پنجشنبه ۰۳ خردادساعت ۱۹:۳۱May 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انتشار کتاب»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کتاب مجازی سیدمحرومین همزمان با شهادت ریس جمهور در فضای مجازی منتشر شد.
تارنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۹:۵۱    
به گزارش خبرگزاری شعر ایران-تارنا: سمانه رزاقی با رمان های جذاب از دنیای ادبیات داستانی در خارج و داخل با نشر نفیر در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور پیدا کرد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب گفت وگو با داریوش خنجی فیلمبردار ایرانی تبار سینما در غرب توسط انتشارات روزنه با ترجمه حسین روزانه چاپ شد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۲۳:۱۶    
آموزش اسامی حروف به منظور یادگیری بهتر خواندن قرآن کریم عنوان کتابی نوشته فاطمه خسروی راد است که به تازگی منتشر و در نمایشگاه کتاب تهران نیز عرضه شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب بازخوانی ابعاد سرزنش از دیدگاه متون اسلامی وارد بازار نشر شد.
سازمان بازرسی کل کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از غرفه انتشارات سازمان بازرسی کل کشور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کرد.
هفت راه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مترجم ادبیات کرد با تاکید بر اینکه فعالان نشر باید کپی رایت را به شکل اخلاقی رعایت کنند، گفت: متاسفانه برخی از نویسندگان بعد از ترجمه و انتشار کتاب در دیگر کشورها از این روند باخبر می شوند. ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۰:۱۱    
مریم راهی گفت: از آن شکل قبلی ارائه کتاب های مذهبی باید پرهیز کرد. باید به فطرت انسان ها نگاه کنیم. هر چه موضوعات به سمت انسانی ترشدن می رود، همان اندازه خداجویانه تر شده و خداشناسی در بچه ها تقویت می شود.
عبدالجبار کاکایی، شاعر و ترانه سرا، گفت: انتشار کتاب های صوتی را توصیه می کنم، زیرا سلیقه مخاطب تغییر کرده و این روزها کتاب های صوتی فروش و مخاطب بیشتری دارند.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۴:۱۸    
مسئول انتشارات سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اهمیت آشنایی کودکان از ابتدا با حوزه مصادیق فساد، گفت: انتشار کتاب های کودک با موضوع مبارزه با فساد در دستور کار این انتشارات قرار دارد.
سازمان بازرسی کل کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
آئین رونمایی از دو عنوان کتاب انتشارات سازمان بازرسی کل کشور در حوزه کودک و نوجوان با موضوع مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری در غرفه بچه کتابخون ها بخش کودک و نوجوان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کتاب اکولوژی گیاهی آتنوبوتانی و خاک شناسی تألیف و ترجمه دکتر مهدی حیدری عضو هیات علمی دانشگاه ایلام در 23 فصل و 584 صفحه در دانشگاه ایلام منتشر شده است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۹:۱۱    
سیروش علینژاد، روزنامه نگار، به بهانه ی انتشار کتاب کافه های روشنفکری نوشته ی احمد راسخی لنگرودی، یادداشتی نوشته است که به نقل از سایت آقای راسخی در پی می آید: ...
شهر سخت افزار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۰    
تا به حال فکر کرده اید که نابغه های دنیای بازی سازی چگونه متولد شده اند؟ دوست دارید داستان تلاش، ابتکار و موفقیت آن ها را بشنوید؟ اگر بله، کتاب Masters of Doom نوشته David Cushner پیشنهاد ما به شماست. شما با مطالعه این کتاب می توانید به رازهای پشت پرده بازی سازی پی ببرید. ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
هادی طحان نظیف، نگارش و انتشار کتاب های حقوقی با زبان ساده برای عامه مردم را مهم و فرهنگ ساز دانست و بر حضور هر چه بیشتر مردم در نمایشگاه کتاب تاکید کرد .
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه هنر استاد فرشچیان گفت: انتشار کتاب هایی نظیر سلسله کتاب های حکمرانی و سیاست گذاری سینما در سایر کشورها، اتفاقی شایسته و در مسیر تعالی تئوریک سینمای ایران خواند.
محمد اخلاق آزاد گفت: آمار انتشار کتاب در ایران قابل توجه است و ترجمه کتاب های هندی به ایرانی، تبادل فرهنگی عظیمی بین دو کشور ایجاد می کند.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر انتشارات ایبده مالزی در دیدار با رئیس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی، نسبت به ترجمه و انتشار کتاب شاهنامه فردوسی به زبان مالایی اعلام آمادگی کرد.
رادیو آوا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۸:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
هفت دستگاه موسیقی ایرانی برای سنتور - ردیف میرزا عبدالله به روایت نورعلی خان برومند با تنظیم و نت نویسی برای سنتور حسین امیری در قالب یک کتاب پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
مجموعه جامع 22جلدی فرهنگ و تاریخ بلوچستان به منظور جبران کمبود منابع پژوهشی درباره معرفی و شناساندن تاریخ و فرهنگ غنی بلوچستان و با حمایت مادی و معنوی شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران و شورای توسعه سواحل مکران منتشر شد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کانون، مراسم رونمایی از تازه های شعر کانون با عنوان مجموعه ی شعر کودک و نوجوان بعدازظهر دوشنبه 24 اردیبهشت 1403 در غرفه کانون پرورش فکری در سی وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد. ...
پانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می گوید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هزار عنوان کتاب در سی وپنجمین نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد و سعی می شود با رویکردی جدید، اتفاقات تازه ای در انتشار کتاب های کودک رخ دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۰:۰۷    
فاطمه صالحی/روزنامه نگار اگرچه امروزه بسیاری از اقتصاددانان معاصر، نظریات اقتصادی کارل مارکس را منسوخ یا نادرست می دانند، نگاهی ژرف تر به آثار این متفکر برجسته، از بینش های ارزشمندی حکایت دارد که بسیاری از مفاهیم کلیدی اقتصاد خرد امروزی را پیش بینی کرده است ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: چاپ و انتشار کتاب مصداق بارز آزادی فکر و اندیشه است که تنوع و کمیت مجوز های صادر شده برای واحد های انتشاراتی در کشور در طی سال های بعد از انقلاب اسلامی، تنها یک شاهد بر این ادعا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب رباعیات خیام با نگاهی به زندگی، زمانه و شعر اودرنیشابور چاپ شد.
تقریب   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
کتاب حکمت متعالیه و استدلال های کلامی اثر لیلا بانشی و سید احمد فاضلی منتشر شد.
حیات   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
در چهارمین روز از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برنامه های مختلفی در حوزه ادبیات پایداری برگزار می شود. به گزارش گروه فرهنگی حیات ؛ چهارمین روز از سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور 1700 ناشر داخلی و خارجی آماده برگزاری برنامه های و نشست های تخصصی و عمومی است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مجید قلی زاده مدیرمسئول انتشارات خبرگزاری تسنیم با اشاره به ادای دین خبرگزاری تسنیم برای انتشار کتاب مرد ابدی روایتی از زندگی پدر موشکی ایران شهید والامقام طهرانی مقدم از ترجمه این اثر به زبان های دیگر در آینده نزدیک خبر داد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۲۰:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، جشن امضای کتاب پایاب شکیبایی نوشته محمد جواد ظریف وزیر سابق امور خارجه کشورمان غروب امروز در غرفه انتشارات اطلاعات برگزار شد. او پس از این مراسم در جمع خبرنگاران حاضر شد. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۵:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز؛ سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حالی روز چهارشنبه 19 اردیبهشت آغاز به کار کرده است که امسال تسهیلات ویژه ای برای کارکنان دولت جهت خرید کتاب از این رویداد فرهنگی در نظر گرفته شده است. ...
تازه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۴:۲۲   + ۲۵ سایت دیگر  
محسن هاشمی با تمرکز بر تفاوت نگارش و متن خاطرات مرحوم هاشمی در خاطرات سال 1380 با خاطرات پیشینش، میزان سانسور و ممیزی خاطرات و نحوه ی اعمال آن برای انتشار پیش کشیده شد و مشخصا به برخی محدودیت ها در این باره از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم اشاره کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
مارگارت آتوود نیم قرن پس از انتشار کتاب اول استیون کینگ، درباره آن نوشت.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۰۸:۱۲    
تهران- ایرنا- مسئول غرفه انتشارات شهید صیاد شیرازی یکی از اقدامات این انتشارات را چاپ کتاب آموزش پایه زبان عبری عنوان کرد و گفت: رویکرد ما در انتشار کتاب های عبری، اطلاعاتی و امنیتی است که بیشتر مرتبط با رژیم صهیونیستی و چالش های موجود در این زمینه است.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۲۰:۰۰    
مدیر انتشارات لگا گفت: کنجکاوی شخصی من در مورد مضامین فلسفه و سینما باعث شد که در همین حوزه به انتشار آثار بپردازم.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آیین رونمایی از مجموعه من به دنیا آمده ام ، توجه به دوران نوزادی را ضروری دانست و افزود: این اولین بار است که کانون برای مثبت صفر کتاب تولید می کند و یکی از هدف های ما که خود را رقیب هیچ کدام از ناشران نمی دانیم، توجه به همین گروه سنی است.
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، سردار نادر ادیبی مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی ودفاع مقدس با حضور در سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران از بخش های مختلف این نمایشگاه بازدید و از نزدیک با برخی ناشران دیدار و گفتگو کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۶:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
17 ناشر پخته خوار که به انتشار کتاب های پرفروش ناشران دیگر می پرداختند ، از حضور در نمایشگاه کتاب تهران منع شدند.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گلستان – مدیر انتشارات شهدای نینوا از رونمایی و انتشار کتاب فهمیده های شهر من به قلم سیده طوبی موسوی پارسایی خبر داد و گفت: این اثر فاخر همزمان با آغاز نمایشگاه کتاب سی و پنجم و در آستانه دهه کرامت رونمایی و روانه بازار نشر شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۲۰:۴۷    
کارشناسان در نشست کتاب آینده؛ روند انتشار کتاب با تاکید بر اینکه نمی توان از فناوری هوش مصنوعی در صنعت نشر چشم پوشی کرد، این دانش را ناقض حقوق پدیدآور دانستند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، انجمن سینمای جوانان ایران، سال هاست که به مرجعی تخصصی در حوزه تأمین محتوا و انتشار کتاب های آموزشی و پژوهشی در حوزه سینمای کوتاه، تبدیل شده است و دانشجویان سینما ...
هفت راه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
بهناز ضرابی زاده، نویسنده کتاب های “دختر شینا” و “گلستان یازدهم” از انتشار اثر جدید خود با عنوان “پری خانه ما” خبر داد. بهناز ضرابی زاده، نویسنده، از انتشار کتاب جدید خود با عنوان “پری خانه ما” خبر داد و گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
هادی حکیمیان از انتشار کتاب جدید خود با عنوان اسپاگتی با سس قرمز خبر داد و گفت: این اثر به چرایی شعار مرگ بر آمریکا می پردازد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
در آثار مارکس این ایده به طور ضمنی مطرح شده که سرمایه داری نظامی بین المللی است ولی تا قبل از انتشار کتاب مشهور لنین، به نام "امپریالیسم: بالاترین مرحلۀ سرمایه داری"، این ایدۀ مارکسیستی با قوت و صراحت یا به شکل کامل مطرح نشده بود.
شما نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۱:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از چاپ کتاب "میراث ماندگار جزیره قشم" اثر هنرمند جوان جزیره با هدف حفظ و احیای فرهنگ، آداب و رسوم غنی و پربار قشم خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۹:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
کتاب دیپلماسی اقتصادی و برندسازی ملی ، به قلم امیرحسین عرب پورو با مقدمه محمدرضا دهشیری، رئیس دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه تدوین شده و در بهار 1403 به چاپ رسید.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۳:۰۷    
کتاب قطره ای از دریای نماز اثر حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در 63 صفحه به همت موسسه فرهنگی انتشاراتی ستاد اقامه نماز به چاپ رسید.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب نظریه تبیین در رفتار سازمانی با رویکرد قرآنی نوشته محمدعلی صدیقی روانه بازار نشر شد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
کتاب ابن الرضا، داستانک هایی از زندگانی امام جواد علیه السلام اثر جدید آقای محمود سوری منتشر شد.