یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۹:۴۴Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبخیزداری»

ایسنا   ۳۷ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری طارم گفت: قاچاق چوب در داخل این شهرستان از حریم رودخانه ها انجام می شود.
احیای قنوات در ایران با انجام عملیات آبخیزداری و آبخوانداری نه تنها موجب آبادانی روستاها شده بلکه یکی از مهمترین ظرفیت ها برای توسعه گردشگری بشمار می رود.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا- منابع طبیعی و کارکرد مهم آن در زندگی بشر موجب شده تا حفاظت و صیانت از این منابع از اهمیت بالا و انکارناپذیری برخوردار باشد و بخشی از تشکیلات دولت ها به منظور حراست و مدیریت این عرصه ها اختصاص یابد که در کشور ما این مهم برعهده سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری قرار گرفته است.
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
قزوین - ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: مقرر شده 500 میلیارد ریال سال جاری برای اجرای طرح های آبخیزداری استان از محل اعتبارات محرومیت زدایی اختصاص یابد.
نماینده بروجن گفت: در سال 1400 اعتباری حدود 100 میلیارد ریالی برای طرح های آبخیزداری در استان در نظر گرفته شده است که سعی بر آن است که این اعتبار را جذب کنیم.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۲۱:۰۸    
گلوگاه (پانا)- مدیر اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلوگاه از اعزام تیم پشتیبان منابع طبیعی شهرستان برای کمک به اطفای حریق مناطق یانه سر بهشهر و عبداللهی بندرگز خبر داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۲۰:۵۰    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نیشابور گفت: بهترین راهکار حفظ، توسعه و بهره برداری اصولی از مراتع اقتصادی کردن مراتع می باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۲۰:۴۵    
کردکوی- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از اطفای حریق در درازنو کردکوی خبر داد و گفت: طبق برآوردهای اولیه بیش از 200 هکتار از عرصه های جنگلی کردکوی دچار خسارت شده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۲۰:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از اطفای کامل آتش سوزی در عرصه های جنگلی کردکوی پس از سه روز خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۲۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر گفت: عملیات جنگل کاری و مراقبت در وسعت 88 هکتار از اراضی ملی این شهرستان از محل صندوق توسعه ملی انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از مهار کامل آتش در جنگل ها و مراتع درازنو کردکوی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: پروانه بهره برداری چرای دام 631 بهره بردار متخلف با 73 هزار و 223 واحد دامی، از ابتدای سال 99 تاکنون در پایش مراتع این استان بر اساس شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور باطل شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۷:۵۱    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سرخس گفت: به منظور جلوگیری از حرکت شن های روان از سال 1398 تاکنون بیش از 3 هزارهکتار عملیات بیابان زدایی اجرا شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۳    
گروه استان ها - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره به کمبود تجهیزات فردی به علت تعدد حریق ها در استان گفت: از طریق سازمان جنگل ها، از 4 استان همجوار استان درخواست شده تا تجهیزات فردی برای مقابله با حریق را به استان گلستان ارسال کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۳    
گروه استان ها - رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری از افزایش تعداد آتش سوزی ها در عرصه های جنگلی کشور خبر داد و گفت: با وجود افزایش 45 درصدی تعداد حریق ها، سطح آتش سوزی 41 درصد کمتر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان رئیس سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور گفت: از وزارت دفاع خواسته شده تا با توجه به پتانسیل بالای حریق در گلستان خصوصاً در فصل پاییز، یک بالگرد دست کم تا پایان فصل پاییز در این استان به طور دائم حضور داشته باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۱۵    
گرگان - ایرنا - رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به کنترل حدود 80 درصد آتش عرصه های منابع طبیعی کردکوی گفت: براساس برآوردهای اولیه تاکنون بین 150 تا 200 هکتار از این منطقه دچار حریق شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۱۰    
گچساران - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: جنگل ها و مراتع منطقه دیل از توابع این شهرستان که عصر روز گذشته طعمه حریق شده بود، همچنان در آتش می سوزد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری از کاهش 41 درصدی آتش سوزی جنگل ها و مراتع در 6 ماه نخست امسال خبر داد و گفت: امسال حدود 8 درصد آتش سوزی عرصه های طبیعی به صورت عمدی رخ داده، این در حالی است که در ده سال اخیر فقط 5 درصد حریق عرصه های طبیعی به صورت عمدی بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به مهار 80 درصدی آتش سوزی در منطقه درازنو کردکوی، گفت: پیش بینی می شود آتش سوزی منطقه درازنو با عملیات بالگردهای آب پاش و نیروهای انسانی تا امشب مهار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
علیرغم اینکه آبخیزداری از عوامل موثر مدیریت ریسک خشکسالی و سیل است ولی بودجه ای از اعتبارات خشکسالی به آبخیزداری تخصیص داده نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۰۵    
شیراز-ایرنا- بهرام حسن شاهی خیر ارسنجانی 2 راس اسب برای حفاظت و حراست از جنگل ها و مراتع و مقابله با آتش سوزی ها به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان اهدا کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۰    
گرگان - ایرنا - رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت که در نتیجه تلاش گسترده نیروهای مردمی و امدادی با بهره گیری از حداکثر توان ممکن، سطح آتش ارتفاعات جنگلی زرشک چال درازنوی کردکوی نسبت به روز گذشته حدود 80 درصد کمتر شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم بروجن در مجلس،گفت: هدف اصلی پروژه های آبخیزداری کنترل فرسایش و رسوب در سطح شهرستان بروجن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: بخش زیادی از حریق در جنگل های درازنوی شهرستان کردکوی مهار شده است و با افزایش نیروها و همچنین استفاده از دو فروند بالگرد تلاش می کنیم عملیات اطفا تا امشب به پایان برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
جلسه مدیریت بحران استان با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و رئیس سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۰:۰۰    
گرگان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: 110 نیروی جدید برای شتاب بخشیدن به عملیات خاموش کردن آتش به منطقه زرشک چال درازنو شهرستان کردکوی اعزام شدند و عملیات کنترل و مهار آتش را در کنار سایر نیروها آغاز کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: خشکسالی یا از پیامدهای پدیده جهانی تغییر اقلیم و گرمایش زمین است که به دلیل واقع شدن ایران در عرض 30 درجه شمالی (کمربند بیابانی و خشک) تاثیر پذیری بیشتر و شدیدتر دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۲:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
آمل- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل گفت: دو فقره آتش سوزی مراتع دربخش کوهستانی لاریجان پس از حدود 4 ساعت تلاش نیروهای یگان حفاظت و مردم مهار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودسر از خلع ید و آزاد سازی 4 هکتار از زمین های ملی و جنگلی در این شهرستان خبر داد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: میانگین سالیانه فرسایش خاک در لرستان سه برابر متوسط کشوری است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از وقوع حریق در بیش از 150 هکتار از دو عرصه جنگلی استان گلستان خبر داد و گفت: با وجود این که از عصر دیروز درخواست اعزام بالگرد داشتیم و قرار بود صبح امروز دو یا سه بالگرد از استان های تهران و البرز به منطقه اعزام شوند ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : آتش سوزی جنگل های "درازنو" گلستان به دلیل وزش باد شدید، پس از 24 ساعت و تلاش دست اندرکاران، وارد مرحله بحرانی شده است. عبدالرحیم لطفی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان در اینباره به "سلامت نیوز" گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره تلاش ماموران عملیاتی برای مهار آتش سوزی در جنگل های کردکوی گفت که تاظهر امروز جمعه حدود 150 هکتار از جنگل های این منطقه در آتش سوخت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: بالگرد از استان تهران برای کمک به مهار آتش سوزی به گلستان می آید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۷    
گرگان- ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت : مهار آتش در منطقه زرشک چال دراز نو( زیر دکل صدا و سیما با پوشش بیشتر درختچه زرشک) شهرستان کردکوی به علت وزش باد با سرعت بیش از 50 کیلومتر، دشوار است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۹:۲۲    
کردکوی- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از وقوع حریق در جنگل های کردکوی خبرداد و گفت: آتش در یانه سر مهار شده ولی وزش باد عملیات کنترل و مهار آتش در درازنو را سخت کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اجرای عملیات آبخوانداری و پخش سیلاب آب باریک بم، دستاوردهای مهمی را به دنبال داشته است که در این گزارش به این دستاوردهای می پردازیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۷:۲۵    
اراک - ایرنا - رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: یک میلیون اصله نهال مرغوب و استاندارد امسال در نهالستان منابع طبیعی و آبخیزداری این استان تولید شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی در راستای طرح جامع کاداستر تا پایان سال 1400 به طور 100 درصد به پایان خواهد رسید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۱:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره به وقوع دو آتش سوزی در ارتفاعات کردکوی، گفت: آتش سوزی در منطقه یانه سر کنترل شده اما آتش سوزی منطقه زرشک چال با توجه به شدت وزش باد امشب قابل کنترل نیست.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان درباره آخرین وضعیت وقوع حریق در 2 نقطه از عرصه های جنگلی این استان گفت: اکنون سرعت وزش باد در منطقه کردکوی خارج از تصور است و حتی باعث می شود که گدازه های آتش موجود در منطقه به 400 متر دورتر پرتاب شوند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی در جلسه شورای اداری شهرستان چرداول گفت: استان ایلام در طر های آبخیزداری و آبخوانداری پیشرو می باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: خراسان رضوی بالاترین سطح جنگل های دست کاشت مناطق بیابانی کشور را دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: مناطق جنگلی واقع در محدوده روستای یانه سر کردکوی دچارحریق شده و نیروهای حفاظتی در حال کنترل آتش هستند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان یکی از دستاوردهای دفاع مقدس را عزت آفرینی برای نظام و امت اسلامی دانست و افزود: دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی به طور غیر مستقیم بدنبال شکست مقاومت و انقلاب اسلامی بود که عزت آفرینی رزمندگان جنگ این هدف را ناکام گذاشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری: جریمه قاچاق چوب و زغال جنگلی در استان 2 برابر افزایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۶    
معاون فنی و آبخیزداری مازندران: سالانه 11تُن خاک در هکتار در مازندران دچار فرسایش می شود.
مرآت   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: آتش سوزی در مراتع ییلاقی کَجین دشت در شمال شهرستان دامغان رخ داد و مهار آتش همچنان ادامه دارد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۴۸    
رکنا:حجازیان رئیس اداره برنامه ریزی، بودجه و هماهنگی طرح های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، گفت: ششمین جلسه کارگروه پیگیری برنامه اقدام 1400 اداره کل با حضور اعضاء ثابت و به ریاست مدیرکل محترم در محل سالن جلسات حوزه مدیریت برگزار شد.