دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۲۲:۲۵Oct 2020 26

جدیدترین‌های «آبخیزداری»

پانا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شیراز (پانا) - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون از صدورحکم دادگاه برای متخلفی که به علت قطع 2 اصله درخت بلوط تحت تعقیب قرار گرفته بودخبر داد و افزود با رای قطعی دادگاه شهرستان کوه چنار این فرد محکوم به کاشت و نگهداری 15 اصله نهال بلوط شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۵ ساعت پیش    
با پیگیری های مستمر هیات ممیزی مراتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیضا، اختلافات مرزی مراتع روستاهای بانش و دشمن زیاری حل و فصل گردید.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات اعلام کرد: صبح امروز (دوشنبه) با حکم رئیس حوزه قضائی لواسانات 9 هکتار از اراضی ملی پلاک افجه توسط یگان حفاظت منابع طبیعی رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: طرح کاداستر، راهکاری برای تثبیت مالکیت دولت و افزایش ضریب حفاظتی عرصه های ملی است...
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از اجرای 13 پروژه آبخیزداری در شهر خرم آباد برای کنترل سیلاب خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۹ ساعت پیش    
رییس آبخیزداری اداره منابع طبیعی شهرستان میامی گفت: 1120 هکتار از شهرستان میامی جنگل کاری دست کاشت شده که مراقبت و نگهداری از این عرصه ها ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
شبستان   ۱۰ ساعت پیش    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آبدانان از اجرای جنگل کاری اقتصادی در سطح 740 هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از حدنگاری ثبتی (کاداستر) سه میلیون و 276 هزار هکتار از عرصه های ملی این منطقه طی هفت سال گذشته خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: طی هفت ماه گذشته تعداد آتش سوزی در استان کاهش 50 درصدی داشته است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۴۱    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تویسرکان از اجرای طرح توسعه جنگل با نهال در 38 هکتار از حوزه آبخیز این شهرستان خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۰۵    
مدیر طرح توسعه زراعت چوب سازمان جنگل ها، مرتع و آبخیزداری کشور گفت: پرداخت تسهیلات بانکی با سود 13 درصد و توزیع نهال رایگان ابزارهای تشویقی سازمان چنگل ها برای متقاضیان زراعت چوب است که زارعین می توانند از هر دو طرح تشویقی استفاده کنند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های شهریار، رباط کریم، اسلامشهر، قدس و بهارستان از کشف و ضبط 2.5 تن چوب قاچاق خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار گفت: 118هزار و 700مترمربع از اراضی ملی در شهرستان برخوار خلع ید شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون منابع طبیعی استان سمنان گفت: شتاب بخشیدن در تکمیل پروژه های آبخیزداری در راستای پیشبرد اهداف توسعه ای استان با مشارکت مردم و آبخیزنشینان امکان پذیر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - رییس امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که در صورت تامین آب کافی، امکان اجرای طرح زراعت چوب در 100 هزار هکتار از اراضی این استان فراهم است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهدیشهر گفت: اجرای طرح های آبخیزداری در یک دوره 15 تا 20 ساله موجب تقویت سفره های آب زیرزمینی و افزایش سطح آب در روستای فولادمحله این شهرستان شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۶:۲۹    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زنجان گفت: با توجه به آرشیو این اداره، 72 فقره پرونده تخلف ماده 55 در روستای امند تنظیم و نسبت به اقدامات قانونی تمهیدات لازم انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: امسال 30 هزار هکتار عملیات آبخیزداری در استان اجرا می شود.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردستان از پایان فصل چرای دام در مراتع ییلاقی در اردستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار آوج از اجرای 23 طرح آبخیزداری با 90 درصد پیشرفت در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهدیشهر گفت: اجرای طرح آبخیزداری به حجم 2هزار و 800 متر مکعب در حوضه گل رودبار این شهرستان تکمیل و شهر شهمیرزاد با جمعیت 17 هزار نفر از مزایای آن بهره مند شدند.
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۳:۳۱    
یکسال پیش بود که در تاریخ 5 فروردین ماه، شهر شیراز دچار سیلاب ناگهانی شد و برخی هموطنان یا دچار سانحه شدند یا به کام مرگ فرو رفتند.با این وجود باید منتظر ماند و دید که با تمهیداتی که برخی متولیان در سال جاری در پیش گرفته اند چه عواقبی در انتظارمان خواهد بود.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: منطقه سرب و روی انگوران با اجرای طرح احیا و بازسازی، می تواند الگویی برای دیگر مناطق معدنی کشور باشد.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان ؛ اسفندیار خزائی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز گفت ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودان، از ورود عشایر کوچ رو به مراتع این شهرستان از اول آبان ماه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۷    
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: 9 میلیارد ریال از اعتبارات استانی به کاداستر اراضی منابع طبیعی اختصاص یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
پاکدشت- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پاکدشت گفت: برای اقدامات آبخیزداری در حوزه آبخیز توچال پاکدشت 4.5 میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
پاکدشت- فرماندار پاکدشت با اشاره به اینکه عملیات آبخیزداری، راهکاری کلیدی جهت کنترل سیل و جلوگیری از خسارت ها است، گفت: تداوم فعالیت های آبخیزداری در پاکدشت ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان در نشستی دوجانبه بر ضرورت فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در کشت زراعت چوب و جنگل کاری اقتصادی مشارکتی تأکید کردند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۱    
زنجان- آقاجانلو، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری زنجان با بیان اینکه طی شش ماهه نخست سال جاری 76 فقره حریق در مراتع استان رخ داده است، گفت: طی این بازه زمانی 747 هکتار از مراتع دچار آتش سوزی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
پانزدهمین همایش ملّی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران در روزهای ششم و هفتم آبان ماه سال جاری با همکاری انجمن آبخیزداری ایران و به صورت نیمه حضوری در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم اجرای طرح های آبخیزداری گفت: برای اجرای 2 بند از مجموع چهار بند سنگی ملاتی طرح آبخیزداری درازدره شهرستان بن چهار میلیارد و 600 میلیون ریال هزینه شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۰    
مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان گفت: عملیات آبخیزداری حوزه آبخیز قدس از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی شامل عملیات سنگ و ملات اجرایی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهین شهر و میمه از اختصاص یک میلیارد و 80 میلیون تومان اعتبار برای بند سنگی ملاتی در دهلُر و یک میلیارد و 200میلیون تومان اعتبار برای طرح آبخیزداری روستای کلهرود، خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
با تلاش نیرو های یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چناران،6نفر از عوامل قطع درختچه های جنگلی در منطقه فریزی چناران بازداشت شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
علی آبادکتول- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از اجرای طرح کاداستر جنگل های هیرکانی و مراتع مربوطه به میزان حدود 30 هزار هکتار پلاک تثبیت شده در شهرستان علی آباد کتول خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی با آبخیزداری و آبخوانداری از تکالیف قانونی است که مجلس شورای اسلامی باید بدان نظارت بیشتر و قوی تری داشته باشد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۳:۴۴    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز ، پس از حوادث تلخ سال گذشته در شیراز و وقوع سیل در دروازه قرآن و شهرک سعدی این کلانشهر، توجه مسئولان کشوری، استانی و شهری به حوضه آبخیز در شیراز معطوف شد . ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۳:۰۷    
طرح کنترل سیلاب و آبخیزداری دروازه قرآن شیراز پس از 15 ماه مطالعه، طی 75 روز ساخته شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
طرح های آبخیزداری در روستای میرهاشم از توابع دهستان زردین به بهره برداری رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر 19 ذخیره گاه جنگلی حفاظت شده با گونه های خاص و در حال انقراض در استان شناسایی شده که با تدابیر خاص حفاظت می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مسجدسلیمان گفت : آتش سوزی در اتفاعات کوه آسماری این شهرستان با تلاش نیروهای محلی و منابع طبیعی مهار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
طرح آبخیزداری و کنترل سیلاب حوضه آبخیز دروازه قرآن شیراز افتتاح شد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه از پایان موفقیت آمیز عملیات مهار آتش سوزی در کوه منگشت این شهرستان خبر داد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۰:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه گفت: شعله های آتش روز پنجشنبه در ارتفاعات منگشت شهرستان ایذه زبانه کشید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۰:۰۵    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرمان گفت: دامداران موظف هستند تا پایان سال 1400 نسبت به تهیه طرح های مرتعداری اقدام کنند.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، طرح ابتکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مبنی بر پاسخگویی مدیر ستاد اقامه نماز بصورت تلفنی به سوالات و استماع پیشنهادات در خصوص ضوابط و سیاست های ستاد اقامه نماز در دستگاه های اجرایی اجرا شد. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار فارس گفت: بیش از سد سازی می توانیم آبخیزداری را در این استان ترویج دهیم تا از مزایای آن بهره مند و از وقوع فجایعی همچون سیل فروردین ماه 98 در شیراز جلوگیری کنیم.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۰۷    
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس از پایان عملیات اجرایی 6 بند سنگی ملاتی در بالا دست حوزه دروازه قرآن شیراز خبر داد و گفت: بهره برداری از این بند ها از امروز آغاز می شود.