دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۱:۵۰Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی»

شفقنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا_معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: محیط زیست کشور با پنج چالش اساسی آب، آلودگی هوا، تغییر کاربری های زمین (فرسایش خاک)، انرژی و تنوع زیستی مواجه است. ...
روزنامه نصف جهان   ۳ ساعت پیش    
دریا قدرتی پور: تا همین دو سه دهه پیش، خبری از این همه نورافشانی و چراغ های گوناگون و ملون در مغازه های اصفهان نبود. کل نوری که از مغازه ها بیرون می آمد، نور کم فروغ نئون های پشت شیشه و یا حداکثر لامپ های مدادی پشت ویترین بود ...
تحلیل بازار   ۴ ساعت پیش    
سامانه های حمل و نقل اشتراکی و سایل نقلیه کوچک و بدون آلایندگی یکی از راه حل های معضل ترافیک و آلودگی هواست.
همشهری   ۴ ساعت پیش    
حالا بعد از چند هفته جولان دادن هوای آلوده در شهر، باران از راه رسید و تهران را شست و آلودگی ها را پاک کرد. این پاییز بیشتر از پاییزهای چند سال اخیر ما را منتظر باران نگه داشت، اما این انتظار به این دیدار شیرین می ارزید. | عکاس: منا عادل
مدیر اسبق مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر گفت: هنوز علت مرگ 2500 فک خزری که خطر انقراض آن ها را تهدید می کند، معلوم نیست، اما به دلیل آلودگی آب دریای خزر می توان این دلیل را مهم ترین عامل مرگ آن ها دانست.
به گزارش ایران اکونومیست، سید حسن ربانی امروز دوشنبه در همایش روز جهانی خاک که با حضور وزیر جهاد کشاورزی، سفرای برخی کشورها و نماینده فائو در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد ...
خبرگزاری فارس   ۶ ساعت پیش    
نیروگاه شازند با وجود ممنوعیت مصرف سوخت مازوت همچنان مشغول مازوت سوزی است، این در حالی است که مصرف سوخت مازوت در نیروگاه به دلیل تشدید آلودگی هوا موجب اعتراض شدید شهروندان اراکی است، مسوولان امر باید نسبت به این اقدام نیروگاه شازند پاسخگو باشند.
ایمنا   ۶ ساعت پیش    
سرپرست اداره پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان گفت: به دلیل ریزش هوای سرد ناشی از حاکمیت و نفوذ سامانه پرفشار سطح زمین و تزریق رطوبت در مناطقی از شمال، غرب و جنوب استان شاهد مه آلودگی و کاهش محسوس دما در طول روز خواهیم بود.
به گزارش ایران اکونومیست، علیرضا مهاجر روز دوشنبه در همایش روز جهانی خاک که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد افزود: از طرح های مهم در حال اجرا در وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم اجرای الگوی کشت است که می تواند شرایط بهتری را برای بخش زراعت ایجاد کند. ...
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۵۶   + ۱۹ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، کرج همچنان آلوده ترین کلانشهر کشور است.
ایانا   ۷ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبادان گفت: دوره آموزشی ضد عفونی و بوجاری گندم در شهرستان آبادان برگزار شد.
ایکنا   ۷ ساعت پیش    
هر ساله با فرارسیدن فصل سرما و بروز پدیده وارونگی دما، آلودگی هوا در اصفهان نیز همچون سایر کلان شهر های کشور به مرز بحران نزدیک می شود. بر اساس آمار اداره کل محیط زیست استان اصفهان، از ابتدای سال جاری تا 31 آبان ماه، کلان شهر اصفهان 116 روز هوای ناسالم داشته است.
ایمنا   ۷ ساعت پیش    
کیفیت هوا در کلان شهر تهران امروز _دوشنبه چهاردهم آذرماه_ در ساعت منتهی به 14 ظهر با قرارگرفتن روی شاخص 74 در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.
روند بازار   ۷ ساعت پیش    
متأسفانه امروزه به سبب دلایلی همچون تغییر سبک زندگی مردم و آلودگی هوا شمار بیماران مبتلا به نارسایی های ریوی و قلبی افزایش چشمگیری داشته است، که به دنبال این موضوع نیاز به دستگاه های کمک تنفسی همچون سی پپ، بای پپ، اکسیژن ساز و.. ...
ایمنا   ۷ ساعت پیش    
یک کارشناس شهرسازی گفت: گذرها و میدان های شهری که روزگاری در پی پیاده روی و تجمع شهروندان، محل آسایش، آرامش، جنبش و تعامل بود، امروزه به خیابان، فلکه یا مکانی پر از هراس، شلوغی و آلودگی برای تجمع و گذر خودرو تبدیل و فضاهای حیات بخش شهر به دست فراموشی سپرده شده است.
نواندیش   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا: مرکزی استفاده از مازوت در نیروگاه حرارتی شازند، چالشی است که همچنان مردم اراک و شازند با آن دست به گریبان هستند و به روش های مختلف توقف استفاده از مازوت در این نیروگاه را مطالبه می کنند. ...
ایران اکونومیست   ۸ ساعت پیش    
به گزارش روز دوشنبه ایران اکونومیست از رویترز، دهلی نو، پایتخت هند، در اوایل روز دوشنبه در مه غلیظ آلودگی غرق شد زیرا هوای سرد آلودگی را تشدید کرد. دولت ساخت و سازهای خصوصی را در داخل و اطراف شهر ممنوع کرده تا گرد و غبار و انتشار گازهای گلخانه ای راکمتر کند. ...
اعتدال   ۸ ساعت پیش    
در ریزش مو عوامل متعددی دخیل هستند؛ عواملی مانند رژیم غذایی نامناسب، کمبود مواد معدنی، دارو، استرس، بیماری، آلودگی و ژنتیک. البته از طرف دیگر هم کارهایی که ما در طول روز انجام می دهیم هم این ریزش را تشدید کرده و یا موجب آسیب زدن به موهای ما می شوند ...
اخبار رسمی   ۸ ساعت پیش    
دوشنبه 01/9/14 ، تهران , (اخبار رسمی) : طراحی ویلا تخصص ماست در واقع طراحی ویلا بخشی از معماری است که باید از دانش، تجربه و دانش هنر ساخت و اصول طراحی ویلا بهره برد ...
ایسنا   ۹ ساعت پیش    
گزارش جدید بانک جهانی که روز گذشته (یکشنبه) منتشر شد، نشان می دهد مکان هایی با تعداد ساخت وسازهای بالا و ترافیک مداوم در شهر "داکا"، پایتخت بنگلادش بالاترین سطح آلودگی هوا را دارند.
رکنا   ۹ ساعت پیش   + ۳۸ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: هیات وزیران با اصلاح آیین نامه فنی در زمینه کنترل و کاهش آلودگی ها، الزام خودروهای وارداتی با استاندارد یورو (6) یا یورو (5) EEV به رعایت استاندارد روز اروپا، از مفاد این آیین نامه را حذف کردند.
نرگس اسدی، مسئول کتابخانه فرزانگان روستای فرسش در ویژه برنامه کتاب بازوی توانا ، کتاب را عاملی موثر در زدودن آلودگی های ذهن و تزریق فکر و اندیشه های نوین به انسان دانست.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به مشاهده آلودگی آب ارس در برخی مسیرها، گفت: با توجه به شتاب توسعه صنعت گلخانه و کشاورزی مدرن و شیلات در منطقه آزاد ارس یکی از دغدغه های اصلی و نگران کننده ما مسئله کاهش و آلودگی آب رودخانه ارس است.
مسئول محیط زیست شرکت برق حرارتی گفت: نیروگاه شازند سهم عمده ای در آلودگی هوای شهر اراک ندارد و این موضوع بر اساس داده ها قابل تایید است.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
آلودگی هوا یکی از چالش های اساسی کلان شهر اصفهان و شهرهای صنعتی اطراف آن است؛ بر اساس گزارش مرکز ملی تغییر هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، اصفهان در بین سایرکلان شهرهای ایران شامل تهران، مشهد، تبریز، کرج، اهواز، شیراز و اراک رتبه نخست آلودگی هوا را دارد.
تهران پرس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بارش برف و باران در پایتخت در کنار زیبایی هایی که برای شهرمان به ارمغان آورده و باعث رفع آلودگی هوا شده است، باعث دردسرهایی هم همچون آبگرفتگی معابر و ترافیک شدید، ازدحام جمعیت در مترو و ایستگاه های اتوبوس هم شده است و مدیریت شهری باید در خصوص حل چنین مشکلاتی راه حل قابل اجرایی بیابد.
ایران اکونومیست   ۱۰ ساعت پیش    
مساله آلودگی هوا یکی از مشکلات جدی در دنیاست که متاسفانه در کشورهای در حال توسعه مانند ایران نیز وجود ملموسی دارد. هرچند تاکنون اقدامات زیادی هم در رابطه با کاهش آن انجام شده، اما نتایج آن چندان مطلوب نیست ...
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- نماینده مقیم دفتر عمران سازمان ملل در ایران با اشاره به ورود آلودگی به 40 درصد از خاک در جهان، گفت: یک میلیارد نفر در سطح جهان به خاطر آلودگی خاک در معرض خطر قرار دارند.
کیفیت هوا در دهلیِ هند روز گذشته (یکشنبه) به سطح “شدید” رسید و در نتیجه محدودیت های ساخت و ساز با هدف کاهش سطح آلودگی هوا در این کلانشهر اعمال شد.
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۰:۴۵   + ۶۶ سایت دیگر  
هم اکنون شاخص کیفیت هوای پایتخت بر روی عدد 72 یعنی بازه قابل قبول قرار دارد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۰:۱۳    
خاک به عنوان منبع طبیعی، سرمایه ملی و بستر حیات، نقش اساسی در استقرار و رشد جوامع بشری و نیز سایر مخلوقات دارد؛ درواقع بخشی از زنجیره غذایی انسان و حیوانات از خاک است، اما بهره برداری بی رویه از منابع خاک و توسعه اراضی، زنگ خطر جدی آلودگی و نابودی این مؤلفه زیستی را به صدا درآورده است.
یک پزشک   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مسابقه عکس محیط زیستی سال 2022 برندگان خود را اعلام کرد و جایزه برتر به عکس دلسرد کننده چند پرنده از هزاران پرنده ای که در تالاب میانکاله ایران به دلیل آلودگی و کمبود آب تلف شدند، اختصاص یافت. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۴۸    
یک دانشیار گروه زمین شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: وقوع بارش های اسیدی باعث می شود که در بسیاری از مواقع ترکیبات خاک به دلیل ویژگی های اسیدی آن حل، جابه جا یا از نابود شود.
سینا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
فوک های دریای خزر یکی از جانوران منحصر به فرد این زیستگاه آبی هستند که متاسفانه طی سال های اخیر علاوه بر از دست دادن بخش های مهمی از زیستگاه های خود، به دلایل متعددی از جمله آلودگی آب دریاچه خزر دچار مشکل شده اند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مشهد شاخص آلودگی هوای مشهد هم اکنون بر روی عدد 38 یعنی وضعیت پاک قرار دارد.
باز هم مزایده ها و مناقصه های ارزان قیمت با پیمانکاران سودجو بلای جان دانشجویان شد و این بار، قرعه مسمومیت با غذاهای ناسالم طبخ شده در شرایط غیربهداشتی و با مواد غذایی بی کیفیت به جان دانشجویان دانشگاه های خوارزمی کرج و صنعتی اراک افتاد.
سلامت نیوز / راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۰:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 72 یعنی در بازه قابل قبول قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: حفظ خاک برای امنیت غذایی و تضمین آینده پایدار ما ضروری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۸:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
هم اکنون شاخص کیفیت هوای پایتخت بر روی عدد 72 یعنی بازه قابل قبول قرار دارد.
خودرو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۸:۲۱    
مطابق یک قانون قدیمی، تمام خودرو های وارداتی به ایران ملزم به رعایت کردن استاندارد آلایندگی روز اروپا بودند. استانداردی که در حال حاضر یورو 5 و یورو 6 است. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۸:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد هواشناسی نفوذ سامانه بارشی کشور از بارش باران، برف، وزش باد شدید و احتمال وقوع کولاک در 20 استان خبر داد.
مرآت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان با بیان اینکه آلودگی خاک تهدید پنهان برای انسان محسوب می شود، گفت: 95 درصد حیات انسان وابسته به خاک است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۵:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تولید محصولات سالم نیازمند بهره برداری از منابع خاک سالم همراه با مدیریت درست است، اظهارکرد: بیشترین سهم آلودگی خاک در استان های نفت خیز مربوط به ترکیبات نفتی و در سایر استان ها مربوط به پسماند و پساب است.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۱:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
کم آبی بدن می تواند باعث اختلال در متابولیسم، افزایش حس خستگی و خواب آلودگی و همچنین تشدید تحریک پذیری عصبی شود.
سلامت نیوز / ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۵:۳۹   + ۲۲ سایت دیگر  
وابستگی 55 درصدی تامین آب کشور به منابع آب زیرزمینی موجب کسری 143 میلیارد مترمکعبی سفره های زیرزمینی در طول چند دهه گذشته شده که پیامد آن فرونشست زمین، آلودگی و شوری آب های زیرزمینی است، این وابستگی 55 درصد متوسط کشوری بوده و در بسیاری از استان ها این وابستگی به مرز اضطرار رسیده است.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۰:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
بر اثر بارش باران پاییزی اتفاق افتاد ستاره صبح - پارسا سپهری: مشکلات ترافیک و آلودگی هوای تهران به دلیل سوء مدیریت، عدم استفاده از فناوری روز دنیا، تحریم، نبود بودجه و برنامه مناسب باعث شد تا با بارش باران این نعمت الهی، آلودگی هوا به صورت طبیعی کاهش یابد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۰:۱۲    
دنیای اقتصاد : این روزها در کنار دغدغه های همیشگی همچون آلودگی هوا، ترافیک و... بحث فرونشست نیز به دغدغه های زندگی اضافه شده است. طبق آمار حدودی هر سال بین 25 سانتی متر در دشت های تهران فرونشست صورت می گیرد و سطح آب در این دشت ها نیز از 45 سانتی متر تا 5 ...