پنجشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۶:۴۴Dec 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزارت بهداشت»

خبرگزاری صدا و سیما   ۸ ساعت پیش    
کارشناس برنامه ناقلین وزارت بهداشت گفت: حذف مالاریا و بیماری های منتقله پشه آئدس از برنامه های وزارت بهداشت است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۹:۱۳    
تهران – ایرنا – مسئول وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد،به دلیل بسته بودن گذرگاه رفح بسیاری از زخمی ها جانشان را از دست می دهند و از ابتدای تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون، فقط 400 زخمی توانسته اند از طریق این گذرگاه از غزه خارج شده و به مصر سفر کنند.
صبح خرد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۸:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش”صبح خرد”، مدیر امور رفاهی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در طرح امنیت غذایی برای کودکان که با همکاری وزارت بهداشت و تعاون اجرا می شود، سه هزار و 339 کودک دارای اختلال رشد در کهگیلویه و بویراحمد یارانه 600 هزار تا یک میلیون تومانی دریافت می کنند. علی دانشی
معاون درمان وزارت بهداشت و رییس ستاد اجرایی مرکزی ششمین دوره انتخابات هیات مدیره های شهرستان ها و شورای عالی سازمان نظام پرستاری در نامه ای از اعلام اسامی داوطلبین واجد شرایط شورایعالی سازمان نظام پرستاری خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۶:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: از وزارت بهداشت می خواهیم که اجازه بدهد دانشگاه ها بتوانند متناسب با شرایط منطقه ای تصمیم گیری کنند و اعتبارات را بر این اساس پیش بینی و برنامه ریزی کنند.
مشاور اجرایی و رییس گروه تحول و مدیریت سرمایه های انسانی معاونت پرستاری به نمایندگی از معاون پرستاری بر بالین "امین خواهانی" پرستار مضروب یاسوجی حاضر و از وی عیادت و دلجویی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۵:۱۵    
معاون دفتر بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: بعد از شیوع کرونا، سبک زندگی برای مبتلایان به دیابت با تغییراتی مواجه شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۴:۵۲    
یاسوج - ایرنا - معاون پرستاری وزارت بهداشت خواستار برخورد قانونی و لازم با ضارب پرستار یاسوجی شد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده به دنبال ارتقای پروتکل های امنیتی مراکز بهداشتی هستیم.
وزارت بهداشت در دولت سیزدهم با هدف تسهیل دسترسی مردم به خدمات بهداشتی، ساخت و تکمیل طرح های بیمارستانی را در دستور کار قرار داده است و بر این اساس در دور دوم سفر استانی رییس جمهور به استان البرز بیمارستان فردیس و ساختمان دانشکده علوم پزشکی استان افتتاح می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۴:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون دفتر بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت:بر طبق آخرین مطالعات 14 درصد جمعیت بالای 25 سال کشور مبتلا به دیابت هستند. در واقع بیش از 7 میلیون دیابتی و 12 میلیون نفر در معرض این بیماری قرار دارند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
خانوارهایی که کودک تا 5 سال داشته باشند و نمودار رشد آنها کمتر از رشد طبیعی وزارت بهداشت باشد برای پنج دهک پایین ماهانه یک میلیون تومان به ازای یک نفر دریافت می کنند که این رقم هم باید صرف خرید اقلام تغذیه ای کودک شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی دیگر بر اثر اصابت گلوله نیروهای رژیم اسرائیل خبر داد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۲:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، محمد رئیس زاده افزود: سازمان نظام پزشکی، وزارت بهداشت و انجمن های پزشکی وظیفه دارند، اجازه ندهند در این هیاهو و تلاطم های موجود و هجمه های رسانه ای کیفیت آموزش پزشکی تضعیف شود. ...
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۲:۲۳    
به گزارش اداره کل امور پشتیبانی و رفاهی مسابقات دارت المپیاد ورزشی کارکنان وزارت بهداشت بخش بانوان با حضور 45 تیم برگزار و تیم دارت ستاد وزارت موفق به کسب مقام سوم شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۲:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل بیمه سلامت خوزستان : با موافقت وزارت بهداشت، بیمه سلامت خوزستان از بین فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با وزارت بهداشت نیرو طرحی جذب می کند.
کارگاه آموزش و هم اندیشی در خصوص دستورالعمل بازتوزیع تعرفه خدمات پرستاری با حضور مدیران پرستاری دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور در محل وزارت بهداشت برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که بیمارستان کمال عدوان که از شب گذشته با حدود 70 گلوله توپ توسط نیروهای ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل هدف قرار گرفت، هنوز ادامه دارد.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۰:۲۳    
به گزارش اداره کل امور پشتیبانی و رفاهی وزارت بهداشت، تیم بانوان دارت در مسابقات کارگری موفق به کسی مقام قهرمانی شد در این دوره از مسابقات که روز یکشنبه 12 آذر ماه برگزار شد، در بخش تیمی خانم ها صبوری و نصوری موفق به کسب مقام قهرمانی شدند ...
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۹:۵۸    
کارگاه آموزش و هم اندیشی در خصوص دستور العمل باز توزیع تعرفه خدمات پرستاری با حضور مدیران پرستاری دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور در محل وزارت بهداشت برگزار شد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت با محکوم کردن اقدامات خشونتی علیه کادر درمان، خواستار بازنگری در تامین امنیت پرستاران در اورژانس های مراکز درمانی شد.
لنگر نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به غربالگری دیابت و فشار خون در بیش از 9 میلیون نفر از جمعیت کشور گفت: میزان مصرف نمک در ایران دو تا سه برابر نرم جهانی است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به فصل سرما و انباشت آلاینده های هوا و افزایش خطرات جدی برای سلامتی عموم مردم و به خصوص افراد حساس و افراد با بیماری های زمینه ای قلبی، عروقی و تنفسی ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران موفق به اخذ مجوز فعالیت از وزارت بهداشت به عنوان اولین مرکز نوآوری زخم و مهندسی بافت شد. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۹:۰۰    
وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بسته ماندگاری پرستاران در مناطق محروم را تدوین می کند.
دکتر ابوالفضل باقری فرد، معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از خوابگاه دانشجویان بین المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید کرد و با دانشجویان به گفتگوی صمیمانه نشست.
در آستانه فرا رسیدن 16 آذر و بزرگداشت روز دانشجو، دکتر فرشیدی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مجتمع خوابگاهی دخترانه الزهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بازدید کرد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، آلودگی به ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV (زگیل تناسلی) عامل مهمی در بروز سرطان دستگاه تناسلی در سنین مختلف است. آگاهی اندک جامعه درباره این نوع ویروس و نادیده گرفتن غربالگری سرطان هایی مانند سرطان دهانه رحم، سرطان تخمدان و... موجب شیوع بیشتر آن می شود. چند نکته مطرح است ...
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه از سال قبل سازمان بهداشت جهانی از آلودگی هوا به عنوان عامل خطر پنجم بروز بیماری های غیرواگیر از جمله سرطان ها یاد کرده است، گفت: میزان مرگ های ناشی از آلودگی هوا قابل توجه است که باید به آن توجه شود.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: میزان مرگ های ناشی از آلودگی هوا قابل توجه است که باید به آن توجه شود زیرا در بروز سرطان هم اثرگذار است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۹:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
وزیر بهداشت از بهره برداری 7 هزار تخت بیمارستانی تا سال آینده خبرداد و گفت: وزارت بهداشت در مولدسازی، رتبه اول کشور را کسب کرده و معاونت توسعه این وزارتخانه در این خصوص مورد تقدیر دولت قرار می گیرد.
ربیع   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از اقتصادآنلاین، عسگریان گفت: خانوارهایی که کودک تا 5 سال داشته باشند و نمودار رشد آنها کمتر از رشد طبیعی وزارت بهداشت باشد برای پنج دهک پایین ماهانه یک میلیون تومان به ازای یک نفر دریافت می کنند که این رقم هم باید صرف خرید اقلام تغذیه ای کودک شود. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۸:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
وقتی صحبت از تامین تجهیزات پزشکی می شود تنها مخاطب ما وزارت بهداشت نیست بلکه دولت بوده که زیرمجموعه های آن وزارتخانه های بهداشت، صمت و اقتصاد است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۷:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعاتِ وزارت بهداشت می گوید: باید 60 خدمت به صورت شناسه دار به این سامانه متصل شود، در حالی که طبق قانون، این وزارتخانه می بایست تا پایان آبان، صد در صدِ خدمات خود را به پنجره ملی متصل می کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: برخی از داروخانه ها فروش اینترنتی دارو دارند که این امر تخلف است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۶:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل وزارت بهداشت غزه با اشاره به بحرانی بودن اوضاع بیمارستان کمال عدوان در شمال غزه، از وجود 108 شهید و دهها مجروح در این بیمارستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزارت بهداشت فلسطین از افزایش شمار شهدای کرانه باختری از آغاز عملیات مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر (15 مهر) تا کنون به 260 نفر خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۵:۳۸   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت از فعالیت 400 هزار داوطلب سلامت در کشور خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۵:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از اتمام و بهره برداری بیش از دو هزار پروژه بهداشتی دو سال اخیر دولت مردمی در کشور خبر داد و گفت: در طول این مدت، بیش از 15 هزار تخت بیمارستانی نیز بهره برداری شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۵:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
وزارت بهداشت فلسطین از افزایش شمار شهدای کرانه باختری از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی به 260 تن خبر داد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۵:۰۷   + ۴۷ سایت دیگر  
، کوروش اعتماد، مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سالانه حدود 20 هزار مرگ ناشی از سرطان در کشور رخ می دهد، گفت: سرطان های پستان، روده بزرگ، پروستات و ریه جزو سرطان های شایع در کشور هستند.