پنجشنبه ۰۷ مهرساعت ۲۱:۳۴Sep 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هکتار»

خبرگزاری تسنیم   ۱۲ دقیقه پیش    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با انتقاد از تصرف زمین های وقفی در زنجان توسط دستگاه های دولتی و همینطور افراد حقیقی گفت: به طور مثال 90 هکتار از باغات حسن ابدال که جزو بهترین زمین ها هستند وقفی هستند و تصرف شده اند.
تحلیل بازار   ۲ ساعت پیش    
ساری- عنایتی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران سطح شالیزارهای استان را 215 هزار هکتار ذکر کرد و گفت: 58 هزار هکتار کشت مجدد شده است.
ایلنا   ۳ ساعت پیش    
عضو شورای شهر قزوین گفت: فضای باغستان حدود 6 برابر فضای شهری بوده ولی حالا چه اتفاقی افتاده که فضای 3 هزار و500 هکتاری به 2 هزار و 500 هکتار می رسد جای بررسی دارد.
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- فرماندار قصرشیرین گفت: قصرشیرین دارای 40 هزار هکتار منطقه حفاظت شده است.
جام جم   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
وقتی نتایج سرشماری کشاورزی در سال 1393بیرون آمد نشان می داد حدود 45درصد واحد های بهره بردار کشاورزی که بیشتر کشاورزان خرده مالک هستند و در اراضی کمتر از دو هکتار واقع شدند، مالک 6درصد اراضی کشاورزی کل کشور هستند ...
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: با هوشیاری و تلاش کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی بیش از 2 هکتار اراضی ملی به ارزش 12 میلیارد تومان مورد تصرف افراد فرصت طلب و سودجو در روستاهای گناوه کشف شد.
دانا   ۹ ساعت پیش    
حامد فرضی گفت: متاسفانه فرونشست در البرز طی 2 سال اخیر افزایش پیدا کرده است و به برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی بازمی گردد.
مدیرکل اوقاف مازندران گفت: طرح زارعت چوب در 200 هکتار از اراضی وقفی و مستقلات امامزادگان استان کرده است تا ضمن تولید چوب های صنعتی، درآمد پایداری برای بقاع متبرکه استان ایجاد شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در سیزدهمین سفر شهرستانی خود صبح امروز وارد شهرستان فریدن شد. وی در ابتدای این سفر ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهیدان از شهرک گلخانه ای دامنه بازدید کرد ...
تحلیل بازار   ۱۰ ساعت پیش    
گرگان- برزعلی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان از ابتلای دو هکتار از باغات زیتون شهرستان مینوشت بیماری گال باکتریایی خبر داد و گفت: تلاش کردیم تا با هرس درختان این آفت کنترل شود.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: در نیمه نخست امسال بیش از 40 هکتار از اراضی ملی و دولتی استان با حمایت دستگاه قضایی رفع تصرف و آزادسازی شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: بر اساس برنامه ابلاغی در سال زراعی1402-1401، حدود 591 هزار هکتار از دیمزارهای استان زیر پوشش طرح جهش تولید قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون یک هزار تن میوه گرمسیری چیکو از سطح 122 هکتار از باغات باور این استان برداشت و روانه بازار مصرف شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۳۱    
ایسنا/گیلان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صومعه سرا به کشت مجدد برنج در 20 هکتار از شالیزارهای این شهرستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نشاء های برنج انجام شده به مرحله خوشه دهی رسیده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: درکشت پاییزه 25 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت گندم آبی می رود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
نصیرنیوز، محمدباقر بی پروا در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: سطح زیر کشت پسته استان 2 هزار و 238 هکتار است که یک هزار و 464 هکتار آن را باغات بارور و 774 هکتاررا باغات غیر بارور تشکیل می دهد. وی ادامه داد: عمده رقم مورد کشت در باغات استان رقم احمد آقایی [...]
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: اختصاص قطعه زمین 200 متری برای گروه های سه نفره از طرح های حمایتی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در این استان اجرایی شده است و در این خصوص هشت هکتار زمین در بجنورد تامین شد.
سالانه 40 هکتار به باغ های پسته شهرستان اردستان افزوده می شود. به گزارش روابط عمومی شهرستان ، سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان اردستان گفت: سه هزار هکتار باغ پسته، نیمی بارور و نیمی غیربارور ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گلستان از پیش بینی کشت پاییزه در بیش از 500 هزار هکتار از اراضی زراعی استان خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: امسال سهمیه استان از اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها از 200 هزار هکتار در سال گذشته به 381 هزار هکتار افزایش یافته است.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کاشان از تثبیت مالکیت و اخذ سند تک برگ یکهزار و 300 هکتار اراضی دولتی این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۷:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
ساری- مدیر کل غله و خدمات بازرگانی مازندران با بیان اینکه امسال 55 هزار هکتار از زمین های زراعی استان به کشت گندم اختصاص یافت، گفت: خرید تضمینی گندم 25 درصد رشد یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۶:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
اصفهان- رئیس گروه مشترکین و درآمد شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: برنامه ریزی برای تعیین تکلیف 9200 هکتار از اراضی بستر رودخانه های استان طی یک سال گذشته انجام شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۱۳    
گرگان - ایرنا - سرپرست اداره کل شیلات استان گلستان گفت: تاکنون 60 درصد برداشت میگو از 100 مزرعه با پوشش سطح هزار و 540 هکتار واقع در مجتمع گمیشان انجام شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۰۷    
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره ثبت اسناد و املاک گنبدکاووس گفت که براساس تصمیم جدید قرارگاه ملی صدور اسناد مالکیت حدنگار (کاداستر) و حفظ کاربری اراضی کشاورزی، محدودیت حد نصاب 10 و پنج هکتار به ترتیب برای اراضی زراعی دیم و آبی در سراسر کشور و این شهرستان برای صدور سند کاداستر حذف شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
قم- رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: هم اکنون 14000 هکتار باغ پسته در استان قم وجود دارد که پیش بینی می شود 6000 تن از این محصول در سال جاری برداشت شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۰۳    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: 3 هزار هکتار از زمین های وقفی استان قزوین به ساخت مسکن ملی اختصاص یافته تا زمینه خانه دار شدن خانوارهای محروم و کم درآمد فراهم شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۶    
سازمان بهشت رضا از سال 1355 در کیلومتر 10 آزادراه مشهد به باغچه و در زمینی به وسعت بیش از 169 هکتار فعالیتش را آغاز می کند. هم زمان با اوج گیری انقلاب اسلامی در مشهد، بسیاری از شهدای مشهدی در این آرامستان به خاک سپرده می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا- فرماندار آوج گفت: با اختصاص 22 هزار و 300 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها، آوج به قطب کشاورزی دیم استان تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: 40 هزار هکتار اراضی حافظت شده در شهرستان داریم که توسط 2 پاسگاه محیط بانی پایش و کنترل می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۶    
اردبیل-ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیله سوار از قلع و قمع 40 مورد آلونک های غیرمجاز و آزادسازی 40 هکتار از اراضی ملی در این شهرستان خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان رودان از آتش سوزی در 6 هکتار از نخلستان های بخش رودخانه خبر داد.
سلام مرودشت   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از کاشت و برداشت پنج هکتار گیاه دارویی رزماری در این شهرستان خبرداد و گفت: پیش بینی می شود، ده تن محصول از پنج هکتار زمین زراعی در این شهرستان تولید و روانه بازار شود. به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، [...]
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه کشت پسته در این استان 10 ساله شد، گفت: در تلاش برای جایگزینی کشت پسته به جای محصولات پر آب بر هستیم.
دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۵۰    
سعید خسروی از برداشت هویج در 6 هکتار ازمزارع زیر کشت این محصول در شهرستان اردل خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بسته تشویقی شامل پرداخت تسهیلات، تامین بذر و تخفیف بیمه ای برای اجرای طرح جهش تولید و مقابله با بیان زدایی در این استان ارایه می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: در سال زراعی جاری 58 هزار و 738 هکتار اراضی شالیزاری استان به کشت مجدد برنج و 40 هزار و 392 هکتار به پرورش رتون اختصاص یافت که در مجموع 99 هزار و 130 هکتار از شالیزارهای مازندران زیر کشت دوم برنج رفت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- رییس جهاد کشاورزی سرپل ذهاب گفت: کشت کلزا در سطح 500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در 5 ماه اول سال 1400 حدود 6 هزار و 272 هکتار آتش سوزی در جنگل ها رخ داد اما در 5 ماهه اول امسال 867 هکتار آتش سوزی گزارش شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: 141 طرح آبیاری نوین در زمین های کشاورزی قزوین با مساحت بیش از سه هزار هکتار در دست اجرا قرار دارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
100هزار تن موز امسال از سطح سه هزار هکتار از باغات استان سیستان و بلوچستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۰۷    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از رفع تصرف 30 فقره عرصه های طبیعی در استان خبرداد.
باشگاه آلومینیوم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از ایسنا، سید مصطفی هاشمی در جلسه ای با فرماندار شهرستان لامرد بیان کرد: شهرک صنعتی انرژی بر دارای بیش از هزار هکتار مساحت است که برای استقرار صنایعی که نیاز به مصرف انرژی بالایی دارند احداث شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- رئیس جهاد کشاورزی هرسین از کشت زعفران در 20 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان حفاظت محیط زیست در دولت سیزدهم گام های خوبی در راستای مقابله با آتش سوزی در مناطق چهارگانه برداشته است به طوری که امسال مبلغ 17 میلیارد تومان برای اطفاء حریق در این مناطق اختصاص داد؛ این در حالی است که تا سال های گذشته این مبلغ 2 تا 3 میلیارد تومان بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- سهمیه امسال کشت دانه روغنی کلزا در مازندران با یکهزار هکتار بیشتر نسبت به سال قبل ،25هزار هکتار ابلاغ شد ،کشت پاییزه ای که با بارندگی مناسب در نخستین هفته مهر سبب خوشحالی و امیدواری کشاورزان نیز شده است.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویری از لحظه آتش سوزی 6 هکتار از نخلستان های رودان در یکی از نخلستان های بخش رودخانه در استان هرمزگان خواهید بود که متاسفانه در این حادثه بیش از 600 اصله درخت به طور کامل سوختند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۰:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
هر سال از اواخر تابستان و برداشت انگور در منطقه دره جوزان شهرستان ملایر و روستای توسک و جوزان آغاز می شود. شهرستان ملایر با وجود دارا بودن بیش از ده هزار هکتار باغات و تاکستان های انگور سهم عمده ای را در تولید و صادرات کشمش در استان و حتی کشور برعهده دارد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۰:۳۳   + ۳۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس سازمان صنایع کوچک گفت: سال گذشته حداقل 900 هکتار زمین در دو روش، استفاده از محاکم قضایی و تفاهم نامه به دولت، برگشت داده شد و در نیمه نخست امسال نیز 225 هکتار خلع ید شد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
برداشت گندم تابستانه تقریبا به پایان رسیده است و استان های مختلف کم کم برای کشت پاییزه آماده می شوند. از ابتدای فصل برداشت و خرید تضمینی گندم تاکنون بیش از 7میلیون تن گندم از استان های مختلف خریداری شده است ...