سه شنبه ۰۵ بهمنساعت ۰۸:۱۴Jan 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبخیزداری»

خبرگزاری تسنیم   ۶ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات آبخیزداری گفت:بطور متوسط 3.8 تن در هکتار علوفه دامی قابل برداشت در شرایط خشکسالی شدید قابل استحصال است و در شرایط ترسالی تا 8 تن در هکتار قابل برداشت است.
میلاد لارستان   ۳۳ دقیقه پیش    
اختصاص200 میلیارد ریال برای طرح های آبخیزداری لارستان در دیدار معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در تهران مقرر...
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به کمبود اعتبار افزود: اگر بخشی از اعتباری را که برای جبران خسارت صرف می کنیم در جهت پیشگیری و آبخیزداری صرف کنیم 70 درصد خسارت سیل کاهش می یابد.
شبکه خبر   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: به دلیل کمبود اعتبار، در دستیابی به حد نصاب تعیین شده در قانون موفق نبودیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۰ ساعت پیش    
منصور گفت: در 2 سیلاب اخیر دی ماه در حوزه هایی که آبخیزداری انجام داده بودیم، 6.2 میلیارد متر مکعب روان آب کنترل شده است.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۸:۰۷    
رکنا: در این مطلب به بررسی بیوگرافی مسعود منصور، رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور پرداخته ایم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- ایجاد سازه های آبخیزداری جانی دوباره به بسیاری از قنات های خراسان جنوبی داده و به گفته معاون اداره کل منابع طبیعی استان درخواست های مردمی برای احداث این سازه های معجزه گر افزایش پیدا کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۳۶    
گرگان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که همزمان با دهه فجر امسال هفت طرح مهار سیلاب با صرف هزینه 56 میلیارد و 740 میلیون ریال به بهره برداری می رسد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۳۳    
اصفهان- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: راهکارهای مؤثر برای تقویت آبخوان ها، طرح آبخیزداری و پخش سیلاب در اولویت استان و وزارت نیرو قرار گرفته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری هرمزگان گفت: بارندگی ها تاثیر زیادی در افزایش میزان سفره های آب زیرزمینی و تقویت پوشش خاک، کنترل سیلاب و توسعه اکوتوریسم دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: اعتبارات استانی آبخیزداری استان نسبت به اعتبارات ملی تناسبی نداشته و نیازمند تقویت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه استان ها- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: مامور یگان حفاظت منابع طبیعی در حین گشت زنی در جنگل قرق گرگان پس از تذکر به دامدار متخلف مورد ضرب و شتم وی قرار گرفت.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس مطالعات صورت گرفته نرخ فرونشست زمین در دشت بادرود 12 الی 16 سانتیمتر در سال برآورد شده که در اثر برداشت های بی رویه از سفره های زیرزمینی و تخلیه آبخوان ها ایجاد شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: طبق قانون برنامه ششم توسعه باید 10 میلیون هکتار عملیات آبخیزداری انجام می شد که 40 درصد عقب ماندگی داریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
در پی بارندگی های اخیر شش بند بزرگ آبخیزداری و کنترل سیلاب شهرستان گراش آبگیری شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: احیا و بازسازی 35 هکتار از عرصه های منابع طبیعیِ این استان که در اثر فعالیت بهره برداری معادن تخریب شده اند تا دهه فجر به پایان می رسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
امروزه کشاورزی شهری در دنیا برای تحقق امنیت غذایی دارای اهمیت فراوان است، در این گزارش به بیان 10 عرصه کشاورزی شهری در جهش تولید بخش کشاورزی می پردازیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها گفت: تنها در 25 درصد از حوزه های سیل خیز کشور عملیات آبخیزداری انجام گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۲:۲۹    
پس از انتشار خبر مجروح شدن قرق بان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرگان توسط متجاوزان جنگل در خبرگزاری فارس استان گلستان علی محمد زنگانه استاندار گلستان طی تماس تلفنی با وی، پیگیر روند درمان وی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۱:۳۶    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: افزایش ضریب حفاظت از عرصه های ملی با آموزش و بسیج همگانی امکان پذیر است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۰:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از زخمی شدن یکی از نیروهای این یگان در حین گشت و مراقبت از جنگل قرق خبر داد. سرهنگ گلبینی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به ضرب و شتم یکی از نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری در جنگل قرق ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
گرگان-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: یکی از ماموران منابع طبیعی گرگان هنگام سرکشی از پارک جنگلی قرق مورد حمله سه نفر با چاقو قرار گرفت.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: رییس منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان از زخمی شدن یکی از ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان توسط متخلفین به عرصه های منابع طبیعی خبر داد
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: از مردم درخواست می شود در صورت مشاهده هرگونه فعالیتی که منجر به تخریب منابع طبیعی منطقه می شود با شماره تلفن 1504 امداد جنگل و مرتع و سامانه 139 تماس گرفته تا مامورین یگان حفاظت در اسرع وقت با متخلفین و متجاوزین به منابع طبیعی و اراضی ملی برخورد ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مرکزی_ قلمنا_ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خنداب گفت: سند تک برگی(کاداستر) هفتاد و سه هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان صادر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از ضرب و شتم جنگلبان گلستانی در جنگل قرق و مصدوم شدن وی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد اعلام کرد: 2 هزار و 200 مترمربع از اراضی ملی این شهرستان توسط ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی رفع تصرف شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که علی شکیبا جنگلبان گرگانی بر اثر حمله یکی از دامداران منطقه قُرق این شهرستان با ضربه چاقو از ناحیه سر زخمی و راهی بیمارستان شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم میناب در مجلس با اشاره به سیل اخیر استان هرمزگان گفت: وقوع سیل اخیر نشان داد که لایروبی رودخانه ها و اجرای طرح های آبخیزداری و همچنین احداث 5 سد و چندین پل و تقویت راه های استان امری بسیار ضروری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
قرق بان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان در حین انجام وظیفه و در مقابله با متخلف منابع طبیعی با ضربه چاقو مجروح شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: به دلیل محدودیت در تامین آب و اعتبارات،زمین های کوچک یک هکتاری و دو هکتاری را برای ایجاد فضای سبز انتخاب کرده ایم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: همزمان با دهه فجر امسال 12 طرح منابع طبیعی و آبخیزداری با اعتبار 63 میلیارد و 400 میلیون ریال به بهره برداری می رسد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک از مدیریت و استحصال 30 میلیون متر مکعب رواناب به واسطه اجرای سازه های مختلف آبخیزداری حوزه های آبخیز شهرستان در پی سامانه بارشی اخیر خبر داد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه و مشاور رییس اسبق سازمان حفاظت محیط زیست بر لزوم گسترش مناطق تحت حفاظت این سازمان تاکید کرد. اسماعیل کهرم در ارتباط با درخواست علی سلاجقه، رییس سازمان حفاظت محیط زیست از رییس جمهور مبنی بر ادغام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با سازمان حفاظت محیط زیست ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۴    
تهران-ایرنا- سرپرست معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: در راستای اجرای طرح جامع کاداستر، از ابتدای سال جاری تاکنون برای 170 هزار هکتار اراضی ملی و دولتی استان تهران اسناد تک برگ صادر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۲۶    
شاهرود- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گفت: 2 خودرو سواری حامل چوب تاغ قاچاق که برف و بوران این شهرستان آنها را زمین گیر کرده بود دستگیر شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از مدیریت بیش از 4 میلیارد مترمکعب بارش ها در سیل اخیر با اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در مناطق سیل زده استان های جنوبی ایران خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: در راستای سیاست های ابلاغی سال 1400 سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تعداد 5 طرح مرتعداری به مساحت 9 هزار هکتار در منطقه جنوب کرمان به مجریان احاله گردید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
بارش باران و برف زمستانی حال و هوای رودخانه ها، تالاب ها و سراب های کرمانشاه به ویژه منابع آبی منطقه اورامانات را خوب کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: امسال یک هزار و 485 هکتار از مراتع این استان تخریب شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
خسارات فراوان سیل اخیر استان کرمان باعث شد دکتر رئیسی در بازدید اخیر خود از مناطق سیل زده بار دیگر بر انجام طرح های آبخیزداری و آبخوانداری تاکید کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه گفت: در راستای تحقق اهداف سازمان جنگل ها، بیش از 800 هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان با اخذ سند تک برگی تحت مالکیت دولت قرار گرفت.
جنوب ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، فهیمه شمسی: فعالیت دو سامانه بارشی در هرمزگان به فاصله 9 روز از یک دیگر سبب شد تا طبیعت این استان جان تازه ای به خود بگیرد و در جای جای هرمزگان شاهد جوشش بی نظیر زمین و خُرمی کوه و در و دشت باشیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۲۱:۳۵    
ایسنا/آذربایجان غربی سرپرست فرمانداری شوط گفت: تابه حال تعداد 19سد آبخیزداری در شوط احداث شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۹:۳۵    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان : در راستای اجرای طرح کاداستر اراضی ملی در استان سمنان، تا ماه آینده، همه اراضی ملی، سند دار می شوند
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
خارگ نیوز: امام جمعه دشتستان گفت: در شرایط فعلی کم بارشی چاره ای جز تقویت و استفاده بهینه از سدهای خاکی و بتونی موجود و توسعه طرح های آبخیزداری نیست.
اهل کاشانم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۷:۰۴    
پایگاه خبری اهل کاشانم؛ علی خالوئی، کارشناسی ارشد منابع طبیعی_ شاید که خیر، قطعاً هنوز خیلی ها ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری را با همان نام جنگلبانی قدیم خطاب می کنند. ...
کرمان نو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری کرمان گفت: با سازه های آبخیزداری ظرفیت ذخیره سازی 76/2 میلیون متر مکعب سیلاب در سطح استان فراهم شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان:جلوگیری از ورود رسوبات به سد ها با اجرای طرح های آبخیزداری ممکن است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شرق استان کرمان خواستار اجرای طرح های آبخیزداری برای مهار سیلاب در شرق استان شد.