یکشنبه ۱۷ اسفندساعت ۲۲:۱۳Mar 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب شرب»

دیار میرزا   ۳ ساعت پیش    
همزمان با هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته- الف-ب-ایران طرح تامین آب شرب 8 روستای استان گیلان روز سه شنبه از طریق ارتباط تصویری با وزیر نیرو به بهره برداری می رسد.
شبستان   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ملانوری با اشاره به اینکه هدر رفت حدود 40 تا 45 درصدی آب شرب در استان به هیچ وجه قابل توجیه نیست، گفت: باید اصلاح شبکه های فرسوده انتقال آب و تامین اعتبار لازم در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.
ایلنا   ۷ ساعت پیش    
در پی شرایط وخیم آبی در دهدز و عدم رسیدگی به خواسته های مردم این ناحیه، اوضاع آب در این شهر هرلحظه دارد وخیم و وخیم تر می شود. مخزن چاه آب دهدز، حالا به عمق 350 متری رسیده است و هیچ تضمینی برای تداوم این آبدهی وجود ندارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
مشکل تامین آب شرب شهرک صنعتی شماره 4 سنندج در یازدهمین جلسه کارگروه اقتصادی، سرمایه گذاری و اشتغال استان کردستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مشرق نیوز   ۸ ساعت پیش    
همانطور که اکثر شما کم بیش آگاهی دارید، باتوجه به شرایط اقلیمی و کیفیت آب های زیرزمینی که درایران وجود دارد و معمولاً به عنوان آب شرب سهری هم مورد استفاده قرار میگیرند، آب های زیرزمینی دارای املاح و رسوباتی است که به اصطلاح آمیانه به آن شوری هم گفته میشود ...
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا – شهرکرد – استان چهارمحال و بختیاری با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر و 10 شهرستان دارای 100 درصد بهره مندی از آب شرب در 40 شهر با 243 هزار و 639 مشترک و 15 شهر دارای سیستم فاضلاب است. منابع تامین آب این شهرها 197 حلقه چاه و 27 مورد دیگر شامل: قنات، چشمه است.
صبح الوند   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
استاندار همدان با اشاره به اقدامات تاثیر گذار مدیریت منابع آب در استان همدان جهت کنترل اَفت سطح آب زیرزمینی و تامین آب شرب و جایگزینی آب مورد نیاز صنعت با پساب، این اقدامات را ناشی از انقلابی در حوزه وزارت نیرو در همدان دانست.
معاون درآمد و امور مشترکین آبفای استان گفت: تا امروز آب شرب هیچ مدرسه ای در استان تهران به دلیل بدهی آب بها قطع نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر اداره آب و فاضلاب ناحیه بلداجی گفت: در راستای تکمیل عملیات اجرایی تامین آب آشامیدنی مجتمع سیبک در بخش بلداجی پروژه تعویض شبکه آب شرب روستای دستگرد پس از انجام مراحل قانونی آغاز شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۹:۱۵    
معاون اول رییس جمهوری در سفر به استان یزد گفت: حیات مردم منوط به آب شرب است و حفاظت از خطوط انتقال وظیفه مردم است و مسئله قطع کردن آب مردم به هیچ عنوان جایز نیست.
هاژه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۲۱:۵۴    
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، از آلودگی تنها منبع آب شرب مهاباد بیش یک دهه می گذرد و هر ازگاهی منابع آلوده کننده این سد در جلسات شهرستان مورد بررسی قرار می گیرد. ...
معاون اول رییس جمهور با اشاره به احداث صد ها طرح و پروژه عمرانی در حوزه های آب و برق، نفت و پتروشیمی و کشاورزی، گفت: جریان توسعه کشور در دوران تحریم ها ادامه یافته است و جنگ اقتصادی نتوانسته مانع از رکود در جریان توسعه کشور شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: حفاظت از خطوط آب وظیفه مسئولان و مردم است و هیچکس اجازه ندارد آب شرب مردم را دچار مشکل کند.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از پرداخت معوقات شرکت های تامین کننده مواد گندزدا و تامین 80 میلیارد ریال اعتبار مختص خرید مواد ضد عفونی کننده آب برای سال آینده در این استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
شهردار منطقه 11 تهران از نصب مخازن70هزار لیتری آب اضطراری با قابلیت قطع خودکار در مواقع زلزله و تأمین آب آشامیدنی برای افزایش تاب آوری شهر بعد از وقوع زلزله در محله های مرکزی پایتخت خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تامین امنیت آب انتقالی به یزد گفت: هیچ کسی حق ندارد به هیچ دلیلی آب شرب مردم را قطع کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
یزد معاون اول رئیس جمهور گفت: قطع کردن آب شرب عده ای از مردم توسط عده ای دیگر، در هیچ فرهنگی به ویژه فرهنگ شیعه پذیرفته نیست.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان ارومیه گفت: در حال حاضر آب شرب در روستای راژان جریان داشته و مشکلی از بابت تامین، افت فشار و یا قطعی آب در این روستا وجود ندارد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۳    
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با ارسال نامه ای به استاندار البرز مصوبه این شورا در خصوص سامان دهی فضایی-عملکردی حوضه های آبریز سدهای تامین کننده آب شرب شهر تهران را به وی ابلاغ کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها پروژه آب شیرین کن 28هزار متر مکعبی سیراف جم برای تامین آب شرب شهرها و روستاهای شهرستان جم در جنوب استان بوشهر با سرمایه گذاری 225میلیارد تومان فاز نخست آن قبل از تابستان وارد مدار تولید می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - افزایش جمعیت، توسعه شهری و روستایی، ساخت کارخانجات صنعتی، توسعه کشاورزی، کاهش بارندگی و ذخایر آب های زیرزمینی و شیوع کرونا در سال اخیر تامین آب شرب کلانشهر تبریز را با مشکل مواجه کرد که با تدبیر و هم افزایی مسوولان، این مشکل به طور مقطعی برطرف شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی بیان کرد:شهر مشهد به دلیل وجود حرم مطهر رضوی شرایط بسیار خاصی دارد و تامین آب شرب آن بسیار مهم است بنابراین برای تامین آب شرب مشهد باید تمام گزینه ها بررسی و در نظر گرفته شود.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۰:۵۷    
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: با هدف ارتقا کیفیت آب شرب مورد نیاز مردم شهربابک تصفیه خانه این شهرستان به بهره برداری رسید
رهیاب   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۷:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
بخشدار اروندکنار گفت: شبکه آب آشامیدنی اروندکنار پس از گذشت 15 ساعت وصل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۶:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
استاندار اصفهان گفت: هفته آینده 24 اسفند ماه 99 کلنگ انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان توسط ریاست جمهوری به صورت مجازی به زمین زده خواهد شد تا مطالبه به حق چندین ساله مردم اصفهان عملیاتی شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - سنت خانه تکانی در روزهای پایانی اسفند تا حد زیادی مصرف آب شرب را بالا می برد که شهروندان می توانند با تغییر برخی از روش های نادرست مصرف آب با دغدغه کمبود منابع آبی مقابله کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
استاندار همدان با اشاره به رفع دغدغه کمبود آب شرب در استان گفت: هر دو سال یک سد ساختیم و بیش از 4 هزار حلقه چاه غیرمجاز را مسدود کردیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
آب شرب اروندکنار به دلیل شکستگی خطوط لوله قطع شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۹:۳۶    
مردمی اهل کار و تلاش، ساده و بی ریا که در روستاهای بخش تنگ حنا از توابع شهرستان بختگان، روزگار می گذرانند و بیش از 40 سال است گاز نداشته و همچنین در تامین آب شرب مشکلاتی دارند.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت آب و فاضلاب استان همدان از انجام 13 طرح تحقیق و توسعه با محوریت شرکت آب و فاضلاب و همکاری مراکز علمی استان در سالجاری خبر داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - پنج طرح از جمله راه اندازی مجدد کارخانه کاشی ایماتیس، تصفیه خانه آب شرب و سه زمین ورزشی با حضور استاندار کرمان و سایر مسئولان محلی و استانی در شهرستان شهربابک به بهره برداری رسید.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی درنشست خبری متولیان صنعت آب استان که به مناسبت 13 اسفند روز ملی آب برگزار شد، گفت: با توجه به کاهش بارش ها در سال آبی جاری به میزان 61 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل پیش بینی می شود تابستان آینده 22 شهر و 230 روستای استان با تنش آب شرب مواجه خواهند شد.
نمایندگان، مصوب کردند تا صد درصد منابع حاصل از مبالغ مازاد دریافتی از مشترکان پرمصرف، صرف توسعه زیرساخت های آب شرب روستایی و عشایری شود.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۵۹    
مدیر امور آب و فاضلاب گرگان از افزایش 15لیتر بر ثانیه منابع تامین آب شرب با حفر چاه جدید جایگزین این شهرستان خبر داد . به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۶:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- زمکان بخشی تازه تاسیس در شهرستان مرزی ثلاث باباجانی با 6هزار و 200 نفر جمعیت است که یکسال از ارتقای آن از دهستان به بخش می گذرد و اکنون با مشکلاتی از جمله کمبود آب شرب و کشاورزی، جاده مناسب، نبود فضاهای ورزشی و ضعیف بودن شبکه اینترنت روبرو است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۶:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل _ ایرنا _ سرپرست شرکت آب و فاضلاب خلخال گفت: با جایگزینی روش الکترولیز نمک طعام ،استفاده از ماده شیمیایی و ضدعفونی کننده کلر برای گندزدایی آب شرب مصرفی در این شهر حذف شد.
ایسنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت اول امروز سه شنبه مجلس و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1400 بند الف تبصره 6 ماده واحد لایحه را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند. ...
ندای پیشوا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مشکلات آب شرب و کشاورزی روستای گلعباس توسط بخشدار مرکزی پیشوا بررسی شد/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا, علیرضا رشیدیان بخشدار مرکزی پیشوا به همراه رئیس جهاد کشاورزی و رئیس شورای اسلامی شهرستان از ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۴۶    
اردکانیان گفت: در استان های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بخشی از نیاز آب شرب از طریق آب شیرین کن ها تامین می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رضا اردکانیان وزیر نیرو سه شنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از 20 پروژه بزرگ صنعت آب و برق در 6 استان کشور، گفت: اکنون بخشی از نیاز آب شرب استان های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان از طریق شیرین سازی آب دریا تامین می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۰۶    
گروه استان ها-پس از 5 سال چشم انتظاری، تصفیه خانه آب شرب ملایر با حضور رئیس آب و فاضلاب کشور ، استاندار همدان و جمعی از مسئولان در " پویش هر هفته الف ب ایران " به بهره برداری رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان امروز پویش #هر_هفته_الف_ب_ایران به ملایر رسید و پس از پنج سال چشم انتظاری تصفیه خانه آب شرب این شهر به صورت ویدئو کنفرانسی توسط وزیر نیرو افتتاح شد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۳۹    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی، از تامین پایدار و بهبود شرایط آب شرب 1000 روستا در استان پس از طرح یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی طی سال جاری خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر با اظهار امیدواری در پرداخت منابع تامین شده برای تسریع ساخت سد باغان تصریح کرد: امید می رود سد باغان در کمترین زمان به بهره برداری رسید و زمینه حل مشکلات مردم شهرستان جم در بخش شرب و کشاورزی فراهم شود.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه تصفیه خانه آب شرب ملایر با ظرفیت 380 متر بر ثانیه به اقتضای تخصیص، در پیک مصرف بیش از 500 متر بر ثانیه را تأمین می کند، گفت: خروجی آب این تصفیه خانه با کدورت 0.2NTU جزء بهترین آب های سطحی جهان است.
ایربان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- ورود بخشی از فاضلاب خام شهرهای بومهن، رودهن و مسکن های مهر شهر پردیس به حوضه آبریز سد ماملو که تامین کننده بخش عمده آب شرب شرق کلانشهر تهران است معضلی است که از بیش از یک دهه پیش سلامت شهروندان تهران را تهدید می کند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
همدان - مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تصفیه خانه آب شرب ملایر به روش BOT و با اعتبار 132 میلیارد تومان از محل هزینه های عمرانی بخش خصوصی ساخته شده است.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۰۳    
همدان-عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس از افتتاح تصفیه خانه آب شرب شهرستان ملایر خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۵۸    
اهواز - ایرنا - سرپرست معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور گفت: براساس ضوابط و مقررات به محض تامین آب شرب باید حق آبه محیط زیست تامین شود بر همین اساس حق آبه تالاب ها بر حق آبه کشاورزی و صنعت اولویت دارد.