دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۰۳:۳۴Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلاینده های زیست محیطی»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۱۷    
با توسعه شهرها وبه تبع آن کاهش تحرک و فعالیت بدنی و افزایش آلاینده های زیست محیطی این ضرورت بیش از پیش احساس شد که برای داشتن شهری پویا و شهروندانی سالم در کنار همه تمهیدات ابزارهای لازم باید ورزش جزیی لاینفک از زندگی شهرنشینان باشد و برای نیل به این هدف نباید مسئولیت را متوجه یه نهادو ارگان مشخص ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شرکت روسی روسال در بازه زمانی سال های 2011 تا 2020، یک میلیارد دلار بر روی پروژه های زیست محیطی سرمایه گذاری کرده است. به گفته ی این شرکت روسی، آلاینده های زیست محیطی تولید شده توسط شرکت روسال طی دهه اخیر حدودا 20 درصد کاهش داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - برآیند بررسی های موجود نشان می دهد که پدیده های مخرب مانند انتشار ریزگردها و آلاینده های زیست محیطی در اصفهان جدی است که به تاکید کارشناسان اجرای طرح های بیابان زدایی و مهار گرد و غبار در استان برغم انجام فعالیت های گسترده دولت یازدهم و دوازدهم در این بخش باید استمرار داشته باشد.
روزان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۹:۱۷    
معاون صالحی تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهر به دلیل عدم استفاده از سوخت های فسیلی تقریباً با مسائل مربوط به کمبودهای این نوع سوخت ها در کشور مواجه نبوده و به طور نمونه همین زمستان گذشته که به دلیل مصرف زیاد گاز امکان تأمین سوخت نیروگاه های حرارتی میسر نبود و خاموشی هایی در کشور اتفاق افتاد و یا در ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۵:۲۳   + ۴۶ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : محمود جعفری، درباره وضعیت و عملکرد واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر در سال گذشته و نقش آن در صرفه جوئی در مصرف سوخت های فسیلی و عدم انتشار آلاینده های زیست محیطی گفت ...
افق تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۲:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
شورای فنی شهرداری تهران به ایجاد زیرساخت های لازم جهت تسهیل استفاده از دوچرخه، کاهش آلودگی هوا و آلاینده های زیست محیطی سند "ضوابط و مشخصات فنی تجهیزات شهری دوچرخه در شهر تهران"را به تصویب رساند.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۵:۵۷    
اقدامات کمیته انرژی منطقه مرکزی منجر به کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی قابل توجه در هزینه های پرداختی مصرف انرژی منطقه شده است. به گزارش پیام فوری به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران -منطقه مرکزی، بهروز بهروزیان، دبیر کمیته بهینه سازی مصرف انرژی منطقه بیان داشت: در سال 1399 ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : براساس داده های مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی مشهد، هم اکنون میانگین شاخص لحظه ای کیفیت هوای مشهد بر روی عدد 59 در شرایط سالم و قابل قبول قرار دارد؛ شاخص کیفیت هوا در 24ساعت گذشته نیز با همین عدد گزارش شده است. ...
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۹:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل دفتر بررسی های زمین شناسی دریایی این سازمان از انتشار نخستین نقشه هوشمند ژئوشیمی رسوبی و آلاینده های زیست محیطی سواحل و مناطق دریایی خزر خبر داد و گفت ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
نصف جهان: معاون استاندار اصفهان گفت: زنگ خطر آلاینده های محیط زیستی در استان اصفهان جدی است و همه باید برای کنترل این شرایط همکاری کنند. سید حسن قاضی عسگر با بیان اینکه آلاینده بودن صنایع اصفهان زنگ خطری است که به صدا در آمد ...
یزد آگاه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۱:۱۶    
اقتصادی استاندار یزد در رابطه با موضوع ایجاد یک واحد صنعتی در دهستان فراغه، اظهار کرد: اگر این صنعت از نظر آلاینده های زیست محیطی مشکل داشته باشد، قطعاً اجازه ایجاد آن را نخواهیم داد ولی مرجع رسمی اظهارنظر در مورد این موضوع سازمان محیط زیست است. ...
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو از صرفه جویی سالانه 900 هزار مترمکعب گاز طبیعی و جلوگیری از تولید دو هزار و 600 تن آلاینده های زیست محیطی در سال به ازای احداث هر مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر خبر داد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا با اشاره به تلاش ایران برای استفاده بهینه از منابع انرژی های فسیلی و ارتقای میزان بهره برداری از منابع متنوع انرژی های تجدیدپذیر در راستای توسعه اهداف توسعه پایدار ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۴۳   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور سال آینده را سال مهمی برای فعالیت های این سازمان دانست و گفت: به روزرسانی اطلس نقشه های ملی مخاطرات در زمینه های زلزله، سیل، فرونشست، آب و زمین لغزش و همچنین توجه جدی به بحث تغییرات اقلیم و تهیه نقشه های آلاینده های زیست محیطی سواحل کاسپین ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: شهروندان مشهدی از ابتدای امسال تا کنون 40 روز هوای با شاخص پاک را تنفس کرده اند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد گفت: 24 درصد زباله شهر یعنی حدود سه درصد توسط یک شرکت، بازیافت می شود و مابقی همچنان همان هزینه جمع آوری، حمل و دفن را دارد که اگر کارخانه بازیافت راه اندازی شود می تواند در کاهش آلاینده های زیست محیطی مؤثر باشد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۲:۳۱    
مدیر مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی مشهد، با بیان اینکه منابع خانگی، تجاری و اداری با توجه به استفاده از سوخت گاز طبیعی در تولید آلایندگی شهر مشهد نقش دارند، ادامه داد: این منابع در سهم هشت درصدی از کل انتشار سالانه آلایندگی هوای شهر مشهد را دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۲۱:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
یزد فرماندار اشکذر گفت: اشکذر به لحاظ آلاینده های صنعتی، آلوده ترین شهر استان یزد است و مردم این شهرستان خواستار رسیدگی محیط زیست به آلاینده های زیست محیطی هستند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۴:۳۶    
پرخوری، مصرف بیش از حد غذاهای فرآوری شده یا سرخ شده، قرار گرفتن در معرض آلاینده های زیست محیطی و استرس از جمله عواملی هستند که می توانند فشار کاری کبد را افزایش دهند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۵۰    
کتاب Adsorption Fundamental Processes & Applications با موضوع حذف آلاینده های زیست محیطی با همکاری یکی از محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۵:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان یکی از شرکت های دانش بنیان سامانه ای در قالب نرم افزار و وب موبایل برای پایش مخاطرات زیست محیطی و سیل ارائه کردند که در حوزه های کشاورزی، پایش آلاینده های زیست محیطی و جنگلبانی کاربرد دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا- مدیر عامل شرکت توزیع برق شیراز گفت:مشترکان می توانند با نصب سامانه خورشیدی در قالب برق امید، علاوه بر کاهش هزینه های برق در قبوض خود متناسب با پله های مختلف تعرفه، در کاهش آلاینده های زیست محیطی برای صیانت از منابع انرژی برای نسل های آینده سهیم باشند.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه مشهد اولین کلان شهری است که به صورت دقیق موضوع مجوز زیست محیطی را پیگیری کرده از بهره برداری اولین ایستگاه سیار سنجش آلاینده های زیست محیطی که امکان سنجش نمونه گیری از دودکش ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
قزوین- کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: با توجه به سکون جو در استان و پدیده وارونگی هوا، غلظت آلاینده های زیست محیطی افزایش خواهد یافت.
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس اداره هواشناسی استان قزوین گفت: از فردا با توجه به سکون جو در استان، غلظت آلاینده های زیست محیطی در شهرهای صنعتی و پرتردد استان مانند قزوین و آبیک افزایش خواهد یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۷:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: بیشترین آلودگی هوای امسال در این کلانشهر طی دی ماه ثبت شد و شهروندان مشهدی در این ماه 17 روز هوای ناسالم تنفس کردند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۰:۱۴    
با توجه به گرمایش کره زمین و آلاینده های جوی و تعهد بسیاری از دولت ها برای بهبود اوضاع، پژوهشگران حوزه های مختلف در پی یافتن راه هایی در جهت کاهش آلاینده های زیست محیطی هستند.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۶:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: بررسی داده های مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد، حاکی از آن است که از ابتدای امسال تاکنون، 38 روز هوای پاک داشته است. ...
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۹:۵۸   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،شهردار منطقه 2 تهران از احداث و راه اندازی نیروگاه های خورشیدی با هدف اصلاح الگو و کاهش مصرف برق در این منطقه خبر داد. ...
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: غلظت آلاینده های زیست محیطی در شهرهای صنعتی و پرتردد استان مانند قزوین و آبیک افزایش خواهد یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۵۸    
مشهد- ایرنا- مدیر مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: شمار روزهای برخوردار از هوای پاک در این کلانشهر طی سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
قزوین- کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: با توجه به سکون جو در استان، غلظت آلاینده های زیست محیطی در شهرهای صنعتی و پرتردد استان مانند قزوین و آبیک در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۳:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سنجش آلاینده های زیست محیطی یک گام اصلی در شناخت منشأ و ریشه های آلودگی هوا به شمار می رود. یک شرکت فناور با تجهیزات و فناوری های ایرانی این خدمات را ارائه می دهد.
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۲:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: با توجه به سکون جو در استان، غلظت آلاینده های زیست محیطی در شهرهای صنعتی و پرتردد استان مانند قزوین و آبیک افزایش خواهد یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۸:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: در دسترس نبودن آمارهای مربوط به آلاینده ها و نوع سوخت مصرفی در حوزه های مختلف از مهمترین خلاء ها در حوزه مطالعات زیست محیطی و آلودگی هوا در این شهر است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد استاندار یزد در رابطه با موضوع ایجاد یک واحد صنعتی در دهستان فراغه، اظهار کرد: اگر این صنعت از نظر آلاینده های زیست محیطی مشکل داشته باشد، قطعاً اجازه ایجاد آن را نخواهیم داد ولی مرجع رسمی اظهارنظر در مورد این موضوع سازمان محیط زیست است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۰:۱۳    
حامد فوقانی و زینب زینال زاده- خبر نگار مشکلات زیست محیطی اعم از کیفیت نامناسب هوا و آب، عدم دسترسی به آب سالم و بهداشتی، مشکلات دفع زباله و... نتیجه توسعه زندگی شهرنشینی است؛ سبک زندگی که با تخریب محیط زیست همراه بوده است و در گذر زمان تبعات منفی آن متوجه خود بشر می شود ...
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: برای فردا و پس فردا با توجه به سکون جو، افزایش غلظت آلاینده های زیست محیطی در شهر های صنعتی و پرتردد استان قزوین پیش بینی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۴:۴۶    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی مشهد با اشاره به قرارگیری مشهد در وضعیت هشدار آلودگی هوا طی یک هفته گذشته، گفت: پیش بینی می شود آلودگی هوا حداقل تا دو روز آینده ادامه داشته باشد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۲:۱۹    
شهروندان مشهدی چند روزی است که در پی افزایش حجم آلاینده ها در هوای دومین کلانشهر کشور، نفسشان به شماره افتاده و کارگروه کاهش آلودگی هوا را نیز به تشکیل جلسه و اخذ تصمیم های اضطراری ناچار کرده است. ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
گروه علمی: بررسی های یک مطالعه نشان داد که میانگین سرب و کادمیوم در رسوبات سواحل کیش از استانداردهای کانادا و آمریکا بالاتر است. همچنین این آلاینده ها در بافت سخت خرچنگ منزوی نیز وجود دارد ...
بررسی های رسمی نشان می دهد رابطه معنی داری بین تحریم های اقتصادی با متغیرهای کلان اقتصادی وجود دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۲:۲۷    
مسئول مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد اعلام کرد که به استناد سیاهه انتشار آلاینده های هوای مشهد از مجموع انتشار 5 آلاینده، سهم منابع متحرک برای آلایندگی هوا در مشهد معادل 157 هزار تُن و سهم منابع ساکن معادل 88 هزار تُن است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۹:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
آلودگی هوا همواره دغدغه اصلی محیط زیست کشور بوده است و با افزایش آلاینده های زیست محیطی در کلانشهرها به خصوص در فصل های سرد، اجرای اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی در صنعت خودرو کشور می تواند در بهبود این امر موثر باشد ...
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو ٬ آلودگی هوا همواره دغدغه اصلی محیط زیست کشور بوده است و با افزایش آلاینده های زیست محیطی در کلانشهرها به خصوص در فصل های سرد، اجرای اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی در صنعت خودرو کشور می تواند در بهبود این امر موثر باشد ...
نجف آباد نگار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نجف آباد محیط امنی برای تخلف زیست محیطی شده است به گزارش نجف آباد نگار از خبرنگار _رسمی_ نجف آباد، پیش از ظهر امروز علی زارع در جلسه برررسی آلاینده های زیست محیطی شهرستان ابراز داشت: ضرورت حمایت از اداراتی که درگیر اجرای قوانین کاهش آلایندگی هوا هستند در شهرستان محسوس است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
بنا بر اعلام مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی مشهد مقدس هم اکنون شاخص کیفیت هوای مشهد با قرار گرفتن روی عدد 103 در شرایط ناسالم قرار گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نوشهر - ایرنا - نیروگاه زباله سوز نوشهر که پس از سالها کلنگ زنی و وقفه سرانجام در دولت تدبیر و امید به مرحله اجرا و بهره برداری رسید، به اعتقاد کارشناسان این مجموعه و تکنولوژی بکار رفته در آن می تواند گامی بزرگی برای پیشگیری از آلاینده های زیست محیطی و تضمین سلامت مردم منطقه باشد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۲:۳۶    
حدود 10 سال از افتتاح مسکن مهر شهرک مهرگان مشهد می گذرد در این مدت مسئله آلاینده های زیست محیطی کارخانه های ایزوگام محور کلات و جاده سیمان از سوی رسانه های مختلفی انعکاس داده شد و در پی آن پیگیری هایی هم انجام شده است.