یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۱۳:۰۷Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بارندگی»

شهر تفرش به لحاظ اقلیمی دارای منابع آبهای سطحی می باشد و به شدت از بارندگی ها بخصوص بارندگی برف در زمستانها تاثیر می پذیرد و کاهش بارندگی های اخیر، مردم این شهرستان را با تنش آبی مواجه کرد.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به وقوع بارندگی در برخی استان های شمالی کشور و احتمال بارش برف در ارتفاعات این مناطق طی هفته جاری، از وزش باد و کاهش دما در شمال غرب همچنین کاهش حدود 5 تا 7 درجه ای دما در برخی استان های کشور خبر داد.
شبستان   ۳ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاروزی شهرستان فاروج گفت: خشکسالی و کاهش بارندگی ها امسال بر پیش بینی میزان برداشت اثر گذار است و در برداشت شاهد کاهش خواهیم بود.
اروم نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۲۴ سایت دیگر  
نظری گفت: میزان بارندگی ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه به شدت کاهش یافته و به همین دلیل جزایر کبودان، آرزو و اشک به هم چسبیده و سبب باتلاقی شدن مسیرها شده است.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- سال آبی 1399- 1400 با تمام خساست آسمان گذشت و کشاورزان همچنان امیدوار به رحمت خدا هستند اما با پیش بینی های هواشناسی درباره وضعیت بارندگی پاییز سال جاری بوشهر باید گفت "امسال دریغ از پارسال" زیرا حکایت از ادامه تازیانه های خشکسالی بر پیکر دشت های این استان دارد.
ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سال آبی جدید در حالی آغاز شده است که بر اساس پیش بینی ها ی سازمان هواشناسی کشور، استان فارس با بارش های اندک و خشکسالی همراه خواهد بود.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه به طور میانگین و بر اساس یک روال عادی سالانه 150 میلیمتر بارندگی در استان رخ می دهد اما حدود سه متر از این آب دچار تبخیر و تعرق می شود ...
وزارت نیرو   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: به دلیل کاهش بارندگی ها و تداوم خشکسالی و کاهش حجم ذخیره سد طالقان در فصل جاری قادریم فقط 30 درصد از آب مورد نیاز کشت پاییزه استان را تامین کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۲:۵۱    
رئیس جهاد کشاورزی گلستان گفت: کشاورزان در زمان هایی که با کاهش بارندگی در استان مواجه هستیم حتما رطوبت خاک را قبل از کشت پاییزه بررسی کنند.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۹:۲۰    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد – ایرنا- رییس اداره پیش بینی هواشناسی شیروان گفت: میزان بارندگی 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56 درصد کاهش دارد که این امر موجب خسارت به کشاورزان و باغداران این شهرستان خراسان شمالی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
زیرسازی ضعیف یک ساختمان و به دنبال آن بارندگی شدید موجب فرو ریختن این بنا شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
با ادامه کاهش بارندگی و گرمای هوا و همچنین عدم تامین حق آبه، وسعت دریاچه ارومیه به بدترین وضعیت خود در 34 ماه اخیر رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس اداره پیش بینی هواشناسی شیروان گفت: میزان بارندگی 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56 درصد کاهش دارد که این امر موجب خسارت به کشاورزان و باغداران این شهرستان خراسان شمالی شده است.
شورا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 4 تهران از بازسازی و مرمت انهار در آستانه فصل پاییز خبر داد و افزود: با اجرای ده ها پروژه عمرانی در منطقه 4 شاهد کاهش آبگرفتگی ها در پاییز و زمستان امسال خواهیم بود. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
در روزهای اخیر انتشار تصاویری از خشک شدن تنگه قاسمی ایذه در استان خوزستان، بازتاب زیادی در فضای مجازی پیدا کرد. خشک شدن این تنگه مربوط به حدودا سه ماه اخیر است و تصاویر چند ماه قبل نشان می دهد که در خرداد 1400 این تنگه پرآب بوده است ...
تمدن لر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
شهردار خرم آباد گفت : پنج پروژه مهم و ضروری که طرح مطالعاتی آنان به زودی به پایان میرسد نیاز مبرم به تخصیص بودجه و حمایت استاندار لرستان دارد. به گزارش پایگاه خبری تمدن لر، سعید فتوحی گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل بارندگی ها، و آب گرفتگی های معابر که سال هاست شاهد آن هستیم ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
محمدعلی اسفنانی در ارتباط زنده تلفنی با برنامه صبح وگفتگو با اشاره به اینکه افزایش قیمت ها قابل پیش بینی هست و توانِ برنامه ریزی شدن دارد، گفت: چندی پیش بارندگی اتفاق افتاد و طی یکی دو روز، ارسال بار از محلِ تولید به تهران با وقفه رو به رو شد و در ادامه افزایش قیمت را تجربه کردیم. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سهم بارندگی خراسان رضوی در سال زراعی گذشته 120 میلیمتر بود که این میزان نسبت به سال زراعی قبل از آن 60 درصد و نسبت به دوره آماری بلند مدت 41 درصد کاهش دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
شهردار شیراز از آمادگی این کلانشهر برای بارندگی های پیش رو با لایروبی و پاکسازی آبراهه ها خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۷:۴۹    
ارومیه- ایرنا- با ناتمام ماندن برخی از طرح های احیای دریاچه ارومیه و کاهش بارندگی ها در سال گذشته، سطح آب این نگین آبی آذربایجان کاهش یافته است.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: مردم نگرانی فصل زمستان و بارندگی را دارند که به حق است و کمک رسانی به مردم آسیب دیده از زلزله در استان خوزستان باید با سرعت عمل بیشتری انجام شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۳:۱۰    
امیری گفت: عملیات لایروبی شبکه فاضلاب در هندیجان با هدف جلوگیری از بروز مشکلات در فصل بارندگی در این شهرستان ادامه دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۹:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان این که مردم زلزله زده اندیکا نگرانی فصل پاییز و زمستان و بارندگی را دارند که به حق است، گفت: باید در کمک به این مردم سرعت عمل بیشتری داشته باشیم.
همدان پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا با تقویت داعش و ایجاد جنگ های نیابتی در افغانستان به دنبال ایجاد ناامنی در این کشور و سطح منطقه است | با توجه به پیش بینی کاهش بارندگی در ماه های آینده و کاهش چشمگیر ذخیره سد اکباتان، همراهی مردم در کمک به مسوولان برای مدیریت مصرف آب ضروری است
عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس گفت: سالیانه بیش از 130 میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می کنیم که از این میزان نزدیک به 15 تا 20٪ بخاطر عدم مدیریت مناسب هدر می رود که بسیار رقم بالایی است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، یاسر رهبردین مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به روند احیای این تالاب گفت: کاهش بارندگی در سال جاری موجب کاهش شدید آب در این تالاب و نگرانی مردم منطقه شده بود. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۶    
معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: حجم آب موجود سد های استان از سال گذشته تاکنون بر اثر بارندگی های سال 98 است. فقط 28 درصد مخازن سد های استان خراسان رضوی پر است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی گفت: امسال به خاطر کاهش شدید بارندگی 25 تا 30 درصد برق نیروگاه های آبی از مدار خارج شد بنابراین در داخل کشور با کمبود برق روبرو شددیم و مجبور به کاهش صادرات شدیم، اما در هر حال کشورهای همسایه مثل افغانستان ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۶    
مهاباد- ایرنا- تالاب "کانی برازان" مهاباد در جنوب آذربایجان غربی به عنوان نخستین سایت پرنده نگری کشور با انتقال 2.5 میلیون متر مکعب آب به آن دوباره احیا و میزبان انواع پرندگان مهاجر و بومی شد. 70 درصد این تالاب بین المللی امسال به دلیل کاهش بارندگی ها خشک شده بود. عکس: منوچهر صمدی
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۲۱    
بارندگی شدید و آب گرفتگی مسیر منتهی به یک فرودگاه بین المللی در هند موجب شد تا مسافران با تراکتور خود را به پرواز برسانند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: فرماندار ارومیه باتاکید بر پیش بینی تمهیدات لازم برای مناطق محروم در حوزه مدیریت بحران برای بارندگی های ماههای پیش روتاکید کرد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به کاهش بارندگی ها و خشکسالی، میزان تولید عسل در کردستان که یکی از قطب های تولید عسل مرغوب در کشور است 3 درصد کاهش داشته است.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۲:۱۵    
ذبیح الله اعظمی دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس و نماینده جیرفت و عنبرآباد در گفتو با شبکه ایران کالا در پاسخ به مشکلات کشاورزان گفت: تقریبا یک میلیون و 250 هزار تن خرما در کشور تولید می شود که 250 هزار تن آن مربوط به استان کرمان به خصوص جنوب آن است (مضافتی و کلوته) که بیشتر آن در جنوب کرمان تولید می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۱:۱۰    
فرمانداری اندیمشک از لایروبی 220 هزار متر مربع از جوی های رو باز قبل از آغاز بارندگی ها در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۰۶    
ارومیه- ایرنا-رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: براساس خروجی مدلهای پیش بینی بلندمدت، طی سه ماه آبان، آذر و دی در مقایسه با آمار مشابه بلندمدت، میزان بارندگی در جنوب و مرکز استان کمتر از نرمال و در شمال استان در حد نرمال پیش بینی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۵۵    
اصفهان- کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی اصفهان از افزایش یک تا سه درجه ای دمای هوا در بیشتر مناطق استان خبر داد.
شهرداری یزد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری یزد گفت: اولویت اقدامات مناطق، حل مشکل دفع روان آب های سطحی تا قبل از شروع بارندگی است. به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری یزد - حمید رضا رحیم دل در اولین نشست کارگروه بررسی دفع سیلاب های شهری که با حضور محمد علی سلمانی معاون ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با بیان این که براساس آخرین اطلاعات هواشناسی، امروز و اوایل فردا جوی نسبتا ناپایدار در آذربایجان شرقی حاکم است، گفت: احتمال ضعیف بارندگی در برخی نواحی شمالی و غربی استان مانند شهرهای جلفا و مرند پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
زنجان – ایرنا – تداوم کاهش میزان بارندگی ها از یک سو، افت حجم منابع آبی از سوی دیگر و پیش بینی ها در خصوص وضعیت آینده، صدای زنگ خطر خشکسالی و کم آبی در زنجان را بلندتر از قبل کرده و اکنون این پدیده به داستانی ادامه دار و نگران کننده در استان بدل شده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به خشکسالی شدید در ایران و تغییرات اقلیمی در جهان، ایران تا چند وقت آینده با بحران شدید خشکسالی روبه رو خواهد شد. با توجه به کاهش بارندگی در سال جاری مدیرکل دفتر اطلاعات و داده های آب کشور خبر داده که حجم آب قابل استفاده از سدها تنها 9 ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رییس اداره هواشناسی اردستان گفت: میزان بارش های سال زراعی 1399-1400 شهرستان اردستان 75 میلی متر بود که نسبت به دو سال گذشته که 100 میلی متر بوده 25 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مقامات کشورهای چین و فیلیپین در پی جاری شدن سیل و رانش زمین به دلیل بارندگی شدید، از خسارت های جانی و مالی خبر دادند. مقامات چین اعلام کردند دستکم 15 نفر در استان شانکسی در شمال چین به دلیل بارش شدید باران و جاری شدن سیل جان خود را از دست دادند.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۵    
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، آب پشت سد ها فقط کفاف فصل پاییز را می دهد . این خبری است که این روز ها در رسانه ها منتشر شده و با توجه به کاهش شدید بارندگی ها در چند ماه اخیر قابل پیش بینی هم بوده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۵۷    
عضو شورای شهر کرج خطاب به شهردار کرج گفت: گویا تذکرات ما به گوش شما نمی رسد یا برای شما ناآشناس چون درباره هر موضوعی تذکر داده ام از آقای شهردار پاسخی ندیده ام. مثلاً یک با گودبرداری در حصارک 70 واحد مسکونی با یک بارندگی در خطر ریزش قرار گرفته است ...
پاون   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای بوشهر گفت: در سال آبی اخیر شاهد کاهش شدید بارندگی نسبت به سال قبل بوده ایم و این مسئله فشار زیادی به منابع آب سطحی و زیرزمینی استان وارد خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۸:۲۴    
ایسنا/همدان با توجه به اینکه کاهش بارندگی در سطح استان و وجود شکارچیان غیر مجاز در زیستگاه ها باعث به خطر افتادن منابع طبیعی، گونه های گیاهی و جانوری شده که این موضوع باعث مضاعف شدن تلاش سازمان محیط زیست و محیط بانان در منطقه شده است و نیازمند اهمیت همه دستگاه ها ومردم به محیط زیست است ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۳:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر ، فرهاد ابول نژادیان عصر امروز سه شنبه پر جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی خوزستان اظهار کرد: از چند سال پیش به دنبال اولین بارندگی پاییزی شاهد حملات تنفسی ناشی از گیاه کنوکارپوس و آلایندگی ها هستیم که تا 27 هزار نفر به بیمارستان های استان مراجعه می کردند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۲:۱۷    
در آستانه بارشهای پاییزی، لایروبی مجاری آب های سطحی در مناطق مختلف آبادان آغاز شد.
الف   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر لزوم پیشگیری از افزایش بار بیمارستان ها در پاندمی کرونا، خواستار هرس درختان کنوکارپوس پیش از آغاز بارندگی در استان خوزستان به منظور کنترل بروز حملات تنفسی هر ساله شد.