پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۱۵:۳۲Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هکتار»

خبرگزاری صدا و سیما   ۴۲ دقیقه پیش    
مدیر جهاد کشاورزی نور از آغاز برداشت برنج دونوج (رتون) در 670 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد.
امیر زاغیان، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه در این استان 11 هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد، گفت: اگر هر شهرداری به سهم خود مکلف به ساخت مسکن شود، تا 40 درصد بافت فرسوده نوسازی می شود و بقیه را انبوه سازان در مناطق مختلف احداث می کنند.
ایانا   ۱ ساعت پیش    
معاون بهبودتولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال کشت شبدر برسیم به منظور تامین علوفه دام در سطح 2 هزار هکتار از مزارع سطح استان زیرکشت رفت.
روزنامه نصف جهان   ۱ ساعت پیش    
شهردار گلپایگان از آمادگی شهرداری در واگذاری 800 هکتار زمین در محدوده شهری برای ایجاد شهرک صنعتی خبر داد و گفت: در بودجه 1400 برای کارخانه بازیافت گلپایگان و خوانسار نیز یک میلیارد تومان تخصیص داده ایم ...
نصیر نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سید مرتضی نیرومند اسکویی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به تکمیل واگذاری اراضی صنعتی در فازهای موجود شهرک های صنعتی شهید سلیمی، بعثت ،و بناب با توجه به پیگیری و استقبال سرمایه گذاران وصنعتگران، اظهار کرد: فاز توسعه این شهرک ها و نواحی صنعتی در مرحله اول با مساحت 652 هکتار [...]
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر 19 تا 20 هکتار گلخانه در حال ساخت می باشد و تعداد گلخانه ها به 60 گلخانه در استان می رسد.
ایانا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از ظرفیت کشت کاملینا در این استان در سطح سه تا چهار هزار هکتار خبر داد.
ایانا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
زعفران از سطح چهار هزار و 350 هکتار کشتزار خراسان شمالی در حال برداشت است و بیشترین اراضی زیر کشت این محصول مربوط به شهرستان فاروج در شرق استان است.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیبلویه و بویراحمد، غلامحسین حکمتیان اصل مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری اظهار داشت: این میزان شامل 120 هکتار عرصه ملی و 80 هکتار زمین کشاورزی خواهد بود. ...
کبنا نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 41 پروژه گردشگری در استان کهگیلویه و بویراحمد در حال اجرا و بهره برداری است.
ایانا   ۲ ساعت پیش    
این طرح به مدت 5 سال برای افزایش محصولات کشاورزی بخصوص در غلات که وابسته به نزولات آسمانی هستند اجرا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲ ساعت پیش    
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما ؛ کشاورزان ابرکوهی، امسال با آبیاری به موقع، استفاده نکردن از سموم شیمیایی و هرس به موقع بهترین انار از نظر کیفیت را برداشت کردند ...
ایانا   ۲ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی آمل از کشت هفت هزار هکتاری علوفه در مزارع این شهرستان خبر داد.
میزان   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خسرو انجم، رئیس دادگستری شهرستان کهک در استان قم در گفت وگو با میزان اظهار کرد: در راستای اعمال تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها یک و نیم هکتار از اراضی زراعی و باغ ها با ورود دستگاه قضایی آزادسازی شد. ...
احتساب   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
احتساب - با حمایت و مشارکت 13 هزار میلیارد ریالی بانک کشاورزی، از ابتدای سال 1400 تا پایان مهرماه در مجموع 316 هکتار گلخانه در کشور احداث شده است . به گزارش کیاست به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی ، به منظور مدیریت منابع آب و خاک، افزایش راندمان آبیاری ...
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش    
کیار- رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: 15.4 هکتار از اراضی کشاورزی شهر گهرو به سیستم نوین آبیاری مجهز شد.
آفتاب نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
جنگل های تالش عمدتاً در کوه های تالش و نیز در بخش هایی از جلگه لنکران گسترده شده است. این جنگل ها که تا ارتفاع 2200 متری از سطح دریا گسترده شده اند حدود 150 هزار هکتار مساحت را دربر می گیرد.
شهرآٰرا نیوز   ۳ ساعت پیش    
با تخریب ساخت وساز های غیرمجاز و 140 باغ ویلا 110 هکتار از زمین های کشاورزی حریم مشهد آزاد شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرچهان گفت: برداشت لوبیا از سطح 250 هکتار مزارع این شهرستان از نیمه مهرماه آغاز شده است و تا اواسط آبان ادامه دارد.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران فرمانده انتظامی شهرستان ساری از آزاد سازی 15 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان از تصرف زمین خواران خبر داد
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی مه ولات در استان خراسان رضوی گفت: برداشت انار از سطح 2 هزار و 300 هکتار باغات این شهرستان آغاز شده و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.
رکنا   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رکنا: رئیس جهادکشاورزی از آغاز برداشت محصول سرخ و طلایی آلو از سطح 3هزار و 957 هکتار باغات شهرستان نیشابور و زبرخان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی دورود: در شهرستان دورود سطح زیر کشت بادام زمینی 45 هکتار است.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری عملیات اجرایی مجتمع دامپروری 9000 راسی شهر گهرو با حضور جمعی از مسئولان استانی و نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای آغاز شد، این مجتمع در مساحت 13 هکتار احداث خواهد شد و برای 260 نفر اشتغالزایی ایجاد می کند.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد- ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت: 40 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض با اجرای سیستم های نوین آبیاری برای هر هکتار باغات در این استان به کشاورزان پرداخت می شود.
پایگاه خبری انتهاج   ۵ ساعت پیش    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد – ایرنا- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه خشکسالی کشت کلزا را در اراضی استان نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش داده است گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون یکهزار و 100 هکتار از مزارع زیر کشت این محصول دانه روغنی رفته است.
ایرنا   ۵ ساعت پیش    
بجنورد- ایرنا- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه خشکسالی کشت کلزا را در اراضی استان نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش داده است گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون یکهزار و 100 هکتار از مزارع زیر کشت این محصول دانه روغنی رفته است.
محصول سیب زمینی یکی از محصولات استراتژیک در سبد خانوار ایرانی است که به شیوه های مختلف قابل مصرف است. شهرستان دهگلان با توجه به شرایط بالقوه و بالفعل یکی از قطب های تولید سیب زمینی در استان کردستان شناخته شده است. ...
ایرنا   ۵ ساعت پیش    
سنندج- ایرنا- رییس جهاد کشاورزی دهگلان گفت: در سال جاری سه هزار و 900 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت سیب زمینی اختصاص یافته که 140 هزار تُن از آن برداشت شده است.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این که امسال سطح زیر کشت محصول زعفران استان 367 هکتار است، گفت: براساس پیش بینی ها، تولید 1.7 تن زعفران از مزارع برآورد می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۶ ساعت پیش    
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کردستان گفت:3 هزار و 200 هکتار از اراضی استان زیر کشت گیاهان دارویی قرار دارد و امسال سطح باغات گیاهان دارویی تا 700 هکتار توسعه داده می شود.
تحلیل بازار   ۶ ساعت پیش    
قزوین- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: در حال حاضر بیش از 250 هکتار اراضی دولتی در شهرک مهرگان وجود دارد که می توان تا 20 هکتار از این اراضی را در اختیار طرح جهش تولید مسکن قرار داد.
دبیر کمیته صیانت از حریم شهر مشهد گفت: در هفته اخیر طی دو عملیات جداگانه جمعا 140 مورد باغ ویلا و مستحدثات غیرمجاز، در پهنه ای به وسعت تقریبی 110 هکتار از اراضی حریم شهر، اعمال قانون و اعاده به وضع سابق شد.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
لارستان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش فارس گفت: برداشت ذرت علوفه ای در بیش از 180 هکتار از مزارع این شهرستان آغاز شده است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال شبدر برسیم به منظور تامین علوفه دام در سطح 2 هزار هکتار از مزارع استان کشت شده است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: مجموعه راه وشهرسازی، 23 هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی را برای اجرای برنامه های نهضت ملی مسکن در استان اختصاص داده است.
نصیر نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
عبدالله بنی هاشم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال زراعی جاری 511 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه به کشت این محصول اختصاص یافته است. وی گفت :حاشیه رودخانه قره سو در شهرستان مشگین شهر از جمله از مکان های کشت این محصول می باشد ...
نصیر نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
محمدمقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دریاچه پشت سد ارس یکی از منابع عظیم پرورش انواع ماهی و آبزیان بوده با 15 هزار هکتار وسعت نقش مهمی در معیشت مردم محلی ایفا می کند. وی ادامه داد: ماهیانی مثل کپور، فیتو فاک، سوف، بیگ هد، امور و سایر آبزیان از [...]
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال برنج کاران استان از سطح 840 هکتار شالیزار سه هزار و 500 تن شلتوک برداشت کردند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۰۴:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
سالانه بیش از 15.4 تن در هکتار فرسایش آبی در کشور اتفاق می افتد که با حجم سد امیرکبیر برابری می کند.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۰۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر – گروه استان ها: به گفته مسئولان و کارشناسان اقتصادی، یکی از ظرفیت های مهم لرستان برای توسعه، بخش کشاورزی آن است، همواره متولیان امر بر این نکته تاکید دارند که بخش کشاورزی می تواند در رونق اقتصادی لرستان، ایجاد اشتغال و همچنین ارتقای معیشت کشاورزان این استان مؤثر باشد ...
قرار است 1100 هکتار از اراضی بین فازهای 11 و 12 شهر جدید پردیس به طرح جهش تولید و تامین مسکن اختصاص پیدا کند که هم اکنون در مرحله مطالعات، تعیین حریم و نهایتا دریافت مجوز از شورای عالی معماری و شهرسازی است.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۰    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد -ایرنا- زعفران از سطح چهار هزار و 350 هکتار کشتزار خراسان شمالی در حال برداشت است که پیش بینی می شود 22 تن محصول به ارزش سه هزار و 400 میلیارد ریال تولید شود.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
آغاز برداشت انار از باغات شهرستان تفت معمولا در اواخرمهر ماه و اوایل ابان ماه صورت میگیرد بیش از هزار و 100 هکتار از اراضی زمین تفت زیر کشت انار است ک جزو مرغوب ترین انار های کشور محسوب میشود
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۲۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
بازار ؛ گروه استان ها: مجتمع فولاد صنعت بناب از چندین شرکت بزرگ فولادی شامل کارخانجات ذوب و نورد با هدف فعالیت در زمینه های گوناگون صنعت فولاد تشکیل شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۲۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
امسال 16 هزار و 500 هکتار از اراضی استان اردبیل به کشت پنبه اختصاص یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: 12 شهرک گلخانه ای استان با سطح 431 هکتار به متقاضیان سرمایه گذاری در این بخش واگذار می شود.
هورگان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۲۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
برداشت به از سطح 420 هکتار باغ های این شهرستان آغاز شد.