شنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۴:۳۴Jan 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زیست»

شرکت ملی گاز ایران   ۳ دقیقه پیش    
کارکنان شرکت پالایش گاز پارسیان همزمان با هفته هوای پاک و ترویج فرهنگ صیانت از محیط زیست، در اقدامی نمادین مبادرت به پاکسازی محدوده اطراف جاده اتوبان منتهی به پالایشگاه کردند.
فرارو   ۹ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست لرستان گفت: یک گوزن در مرکز احیا و پرورش گوزن زرد ایرانی در مجتمع کشت و صنعت این استان تلف شد. به گزارش ایرنا، محمد نبی حسنوند تلف شدن یکی از گوزن های مرکز احیا و پرورش گوزن زرد ایرانی در مجتمع کشت و صنعت لرستان را تایید کرد و افزود ...
ایسنا   ۱۶ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) و مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا (CDC) دستورالعملی را با استناد به راهنمای کیفیت هوا و فعالیت های ورزشی در فضای باز و در مواقع آتش سوزی های جنگلی برای مدارس تنظیم کرده اند که راهنمایی برای مقامات بهداشت عمومی این کشور است و به منظور کمک به تصمیم ...
آوای رشت   ۱۷ دقیقه پیش   + ۸ سایت دیگر  
انزلی- مدیرکل محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه 30 درصد آلودگی های تالاب انزلی مربوط به فاضلاب های صنعتی است، گفت: برای ساخت تصفیه خانه شهرک صنعتی رشت 140میلیارد تومان اعتبار تصویب شده است. به گزارش خبرنگار مهر، حمزه عشوری صبح شنبه در جلسه بررسی چالش های احیای تالاب انزلی اظهار کرد: بیش از [...] ...
خبرگزاری فارس   ۲۰ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: کوشکی ، یوزپلنگ آسیایی نر در اسارت پارک ملی توران با ثبت رکورد نزدیک به 16 سال عمر تلف شد.
ایسنا   ۲۲ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان علت مرگ گوزن زرد در خرم آباد را اعلام کرد.
ایسنا   ۲۸ دقیقه پیش    
ایسنا/البرز مدیرکل محیط زیست البرز با بیان اینکه کیفیت هوای البرز در وضعیت اضطراری قرار دارد، گفت: در این شرایط نه تنها گروه های حساس( کودکان، افراد مسن، بیماران قلبی و ریوی) نباید از منزل خارج شوند ...
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران گفت : در صورت فراهم شدن زیرساخت ها بسته خرسندساز به کارگران شهرداری تهران ارائه می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۳۲ دقیقه پیش    
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز اراک ؛ معاون معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: امروز با حضور در شهرستان شازند بازدیدی از طرح های صنعتی مجموعه این شهرستان که احتیاج به تصمیم گیری خاص داشت، انجام شد. ...
سبلان ما   ۳۷ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال از دستگیری هفت شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده آق داغ این شهرستان خبر داد.
انتخاب   ۴۹ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
محمد نبی حسنوند مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست لرستان گفت: یک گوزن در مرکز احیا و پرورش گوزن زرد ایرانی در مجتمع کشت و صنعت این استان تلف شد. حسنوند افزود: دلیل تلف شدن این گوزن در دست بررسی است ...
برنامه نمادو شنبه 8 بهمن در گفت وگو با کارشناسانی از سازمان حفاظت محیط زیست و ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به موضوع آلودگی هوا می پردازد. در پی درگذشت شهروز مُلک آرایی دوبلور پیشکسوت، شبکه نسیم یاد دوبلور کارتون های رابین هود و ماجراهای گالیور را گرامی می دارد.
ایلنا   ۵۵ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران در مراسم آغاز طرح واکسیناسیون 26 هزار نفر از کارگران شهرداری علیه هپاتیت ب گفت: از آقای زاکانی انتظار داریم که با توجه به تخصص پزشکی خودشان، در این دوره چند کلینیک ...
خبرگزاری مهر   ۵۷ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
رشت- رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به عقب ماندگی این شهر در مقایسه با سایر شهرها گفت: چالش های زیست محیطی و ترافیکی مهم ترین دغدغه است.
آنا / ایسنا   ۴۹ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری به عنوان ارگانی فعال در حوزه سلامت، اقدامات مثمرثمری را انجام داده است.
بلاغ مازندران   ۱ ساعت پیش    
نشست تخصصی تاثیر صنعت بر محیط زیست بهمت کانون مهندسین شهرستان قائم شهر برگزار شد.
فرارو   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
بهرامعلی ظاهری اظهار کرد: زیستگاه های استان سمنان از غنی ترین زیستگاه ها برای حیات وحش و از جمله گونه مهم و در خطر انقراض یوزپلنگ آسیایی است. به گزارش ایسنا ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون اسبق سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به تدوین شاخص های آلودگی هوا توسط وزارت بهداشت گفت: پس از تصویب اعضای دولت نمی توانند درباره قبول یا عدم قبول آن صحبت کنند مگر اینکه دوباره به دولت رود و تغییر آن تصویب شود.
سلام نو / فرادید   ۴ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویری از قدم زدن خرس قهوه ای بامزه در ارتفاعات مازندران خواهید بود، لازم به ذکر است که این حیوان از گونه های در معرض انقراض و مورد حمایت محیط زیست است.
آنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پس از اینکه یک دامپزشک حیات وحش از مرگ کوشکی یوزپلنگ نگهداری شده در اسارت که حدود 3 سال است در سایت حفاظت شده توران نگهداری می شود خبر داد، سازمان محیط زیست هم این خبر را تائید کرد، اما علت فوت را ناشی از کهولت سن عنوان کرد.
صریح خبر   ۱ ساعت پیش    
به گزارش #صریح_خبر یکی از مشکلات مهم بهداشتی، اجتماعی، زیست محیطی در بسیاری از شهرها و روستاهای کشور وجود احشام و سگ های ولگرد می باشد که با توجه به برخی بیماری های قابل انتقال بین حیوان و انسان و به مخاطره افتادن سلامت انسان و محیط زیست، لازم است اقدامات اساسی در خصوص [...]
هورگان   ۱ ساعت پیش    
1- در مدرسه، به اندازه مصرف تغذیه بیاورید و غذا را دور نریزید. 2- از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف و نایلون های پلاستیکی استفاده نکنید. 3- هرچه می توانید از کاغذ کمتری استفاده کنید. کاغذ های پشت سفیدرا دور نریزید و از آن ها برای دوباره نوشتن استفاده کنید. ...
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از سرشماری نیمه زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبزی در 40 تالاب و زیستگاه آبی استان خبر داد.
رکنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رکنا : معاون سازمان محیط زیست کشور گفت: ظرفیت های لرستان در بخش های صنعتی و حوزه غذایی در حال فعال شدن است و با توجه به خاک حاصل خیز و اقلیم مناسب، این استان می تواند به قطب تولید مواد غذایی کشور تبدیل شود.
رکنا   ۱ ساعت پیش    
رکنا: یکی از گوزن های سایت پرورش گوزن زرد لرستان به دلیل ناسازگاری با شرایط زیست محیطی منطقه تلف شد؟!
صراط نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
نخستین اجلاس و نمایشگاه شهر پایدار با هدف ارائه دستاورد های شرکت های دانش بنیان در راستای پایداری اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و شهر هوشمند از ششم تا نهم بهمن ماه در محل نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش فعالیت می کند.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران گفت: هم افزایی دو مجموعه از معاونت حمل و نقل و ترافیک و معاونت خدمات شهری و محیط زیست در اجرای پروژه های مشترک، بدون تردید می تواند در پیشبرد اهداف مدیریت شهری و خدمات بهتر به شهروندان موثر باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان جغتای گفت: سرمای شدید اخیر و بارش برف در ارتفاعات این شهرستان باعث شده است تا افراد سودجو به شکار غیرمجاز روی بیاورند.
نتایج تحقیقات محققان کشور نشان می دهد که باکتریوفاژها می توانند جایگزین بی خطری برای آنتی بیوتیک ها و کاهش مقاومت دارویی باشند.
طرح های نوآورانه و فناورانه حوزه داروها، فرآورده ها ، تجهیزات مصرفی و کیفیت افزایی خدمات و محصولات در درمان ناباروری جذب و حمایت می شود.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۷:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
همشهری آنلاین؛ نخستین تصویر از درنای جدید که با هواپیما به ایران آمد را منتشر کرد.
برترین ها   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: در تمامی مناطق ایران تا زمانی که جمعیت سگ های ولگرد کنترل نشود احتمال تولد گونه گرگاس وجود دارد البته تاکنون گزارشی مبنی بر وجود گرگاس در چهارمحال و بختیاری ارائه نشده است اما در برخی استان های کشور گزارشاتی از ...
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
سمنان- مدیرکل محیط زیست استان سمنان از تلف شدن کوشکی یوزپلنگ نر 17 ساله در توران شاهرود خبر داد و گفت: علت مرگ این یوز، کهولت سن بوده است.
رکنا   ۱ ساعت پیش    
رکنا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست کهگیلویه از دستگیری و اعمال قانون 3 شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده خائیز خبرداد.
ایران پرس   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
بهرامعلی ظاهری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: مأموران اجرایی پارک ملی توران در حین بازدید از منطقه، موفق به مشاهده و تصویر برداری از یک قلاده یوزپلنگ آسیایی شدند.
رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از محکومیت قطعی یکی از شرکت های مستقر در جزیره خارگ به دلیل آلوده کردن دریا و صدور جریمه 10 میلیون تومانی خبر داد.
آنا / سینا   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای نیم سال دوم تحصیلی سال 1401- 1402 در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.
کبنا نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گچساران گفت: با رصد مناطق آزاد در یک روز تعطیل 6 نفر متخلف به همراه 6 قبضه اسلحه ولاشه 31 قطعه تهیو دستگیر و اعمال قانون شدند.
اقتصاد 24   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
موضوع تامین حق آبه هیرمند که می تواند زیست شهروندان در استان سیستان وبلوچستان و نیز تداوم زندگی در کنار تالاب بین المللی هامون را دستخوش چالش های بعضا جبران ناپذیر کند از چنان اهمیتی برخوردار است که طی سالیان گذشته به صورت مستمر بر لزوم پایبندی طرف افغانستانی به تعهدات خود در برابر ایران تاکید شده ...
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش علت فوت یوز ایرانی در توران را اعلام کرد.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
گچساران- رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان گچساران گفت: شکارچیان متخلف در منطقه آزاد گچساران به همراه شش قبضه اسلحه و 31 تیهو دستگیر شدند.
سیتنا   ۲ ساعت پیش    
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: صندوق نوآوری با بخش های مختلف زیست بوم نوآوری وارد فرایند هم سرمایه گذاری شده که تاکنون 414 میلیارد تومان ارزش این هم سرمایه گذاری ها بوده است.
برترین ها / فرارو   ۱ ساعت پیش   + ۴۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش از تلف شدن یوزپلنگ آسیایی معروف، در اسارت در منطقه حفاظت شده توران خبر داد.
برترین ها   ۲ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست استان سمنان گفت "کوشکی" یوزپلنگ معروف ایرانی در توران درگذشت.
هر یک از ما می توانیم برای حفاظت از محیط زیست گام های کوچکی برداریم؛ همین اقدامات به ظاهر ساده می تواند بسیار تاثیرگذار برای کمک به محیط زیست باشد.
برترین ها / فرارو   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
غلامعلی بِسکی معروف به بابا بسکی حامی فعال و حامی محیط زیست قبل از مرگش نیز فقط به محیط زیست فکر می کرد؛ به طوری که وصیت کرده بود حتی بر مزارش هم سنگ قبر کار نشود تا مانع رشد سبزه نباشد.
شبستان   ۲ ساعت پیش    
در نشست های کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در هفته جاری تبصره های ارجاعی لایحه بودجه سال 1402 کل کشور به این کمیسیون با حضور کارشناسان سازمان ها، وزارتخانه ها و نهادهای مرتبط بررسی می شود.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان این که بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی سه کشور ترکیه، مغولستان و ایران بالاترین نرخ مصرف آنتی بیوتیک را به ازای هر هزار بیمار دارند، گفت: آمادگی داریم از طرح های فناورانه جایگزین های آنتی بیوتیک ها حمایت کنیم.
فرادید   ۲ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
فوماریک اسید معمولا از نفت تولید می شود تا به عنوان ماده خام برای ساخت پلاستیک های زیست تخریب پذیر مانند پلی بوتیلن سوکسینات (PBS) به کار رود، اما این کشف جدید نشان می دهد که فوماریک اسید را می توان از دی اکسید کربن و ترکیبات به دست آمده از زیست توده با استفاده از انرژی تجدیدپذیر خورشیدی تولید کرد.
بهرامعلی ظاهری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان، از قدم زدن یک یوزپلنگ آسیایی در پارک ملی توران خبر داد.