جمعه ۰۸ مهرساعت ۰۴:۲۰Sep 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان امور مالیاتی»

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص میزان مالیات خودروهای لوکس گفت: مالیات حاصل از خودروهای لوکس قابل ملاحظه بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۳:۵۲   + ۳۰ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص میزان مالیات خودروهای لوکس گفت: مالیات حاصل از خودروهای لوکس قابل ملاحظه بوده و تاکنون بالغ بر 300 میلیارد تومان از خودروهای لوکس یا گران قمیت مالیات وصول شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۳:۴۷   + ۳۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به سر فصل مهم دولت مردمی که اعتماد به فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و اهالی کسب و کار است از حدود 4.5 میلیون اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی ارائه شده در کشور طی سال گذشته حدود 3 ...
اجلاس سراسری مدیران مالیاتی کشور باحضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون توسعه مدیریت وزارت اقتصاد، رئیس کل سازمان امور مالیاتی و مدیران مالیاتی سراسر کشور در مشهد آغاز به کرد.
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
آیا در ایران مالیات خودور برای رفع چالش های آلودگی هوا و مشکلات محیط زیستی هزینه می شود؟ به گزارش روند بازار به نقل از تجارت نیوز ، قرار است سازمان امور مالیاتی به سراغ افرادی برود که ارزش روز خودرو آنها در بازار بالای یک میلیارد تومان باشد ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۸:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
طبق آمارهای نت بلاکس قطعی اینترنت در ایران ساعتی یک و نیم میلیون دلار معادل 45 میلیارد تومان زیان اقتصادی وارد می کند
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۴:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، یوسف کاووسی کارشناس پولی و بانکی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا بیان کرد: سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است که تنها 10 الی 11 میلیارد تومان مالیات بر عایدی سرمایه دریافت کرده است به دلیل اینکه افراد زیادی با ارائه مدرک اعلام کردند توان پرداخت مالیات را ندارند ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مهدی موحدی بک نظر، رئیس مرکز پژوهش سازمان امور مالیاتی با بیان لزوم اجرای مصوبه جدید شورای پول و اعتبار گفت: سازمان امور مالیاتی در راستای شفافیت بخشی به حساب های بانکی حدود 18 میلیون و 800 هزار درگاه پرداخت اینترنتی را شفاف کرد و با غیرفعال کردن این دستگاه ها حدود 9 میلیون دستگاه به پرونده های ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۳:۰۶    
اقتصادنیوز: رئیس پیشین سازمان امور مالیاتی اعتقاد دارد: در اجرای طرح های مالیات ستانی توجهی به ظرفیت ها و پیش نیازها نمی شود.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۸:۰۲    
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور درباره ی مطلبی با عنوان دو یادداشت از زیباکلام؛ تبلیغات هزار برنامه ریزی صفر! عدم اعتماد به نظام مالیاتی [ لینک ]، در تاریخ 23/06/1401 در انصاف نیوز توضیحات این سازمان را در قالب جوابیه ارسال کرده است که متن کامل آن در پی می آید: ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور مودیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مرحله جدید طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی از ابتدای شهریورماه سال جاری به اجرا درآمده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۴۹   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل امور مودیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مرحله جدید طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی از ابتدای شهریورماه سال جاری به اجرا درآمده است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور مودیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مرحله جدید طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی از ابتدای شهریورماه سال جاری به اجرا درآمده است.
برترین ها / پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۲۳:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس اداره اجرایی مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس برخی معیار ها مانند تعداد دفعات و مجموع مبلغ واریزی ماهانه به حساب های متعلق به یک شخص یا کد ملی واحد، نسبت به شناسایی حساب های تجاری اقدام می شود.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۰:۲۳    
رییس اداره اجرایی مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: پیش فرض این است که حساب هایی که از طرف اشخاص حقیقی اعلام نشده غیرتجاری است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۰:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
فرارو- رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: حسابی مشکوک است که اگر 100 بار با حداقل مبلغ 35 میلیون تومان واریز داشته باشد، تجاری محسوب می شود و مشمول 10 درصد جریمه نیز خواهد شد. بر همین اساس تا آخر سال تفکیک حساب های تجاری و غیرتجاری انجام می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۰    
سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان سمنان گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی، واحدهای مسکونی، باغ ویلاها و خودروهای سواری گران قیمت با هدف تنظیم گری نظام مالیاتی انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۸:۱۲   + ۹۵ سایت دیگر  
رییس اداره اجرایی مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی ضمن تشریح طرح تفکیک حساب های تجاری از غیرتجاری تاکید کرد که هر حسابی با بیش از 100 تراکنش و مبلغ 35 میلیون تومان، تجاری نیست و همه تراکنش های آن مشمول مالیات نخواهد بود و نوع واریزی ها نیز مورد بررسی قرار می گیرد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۲۳:۳۸   + ۴۵ سایت دیگر  
نصر: مدیرکل امور مودیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مرحله جدید طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی از ابتدای شهریورماه سال جاری به اجرا درآمده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۷:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی کشور معیارهای تشخیص حساب شخصی از تجاری را اعلام کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرعامل بانک مسکن تغییر کرد و رئیس اسبق سازمان امور مالیاتی، مدیرعامل سابق شرکت بورسی و معاون ایدرو سرپرست این بانک دولتی شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۳:۳۶   + ۴۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیکی سازمان، امکان مشاهده، پرداخت و ثبت اعتراض مالیات خانه های خالی و لوکس به صورت آنلاین فراهم است.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از الزام استفاده از شماره اقتصادی در مراودات مالی اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل از ابتدای مهرماه خبر داد. تهران – اقتصاد برتر – یکم مهر 1401 ...
طلا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۱:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون درآمد های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: از ابتدای مهرماه امسال استفاده از شماره اقتصادی در مراودات مالی اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل الزامی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی : رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاری و تولید و اشتغال در کشور با ابزار مشوق مالیاتی تاکید و خاطرنشان کرد: ارائه مشوق های قانونی از نتایج رویکرد جدید تحولی سازمان امور مالیاتی کشور است ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: همه اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل از ابتدای مهر، ملزم به استفاده از شماره اقتصادی در مراودات مالی هستند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۲۱:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
نصیرنیوز از سازمان مالیاتی، جعفر قادری در خصوص اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان اظهار داشت: مالیات باید تابعی از عملکرد باشد این در حالی است که درگذشته اخذ مالیات به صورت توافقی و علی الارس بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۷   + ۴۴ سایت دیگر  
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از الزام استفاده از شماره اقتصادی در مراودات مالی اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل از ابتدای مهرماه سال جاری خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۲۲:۳۷    
اخذ مالیات از حقوق بگیران را می توان در دسترس ترین راه تأمین مالی دولت از طریق دریافت مالیات دانست. سازمان امور مالیاتی ایران با وضع قوانینی در رابطه با درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی این قانون را اجرا می کند و تخطی از آن به عنوان یکی از انواع جرائم مالیاتی محسوب می شود.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۲۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
گردهمایی این ماه کانون مهندسین فارغ التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران، به سمینار تخصصی مروری بر قانون مالیات ها اختصاص دارد. این همایش ساعت 17 چهارشنبه 30 شهریور در در تالار رجب بیگی دانشکده فنی برگزار می شود. ...
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۶:۴۷    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، محمد برزگری ، رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی در برنامه ایران امروز درباره تفکیک حساب های شخصی و تجاری و نحوه اخذ مالیات صحبت کرد و گفت: مودیان یا فعالان اقتصادی در چارچوب آیین نامه ای که بانک مرکزی اعلام کرده است ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۳:۲۹    
بر اساس ماده 4 قانون جهش تولید و تامین مسکن، 25 بانک متخلف در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن باید 59.5 هزار میلیارد تومان جریمه به سازمان امور مالیاتی کشور بپردازند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۳:۰۱    
سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد فرایند تفکیک حساب های شخصی از تجاری تا آخر سال به طور کامل اجرایی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۶   + ۱۸ سایت دیگر  
بر اساس ماده 4 قانون جهش تولید و تامین مسکن، 25 بانک متخلف در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن باید 59.5 هزار میلیارد تومان جریمه به سازمان امور مالیاتی کشور بپردازند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۵۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با استمرار برخورد قاطع با فرارهای مالیاتی و ریشه کنی این پدیده، عملاً زمینه افزایش معافیت مالیات بر حقوق بگیران میسر می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی : رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با اهتمام سازمان امور مالیاتی، در یک سال اخیر وصول مالیات و عوارض ارزش افزوده از آلایندگی ها افزایش قابل توجهی داشته و برای نخستین بار بیش از 55هزار میلیارد ریال از عوارض آلایندگی شرکت های نفتی در خوزستان به حساب شهرداری ها و دهیاری های ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۲۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
گزارش اخیر سازمان امور مالیاتی نشان می دهد که تا پایان ماه مرداد 1401، کارکنان حقوق بگیر بخش دولتی و عمومی، بیش از 17 میلیارد و 795 میلیون تومان مالیات پرداخت کرده اند.
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۹:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه تفکیک حساب ها یک الزام قانونی است که اجرای آن بر عهده بانک مرکزی بوده است، گفت: معیار حساب های تجاری باید توسط شورای پول و اعتبار و هیأت عامل بانک مرکزی تعیین شود.
داود منظور معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه تفکیک حساب ها یک الزام قانونی است که اجرای آن بر عهده بانک مرکزی بوده است، گفت: معیار حساب های تجاری باید توسط شورای پول و اعتبار و هیأت عامل بانک مرکزی تعیین شود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۶:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد که در راستای عادلانه شدن نظام مالیاتی کشور یکی از برنامه ریزی ها این است که مالیات بر اشخاص به جای مالیات بر منابع صورت گیرد؛ چراکه هر چقدر مالیات از شرکت ها کمتر شود منجر به تولید سرمایه بیشتر شده و ذخایر داخلی بنگاه ها افزایش می یابد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۵:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: عدم اعلام تسعیر ارز در دفاتر رسمی فعالان اقتصادی، مشمول کتمان درآمدهای مؤدیان مالیاتی نیست.
معدن نامه   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۵:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
طبق اعلام رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، واردات طلا، پلاتین و نقره به صورت خام از عوارض گمرکی و مالیات معاف شد.
سلام نو / الف   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۵:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
در تصویر اینفوگرافی زیر به بررسی میزان خانه های خالی در کشور و درآمد دولت از مالیات این خانه ها پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۵۱   + ۶۸ سایت دیگر  
طبق اعلام رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، واردات طلا، پلاتین و نقره به صورت خام از عوارض گمرکی و مالیات معاف شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۳    
رییس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تاکنون بیش از هشت میلیون و 300 هزار حساب تجاری توسط مودیان به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تاکنون مودیان بیش از هشت میلیون و 300 هزار حساب تجاری را به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرده اند.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۳   + ۵۴ سایت دیگر  
می متالز - رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی، گفت: تاکنون بیش از 8 میلیون و 300 هزار حساب تجاری توسط مودیان به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی، گفت: تاکنون بیش از 8 میلیون و 300 هزار حساب تجاری توسط مودیان به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام شده است.