جمعه ۰۸ مهرساعت ۰۲:۵۹Sep 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبخیزداری»

تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۵:۵۵    
اصفهان - عباسی، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: منابع آب در کشور به نحو مطلوب مدیریت نمی شود به نوعی که تاکنون فقط نیمی از اراضی آبی کشور به سامانه هوشمند آبیاری مجهز شده اند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: اغلب مشکلات به حریم شهرها برمی گردد و این موضوع حتماً باید پیگیری شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۰:۲۰    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سیستان و بلوچستان گفت: موقعیت آب و هوایی و اقلیم مناسب، این استان را به رویشگاه گیاهان دارویی کمیاب تبدیل کرده است
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اهمیت اجرای آبخیزداری به منظور کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از بحران، گفت: حفظ قنوات به عنوان سرمایه کشور باید مورد توجه باشد به همین منظور باید مرمت قنوانی که آسیب دیده اند و تخریب شدند در اولویت باشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مشاور رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشوربا اشاره به سه مأموریت ویژه سازمان منابع طبیعی به عنوان یکی از معاونت های وزارت جهاد کشاورزی گفت: مهمترین این وظایف لزوم تغییر رویکرد در حوزه آبخیزداری است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
نوشهر- ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر گفت: وسعت آتش سوزی عرصه های جنگلی و مرتعی زیرپوشش این اداره کل در شش ماه نخست سال جاری در مقایسه با سال گذشته 69 درصد کاهش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۶    
اردبیل-ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیله سوار از قلع و قمع 40 مورد آلونک های غیرمجاز و آزادسازی 40 هکتار از اراضی ملی در این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل منابع طبیعی خوزستان گفت: حدود 40 درصد از حجم سیلاب مانسون تابستان گذشته از طریق پروژه های آبخیزداری کنترل شد و اگر پروژه های آبخیزداری نبودند می توانست خسارت زیادی را به بار بیاورد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی رئیس اداره مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: تعدادی از دامداران توان مالی کمی برای تهیه طرح های مرتعداری در این استان دارند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۰۷    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از رفع تصرف 30 فقره عرصه های طبیعی در استان خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۹:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان با بیان اینکه عشایر دامدار از نیمه آبان مجاز به ورود به خوزستان هستند گفت: در حال حاضر چهار برابر ظرفیت مراتع استان در آنها چرای دام صورت می گیرد که در صورت ادامه این وضعیت مراتع خوزستان تا کمتر از 10 سال آینده از بین می روند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: سند مالکیت 500 هکتار زمین ملی استان با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به این بنیاد منتقل شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان منابع طبیعی کشور گفت: بیش از 40 میلیون هکتار از حوزه های آبخیز کشور در حوزه های شهری قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از اجرای طرح ترسیب کربن با هدف ایجاد پوشش گیاهی، افزایش درآمد و اشتغالزایی مردم و جلوگیری از فرسایش خاک در سطح استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: آتش سوزی در اراضی این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 107 درصد کاهش یافت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: هنوز لیست معادنی که کار برداشت آنها به صورت کامل متوقف شده به ما اعلام نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین گفت: مطالعه ایجاد پوشش گیاهی در مناطق بیابانی دشت قزوین از طریق جنگل کاری یا طرح زراعت چوب در دست انجام است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: طی یک سال گذشته 530میلیارد ریال اعتبار برای اجرای سازه های آبخیزداری که به شکل سنگ ملاتی اجرا می شود پیش بینی شده که تاکنون 260 میلیارد ریال از این میزان تخصیص به مصرف رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از احیاء و بازسازی 100 هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان که در اثر بهره برداری معادن تخریب شده بودند خبر داد.
ایثار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۸:۲۸    
به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، فرمانده نیروی انتظامی، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و سرپرست بنیاد با خانواده شهدا دیدار و از ایشان تجلیل بعمل آوردند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۹:۲۱    
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران - منطقه ساری در پیگیری ماجرای عاملان ضرب و شتم نیروهای منابع طبیعی در شهرستان نور، گفت: بعد از پیگیری مقدار 120 تن چوب آلات از گونه های مختلف جنگلی و باغی بدون پروانه از کارگاه های بازدیدشده کشف شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان، نسبت به وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع طی روزهای آتی در استان هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران - منطقه ساری در پیگیری ماجرای عاملان ضرب و شتم نیروهای منایع طبیعی در شهرستان نور، گفت: بعد از پیگیری مقدار 120 تن چوب آلات از گونه های مختلف جنگلی و باغی بدون پروانه از کارگاه های بازدیدشده کشف شد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: در راستای دستور وزیر جهاد کشاورزی برای کاشت یک میلیارد نهال طی چهار سال آینده، یکی از برنامه های سازمان منابع طبیعی برای تحقق این هدف، توسعه زراعت چوب در کشور است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۹:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری طارم گفت: با هوشیاری ماموران آگاهی شهرستان طارم و ماموران انتظامی پاسگاه گیلوان در حین گشت زنی در مسیرهای ارتباطی شهرستان طارم به سه خودرو حامل چوب قاچاق مشکوک شده و طی بررسی ها 20 تن چوب قاچاق در محور استان زنجان به استان گیلان کشف و ضبط شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۹:۴۱    
5 بند سنگی ملاتی در حوزه آبخیز بند مملکت در کو هپایه کرمان با حضور نوبخت رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور افتتاح شد
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
در نشست کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران تاکید شد که باید رویه ها به گونه ای اصلاح شود که سرمایه گذار، منابع طبیعی و مردم باهم منتفع شوند. باید بخش خصوصی و سرمایه گذار تقویت شود. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نیشابور گفت: نیروهای یگان حفاظت با هماهنگی و همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی موفق به کشف و توقیف 570 کیلوگرم بذر آنغوزه به ارزش ریالی حدود 3 میلیارد ریال شدند که در این رابطه یک نفر متهم دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروآباد گفت: عصر روز گذشته بخش وسیعی از جنگل های روستای ماضی بن این شهرستان دچار حریق شد که بعد از هشت ساعت توسط نیروهای منابع طبیعی و مردم مهار شد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی جاوید بخت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد، رئیس منابع طبیعی شهرستان لنده منصوب شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به معدنی بودن این استان گفت: باید یک یا 2 درصد از اعتبارات حقوق معادن برای جلوگیری از بیابان زدایی و آبخیزداری در اختیار کرمان قرار گیرد که امیدواریم در یک برنامه پنج ساله این مشکل رفع شود.
راک نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش راک نیوز،طی حکمی از سوی سعید جاوید بخت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد،خسرو محمدی رئیس منابع طبیعی شهرستان لنده منصوب شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان اینکه برنامه بیابان زدایی در دستور کار دولت قرار دارد تا امنیت زیستی کشور در کنار امنیت غذایی حفظ شود، گفت: افزایش پوشش گیاهی کشور جزو برنامه های جدی این سازمان است و در این راستا از ظرفیت دهیاری ها و شهرداری ها نیز استفاده خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۸:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت از خاک سازمان منابع طبیعی کشور گفت: لایحه قانون جامع آبخیزداری تدوین شده است. انجمن علمی آبخیزداری و پژوهشکده حفاظت از خاک و آبخیزداری اصلاحاتی که باید بر روی آن انجام شود را بررسی کرده اند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۲۰:۰۳    
استاندار کرمان گفت: استان کرمان به شدت نیازمند اجرای طرح های آبخیزداری است و متاسفانه بعضی از پهنه ها هنوز مطالعه هم نشده که یک آسیب است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۹:۵۴    
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در استان کرمان وسعت اراضی زیاد است و بخش زیادی از اراضی ملی نیاز به فعالیت های آبخیزداری و بیابان زدایی دارد.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل‬ منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، 15 آبان را به عنوان زمان ورود دام به مراتع روستایی و عشایری استان بوشهر اعلام کرد. به گزارش فکرشهر از صداوسیما ...
خمام نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
علی کاشفی امروز طی حکمی از سوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان به عنوان سرپرست جدید این اداره در شهرستان خمام منصوب شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: در نیمه نخست امسال یک هزار و 281 قاچاقچی چوب در استان دستگیر شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، از درگیری قاچاقچیان چوب با ماموران یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در محدوده پلنگ پشت شهرستان شفت خبر داد و گفت: محموله کشف و ضبط شده صنوبرهای دست کاشت در اراضی ملی است که بدون مجوز قطع و حمل شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی منصوب شد.
زاگرس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۳:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
سرپرست سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری با بیان اینکه بخشی از کاشت نهال در کشور باید با محوریت تامین نیاز صنایع چوب باشد، گفت: باید برای تولید یک میلیارد اصله نهال در مدت چهار سال در کشور برنامه ریزی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۷   + ۲۶ سایت دیگر  
رشت- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به ضرب و شتم دو مامور یگان حفاظت این اداره کل توسط قاچاقچیان چوب در شفت گفت: راننده 35 ساله دستگیر شد اما همدست وی متواری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با اجرای فقط 10 درصد آبخیزداری در کشور ، تلاش مان در برنامه هفتم بر اساس بودجه ، افزایش شتاب برای رفع 90 درصد عقب افتادگی در حوزه آبخیزداری است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
پیش بینی می شود با اجرای طرح بهبود پوشش گیاهی و تولید علوفه در مراتع، علاوه بر کاهش فشار بر عرصه های مرتعی به منظور تامین علوفه خوراک دام، حدود 324 هزار میلیارد تومان برای کشور درآمدزایی ایجاد شود . ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۳    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج از رفع تصرف بیش از 200 متر مربع اراضی منابع طبیعی این شهرستان در بخش آسارا خبر داد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۸:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل‬ منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، 15 آبان را به عنوان زمان ورود دام به مراتع روستایی و عشایری استان بوشهر اعلام کرد.
بافق فردا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۸    
به منظور آشنایی بیشتر مأمورین یگان حفاظت ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، حفاظت محیط زیست، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق با قوانین، مقررات و ضوابط قضایی ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۲۲:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
شفقنا_ استاندار آذربایجان غربی با اشاره به عزم دولت برای احیای دریاچه ارومیه گفت: کمیته های تخصصی استانی برای احیای دریاچه تعیین شده و از هفته آینده کار خود را در حوزه های مختلف آغاز می کنند. ...