پنجشنبه ۱۴ اسفندساعت ۱۵:۵۴Mar 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بارندگی»

ایمنا   ۱ ساعت پیش    
شهردار منطقه دو ساری گفت: شهرداری ساری به هدایت آب های سطحی در مواقع بارندگی شدید، توجه جدی دارد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
اهواز - ایرنا - طبیعت اطراف شوشتر هر ساله و بعد از بارندگی های پاییزه رنگ بهاری به خود می گیرد اما در اسفند ماه این جلوه بهری به اوج خود می رسد .
دانا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
هر سال در چنین روزهایی بسیاری از مناطق کشور درگیر سیل و باران بود و سیستان و بلوچستان هم سهمی از این بارش ها داشت، اما امسال با کاهش 96 درصدی بارندگی مواجه شده و از سویی هم آورده هیرمند به این خطه صفر بوده، موضوعی که زنگ تشدید خشکسالی را به صدا درآورده است و تامین آب را به چالش می کشد.
کارشناس سازمان هواشناسی: سامانه بارشی که از سمت شمال غرب وارد ایران شده بسیاری از مناطق را بارانی کرده است.
به گزارش خاورستان به نقل از مهر ، خراسان جنوبی از دهه 70 تاکنون با خشک سالی مواجه بوده است. از اولین سالی که کاهش بارش ها هزاران بذر امید کشاورزان را در دل زمین خشکاند، 20 سال می گذرد. ...
خبرگزاری ایسا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور، از بارش برف در برخی استان های کشور طی روزهای آینده خبر داد. ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - در روزهای پایانی سال به علت سنت خانه تکانی شاهد افزایش سه برابری سرانه مصرف آب در کشور هستیم، در حالی که ایران کشوری خشک و نیمه خشک با کمبود منابع آبی است و سرانه بارندگی کمی نسبت به متوسط جهانی دارد.
گروه استان ها به دنبال کاهش محسوس بارندگی در سال آبی جاری خراسان رضوی، احتمال تنش آبی در تابستان آینده بالاست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: کاهش 54 درصدی میزان بارندگی در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون مشابه 13 سال پیش است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۲۵    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با اشاره به کاهش 61 درصدی بارندگی از مهر ماه تا 13 اسفند سال جاری در استان گفت: در صورت استمرار کاهش بارندگی ها و خشک سالی در دو سال آینده دیگر آبی برای مصرف شرب وجود نخواهد داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۹:۱۰    
کاهش بارندگی در سال جاری نسبت به سال گذشته، هشداری جدی برای داشتن سالی کم آب است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: طبق پیش بینی ها با توجه به کمبود بارندگی و شرایط آب و هوایی و اقلیمی 22 شهر و 230 روستای این استان سال آینده با تنش آب مواجه خواهند شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۱۰    
کاهش 61 درصدی بارندگی امسال نسبت به سال گذشته ، هشداری جدی برای کمبود آب است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
“محمدحسن باقری شکیب” روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: بر اساس بررسی نقشه های ماهواره ای، از شامگاه پنجشنبه تا ظهر جمعه بارندگی های پراکنده بین پنج تا 10 میلی متر در سطح استان پیش بینی می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۶    
با ورود سامانه ی بارشی به جو منطقه بارش ها از فردا بعدازظهر در استان آغاز می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی بارندگی و رگبار در استان برای آخر هفته خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۲۰    
بیرجند_ 99درصد وسعت پهناورترین شهرستان کشور درگیر خشکسالی است که کاهش 75 درصدی بارندگی امسال خسارت های سنگینی به بخش کشاورزی طبس وارد کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
بندری گفت: روند بازسازی منازل آسیب دیده از بارندگی های آذرماه در بندرماهشهر باید با همکاری همه جانبه دستگاه های متولی، بانک های عامل، نیروهای جهادی و مردم هرچه سریع تر انجام شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به معضلات زیست محیطی این استان و مشکلات ناشی از کاهش بارندگی در این استان گفت: طبق آخرین آمارها، سطح آبخوان های استان اصفهان سالانه بین یک تا یک و نیم متر افت دارد و نرخ فرونشست بین 15 تا 20 سانتی متر است.
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۴۸    
هواشناسی استان فارس میزان بارش باران در مناطق مختلف استان فارس را تا صبح امروز اعلام کرد. میزان بارش باران در مناطق مختلف استان به شرح زیر است:
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
از دیشب و با ورود سامانه بارشی شاهد بارندگی پراکنده و کاهش چند درجه ای دما در سطح استان هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۱۴    
گروه استان ها مشکل کمبود نهاده دامی و گرانی آن چند وقتی است در کشور و به ویژه در خراسان جنوبی فراگیر شده و این روزها خشکسالی و کمبود بارندگی ها در استان نیز عاملی مضاعف بر نگرانی دامداران شده و درخواست مساعدت و کمک از مسئولان دارند.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۴۳   + ۵۸ سایت دیگر  
پایان هفته جاری با ورود سامانه بارشی جدید به کشور شاهد بارندگی در محورهای برون شهری برخی از استان ها هستیم.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
مهدی کریمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در این مدت، چهار میلی متر بارش در شهرستان ماکو ثبت شد، افزود: شهرستان شوط نیز با 6 میلی متر بارش، از جمله شهرهای دارای بارندگی در این مدت بود. وی اضافه کرد: بارش های پراکنده و خفیف همچنان در استان ادامه [...]
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۰۸    
مشکل کمبود نهاده دامی و گرانی آن چند وقتی است در کشور و به ویژه خراسان جنوبی فراگیر شده و این روزها خشکسالی و کمبود بارندگی ها در استان نیز بر نگرانی دامداران افزوده، از این رو آنان درخواست مساعدت و کمک از مسئولان دارند.
هورگان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۳۸    
میزان بارش ایستگاه های باران سنجی شهرستانهای نی ریز و بختگان
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۸:۰۱    
بجنورد- ایرنا- دشت های خراسان شمالی اکنون با خشکسالی کم سابقه روبه رو هستند به طوری که میانگین بارندگی در دوره آماری بلندمدت در این استان شمال شرق کشور 56 درصد کاهش دارد و زنگ خطر را برای کشاورزی این خطه به صدا درآورده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۷:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به کاهش میانگین بارندگی در استان گفت: بارندگی های اسفند و فروردین به تقویت سفره آب های زیر زمینی این استان منجر نمی شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
محمد سرابی_خبرنگار تازه مشکل سوزاندن مازوت در فصل سرد به پایان رسیده که افزایش ازن در فصل گرم خودش را نشان می دهد. در هیچ فصلی نمی توان از مشکل آلودگی هوا آزاد شد ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
نوروز 98 با سیلاب گسترده در استان گلستان و مازندران آغاز شد. بارندگی مداوم 48ساعته و با حجم بالا، بخش های زیادی از استان گلستان را با سیل مواجه کرد. با فاصله کمی سیل مهمان شهرها و استان های مختلف کشور شد و 25استان را درگیر کرد ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۲۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
حوادث رکنا: در حالی که بارندگی شدید و وزش باد می تواند منجر به گردباد های مرگبار در سواحل آتلانتیک شود، اما برخی از مردم این کشور اخیرا با پدیده ای عجیب در این سواحل روبه رو شدند. ستونی عجیب که این بار از گرد و غبار تشکیل نشده بود بلکه از میلیون ها پشه ایجاد شده بود.
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۲۲:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اول فارس ، صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارشی در جنوب غرب و جنوب کشور فعال است، گفت: در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال استان های بوشهر و فارس ، جزایر شمالی خلیج فارس، جنوب اصفهان ،شمال کرمان ،بارش باران پیش بینی می شود. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۲۱:۰۸   + ۶۸ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش در برخی از مناطق کشور طی امروز و ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روز پنجشنبه خبر داد. صادق ضیاییان به ایسنا گفت: امروز در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، سواحل شمالی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تا ساعت 18 و 30 دقیقه امروز دوشنبه در موشمی زیلایی 28 میلیمتر باران بارید.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار مشگین شهر در جریان بازدید از این سازه گفت: بارندگی های مناسب چند ماه اخیر حجم آب سد را دوبرابر کرده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۵:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به بارندگی های اخیر و گرم شدن هوا توزیع نهال از اوایل اسفند آغاز شده و یک میلیون و 300هزار اصله نهال توسط نهالستان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت رایگان توزیع می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۵:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به تداوم بارندگی پراکنده و خفیف در استان تا روز سه شنبه هفته جاری گفت: بیشترین میزان بارش در 24 ساعت گذشته در خوزستان، در شهر دهدز از توابع شهرستان ایذه با 14.7 میلیمتر ثبت شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۵:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: بوشهر - کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بارندگی در استان بوشهر تا امشب ادامه دارد و آخر هفته نیز احتمال بارش های خفیف در استان وجود دارد.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی با اشاره به کاهش بارندگی ها در پاییز و زمستان امسال در بیشتر نقاط استان، گفت: پیش بینی می شود که در سال آینده با 40 درصد کاهش تولید علوفه مرتعی مواجه شویم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی استان یزد: برای برخی نقاط بارندگی با احتمال رعدوبرق پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی: با ورود سامانه بارشی فعال به کشور، هسته مرکزی بارندگی در دامنه زاگرس خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۱:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
معاون فنی اسبق سازمان دامپروری کشور گفت: اگر پرورش گاو پُرتولید (شیر) در ایالات متحده مقرون به صرفه است این الگو برداری در کشوری که 250 میلی لیتر بارندگی دارد، اشتباه تاریخی است، زیرا کم آبی در ایران قیمت علوفه را گران کرده است.
اهل کاشانم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۲:۰۸    
عباس ارغوانی در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم با اشاره به اینکه شهرهای دارای تنش آبی به شهرهایی اطلاق می شود که بارندگی آن در حد نرمال نباشد، اظهار داشت: جمع بارش زراعی کاشان تا به امروز نزدیک 54 میلیمتر است که این مقدار باید در بلند مدت و در گستره نرمال حدود 75 میلیمتر باشد. ...
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: باز شدن زود هنگام شکوفه های درختان در زمستان یکی از نشانه های بر هم خوردن چرخه های طبیعی در زمین است. کاهش بارندگی و گرم شدن هوا باعث می شود که درختان زودهنگام از خواب زمستانی بیدار شوند و شکوفه بدهند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۶:۵۸    
کرمانشاه- مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه وقوع بارندگی و رعد و برق در روزهای پایانی هفته در این استان را پیش بینی کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان، با بیان اینکه طی دوشنبه و سه شنبه بارش ها در ارتفاعات به صورت برف پراکنده خواهد بود، گفت: از فردا بعد از ظهر تا سه شنبه بعد از ظهر بارندگی و وزش باد در بعضی نقاط موقتا شدید پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی فردا 11 اسفند را زمان آغاز بارش پراکنده در سطح استان اعلام و بیان کرد: این بارندگی که تا پایانی هفته جاری در خراسان رضوی ادامه دارد، روز جمعه 15 اسفند ماه شدت خواهد گرفت.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۹    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: با توجه به اینکه طی سال های اخیر در اکثر مناطق پسته خیز کشور با تغییر اقلیم مواجه شده ایم و اکثر بارندگی ها در دوماه اول فصل بهار اتفاق می افتد، خسارت عارضه لکه پوست استخوانی در پسته خیلی زیادتر از قبل قابل مشاهده است.
صدای زرند   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به کاهش بارندگی در استان کرمان در سال زراعی جاری تاکنون بیان کرد: در اسفند و فروردین بارش در حد نرمال پیش بینی شده است.