یکشنبه ۱۳ اسفندساعت ۰۵:۴۱Mar 2024 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبخیزداری»

ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۵:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس اداره جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان از تولید چهار میلیون و 375 هزار اصله نهال توسط بخش دولتی و خصوصی در این استان از ابتدای امسال تا پایان ماه بهمن خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۲:۱۱    
ساری - ایرنا - سرهنگ مجید ذکریایی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- منطقه ساری، از رفع تصرف 577 هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی در سال جاری خبر داد و گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد درخصوص خرید مشارکتی 50 هزار اصله نهال تولیدی توسط اداره کل منابع طبیعی قول مساعد داد.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت اموراستان ها، در آستانه 15 اسفند روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، ابوالحسنی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با حضور در صدا و سیمای مرکز این استان با دکتر علیرمضانی دیدار کرد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۸:۵۷    
بر اساس تفاهم نامه سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با سازمان بسیج سازندگی، بخش قابل توجهی از طرح کاشت یک میلیارد درخت را بسیجیان انجام می دهند.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۹:۰۲    
سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت : سهم استان در طرح چهارساله کاشت یک میلیارد نهال 24 میلیون اصله است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهمئی از مشارکت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در کاشت نهال در این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری در بیانیه ای حضور حداکثری مردم را در انتخابات جلوه ای از بصیرت و عظمت ملت شریف ایران برشمرد و از آحاد مردم به ویژه جامعه بزرگ جنگلبانان جهت شرکت در انتخابات دعوت کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان- ابوطالب امینی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به همراه معاونان از دفتر خبرگزاری مهر نمایندگی اصفهان بازدید کرد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
حدود هزار نهال در قالب طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت امروز با حضوراقشار مختلف مردم و گروه های جهادی در مهاباد غرس شد. سایت هاناخبر (آذربایجان غربی) نوشت: حسینی ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به دستورات رهبر معظم انقلاب برای ایجاد نهضتی فراگیر برای سرسبزی ایران، یگان ویژه و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این استان ...
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
اصغر بیات مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با صدور پیامی از عموم مردم شریف استان بالاخص کارکنان خدوم مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز برای شرکت حداکثری در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری دعوت نمود. در متن پیام چنین آمده است: ...
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۵:۴۸    
در نشست ویژه مسئولین ادارات کل منابع طبیعی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان البرز، اجرای طرح ملی مسکن و طرح هادی روستایی و مسائل و مشکلات این حوزه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: این اداره کل برای امسال تعهد تولید شش میلیون و 800 هزار اصله نهال و کاشت پنج میلیون و 300 هزار نهال را دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
2 دستگاه خودرو کامیون حامل محمولات جنگلی قاچاق توسط تیم عملیات یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ساری توقیف شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات و آیین نامه های پژوهشی با تدریس سید حمید مصباح عضو هیأت علمی بازنشسته بخش تحقیقات حفاظت خاک و آبخیزداری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس طی روزهای 7 و 8 اسفند ماه در ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: طرح مردمی کاشت 500 هزار نهال درخت از امروزدر کرمان آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۱:۳۵    
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سردشت گفت: 20 هکتار از جنگل های سردشت با غرس نهال غنی سازی شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سردشت گفت: 20 هکتار از جنگل های حاشیه سد این شهرستان با کاشت نهال غنی سازی شد.
گرشاسبی معاون پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری کشور به همراه جمعی از کارشناسان این پژوهشکده با هدف بررسی وضعیت و چالش های ایستگاه تحقیقاتی و آموزشی آبخوانداری و پخش سیلاب استان و تصمیم گیری درباره آینده ایستگاه های آبخوانداری به خراسان جنوبی سفر کرد . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۳:۲۵    
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سردشت از غنی سازی 20 هکتار از جنگل های سردشت با غرس نهال خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خاش گفت: با همکاری بسیج سازندگی سپاه و این اداره کاشت 6500 نهال در نقاط مختلف این شهرستان آغاز شد و تا پایان هفته منابع طبیعی این رویه تداوم دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نقده گفت: هزار اصله درخت در این شهرستان با همکاری جوامع محلی و تشکلات زیست محیطی کاشت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۲:۲۱    
در اقدامی پایدار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان با همکاری سازمان بسیج سازندگی برای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، تحت شعار همراهی با طبیعت برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۰:۰۰    
با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان و بسیج سازندگی بالغ بر 200 هزار اصله نهال و بذر از گونه های جنگلی و فضای سبز متناسب با اقلیم استان کاشت شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۷:۴۲    
ساری- نوبخت، رییس سازمان جنگل ها و آبخیزداری با اظهار این که بالگردی برای اطفای حریق در جنگل ها نداریم، گفت: مواقع بحران از ظرفیت دستگاه های دیگر بهره می گیریم.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: نیروهای جهادی قرارگاه بسیج سازندگی و منابع طبیعی در سطح استان 150 هزار اصله نهال کاشت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۶:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان از رشد 65 برابری کاشت نهال در استان هرمزگان نسبت به سال گذشته خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - کاشت 500 هزار اصله نهال در قالب تفاهم نامه بین بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت نمادین در ساحل بندرعباس آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۴۵    
مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری سلماس گفت: یک هزار و 700 اصله نهال در سلماس کاشته شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: 176 سازه آبخیزداری با حجم 10 میلیون و 400 هزار مترمکعب در بارندگی های 48 ساعت گذشته در استان آبگیری شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: بارش برف و باران در 10 روز گذشته موجب افزایش روان آب های جاری و سرریز شدن آب از سازه های آبخیزداری این استان شد.
با بهره برداری از طرح آبخیزداری چنداب علاوه بر جلوگیری از جاری شدن سیلاب در دشت ورامین، امکان تغذیه سفره های زیرزمینی همزمان با مصرف بهینه آب باران فراهم شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
بندرعباس - فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان ضمن تشریح عملکرد بهمن ماه 1402 این یگان، از رفع تصرف 12 هکتار اراضی ملی استان خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: با هدف کاشت یک میلیارد درخت در کشور 13 هزار هکتار از اراضی و ارتفاعات پارک کوهستانی نور شیراز بذرکاری و احیا شد.
تجارت جنوب آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۳۲   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عادل پیغامی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی آب و آوا، اظهار کرد: بررسی های تاریخی نشان می دهد که ساکنان جزیره جهانی قشم از سال های دور با روش های انسانی و تمدنی آبخیزداری آشنا بودند. ...
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
کمال شایگانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوجبلاغ از نشست ویژه در خصوص کاشت یک میلیارد درخت با رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوجبلاغ خبر داد. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
سایت مازنی خبر نوشت: رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در آیین اختتامیه ششمین دوره مطالعات ارزیابی کمی و کیفی جنگل های هیرکانی و تجلیل از کارشناسان و دست اندرکاران آمار برداری سراسری جنگل های شمال در کلارآباد شهرستان عباس آباد مازندران افزود ...
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۷:۴۷    
کمال شایگانی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و فرمانده حوزه بسیج کارمندان شهید چمران شهرستان ساوجبلاغ نشست مشترک برقرار کردند و در آن راه های مشارکت بسیج کارمندان در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت مورد بررسی قرار گرفت. ...
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۷:۴۷    
کمال شایگانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ساوجبلاغ، با حضور حجت الاسلام ابوطالب ندرلی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل، علی شهبازی سرپرست معاونت آبخیزداری ...
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۷:۴۲    
کمال شایگانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوجبلاغ، حجت الاسلام والمسلمین ابوطالب ندرلی، علی شهبازی سرپرست معاونت آبخیزداری و وحید علیجانی سرپرست اداره جنگلداری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در راستای اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت با حجت الاسلام ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۳:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی 26 سازه آبخیزداری و آبخوانداری با اعتبار بیش از209 میلیارد ریال در این استان افتتاح می شود.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سرخس در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: برخی سودجویان برای تهیه زغال اقدام به قطع و بوته کنی درخت های تاغ می کنند. البته در صورت مشاهده، به جد با متخلفان برخورد می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: با هدف مستندسازی صدور اسناد و حدنگاری در استان، تا کنون برای بیش از 99 درصد اراضی شامل اراضی ملی، ساحلی و ... سند تک برگ صادر شده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری گفت: حفاظت خاک و آبخیزداری، عملیات آبخیزداری در سواحل رودخانه ها از ورود سیلاب و رسوبات آن به مناطق اطراف رودخانه جلوگیری می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۰۱    
نوشهر- ایرنا- معاون امور جنگل سازمان منابع و آبخیزداری کشور با اشاره به آنکه از سال گذشته روند اجرای طرح مدیریت پایدار جنگل های شمال باتزریق اعتبارات قابل توجه با شتاب در حال انجام است، گفت: با رفع مشکلات اعتبار و بهره گیری از همه ظرفیت ها این طرح مدت سه سال آینده به سرانجام می رسد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: در سازمان با کارگروه ویژه ای که برای مقابله با زمین خواری ایجاد شد هیچ تعارفی با هیچ زمین خواری نداریم و به طور جد پیگیر این موضوع هستیم و برنامه کار ما این است که به سمت دانه درشت ها برویم.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
سرعت بالای فرسایش خاک در اردبیل بالا است. در بررسی های اخیر کارشناسان این حوزه مشخص شده فرسایش و نابودی خاک در این استان 14 تن در هر هکتار بوده که این میزان بیشتر از میانگین کشوری است؛ فرسایشی که به دو شکل آبی و بادی منابع خاکی استان را در خطر نابودی قرار داده است.