جمعه ۰۸ بهمنساعت ۰۳:۳۷Jan 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب شرب»

خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش    
رشت- قطعی های مکرر آب در رودبار که چندین سد تأمین کننده آب شرب گیلان در آن واقع شده به دغدغه ای 30 ساله برای مردم این شهرستان تبدیل و رفع این مشکل یکی از مطالبات مهم آنها از دولت است.
موج رسا   ۱۰ ساعت پیش    
آب روستای خورجهان از توابع شهرستان ماهنشان طی هفته گذشته یخ زده بود که اهالی با کمک یکدیگر این مشکل را حل کردند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۳:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
استاندار اصفهان گفت: در صورت توافق کشاورزان شرق و غرب استان، در زمانبندی تخصیص آب، بشرط حفظ خط قرمز شرب، آب برای کشت کشاورزان باز می شود. سید رضا مرتضوی در جلسه سازگاری با کم آبی استان اصفهان اظهار داشت ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۵۰    
زنگ خطر بحران آب در اردبیل همانند بسیاری از مناطق مختلف کشور به صدا درآمده و این روزها دغدغه آب شرب و کشاورزی در استان اردبیل جدی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تلاش شده در سفر رئیس جمهوری به موضوعات مهم گیلان نظیر زباله سراوان، حوزه آب، خط ریلی رشت-انزلی و آستارا به صورت ویژه رسیدگی شود، پیگیری و حل موضوع پسماند، آب شرب و اشتغال در استان مطالبه جدی گیلانیان از رئیس جمهور است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۹:۵۳    
مدیرعامل آب منطقه ای استان ایلام گفت: اگر 10 درصد از آب مصرفی در حوزه کشاورزی صرفه جویی داشته باشیم، مشکل آب شرب در استان مرتفع می شود.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
مازیار غلامپور، معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب گیلان از استانداردسازی 2 هزار و 54 فقره انشعاب آب شرب جهت کاهش هدر رفت آب در این استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
استخر ذخیره آب شهرداری فردوس ظرفیتی است که می توان از رواناب های ذخیره شده در آن، آبیاری فضای سبز شهر را انجام داد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “علیرضا تخت شاهی” گفت: با بهره برداری از این پروژه بیش از 6700 نفر از جمعیت روستایی استان از نعمت آب شرب بهره مند می شوند. ...
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۸:۵۸    
معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران گفت: در دهه فجر امسال 210 پروژه که عمدتا در حوزه تامین آب شرب هستند در مناطق عشایری به بهره برداری می رسند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اعلام اینکه آبرسانی به 122 روستای استان در دهه فجر امسال افتتاح می شود و 165 روستا نیز کلنگ زنی خواهد شد، گفت: اکثر این روستاها در ابتدای تابستان 1401 به آب شرب سالم دسترسی خواهند داشت.
شمال نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
برجام؛ مهم ترین دستاورد دولت روحانی که از منظر منتقدان آورده ای جز ضرر برای ما نداشت. برجامی که دولت تامین آب شرب مردم را نیز در گرو آن می دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
چاه جدید آب شرب جلیل آباد پیشوا تا یک ماه آینده وارد مدار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: طبق هماهنگی های انجام شده با سپاه و با استفاده از اعتبارات محرومیت زدایی، عملیات آبرسانی پایدار به 28 روستای استان بزودی آغاز می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
زنجان-فرماندار زنجان گفت: شهرداری ها و ادارات برای آبیاری فضای سبز از آب شرب استفاده نکنند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۷:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: سه پروژه بزرگ آبرسانی روستایی در دست اجرا قرار دارد که با تکمیل آنها، 137 روستای استان از آب شرب پایدار بهره مند می شوند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۷:۴۴    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی از آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به 121 روستای محروم در خراسان رضوی با اعتبار 5 هزار و 750 میلیارد ریال خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۱:۳۶    
گروه استان ها - مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: با افزایش 12 درصدی بارش ها نسبت به سال گذشته در استان، کمبودی در تامین آب شرب نخواهیم داشت.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
آسیانیوز / یزد ؛ به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب استان یزد:محمدعلی دهقانی مدیر امور آبفا شهرستان اشکذر گفت:طی جلسه ای با حضور شورای شهر مجومرد در خصوص چگونگی تامین آب شرب واصلاح وبازسازی در این شهر به بحث وگفتگو پرداخته شد. ...
پانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا)- در چهارمین جلسه تخصصی دیوان محاسبات کشور با حضور وزیر نیرو در دولت سیزدهم اعلام شد میزان هدر رفت آب طی 4 سال منتهی به 1399 معادل کل تولید آب شرب برای یک سال بوده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۲۰   + ۳۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در چهارمین جلسه تخصصی دیوان محاسبات کشور با حضور وزیر نیرو در دولت سیزدهم اعلام شد: میزان هدر رفت آب طی 4 سال منتهی به 1399 معادل کل تولید آب شرب برای یک سال بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۰۲    
کارشناس حوزه آب، انرژی و محیط زیست در یادداشتی به نقش و اهمیت آب شیرین کن ها برای حل نگرانی تامین آب شرب مورد نیاز در آینده کشور پرداخت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس دادگستری شهرستان گلپایگان گفت: مشکل پیش آمده برای آب شرب شهرستان را باید اداره مربوطه رفع کند تا کیفیت آب به حد مطلوب برسد و شهروندان از آن راضی باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۹    
فرماندار زنجان ، بررسی چرایی سوء مدیریت ها در حوزه تامین و مصرف آب شرب را خواستار شد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۱    
دیدارهای چهره به چهره فرماندار علی آبادکتول در راستای تکریم ارباب رجوع و با هدف دسترسی آسان تر عموم به مسئولین سه شنبه هر هفته در دفتر فرماندار صورت میگیرد ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان از تلاش تیم های عملیاتی این شرکت جهت برقراری آب شرب شهر کوچصفهان خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۱۸    
نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس در دیدار با وزیر نیرو خواستار پیگیری مشکلات آب شرب در شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه خود شد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۴۰    
انبوه سازی دولتی به صورت چراغ خاموش همچنان قربانی می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
با وجود ادعای مطرح شده در یکی از شبکه های تلویزیونی معاند درباره مشکلات آلودگی آب سبزوار، مسئولان امر اعلام می کنند که آب شرب سبزوار مشکل آلودگی ندارد و این ادعا مردود است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان غربی گفت: برای اجرای طرح های مقابله با تنش کم آبی و تامین آب شرب در 379 روستای استان از اعتبارات محرومیت زدایی 967 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، فرهاد ایزدجو دوشنبه در آیین افتتاح دوازدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی رودخانه در سالن همایش های سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه آب رسانی به شهرها و روستاهای کشور در دستور کار دولت قرار گرفته است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۸    
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد امام جمعه شهر باشت با اشاره به کمبود آب شرب در این منطقه گفت: هم اینک 35 روستای پرجمعیت این شهرستان از نبود و کمبود آب شرب به شدت رنج می برند و در این زمینه گلایه دارند که مسئولان اقدام شایانی انجام نداده اند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۶:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: آنچه که مورد غفلت قرار گرفته کیفیت آب بسیاری از سدهای کشور از جمله سد ماملو است که آب شرب بخش هایی از جنوب تهران و شهرهای ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت و آب مورد نیاز صنایع این محدوده را تامین می کند.
آوای رودکوف   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۱:۳۵    
شهروند یاسوجی با ارسال کلیپی از هدر رفت آب شرب در خیابان گلستان 13 یاسوج گلایه نمود و خواهان اقدام فوری در این خصوص شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۲:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به قطعی آب کوچصفهان به علت ریزش چاه اصلی تامین کننده آب این شهر گفت: تا فردا شب این مشکل به طور کامل برطرف شده و آب شرب منطقه وصل خواهد شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۷:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مرکزی_ قلمنا_ فرماندار شهرستان فراهان گفت: مرحله دوم مجتمع تصفیه آب شرب شهر فرمهین از جمله طرح هایی است که حدود 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان سرپرست فرمانداری شهرستان رشت گفت: علت قطعی آب شرب شهر کوچصفهان ریزش چاه اصلی بوده که جهت رفاه حال شهروندان آبرسانی با 15 دستگاه تانکر در حال انجام است و همچنین اکیپ فنی به صورت چندشیفته در محل مستقر هستند تا مشکل حل شود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
علی مریدی، مدیرکل دفترحفاظت و مدیریت زیست محیطی آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست در برنامه گفتگوی اقتصادی عنوان کرد: 7 سال است یک طرح جامع مدیریت آب شرب تهران در حال اجراست. موضوع پایش کیفیت آب در تمام سدهای تهران از جمله ماملو انجام می شود. ...
مرصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۲۰    
مرصاد نیوز:مدیر آبفای پاوه گفت: بازگذاشتن شیر آب به جهت جلوگیری از یخ شدن لوله ها و کاهش مقدار آبدهی هانی کوان دلیل قطعی های آب شرب پاوه است.
معدن نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بررسی های انجام شده از وجود آب کارستی در 30 تا 35 درصد از مساحت کشور خبر می دهد و در کل جهان از آب کارستی به عنوان یک آب شرب با کیفیت استفاده می شود، اما از این ظرفیت موجود در کشور استفاده نمی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
آب آشامیدنی 82 روستای استان کرمانشاه که به علت بارش برف و برودت هوا قطع شده بود با تلاش نیرو های شرکت آب و فاضلاب استان مجدد وصل شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
10 هزار نفر از ساکنان روستاهای محروم تربت جام با همکاری یک نیکوکار از آب شرب پایدار بهره مند شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
برای تامین آب شرب پایدار شهر بجنورد 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۵۰   + ۴۱ سایت دیگر  
اگر تا کنون موضوع آلودگی سد ماملو به فاضلاب انسانی و صنعتی شهر پردیس مطرح بود، حالا مسئولان و کارشناسان محیط زیست، ابعاد تازه تری از آلودگی دیگر سدهای کشور باز کرده اند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر آب و فاضلاب باغملک گفت: با تأمین آب شرب شهر میداود از محل سد جره، 5 هزار نفر از جمعیت شهری خوزستان در شهرستان میداود از نعمت آب شرب پایدار بهره مند شدند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۷:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی گفت: طبق آمارهای رسمی به طور متوسط در ایران 35 درصد از محصولات کشاورزی در بخش های مختلف زنجیره تأمین ضایع می شود که این مقدار غذای 15 تا 20 میلیون نفر از جمعیت کشور را تشکیل می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها فرمانده سپاه کربلا استان مازندران گفت: برای رفع مشکل آب شرب مناطق محروم مازندران 215 میلیارد تومان اعتبار تامین شد.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۴۹    
رکنا: سید حمزه امینی گفت: آب شرب هشترود دارای آرسنیک است
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: مشکل حل تامین آب شرب پایدار بجنورد به 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۴:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
کرمانشاه- استاندار کرمانشاه گفت: تامین اب شرب مردم کرمانشاه باید مورد توجه قرار گیرد.