارای یک مسیر کاملا مشخص است. 2_ تاکنون بیش از 30 بار به خط انتقال تعرض شده. 3_ معارضین علنا با لودر به خط حمله میکنند. 4_ در روز روشن هم تخریب میکنند. 5_ فیلم برداری هم میکنند و انتشار میدهند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۳:۵۹   + ۱۸ سایت دیگر  
یزد -ایرنا - سرپرست روابط عمومی آب و فاضلاب( آبفای) یزد گفت: این شرکت در پی تعرض افرادی به تاسیسات آبرسانی و قطع آب انتقالی زاینده رود از پنجشنبه شب تعدادی تانکرهای سیار برای تامین آب آشامیدنی شهروندان در برخی مناطق مرکز استان مستقر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: رشد جلبک در سد قشلاق مهمترین عامل وجود طعم و بو در آب آشامیدنی سنندج بوده و رهاسازی گونه ماهی فیتوفاگ موجب پاکسازی آب سد از جلبک خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا - مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی کشور با بیان اینکه در خیلی از بخش های زیرساختی منطقه آزاد اینچه برون کامل است، گفت: مشکل اصلی این منطقه آب است که پیگیر هستیم از طریق وزارت نیرو بحث آب آشامیدنی و صنعتی آن برطرف شود.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۳:۰۳   + ۲۷ سایت دیگر  
با مشارکت و همکاری بانک کارآفرین روستاهای "بل "و "کلانی پایین" از آب آشامیدنی بهره مند شدند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا،علی حیدری اناری روز پنجشنبه در جلسه مبادله تفاهم نامه همکاری بین شرکت های آب منطقه ای اردبیل و آب و فاضلاب استان افزود: محدودیت منابع آب آشامیدنی در مرکز استان سبب شده در سال آبی گذشته، تخصیص کشاورزی از سد یامچی به مصرف آب آشامیدنی رسیده و کشت بهاره در شبکه [...]
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۹:۳۲    
محمد امیری در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری مازندران درباره هوش مصنوعی و آینده کشور ما اظهار کرد: هوش مصنوعی در در اداره آینده دنیا نقش دارد و باید به گونه ای عمل کنیم که ایران جزو 10 کشور برتر هوش مصنوعی در دنیا قرار بگیرد. ...
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: رئیس کمیته امداد امام شهرستان دیر گفت: 250 خانوار مددجوی زیر پوشش این نهاد به منبع ذخیره آب نیاز دارند. به گزارش فکرشهر از صدا و سیما، سید علی حسینی افزود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل -ایرنا- مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری اردبیل گفت:با راه اندازی و آغاز بکار تصفیه خانه آب آشامیدنی خلخال تنش آبی بوجود آمده ناشی از مشکل تامین آب مصرفی شهروندان این شهر برطرف شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۲۲:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
استاندار فارس گفت: یکی از بیشترین مشکلات به ویژه در روستا های ارسنجان تامین آب آشامیدنی است که تلاش خواهیم کرد پیش از آغاز تابستان قسمتی از مشکلات را با اصلاح شبکه های آب رسانی و تکمیل پروژه های جدید رفع کنیم.