پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۵:۳۰Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اماکن تاریخی»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: 2 خانه تاریخی قزوین با هدف ساماندهی و باززنده داری از سوی صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به مزایده گذاشته شد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۷:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، آذربایجان شرقی در شمال غرب ایران با داشتن افزون بر یکهزار و 800 اثر، ابنیه و اماکن تاریخی و باستانی ثبت شده در فهرست آثار ملی در ردیف 5 استان نخست ایران به لحاظ تاریخی و فرهنگی قرار گرفته که باید به موازات همین جایگاه نسبت به مرمت [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندرانزلی با بیان اینکه اماکن تاریخی این شهرستان تعطیل هستند و بازید برای عموم نداریم، تصریح کرد: این تعطیلی به دلیل امکان تجمع در این اماکن بود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۵    
ساری بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر مازندران بوده که با موقعیت جغرافیایی بسیار عالی در منطقه ای سرسبز و خوش آب وهوا واقع شده است. این شهر با قدمت 5000 ساله، علاوه بر طبیعت منحصربه فرد، اماکن تاریخی و مراکز تفریحی و تجاری بسیاری دارد و سالانه خیل گردشگران را به سوی خود جذب می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۴    
ایسنا/خراسان رضوی موزه ها و اماکن تاریخی از ناب ترین پدیده های فرهنگی هر کشور و حافظ هنر و تاریخ نسل گذشته است که از یادگارهای به جای مانده سخن می گویند و هنر، فرهنگ و تاریخ را برای نسل بعد بازگو می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۰:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، 54 مجموعه تاریخی را در 25 استان برای احیاء، مرمت و واگذاری حق بهره برداری مدت معین به مزایده گذاشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۶:۰۷   + ۱۹ سایت دیگر  
صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، 54 مجموعه تاریخی را در 25 استان به منظور احیا، مرمت و واگذاری حق بهره برداری مدت معین به مزایده گذاشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۶:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، 54 مجموعه تاریخی را در 25 استان به منظور احیاء، مرمت و واگذاری حق بهره برداری مدت معین به مزایده گذاشت.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم فریمان و سرخس و بخش های احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی گفت: فروش اماکن تاریخی یا تغییر کاربری آنها غیرقانونی است؛ وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در قالب احیای صندوق و بازسازی برای مدت مشخصی می تواند آنها را اختیار بخش خصوصی قرار دهد.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۳۳    
رونی کلمن: در اماکن تاریخی نوازندگان واقعا اشتباه می زنند! به گزارش گلونی بعضی ها فکر می کنند شوخی با جراید ، یا به اصطلاح طنازانه تر و گل آقایی اش، انگولک به جراید ، پدیده ای است که طنزنویسان مبدع آن بوده اند، ولی این طور نیست. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۷:۳۶    
مونسان گفت: اماکن تاریخی از محل اعتبارات خودشان حفظ و نگهداری می شوند البته ما هم با وجود بودجه اندک، به آنها کمک می کنیم.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۰۳    
برگزاری کنسرت در اماکن تاریخی اشتباه است به گزارش گلونی پس از اینکه گروه موسیقی بانوان وزیری به همراهی استاد کیوان ساکت در غار علیصدر کنسرت برگزار کردند، برخی از فعالان حوزه گردشگری به این مراسم انتقاد کردند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۸:۳۵    
زنجان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: بر اساس مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، موزه ها، اماکن تاریخی و فرهنگی در شهرستان های با وضعیت قرمز این استان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۶:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بر اساس مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، موزه ها، اماکن تاریخی و فرهنگی در شهرستان های قرمز استان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۷:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرح ضمانت اجرایی مصوبات شورای شهر تهران، گزارش حسابرسی اداره کل پشتیبانی شهرداری تهران برای سال مالی 93، استفساریه جذب مشارکت بخش خصوصی در حفظ و احیای اماکن تاریخی و چند طرح و لایحه دیگر را تصویب کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
اعضای شورای شهر تهران درباره استفساریه شهردار تهران در خصوص تعیین سیاست های اقتصادی ، جذب مشارکت بخش خصوصی در حفظ و احیای اماکن تاریخی تصمیم گرفتند که اماکن تاریخی مشمول تخفیف عوارض شهرسازی شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرماندار شهرستان رشت گفت: عدم وجود تابلوهای اختصاصی گردشگری در شهرستان یکی از مشکلات حوزه گردشگری است که فقدان این تابلوهای گردشگری باعث سرگردانی گردشگران می شود، لذا باید تابلوهای مناسب معرفی اماکن تاریخی و گردشگری داشته باشیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۰۹:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از کاهش 80 درصدی درآمد موزه ها و اماکن تاریخی کرمانشاه پس از شیوع بیماری کرونا خبرداد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سبزوار گفت: سه بنای تاریخی شاخص این شهرستان باهدف رونق گردشگری و پویایی اقتصاد محلی به بخش خصوصی واگذار می شود.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۰:۳۱    
در تصاویر روز عکس هایی از زیباترین اماکن تاریخی جهان را از زاویه بالا ببینید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر کرج گفت: احیای بافت تاریخی شهر یکی از مهمترین موضوعاتی است که از گذشته تاکنون مورد غفلت قرار گرفته و در واقع بخشی از هویت و تاریخچه شهر که در برخی اماکن تاریخی تبلور یافته، در حال خاک خوردن است
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۳۲    
گروه استان ها- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان به علت شیوع دوباره کرونا به طور موقت تعطیل شدند.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: بر اساس مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، موزه ها، اماکن تاریخی و فرهنگی در شهرستان های قرمز استان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۰:۰۱    
سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرکرد گفت: شهرداری متولی اداره اماکن تاریخی نیست و ارائه خدمات به این اماکن یا پیرامون آن ها تنها در حوزه امور شهری است.
گذار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۹:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری از بودجه سالانه نگهداری از اماکن تاریخی می گوید.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری از بودجه سالانه نگهداری از اماکن تاریخی می گوید.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر سمنان ضمن تبریک روز ملی کیفیت بیان داشت : وجود کاروانسراهای تاریخی سمنان به عنوان زندان در مرکز شهر در چهار دهه نشانه هایی از ضعف در کیفیت ومدیریت شهری است .
بانک و صنعت   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
دومین نشست شورای راهبری موزه ها و اماکن تاریخی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف بررسی وضعیت اقدامات انجام شده، برگزار شد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: از زمانی که کاخ ناصری به بخش خصوصی واگذار شد تا مرمت و بازسازی شود، دو سال می گذرد و وضعیت عمارت ییلاقی 142 ساله ناصرالدین شاه همچنان وخیم است ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۸:۵۱    
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مرکز مقابله با شایعات سایبری درباره شایعه تعطیلی اماکن تاریخی فارس به دلیل سالروز تولد کوروش نوشت: اخیرا شایعه ای مبنی بر تعطیلی تمام مکان های تاریخی و فرهنگی استان فارس بخاطر در پیش بودن 7 آبان (سالروز تولد کوروش ) و جلوگیری از تجمعات توسط شبکه های معاند منتشر شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
گروه استانها - به دنبال شدت یافتن بیماری در استان فارس محدودیت های سختگیرانه تری اعمال شده از جمله تعطیلی کامل اماکن تاریخی تا 9 آبان ماه است.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۷:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
ایرنا: ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا تمام اماکن فرهنگی تاریخی استان فارس را از امروز تا نهم آبان 99 تعطیل اعلام کرد. امکان فرهنگی و تاریخی تحت پوشش این اداره کل مشمول این تعطیلات است. ...
شاینا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مستد کوتاه سرای حیات به کارگردانی امیرحسین محمودپور و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان مراغه با اتمام مراحل فیلمبردار در حال تدوین شدن است. به گزارش شاینا؛ روایتی است از فعالیت های هنری یک دانشجوی عکاسی ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
وجود اماکن تاریخی همچون میدان امام(ره)، محور زیبای چهارباغ عباسی یا میدان امام علی(ع) نشان از هویت و اصالت شهر اصفهان دارد، از این رو یکی از برنامه های مهم شهرداری توجه و احیای این بافت های تاریخی است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۱:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
بیش از 500 جاذبه تاریخی و گردشگری در اختیار این اداره کل در 24 شهرستان تا روز 27 مهرماه و پایان ایام رحلت رسول اکرم (ص) و ایام شهادت امام حسن مجتبی (ع) تعطیل است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی خراسان رضوی در سالروز رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی مشهد در سالروز شهادت امام رضا(ع) تعطیل است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد-ایرنا- یک پژوهشگر تاریخ و فعال حوزه انجمن دوستداران میراث فرهنگی معتقد است، حضور گردشگران نه تنها تهدیدی برای بناها و اماکن تاریخی و باستانی نیست بلکه از درآمد آن می توان برای مرمت بناها استفاده کرد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۳۲   + ۲۸ سایت دیگر  
کسانی که اهل سفر هستند همیشه دوست دارند تمامی مناطقی که در کره زمین هست را ببینند. افرادی که مشتاق سفر هستند تمایل دارند از اماکن تاریخی و دیدنی گرفته تا مقاصد گردشگری عجیب و غریب را تماشا کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۰۹    
مشهد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: فعالیت عمومی و پذیرش در همه اماکن تاریخی سطح این استان تابع مقرارت و دستورالعملهای کاری کشوری است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: بر اساس برنامه کاری پاییز، موزه و اماکن تاریخی فرهنگی استان شامل آرامگاه فردوسی از ساعت 8 تا 17 پذیرای بازدیدکنندگان بوده و تغییری نداشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد گفت: سامانه یکپارچه فروش بلیت الکترونیکی موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی برای نخستین بار در موزه مردم شناسی مهاباد راه اندازی شد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۰:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی، فرش دستباف، احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی وزارت میراث فرهنگی گفت: از مجموع 800 بنای تاریخی کشور که ساماندهی آنها به این صندوق واگذار شده، تاکنون 97 بنای تاریخی و فرهنگی توسط صندوق به بخش خصوصی واگذار شده است. ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش کردپرس، معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی با تایید این مطلب افزود: در فاز دوم این پروژه که با همکاری مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری انجام شده است، هشت موزه استان از جمله موزه مردم شناسی، موزه سنگ و موزه باستان شناسی ارومیه، موزه خوی ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۴۹    
مشهد یکی از شهرهای دیدنی ایران و پایتخت خراسان رضوی به حساب می آید که در سال 1388 لقب پایتخت معنوی ایران را به خود اختصاص داده است. این شهر سالانه پذیرای مسافران و گردشگران بسیاری از داخل و خارج از کشور بوده که اولین مقصد آن ها حرم امام رضا(ع) می شود ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۰:۲۱    
در این بسته خبری از بررسی مشکلات کمربندی جنوب شهرکرد تا افزایش 135درصدی پروانه ساخت در قزوین و بهسازی تابلوهای شهدای ابهررا بخوانید.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه اعلام کرد: به مناسبت روز جهانی گردشگری، 6 مهر بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی رایگان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دست بافت و احیاء بناها و اماکن تاریخی کشور: در خانه تاریخی مستوفی بشرویه خانه خلاق صنایع دستی راه اندازی می شود .
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۴:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیر گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان گفت: همزمان با روز جهانی گردشگری بازدید از اماکن تاریخی تحت نظارت شهرداری کاشان رایگان است.