جمعه ۰۸ مهرساعت ۰۶:۳۶Sep 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بارندگی»

ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۷:۵۳    
گرگان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: میانگین بارش در این استان طی سال زراعی گذشته (مهر 1400 تا ابتدای مهر 1401) 369.4 میلیمتر بوده که نسبت به دوره بلندمدت 20 درصد معادل 90.7 میلیمتر کاهش نشان می دهد.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی گیلان گفت: الگو های هواشناسی در گیلان از کاهش دما، افزایش ابر و آغاز بارندگی ها از عصر امروز خبر می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۸:۰۸    
ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی از عصرفردا پنجشنبه، پیش بینی کرد که آسمان مازندران در روزهای جمعه و شنبه نیمه ابری تا ابری و با بارندگی و کاهش دما همراه باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اهمیت اجرای آبخیزداری به منظور کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از بحران، گفت: حفظ قنوات به عنوان سرمایه کشور باید مورد توجه باشد به همین منظور باید مرمت قنوانی که آسیب دیده اند و تخریب شدند در اولویت باشد.
عصر اترک   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
حسین هراتی با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت هوای استان برای گروه های سنی حساس خطرناک است، گفت: این آلودگی ها ریشه در خشکسالی دارد و عملیات اجرایی خاصی نمی توان برای رفع این مشکل انجام داد، تنها راه حل این مشکل، بارندگی و خارج شدن از این وضعیت نامطلوب است.
ساوالان خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
حمید فضایلی اظهار کرد: تنش آبی نسبتا شدید که از چندین سال گذشته در استان اردبیل شروع شده امسال نیز با کاهش بارندگی ها روند شدیدتری به خود گرفته و نگرانی ها برای تداوم و تشدید خشکسالی در منطقه را بیشتر کرده است.
ایفنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – خاورمیانه و شمال آفریقا سرشار از نفت و گاز هستند، اما شاهد کاهش عرضه یکی از حیاتی ترین منابع زمین یعنی آب است. بر اساس یافته های سال 2019 موسسه منابع جهانی، 12 کشور از 17 کشوری که بیشترین تنش آبی در جهان دارند، در این منطقه هستند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مسئول پیش بینی هواشناسی استان همدان گفت: بر اساس پیش بینی های بلندمدت، مقدار بارندگی در پاییز امسال کمتر از حد نرمال خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به آخرین بررسی صورت گرفته در این استان شاهد بارندگی دیررس و کمتر از نرمال در فصل پاییز خواهیم بود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
پرونده سال آبی 1401– 1400 با کاهش 18تا 24درصدی بارندگی و افزایش 1.1درجه ای میانگین دمای هوای کشور نسبت به میانگین بلندمدت بسته شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- سهمیه امسال کشت دانه روغنی کلزا در مازندران با یکهزار هکتار بیشتر نسبت به سال قبل ،25هزار هکتار ابلاغ شد ،کشت پاییزه ای که با بارندگی مناسب در نخستین هفته مهر سبب خوشحالی و امیدواری کشاورزان نیز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۵:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
دبیر ستاد ملی سیاستگذاری و مدیریت پدیده گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تغییرات اقلیمی، کمبود بارش و افزایش بسیار زیاد تبخیر نسبت به 50 سال گذشته، گفت: برای بهبود اوضاع باید از اقدامات بیولوژیک فاصله بگیریم و به سمت و سوی اقدامات احیایی و پیشگیرانه حرکت کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رییس سازمان چای کشور گفت: بارندگی های اخیر فرصت خوبی را برای چین چهارم برگ سبز چای در کشور فراهم کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: آخرین مدل خروجی هواشناسی استان نشان می دهد که اصفهان در پاییز 1401 همچنان درگیر خشکسالی خواهد بود و بارندگی ها از اواسط آذرماه شروع خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
توفان "نورو" همراه با بارندگی شدید، جزیره "لوزون" در فیلیپین را درنوردیده و تاکنون حوادث مرتبط با این توفان جان دست کم هشت تن را گرفته است.
طلا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۹:۴۲   + ۴۸ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید در برخی مناطق از کاهش دما در نوار شمالی کشور طی جمعه آینده خبر داد.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۲۳:۰۳    
می متالز - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه میزان ورودی آب به سد های تهران در سال آبی گذشته نسبت به سال آبی قبل از آن 16 درصد کاهش یافت، گفت: وقوع خشکسالی پیاپی و کاهش بارندگی ها سبب شد سال آبی 1401-1400 با کسری مخزن 89 میلیون مترمکعبی نسبت به سال آبی قبل پایان یابد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نوشهر- ایرنا- فرمانده پلیس راه جاده کندوان گفت: رانندگان به علت مه آلود بودن و بارندگی خفیف در این محور پرتردد نکات ایمنی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - بر اساس گزارش مرکز ملی پایش خشکسالی سازمان هواشناسی کشور،میزان بارش باران مازندران در سال آبی 1400-1401 نسبت به مدت مشابه دوره آماری بلند مدت حدود 18 درصد کاهش داشته است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۱۹   + ۴۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: به دلیل وقوع خشکسالی پیاپی و کاهش بارندگی ها، سال آبی 1401-1400 با کسری مخزن 89 میلیون متر مکعبی نسبت به سال آبی قبل پایان یافت و سال آبی جدید را با مجموع ذخایر آبی 411 میلیون متر مکعبی آغاز کردیم که نیازمند همراهی جدی هموطنان است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
حبیب عبدلی، روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اعلام کرد: از اول مهر سال گذشته تا 31 شهریور امسال حدود 264.8 میلی متر بارندگی در استان روی داده در حالی که در بازه زمانی اول مهر 1399 تا 31 شهریور سال 1400 حدود 240.7 میلی متر بارش ثبت شده است. وی با بیان اینکه [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۷    
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان با بیان اینکه فعلا خبری از باران نیست گفت: طبق پیش بینی فصلی، پاییز امسال کمتر از نرمال بارندگی خواهیم داشت اگرچه بارش ها در زمستان بیشتر از میانگین پیش بینی شده است.
موج   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۲    
هواشناسی مازندران، بیشترین میزان بارندگی ثبت شده در مناطق مختلف استان از بعدازظهر شنبه تا صبح جمعه را با 107 میلی متر در رامسر ذکر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۶    
گچساران- ایرنا- رئیس اداره امور عشایر گچساران و باشت گفت: 150 کیلومتر از جاده های عشایری باشت که بر اثر بارندگی تابستانه مسدود شده بودند بازگشایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به اجرای سه راهبرد و اقدام اساسی برای جلوگیری از پس زدگی فاضلاب در فصل بارندگی گفت: امیدواریم با اقدامات انجام شده و در دست انجام، در فصل بارندگی ها در خوزستان شاهد پس زدگی فاضلاب و مشکلاتی در این زمینه نباشیم.
سلامت نیوز / تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، رگبار پراکنده باران در ارتفاعات شمالی به ویژه شمال شرق استان و وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در مناطق مستعد بخش های غربی و جنوبی استان پیش بینی می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۵:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا : از عصر امروز تا فردا در ارتفاعات شمالی به ویژه شمال شرق استان تهران در ساعات عصر تا شب، افزایش ابر همراه با رگبار پراکنده باران مورد انتظار است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تصاویری از بارندگی های شدید در شهر رامسر، غرب استان مازندران را در این ویدئو مشاهده نمایید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۵:۱۳    
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه امروز با تقویت این سامانه بارندگی ها در استان ادامه دارد، گفت: از سه شنبه جو پایداری در آسمان مازندران حاکم می شود.
خلخالیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۴:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده اوج ناپایداری در استان طی امروز (3 مهر) در نوار شرقی و نیز نواحی منتهی به استان گیلان است. به گزارش خلخالیم به نقل از اداره کل هواشناسی استان ...
سلام نو / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویری از بارش باران شدید پاییزی در شهر رامسر غرب استان مازندران خواهید بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
نوشهر - ایرنا - بارش شدید باران در رامسر غربی ترین شهرستان استان مازندران موجب آبگرفتگی برخی معابر و خیابان های این شهر شده و مشکلاتی را برای رفت و آمد و عبور و مرور مردم بوجود آورد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۵   + ۲۰ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: امروز در گیلان، مازندران و گلستان بارش باران، در برخی مناطق به ویژه ارتفاعات، رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود.
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۰    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، مهندس سیدزاده مدیر کل دفتر مدیریت مصرف و نظارت بر کاهش هدررفت آب در برنامه نمودار به موضوع تامین منابع آب و الگوی مصرف اشاره کرد و گفت: ایران از زمان قدیم وضعیت آبی مناسبی نداشته و میزان بارندگی ها نیز یک سوم میانگین جهانی بوده است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز از ترافیک روان در محور چالوس خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - رئیس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی کندوان، هراز و سوادکوه از سمت استان های البرز و تهران به مازندران را پرحجم توصیف کرد و گفت که در زمان حاضر جاده های کوهستانی استان مه آلود و راه های ارتباطی دشت و جلگه ای هم به دلیل بارندگی لغزنده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۳:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
در پی بارندگی های بی وقفه و رعد و برق در شمال هند، دست کم 36 نفر جان خود را از دست دادند.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۳:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
در چند وقت اخیر مشکل قطعی و کمبود آب به دو شهر ایران رسیده و موجب مشکلات فراوانی برای مردم در شهرکرد و همدان شده است. مشکل آب در شهرکرد برطرف اما در همدان همچنان پابرجاست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد - ایرنا - رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: سردشت با ثبت 611.1 میلی متر بارندگی پربارش ترین شهر آذربایجان غربی در سال آبی گذشته (1401 - 1400) بود.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا: سازمان هواشناسی از کاهش محسوس دما و افزایش بارندگی برای فردا یکشنبه در چهار استان گیلان، مازندران، شرق اردبیل و غرب گلستان خبر داد. سازمان هواشناسی برای امروز (شنبه) در شمال سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، شمال بوشهر ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سازمان هواشناسی از کاهش دما و شدت بارندگی در چهار استان گیلان، مازندران، شرق اردبیل و غرب گلستان و سیلاب ناگهانی، صاعقه و آب گرفتگی 13 استان خبر داد .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۸    
رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی از کاهش سه درجه دمای هوای استان طی روزهای آتی خبر داد و گفت: طی امروز براساس بررسی و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی، وزش باد پدید غالب نقاط استان است و در نیمه شمالی استان شاهد بارندگی پراکنده خواهیم بود .
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۹:۴۸   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی از کاهش محسوس دما و افزایش بارندگی برای فردا یکشنبه در چهار استان گیلان، مازندران، شرق اردبیل و غرب گلستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: توصیه ما به کشاورزان با توجه به پیش بینی وضعیت بارندگی در سال زراعی جدید کشت پاییزه است.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
بارندگی های شدید در شهر های مختلف ایالت اوتار پرادش هند تاکنون 13 کشته بر جا گذاشته است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
دکتر مهدی زنگنه روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: امسال بدلیل بارندگی صورت گرفته و ترددهای غیر قانونی اتباع خارجی و قاچاق سوخت از مرزهای شرقی، موارد بروز بیماری مالاریا افزایش چهار برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران گفت: انتظار داریم امروز شاهد افزایش ابر و از بعدازظهر شاهد رگبار پراکنده و روز یک شنبه با تقویت جریانات شمالی انتظار داریم شاهد بارندگی و کاهش دما در استان باشیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
بررسی نوسان آب دریاچه ارومیه در دوره های گذشته نیازمند دسترسی به داده های آب و هوایی چون دما و بارندگی از منطقه طی ادوار گذشته است. داده های دما و رطوبت حاصل از اندازه گیری های دستگاهی در منطقه شمال باختری ایران به حدود 50سال پیش بازمی گردد ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مقامات السالوادور اعلام کردند که در پی چهار روز بارندگی شدید در سراسر کشور حداقل هفت نفر در اثر رانش زمین جان خود را از دست داده اند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به گزارش رویترز، وزیر محیط زیست و منابع طبیعی السالوادور گفت: دو نفر در پانچیمالکو، در حدود 18 کیلومتری جنوب پایتخت ...
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایران پرس: امروز جمعه 1401/7/1 در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، جنوب سیستان و بلوچستان و شمال و شرق هرمزگان هشدار زرد هواشناسی برقرار است.