سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۰۹:۳۲Oct 2020 27

جدیدترین‌های «آلاینده های زیست محیطی»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۴۷    
مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: شهروندان مشهدی از ابتدای امسال تاکنون 34 روز "هوای پاک" تنفس کرده اند و تعداد روزهای هوا با شاخص سالم نیز 170 روز بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: شهروندان مشهدی از ابتدای امسال تاکنون 34 روز "هوای پاک" تنفس کرده اند و تعداد روزهای هوا با شاخص سالم نیز 170 روز بوده است.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز گفت: از اول آذر 99 جریمه خودروهای بدون معاینه فنی با اجرای طرح LEZ که طرحی برای کاهش آلودگی هوا است در اهواز آغاز می شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
اولین فستیوال نوآوری های کاربردی در زمینه پساب و پسماند صنعتی با هدف معرفی فناوری های کاربردی در زمینه کنترل آلاینده های زیست محیطی در آبان ماه برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
رویداد معرفی فناوری های کاربردی در حوزه کنترل آلاینده های زیست محیطی در آبان ماه امسال برگزار می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۲۷    
شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای حمایت از استارتاپ ها و شرکت های فعال در حوزه محیط زیست، فستیوال عرضه نوآوری در حوزه آلاینده های زیست محیطی را برگزار می کند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۰۹    
می متالز - در راستای وظایف حاکمیتی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور دفتر بررسی های زمین شناسی دریایی این سازمان اقدام به تهیه نقشه های ژئوشیمی رسوبی و آلاینده های زیست محیطی در مقیاس نیمه کاربردی 1:50000 و نیز نقشه های زمین شناسی دریایی1:50000 در حوضه کاسپین کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۳:۳۵    
براساس گزارش های مرکز آلاینده های زیست محیطی مشهد، کیفیت هوای امروز مشهد با نمایش درجه هوای 62، در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
براساس اعلام مرکز آلاینده های زیست محیطی مشهد هوا در چهار ایستگاه سطح این شهر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: با مدیریت درست می توان حتی با منابع محدود نیز آثار مخرب آلاینده های زیست محیطی در سطح استان را تا حد امکان تعدیل کرد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۴:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
پس از راه اندازی واحد تصفیه پساب صنعتی در سال 95 و رفع مشکلات آن، از ابتدای سال 1397 تاکنون، تمامی آیتم های زیست محیطی مورد نظر سازمان متبوع که به صورت آنلاین و توسط آنالایزری که در خروجی واحد نصب شده و پایش می شود، مطابق استانداردهای محیط زیست بوده و با تاکید و حمایت مسئولین و تلاش همکاران ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۰۵    
ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که میزان آلودگی کارخانه سیمان پیوند را در آسمان نیلکوه و ایجاد هاله ای ابر خاکستری بر فراز این کوه، نمایش می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
براساس داده های مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی مشهد، وضعیت کیفیت هوای مشهد در ایستگاه مفتح در وضعیت خیلی ناسالم قرار گرفت.
دولت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۹:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
طرح برق امید که در هفته های اخیر به تصویب هیأت دولت رسید، در نگاه نخست، تخصیص برق رایگان برای کم مصرف ها و تشویق مشترکان به اصلاح الگوی مصرف است اما در عمل یک همکاری بزرگ در جهت پیک سایی (کاهش قله بار مصرف برق در اوج تابستان) ...
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: با بهره برداری از کنار گذر شرق اصفهان علاوه بر نقش ویژه در توسعه ترانزیت و تاثیر ویژه در اقتصاد کشورافزایش، شاهد کاهش انتشار آلاینده های زیست محیطی و تولید بیش از 2 هزار شغل دائم در منطقه خواهیم بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۰:۰۲    
مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: فهرست یا سیاهه آلودگی هوای این کلانشهر با هدف تعیین سهم منابع آلاینده تدوین و تکمیل شد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۵:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام به تنوع در تولید محصولات پالایشگاه اشاره کرد و گفت: در پالایشگاه گاز ایلام زنجیره متنوعی از محصولاتی چون متان، اتان ، پروپان، میعانات گازی و گوگرد تولید می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: شهروندان مشهدی از ابتدای امسال تاکنون 33 روز معادل 20 درصد ایام سال را "هوای پاک" تنفس کرده اند.
وزارت نفت   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۲۱:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
1399/6/4 سه شنبه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، شرکت ملی نفت ایران مهم ترین فعالیت ها و دستاوردهای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب را در یک سال اخیر به شرح زیر برشمرده است: 4 قرارداد برای جمع آوری گازهای مشعل ...
باشگاه آلومینیوم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۵:۱۶    
به گزارش باشگاه آلومینیوم ، شرکت جاگوار لندروور اعلام کرده است که در حال انجام پروژه ی جدیدی است. این پروژه شامل بازیافت قوطی های نوشابه، درب قوطی های آلومینیومی و بدنه خودروهای قدیمی و استفاده مجدد از آنها در خودروهای جدید است که باعث می شود تولید آلاینده های زیست محیطی 26 درصد کاهش یابد. ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
از مزایای اتصال پالایشگاه اصفهان به شبکه ریلی و حمل بار آنها توسط ریل قطعا کاهش مصرف سوخت، کاهش تلفات جاده ای، کاهش آلاینده های زیست محیطی بخصوص در محدوده کلان شهرهایی مثل اصفهان خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
مطالعه جدید نشان می دهد مقاومت آنتی بیوتیک تنها ناشی از مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک ها نیست بلکه آلاینده های زیست محیطی هم مسبب آن است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی محیط زیست دانشگاه الزهرا (س) با همکاری دبیرخانه دومین جشنواره مدیریت پسماند وبینار "گیاه پالایی ابزاری کارآمد در حذف آلاینده های زیست محیطی (پسماند و شیرابه ها)" را برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
استاندار مرکزی در نامه ای به رئیس جمهوری خواستار ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شازند با هدف مهار آلایندگی هوای شهرهای اراک و شازند شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۲:۰۵    
میزان انتشار آلاینده های زیست محیطی متصاعد شده از سوخت کشتی ها طی 10 سال گذشته از 97 درصد به کمتر از 87 درصد رسیده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۱:۱۱    
رییس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد گفت: این اداره در جهت پایش آنلاین و تامین داده های لازم برای برنامه ریزی های کلان این شهر از سال 93 اقدام به تاسیس مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی کرده است.
زومیت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۲۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سازندگان خودروهای الکتریکی امیدوار هستند که با افزایش طول عمر باتری و عرضه ی باتری های با عمر بیش از 1/6 میلیون کیلومتر ، تأثیرات مثبتی بر میزان مصرف منابع و انتشار آلاینده های زیست محیطی را شاهد باشیم.
سینا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۱۸    
سیناپرس: دیر زمانی است که مساله کمبود منابع سوخت های فسیلی، انتشار گازهای گلخانه ای و افزایش میزان آلاینده های زیست محیطی ذهن بسیاری از محققان حوزه محیط زیست و صنایع خودروسازی سراسر جهان را به خود معطوف ساخته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۵:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: شمار روزهای برخوردار از "هوای پاک" امسال در این کلانشهر ظرف 110 روز گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر بوده است.
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
صنایع، جزو منابع اصلی انتشار آلاینده های زیست محیطی به شمار می روند، بنابراین توجه به رعایت شاخصه های حفاظت از محیط زیست ازسوی صنایع اهمیت ویژه ای دارد. به ویژه که در دنیای کنونی صیانت از طبیعت اهمیت ویژه ای یافته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۲۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه ملاثانی با بیان اینکه نیروگاه رامین باید به مسوولیت های اجتماعی توجه کند، گفت: آلاینده های زیست محیطی تهدیدی جدی علیه سلامت مردم است و مدیرعامل نیروگاه باید در قبال عدم پرداخت عوارض پاسخگو باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۱:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
علی زمانی گفت: نیروگاه برق خورشیدی 20 کیلوواتی بوستان کوهسار با هدف کاهش آلاینده های زیست محیطی و با نصب 76 پنل خورشیدی به بهره برداری رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی روند برخی دستگیری های اخیر تا پرونده پزشک تبریزی و برخی آلاینده های زیست محیطی را تشریح کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۲:۵۹    
مدیر پژوهش، خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان گفت: تحلیل سیستمی عوامل ایجاد کننده آلاینده های زیست محیطی شهری اصفهان و اثرات ناشی از آن به عنوان پروژه پژوهشی مساله محور حوزه بهره بردار معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی است که در دانشگاه صنعتی اصفهان مورد پژوهش قرار گرفت.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۶:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه سه تهران، عباس فخارمنش اظهار داشت: به منظور کاهش آلاینده های زیست محیطی و استفاده بهینه از انرژی های تجدید پذیر، نصب آبگرمکن های خورشیدی در سرویس های بهداشتی به عنوان یکی از طرح های زیست محیطی اجرا شد. وی نصب آبگرمکن ها با هدف استفاده از انرژی های [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: در چند دهه اخیر توجه لازم به شاخص های زیست محیطی نشده زیرا آسیب های آلاینده های زیست محیطی خود را به خوبی نشان نداده بود، اما با گذشت زمان و آشکار شدن این تبعات، اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۴:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
محققان دانشگاه ایلینوی تحقیقات مرتبط با دهها مواد شیمیایی زیست محیطی را در ایجاد تغییرات در میکروبیوم روده و چالش های مرتبط با سلامت بررسی کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز کرج گفت: به منظور کاهش آلاینده های زیست محیطی 24 هکتار از اراضی مرکز حلقه دره درختکاری شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: شمار روزهای دارای "هوای پاک" در این کلانشهر از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال 31 درصد بیشتر شده است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۱:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش روز چهارشنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سیدعلی مفاخریان در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی ثامن الحجج در جنوب شرق پایتخت و منطقه خاوران اظهارداشت: این شهرک دو سال است که در حال ساخت است و امروز تمامی زیرساخت های آن فعال شده است. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۲۲ - ۰۵:۵۳    
کارشناسان معتقدند که برای کاهش آلودگی هوا باید از فناوری و دانش نوین بهره جست در همین رابطه یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت مبدل کاتالیستی برای اولین بار در کشور شده تا بتواند گام مهمی در راستای کاهش آلاینده های زیست محیطی بردارد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۰۶:۵۸    
پرخوری و گرایش بیش از حد به سمت غذاهای فرآورده شده و یا سرخ کرده و یا حتی در معرض آلاینده های زیست محیطی و پر استرس همگی باعث می شوند تا فعالیت کبد افزایش یافته و میزان سموم و چربی بالایی در آن تجمع کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: کیفیت هوای این شهر در سال 1398 که پشت سر گذاشتیم نسبت به سال ماقبل آن یعنی 1397 کیفیتی پایین تر داشت زیرا تعداد روزهای دارای هوای ناسالم آن بیشتر بود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۴:۲۹   + ۲۶ سایت دیگر  
بر اسا قراردادهای پایش آلاینده های زیست محیطی با شرکت فولادمبارکه، طی پایش انجام شده، کل عناصر آلاینده به مدت یک سال کنترل و پایش خواهند شد. سایر فولادسازان نیز می توانند از این خدمات استفاده کنند.
مرکز تحقیق، طراحی و تولید موتورایران خودرو (ایپکو) با امضای تفاهم نامه ای با بخش پژوهش شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی ایران، توانمندی ها و تجارب خود در زمینه فن آوری های نوین سوخت و آلاینده های زیست محیطی را در اختیار این شرکت قرار می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۰۹:۳۷    
مشهد- ایرنا- مدیر مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: شمار روزهای برخوردار از هوای ناسالم در این کلانشهر ظرف 339 روز گذشته امسال بیش از 10 روز نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر بوده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۰:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
محققان پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی به دانش فنی طراحی و ساخت سیستم کنترل دور الکتروموتور که تاکنون جزو اقلام تحریمی و مورد نیاز صنایعی چون نفت و گاز و پتروشیمی بوده است، دست یافتند و کاربردی کردن این سیستم علاوه بر رفع یکی از نیازهای استراتژیک صنایع ...
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
معادن مختلف بر ساختار زمین اثرگذار هستند و می توانند انواع آلودگی ها ازجمله خاک و آب را ایجاد کنند. با توجه به این مسئله باید معدنکاری در کشور ارزیابی شده و فعالان معدنی تا آنجا که می توانند سعی کنند آلاینده های زیست محیطی را از اطراف معدن کنار بزنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۳:۴۸    
داده های مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی نشان می دهد میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد در 24 ساعت گذشته روی عدد 110 و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد و 9 ایستگاه دارای هوای ناسالم برای گروه های حساس است.