یکشنبه ۱۳ اسفندساعت ۰۶:۳۹Mar 2024 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی»

باشگاه خبرنگاران   ۶ ساعت پیش    
شهردار آبادان وعده داد در کمترین زمان ممکن معابر و فضای این شهر از آلودگی های انتخاباتی پاکسازی شود.
شبکه اجتهاد   ۸ ساعت پیش    
آلودگی هوای شهر یا بحث فضای سبز شهر و مسائلی ازاین قبیل مثل بحث پسماندها ارتباط تنگاتنگی با محیط زیست دارد؛ اما گاهی با لحاظ شهرسازی اسلامی و معماری اسلامی به مسائل پرداخته می شود و گاهی از نگاه زیست محیطی با این قضایا برخورد می شود به طورکلی مباحث زیست محیطی با همه مباحث مرتبط با زندگی بشر ارتباط ...
یازدهمین اجلاس کمیته فرعی پیشگیری و مقابله با آلودگی دریا (PPR11) از 30 بهمن الی 4 اسفند 1402 ( 19 تا 23 فوریه 2024 ) در مقر سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) با حضور نمایندگان 175 کشور برگزار شد و نمایندگان دولت جمهوری اسلامی ایران به صورت مجازی در اجلاس حضور یافت.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۷:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
آمریکا اعلام کرده است که 4 دستگاه لیزر پدافندی نصب شده بر روی نفربر استریکر را به خاورمیانه فرستاده تا در شرایط واقعی تست شوند. به گزارش خبرآنلاین، اوایل ماه گذشته خبر آمد که ...
اقتصاد آنلاین / تازه نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۴:۴۶   + ۳۷ سایت دیگر  
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش پراکنده باران در تهران از بعد از ظهر دوشنبه (14 اسفند) و افزایش نسبی دما خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون پیش بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به افزایش غلظت آلاینده ها و بالا رفتن عدد شاخص کیفیت هوا تا فردا در استان از فعالیت سامانه بارشی جدید تا اواسط هفته جاری با بارش باران و برف، مه آلودگی و وزش باد شدید خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۵:۵۴    
آلودگی هوا زمستان و تابستان نمی شناسد و در تمام سال چهره آسمان را کدر می کند، بنابراین آمار و میزان آلودگی ها برای شهروندان مهم است تا بدانند هر روز شهرها در آلودگی چه سطحی از آلودگی قرار دارند، لازم است بدانیم امروز وضعیت هوای پنج شهر ناسالم و 21 شهر سالم و پاک ثبت شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۵:۵۱    
در دنیای امروز که با چالش های متعددی از جمله گرمایش زمین، آلودگی هوا و کمبود منابع طبیعی روبرو هستیم، انتخاب مصالح و روش های ساخت و ساز سازگار با محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای سمنان، امروز، شنبه وضعیت هوای سمنان در وضعیت قابل قبول (زرد) قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۵:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران بزرگ - ایرنا - کیفیت هوای تهران در ظهر شنبه با شاخص عددی 111 ناسالم برای گروه های حساس جامعه است در حالیکه صبح امروز شرایط در پایتخت سالم بود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۴:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا درحال حاضر بر روی عدد 111 قرار گرفته و برای گروه های حساس آلوده است.
جماران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۴:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای تهران تا ظهر دوشنبه (14 اسفند 1402) آلوده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۴:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به طراحی و ساخت کیت های سریع برای تشخیص مواد مخدر و محرک، فلزات سنگین، آلودگی های مواد غذایی ناشی از افزودن آنتی بیوتیک ها و سایر مواد نگهدارنده، سموم شیمیایی و بیولوژیک شدند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۴:۲۱    
کیفیت هوای اصفهان امروز (شنبه) بر اساس آمار ایستگاه های سنجش کیفیت هوا در مناطق مختلف اعلام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان- اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به سکون هوا و افزایش غلظت آلاینده های جوی طی 24 ساعت پیش رو هشدار سطح زرد صادر کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
نائب رییس شورای شهر تهران گفت: از سال آینده با ورود واگن های جدید کار 20 ساله مترو به انجام می رسد و با برقی سازی حوزه حمل و نقل پاسخ روشنی برای حل مشکل آلودگی هوا خواهیم داشت، امیدواریم سال آینده سال طلایی حمل و نقل در طول سال های مدیریت شهری باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
آخرین داده های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می دهد، هوای کلانشهر اهواز روز شنبه در وضعیت ناسالم قرار گرفت.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه شهر: ازدحام ترافیک موجب خستگی رانندگان و تأخیر در سفرهای شهری می شود و با افزایش آلودگی های هوا و صوتی، تأثیر منفی بر کیفیت زندگی مردم دارد ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۱:۴۹    
آب شرب سالم و بهداشتی یکی از نیازهای اساسی بشر بوده و بعنوان عاملی مهم در جهت تأمین سلامت خانواده به شمار می رود. مواردی چون خشکسالی، صنعتی شدن شهرها و آلودگی های زیست محیطی به کاهش شدید منابع آب قابل شرب و آلوده شدن آنها منجر گردیده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۱:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی وقوع مه و افزایش غلظت آلاینده ها در استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
شاخص آلودگی هوا صبح امروز روی عدد 99 قرارگرفت و کیفیت هوا قابل قبول است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۱:۱۹    
حسین بیدآبادی، کارشناس قالیشویی می گوید: در سال های اخیر که با آلودگی هوا در زمستان و گردوغبار در تابستان مواجه هستیم باید یک سری مراقبت های خاص تر را برای نگهداری از فرش های دستباف انجام دهیم؛ زیرا این عوامل، تأثیرات مخربی روی فرش ها پدید می آورند.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۱:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
شاخص آلودگی پایتخت در روز شنبه بر اساس داده های به دست آمده از سنجش آلاینده های هوای تهران در شرایط قابل قبول قرار دارد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
در این نشست احمد مرادی وکلا را به مطالبه گری و همکاری و هم افزایی هرچه بیشتر با مجلس فرا خواند. به گزارش صبح ساحل، همچنین با توجه به آلاینده های غرب بندرعباس و نقش آنها در ایجاد آلودگی فزاینده و به تبع آن شیوع بیماری های قلبی ...
کمیته ملی المپیک   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۰:۲۳    
برگزارکنندگان بازی های المپیک و پارالمپیک پاریس نگران تعهد خود به برگزاری رویدادهای شنا در آب های آزاد در رودخانه خوش منظره اما غالبا آلوده رودخانه سن هستند و از طرفی مقامات شهر پاریس معتقدند که هیچ طرح B" " در این خصوص وجود ندارد. ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس تازه ترین گزارش های بین المللی آلودگی کربنی ناشی از سوخت های فسیلی با وجود تلاش کشور های مختلف برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر همچنان در حال رکوردشکنی است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۰:۱۵    
پایداری وضعیت جوی در آسمان پایتخت باعث شده است که کیفیت هوای تهران در شرایط قابل قبول اما در مرز آلودگی برای گروه های حساس قرار داشته باشد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۹:۴۵    
شاخص آلودگی پایتخت در روز شنبه بر اساس داده های به دست آمده از سنجش آلاینده های هوای تهران در شرایط قابل قبول قرار دارد. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ؛ بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در صبح شنبه- 12 اسفندماه- بر روی عدد 100 قرار گرفته و قابل قبول است. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۹:۲۶    
کیفیت هوا در کلان شهر تهران امروز با قرار گرفتن روی شاخص 98 در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۹:۲۱    
یک مطالعه جدید از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه A&M تگزاس نشان می دهد که ساکنان شهرهایی که بیشتر در معرض فضای سبز شهری هستند به خدمات بهداشت روانی کمتری نیاز دارند. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
امروز (شنبه 12 اسفندماه 1402)، شاخص کیفیت هوای تهران در حال حاضر بر روی عدد 98 قرار گرفته و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول است.
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون شاخص آلودگی هوا روی عدد 98 قرار دارد و کیفیت هوا قابل قبول است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۸:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
هوا در 8 ایستگاه ناسالم برای گروه های حساس است
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۸:۴۱    
شاخص آلودگی پایتخت در روز شنبه بر اساس داده های به دست آمده از سنجش آلاینده های هوای تهران در شرایط قابل قبول قرار دارد.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس شورای شهر گفت: امیدواریم در حوزه حمل ونقل، آلودگی هوا و محیط زیست اتفاق مناسبی رخ دهد. شهرداری گام های بزرگی برداشته و با توجه به انقلابی که در حوزه حمل ونقل رقم می زند، نیاز دارد حوزه درآمدی خود را تقویت کند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۸:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از احداث سه ایستگاه و نوسازی سه ایستگاه سنجش کیفیت هوای پایتخت خبر داد. سید محمدمهدی میرزایی قمی با بیان اینکه برنامه های مختلف و متنوعی برای سال آینده در دستور کار قرار داده ایم، گفت: تدوین سیاهه جدید منابع انتشار آلودگی هوای تهران جزو اولویت های ماست ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۸:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص هوای پایتخت امروز با عدد 97 در شرایط قابل قبول قرار دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۶:۰۵    
با نفوذ کردن آلودگی در برف و باران، سلامت افراد به خصوص کودکان بیشتر تهدید می شود. با وجود این شرایط برف و باران تمیزی نخواهیم داشت و مصرف آن می تواند موجب بیماری افراد در طول زمان شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۰:۰۷    
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، پیش شرط مهم برای کنترل و کاهش آلودگی هوای پایتخت را تشریح کرد. سید محمد مهدی میرزایی قمی در گفت وگو با ایسنا گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۲۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-دولت مستعفی یمن جمعه شب اعلام کرد که از کشورها و سازمان های بین الملی می خواهیم، برای جلوگیری از آلودگی دریای سرخ به دلیل غرق شدن کشتی "روبی مار" که حامل مواد شیمایی و نفتی بود، اقدام کنند.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۲۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ژاپن یکی از عجیب ترین و پررمز و رازترین کشورهای دنیا است و این سرزمین و مردمانش به رسوم و عادت های خاص شان مشهورند. در سال 2011 در ژاپن زمین لرزه ای فاجعه بار باعث شکل گیری سونامی ای به ارتفاع حدوداً 10 متر شد که حادثه ای وحشتناک در نیروگاه اتمی شهر فوکوشیما رقم زد. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۹:۳۸   + ۴۸ سایت دیگر  
صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز پنجشنبه 10 اسفند شدت بارش ها در جنوب سیستان و بلوچستان است، همچنین در خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان علاوه بر بارش برف، مه آلودگی داریم.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۳:۵۷   + ۳۵ سایت دیگر  
گروه جامعه: بر اساس داده های به دست آمده از سنجش آلاینده های هوای تهران، شاخص آلودگی پایتخت در شرایط قابل قبول قرار دارد. به گزارش همشهری آنلاین، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
خوزستان با توجه به موقعیت جغرافیایی، همواره محلی جذاب برای استخراج نفت و گاز بوده، اما این موضوع آلودگی هوا را در پی داشته است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۳:۱۳    
آلودگی هوا زمستان و تابستان نمی شناسد و در تمام سال چهره آسمان را کدر می کند، بنابراین آمار و میزان آلودگی ها برای شهروندان مهم است تا بدانند هر روز شهرها در آلودگی چه سطحی از آلودگی قرار دارند، لازم است بدانیم امروز وضعیت هوای یک شهر در شرایط خطرناک (قهوه ای) و 22 شهر سالم و پاک ثبت شد.
وارش   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۳:۱۲    
اوج بد اخلاقی تبلیغاتی برخی کاندیداها در بجنورد، شهرداری را با انبوه مشکلات و پاکسازی شهر و آلودگی بصری مواجه کرد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۸    
برمبو اخیرا کیت Greenance را معرفی کرده است؛ راه حلی نوآورانه با هدف کاهش قابل توجه انتشار PM10 و PM2.5که به موضوع آلودگی هوای شهری نگاه ویژه ای دارد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۱:۳۹    
تحقیقات جدید نشان می دهد که نیمی از ذخایر آب دانمارک به سموم کشاورزی و آفت کش ها آلوده شده است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه علمی:بعضی از خوراکی ها به دلیل فقدان آنتی اکسیدان ها و چربی های سالم در خود، التهاب و قند خون را افزایش می دهند و منجر به ایجاد مه مغزی می شوند.به گزارش خبرآنلاین، مشکل در به خاطر سپردن، به یاد آوردن و اختلال در تمرکز، پدیده ای است که با عناوین مه مغزی ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۰:۵۷    
سنجش کیفیت هوا، امروز (جمعه) با قرار گرفتن روی شاخص 83 در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.