شنبه ۲۸ فروردینساعت ۱۳:۰۷Apr 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سنندج»

ایرنا   ۱۲ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر شعب بانک توسعه تعاون کردستان گفت: بیش از یک هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات سال گذشته از سوی این بانک در استان به تعاونی ها و دیگر متقاضیان در بخش های کشاورزی، صنعت، معدن و خدمات پرداخت شده است.
ایرنا   ۲۳ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - فیلم کوتاه "بی خوابی" به کارگردانی سرکوت محمدی و تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان با محوریت به تصویر در آوردن فداکاری های کادر درمان تولید شد.
ایرنا   ۵۱ دقیقه پیش    
سنندج - ایرنا - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 60 درصد مردم استان شیوه نامه های بهداشتی را رعایت می کنند که این میزان در برخی شهرستان ها بیشتر بوده و تا 100 درصد هم مشاهده شده است.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده کردستان گفت: امسال بخاطر شرایط موجود و شیوع کرونا، رژه ارتش و نیروهای مسلح استان پیاده نخواهد بود و به صورت موتوری برگزار می شود.
سلامت نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : رنجت بیور نه ود یعنی رنج ات بر باد نرود ، این دعای کردها در حق عزیزانشان است. اما پیرمرد قصه ما در همان سرزمینی که دعای رنج ات بر باد نرود، ورد زبان کوچک تا بزرگ است، رنج اش بر باد رفته و به اصطلاح کردها رنج بیور شده است. ...
شعار سال   ۱ ساعت پیش    
نایسر روستایی که در دهه ی 70 جمعیتی کمتر از هزار نفر در حاشه شهر سنندج و استان کردستان در آن ساکن بودند. طی این سال ها با توجه به افزایش جمعیت و مهاجرت از روستا های اطراف، حاشیه نشینی هر روز بیشتر از پیش در آن افزایش پیدا کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده استان کردستان گفت: امسال برای جلوگیری از شیوع کرونا مراسم سان و رژه عمومی در استان برگزار نمی شود اما روز 29 فروردین رژه موتوری در خود پادگان ارتش برگزار خواهد شد.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس کل دادگستری کردستان گفت: تغییر نگاه به زندان و زندانی و کاهش جمعیت زندانیان از محوری ترین اهداف سند تحول قضایی به شمار می رود که یکی از راه های اجرای آن جشن گلریزان است.
خبرگزاری دانشجو   ۲ ساعت پیش    
محمد مخدومی در مراسمی به عنوان مسئول بسیج دانشجویی حوزه شهید همت دانشگاه آزاد سنندج معرفی شد.
روزنامه سپهر   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: قزلجه کند یکی از روستاهای شهرستان قروه در استان کردستان است که به خاطر وجود پنج معدن پوکه، اکثریت خانوارهای آن در زمینه تولید سنگ پا فعالیت دارند و از این طریق امرار معاش می کنند. ...
روزنامه سپهر   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه کافه کتاب: در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین اقشار مختلف مردم و کاهش آسیب های اجتماعی، 400 جلد کتاب با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسه فرهنگی هنری زانیاران کتاب یار سنندج به دو گرمخانه این شهرستان اهدا شد. ...
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: بزرگانی مانند شهید صیاد شیرازی و سپهبد قرنی از جمله کسانی هستند که تلاش ها و ایثارگری های آنان در دوران دفاع مقدس و پس از آن، هیچگاه از اذهان فراموش نخواهد شد.
مدیر مالی شهرداری سنندج گفت: سال گذشته 65 میلیارد ریال از مطالبات بازنشستگان شهرداری سنندج پرداخت شد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون مشارکت های مردمی بهزیستی کردستان گفت: پویش "ضیافت همدلی" با هدف کمک رسانی و ارائه خدمات به خانوارهای بی سرپرست و ایتام، نیازمندان و توانخواهان توسط این سازمان در ماه مبارک رمضان اجرا می شود.
ایثار   ۵ ساعت پیش    
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سنندج گفت: خانواده های شهدا پایه های مستحکم نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می روند و با صبر، ایثار و مقاومت آن ها ایران اسلامی در اوج قدرت و عزت به الگویی برای تمام آزادی خواهان جهان تبدیل شده است.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - ماه رمضان برای دومین سال متوالی رنگ و بوی کرونایی به خود گرفته و روزه داران همچنان دلتنگ برگزاری آیین های این ماه مبارک هستند اما کرونا مانع بزرگی شده است.
الف   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
در معماری ایرانی، قدیمی ترین درها بیشتر از جنس چوب بوده اند که کوبه و گل میخ داشته و درب های فلزی که روی بسیاری از آن ها نقش و نگاره هایی وجود دارد. در جلوی درب های چوبی که برای عمارت های بزرگ استفاده می شد، معمولا سکوهایی را قرار می دادند برای نشستن ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۱:۲۲    
کامل گلباغی گفت: طرح بزرگ ختم قرآن کریم به همت کانون فرهنگی هنری کنعان سنندج در این شهرستان برگزار می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها سازمان بهزیستی کشور تصرف ملک متعلق به معلولان، توسط یکی از نمایندگان فعلی مردم سنندج در مجلس را تأیید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۷:۵۴    
سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان سقز گفت: باتوجه به اینکه وضعیت کرونایی شهرستان قرمز است و شمار مبتلایان بیشتر شده، آمار مرگ و میر بر اثر کرونا نیز در این شهرستان، صعودی و همچنان افزایش خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۲:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان گفت: در حال حاضر بنزین یورو4 در هفت شهرستان استان عرضه می شود و برای سه شهرستان دیگر نیز برنامه ریزی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون اداره امور مراتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: در سال 1399 عملیات بیولوژیک مراتع شامل بذرکاری، کپه کاری، حفاظت و قرق و تبدیل دیمزار در سطح چهار هزار و 311 هکتار با پیشرفت فیزیکی 104 درصد اجرا شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: از سال 1392 تاکنون 116 سایت روستایی پوشش تلفن همراه 3G/4G از محل اعتبارات وزارتخانه در استان احداث و راه اندازی شده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۹:۵۴    
ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج گفت: کردستانی ها در امور اجتماعی و فرهنگی همواره مشارکتی گسترده داشته اند و انتظار داریم در ایام مبارک رمضان به یاری نیازمندان بشتابند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا - سنندج - در تولید محصولات گلخانه ای علاوه بر افزایش تولید در واحد سطح با تولید محصول در خارج از فصل معمول، محصول با قیمت بالاتر از زمانی که فصل تولید آن است فروخته می شود که از نظر اقتصادی برای تولید کننده اهمیت زیادی دارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۸:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ظرفیت بخش کرونا در بیمارستان های استان به دلیل طغیان ویروس و افزایش بستری شدگان تکمیل شده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۳:۰۶    
نقی ورزلی در هفتم آذر 1337 در روستای گوراب ورزل از توابع شهرستان رشت دیده به جهان گشود و در 26 فروردین 1367 در عملیات مرصاد بعد از مبارزه ای بی امان با منافقین، مجروح و در حال انتقال به پشت جبهه در جاده کامیاران سنندج به شهادت رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۲:۵۶    
سنندج - ایرنا - بازاریان و کسبه بیجار با طرح تعطیلی 2 هفتگی کشور با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا در جامعه همراهی می کنند. برخی از کسبه هم با درج شماره تلفن همراه و یا آدرس فضای مجازی بر روی کرکره مغازه به مشتریان خدمات ارائه می کنند.(عکاس: سید محمد صابر سبحانی )
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر تعاون روستایی کردستان از توزیع خرمای مضافتی به صورت عمده و خرده توسط اتحادیه تعاونی های روستایی در تمامی شهرستان های استان خبر داد و گفت: این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
خبر رسیده است که 2300 اصله درخت در 15 کیلومتری جاده سنندج به کامیاران، شبانه توسط افراد ناشناس قطع شده است. جنایت شبانه دشمنان طبیعت در سنندج. ورای وجود احتمالی مسائل شخصی، ضروری است دادستان سنندج با قید فوریت به مسئله ورود کنند. افکار عمومی پاسخ قاطع و قانع کننده می خواهد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۰:۳۸    
سنندج - ایرنا - رییس مرکز بهداشت سقز گفت: از اول فرودین ماه سال جاری تا 20 این ماه، سه هزار و 64 تست pcr و رپید در مراکز درمانی و مرکز منتخب کرونا در شهرستان از مردم گرفته شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۰:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: مراسم جزء خوانی قرآن کریم در مساجد سطح استان امسال هم به دلیل شیوع کرونا برگزار نمی شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۸:۴۷    
سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه کردستان گفت: در سال 1399 با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، 50 عضو جدید هیات علمی به دانشگاه اضافه شدند که با رایزنی و تدابیر صورت گرفته به تعداد کافی ردیف استخدامی هیات علمی جذب شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به گزارش فارس در خصوص قطع بیش از دو هزار درخت مثمر از باغ یک جانباز امر به معروف و نهی از منکر در سنندج واکنش نشان داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۸:۲۳    
سنندج - ایرنا - رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: دمای هوای استان از روز جمعه تا اواسط هفته آینده روند صعودی داشته و به طور میانگین 6 تا هشت درجه سانتی گراد افزایش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۷:۴۶    
ایرنا - سنندج - یکی از قدیمی ترین بناهای شهر سنندج عمارت آصف یا همان خانه کُرد است، این عمارت توسط آصف اعظم (میرزا علی نقی خان لشکر نویس) در دوره صفویه احداث شد. این مکان تاریخی در سال 1375 به شماره 1822 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.( فیلم و تدوین از سیدمصلح پیرخضرانیان)
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۴:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس ستاد انتخابات کردستان گفت: در ششمین دوره انتخابات شوراهای روستا، در مجموع هفت هزار و 216 نفر از یک هزار و 307 روستای استان داوطلب رقابت در انتخابات شده اند که از این تعداد 118 نفر زن هستند که در مقایسه با دوره های چهارم و پنجم داوطلبان زن افزایش یافته اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - خبرهایی مبنی بر قطع 2 هزار و 300 اصله درخت یک باغدار سنندجی در فضای مجازی و سپس شبکه استانی کردستان منتشر شده بود اما معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی کردستان خبر از قطع 600 اصله درخت این باغدار می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۱۳    
سنندج - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: اختتامیه مهرواره داستان نویسی با عنوان "من فوق العاده ام" روز چهارشنبه (یکم اردیبهشت) همزمان با هفته سلامت در استان برگزار می شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۰۶    
دو روز قبل بود که خبرنگار صدا و سیمای مرکز کردستان فیلمی از یک عمل غیر انسانی در استان کردستان را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت، فیلمی دردناک که خدامراد زارعی باغدار سنندجی مدعی شده بود فرد یا افرادی تعداد 2 هزار و 300 اصله درخت مثمر 9 ساله ی او در باغی در روستای سو در پنج کیلومتری شهر سنندج را قطع ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: اجرای طرح های تولیدی و سرمایه گذاری در استان به خصوص در منطقه ویژه اقتصادی بانه و شهرک های صنعتی نیازمند حمایت بیشتر بانک ها است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان گفت: اعضای باند سه نفره سارقان مسلح مامورنما که از مردم در جاده ها اخاذی می کردند در کامیاران دستگیر شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مسئول بانک سینا شعبه ادب سنندج، گفت: با همکاری انجمن بیماران خاص جهت معرفی افراد مبتلابه بیماری تا سقف 30 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه در راستای تعهد به رسالت های اجتماعی و کمک هزینه دارو و درمان به این افراد پرداخت شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس ستاد انتخابات کردستان گفت: در ایستگاه اول تایید صلاحیت داوطلبان شوراهای شهرها در هیات های اجرایی، صلاحیت بیش از 93 درصد داوطلبان تایید شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: حاکمیت و قوای سه گانه مجریه، قضائیه و مقننه نیز باید چالش ها، مشکلات و موانع پیش روی فعالان اقتصادی را بردارند تا زمینه تحقق شعار سال فراهم شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۵۷    
کافی است در این روزهای بحرانی کرونا به تاناکورای سنندج مرکز فروش البسه دست دوم سری بزنید که بازارش از کرونا داغتر شده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
در جهت اجرای سومین مرحله ایران همدل این آشپزخانه به مناسبت ماه مبارک رمضان با مشارکت خیران و با هدف طبخ، بسته بندی و توزیع غذای گرم در بین نیازمندان فتتاح شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان تجمعات و برگزاری مراسم های حضوری ، شهرداری و شورای اسلامی شهرسنندج با همکاری موسسات و تشکلهای قرآنی استان کردستان اقدام به برگزاری مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم بصورت آنلاین نموده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان 298 مبلغ و مبلغه به شهرها و روستاهای مختلف استان اعزام می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۹:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: این شرکت سال گذشته 253 کیلومتر شبکه فیبرنوری شهری و روستایی در مناطق مختلف استان اجرا کرد.