جمعه ۰۷ مهرساعت ۰۳:۵۳Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بارندگی»

دنیای اقتصاد   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
همشهری آنلاین : بارندگی های پاییز امسال در کشور زودتر از سال های گذشته آغاز می شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۶:۰۵    
مقامات استانبول می گویند که با کاهش بارندگی در ماه سپتامبر، مخازن تأمین آب این شهر با کاهش قابل توجهی مواجه شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان گفت: بارش های سال آبی 1401- 1402 به میزان 289 میلیمتر بارندگی گزارش شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
باران های سیل آسا در منطقه یونان مرکزی در کشور یونان منجر به آبگرفتگی خیابان ها، منازل و مغازه ها شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- رئیس سازمان مدیریت پسماند از لایروبی کانال های خروجی دفع آب های سطحی شهر پیش از آغاز فصل بارندگی با دستور و تاکید شهردار بندر بوشهر خبر داد.
کلام تازه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۸    
کلام تازه | شهردار گلبهار از برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون طرح و توسعه شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان گفت: در کشور ما به علت پراکندگی زمانی ومکانی بارندگی ها و ریزش های جوی در فصولی صورت می گیرد که شاید نیازکمتری به آب باشد و یا قسمت اعظم نزولات در برخی مناطق خاص متمرکز است از این رو تنها راه چاره و مقابله با مساله کمبود منابع آب ایجاد مخازن و سد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: مجموع آب ورودی سد اکباتان نسبت به دوره بلند مدت بدلیل خشکسالی و کاهش بارندگی ها 60.5 درصد کاهش یافته است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۰۷   + ۱۹ سایت دیگر  
سال آبی 1402-1401 در حالی به پایان رسید که بارندگی 14.3 درصد کمتر از متوسط بلند مدت بود و این سال لقب سومین خشکسالی پیاپی ایران را به خود اختصاص داد، با این وجود پیش بینی های بلند مدت اقلیمی از وقوع ترسالی با احتمال 45 تا 60 درصد در کشور خبر می دهد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۵   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، سازمان هواشناسی با صدور هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی و احتمال آسیب به کشاورزان گلستانی از بارش باران و وزش باد شدید موقتی در 8 استان کشور خبر داد. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۴۶   + ۵۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان هواشناسی: با توجه به تقویت پدیده ال نینو در غرب آسیا، بارندگی های پاییز امسال در کشور زودتر از سال های گذشته آغاز می شود. الگوهای بلندمدت هواشناسی نشان می دهد پاییز امسال بارندگی های نرمالی برای کل کشور داریم. در بخش های غربی کشور بارش ها فرانرمال خواهد بود. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - رییس پلیس راه مازندران با اظهار این که ترافیک در محورهای کندوان، هراز و فیروزکوه سنگین و در آزاد راه تهران شمال عادی و روان است، گفت:هم اکنون سطح جاده ها در محورهای اصلی این استان به علت بارندگی لغزنده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- مدیرکل هواشناسی استان اصفهان گفت: با توجه به پیش بینی وقوع بارش های فراتر از نرمال و احتمال بارندگی های سنگین در پاییز و زمستان، لازم است دستگاه های متولی از هم اکنون آماده باشند.
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
گیل خبر/ به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری رشت، رحیم شوقی امروز چهارشنبه 5 مهر 1402 در جلسه شورای مدیران مناطق پنجگانه شهری که در محل منطقه یک شهری برگزار شد با اشاره به نزدیک شدن به فصل بارندگی و زمستان اظهار کرد ...
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با صدور هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی و احتمال آسیب به کشاورزان گلستانی از بارش باران و وزش باد شدید موقتی در 8 استان کشور خبر داد.
55آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
بیشترین بارندگی در گلستان ثبت شد. بارندگی امروز هم ادامه خواهد داشت. بارندگی های سیل آسا در مرز گلستان و مازندران اتفاق می افتد امروز و هشدار نارنجی صادر شده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
آبگرفتگی در اهواز سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای دفع آب های سطحی گفت: در سال های گذشته منطقه 6 بیشترین آبگرفتگی ها را داشت اما با قول آبفا و استفاده از خط 1800، امسال مردم این منطقه کمترین زحمت را خواهند داشت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: برای سومین سال متوالی بارش سال آبی استان نسبت به میانگین بلندمدت کاهش یافت که میزان این کاهش در دوره گذشته 16 درصد برآورد شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۴۹    
سازمان هواشناسی امروز چهارشنبه با پیش بینی بارندگی شدید، برای استان گلستان هشدار نارنجی صادر کرده است.
طلا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۰:۲۱   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی، از آماده باش هلال احمر در 2 استان های بزرگ خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مانور مشترک آمادگی تجهیزات زمستانی شهرداری شیراز به همراه سایر دستگاه های خدمات رسان به منظور ارتقای توان عملیاتی و افزایش تاب آوری در مقابله با حوادث گوناگون مانند بارندگی های شدید و احتمال وقوع سیل برگزار شد.
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سومین سال آبی هم با بحران خشکسالی تمام شد؛ سالی که تشنگی اش ماند بر جان سرزمین ایران. موجودی ذخایر برخی سدها کمتر و قطعی آب هم گسترده تر شد. در برخی از استان ها از جمله خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان اما وضعیت بحرانی تر و خشکسالی شدید حکمفرما بود.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در دو استان شمال کشور هشدار داد.
نیک نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
نیک نیوز: سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی اعلام کرده است که بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت امروز (4 مهرماه) در مازندران و نیمه غربی گلستان و چهارشنبه (5 مهرماه) در گلستان پیش بینی می شود. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۱    
بیش از یک هفته از سیل بی سابقه آستارا می گذرد.آب گرفتگی منازل و مغازه های شهروندان، تخریب پل های دسترسی شهر به روستا، تخریب سازه های روبنایی ازجمله جاده ها و سردهنه آبیاری بین مزارع، تخریب و آسیب به 2دهنه ازجمله خسارت های مالی سیل برآورد شده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۱    
نصر: مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش 12.6 درصدی بارش استان در سال آبی گذشته( ابتدای مهر 1401 تا مهر 1402 ) نسبت به سال آبی قبل از آن ( مهر 1400 تا مهر 1401)، گفت: در سال گذشته حدود 80 درصد از بارش یک سال کامل آبی تامین شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار نهاوند گفت: با توجه به شروع فصل بارندگی و احتمال وقوع بحران های ناشی از آن لازم است دستگاه های مسؤول از هم اکنون اقدامات پیشگیرانه را برای رفع مشکلات و موانع موجود انجام دهند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش 12.6 درصدی بارش استان در سال آبی گذشته( ابتدای مهر 1401 تا مهر 1402 ) نسبت به سال آبی قبل از آن ( مهر 1400 تا مهر 1401)، گفت: در سال گذشته حدود 80 درصد از بارش یک سال کامل آبی تامین شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۳۱   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا توضیحاتی را درباره برخی پیش بینی های مطرح شده از وقوع بارش های بیش از حد نرمال در کشور طی نیمه دوم سال ارائه کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر آب و فاضلاب آستارا در رابطه با بارندگی شدید اخیر و سیلاب و همچنین تغییرات مقطعی در طعم و بوی آب شرب شهرستان توضیحاتی ارائه داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۳۶    
امروز و فردا رگبار باران، کاهش نسبی دما و وزش باد را خواهیم داشت که مقدار بارش در مناطق مرکزی و شرقی استان بیشتر خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان سمنان درباره احتمال خسارت های ناشی از بارش های پراکنده باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد به ویژه در ارتفاعات، هشدار زرد اعلام کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۲۷    
استمرار شرایط خاص اقلیمی، کاهش تراز ِآب دریای خزر، انسداد کریدور های تبادل آب، کاهش شدید آورده رود های منتهی به خلیج گرگان و بخل و کاهش محسوس بارندگی سبب استمرار شدید پسروی آب در سواحل خلیج گرگان در استان گلستان و نگرانی اهالی منطقه شده است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
بارندگی های پاییزی امسال زودتر آغاز می شود .رئیس سازمان هواشناسی گفت :با توجه به تقویت پدیده ال نینو در غرب آسیا، بارندگی های پاییز امسال در کشور زودتر از سال های گذشته آغاز می شود. ال نینو به ایران می رسد؟ ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
بارش شدید باران و تگرگ ظهر امروز در بیشتر نقاط سلماس آغاز شده و اینک در عمده مناطق بارندگی به پایان رسیده است.
سازمان هواشناسی با صدور هشدار فعالیت سامانه بارشی در برخی استان ها از بارش باران، رعدوبرق و وزش باد طی امروز تا جمعه در 9 استان کشور خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: طی سال آبی گذشته ( اول مهرماه سال 1401 تا 31 شهریور سال جاری ) 300 میلیمتر بارندگی در استان زنجان ثبت شد که این میزان نسبت به سال آبی 1401- 1400 بیش از 38 درصد رشد داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
همدان-رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهرداری همدان با تدوین و اجرای دستورالعمل اقدامات احتیاطی در فصل بارندگی ها غافلگیر نشود.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۵۳   + ۲۱ سایت دیگر  
اقتصادتهران: معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 2 گفت: به منظور هدایت آبهای سطحی، روان سازی مسیر جریان آب و رفع آبگرفتگی معابر، در سال جاری بیش از 3800 متر طول نهر در معابر اصلی و فرعی بازسازی شد. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۴    
شفا آنلاین عمومی سازمان هواشناسی امروز برای بخش هایی از شمال کشور بارندگی پیش بینی کرد در شرق، مرکز و جنوب غرب کشور نیز شاهد وزش باد و گردوخاک خواهیم بود.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: در سال آبی 1401_1402 حدود 300 میلی متر بارندگی در استان رخ داد که این میزان در سال آبی گذشته حدود 218 میلی متر بود.
فکر اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۱۲   + ۳۳ سایت دیگر  
بانک پاسارگاد با هدف ایجاد فرصت برابر آموزشی در سراسر کشور، مدرسۀ شهید نواب صفوی روستای باغوکناره را ساخته و به دانش آموزان عزیز منطقه هدیه کرد. طی بارندگی شدیدی که در اسفند ماه سال 1397 در استان گلستان رخ داد و منجر به وقوع سیل در منطقه شد، خسارات جدی به مدارس واقع در روستاهای استان
فکر اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
دومین جلسه مدیریت بحران کمیته پدافند غیرعامل شرکت آلومینای ایران با رویکرد اقدامات پیشگیرانه از بروز آسیب های احتمالی ناشی از بارندگی های فصول سرد با حضور دکتر شه بخش مدیر عامل محترم شرکت آلومینای ایران و اعضای محترم کمیته مزبور در مورخ 1402/07/01 برگزار گردید. در این جلسه پس از بحث و تبادل
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی امروز دوشنبه برای 3 استان هشدار زرد وزش باد و گردوخاک و برای 5 استان هشدار زرد بارندگی صادر کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۰۸    
معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: تمامی دستگاه های خدمت رسان شهری آمادگی کامل برای فصل بارندگی را دارندو پاکسازی و لایروبی کانال ها در کرمانشاه آغاز شده است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مسئول بهره برداری آب و فاضلاب بندر امام خمینی (ره) گفت: برای آمادگی فصل بارندگی پمپ 8 اینچ در تلمبه خانه 700 دستگاه تعویض شد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۲:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور ابراز امیدواری کرد بارندگی خوب باشد و در عین حال تاکید هم کرد که یک سال بارندگی خوب نمی تواند منابع آبی را جبران کند ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۲:۵۰    
اصغری، کارشناس هواشناسی: طبق پیش بینی ها طی هفته های آتی با توجه به تضعیف بادهای 120 روزه گرمترین مناطق به سیستان و بلوچستان منتقل خواهد شد. اما کماکان طی چند روز آتی در شرق کشور وزش باد و گرد و خاک وجود دارد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۳:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و خشکسالی سازمان هواشناسی با بیان اینکه کم بارشی 3 سال اخیر معادل بارندگی یکسال در برخی مناطق بود، گفت: تداوم کم بارشی ها باعث شد در برخی مناطق، رطوبت خاک از بین برود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان هواشناسی کشور در آغاز سال آبی جدید، نوید بارندگی های زودرس و پربارتر را داد.