چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۶:۵۹Oct 2020 28

جدیدترین‌های «هکتار»

باشگاه خبرنگاران   ۳ دقیقه پیش    
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری اسان همدان گفت: 60 میلیارد تومان امسال برای احیای 2 هزار هکتار از جنگل های استان اختصاص یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۴۶ دقیقه پیش    
استاندار همدان از ساخت شهرک گلخانه ای به وسعت 40 هکتار بامشارکت سرمایه گذار کشور ترکیه در استان خبر داد.
مسئول اداره بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لارستان، گفت: در سال زراعی 99 – 98 میزان برداشت دانه روغنی کلزا در لارستان با عملکرد 1900 کیلوگرم در هکتار به حدود...
ایانا   ۸ ساعت پیش    
رئیس مرکز جهاد کشاورزی بخش دهرم شهرستان فراشبند ازکاشت 900 اصله نهال پیارم درسطح 9 هکتار در این مرکز خبرداد.
موج   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار کرمانشاه با اشاره به تشکیل پرونده برای 600 مورد از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سال گذشته در حوزه شهرستان کرمانشاه، گفت: درنهایت جلوی تغییر کاربری 120 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان را گرفتیم.
ایانا   ۸ ساعت پیش    
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به سطح زیر کشت گلخانه ها در استان گفت: سطح گلخانه های استان در سال 98 را 698 هکتار عنوان کرد و اظهار داشت ...
قرارداد کاشت نزدیک به 200 هکتار چغندرقند در قیروکارزین منعقد شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۹ ساعت پیش    
رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی بهبهان از کشت کلزا در 8 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.
کیهان   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس گزارش سازمان جنگل ها و مراتع 560 هزار هکتار پوشش بلوط در لرستان بر اثر بیماری زوال بلوط از بین رفته است. ...
موج رسا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن استان زنجان در نامه ای به وزارت نیرو خواستار تخصیص آب به 1500 هکتار از اراضی شیبدار طارم شد.
استان همدان با تدوین سند راهبردی بخش کشاورزی و اولویت توسعه کشت های گلخانه ای، سالانه 70 هکتار گلخانه ایجاد می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۰ ساعت پیش    
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با اشاره به 9 هزار و 95 هکتار سطح باغات گردوی استان گفت: برآورد می شود امسال بیش از 16 هزار تن گردوی خشک تولید شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، گفت: در سال 99 در 10 هزار هکتار از اراضی زراعی استان با آفت ملخ مبارزه صورت گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۴۲    
سطح زیر کشت انارستان سیاب 2 هزار هکتار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۲۵    
بجنورد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: یک باغدار این شهرستان خراسان شمالی در سال جاری موفق به برداشت 300 تن سیب درختی از هر هکتار شدکه 18 برابر بیشر از میانگین استانی است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: از ابتدای سال 99 تاکنون؛ حدود 40 هزار متر مربع از اراضی ملی در استان، رفع تصرف شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مجموعه ورزشی ثامن الائمه در 10 کیلومتری جاده مشهد-شاندیز قرار دارد و از دهه ها قبل قرار بود با اختصاص زمینی به مساحت 400 هکتار به شکل یک دهکده المپیک درآید؛ اتفاقی که پس از سال ها هنوز رخ نداده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۰۳    
ساری- معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: سالانه 1.2 میلیون هکتار طرح آبخیزداری در کشور برای صیانت از عرصه های ملی اجرا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: امسال تا پایان مهر در 174 فقره آتش سوزی عرصه های طبیعی استان، یک هزار و 407 هکتار از جنگل ها و مراتع استان دچار آتش سوزی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۸:۳۶    
گروه استان ها - رئیس اداره راه و شهرسازی کاشان ضمن اشاره به آزادسازی 13هزار هکتار از اراضی دولتی شهر کامو کاشان گفت: ارزش اراضی آزاد شده 27 میلیارد ریال است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
وقوع آتش سوزی مهیب جنگلی موجب شد تا به 100 هزار نفر از ساکنان جنوب ایالت کالیفرنیا دستور تخلیه داده شود. این آتش سوزی جنگلی موسوم به Silverado درست پیش از طلوع آفتاب روز گذشته (دوشنبه) در جنوب لس آنجلس رخ داد که تا اواخر غروب شعله های آتش حدود 2915 هکتار از اراضی را از بین برد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- کارشناس مسوول دانه های روغنی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال در 2 هزار و 250 هکتار از مزارع آبی استان کلزا کشت شده که این مقدار کشت در مقایسه با سال قبل 30 درصد کاهش یافته است.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه علمی: یک شرکت تجاری برای مقابله با نابودی جنگل ها، پهپادی تولید کرده که می تواند با کاشت بذر در نقاط مختلف به رویش دوباره درختان کمک کند. بر اساس بررسی های سازمان ملل حدود 420 میلیون هکتار از جنگل های جهان از سال 1990 به بعد به علت تبدیل به زمین های کشاورزی از بین رفته اند و بین سال های 2015 ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۵۵    
معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها: بیش از 15 تن خاک در هکتار سالیانه در کشور در معرض فرسایش قرار دارد این در حالیست که در برخی مناطق بیش از هزار تن فرسایش خاک داریم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی از وجود 450 گونه گیاه دارویی در استان خبر داد و گفت: در سال زراعی 99-98 بیش ازسه هزار و 523 هکتار از اراضی زراعی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافته بود که 18 هزار و 721 تن انواع گیاهی دارویی تولید شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: کشت پاییزه محصول کلزا در سطحی معادل 2 هزار هکتار در استان کرمان در حال انجام است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: کشاورزان نمونه عملکرد 12 تنی در هر هکتار دارند، در واقع سه برابر بیشاز از متوسط کشوری برداشت دارند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
834 تن میگو از 408 هکتار اراضی پرورش میگو در سایت شهید صنعتی گواتر شهرستان دشتیاری استان سیستان و بلوچستان برداشت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سطح زیر کشت نخیلات فسا امسال 70 هکتار افزایش داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
کاشان- ایرنا- 25 هکتار از اراضی ضلع جنوبی دانشگاه کاشان روز سه شنبه در آیینی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان شهرستانی به پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی واگذار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت جهادکشاورزی نقده از اجرای سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی در سطح 18 هزار و 737 هکتار از اراضی شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سطح گلخانه های این استان در سالجاری با جهش مطلوب از 245 هکتار به 300 هکتار افزایش یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: هر ساله در یک هزار هکتار از عرصه های مرتعی این استان عملیات احیا، اصلاحی و بذرکاری و در یک هزار هکتار از مناطق جنگلی نیز عملیات احیا و بازسازی اجرا می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز گفت: در سال زراعی جاری، 12 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به زیر کشت گندم و جو پاییزه می رود که نقش موثری در تامین نیاز استان به این دو محصول ایفا می کند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
نی ریز(پانا )-مدیر جهادکشاورزی نی ریز از خسارت 136هزار میلیون ریالی سرما و یخبندان به مزارع و باغ های نی ریز خبرداد و گفت این اتفاق در بازه زمانی 19 تا 23 مهرماه روی داده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۱۴    
شیراز-ایرنا-مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا با بیان اینکه 2 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان امسال کلزاکاری می شود گفت: کلزاکاران برای افزایش بهره وری کیفی و کمی محصول خود باید با همکاری مراکز جهاد کشاورزی و کارشناسان، اصول علمی را در کاشت، داشت و برداشت کلزا بکار گیرند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- استاندار همدان با بیان اینکه طبق سند راهبردی باید سالانه 70 هکتار کشت گلخانه ای ایجاد شود گفت: این مهم علاوه بر توسعه و تنوع تولید موجب اشتغال پایدار برای دانش آموختگان رشته های کشاورزی استان می شود.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
استان مازندران با توجه به سابقه کشت توتون و میزان سطح کشت از سالیان بسیار از مناطق اصلی توتونکاری کشور بوده؛ این استان اکنون با حدود هزار هکتار سطح زیر کشت توتون جزو استان های برتر کشت توتون است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: 450 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی جهت بهره برداری مرتع داران طبق ضوابط آزاد سازی شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
برداشت انار از 250 هکتار از باغ های زیر کشت این محصول در شهرستان پاکدشت آغاز شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قدس از پایان کشت کلزای پاییزه در 52 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان خبر داد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه استان تهران حدود 4 سال متوالی است که رتبه اول را در توسعه گلخانه ها در کشور دارد، افزود: تلاش می شود سطح گلخانه ای استان به 4 هزار و 311 هکتار افزایش پیدا کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با اشاره به 9 هزار و 95 هکتار سطح باغات گردوی استان گفت: برآورد می شود امسال بیش از 16 هزار تن گردوی خشک تولید شود.
پولی مالی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی- در زمین های کم بازده گنبد کاووس در استان گلستان که کشت هیچ گیاهی توجیه اقتصادی ندارد، تأسیسات مدرنی به مساحت بیش از 400 هکتار احداث شده که به نقطه امید ایران و تحسین جهانیان مبدل شده است.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۵۰   + ۲۷ سایت دیگر  
مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از توسعه 185 هزار هکتاری سامانه های نوین آبیاری از ابتدای سال 99 خبر داد. *** سامانه نوین آبیاری به گزارش خبرگزاری صنایع ، عباس زارع پیرامون سامانه های نوین آبیاری، اظهار داشت: ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 40 هزار متر مربع از اراضی ملی شامل پناهگاه حیات وحش و مناطق حفاظت شده در استان، رفع تصرف شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۳۶    
برداشت سیب زمینی از هزار و 610 هکتار از اراضی زراعی شهرستان سلطانیه آغاز شده و پیش بینی می شود بیش از 67 هزار تن از این محصول برداشت و روانه بازار شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: در سال زراعی 99-98 بیش از سه هزار و 523 هکتار از اراضی زراعی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافته بود که 18 هزار و 721 تن انواع گیاهی دارویی تولید شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ از آزادسازی بخش دیگری از اراضی تغییر کاربری یافته در این حوزه قضایی خبر داد و گفت: در اقدام هماهنگ صبح امروز، 62 هکتار از اراضی واقع در جاده سهیلیه آزادسازی شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
موسی الرضا حیاتی گفت: 300 هکتار از مراتع خراسان شمالی به علت بی احتیاطی گردشگران و بهره برداران جوامع محلی از ابتدای سال جاری تاکنون طعمه حریق شد.