جمعه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۷:۵۳Apr 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزارت اقتصاد»

کاماپرس   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک مسافر عادی اگر در سال 1400 سه بار از کشور خارج شود، باید حدود یک میلیون و 800 هزار تومان عوارض خروج از کشور بپردازد. به گزارش کاماپرس، وزارت اقتصاد عوارض خروج از کشور در سال 1400 را اعلام کرده است ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۶:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، هادی قوامی طی سخنانی در نشست هم اندیشی مدیران پارلمانی سازمان های تابعه وزارت اقتصاد به میزبانی یکی از بانک های شبه دولتی گفت: در تلاش هستیم ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۱:۰۰    
عوارض خروج از کشور براساس اعلام وزارت اقتصاد و به موجب قانون بودجه 1400 ابلاغ شد.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۸:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون پارلمانی وزارت اقتصاد گفت: در تلاشیم تعامل بهتر و بیشتری بین مجلس و دولت به خصوص در حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی فراهم کنیم.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۲۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
عوارض خروج از کشور بر اساس اعلام وزارت اقتصاد و به موجب قانون بودجه 1400 ابلاغ شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۴:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
فارس: عبدالرضا مصری در گفتگوی تیتر امشب شبکه خبر با بیان اینکه تسهیل مسیر تولید وزارت اقتصاد است، گفت: هر هفته این موضوع در کمیسیون ویژه حمایت از تولید و رفع موانع مطرح می شود. ...
وزارت امور اقتصادی و دارایی   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۳:۲۱    
براساس ارزیابی های انجام شده توسط وزارت اقتصاد اداره کل اموراقتصادی و دارایی مازندران در سه ماهه سوم سال 99 در زمینه مدیریت بدهی ها، مطالبات دولت(سماد) درسطح کشور رتبه برتر راکسب کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۲:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
عوارض خروج از کشور بر اساس اعلام وزارت اقتصاد و به موجب قانون بودجه 1400 از 400 تا 800 هزار تومان اعلام شد.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۴:۵۷   + ۵۹ سایت دیگر  
سایت دیده بان ایران: عوارض خروج از کشور بر اساس اعلام وزارت اقتصاد و به موجب قانون بودجه 1400 ابلاغ شد. بر اساس اعلام وزارت امور اقتصاد و دارایی و به موجب قانون بودجه سال 1400 کل کشور ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست امروز پارلمان، ضمن تقدیر از زحمات کادر درمان در دوران کرونایی، پس از استماع گزارش زاکانی درباره عملکرد مرکز پژوهش ها، به دژپسند به دلیل عملکرد نامطلوب وزارت اقتصاد درباره صدور مجوز برای کسب و کارها کارت زرد دادند. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۲:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
فارس: محسن عامری رئیس دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و علی فیروزی مدیر مرکز ملی بهبود و پایش محیط کسب وکار وزارت اقتصاد در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد به گفتوگو پیرامون مسئله مجوزهای کسب وکار و راهکار مانع زدایی از تولید پرداختتند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۱:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که وزارت اقتصاد و امور دارایی 11 اقدام اساسی را در سال گذشته در راستای کاهش زمان صدور مجوزها و مشاوره و حمایت از فعالان اقتصادی در بخش خصوصی برداشته و در مدت باقی مانده از عمر دولت نیز گام های جدی تری برای تحقق شعار سال برخواهد داشت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۱:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه آمار و ارقام وزارت اقتصاد در خصوص اقدامات انجام شده برای بهبود فضای کسب و کار با مشاهدات میدانی و نظر فعالان اقتصادی متضاد بوده و با آنچه که باید انجام شود هنوز فرسنگ ها فاصله داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: وزارت اقتصاد درباره کسب و کار به تکلیف قانونی خود عمل نکرده است، بنابر درخواست وزیر با کارشناسان این وزارتخانه نیز جلساتی گذاشته شد اما متاسفانه خروجی نداشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۰:۵۱   + ۳۶ سایت دیگر  
معاون پارلمانی وزارت اقتصاد گفت: در تلاشیم تعامل بهتر و بیشتری بین مجلس و دولت به خصوص در حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی فراهم کنیم.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۰:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به شرایط پیچیده صدور مجوز کسب وکار، گفت: کوتاهی وزارت اقتصاد و عدم اجرای تکلیف قانونی موجب ناکارآمدی در صدور مجوزها شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۶:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
داده های منتشر شده توسط وزارت اقتصاد ژاپن در روز دوشنبه نشان داد که گردش مالی بین این کشور و روسیه در سه ماهه اول سال 2021 نسبت به دوره مشابه سال گذشته 11 درصد کاهش یافته است.
شادا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
کتاب واژه نامه تخصصی مجامع عمومی شرکت های دولتی شامل تعاریف، معانی و توضیحات مختصر لازم در خصوص واژه ها و اصطلاحات تخصصی مورد استفاده در هنگام بررسی موارد دستور جلسه و مذاکرات جلسات مجامع عمومی شرکت های دولتی از سوی دفتر امور شرکت های دولتی وزارت اقتصاد منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
سازمان هدفمندسازی یارانه ها ضمن تکذیب بدهی 3 هزار میلیارد تومانی به صنعت برق و بیان اینکه بدهی مذکور 1.46 هزار میلیارد تومان است، از انجام حمایت های لازم توسط این سازمان برای پرداخت بدهی به صنعت برق خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های وزارت اقتصاد در گفت وگو با دنیای اقتصاد از تولد نهاد تنظیم گر بازار بدهی خبر داد. مهدی بنانی با اشاره به تکالیف مقررشده در قانون ششم توسعه درباره ساماندهی و پایدارسازی بدهی ها ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزارت امور اقتصادی و دارایی در سال گذشته برای کاهش آثار اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا اقدامات مختلفی انجام داده است. از جمله 19 هزارمیلیارد تومان به دستگاه های اجرایی و 2 هزار و 800 میلیارد تومان به مراجع درمانی پرداخت کرده است. سایر اقدامات را ببینید.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد و دارایی از تمدید مهلت ثبت نام انتخابات شرکت های استانی سهام عدالت خبر داد.
وزیر اقتصاد طی نامه ای با عنوان مقامات عالی رتبه کشور بیان داشت؛ با اجرای برنامه های منسجم در پنج حوزه مقررات زدایی و حذف موانع زائد ، ساماندهی نظام مجوزهای کشور ، اجرای اقدامات محیطی ملموس برای عموم مردم ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۸:۱۱   + ۶۰ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد با اشاره به برگزاری مجامع الکترونیک شرکت های استانی سهام عدالت در بازه زمانی نیمه اردیبهشت تا نیمه خرداد ماه سال 1400 توضیحاتی را در مورد نحوه انتخاب اعضای هیات مدیره این شرکت ها و نحوه مشارکت مردم ارائه کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۰:۲۷   + ۳۳ سایت دیگر  
مطابق حکم کمیسیون تلفیق، سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد موظف است در سال 1400 برای هر یک از باشگاه های استقلال و پرسپولیس، مبلغ 100 میلیارد تومان از منابع حاصل از واگذاری دو باشگاه، به حساب خاصی از وزارت ورزش و جوانان برای رفع بدهی آن ها پرداخت کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۴:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
اطلاعات به دست آمده از سامانه سام مجوزهای کسب و کار وزارت اقتصاد نشان می دهد 60 درصد درخواست های کسب و کاری به مجوز ختم شده و همچنین متوسط استعلام نیز 14 مورد بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۴:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون فنی گمرک، برای حمایت از فرش دستباف ایران پیشنهاد معافیت این صنعت را از بازگشت ارز صادراتی به وزارت اقتصاد و صمت ارائه کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
میراب رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد می گوید، با انتخابات هیئت های استانی سهام عدالت مدیریت 400 هزار میلیارد تومان به مردم سپرده خواهدشد.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۸:۴۳   + ۶۰ سایت دیگر  
رئیس کل اسبق بانک مرکزی گفت: زمزمه های تغییر نرخ سود بانکی در وزارت اقتصاد مطرح می شود و ظاهراً شخص وزیر اقتصاد نیز این موضوع را طرح کرده است. این کار در حیطه وظایف و اختیارات وزارت اقتصاد نیست بلکه در ذیل اختیارات بانک مرکزی قرار دارد.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد به بانک هایی که سقف پرداخت سود مصوب شورای اقتصاد را رعایت نکنند، هشدار داد باید مالیات اضافه پرداخت سود را نیز بپردازند.
وزارت اقتصاد به بانک هایی که سقف پرداخت سود مصوب شورای اقتصاد را رعایت نکنند، هشدار داد باید مالیات اضافه پرداخت سود را نیز بپردازند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی طی نامه ای به مقامات عالی رتبه کشور ضمن تأکید بر حرکت وزارت اقتصاد در راستای پیشبرد همزمان اصلاح نظام مالی دولت و تأمین منابع مالی بودجه با اتکاء بیشتر بر درآمدهای مالیاتی و با رعایت همزمان ملاحظات تولید و سرمایه گذاری در کشور ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۲۲   + ۵۵ سایت دیگر  
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: فهرست عناوین مجوزها، رویه ها و مقررات مخل بیرونی حوزه صنعت، معدن و تجارت و راهکارهای پیشنهادی اصلاح آنها به وزارت اقتصاد و دارایی جهت طرح در هیات مقررات زدایی ارسال شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
میراب، رییس مرکز روابط عمومی وزارت اقتصاد گفت: در اولین و بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور برای تعیین اعضای هیئت مدیره های بورس 30 میلیون سهامدار شرکت می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت امور اقتصادی و دارایی برای کاهش اثرات اقتصادی ویروس کرونا در سال گذشته 16 اقدام انجام داد که از آن جمله می توان به پرداخت 19 هزار میلیارد تومان به دستگاه های اجرایی و 2 هزار و 800 میلیارد تومان به مراجع درمانی، ترخیص داروها و واکسن کرونا و ماشین آلات تولیدی اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۳:۱۰   + ۴۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد و دارایی با اشاره به برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت در 28 اردیبهشت و مهلت کاندیدا شدن برای اعضای هایت مدیره این شرکت ها تا 28 فررودین ماه، توضیحاتی را درمورد انتخابات اعضای هیات مدیره شرکت های مذکور ارائه کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور بانکی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: امسال تلاش ما بر این است علاوه بر پیگیری تامین مالی احیای واحد های تملیکی بانک ها را نیز در اولویت قرار دهیم.
رییس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به عنوان مراجع صدور مجوز شناخته شدند و باید مجوزهای صادره را در درگاه ملی مجوزهای کشور بارگذاری و اطلاعات شناسنامه ای آنها را تکمیل کنند.
افق تهران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۵۰   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون استاندار تهران از بازدید سرزده به سه سازمان وزارت اقتصاد و امور دارایی، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی خبر داد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۲۶   + ۳۴ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد، کاهش نرخ ارز را بی ارتباط با ریزش شاخص بازار سرمایه عنوان کرد. *** مانع افزایش بیش از پیش تورم شدیم به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دژپسند، با طرح این سوال که اگر بیش از 154 هزار میلیارد تومان اوراق فروخته شده و 34 هزار میلیارد تومان خصوصی سازی شده ...
فرهاد دژپسند گفت: برخی حیات شان در منفی نگری است. اگر شرایط مانایی شکل بگیرد، تکیه به بازار سرمایه و رونق آن نیز رخ می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس گفت: همچنان وزارت اقتصاد و برخی فعالان بازار سرمایه اصرار دارند که ریشه این سقوط تاریخی در نرخ سود بانکی و بانک مرکزی است، اما آیا واقعاً تغییرات نرخ سود منجر به ریزش بی سابقه بورس شد یا سوء مدیریت مسئولان؟
شادا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مهدی آسیما در اشاره به نامه اخیر وزارت اقتصاد به مدیران عامل بانک ها گفت: در این نامه آمده است که سود پرداختی به سپرده های بالاتر از 16 درصد، هزینه قابل قبول مالیاتی نیست؛ این خبر را می توان یکی از مؤثرترین اقدامات وزارت اقتصاد در راستای حمایت از بازار سرمایه در شرایط کنونی دانست.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت اطلاعات اقتصادی وزارت اقتصاد با تایید پیش بینی های صندوق بین المللی پول از مثبت شدن رشد اقتصادی ایران در سال 1400 گفت: با توجه به اقتضائات اقتصادی کشور امسال رشد اقتصادی مثبت خواهد شد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۱۰    
تغییر ساختاری برای دور زدن قانون در وزارت امور اقتصادی و دارایی در آخرین ماههای حضور دژپسند متوقف نشده و ادامه دارد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۰۵   + ۳۶ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور مصوبه مربوط به اصلاح آیین نامه تضمین معاملات دولتی را برای اجرا به وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۰۵    
به گزارش بازار، طهماسب مظاهری برای سود بانکی بر اساس بانکداری بدون ربا یک قانونی تعریف شده است که باید اجرا شود، گفت: زمزمه های تغییر نرخ سود بانکی در وزارت اقتصاد مطرح می شود و ظاهراً شخص وزیر اقتصاد نیز این موضوع را طرح کرده است ...