سه شنبه ۲۴ فروردینساعت ۱۱:۲۷Apr 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبخیزداری»

حسن خیریانپور در مراسم آغاز عملیات تصویربرداری هوایی و آشکارسازی تغییرات پوشش درختی در منطقه نوشهر که با حضور دکتر منصور معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها , مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد طی سخنانی , ضمن بیان تشریح ابعاد مختلف اجرایی این طرح گفت: سازمان جنگل ها ...
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد دانشکده منابع طبیعی دانشگاه یزد باهدف توانمندسازی پژوهشکده مناطق خشک و بیابانی این دانشگاه در راستای حل مشکلات ملی در تعامل با سازمان های محیط زیست و سازمان جنگل ها ...
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۰:۴۳    
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در حال حاضر بحران غیر قابل کنترل در جنگل های شمال کشور نداریم و امیدواریم با شمشادکاری که انجام خواهیم داد، دیگر شاهد بروز این آفت و بیماری نباشیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: شعله های آتش از عصر روز گذشته یکشنبه 22 فروردین 1400 به جان طبیعت در ارتفاعات دهستان هنگام واقع در شهرستان قیر و کارزین افتاده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
طی مراسمی با حضور رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در فرودگاه نوشهر، سامانه برخط و پایش هوایی جنگل های هیرکانی با کمک هواپیماهای سبک آغاز به کار کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
نوشهر - ایرنا - رییس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری گفت: سال گذشته حدود 47 هزار هکتار از نقاط جنگلی خسارت دیده ناشی از حریق، براساس زون بندی های انجام گرفته تحت پوشش طرح و برنامه توسعه و غنی سازی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۲۰    
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به آغاز عملیاتی فاز نخست طرح پایش هوایی جنگل های هیرکانی در نوشهر گفت: هدف اصلی این طرح توسعه و بهبود حفاظت و مدیریت علمی و فنی جنگل ها است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد بر اساس شعار "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" 14 اقدام محوری برای اجرا در سال 1400 اولویت گذاری شده است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان شمالی با اشاره به وزش باد و احتمال آتش سوزی گفت: وزش باد گرم، زنگ خطر آتش سوزی جنگل هاو مراتع و از بین رفتن عرصه های طبیعی را به همراه دارد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اسفراین گفت: یک هزار و 515 هکتار پروژه بیابان زدایی در سطح عرصه های بیابانی شهرستان اسفراین از محل اعتبارات ملی سال های 1398 و 1399 اجرایی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
نوشهر - ایرنا - طرح پایش هوایی جنگل های خزری هیرکانی برای نخستین بار امروز یکشنبه با حضور رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور به صورت پایلوت در مازندران آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
چالوس- رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: به رغم آنکه سطح جنگل های کشور 1.5 میلیون هکتار افزایش یافته اما از درون شاهد تنگ شدن و تخریب جنگل ها هستیم.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۲۳    
رئیس سازمان فناوری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: فرایند حفاظتی از جنگل های هیرکانی افزایش می یابد و فضا برای فعالیت های غیرمجاز و قاچاق چوب ناامن می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران رئیس سازمان فناوری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: فاز نخست پایش تغییرات پوشش جنگلی کشور امروز اجرایی می شود و در این طرح، تصویربرداری هوایی با استفاده از هواپیمای فوق سبک صورت خواهد گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری از بهره برداری سامانه برخط و پایش هوایی جنگل های هیرکانی در مازندران خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرعباس، از کشف و تخریب یک کوره ذغال سازی غیر مجاز در کرمون شمیل شهرستان بندرعباس خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۴۲    
اجرای پروژه های آبخیزداری در استان بوشهر سبب شده که این استان تا حدودی از پیامدهای خشکسالی در امان بماند. در چند سال اخیر 429 سازه آبخیزداری در استان ساخته شده است که این سازه ها توانسته اند تا حدودی روان آب ها را کنترل کرده و از فرسایش خاک جلوگیری کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها_مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: ارتفاعات منطقه دهستان هنگام قیروزکارزین از عصر دیروز طعمه حریق شد و شعله های آتش هم اکنون سطح وسیعی از این منطقه را فرا گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۲۷    
چالوس- رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: پروژه رصد تغییرات و پایش هوایی در تمامی عرصه های جنگلی کشور عملیاتی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از رفع تصرف 52 هزار و 378 مترمربع از اراضی ملی شهرستان قلعه گنج خبر داد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: در صورت مشاهده برداشت انبوه گیاهان دارویی و خوراکی خودرو به قصد فروش و عرضه در بازارهای مصرف با فرد خاطی و متخلف برخورد می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
چالوس- رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای طرح زراعت چوب در 24 هزار هکتار از عرصه های کشور خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رییس اداره امور مراتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: 6 تیم در ورودی های این استان شامل اسدآباد، نهاوند، ملایر و تویسرکان برای جلوگیری از ورود زودهنگام عشایر و با هدف کنترل پروانه چرای دام و ساماندهی کوچ مستقر شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از زخمی شدن مامور یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان خانمیرزا در هنگام انجام ماموریت خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۵۳   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل منایع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از مصدومیت یک جنگل بان در برخورد با قاچاقچیان چوب در شهرستان خانمیرزا خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- احداث 429 سازه آبخیزداری بخشی از تدبیر و تلاش هشت ساله دولت های یازدهم و دوازدهم برای مهار خشکسالی و پیامدهای ناگوار آن بر منابع طبیعی در استان بوشهر است که اگر با عملکرد همه دولت های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در این بخش در این استان مقایسه شود، بازهم افزایش دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
احمدی گفت:منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام رتبه برتر عملکرد کشور را کسب کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دهگلان گفت: متخلفان غیر مجاز در نزدیکی روستای بلبان آباد شهرستان دهگلان اقدام به قطع درختان کرده بودند که عملیات متخلفان متوقف شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۲:۰۲    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار از افتتاح پایگاه اطفای حریق در بخش ایوانکی روستای شورقاضی به همت این اداره خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: با افزایش حدود 10 برابری قیمت چوب و زغال، قاچاق آن افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۸:۳۴    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بویراحمد از توقیف خودروی وانت حامل ذغال قاچاق در محور"یاسوج-شیراز" خبرداد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۶:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل آبخیزداری و منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به اینکه مبارزه با آفت دارواش در مناطق جنگلی طارم در دستور کار قرار دارد، گفت: مبارزه با این آفت در طارم آغاز شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
همدان - مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: دو هزار و 767 هکتار از ذخیره گاه های جنگلی استان همدان که رو به انقراض گونه های گیاهی بودند، تقویت شدند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۴   + ۲۹ سایت دیگر  
سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: عشایر باید تقریبا از 30 فروردین از عرصه های مرتعی مناطق قشلاقی خارج و در تاریخ 20 اردیبهشت تا یکم خرداد وارد عرصه های مناطق ییلاقی شوند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره فنی جنگلداری و جنگلکاری منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: غالب توده های جنگلی بنه در سنین میان سالی تا کهن سالی هستند که قطع آن ها انقراض این گونه ارزشمند را در پی خواهد داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: در صورت مشاهده برداشت انبوه گیاهان دارویی و خوراکی خودرو به قصد فروش و عرضه در بازارهای مصرف با فرد خاطی و متخلف برخورد می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد در این ابلاغیه بر انجام اقداماتی از سوی شهرداری ها و دهیاری ها با محوریت استانداری ها در چارچوب مسئولیت های قانونی و در راستای اجرای بند 6 تفاهم نامه همکاری مشترک با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری [...]
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری، گفت: سال گذشته 420 هکتار از رویشگاه های گیاهان دارویی در استان احیا و مورد توسعه قرار گرفت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مریم رحیمی مسئول واحد مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان از اجرای اتمام طرح پایش مراتع قشلاقی شهرستان سمنان در پایان سال 99 خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
طبق اعلام کارگروه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی ریاست جمهوری خشکه رودهای کشور با هدف اشتغال زایی و مهار سیل احیا می شوند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای انجام عملیات تصویربرداری هوایی و آشکارسازی تغییرات پوشش درختی در حوزه های جنگلی شمال از خدمات و توانمندی شرکت های دانش بنیان استفاده می کند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۴    
سلامت نیوز : مدافعان محیط زیست ایران از همیاران طبیعت که به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند، گرفته تا پرسنل سازمان های حفاظت محیط زیست و جنگل ها و مراتع و آبخیزداری در شرایطی قرار گرفته اند که حمایت های قضایی و بیمه ای از آنها به چالش برخورده است. ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی از توزیع 28 هزار اصله نهال در سال گذشته در سطح این شهرستان خبر داد و گفت: این اقدام برای جلوگیری از فرسایش خاک و ضرورت درختکاری انجام شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: اقدامات منابع طبیعی با محوریت جهش تولید در سال 1400 ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
پارک آبخیز یکی از راه های مقابله با سیلاب شهری است که در این گزارش به بررسی ویژگی های یکی از بزرگترین پارک های آبخیز در ایران می پردازیم.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
بهزاد شاهمرادی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اسدآباد در گفت وگو با خبرنگار عصر همدان ، از ورود مجاز عشایر از 15 اردیبهشت به این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: این ورود براساس تقویم سالانه است و البته بستگی به سال دارد و متغییر است. ...
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی “استاندار” در بازدید از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، با بیان اینکه در حوزه حفاظت از مراتع، جنگل ها، منابع طبیعی و آبخیزداری اقدامات خوبی انجام شده است؛ اظهار داشت: تا زمانی که باور مردم به سمت اهمیت و نگهداری منابع طبیعی نرسد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۳:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط و "لورانتوس" در سطح 11 هزار هکتار از جنگل های این استان در حال انجام است.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۲:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، این سازمان برای انجام عملیات تصویربرداری هوایی و آشکارسازی تغییرات پوشش درختی در حوزه های جنگلی شمال از خدمات و توانمندی شرکت های دانش بنیان استفاده می کند. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری از احداث پارک آبخیز در برخی حوضه های آبخیز مشرف به تهران ازجمله کن خبر داد.