پنجشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۰:۵۳Feb 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزارت اقتصاد»

کرد پرس   ۳۱ دقیقه پیش    
سرویس عراق و اقلیم کردستان_ معاون سابق وزارت اقتصاد و دارایی عراق اعلام کرد دولت عراق طرحهای خود را به صورت مستقل بر علیه اقلیم کردستان اجرا می کند و تصمیمات اخیر دادگاه فدرال نیز گام دیگری در جهت مخالفت با اقلیم کردستان است.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تصمیم وزارت اقتصاد مبنی بر معافیت مالیاتی شرکت ها در صورت افزایش سرمایه از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم و تزریق منابع آن به سمت طرح های تولیدی موجب می شود تا شرکت ها به منظور توسعه طرح های تولیدی منابع کمتری تقسیم کرده و آن ها را صرف طرح های تولیدی کنند.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۹:۱۲    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی وزارت اقتصاد دولت اقلیم کردستان می گوید لیست حقوق بگیران اقلیم کردستان پاک است و مشکلی در آن وجود ندارد. وی افزود که صدها هزار کارمند دروغین در عراق وجود دارد و هیچ کس حتی نمی تواند لیست حقوق بگیران حشدالشعبی را ببیند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد اعلام کرد: دولت سیزدهم علاوه بر تعریف و اجرای بسته های حمایتی تلاش کرده با اقداماتی در راستای پیش بینی پذیر کردن اقتصاد و کاهش نااطمینانی ها، ثبات نسبی را به اقتصاد بازگرداند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت اقتصاد اعلام کرد: اینکه قرار است درآمدهای مالیاتی با فشار بر مولد تولیدکنندگان افزایش یابد، ادعای درستی نیست؛ چنانکه در دو سال گذشته علی رغم افزایش 50 درصدی درآمد مالیاتی دولت، مالیات تولیدکنندگان 7 درصد کاهش یافته و از 25 درصد به 18 درصد رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سامانه مدیریت ریسک فساد وزارت امور اقتصادی و دارایی بعدازظهر امروز (چهارشنبه) طی مراسمی با حضور سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد رونمایی شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۳   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت اقتصاد اعلام کرد: تلاش دولت همواره در راستای رونق بازار سرمایه بوده و از ابتدای سال جاری تاکنون 600 هزار میلیارد تومان تأمین مالی در بازار سرمایه صورت گرفته که تا پایان سال به 750 هزار میلیارد تومان نیز خواهد رسید.
شادا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۶:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور، شفافیت را از اقدامات موثر پیشگیرانه و شناسایی مصادیق فساد عنوان کرد و گفت: وزارت اقتصاد در بحث شفافیت گام های خوبی را برداشته است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۶:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
اکوایران: با حضور احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، از سامانه مدیریت ریسک فساد وزارت امور اقتصادیی و دارایی امروز چهارشنبه نهم اسفند 1402 رونمایی شد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
حسن درویشیان: حتما یکی از اقدامات پیشگیرانه ایجاد سامانه ها برای شناسایی این بسترها بوده که ایجاد این سامانه ها از جمله سامانه مدیریت ریسک فساد از اقدامات خوب وزارت اقتصاد محسوب می شود.
الف   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کار با بیان این که طرح مزد منطقه ای پیشنهاد وزارت اقتصاد بود، گفت: خود وزارت اقتصاد هم به دلیل نامشخص بودن پیشنهاد، آن را پس گرفت.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۲:۳۷    
محمد رضوانی فر پس از 15 ماه خدمت در گمرک روز گذشته به عنوان رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی وزارت اقتصاد انتخاب شد و حکم عیسی بدیعی به عنوان رییس کل گمرک ایران از سوی احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد صادر شده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۲:۵۶   + ۲۶ سایت دیگر  
پیشنهاد منطقه ای شدن مزد 1403 که از سوی وزارت اقتصاد مطرح و به شورای عالی کار ارائه شده بود، طبق اظهارات سخنگوی اقتصادی دولت منتفی اعلام شد تا تعیین دستمزد سال آینده کارگران همچون سال های گذشته به روال سابق و منطبق با ماده 41 قانون کار دنبال شود.
مراسم سالروز میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۸:۵۳   + ۴۴ سایت دیگر  
عضو کارگری شورای عالی کار گفت: دیروز جلسه ی کمیته ی مزد با موضوع مزد منطقه ای برگزار و نظرات اعضا جمع بندی شد. اعضا با تصویب مزد ملی، به همان روال سابق، موافقت کردند و قرار شد تحقیقات در خصوص مزد منطقه ای ادامه داشته باشد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۰۹   + ۳۹ سایت دیگر  
طبق بخشنامه جدید، قیمت هر کیلوگرم خرید حمایتی مرغ زنده درب واحدهای مرغداری 58 هزار تومان تعیین شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : از ابتدای فعالیت دولت، اعطای تسهیلات خرد در دستور کار وزارت اقتصاد و بانک مرکزی قرار گرفت. به موجب این موضوع، زیرساخت های زیادی برای تسهیل فرآیند اعطای تسهیلات خرد به خانوارها ایجاد شد که از مهم ترین آنها ایجاد سیستم اعتبار سنجی مناسب و همچنین احراز هویت بود ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۲:۴۷   + ۳۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در نشست رونمایی از سند ملی ارزیابی ریسک در مبارزه با پول شویی و تأمین مالی تروریسم، گفت: در فضای اقتصادی و به ویژه رسانه های اقتصادی این پرسش را مطرح می کنند که در کنار اقدامات وزارت اقتصاد ...
وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از نخستین سند ملی ارزیابی ریسک در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در تشریح رسالت وزارت اقتصاد در دولت سیزدهم اظهار داشت: ما یک کلید واژه مهم و الهام بخش برای اینکه چرخه رشد اقتصادی کشور و تولید و سرمایه گذاری در کشور به حرکت دربیاید داریم و آن تسهیل است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۷:۰۳   + ۲۵ سایت دیگر  
مسئله FATF آن قدر مهم است که وقتی تیم اقتصادی دولت رئیسی درصدد دعوت از علی طیب نیا برای حضور مجدد در وزارت اقتصاد بودند؛ او اعلام کرد که تنها در صورتی حاضر است دوباره به وزارت اقتصاد برود که دولت مجوز تصویب FATF را از مراجع مرتبط بگیرد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: سند ملی ارزیابی ریسک در راستای مبارزه با پولشویی و قاچاق رونمایی شد. سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در مراسم آیین رونمایی از نخستین سند ملی ارزیابی ریسک در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم گفت ...
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
اقتصادتهران: سند ملی ارزیابی ریسک با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شد. به گزارش ایرنا، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز (شنبه) در این مراسم افزود ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد اسرائیل با صدور بیانیه ای اعلام کرد برکات به همتای سعودی خود گفته مطمئن است دو کشور می توانند همراه یکدیگر تاریخ ساز باشند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس گفت که باید سیاست های وزارت اقتصاد به سمت تراز کردن منابع با مصارف بانک ها گام بردارد چراکه اتخاذ سیاست های صحیح در این حوزه نقش مهمی در ثبات اقتصادی کشور و تثبیت قیمت ها خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت اقتصاد رژیم صهیونیستی مدعی دیدار گذرای وزیر اقتصاد این رژیم با همتای سعودی خود شد.
ایستنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۲۷    
دولت تایلند یک سیستم هشدار اضطراری پخش سلولی راه اندازی می کند ICTna.ir – پراسرت جانتاراروانگتونگ، وزیر اقتصاد و جامعه دیجیتال تایلند (DES) می گوید که سیستم هشدار اضطراری پخش سلولی این کشور امسال به طور کامل عملیاتی می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۰۲   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزارت اقتصاد اعلام کرد: سیاست مالیاتی دولت متمرکز بر طبقات پردرآمد و جلوگیری از فرارهای مالیاتی بزرگ و کاهش بار مالیاتی بر کارکنان، کارگران، کسبه و گروه های ضعیف است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۲:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سامان دهی مشاغل غیررسمی به ویژه دستفروشان در سطوح اجتماعی و اقتصادی ایران همواره به عنوان یک مساله مورد توجه بوده است. اخیرا نیز سیاستگذار از برنامه صدور مجوز برای دستفروشان خبر داده و یک مقام وزارت اقتصاد تاکید کرده است که اخذ مالیات از دستفروشان ضرورت دارد.
نقدینه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
نقدینه - با معدل گیری مستمر از حجم خرید نان خانواده ها بر بستر کارتخوان هوشمند در یک منطقه و در نظر گرفتن بازه اطمینان حول معدل برای پوشش عموم خانواده ها، رفتار تراکنشی نانوایان را پایش و تراکنش های غیرواقعی، ساختگی یا فروش تجاری نان را از عملکرد قابل قبول نانوایان خارج می کند. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
حسین صمصامی رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به وظایف وزارت اقتصاد و بانک مرکزی از کاهش 400 هزار درصد ارزش پول ملی ایران به واسطه عملکرد این دستگاه ها طی سی سال اخیر می گوید. روایت سرپرست اسبق وزارت اقتصاد را می بینید و می شنوید.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۱:۲۲    
وزارت اقتصاد اعلام کرد: با اجرای طرح هدفمندسازی یارانه آرد در 72هزار نانوایی، سال گذشته حدود 32هزار میلیارد تومان در هزینه های دولت صرفه جویی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس بانکی با بیان اینکه سیاست های اقتصادی اعتباری و پولی بانکی چه در وزارت اقتصاد و چه در بانک مرکزی نسبت به دوره های قبل تغییر ماهوی نداشته است، گفت: سیاست کنترل ترازنامه اگرچه یک توفیق نسبی در کنترل رشد نقدینگی حاصل کرده، اما در آینده می تواند باعث رکود شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۸:۴۶   + ۴۸ سایت دیگر  
با معدل گیری مستمر از حجم خرید نان خانواده ها بر بستر کارتخوان هوشمند در یک منطقه و در نظر گرفتن بازه اطمینان حول معدل برای پوشش عموم خانواده ها، رفتار تراکنشی نانوایان را پایش و تراکنش های غیرواقعی، ساختگی یا فروش تجاری نان را از عملکرد قابل قبول نانوایان خارج می کند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۴۷   + ۲۶ سایت دیگر  
وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی افغانستان اعلام کرد که امروز هیاتی فنی به سرپرستی وزیر صنعت و تجارت و متشکل از نمایندگان معاون اقتصادی ریاست الوزراء، وزارت حمل و نقل و هوانوردی، وزارت امور خارجه و وزارت اقتصاد به ایران سفر می کند.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۷    
ساعت 24- یک کارشناس اقتصادی گفت: بانک مرکزی و وزارت اقتصاد باید بدانند که در اقتصاد قیمت را واحدهای نهایی و مارژین ها تعیین می کنند. هر چند که 95 درصد کالا با ارز ترجیحی خریداری می شود اما اگر کنترلی صد در صدی صورت نگیرد یا ضعیف باشد، قیمت را نرخ ارزی که با آن کالا وارد شده، تعیین نمی کند ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۵۹   + ۱۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: بانک مرکزی و وزارت اقتصاد باید بدانند که در اقتصاد قیمت را واحدهای نهایی و مارژین ها تعیین می کنند. هر چند که 95 درصد کالا با ارز ترجیحی خریداری می شود اما اگر کنترلی صد در صدی صورت نگیرد یا ضعیف باشد، قیمت را نرخ ارزی که با آن کالا وارد شده، تعیین نمی کند ...
طلا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
به گفته معاون پولشویی وزیر اقتصاد، همه تراکنش های فضای هنری کشور از جمله حراجی ها به ویژه حراج تهران، تحت رصد کامل وزارت اقتصاد، مورد بررسی قرار می گیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۵۱    
از ابتدای امسال 173 هزار میلیارد تومان شامل 116 هزار میلیارد تومان به صورت فروش نقدی و 57 هزار میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه اسلامی توسط وزارت اقتصاد با استفاده از روش های مختلف از جمله انتشار اسناد خزانه اسلامی تأمین مالی انجام شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۵۶   + ۳۵ سایت دیگر  
از ابتدای امسال 173 هزار میلیارد تومان شامل 116 هزار میلیارد تومان به صورت فروش نقدی و 57 هزار میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه اسلامی توسط وزارت اقتصاد با استفاده از روش های مختلف از جمله انتشار اسناد خزانه اسلامی تأمین مالی انجام شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۰:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: رئیس مرکز بهبود کسب وکار وزارت اقتصاد با اشاره به غیر قانونی بودن ارائه مجوزهای کسب وکار به صورت کاغذی به ماموران دولتی گفت: هرگونه درخواستی از سوی مامور دولتی مبنی بر ارائه شناسه یکتا به صورت کاغذی مطابق قانون جرم است و با مامور متخلف برخورد قانونی می شود.
یزد فردا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۲:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
یزدفردا: گردهمایی آموزشی، توجیهی حراست های وزارت امور اقتصادی و دارایی یزد به مدت دو روز در یزد برگزار شد.
به گزارش شادا، مدیر کل اطلاعات پولی و مبارزه با پولشویی معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات طی سخنانی در گردهمایی حراست های وزارت اقتصاد بیان کرد: رهبر معظم انقلاب کنترل تورم را یک وظیفه مهم برای دست اندرکاران نظام معین فرموده اند ...
روزنامه 19 دی   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۶:۵۷   + ۵۱ سایت دیگر  
امیر سیاح درباره رسمی شدن شغل دستفروشی و اینکه احراز هویت دستفروشان در درگاه ملی مجوز ها از چه زمانی آغاز خواهد شد، اظهار داشت: از هر زمان که شهرداری محل های مناسب برای عرضه محصولات و کالا های فروشندگان سیار را آماده کند، امکان ثبت و احراز هویت ها وجود دارد. ...
دولت   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مقارن هفته پاسداشت سربازان گمنان امام زمان(عج) دومین روز گردهمایی حراست های وزارت امور اقتصادی و دارایی با سخنان رئیس سازمان حراست کل کشور در یزد آغاز شد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد آلمان در گزارش سالانه خود اقتصاد این کشور را در شرایط دشواری ارزیابی کرد و به دلایل این مسئله از جمله افزایش قیمت انرژی با توجه به جنگ اوکراین پرداخت.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۶:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش تابا، دکتر رضا خدابنده نماینده تام الاختیار وزیر امور اقتصادی دارایی در ستاد مرکزی راهیان نور کشور در نشست شورای هماهنگی راهیان نور این ستاد که به ریاست سردار سعید محمدی جانشین معاون اجرایی رییس جمهور و با حضور نمایندگان وزارتخانه ها، دستگاه های اجرایی ...
شادا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۶:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز نوسازی اداری و توسعه مدیریت وزارت اقتصاد، تجربه اجرای برنامه های تحولی دولت مردمی در وزارت اقتصاد را منحصر به فرد دانست و افزود: دستاوردهایی نظیر پرداخت به ذی نفع نهایی، ساماندهی انبارهای اموال تملیکی، ایجاد اطلس سرمایه گذاری خارجی، توسعه نظام اعتبارسنجی ...
شادا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر اقتصاد در گردهمایی حراست های وزارت اقتصاد گفت: تقارن گردهمایی حراست های وزارت اقتصاد با هفته سربازان گمنام امام زمان را باید به فال نیک گرفت .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۶:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیر اقتصادی به همراه جمعی از مسئولان ارشد وزارت اقتصاد به یزد سفر می کند.