یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۵:۵۲Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی»

همشهری   ۴ ساعت پیش    
یک مطالعه جدید نشان می دهد که برخی از آلاینده ها بر نسبت جنسی نوزادان موثرند؛ برخی با تولد پسران و برخی دیگر با تولددختران ارتباط دارند.
میزان   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ فارس نوشت: آلودگی هوا در خیلی از شهر های کشورمان به حالت بحران رسیده است و تعداد زیادی از مردم با عوارض ناشی از این آلودگی مواجه شده اند. سرفه، عطسه، سوزش گلو، سردرد برخی از عوارض هوای آلوده هستند. یکی از راهکار های مبارزه با این عوارض استفاده از دمنوش های گیاهی است ...
آلودگی هوا و ترافیک دو معضل اساسی کلانشهر تهران است. توسعه حمل و نقل عمومی یکی از راه های رفع این مشکلات است و باید دولت در این زمینه کمک کند اما ردیف های حمایتی دولت از شهرداری های کشور در بودجه پیشنهادی 1401 سازمان برنامه و بودجه به هیات دولت حذف شده است.
دنیای اقتصاد   ۵ ساعت پیش    
آزاده ترابیان کارشناس صنعت آب مدیر عامل شرکت تهران زیست و همکاران در حال حاضر استاندارد تخلیه پساب ها که در سال 1372توسط سازمان حفاظت محیط زیست تهیه شده است ...
بولتن نیوز   ۶ ساعت پیش    
"امیر سرکرده" کارشناس هواشناسی: با خروج سامانه بارشی از آسمان کشور آلودگی هوا در شهرهای صنعتی افزایش می یابد.
شارا   ۷ ساعت پیش    
تبلیغات بدون هدف و برنامه ریزی شده و بی توجهی به شعور مخاطب که درمیان انواع رنگ ها آلودگی تصویری را تحمل کردند احساس بدی را القا کرد که نه در شان ورزش کشوربود و نه میلیون ها مخاطب داخلی و خارجی.
افزایش شدت آلودگی هوا همزمان با آغاز فصل پاییز و امید بستن به بارش باران برای بهبود وضعیت هوای تهران، سوژه کارتونی در خبرگزاری فارس شد.
برترین ها   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
برترین ها: تشدید آلودگی کلانشهرهای کشور در فصل پاییز به خصوص در تهران که بواسطه استفاده از سوخت مازوت رخ داده، سوژه انتشار کارتونی از علی رادمند در صفحه اینستاگرامش شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۹ ساعت پیش    
معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: اقدامات لازم برای تغییر سوخت نیرگاه تبریز در مرحله نهایی است.
روز پلاس   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان در مقاله ای جدید استدلال کرده اند که تقاضای فزاینده برای اکتشاف در فضا، باعث جابجایی ارگانیسم ها بین زمین و سیارات بیگانه می شود.
همشهری   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حوزه اقتصاد شهری گفت:در صورت حذف اعتبارات مربوط به شهرداری ها از لایحه بودجه 1401 کشور، شهرداری ها با بحران کسری بودجه مواجه می شود که این موضوع موجب عقب ماندگی حمل و نقل عمومی، آلودگی هوا و افزایش خطرات بافت فرسوده را به دنبال دارد.
جلسه بررسی راهکارهای کاهش آلودگی هوا عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و کمیته ای با مسئولیت وزارت کشور برای تدوین نقشه راه ارتقاء کیفیت هوا و مبارزه با آلودگی هوای کلانشهرها تعیین شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
جلسه ستاد آلودگی هوا روز شنبه سیزدهم آذرماه به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۷:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
شاخص کیفیت هوای تهران امروز با شاخص 112 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۷:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
همدان - ایرنا - معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: منابع خاک با چالش های جدی از جمله فرسایش بادی، آبی و آلودگی های محیط زیستی مواجه است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو انجمن علمی آموزش بهداشت وارتقا سلامت ایران درباره مضرات ورزش کردن در هوای آلوده توضیحاتی داد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۷:۲۰   + ۵۰ سایت دیگر  
جلسه بررسی وضعیت آلودگی هوای کلان شهر ها با حضور محمد مخبر برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران اعلام کرد: با کاهش شاخص آلودگی هوا (بارندگی چند روز اخیر) فعالیت ورزشی در 1200 ایستگاه شهروندی بوستان های پایتخت برای علاقه مندان مجدد از سر گرفته شد.
برترین ها / عصر خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۰:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس با انتشار این کارتون نوشت: سال هاست که آلودگی هوا در فصل پاییز، سوژه دائمی کاریکاتوریست هاست! مشکلی جدی که سلامتی شهروندان را تهدید می کند اما تاکنون راهکاری جدی برای حل آن مطرح نشده است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره ارزیابی محیط زیست و بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم گفت: جابه جایی و انتقال آرادکوه در کوتاه مدت، امکان پذیر نبوده، ولی برنامه ریزی و مکان یابی برای احداث مرکز جدید برای دفع پسماند های شهر تهران، ضرورت دارد.
برترین ها / شانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۹:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
انتخاب: آلودگی هوا و ترافیک دو مساله اساسی کلان شهر تهران است. برخی از کارشناسان معتقدند که برای رفع مشکل آلودگی هوا در تهران راهکار علمی وجود دارد. ...
معاون استاندار تهران با بیان اینکه اجرای راهکارهای میان و بلندمدت رفع آلودگی هوای تهران، نیازمند جذب اعتبار و نقدینگی نسبتاً زیادی است که در بودجه های سالیانه کشور دیده شود، گفت: رییس جمهور به استاندار تهران در این باره دستورات لازم را داده است و حتماً در برنامه های امسال و سال های آتی لحاظ می شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۲    
آلودگی هوا که تقریبا همه شهرهای بزرگ کشور را در برگرفته ،آثار زیانبار متعددی بر جسم و روح شهروندان به جای می گذارد که سال ها افراد را درگیر می کند. در چنین روزهایی که تردد در فضاهای شهری توصیه نمی شود، انتخاب ماسک های تنفسی مناسب تاحد زیادی بدن ما را دربرابر ذرات آلاینده محافظت می کند.
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۰۸    
پس از انتظارات کاهش عرضه به دلیل اقدامات سخت گیرانه تر برای مبارزه با آلودگی هوا در شهرهای شمالی چین، قیمت های کلاف نورد گرم چین روز جمعه 3 دسامبر افزایش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - جلسه بررسی وضعیت آلودگی هوای کلان شهرها روز شنبه به ریاست محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۰۳    
در کشور ما باران کاربرد دیگری هم دارد و می تواند با از بین بردن آلودگی هوا جای خالی مسئولانی را پر کند که با بی تدبیری منجر به افزایش آلاینده ها شدند و امروز برای جبران خطای چند ساله در مدیریت این حوزه مردم باید برای بهتر شدن حال هوایشان رد باران را بگیرند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز دوشنبه 15 آذر سامانه بارشی جدید در بخش هایی از کشور و استان هایی نظیر لرستان، کردستان، همدان، کرمانشاه، مرکزی و شمال خوزستان فعال است.
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
در حال حاضر وضعیت آلودگی هوا در تهران به قدری خطرناک شده که هر روز بر تعداد افرادی که به دلیل تنگی نفس و مشکلات تنفسی راهی بیمارستان ها می شوند افزوده می شود ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
قابل مشاهده در دسکتاپ قابل مشاهده در موبایل
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به صدور هشدار هواشناسی در مورد پایداری جو و آلودگی هوا، گفت: از امروز تا روز دوشنبه شرایط افزایش غلظت آلاینده های هوا وجود دارد که در کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی منجر به کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی به ویژه در اوایل روز خواهد ...
رییس اداره تغذیه بیمارستان مسیح دانشوری، مصرف برخی مواد غذایی را باعث تقویت سیستم ایمنی، تنفسی، گوارشی و قلبی و کاهش آسیب های ناشی از آلاینده ها در بدن عنوان کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای هفت کلانشهر تا اواخر هفته جاری هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۵۳    
گروه استان ها رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: اولویت شورا و شهرداری اهواز برای حل معضل پسماند شهری با ورود مسئولین و نمایندگان بحران آلودگی سایت دفن پسماند صفیره تحت کنترل قرار گرفت.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست استان اصفهان گفت: برای خروج صنایع آلاینده از شعاع 50 کیلومتری اصفهان کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تصمیم گیری ها را انجام می دهد که بیشترین آلودگی مربوط به اثر تجمعی کارخانجات آجر است. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۲۸    
کارشناس هواشناسی استان اصفهان با اشاره به آلودگی هوا برای عموم گفت: کاهش 7 درجه ای دما در شهر اصفهان و استقرار جوی پایدار منجر به افزایش غلظت آلاینده ها در دو روز آینده خواهد شد.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۴   + ۱۵۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور با تاکید بر ادامه واکسیناسیون اتباع خارجی بیان داشت: بعضی از کشورهای اروپایی تازه به فکر اینکار افتاده اند درحالی که جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا به خاطر توجه به مسائل انسانی واکسیناسیون تمامی اتباع خارجی را آغاز کرده و با جدیت آن را ادامه خواهد داد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۳    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان از آغاز پایش باغات شهرستان سامان، بررسی درصد و شدت آلودگی درختان میوه به بیماری شانکر باکتریایی خبر داد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه همشهری نوشت: سازمان هواشناسی کشور در روزهای پایانی هفته گذشته نسبت به بارش برف و باران در 22استان از پنجشنبه (11آذر) تا شنبه (13آذر) در برخی نقاط کشور هشدار داده بود ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
یکی از شرایط لازم برای سرشماری کاهش دما است تا گله های نر و ماده در کنار هم قرار گیرند و بتوانیم سرشماری درستی انجام دهیم . رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۱   + ۳۵ سایت دیگر  
سلامت نیوز :طبق اعلام سازمان هواشناسی در سه استان طی امروز بارش پراکنده پیش بینی شده است و غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت در این مدت افزایش می یابد. ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۱    
طی امروز و فردا (13و 14 آذرماه) بندرعباس با دمای 26 و27 درجه سانتیگراد گرم ترین و تبریز و بجنورد با دمای 8 و 10 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود نشان داده اند که آلودگی ناشی از میکروپلاستیک ها می تواند به افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی منجر شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی استان از امروز(13آذر) تا ظهر دوشنبه(15آذر)، آسمان صاف تا قسمتی ابری و به دلیل پایداری نسبی جو، در نواحی پرتردد شهری، روند تدریجی افزایش آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۲۰    
اگر نگاه دقیقی به برخی اتفاقات زیست محیطی در سال های اخیر مانند خشکی رودخانه زاینده رود، آلودگی هوا در یزد یا تخریب جنگل های منطقه سراوان رشت داشته باشیم، متوجه یک مساله بسیار مهم می شویم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
شهر مشهد که در وضعیت هشدار آلودگی قرار داشت، با بارش باران هوای مناسبی پیدا کرده است. زائران و مجاوران با نزول رحمت الهی به سوی حرم مطهر رضوی شتافته و برای سربلندی و سرافرازی تمام مردم ایران دعا کردند.
شهدای ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۸   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش شهدای ایران ، آقای محسن فرهادی افزود: آلودگی هوا ارتباط مستقیمی با تشدید بیماری کرونا دارد، زیرا این بیماری تنفسی بوده و ذرات 2.5 میکروم ذرات آلودگی هوا و آلاینده ها روی سیستم ایمنی بدن تاثیر مخربی می گذارد. ...
برترین ها / آخرین نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۳۸   + ۲۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: خسرو امیرصادقی تهیه کننده سینما و بازیگر مجموعه تلویزیونی پایتخت 5 بیان کرد که به دلیل آلودگی هوای پایتخت حدود 5 روز است که در بیمارستان بستری است. ...